Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) (Kolombusz) válasza (Kolombusz) (#2699) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hm a rájfájzennél elég jók, csak ódzkodom nagyon a hiteltől. :F

(#2702) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hmm...mennyi szép, új moci...én maradok a régieknél,amit lehet bütykölni...
Jelenleg van egy 22 éves Suzuki RAN-om...még eredeti japán alkatrészekkel...ramaty kívülröl, de a karbit megbütyköltem, kipufogó szintén(három orosz traktor hangjával ér fel), miután eltörött a berugó fogaskerék fogtam magam és a kuplungot rögzítettem...önindító nincs...betolni...azonnal indul...új a hengerfejet csináltattam....az eredmény....4 másodperc alatt 50Km/h, a vége 65km/h....az ő korában nem rossz.....a fékek viszont nem bírják....két hónapja úgy odavertem magam, hogy elcsavarodott a kormány...persze azóta is hibátlan... :)) A hátránya,hogy 100on kb. 3 litert zabál.... Azért én elégedett vagyok a kis rosszcsontommal:D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2703) etnies válasza (Kolombusz) (#2699) üzenetére


etnies
senior tag

Katana nem megy jol, ne vegyel.
A helyedben Aprilia Scarabeot vennek, nem a legdizajnosabb, de sokkal kenyelmesebb, mint a 12 colos tarsai es olcso, megbizhato, hetvenotot megy gyarilag.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#2704) V.Stryker válasza etnies (#2703) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez rendben van,csak egy olasz robogó és motor sokkal kényesebb mint egy japán.....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2705) (Kolombusz) válasza etnies (#2703) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hm, meggondolom, közben újabb akadályokba ütköztem.:(
Akitől a támogatást vártam, az utasitott el kategorikusan (fater, merthogy a robogó csak arra jó, hogy meghaljál vele), anyám meg éppen benne lenne, ha apám nem ellenezné.
Jópár kört kellesz majd még futnom ezért.

A scarabeo jó árban van, ez tény, csak nem a legszebb.

(#2706) V.Stryker válasza (Kolombusz) (#2705) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az túlzás,hogy meghalsz vele...viszont az igaz,hogy robogóval lehet a legnagyobbat esni...eddig csak robogóval vertem oda magam....
Egyébként egy apró tanács:olyat vegyél amire nem kell költeni, csak tankolni bele....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2707) (Kolombusz) válasza V.Stryker (#2706) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Eddig két jelöltem volt, de csak használtan mindkettő: yamaha aerox, aprilia sr50.
nehezen lesz nekem robogóm. :(

(#2708) V.Stryker válasza (Kolombusz) (#2707) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne csüggedj. Meglesz az. Egyébként az tény,hogy az Aprilia mostanában nagyon jó gépeket csinál és aránylag normális áron.
Nehéz dolgod van. De akkora a választék,hogy tuti találsz megfelelőt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2709) (Kolombusz) válasza V.Stryker (#2708) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor most kell elkezdenem gyűjteni az érveket amelett, hogy mi a jó egy robogóban. Mindennemű segitséget várok:
-takarékos
-gyorsabb, kényelmesebb és hosszú távon olcsóbb , mint a városi buszjáratok
-ha a motoron ülök, akkor sem a gép előtt rohadok, hanem a friss levegőn vagyok (már amennyire egy 200k-s városban ez friss :U)
-még mindig kevésbé veszélyes, mintha a hegyekbe mennék terepkerékpározni, ahol nincs térerő és bármikor eshetek egy olyat, hogy eltörik a gerincem

Első körben ennyi ugrott be, na meg az élvezeti faktor. :)

(#2710) V.Stryker válasza (Kolombusz) (#2709) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az tény, hogy egy kis robogóval (50ccm) olcsóbban eljársz egy hónapig Bp-n, mintha felnőtt bérletet vennél...most olvastam egyébként az egyik újságban, kipróbálták. Viszont azt is vedd számításba,hogy amelyik relatíve keveset fogyaszt, az keveset is megy. ( Ha kicsit lentebb olvasol, láthatod,hogy mit megy az enyém és mit fogyaszt...bár én csak ökörködöm)
Továbbá tapasztalatból mondom,hogy rámenősnek kell lenni a forgalomban,mert az autósok 90%-a nagyobb veszélyt jelent, mint pl. a tapasztalatlanság.


