Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) golyani válasza ett (#3249) üzenetére


golyani
addikt

minden motor füstöl hidegen kivétel a 4T. az is füstöl ha eszi a olajat :DDD

(#3252) Aladdin21 válasza ett (#3249) üzenetére


Aladdin21
csendes tag

Füstölni füstöl mindig hidegen. De 1 percig csak kb.

Ennyi hülyét.....

(#3253) Aladdin21


Aladdin21
csendes tag

De fasza ma jöttem haza melóból 2 óra alatt tettem meg a 15km-es utat. Lefulladtam vagy 6-7. Volt h 15 percig jöttem egyfolytában, votl h kb 50m-t tudtam megtenni. De oylan is volt h standre tettem kb 20 perc próbálkozás után beindult és még el sem uindultam már lefulladt.Mondanom sem kell h szétbasz az ideg és addig rúgnám azt a kis ge....it aki belenyúlt amíg mozog. Szakihoz azért nem vittem eddig mert 1részt nem volt rá időm másrészt, egész nyáron tetves köcsög szerelőknél volt akik semit nem tudtakk vele csinálni és( iylesmi volt a hibajelenség h lefulladtam és nem tudtam ujraindítani sokáig, és a sok büdös szerelő nem csinált semit csak pénzemet vitték. Közbe az volt a hiba--szerintem-- H az aelőző tulaj, 4T olajat tett bele és ez meg 2T-s moci)úgy javult meg h amikor kb a 3.-4. szerelőtől hoztam el fogytán volt az olaj és tökéletesen működött. Ebből gondtolam h ha olaj nélkül jól müködött akkor az előző tulaj baszta el a 4T-vel.Szal a lényeg az h nem akarom elvinni szerelőhöz,mert egyrészt nem ismerek már többet,másrészt meg egy csomó pénzembe voltak és meg se tudták csinálni,arról nem is beszélve h 3 hónapig nem is tudtam használni mert szerelötől szerelőig járt.

Ennyi hülyét.....

(#3254) ett válasza Topiccsendőr (#3250) üzenetére


ett
aktív tag

Azt értem, de az enyém nem kékesen füstöl hidegen, hanem csakúgy szimplán. :) Azért akkoris el kéne vinni valami normális szakihoz.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3255) Topiccsendőr válasza ett (#3254) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagyon-nagyon picit halványkékes? :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3256) zetorg


zetorg
aktív tag

alakul már :)

[link]
[link]

(#3257) ett válasza Topiccsendőr (#3255) üzenetére


ett
aktív tag

Lehet. Meg fogom egyszer nézni mostmár. :)
Zetorg: ha véletlenül sikerül öntvényt szereznem, át fogom tudni rakni a cuccokat bele a régiből? Nem kell semmilyen speckó szerszám hozzá? Mert van egy olyan érzésem, hogy kell. :(

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3258) Topiccsendőr válasza ett (#3257) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem egyszerű átcsapágyazni, az tuti.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3259) zetorg válasza ett (#3257) üzenetére


zetorg
aktív tag

elég bonyolult...
melegíteni kell a blokkot, meg minden szarság :)

(#3260) ett válasza zetorg (#3259) üzenetére


ett
aktív tag

Az még rendben van, hogy melegíteni kell, rárakom radiátorra. :D De nem kell valami spéci szerszám hozzá? Mondjuk csapágyat lehúzni, vagy szíjat cserélni? Ez még nem aktuális, de ha lesz öntvényem, ki fogom cserélni. A szerelőkben meg nem bízok, megcsinálok mindent magam inkább. Eddig bevált. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3261) Topiccsendőr válasza ett (#3260) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

