Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) akos3 válasza Motaba78 (#12899) üzenetére


akos3
addikt

Majd meglátod, h gyorsulni amugy se lehet máshogy :P
Nekem a robogóm olyan 2,7-3,2ig evett, szal jóval kevesebbett fox te is otthagyni a benzinkútnál :K

(#12902) Motaba78 válasza akos3 (#12901) üzenetére


Motaba78
őstag

az igaz, de félelmetesen gyorsul az aerox, a kis jamaha super jog zr-hez lépest, és jelenleg egy kicsit félek is rajta ez miatt. ;]

(#12903) akos3 válasza Motaba78 (#12902) üzenetére


akos3
addikt

félni? :D Hehe. majd megszokod. csak óvatosan akkor. ;) Am a roxik tényelg jól mennek :K

(#12904) runner 125 válasza Motaba78 (#12902) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor te bizony még nem ültél motoron.

- Amíg ezt elolvastad már 100-on vagyok. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12905) akos3 válasza runner 125 (#12904) üzenetére


akos3
addikt

Gondolom első 2 kerekű járgánya a bicikli után ebből ítélve.. :)

(#12906) Motaba78 válasza runner 125 (#12904) üzenetére


Motaba78
őstag

a smájlit remélem láttad a mondat végén ;]

máshogy mondom félelmetes ahogyan megy a moci, erre akartam kilyukadni. :C

(#12907) Tibi78 válasza runner 125 (#12886) üzenetére


Tibi78
csendes tag

miért baj a Ditech?

(#12908) akos3 válasza Tibi78 (#12907) üzenetére


akos3
addikt

Úgy hallottam, h nem olyan megbízható már, mint a karbis.

(#12909) runner 125 válasza Tibi78 (#12907) üzenetére


runner 125
nagyúr

A mondatom értelmezted is, vagy csak kiragadtad belőle a "Di-tech"-et? :)

A Morini blokkos nem ajánlott, nagyon sok volt vele a gond, a computertől a gyertyazabálásig, stb. Nem beszélve arról, h az egész blokk szar úgy ahogy van. Kb. minimális tuningra is alkalmatlan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12910) Motaba78


Motaba78
őstag

Idén lesz esetleg egy kis robogós tali valamerre ?
(a velencei tó vagy balaton könyéke nem lenne rossz egy ilyen összejövetelre)
én nagyon szívesen benne lennék egy ilyen taliban.

(#12911) Tibi78 válasza runner 125 (#12909) üzenetére


Tibi78
csendes tag

Hát persze hogy kiragadtam:DDD

köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#12912) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Tudnátok nekem egy jó és megbízható szerelőt ajánlani aki szelephézag ellenőrzést és állítást tudna csinálni Kymco Agility 50-en?
Vagy ha valaki megmutatná, hogy kell akkor azt is megköszönném.

Köszi.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#12913) runner 125 válasza Motaba78 (#12910) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egü tali lesz a nyáron Kakucs-ringen, illetve facebook-on láttam, h terjed valami kecskeméti találkozó is - ami a gokart pályán kerül megrendezésre.
De, a legközelebbi most hétvégén lesz; Katt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12914) akos3 válasza Motaba78 (#12910) üzenetére


akos3
addikt

Ez az oldal ill. ez szokott szervezni. Figyelni kell. Egyszer vtam egy éjszakain pesten elég jó buli vt :K

(#12915) Motaba78


Motaba78
őstag

thx az infót fiúk.

(#12916) Bagan


Bagan
aktív tag

valakit esetleg nem érdekel Honda X8r?:)
[link]

(#12917) runner 125 válasza Bagan (#12916) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ide ritkán jár olyan, aki venni szeretne.

Rakd fel még használtauto-ra és a kepesmotorra is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12918) Samus


Samus
addikt

Problémám van. Egy '97es SR50, vizes.
Rajta maradt a gyújtás, és az akku lemerült. Ez nem is lenne gond, mert feltöltöttem, de mióta lemerült, nem működik a hőfok visszajelzés, és az üzemanyag visszajelzés is néha van, néha nincs. Vicces, mikor menne fel a mutató, majd leesik, majd felmegy.
Ha ráadom a gyújtást, néha megmozdul, és elmegy a helyére, néha csak áll. Menet közben általában jó, de ahogy leállok (alapjárat), van, hogy néha megszűnik működni.
Ez a probléma azóta áll fenn, mióta rajta maradt a gyújtás, előtte sohasem csinálta.
Másik gond, hogy akku nélkül (alapjáraton) az index csak világít, nem villog (előtte így is villogott). Ha bent van az akku, a fényjelzések tökéletesek. Megnéztem a kábeleket, nem látszik szakadás (a látható részen), biztosíték jó az akkunál. Van valahol még a motorban biztosíték? Mit gondoltok, mi lehet a probléma?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12919) Motaba78


Motaba78
őstag

Ma is nagyon kellemes idő volt, mentem is egy kicsit itt a városban, de ma a mocival a biznicé volt a főszerep a moci csak vitt A-ból B-be. :C

Jólesett, hogy lámpáknál illetve menet közben rátekintgettek a mocira :DD

(#12920) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Üdv az uraknak!