Továbbá egy nagy előny,hogy nem kell a bkvhoz igazodnod és megkerülni a fél várost, míg elérsz a célodhoz. Időt spórolsz és az drágább,mint a pénz.:))

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2711) (Kolombusz) válasza V.Stryker (#2710) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nézd, nem akarok nagyon száguldozni. Ha a forgalmi helyzet nagyon igényli, akkor 65ös sebesség legyen elérhető és az nekem tökéletes.

(#2712) V.Stryker válasza (Kolombusz) (#2711) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkot már csak a pénztárcádon múlik. Viszont arra tényleg vigyázz,hogy olyat vegyél,amire nem kell költeni....nekem volt időszakom,amikor 2 órát javítottam és 10 percet motoroztam...nem kellemes úgy lefeküdni,hogy mi baja van ennek a sz@rnak...mert nem mindenki engedheti meg a szervízt magának....de legalább megtanulja,hogy mit hogy kell...nekem is egy lapos csavarhúzó kell és egy 10es kulcs :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2713) (Kolombusz) válasza V.Stryker (#2712) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A pénztárcám vékony, és vákuum van benne. :D
Komolyra forditva a szót, használt robogót fogok venni ez 99%, új csak akkor jöhet szóba, hogyha fater megkregül és anyagi támogatást ad bele, ennek a valószinűsége pedig igen alacsony.
Mindenesetre úgy fogom venni, hogy megbeszélem az eladóval, hogy vigyük el a márkaszervizbe és nézessük át. Ha belemegy akkor ok, ha nem, akkor valami takargatnivalója van, szóval tárgytalan a biznisz.

(#2714) V.Stryker válasza (Kolombusz) (#2713) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Így kell ezt csinálni! :))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2715) golyani válasza (Kolombusz) (#2709) üzenetére


golyani
addikt

nme takarékos ha azt nézed h 3 l-t eszik egy 2t ami megy is egy 4t-hez képest.
ez ha azt nézed 100km-re 900Ft. és mivel ti most kültöztök és azt veszed alapul h mondjuk 10km-re van a suli oda vissza az 10 nap robogás, holott egy hónap 30-31 napos és akkor télen necces kicsit a dolog.
ezek a mai benzinárak földhöz vágják a takarákosságot:(
azér ezzel is lehet gerinceset esni és akkor még nme ment át rajtad az IFA.
de egyébként fílinges kis dolog ez az biztos!

(#2716) golyani válasza (Kolombusz) (#2713) üzenetére


golyani
addikt

ezt így kell cisnálni csak vigyázz mert sóherok a szervízesek!
csináld úgyezt a dolgot hogyha nme sürgős ez neked anyira akkor vmi alkalomra szülinapa legjobb, kérjed belepótolsz miegyéb!
de tedd le a jogsit mer haverom ma fogták meg nme volt biztosítása és aszonták h ha mégeccer elkapják feljelentik.

(#2717) (Kolombusz) válasza golyani (#2715) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ehh, ha te tudnád, hogy mi hova költözünk és, hogy hol van a sulim... :DDD
Miskolc régiposta utca (pláza 50m, sétálóutca 100m), a földes meg szintén 100-150m a háztól.
Oda nem robogóval mennék. A benzinárakban igazad van, ráadásul még emelkedni is fognak. :(

(#2718) (Kolombusz) válasza golyani (#2716) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az a srác volt, aki tegnap jött veled?

(#2719) golyani válasza (Kolombusz) (#2718) üzenetére


golyani
addikt

nem ő volt. egy másik srácot kaptak el. jah aszittem h messzeb költzöztek sulidat meg tom Iwiw-ről a srác aki ott volt simoval na ő a földesbe járt.
de szerintemjó dolog ez a robizás. győzd meg szülőket h mennyenek bele!