150 fokra kellene felhevíteni, és akkor állítólag kiesnek a csapágyak. Azt radiátoron nem hinném hogy kivitelezed. Vagy hány kW-os? :DDD
Már nem emlékszem, hogy kell-e hozzá karmos csapágylehúzó...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3262) ett válasza Topiccsendőr (#3261) üzenetére


ett
aktív tag

Gondolom melegítés nélkül valami csapágylehúzóval is le lehet vadászni. Kezd összeállni lassan a gépem. Műszakilag teljesen rendberaktam, olaj nem folyik, km óra is jó lett, hogy szétszedtem, akksit felöntöttem desztilált vízzel. Télen szétszedem, aztán mehet a festés neki és nyárra lesz egy jó kis rollerem. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3263) Topiccsendőr válasza ett (#3262) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem nem, vanak ilyen ''süllyesztett'' csapágyak benne, a hajtóműnél, azt tuti nem tudod úgy kikapni...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3264) golyani válasza ett (#3260) üzenetére


golyani
addikt

de most minek is neked új blokk?

(#3265) ett válasza golyani (#3264) üzenetére


ett
aktív tag

Nem egetverően fontos, csak jó lenne. A légszűrőházat két csavar tartja. Az alsó pont a blokkban van. És mivel nekem az a fül le van törve, ezért csak a felső csavar tartja. Vagy ha van ötlet, hogy hogyan lehet az öntvényre valamit hegeszteni, hogy oda tudjam csavarni, akkor úgyis jó.

[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3266) golyani válasza ett (#3265) üzenetére


golyani
addikt

ezzel enynit szvsz hüjeég csak amiatt.
pl: fogsz egy darab vmi vasat kifúrod úgy hogy egyik luk a blokkon lévő csavarnál legyen a másik meg ot ahonnan le van törve. vagy elmész egy hegesztőhöz aki foglalkozik ilyennel és feldob rá egy szemet...

(#3267) Den válasza ett (#3265) üzenetére


Den
veterán

ragaszd vissza

www.simson4t.hu

(#3268) ett válasza Den (#3267) üzenetére


ett
aktív tag

Ha meglenne, visszaragasztanám. Azt hiszem az lesz, amit golyani írt. Egy hegesztőnek megmutatom, aztán kezd vele valamit.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3269) Aladdin21


Aladdin21
csendes tag

Hali!Nem tudna vki a XI.kerbe egy megbízható motorszerelőt??? Egy 150-es 2ütemű robeszról lenne szó.Ha vki tudan segíteni azt nagyon megköszönném. Előre is thx :R :R

Ennyi hülyét.....

(#3270) sycorax182 válasza ett (#3249) üzenetére


sycorax182
tag

mér? a tied hidegen nem füstöl kékesen? na az a gáz.
persze a másik véglet ha nagyon füstöl. akkor vagy tul sok olajat kap, bár akkor a gyertyát hamar beköpné vagy szarrá van kopva a henger.

(#3271) ett válasza sycorax182 (#3270) üzenetére


ett
aktív tag

Biztos kékesen füstöl, nem néztem annyira. Csak tudom, hogy hidegen jobban füstöl. Ha bemelgszik, akkor kevésbé. De gondolom a kipufogó állapotától is függ a dolog.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3272) sycorax182 válasza Aladdin21 (#3269) üzenetére


sycorax182
tag

az előbb még azt mondtad, hogy nem berugós. márpedig én még nem láttam olyan 2t robogót amin nincs berugókar. elhatároztad, h elviszed szervizbe?

pár kérdésem volna, hátha rájövünk vmi hibára:
-vízhűtéses a robogó?
-nem füstöl esetleg fehéren?
-mikor indítod, ugyanolyan könnyen mozog a henger, mint azelőtt?

(#3273) sycorax182 válasza ett (#3271) üzenetére


sycorax182
tag

fentebb még azt írtad, hogyha kékesen füstöl hidegen az gáz. csak arra reagáltam, h ez butaság. viszont ha melegen is füstöl a már gáz.