Lenne 2 kérdésem, Peugeot X-fight 50 LC:

1.:A légszűrő szivacsot hogy/mivel érdemes tisztítani? Pl.Műszaki tisztító permet?

2.:Önindítóval nem indul. Aksi jó. Csak kattan egyet valami az aksi közelében, amikor megnyomom az önindító gombját... :F Mi lehet a gond?

(#12921) runner 125 válasza Rotor82 (#12920) üzenetére


runner 125
nagyúr

Benzinben is ki lehet mosni.
Édemes cross-spray-t használni minden légszűrőhöz.

Akku biztosan jó, nem lehet, h alacsony a töltöttségi szint?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12922) Rotor82 válasza runner 125 (#12921) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Holnap rárakom töltőre egy fél napra, hátha utána jó lesz.
cross-spray? Az micsoda? :B

[ Szerkesztve ]

(#12923) DigitXT válasza Rotor82 (#12920) üzenetére


DigitXT
félisten

Aksi jó. ... Mi lehet a gond?
Aksi nem jó... (Lemerült pl. nem képes elegendő indítóáramot
leadni, így nem tud megforogni az indítómotor...) Persze lehet,
hogy épp az indítómotor makkant meg s tényleg jó az aksi.:)
(Valsz' a relé kattanását hallod, ha más hang nincs, akkor ez
is egy lehetséges magyarázat. De a rátöltés nem rossz ötlet.)

Szerk: viszont a fél nappal csak óvatosan, nézd meg, hogy a
töltő pontosan milyen, nehogy épp azzal rontsd el (túltöltés).

[ Szerkesztve ]

(#12924) runner 125 válasza Rotor82 (#12922) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy spray, amivel a levegőszűrőket be lehet fújni, ez által a kisebb porszemcséket is felülnek a szűrőn.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12925) Bagan


Bagan
aktív tag

ha minden igaz, holnap utazok 200kmert egy Aprilia leonardoert. 150ccm.
[link]
errol lenne szo:). szerintem eleg rendben van :).

Ez a tipusu robogo mennyit szeret menni utazoban? ahol meg egeszseges neki?

Gorgoket milyen idokozonkent kell benne cserelni? itt nagyon eszrevenni ha kopottak?
irhatnatok rola, ha van velemenyetek:). Koszi!

(#12926) runner 125 válasza Bagan (#12925) üzenetére


runner 125
nagyúr

90-100, de úgyis érzed a fordulatból / hangjából.

12.000km-enként érdemes, meg kell nézni mennyire kopottak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12927) attrax


attrax
aktív tag

Sziasztok nincs itt Apriliás tag?

Unterschreiben

(#12928) attrax válasza Bagan (#12925) üzenetére


attrax
aktív tag

Szia létrejött az üzlet? Én is most vettem egy Leo-t :)

Unterschreiben

(#12929) runner 125 válasza attrax (#12928) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nem tudom melyikőtök, h használja, de Leonardo esetében 50-esnek nehéz elhitetni, mivel ebből nincs 50-es, és nem is hasonlít egy 50-esre sem.
Úgyhogy tudom javasolni, h vizsgáztassátok - ha esetleg eddig gondolkodtatok rajta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12930) attrax válasza runner 125 (#12929) üzenetére


attrax
aktív tag

Az mennyibe lenne sacc?

Unterschreiben

(#12931) runner 125 válasza attrax (#12930) üzenetére


runner 125
nagyúr

70-80, feltéve, ha van jogsid.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12932) korpicschess


korpicschess
veterán

Hali!

Örülök, hogy ráakadtam erre a topicra. Lenne pár kérdésem. 1,5 éve vettem egy 2001-es Malaguti F15-öt, mikor megvettem óra szerint ~100-al ment, viszont nem tudott feljönni a hegyre, mert nem volt nyomaték. Görgőket cseréltek, utána jó volt egy darabig, aztán újra ezt a hibát produkálta, olyan mintha megszívná magát. Megint cseréltek görgőket + kontraszt rugót, végsebességem 70, ami elég gyalázat, ment vagy 200 kilómétert amíg állat volt, aztán megint szar. Most csak néha produkálja (pár napja használom idén), de elég idegesítő, 20 alatt alig húz, végsebesség csak 70, ha megállok pirosnál van, hogy elég nehezen indul, a megszívós jelenség itt is fennáll.. Hidegen, melegen egyaránt, de inkább melegen.
Esetleg valaki találkozott már hasonlóval, mit tudtok tanácsolni? Mindenképpen elviszem vissza szerelőhöz, de ha eddig nem tudták megcsinálni..
szerk:
Tehát az alapjáratom így is az egekben, kajálni is rohadt sokat kajál, volt, hogy 5 litert...

