Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) tgabi válasza Topiccsendőr (#2750) üzenetére


tgabi
tag

Egümotorson láttam hogy 2 féle artistic jog van, a 3KJ és a 3RY alvázas.
A 3RY az a sports edition, tárcsafékes elöl, más az első villája is épp ezért, és még a fejidom változott mivel az olajtartálynak kell egy kis kivágás a jobb oldalon a kormányon, + a lámpa is más.
A blokk az adásvételi szerint 3KJ, a légszűrőházon is ez áll, tovább nem néztem, de szinte minden 3KJ -s alkatrész jó hozzá, kivéve a kilométeróra cuccait és az első fék tartozékait. Az alvázszám 3RY ez biztos mert látom a lábtartó felett, +mögé írva 7 számjegyet. Sajna elég keveset látok ebből a típusból :O

'' Senki se tud semmit! ''

(#2752) golyani válasza (Kolombusz) (#2744) üzenetére


golyani
addikt

az az aeroxot tuti törték mert ilyne festésslenem adák azonkívül a dekni hátulja miért kék?
a ditechnél meg miért van oda írva h 4 ütemű? mikor az 2 ütemű befecskendezős?
nagyon érthetnek hozzá akkor.

(#2753) Topiccsendőr válasza tgabi (#2751) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt nem is tudtam, hogy artistic-ből kiadtak tárcsafékest. No akkor semmi probléma nincs azzal, meg fiatalabb is, mint a 3KJ. Persze, hogy minden alkatrészére 3KJ van írva, amikor csak az első villája más - ugyanaz, mint a Next Zone-nak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2754) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Egy ilyen mit ér?
[link]
Most láttam egy jó állapotút eladót, a tulajjal meg lehet állapodni az árról is. Nem sokat tudok erről a gépről. Esetleg valaki vmi infót tud? Érdemes bevállalni egy ilyen ritka járgányt?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2755) etnies válasza ToRR3nt3 (#2754) üzenetére


etnies
senior tag

Keveset, mert nincs hozza alkatresz.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2756) golyani válasza ToRR3nt3 (#2754) üzenetére


golyani
addikt

asszem pont ilyen van egy srácnak szomszéd faluba.
de nem tuti csak azt tom h derbi.

(#2757) ToRR3nt3 válasza etnies (#2755) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Ja ez az egyik problémám, bár nem hiszem hogy sűrűn kellene hozzá alkatrész...
Igen ritka gép, a neten se sok info van róla. Amit meg akarok venni 98-as,de kevés km van benne és nagyon zsír állapotban van. Van rajta némi tuning, kipuff meg még vami, a henger érintetlen. 200k körül vsz ideadja a gyerek.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2758) (Kolombusz) válasza ToRR3nt3 (#2757) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szia!

A megtett km az annyi, amennyit te szeretnél, hogy benne legyen. :U Magyarul szinte biztos, hogy vissza van tekerve az óra.

Amúgy az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen 50es blokk, ami pl a yamaha aeroxban, vagy az aprilia sr50ben van, közepes terhelés és megvigyázás mellett hány km-t tud menni gond nélkül?

(K)

(#2759) GodHeart válasza (Kolombusz) (#2758) üzenetére


GodHeart
senior tag

csak egy kis segítség szülői részről.. mikor anno 1 éve felhoztam, hogy én robogót azaz motort akarok venni.. mindkét részről lelettem üvöltve, hogy én ha valamit nem veszek akkor az a motor lesz... Rá 2 hétre megvolt az F12-esem! :D Hogyan csináltam!? Választás elé állítottam a szülőket.. vagy megyek inni és dohányozni minden hétvégén egy bandával, vagy megyek motorozni barátaimmal.. ezt kb kifejtettem nekik jópárszor, és úgy 3x-ra elég is volt. Még örültek is neki. :)