(#2720) zetorg


zetorg
aktív tag

itt a hengerem: [link]

kicsit látszik így is a ragadás...

(#2721) Topiccsendőr válasza tgabi (#2698) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem, az a feszszabályzó. Abból ki ne vedd a tiltást :)))
Szerintem ugyanaz az elektronika van mindkettőben, és inkább a lábtartd környékén, az olajtartály felé keresgéld, rá van csavarozva a vázra.

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2722) Topiccsendőr válasza (Kolombusz) (#2699) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A második elég becsületesen néz ki, végre egy értelmes Michelin gumival, az első meg nem Suzuki, hanem Aprilia.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2723) Topiccsendőr válasza etnies (#2703) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Semmi baja a Katanának, szerintem ugyanúgy megy, mint a többi...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2724) (Kolombusz) válasza Topiccsendőr (#2722) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Tudom, hogy nem Suzuki az első. Csak irtam, hogy két újabb kiszemelt. :)

(#2725) Topiccsendőr válasza (Kolombusz) (#2724) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor oké.:) A kettő közül a Suzuki jó állapotúnak tűnt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2726) golyani válasza Topiccsendőr (#2722) üzenetére


golyani
addikt

szerintem ez a fajta katana bűn ronda h a lámpa alatt van a hűtő...

[Szerkesztve]

(#2727) Den válasza zetorg (#2720) üzenetére


Den
veterán

érdekes hogy pont ennyire lent ragadt meg

www.simson4t.hu

(#2728) Den válasza (Kolombusz) (#2699) üzenetére


Den
veterán

tesco személyi kölcsön. nem hülyéskedek, van ilyen

www.simson4t.hu

(#2729) tgabi válasza Topiccsendőr (#2721) üzenetére


tgabi
tag

Köszönöm, azt hiszem megvan, az olajtartály alatt megy keresztbe egy fém ''merevítő'', arra van felcsavarozva egy kis fekete doboz, ha jól láttam, a gyújtástrafó közelében. Valszeg az lesz az, jön belőle egy csomó vezeték is.

Még valami: láttam olcsó zselés akkut de nem kimondottan robogókba való, azt szeretném megkérdezni hogy használhatok-e ilyen akksit, mert azt mondták hogy annak spéci töltő kell, kis árammal kell tölteni, a motor meg szerintem nem tudja hogy milyen akkut tölt éppen.

'' Senki se tud semmit! ''

(#2730) Topiccsendőr válasza tgabi (#2729) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Attól függ, hogy milyen robogóba teszed. Ha sima gondozásmentes savas volt benne, akkor lehetőleg vegyél bele olyat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2731) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ez az Area 51es jónak tűnik. Persuader, láttam, hogy neked volt area51esed. Szeretted?[link]

[Szerkesztve]

(#2732) Topiccsendőr válasza (Kolombusz) (#2731) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Imádtam.
A legszebb robogó, ami valaha a birtokomban volt. És olyan jól átgondolt koncepció volt, hogy legalul a lábad alatt volt a vízhűtő, kicsit elferdítve, fölötte pedig a tíz és fél literes benzintank, így nagyon lent volt a súlypontja, ezért hihetetlenül kezes volt. Persze a legjobb Michelin gumik voltak rajta, amik igencsak jól tapadtak, kár hogy a világítása nem volt a legjobb, dehát az melyik robogónak jó?
Sajnos tip-top állapotút alig lehet találni, én eddig egyetlen egyet láttam a sajátomén kívűl, amelyiknek megvolt a hátsó sárvédője, vagy normális kipufogója lett volna stb. Szanaszét gányolják. Ha ilyet vennél, elöl a kormány alatt van egy kis szerviz ablak, ott megnézheted az idom hátulján az évszámot, hogy mikor gyártották. Illetve a felnikben is nézd meg. Ha egy 98- ast akarnak rádsózni, akkor azt 200 alatt megkaphatod. Az évjáratot mindig ellenőrizd, mert képesek elkérni 300 -at egy régi szarért. Csak azért, mert ritka, és nagyon jól néz ki.
Ez, amit belinkeltél, újabb matricázással rendelkezik, még az is lehet, hogy tényleg 2000 -es, de hol vannak a gyári visszapillantók, a hátsó sárvédő és stb. ???

