Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) runner 125 válasza Dirtyz (#10090) üzenetére


runner 125
nagyúr

..azért egy 300ft-os fékbowdenen ne spóroljunk már, nálam egyértelmű cserés.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10102) birdhouse


birdhouse
csendes tag

Megtaláltam a csodát Ausztriában! motor1
motor2 :) :)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10103) DigitXT válasza birdhouse (#10102) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazi csajozós gép.:DDD Azért a váltó befigyel: nem piskóta.:R

(#10104) Tothgera30 válasza birdhouse (#10102) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon szép :K , szívesen megvenném :D , ha eladóvá válna :B . Olyan jó érzés szép gyári motorokat látni, amik már veterán korúak :) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10105) CL Smooth válasza vicces (#10100) üzenetére


CL Smooth
tag

Köszönöm, átolvasom és azért megpróbálom belőni. Kb 2 hónapja szerelőnél volt mert akkor se kép se hang, be sem indult. Akkor kitisztították, beállították a karbit. Görgő és szíj is cserélve lett és jó is volt majd 2 hónap múlva szar lett. Remélem sikerül beállítani.

(#10106) Dízeles válasza birdhouse (#10102) üzenetére


Dízeles
aktív tag

:R
Ebben van anyag.
:R

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#10107) akos3 válasza birdhouse (#10102) üzenetére


akos3
addikt

EZ vajon milyen gyártmány lehet? :U

(#10108) Gergello válasza akos3 (#10107) üzenetére


Gergello
addikt

Ktm van ráírva. :)

(#10109) Tothgera30 válasza akos3 (#10107) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy KTM Ponny (de rá van írva). Ritka gép, mert (ahogy tudom) 61-től 62-ig gyártották az Osztrákok, de ez alatt két különböző szériát, de képeken látszik is.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10110) akos3


akos3
addikt

Köszönöm. :B

(#10111) danntora


danntora
tag

Hali!
A Malaguti F12-be ('97-es) milyen görgők vannak gyárilag? Nem akarom megnézni mert csak hétvégén tudom szétkapatni és addigra már tudnom kell milyet vegyek bele.

(#10112) birdhouse


birdhouse
csendes tag

15x12 es 6,2 grammos a gyárija ;)

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10113) danntora válasza birdhouse (#10112) üzenetére


danntora
tag

Kösz. Nem akarok tuningolni semmit most is minden gyári rajta.

(#10114) akos3


akos3
addikt

Emberek!
Nem tud vki karc/horzsolás eltűntető csoda filcet ajánlani ami használ is valamit, de azért pénztárcakímélő? ugyanis az történt, h állok a lámpánál 2.nak, előttem egy autó már kilógva a mi utunkra merőlegesen haladó kerékpár utra. Ő elkezdett tolatni, h ne legyen útban viszont a tükörbe nem nézett bele és a robogóm orra bánta meg. :W :O olyan gyorsan történt h nekem még felfogni se vt időm, nem hogy hátragurulni! Meg pláne mögöttem is álltak ugye a sorban... Sajna csak egy bocsánat kéréssel lett elintézve, nekem rohannom kellett probaérettségit írni!
Eddig se csipáztam az autósokat, azután meg végképp! Tükör!!!! :W :(((

(#10115) DigitXT válasza akos3 (#10114) üzenetére


DigitXT
félisten

Amellett, hogy együtt érzek veled, és el is ítélem az autós manőverét,
amit kellő körültekintés nélkül (pl. középső tükörbe pillantás) követett
el, azért hadd jegyezzem meg, hogy ha ennyire a nyakára álltál annál
a lámpánál, sajnos valamennyire te is hibás vagy.:) Filcet nem tudok.

(#10116) birdhouse válasza akos3 (#10114) üzenetére


birdhouse
csendes tag

Hát nem olyan mély karcokat például a neves szegedi Medikémia cég polírpasztája, vagy kenőcse tökéletesen kiszedi. Ezek viszonylag olcsóak. de akármelyik polírcucc jó. előtte mosd le a motort, és szárítsd meg rendesen az adott részt, majd vidd fel rá a pasztát, stb stb. a dobozon le lesz írva :K

..Samsung GT-S5620 Monte... <- eladva (f¤srakás) // vodafone 225,246,345, sonyericsson k800

(#10117) Brogyi válasza akos3 (#10114) üzenetére


Brogyi
senior tag

Bocsi, hogy okoskodom, de egy robogos elol alljon. Persze 50-sel nem lehet.
Azert a rendszamat felirhattad volna. Utolag meg igy is marha nehez penzt behajtani.
Had szivjon a marha, majd fizeti a bonuszat, vagy helyben toljon valami leet.