Egyébként meg tényleg nézd meg mit veszel, én anno 115k-ért vettem egy F12-eset, ami sztem nagyon jó vétel volt, de ha belegondolok kb 60k-t rákellett költenem, hogy fél év után működjön. Igaz hogy én kb ennek a dupláját költöttem rá, ami úgy 100k-t takar, de ebben benne van a tuning is, és most olyan mint egy új motor, ami 210k körül nem is rosz, ráadásul viszi óra szerint a 110 /100-ig van skálázva :D poén ahogy túlmegy rajta/, 3.5 liter körül eszik. Megvagyok vele teljes mértékben elégedve! :)


Esetleg valaki nem tudja az mitől van, ha jó erősen behúzom az első féket, akkor az egész motor ereje recseg.. olyan érzésem van, mintha a kerék hozzáérne a műagya borításhoz, mert néha még a lábtartó is megmozdul... :U eléggé idegesít.. ha meg komoly a probléma, lehet egyszer valami műagyag darabka le is fog törni.. csak mikor 70-ről ''padló''fékezek, akkor nem igazán tudom nézni mi történik ott.. talán valakinek van tapasztalata..

[Szerkesztve]

(#2760) Den válasza GodHeart (#2759) üzenetére


Den
veterán

vagy a kormánycsapágy ''lóg'', vay a teleszkópszárak. az hagyján hogy vmi műanyag letörik, de jó nagyot is taknyolhatsz.

ha van középállvány, tedd arra a motort, le kell nyomni a motor hátulját hogy az elsőkerék levegőben legyen. utána meg kell fogni a két villaszárat és előre hátra megrángatni, és figyelni, hogy hogy hol kotyog, a teleszkóp külső és belső csöve vagy a kormánynyaknál.

www.simson4t.hu

(#2761) (Kolombusz) válasza GodHeart (#2759) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Megpróbálok én mindent, amiatt ne izgulj. Jogsid már megvolt akkor rá, vagy nem?
Most azon töröm a fejem, hogy egy ideig motorozok jogsi nélkül, aztán leteszem az autóra. minek dobjak ki 50ezer forintot a tanfolyamra, mikor fél év múlva úgyis 100k-ba fog kerülni az autós jogsi?

Ha mindenem megvan a robogóval, tehát papri, biztositás, stb és elkap a rendőr, akkor milyen büntetésre számithatok?

(#2762) Eagl3 válasza (Kolombusz) (#2761) üzenetére


Eagl3
veterán

Változó, ha unszimpatikus vagy a rendőrnek akkor elég sok pénzre. Amiből akár a jogsit is nyugodtan migcsinálatnád.
De ált. ha első eset akkor aztmondják, h. told haza persze ehhez kell egy kis magyarázkodás is.

[Szerkesztve]

(#2763) (Kolombusz) válasza Eagl3 (#2762) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Kb én is igy gondolkodtam.
Mi az, hogy első eset? Feljegyzik valahova, hogy elkaptak, vagy minden rendőrnél van első eset? :F

(#2764) GodHeart válasza Den (#2760) üzenetére


GodHeart
senior tag

hmm.. nah erre nem gondoltam.. de úgyérzem az ott nem mozog.. sztenderem meg nincsen, de valahogy majd felteszem valami bakra.. de érdekes módon akkor szelerőm észrevette volna... nah mind1 megnézem.. wááá pedig most már megakartam végre venni a kipufogót, erre lehet teleszkóp lesz.. no mind1, még nem zavar, meg stabilnak tűnik, olaj egyáltalán nem folyik teleszkópból szóval nagy gond csak nem lehet.

Kolombusz: én 17 évesen tettem le a B-s jogsit szeptemberben, és köv évben augban vettem mocit.

[Szerkesztve]

(#2765) Den válasza (Kolombusz) (#2761) üzenetére


Den
veterán

komolyra. ha segédmotor vagy autó jogsival vezetsz 50cc-nél nagyobb mocit azt még meg lehet esetleg úszni ejnye bejnyével, de hogyx semmilyen josid nincs és úgy vezetsz aztnem.

de hogy akarsz közlekedni így hiszen még a kreszt sem tudod...

www.simson4t.hu

(#2766) Den válasza GodHeart (#2764) üzenetére


Den
veterán

a teleszkóp csak az egyik verzió, annak kisebb a valószínüsége, kormánycsapágy sanszosabb. javítása nem nagy tétel, és ha van rá mód érdemes kúpgörgős csapágyakat venni bele.