Szerk-
Az üléskárpit sem az eredeti, ennek egy gyönyörű anyagból van az eredetije, sokkal formássabban is néz ki. Sajnos mindegyiket áthúzzák ilyen műbőr ótvarral.
Mielőtt bármilyen robogót vennél azt tanácsolom, hoy nagyon nézz utána a neten, milyen festéssel adták ki, milyen években, milyen a gyári matricája, mert rengeteg gondtól tudod magad megóvni.

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2733) Kriszcso. válasza (Kolombusz) (#2731) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

Hi!
Nemrég vettem egy Aprilia SR 125-öt 235E- ért, és az ERSTE- nél kaptam rá casht.
Sima személyi kölcsön, min 250-et kell felvenned, kedvező feltételek sztem nézd meg az oldalukat. Mondtad, hogy sokat számít neked a kényelem. Az SR-eknek magas a felfüggesztésük, jól fekszik az utat, tényleg nagyon kényelmesek. Az enyém legalábbis az még így 19.000 KM után is. Sajnos 100nál nem megy többet, de addig viszont minden tartományban húz. Ha teheted inkább nagyobbat vegyél mint 50es, össze se hasonlítható a két érzés.

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2734) Topiccsendőr válasza Kriszcso. (#2733) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Előtte talán jogsi is kéne...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2735) Kriszcso. válasza Topiccsendőr (#2734) üzenetére


Kriszcso.
csendes tag

jahh, nekem is lesz. most kezdem jövő héten az A korlátlant.

ha a térdünk visszafelé hajlana, milyen alakú lenne a szék?

(#2736) (Kolombusz) válasza Topiccsendőr (#2732) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Tetszenek a dolgok, amiket leirtál róla.
Gondban vagyok, hogy vegyek-e fel hitelt (16évesen tuti nem tudok saját névre, igy max anyám nevére tudnánk, de nem akarok eladósodni. Hogy jövő nyárra miként fogok összespórolni 250k körüli összeget, plusz a jogsira pénzt, plusz egy rendes bukóra azt nem tudom. :( Valószinűleg eladom a biciklim, meg downgradelem a gépet.

[Szerkesztve]

(#2737) Topiccsendőr válasza (Kolombusz) (#2736) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Itt van egy pár kép a 98-asról. Nekem ugyanez volt, ugyanilyen színekkel, ugyanilyen állapotban. Láthatod az üléskárpitot is, milyennek kéne lennie...

[kép]
[kép]
[kép]

[link]
[link]

Még a felniken is kéne matricának lennie...


[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2738) ett válasza Topiccsendőr (#2737) üzenetére


ett
aktív tag

Azt a ... :) Gyonyoru ez a moci. Egy ilyet én is elfogadnék. Ha minden igaz, jovore lesz sajátom és nem barátnom régi Mintjét fogom nyúzni. Bár az se rossz korához képest (14 éves).

Kolombusz: ismeros a probléma. Nem lesz konnyu osszeszedni a lovét. Ha minden jol megy, akkor kb. 8 honap alatt ossze is hozom rá a pénzt. Egy ilyen persuader által linkelt moci jo is lenne. De az Apriliákat nem ismerem annyira. Amit én kinéztem: aprilia sr50 nem tudom ez milyen, malaguti F12,F15.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2739) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Na, utólértem a topicot, végigolvastam mind a 2700 hozzászólást.
Persuader, te tudsz valamit, ha közelebb laknék hozzád tuti megkérnélek, hogy gyere el velem robogót venni. :R