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12933) attrax válasza runner 125 (#12931) üzenetére


attrax
aktív tag

Van vagy 20 éve.Ha rendszámost vettem volna akkor nem lett volna annyi az ára amennyi.Inkább kerülöm a yardot.Papír levajazva, fék van, ész nélkül meg nem toljuk a verdát ,hogy baj legyen. Sztem nem sok embernek van rendszáma Leo-ra.80-at rátolni az árra meg marhaság.

Unterschreiben

(#12934) Bagan válasza attrax (#12928) üzenetére


Bagan
aktív tag

igen, meg lett:).
még szebb mint a kepeken. meg nem motoroztam vele, csak kiprobaltam. esett az eso sajnos:(.
nagyon jol huz es harap a rotax blokk. legyen az akar 90, egyből gázra húz:).
ha holnap nedves marad az ut, sajnos nem fogok vele menni. allergias vagyok, ha a motrom egy kicsit is koszos :). ha kell, naponta rafújok 1-2db szilikont:D.

egyebkent. volt nekem 2 eve leonardom, de a regi kasztnis. ez eloben kegyetlenul nez ki.
az nem ment ennyire.

(#12935) Bagan válasza attrax (#12933) üzenetére


Bagan
aktív tag

én is 50kent fogom hasnalni. holnap lovom ra a biztositast, aztan josag van:D.

emlekszek, tavaly apummal mentem el turazni eger kornyeken. en honda x8r kis 50es robogoval, fater meg a 150es leo.
rendor megallit, meg az enyemre hitte azt, hogy nagy kobcentis. atnezte a papirjaimat, kozbe meg szarra izgultunk hogy a leot is atellenorzi, de szerencsere nem:). mehettunk tovabb:).

(#12936) Bagan válasza korpicschess (#12932) üzenetére


Bagan
aktív tag

most, hogy igy 70et megy, vegenel nagyon hangosan zug, nagy a fordulat? gorgokkel lehet jatszani egyebkent.
magyarul, leegyszerusitve a dolgot.

konnyu gorgo: nagy fordulat, indulasnal megugrik, es egeszen a vegsebessegig tartja a magas fordulatot, de a vege nem gyors.

nehez gorgo: kissebb sebessegnel, kicsi fordulaton kicsit gyengebben gyorsul. nem porog fel olyan magas fordulatra, mint ha konnyu gorgovel menne. de viszont nehezebb gorgovel 10-15km/h val megtoldhato a vegsebesseg. de persze ha nagyon nehez, nem mindig forogja ki magat. probalgatni kell...

variot is meg lehetne esetleg nezni, mennyire kopott.

ekszij milyen allapotban van? vegyel bele malossi kevlart. nagyon jo minosegu, legjobb szij ami van a piacon. magasabb vegsebesseg erheto el vele. ez tapasztalat! ara sem veszes annyira.

szerk: "gorgoket csereltek, jo volt egy darabig"
elkopott a gorgo. par ezer km ert birniuk kellene, ha a vario jo allapotban van. ha sok km van mar benne, erdemes kicserelni azt is. ahol a gorgok vannak, kepes megszorulni, es egy helyben forogni, ezaltal sajat melyedest csinal maganak es nem tudja a szijt szetlokni.

[ Szerkesztve ]

(#12937) korpicschess válasza Bagan (#12936) üzenetére


korpicschess
veterán

Értem köszi. Könnyebb görgők vannak benne, mindig könnyítettek, viszont az is a bajom, hogy az alján is van egy lyuk, 20-ig nem húz hogyha már meleg. Közvetlen induláskor még oké, de később nem. Visszaviszem majd valamikor, aztán megnézik.
Kipufogót is kiégették legutóbb.
Malossi kevlart majd megnézem. Melyik webáruház szerintetek a tuti ilyen téren, meg ami árban is normális? Gondolkoztam még egy Leo Vince TT-n is, az is rádobna talán 10-30%-ot jó beállítással.
szerk: ha jó formában van akkor hegymenet előtt amikor még nem olyan meredek 60-ig felgyorsul és utána a végére 40-re lassul, de amikor 60-nal megy akkor valami brutál fordulatszámon szerintem..
Az is a bajom, hogy tavaly lehúztam az oldalát, nem is tetszik annyira, legszívesebben eladnám és vennék egy supermotot, de nagyon sokat buknék rajta, nem hinném, hogy sokat ér. Még ár fölött is lett véve, mert inkább "megbízható" helyről, mint máshonnan.
szerk:
~12500 km van benne.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12938) Bagan válasza korpicschess (#12937) üzenetére


Bagan
aktív tag

én az egümotors tol rendeltem a cuccokat.