www.simson4t.hu

(#2767) GodHeart válasza Den (#2765) üzenetére


GodHeart
senior tag

nem mintha mindig mindenki mindent betartana.. jó persze jogis legyen, ez nálam sem vitatéma.. nonsense úgy vezetni.. hát ha még kiderül, hogy egy jogsi nélküli pöcs jön belém.. nem tom mit csinálnék idegrohamomban.. na mind1

pl amelyik utcában vidéken lakok 2 db stoptábla van egymástól 3m-re.. eddig betartottam az elsőt amíg az volt az egyetlen.. már kettő van egyet sem tartok be.. ennyire hülyék nem lehetnek a városevzetők.. komolyan beküldök nekik egy képet rajta a táblákkal, aztán kezdjenek amit akarnak.. úgyis van ismeretség odabenn... :U

(#2768) (Kolombusz) válasza Den (#2765) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Értem. Hát, akkor lehet, h mégis leteszem a segédmocira a jogsit, viszont valami leharcoltabb robit veszek. :F

(#2769) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Na, a csóró árkategóriából szemezgetve:
[link] - hol a tükör? :F
[link]
[link] - igen, az esztétikai hibákban benne van a hiányzó jobb tükör
[link] - jobb tükör?

Mind az f12-t néztem, mert jól néz ki, gyors, és olcsón lehet már kapni.

(#2770) GodHeart válasza (Kolombusz) (#2769) üzenetére


GodHeart
senior tag

ez mér csoró árkategória!? Ha nekem 140k-m lett volna mikor motort akartam venni... : )

(#2771) ett válasza (Kolombusz) (#2769) üzenetére


ett
aktív tag

Nem csoro kategoria ez. Csak ne kapkodd el a dolgot! Nekem is az f12 tetszik, lehet én is valami olyasmit veszek majd, ha osszejon a pénz rá. Ha van esztétikai hibája, lehet hogy nem gáz, csak tudni kéne hozzá az alkatrészárakat, meg beszerezhetoséget is. Pl. ha pár ezresért lehet tukrot venni hozzá, egye fene. Engem az érdekel, hogy motorikusan legyen jo állapotban. Azt gondoltam, hogy én is úgy teszek, mint GodHeart. Veszek egyet, aztán koltok rá. De nem akarok nagyon tuningolni, csak ha van kisebb hibája, akkor megveszem a cuccot hozzá.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2772) (Kolombusz) válasza ett (#2771) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azt hittem, hogy ezen az árszinten már a széthajtott modellek vannak. :F
Nem fogom elkapkodni, az tuti.

(#2773) GodHeart válasza ett (#2771) üzenetére


GodHeart
senior tag

és ami jó, hogy ha kicseréled az alkatrészeket, akkor van egy tök új mocid, hisz az összes alkatrész új benne ami mozog! :)

(#2774) etnies válasza ToRR3nt3 (#2757) üzenetére


etnies
senior tag

Eleg, ha egyszer megy tonkre valami aprosag es a fel szezont bukod, mire lesz alkatreszed.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2775) etnies


etnies
senior tag

Itt van nektek egy jo motor: [link]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2776) GodHeart válasza etnies (#2775) üzenetére


GodHeart
senior tag

ez nem a tied!? :U

még anno olyan büszke voltál rá, hogy megtudtad venni.. vagy az nem Te voltál!? lehet keverlek valakivel..