(#10118) runner 125


runner 125
nagyúr

Határozott fellépés srácok!
..nyilván arra figyelünk, h nem megyünk soha senkinek a nyakára, de attól függetlenül én biztosan nem hagytam volna annyiba.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10119) szesa


szesa
senior tag

50es robogot keresek mit ajanlotok?
-varosba kell , de hegyre is kell maszni néha (2.ker)
-70-et menjen
(nagyobb de nem nagykerküt)

Mire figyeljek ha veszek?
Csak B-s jogsim van, nem motorztam soha, csak regebben egy hoda dioval mentem de az tök szar volt még a hegyre se tudott felvinni :)

Városban rohangálok munkába ide oda, kisebb cuccokat hozok-viszek.
(a parkolást már nagyon unom - márminthogy mindenhol fizetni kell)

Nem akarok száguldozni, de ha huzom a gázt azért induljon el.
(80kg)

Thx

-

(#10120) Zenty válasza szesa (#10119) üzenetére


Zenty
őstag

Az ár nem számít?
Egyébként pesten "sport" robogót érdemes venni. Mint például az Aprilia SR 50 , Yamaha, Gilera stb. De az ilyen komolyabb márkák olyan 500-700 ezer között vannak. Szóval ha az ár nem számít akkor ezekből bármelyik jó lehet. Olcsóbb kategóriában az új MOTOWELL Magnet RS ami jónak tűnik. Szerintem eléggé hasonlít kinézetben és tudásban is az említett Apriliára és fele annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#10121) runner 125 válasza szesa (#10119) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, azért az ár elég komoly határokat tud szabni..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10122) Gergello válasza akos3 (#10114) üzenetére


Gergello
addikt

Azt mondják annyi helyett hagyj, hogyha lerobban akkor ki tudd kerülni.

(#10123) m3tr0 válasza Zenty (#10120) üzenetére


m3tr0
senior tag

Sziasztok.

Én hasonló paraméterekkel keresek motort, csak nekem 200K a tető árban.
Ami még jó lenne ha hosszabb távon is bírna 70-80-as tempót...lakott területen kívül is kell majd mennem vele. Az össztáv mindössze 15 km ebből, kb 5-6 km lakott területen kívüli.
Szintén csak B-jogsim van és már letettem arról,hogy 125-össel trükközzek.

Segítségeteket előre is köszönöm. :D :R

Jah és valami bukót is kell vennem. CMS és HJC-ket néztem... :F

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10124) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10123) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézz szét a Gilera Runner, Yamaha Aerox, Aprilia SR vonalon, és szólj hogy melyik tetszik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10125) szesa válasza Zenty (#10120) üzenetére


szesa
senior tag

Dehogynem :) csak kiamradt: max 200.000 körül, újban nem is gondolkodom.

-

(#10126) szesa válasza m3tr0 (#10123) üzenetére


szesa
senior tag

Heló!
Egy cipőben járunk :))

-

(#10127) szesa válasza Tothgera30 (#10124) üzenetére


szesa
senior tag

Én is ezeket néztem.
Eseleg még Aprilia Area(51?).
A yamaharol azt olvastam hogy genge, de a leirásokban meg erősnek tüntetik fel - mi a valóság?

-

(#10128) Zenty válasza m3tr0 (#10123) üzenetére


Zenty
őstag

Sajnos 200-ért nem nagyon lehet normálisat. :(
Maximum ilyen "kis kerekű" lassú kínai vagy koreai gépeket. Csak azok inkább a járdára valók és nem a kátyúk-kráterek- zötykölődés- idegbeteg autósok őshazájába = Budapestre és környékére :)
De esetleg használtan vehetsz valami olasz vagy japán gépet de akkor tuti szerelgetned kell és költeni rá. Akkor érdemes használtban gondolkodni ha van egy motorszerelő ismerősöd.
Vagy ha egy 50-est hozzádobsz az árhoz akkor vehetsz egy új motowell magnet sportot. Ilyen árban maximum azt vállalnám be. Haveromnak is a magnet sport van és egész jól bírja a strapát ahhoz képest, hogy ilyen félig magyar félig kínai izé márka ( nem tudom behatárolni mi) :D És akcióban most adnak hozzá bukót meg valami riasztót is.
Tehát összességben nem egyszerű a helyzet...