(#3274) ett válasza sycorax182 (#3273) üzenetére


ett
aktív tag

Lehet butaság, te ehhez jobban értesz. Azt tudom, hogy autóknál marha nagy gáz ha kék füst jön a gépből. Azért gondoltam, hogy itt is gáz lehet. Viszont ha melegen is füstöl, egyáltalán nem gáz, mivel azért van rajta a kipufogó, hogy a füstöt elvezesse, mert ha jár a motor, akkor az füstöl. Persze értem, a túlzott füstölésre gondoltál. :) Peace!:R

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3275) Den válasza ett (#3274) üzenetére


Den
veterán

ne keverjük a 4 ütemü autót a 2 ütemü robogóval.

a 4 ütemünél a dugattyú föltti és alatti tér elszeparált és a hengerfalat és a főtengely-, hajtókarcsapágyakat pumpás és olajszórásos módszerrel kenik, a hengerfalról a fölösleges olajat a lehúzógyűrű eltávolítja így olaj az égéstérbe nem jut. Kivéve ha kopott a henget, ekkor jön a kékes füst.

A kétütemüné a dugattyú alatti és fölötti tér között a felömlőkön keresztül átjárás van, ezért a 4 ütemüeknél alkalmazott kenés oda nem jó. Helyette a beszívott benzin levegő keverékhez keverik az olajat, és innen csapódik ki az olaj a fémfelületekre. Viszont épp ezért az égéstérbe is jut olaj ahol elég, ezért a 2 ütemünek akkor is kékes a füstje ha tökéletes állapotban van. Hidegen kékesebb mert a szivató miatt dúsabb keveréket kap.

ebből következik, hogy ha a 2 ütemü egyáltalán nem füstöl akkor rendes kenése sincs és előbb utóbb tönkremegy.

www.simson4t.hu

(#3276) ett válasza Den (#3275) üzenetére


ett
aktív tag

Így már világos. Köszi az info-t!

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3277) golyani válasza Den (#3275) üzenetére


golyani
addikt

de ha katalizátoros akkor csak hidegen füstöl. nekem pl melegen egyáltalán nem füstöl havernak se a simoja melegen.

(#3278) Den válasza golyani (#3277) üzenetére


Den
veterán

ez magától értetődik :)

www.simson4t.hu

(#3279) sycorax182 válasza ett (#3274) üzenetére


sycorax182
tag

azért a kipufogó nem azért van hogy a füstöt elvezesse... :) azaz egyáltalán nem ez az elsődleges feladata

(#3280) ett válasza sycorax182 (#3279) üzenetére


ett
aktív tag

Ez igaz, de azért az is a feladata. :) Nem tudjátok hol lehet aeroxra idomokat venni? Konkrétan csak egy érdekelne, az ulés mogotti kapaszkodo, ami ugye a második személy ''majrévasa''.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3281) sycorax182 válasza ett (#3280) üzenetére


sycorax182
tag

nemtom mindeki azt mondja, hogy bontó, de mikor megkérdeztem, hogy hol van bontó, akkor soha senki nem tudott mondani semmit:D

(#3282) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3279) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hát akkor mi az elsődleges feladata? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3283) Den válasza Topiccsendőr (#3282) üzenetére


Den
veterán

az állítja elő a robogó hangját :DDD

www.simson4t.hu

(#3284) ett válasza sycorax182 (#3281) üzenetére


ett
aktív tag

Ez az. :) Na majd kutatok valami bontót. Azért köszi!

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3285) Den válasza ett (#3284) üzenetére


Den
veterán

Még egy pár bontó címe.


Japán bontott alkatrészek

1155 Alkotmány u. 37. 3066450, 30/6303662


Burmi használtalkatrészek
Csömör, Ady E. 18.
30/9510-644



Habi&Habi Kft.
1211 Bp. Védgát utca 43.
425-74-26



Motorbontó, Jánoshalma
Kápolna utca 75
30/9643-532
77/402-539



Horváth Motor, Polgárdi bontó
Polgárdi, 7-es foút mellett
20/9450-610





Twin Motor
Kakasd, Ifjúság 538
74-431067
20-9629446



Majosházi bontó
bontó : 24/486-129
spoiler : 24/486-122



Yakomoto Bt
Pécs, Komlói út 229
72/238-994, 20/9806-377



Tarjáni Bontó
34/572-032



Lakihegyi Bontó
2310 Lakihegy, Rádió utca 51
24/475-383



NV Motor
Kistarcsa, Rózsa utca 1.
28/471-350



Csetény motorbontó
70/2055754


thx Robi73

www.simson4t.hu

(#3286) Aladdin21 válasza sycorax182 (#3272) üzenetére


Aladdin21
csendes tag

Pedig tényleg nincs rajta berugó és 2T-s. Honda pantheon, nézz utána :)) Igen vízhűtéses,de amuikor beindítom kiköp egy kis füstöt de utána nem. Hát a hengermozgásról nem nagyontuok nyilatkozni :(

Ennyi hülyét.....