(#2777) etnies válasza GodHeart (#2776) üzenetére


etnies
senior tag

De, felraktam proba keppen harom napja, mar egy ember jelentkezett megnezni.
Csinalom az A-s jogsit, ha el tudom adni ennyiert, akkor kicsit hozzacsapok es lesz motorom.
Alkudni nem lehet, nem elkotyavetyelni akarom.
Ugy vagyok vele, ha elmegy elmegy, ha nem nem, nem hajt a tatar.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2778) ToRR3nt3 válasza etnies (#2774) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Azér is félek egy kicsit megvenni. Meg hogy most Kolombusz linkelte ezeket a Malagutikat 150k alatti áron már drágálom is egy kicsit.
Bár ha vki 150 ért megvesz egy karcos, széthajtott gépet simán rákölt még 50k-t mire ''újszerű'' állapotba hozza. Ehhez a Derbihez meg nemigen kéna nyúlni, olyan jó állapotban van, motorikusan, meg kinézetileg is.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2779) Topiccsendőr válasza ett (#2771) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nade srácok! Inkább vigyetek magatokkal szerelőt, és vegyetek százötvenért jó állapotút. Lehet annyiért kapni nagyon jó és szép állapotút. Igaz, hogy nem Olaszországi, hanem Svájci, és nem konténerest. Sokat kell megnézni, amit meg képről látsz, hogy nem stimmel, oda el se menj. Utána kell járni, és rengeteg időt és pénzt megspórolsz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2780) Topiccsendőr válasza etnies (#2774) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Miért bukná a fél szezont? Minarelli erőforráshoz minden van, aminek lenni e kell...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2781) Kriszcso.


Kriszcso.
csendes tag

EZT NEM HISZEM EL!!! Mi van az emberekkel? Nem vagyok antiszoc. meg nincs is bajom az öregekkel, de mi a f*szt bámulnak a motoromon? Mindenki néz ki abból a tenyérbemászó pofájából, pedig csak elmegyek mellettük. Direkt lassan szoktam menni az emberek mellett, nehogy rádmondják, h száguldozol, de csak néznek. Sose a motort, szal nem az érdekli őket, hanem az arcom.
Megvan! Kiírom a fekete bukómra fehérrel: MI A F*SZT NÉZEL?
Úgyis csak az olvassa el aki bámul, az meg elmehet a qrva annyába. Esküszöm az összeset falhoz állítanám és azonnal fejlövés...

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2782) Kriszcso. válasza Topiccsendőr (#2780) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

sztem pénzügyileg értette, ha elromlik gyűjteni kell, persze aki dolgozik...

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2783) Den válasza Kriszcso. (#2781) üzenetére


Den
veterán

nem vagy antiszoc... lol
de normáli sem vagy

www.simson4t.hu

(#2784) Kriszcso. válasza Den (#2783) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

Ha hiszed, ha nem, békeszerető ember vok, de utálom az igazságtalanságot. ennyire felbosszant. Bocs az előbbiért, de az imént volt kettő (már 100adik 2 hét alatt) ilyen atrocitásom, és vhogy most kijött belőlem.

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2785) ToRR3nt3 válasza Topiccsendőr (#2780) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Akkor az ilyen robihoz van alkatrész dögivel? Egyébként Te mit gondolsz róla, jó gép? Megér 200k-t egy nagyon jó állapotú?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2786) golyani válasza Kriszcso. (#2781) üzenetére


golyani
addikt

oszt mit foglalkozol vele?
néz én visszanézek rögtön elfordul.

(#2787) golyani válasza ToRR3nt3 (#2785) üzenetére


golyani
addikt

hát ha minarelli blokkos akkor mindenből minmimum 20 féle valami van hozzá.

[Szerkesztve]

(#2788) etnies válasza golyani (#2787) üzenetére


etnies
senior tag

Azert ne felejtsetek el, hogy a motor nem a blokkbol all csupan...

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2789) Kriszcso. válasza golyani (#2786) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

Nekem sose!
Olyan pofátlanok, h nem igaz. 22 éves vok, meg 60 kg és az utóbbi lehet a baj, hiszen a fekete plexijű bukó mögött akár egy 15 éves kisgyerek is megbújhat... :(((
De se baj, mostantól biccentek is a fejemmel amolyan ''mit nézel''- eset.