Guild Wars - Zenty a survivor

(#10129) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10124) üzenetére


m3tr0
senior tag

Kár ,hogy messze van.

kicsit hosszabb árban és nem tudni merre van

nem tudom :)

még egy Runner

SR Factory..ez nagyon tetszik..csak hát ezek már drágábbak

Amúgy SR-ből a ditech-et kell kerülni ugye?

Aerox nem tetszik.

Benelli 491-ről vélemény?

Zenty: ne sértődj meg, de amiket fentebb linkeltem,sztem nem rosszak ezért az árért. Egyébként én meg nem újat akarok venni...ezt mondjuk nem írtam elsőre.
Továbbá, most finoman mondva, halvány lövésem sincs milyen az a Motowell soha nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10130) Zenty válasza m3tr0 (#10129) üzenetére


Zenty
őstag

Nah ezért kell pontosabban fogalmazni :D
Mert ha elején mondjátok, hogy használt kell, akkor egészen más a szitu....
A listádnál a gilera runner az egyik legjobb robogó! Ezért nincs is igazán mit hozzáfűzni az egészhez :D.

"milyen az a Motowell soha nem hallottam róla."
Nem csoda.. mivel viszonylag új márka az "ocsóóó" kategóriában.
A márka jellemzése: Magyar tulaj, magyar tervezők, Budapest központ de Kínában gyártás. És az eddigi szerény tapasztalataim alapján az átlag kínai-koreai robogóknál jobb minőségű motorokat csinálnak. Legalábbis a sport robogóik egész jók.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#10131) Zenty válasza szesa (#10127) üzenetére


Zenty
őstag

Az olasz motorok általában fürgébek. Aprilia, gilera jó választás csak vásárlás előtt nem árt megtudni milyen állapotba van a gép.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#10132) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10129) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az első pár Runner egész jó, azok között nézegethetsz nyugodtan, bár én kerülném a PureJet-et. A fekete SR nek ismertem a tulaját, és mindig gondjai voltak a Factoryjával (bár belehajtott közel 20 ezer km-t a szervizelések, javítások között), de ugye azok mind DiTech-ek (bár akinek Factoryja volt, mindenki panaszkodott, hogy valami nem stimmel). Tehát SR50R jöhet szóba az újabb szériából, de azok árai elég magasak. Egy Benelli 491GT van itt a közvetlen környezetemben, hát nincs vele gond, motorikusan minarelli és ez mindent elárul. Viszont ha töröd idomot horrobilis összegekért szerzel hozzá, így nem ajánlanám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10133) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10132) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szóval akkor csak Runner..? Már ha nem akarok szívni...:)
Nekem külsőre tetszik a Runner, de a Benelli az jobban...főleg egy 2002 utáni 491 :D
De azok meg ritkák...

Meg most tényleg Runnerből milyet kell venni? Mert abból is van többféle, az injektorosokkal itt is vigyázni kell? Ezekre is 70 ezer egy injektor fej?

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10134) akos3


akos3
addikt

Igen lehet, h erőteljesebben kellett volna fellépnem, most már én is bánom h nem kértem ott helyben pénzt. De annyira meglepődtem h lehet vki ekkora barom, meg amúgy is. ez vt az első ilyen esetem, legközelebb már tuti kérek. de remélem nem lesz legközelebb...

otthon volt vmi autó wax azt rákentem persze ahogy vártam semmi hatása nem volt. Ezek a polír paszták mennyiben másabbak a wax-nál? Amúgy tartok tőle ennél nagyobbak a karcok...

Csináltam pár képet:

(#10122) Gergello Remélem ezt viccnek szántad itt a robogós fórumban.

(#10117) Brogyi Elsőnek szoktam beállni, de mível már az előttem lévő kocsi is jocskán túllógott így nem tehettem meg. De ha tudtam volna h beléptolat tuti megelőzöm :(((

Azoknak akik épp robcsi vásárlás előtt állnak: Tudom még ajánlani az f12-t és f15-t. Vizes malagutik nagyon jól mennek :K

[ Szerkesztve ]

(#10135) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, nem csak az, nézz szét... :U
Bizony, sajnos a legtöbb olaszból hozott 98' körüli... :O
Runnerből megkíméltet, amúgy az Injektor árak megegyezőek szoktak lenni :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10136) Gergello válasza akos3 (#10134) üzenetére


Gergello
addikt

ezt ebből mr nem polírozod ki
egün érdeklődnék inkább ott okosakat mondanak a fényezős topciban

most nézem matricával könnyen ki tod takarni

[ Szerkesztve ]