Hm, arra gondoltam, hogy úgyis két bringám van. Az egyik egy teljesen belépőszintű, a másik jóval komolyabb, ennek értéke 180k körül van. Igaz eladni nem lehetne csak 70-80k-ért, de ennyit ér. Hátha valaki bringára cserélné a robogóját és beszámitaná az enyémet. :F

[Szerkesztve]

(#2740) ToRR3nt3 válasza Topiccsendőr (#2737) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Ez a motor tényleg ott van. Jól néz ki! Még sosem láttam ilyet élőben. Nem valami elterjedt.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2741) Topiccsendőr válasza ToRR3nt3 (#2740) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ugyanaz a blokka, mint az akkori SR-nek...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2742) Topiccsendőr válasza (Kolombusz) (#2739) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

''Szoktam'' Miskolcon járni, egyik haveromhoz, úgyhogy jövőre, ha meglesz a pénzed, még össze is tudjuk szervezni, ha úgy alakul. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2743) (Kolombusz) válasza Topiccsendőr (#2742) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az szuper lenne. Előre is köszi. :R

(#2744) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Uhh, mit találtam. kazincbarcikai bolt, jó hitellel, 0%-kos keződrészlettel: ezeket nézzétek meg plz és mondjatok véleményt:
[link]
[link]
[link]
[link] - ennél milyen ülés ez? :F

(#2745) Topiccsendőr válasza (Kolombusz) (#2744) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Le van szakadva a varrásnál a másik anyag, és a szivacsot látod.
Egyébként annyira nem is rossz az ára annak az Areanak. Én 195 000- ért vettem egy Nonfango dobozzal annak idején...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2746) (Kolombusz) válasza Topiccsendőr (#2745) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hm, először én is erre gondoltam, aztán azt hittem, hogy valami kétszinű ülés van rajta. :F Az is, csak az egyik oldalt leszakadt.
Amúgy a tükrei sincsenek meg.

[Szerkesztve]

(#2747) tgabi válasza Topiccsendőr (#2730) üzenetére


tgabi
tag

ööö a gondozásmentes nem tudom mit jelent :B
de bosch savas akksi van benne, amúgy pedig az artistic jogomba kellene egy új akksi.
Egyébként az Artistic jog volt előbb vagy a Mint?

'' Senki se tud semmit! ''

(#2748) Topiccsendőr válasza tgabi (#2747) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az olyan, hogy nem kell bele töltögetned a deszvizet, stb. Az Artisticben amúgy is oldalára fordítva van az akku, és a lengővilla fölött van. Ne vegyél bele zselést szerintem, hanem azt, ami belevaló. Az Artistic újabb, mint a Mint.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#2749) tgabi válasza Topiccsendőr (#2748) üzenetére


tgabi
tag

Hát akkor ez nem gondozásmentes mert utántölteni kell bele a deszt. vizet.
Viszont akkor vmi nem stimmel mert elvileg a becsületes neve Yamaha Jog Artistic Special 3RY
Műszerfalba Jog Sports Edition van írva, és az akksi az ülés alatti idom bal oldalán van, álló helyzetben, kissé balra lejt.
Mikor a biztosítást kötöttem rá nem tudtam a gyártási évet és mivel itt a fórumon vki írta hogy ezeket 90-91 között gyártották bemondtam hogy 90-es évjárat.
A Mintekre meg azt írják 94 körül gyártották őket, és hát nem azért de kicsit szebben néz ki az artistic, néztem is mert azt hittem hogy a Mint az újabb ezek alapján.
Elképzelhető lenne hogy 96-os a motorom? Felniben nem láttam évszámot.

'' Senki se tud semmit! ''

(#2750) Topiccsendőr válasza tgabi (#2749) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jog sport editiont úgy tudtam, hogy 2JA vázzal adtak ki, szóval az valószínű, nem bele való műszerfal. Az akku meg jó helyen van, én is ezt mondom, hogy a hajtómű felett van az idomban. De az tuti az oldalára van fordítva. A 3RY fiatalabb, mint a 3KJ, úgy emlékszem. A Mint az tuti öregebb.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.