(#3287) etnies


etnies
senior tag

Eladó egy 32 literes Nonfango (632LX) doboz, talppal együtt.
Sajnos az új mocimra nem volt jó, ezért vennem kellett újat.
Ára: 8.000

"önmagam hite vagyok magamban"

(#3288) sycorax182 válasza Aladdin21 (#3286) üzenetére


sycorax182
tag

gyanus, hogy víz van az égéstérben. fehér füstöt köp ki?

(#3289) sycorax182 válasza Topiccsendőr (#3282) üzenetére


sycorax182
tag

az is folytást ad neki.ha nincs rajta a kipufogó akkor alig mozdul meg a járgány.

(#3290) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3288) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Előbb ragad meg, minthogy fehér füst jöjjön ki a kipufogóból.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3291) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3289) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt nagyon rosszul fogalmaztad meg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3292) phill válasza sycorax182 (#3288) üzenetére


phill
csendes tag

Ha jól emlékszem igen fehér füst.

Ha privit írsz, írd oda, hogy mivel kapcsolatban.

(#3293) Aladdin21 válasza phill (#3292) üzenetére


Aladdin21
csendes tag

Nah ez véletlen öcsém accountjával sikerült, mert ő volt épp bejelentkezve a gépen :DDD ...szal igen fehér füstöt fúj ki ha jól emlék...

Ennyi hülyét.....

(#3294) golyani válasza Aladdin21 (#3293) üzenetére


golyani
addikt

az ciki mert akkro valszeg hengerfejes letél egy kis megragadással kombinálva magyarán szólva új henger...

(#3295) sycorax182 válasza Topiccsendőr (#3291) üzenetére


sycorax182
tag

igen de a lényeg az hogy a kipufogó sokkal fontosabb feladatot lát el csak szimplán a füst elvezetéstől és a hangtompitástól

(#3296) sycorax182 válasza Topiccsendőr (#3290) üzenetére


sycorax182
tag

hát ha csak egy kis víz ment bele attól még a dugattyú nem szorul meg, mert a hűtése ugyanúgy megvan.

(#3297) sycorax182 válasza golyani (#3294) üzenetére


sycorax182
tag

aladdin ezt a hsz-t ne vedd készpénznek. egyrészt: inkább hengerfejtőmítéses lett ha minden igaz.
másrészt ha henger nagyon megszorult volna akkor az önindító nem tudna akkora erővel ráforgatni hogy egyáltalán a dugattyú megmozduljon, magyarul be sem indulna.
szóval ha mázlid van megúszod egy tömítés cserével. rossz esetben generál. az olyan 10k körül van. (legalabbis nekem annyi volt szereléssel, bár az 50es volt)
ha nagyon szar az eset akkor henger és dugattyú csere de azt nem hinném, viszont most kíméld a gépet. ne járj vele, mert csak rosszabb lehet.

(#3298) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3296) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, csak elmossa az olajat. Még a legkisebb szivárgás is. Kétszer jártam így, de nekem sohasem fehér füst jött a kipufogóból, csak húztam egy gázt, és hallatott egy mély boooáááááááá hangot... meg is állt a gép.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3299) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3297) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nekem ilyenkor a gyűrűk ragadtak be a dugattyúba, az önindító simán forgatta, csak egy darab kompresszió nem volt benne... Egy generál meg egy Simsonnál sem 10 000 forint. Honnan vetted ezt??

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3300) Topiccsendőr válasza sycorax182 (#3295) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, sokkal fontosabb dolgot:
a füst elvezetését, és a hang tompítását, természetesen áramlástani számításokkal megspékelve.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.