(#10137) runner 125 válasza akos3 (#10134) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áá, ne viccelj, ezt soha nem lehet kipolírozni... :(

Ezt maximum ki lehet ködöltetni fényezővel..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10138) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10135) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akkó inkább karbisat kell venni?
Vagy runnerbe nem jellemzően halnak el az injektorok?
Mondjatok már okosakat! :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10139) akos3


akos3
addikt

van az utcánkabn egy autó fényező. jóba is vunk vele, volt már nála pár autónk :) Lehet h oda kéne elvigyem. de most egy ilyenért.. :U Lehet inkább gyüjtük még rá párat..vagy nem tom :F

(#10140) szesa válasza m3tr0 (#10138) üzenetére


szesa
senior tag

én is csak olvastam de
1- vizes
2- karbis
3- 2 utetmu
ezek allitoalg a jobb koncepciók
de az injektoros meg kevesebbet eszik

-

(#10141) akos3 válasza szesa (#10140) üzenetére


akos3
addikt

egyetértek veled :K . injektorosat én sem vennék.

(#10142) szesa


szesa
senior tag

[link]
SR 50 Manual

-

(#10143) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10138) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, karbisat. Ha az injekor romlik, a javítására ráköltöd a fél életed, aztán meg felakasztod magad, mert még akkor sem jó :U . Mindegyikben elhalhatnak előbb-utóbb, mivel általában ugyan az az injektor van bennük :W . Tehát ahogy írták is csak minarelli vagy piaggio blokkosat, lehetőleg vizeset, 2T-t, elül-hátul tárcsásat, kényelmeset, gyorsat, szépet vegyél :C .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10144) runner 125 válasza m3tr0 (#10138) üzenetére


runner 125
nagyúr

..azért a Pigis injektoros Runner-ek, SR-ek teljesen jók. :K
..nyilván más kérdés, h ha viszont vmi romlik, akkor a gatyád otthagyod..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10145) akos3


akos3
addikt

Ez aztán a tuti robogó hirdetés :C

(#10146) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Hy
Nem a témába vág.
Gondoltam kipróbálom a 98-as drágáb benyót .Igy hát tankyoultam 4 liter a drágábból .
Nagy elvárásaim nem voltak -téridő ugrás stb..-de egy próbát megér (368 Ft/ liter).°
Jobban nem megy a motor ,viszont simább járású.Szóval maradok az "olcsóbbiknál" de 8-10 tankolásonként érdemes 98 tölteni.Szerintem
2 T olajat is után kellett tölteni .A már bevált Repsol Moto 2T Scooter olajat vettem.2150 ft
°R 2T
Jó motorozást mindenkinek!
By

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#10147) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10143) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ma próbáltam egyet, karbis,vízhűtéses,2T-t...szép volt,tárcsás volt alig volt benne kilométer.

Nem volt jó , 50-et ha ment akkor jó, fordultam vele egyet, majd megálltam vele és folyt a vízpumpából a cucc. Mondtam neki,hogy ennek nem így kéne ám menni..mondtam,hogy sztem ez így nem jó.
Azt mondja a srác 170k. Én meg megköszöntem és eljöttem. :)
Aztán utána még láttam,hogy ő is megy vele és próbálgatja...

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10148) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10147) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kevés km-t honnan állapítottad meg, mert a km órának ne higgy! Szerintem te egy 98-99-es évjáratú olaszból behozott sz@rt próbáltál, ami már kétszer fel volt támasztva a halálból, és szerte szét volt hajtva. A valós futásteljesítménye szerintem olyan 30-40 ezer km lehetett, szóval azt én nem nevezném kevés km-nek, és (ha a fojtás ki van belőle szedve) olyan 80km/h-s sebességet tudni kellene. Amúgy milyen motor volt, és jól esne a hirdetés linkje, ha hirdeti.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10149) m3tr0 válasza Tothgera30 (#10148) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez egy Runner volt, 2002 utáni volt, nincs hirdetve...
De utána beszéltük,hogy valószínű több motorból lehetett összerakva.

Ahogy mentem vele, elengedtem a kormányt, nem húzott semerre, fékek fogtak, az idomok is szépek voltak rajta, mindenhol passzoltak. De tuti ,hogy nem volt valami rendben vele.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#10150) Tothgera30 válasza m3tr0 (#10149) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor próbálj egy olyat is ami egy motorból van, és igazolhatóan gyári.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.