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2790) etnies


etnies
senior tag

Megvolt a mai jó cselekedetem. Munkahelynél mászkálok (Blaha), latok egy újnak tűnő (max. tavalyi) Honda Lead-et, rendszámmal, dobozzal. Nézem, de valami furcsa, jobban nézem. Hát, benne hagyták a kulcsot a csomagtartó zárjában (hátul van, középen, mint az autóknál). Gondolom a doboztól nem látta a tulaj és otthagyta. Körbenéztem, sehol-senki. Elsétáltam Astoriára a Raiffeisen-be, megyek vissza, még ott a kulcs. Kivettem, bementem a közelben lévő boltokba megkérdezni, hát ha ott dolgozik a tulaj. Nem. Kértem egy papírt, ráírtam a nevem és a telefonszámom, kb. fél tízkor. Kettőig semmi, majd egy angolul beszélő csajszi felhív és keresi a „key”-t :)
Találkoztunk a motornál, kértem tőle forgalmit és útlevelet, aztán sok „thank you very much” után elköszöntünk egymástól. (kár, nagyon szép kis japán csajszi volt :)
Fene a jó szívem.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2791) ett válasza GodHeart (#2773) üzenetére


ett
aktív tag

Így van.

Persuader: igazad van. Én olyanra gondoltam, hogy max. kell bele új akksi, vagy új gumi, mert ezek olyan alkatrészek, amik tönkremennek, akármilyen jó motorod van. :) Nem úgy értettem, hogy veszek egy lepukkantat és költök rá még sok ezret.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2792) golyani válasza Kriszcso. (#2789) üzenetére


golyani
addikt

én 19 leszek és 58kg vagyok...de nekme nem fekete a plexim.

(#2793) golyani válasza etnies (#2788) üzenetére


golyani
addikt

műanyagok pótolhatóak ha másn em elviszed műanyag hegsztőhöz + lefesteted
blokk lenni: henger+vario+karbi+légszűrő+kuplung.
mi kell még? felni elég valószínű h nehezen hal meg.
villát is lehet szerezni, rúgóstagot is, műszerfalat is.
igazh ez ár mind pénz...

(#2794) ett válasza golyani (#2793) üzenetére


ett
aktív tag

És hol lehet Pesten venni robikhoz alkatrészeket? Ha meglesz a mocim, nem ártana tudni, hogy ha véletlenül kell valami, akkor tudjam, hova menjek.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2795) golyani válasza ett (#2794) üzenetére


golyani
addikt

pl márkaszervízbe vagy
[link]

(#2796) Kriszcso. válasza etnies (#2790) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

Érdekes egybeesés. Én egy lakótelepen lakok és ma mikor el akartam indulni a m ocival kinéztem az ablakon(mert nem találtam a kulcsot), és ott virított a kulcs a csomagtartóban. Persze rajta volt a lánc kulcsa is... :C
Az égiek vigyáznak rám :R

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2797) Kriszcso. válasza Kriszcso. (#2796) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

Igen, én vok a szóismétlések királya!

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2798) ett válasza golyani (#2795) üzenetére


ett
aktív tag

Ezt ismerem, de itt főleg tuningalkatrészeket láttam. Olyan nincs, ahol a ''sima'' alkatrészek beszerezhetők? Például nekem nem kell pollini, meg ki tudja milyen kipufogó, vagy görgő, hanem mondjuk csak a gyári simán megfelel. De lehet van itt sima alkatrész is, csak nem néztem szét eléggé. Azt hiszem megvizslatom rendesen az oldalt, mert amúgy jó cuccok vannak rajta.

[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2799) tgabi válasza ett (#2794) üzenetére


tgabi
tag

Így hirtelen:
-555 Robogó: Bp. XI. ker. Budaörsi út 4-18 sz. 139-es busz megállója (Hegyalja út)
A túloldalon is van egy bolt a benzinkúttól 4-5 percre gyalog a sasadi felé, a neve nem jut eszembe, de kölcsönzőként is működnek.
-Scooter-ker: Bp. XV.ker Irány utca 1. 69, 62 villamos (Tóth István utcai megálló)
És ugyan nem Bp, de Törökbálinton 2 bolt is van,
-Redrobogó: 2045 Törökbálint, Tó u.3 72-es busz, a körforgalomnál kell leszállni
-Red Baron: 2045 Törökbálint, Tó-Park, 72-es busz, Budatej, valszeg ugyanaz a megáló.
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#2800) golyani


golyani
addikt

sikeresen belőttem a levegő:beny arányt mer valszeg elmászhatott. most nagyon jó lett. eltűntek a rángatások az h hörögve pörög fel szal királyos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.