(#12939) akos3 válasza korpicschess (#12932) üzenetére


akos3
addikt

Nem lehet h az ékszíjtárcsa kopott el?

(#12940) korpicschess válasza akos3 (#12939) üzenetére


korpicschess
veterán

Megeshet, nemtudom. Biztos ami biztos holnap dobok egy telefont a szerelőknek.
Más jellegű kérdés.. rákérdeztem, hogy mennyi lenne egy fényezés és azt mondta, hogy ami normális az 50k.. háát az én sokallom. Ti is ilyen árról tudtok? Nem tudom mennyit érhet így a robogó..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12941) akos3 válasza korpicschess (#12940) üzenetére


akos3
addikt

Hát én magamnak csináltam még anó, igaz nem a teljes motort csak a felniket fújtam le. De az biztos, h egy igényes munka az pénz, de azért ezt én is egy picit sokallom.

(#12942) korpicschess


korpicschess
veterán

Legújabb jelenség, magas fordulatnál, hegymenetben ill egyenesben is leállt a motor... 3x csinálta meg eddig, tehát következetesen. Utána ha csomó ideig rúgdostam elindult..
Ajj-ajj, nem vagyok túl boldog..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12943) attrax válasza korpicschess (#12942) üzenetére


attrax
aktív tag

Szerintem ez valami elektromos hiba lesz.(bár lehet csak a szakma szól belőlem...)

Unterschreiben

(#12944) attrax válasza Bagan (#12935) üzenetére


attrax
aktív tag

Na örülök,hogy sikerült a vétel.Nekem még nem volt nagy robogóm.Szerinted mit érdemes megnéznem így első lépésben a motoron? Megy szépen ,húz,nem füstöl, indul higegen,melegen,Semmi nem kotyok zörög.Van némi egészséges fémes hang a variátor körül de szereintem ez normális. Mentem már vele 110-et.de nem volt csutkán.A hátsó fékbetét kissé kopott.kb 3mm.Motorolaj kissé fekete.Milyen kell bele?Előre is kösz!

Unterschreiben

(#12945) runner 125 válasza attrax (#12944) üzenetére


runner 125
nagyúr

Használt motor / autó vásárlása esetén az első, h az ember olajat cserél.

5W40 kell bele, ezt tudom ajánlani, mi csak ilyet használunk.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12946) Eagl3


Eagl3
veterán

Heló!
Ezek milyenek? Mennyire mennek ezek a 50-es motorok?

(#12947) runner 125 válasza Eagl3 (#12946) üzenetére


runner 125
nagyúr

Piagigo blokk, a konstrukció jó, de kis kerekű. 70 körül biztos megy.
Ha, tetszik ez a "retro" dizájn, hajrá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12948) Eagl3 válasza runner 125 (#12947) üzenetére


Eagl3
veterán

Kicsit félek, hogy kevés lenne nagyon ez az 50cm3... :F
125-el már simán kiegyeznék... de azt sem élvezném, hogy állandóan azon stresszeljek, hogy mikor állít meg egy rendőr.

(#12949) attrax válasza runner 125 (#12945) üzenetére


attrax
aktív tag

jogos. ok de a keresett termék nem található.veszek holnap olajat

Unterschreiben

(#12950) runner 125 válasza attrax (#12949) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, de a 'zinternet nem ebből az egy bótból áll, google ezt dobta ki elsőnek, tessék kicsit keresgélni. Autoteka2000-nél a legolcsóbb, DunaPlázától nem messze majdnem minden nap át lehet venni a rendelt olajakat.

Eagl3

Bp.-re szerintem is kevés egy 50-es, minimum 125ccm kell. ..én abszolút nem preferálom a 125/50 elsütését, de mindenki maga dönti el mit vállal be.
A két Leo-s kolléga még könnyen önigazolja magát, h "majd elkerülöm a rendőrt / kimagyarázom" - csak, h ez nem minden esetben megy ilyen fogatókönyvszerűen.
Nem érdemes kockáztatni én azt mondom.
Több bűncselekményt követ el;
- jogosítvány nélkül vezet (már akinek nincs)
- biztosítási csalás
- okirat-hamisítás

S, mindezek mellett ne adja Isten - ha, balesetet szenved, s nem ő volt a hibás könnyen kihozhatják ezen tényezők miatt.

Arról nem is beszélve, h motoros rendőr - de gyakorlatilag bárki, akit minimálisan foglalkoztatnak a motorok - biztosan kiszúrja, s, ha nem is küldi el KPM vizsgálatra, finom csekket kiszabhat.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.