Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98901) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Errol a monitorrol mi a velemenyetek?
[link]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#98902) Dadpool válasza Low Noise (#98895) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Szia! Igaz nem ilyen monitorom van hanem egy BenQ EW3270 U MVA panelos de én nem találkoztam ilyen jelenséggel még. Pc és One X van rákötve

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#98903) novakalex


novakalex
aktív tag

Nos akkor kérném a végső tippet milyent érdemes vásárolnom.

115.000 Ft a keretem kalibrálás nélkül, + a kalibrálás. Szóval olyan 121.500 Ft, játékra lesz a monitor. Jelenleg GTX 1080 van alatta, de AMD-re váltva lesz, szóval jó lenne ha működne a g-sync kompatibilitás. Főként FPS játékok, CSGO, BATTALION, Overwatch, Battlefield.

Érdemesebb inkább az 1080p 240hz vagy 1440p 144fps-en gondolkoznom?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#98904) pokers válasza HdRew (#98888) üzenetére


pokers
senior tag

Ha nem gond az alacsonyabb grafika a játékoknál, akkor a 1050Ti is ki tudja szolgálni.

Tűéles képe van, de azt tudni kell, hogy a Win10 alapból 150%-os nagyítást állít be és vannak olyan progik, amik nem szépen skálázódnak, de ettől függetlenül teljes mértékben használhatóak.
Én 125%-on használom kb 70-80cm-ről, és teljesen jó.

Előtte próbáltam az itt is ajánlott Acer VG270UP-t és a Samu C27HG70-t, de egyik se jött be. Nekem már a 2k pixeles volt 27"-on. De pl valakinek még az FHD is szép 27"-on :U
Ez az LG viszont "retina" :D

(#98905) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
AOC 27V2Q és Acer VG270 között nem tudok dönteni, mindkettő mellett van pár kisebb pro-kontra, de összességében forma-forma ahogy olvasok róla minél többet. Ti melyiket választanátok? Esetleg van olyan akinek mindkettőhöz volt szerencséje élőben?

(#98906) HdRew válasza pokers (#98904) üzenetére


HdRew
őstag

Rendben, köszi szépen a segítséget. :)

(#98889) -FLY->

Neked is köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, sokat segítettél. :)

[ Szerkesztve ]

(#98907) Amerigo57 válasza novakalex (#98903) üzenetére


Amerigo57
őstag

novakalex
Ha ennyi a kereted , akkor:

Dell Alienware AW2518HF
Link:
Link:

(#98908) novakalex válasza Amerigo57 (#98907) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszi! Megrendelve!

Ha érdekel valakit egy rövid vélemény, akkor érkezést követően tudok írni róla egy szösszenetet!

[ Szerkesztve ]

(#98909) Acheron válasza Solesz84 (#98901) üzenetére


Acheron
őstag

Volt ilyenem néhány hónapig, én nem sok kivetnivalót találtam benne. Igazán, mint minden esetben, attól függ, mire szeretnéd használni. Ha grafikai munkákat végzel, nem feltétlenül a te monitorod, mert - ahogy a legtöbb Samsung megjelenítő - kissé túlszaturált színekkel dolgozik. Ha CAD alkalmazásokkal dolgozol, akkor az ívelt kijelző nem feltétlenül előny. Ezeken túl egy remek monitor. Ha nem szükséges minden áron a színhelyesség, a "túltolt" színek jól is jöhetnek, a legtöbb átlag usernek bejön, ha zöldebb a fű és kékebb az ég. (nem kell elvetemült túltolásra gondolni, egyszerűen csak szépek a színek) A monitor íveltsége se nem plusz, se nem mínusz, számomra legalábbis inkább szokatlan volt, mint "na ez az" élmény. Játékokban a monitor gyors, az átlag (60 - 75 Hz -es) VA paneleknél sokkal gyorsabb, a ghosting nehezen volt tetten érhető - de az IPS panelek ebben még mindig jobbak (tesztekben itt is látszik a a ghosting, a hétköznapi használatban, játékokban nagyon keresni kell, hogy észrevehető legyen).
Tetszett a nyolc zónás világítás szabályozás, alapvetően nagyon jók voltak a feketék, de azért ez még nem egy OLED technológia.
A monitor freesync2 támogatással bír, de hála az Nvidia új drivereinek, a G-sync -el is együttműködik. Vannak helyzetek, amikor (a freesync frekvencia alsó határáig eső fps esetén) megjelenik a flickering, de ez orvosolható, talán néhány napja volt itt egy link az extended freesync frekvenciákról.
A HDR támogatást még nem igazán lehet kihasználni - a Windows ezt nem kezeli valami jól, ha a Windows -on belül bekapcsolod - nos, az nem fog tetszeni :( Játékok alatt, ahol nem Windowsból kell bekapcsolni lehet jobb, de azt nem próbálgattam.
Amit tudni kell, hogy a monitor PWM fényerő szabályozást használ, ez mondjuk számomra érthetetlen egy ilyen kategóriájú monitornál, nem sokkal többe került volna egy PWM nélküli elektronika beépítése. Engem ez nem igazán zavart, de az erre érzékenyek számára problémát okozhat. Néhány dolog (néha pixelesnek tűnt a kép, pedig jobban megnézve nem volt az) talán ennek a számlájára volt írható - de ezt nem állíthatom biztosan.
Összességében én elégedett voltam vele, ha nem akartam volna mindenképp kipróbálni a 21:9 képarányt, talán el sem adom (utólag kicsit bánom is, felesleges váltás volt). Viszont a 32" -t próbáld ki saját környezetben, van akinek ez már túl nagy méret a normál PC állomásán. (igaz, ha egyszer ráállsz, kisebbre már nem akarsz visszaváltani :) )

(#98910) OgreImre válasza Piftuka (#98893) üzenetére


OgreImre
senior tag

A Benq van nekem. Az állítható talptól eltekintve én ajánlom.49KS8000 TV van otthon nappaliban, imádom.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98911) Solesz84 válasza Acheron (#98909) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Koszonom szepen a reszletes leirast. Jatekra hasznalnam csak akkor arra biztos jo lesz. 😁✌ Van egy LG Oled 55" TV-m eddig azt hasznaltam monitorkent de ki akarom probalni a tobb Hz-es technologiat es a kevesebb input lagot es persze a freesync-et is.Meg1x koszi a segitseget sztem jol megleszunk akkor a moncsival. 😁

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#98912) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Erre valaki esetleg ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98913) galaktikus válasza novakalex (#98908) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Engem baromira érdekelne, mert én is néztem már ezt a moncsit. Leginkább a képe minősége érdekelne, hogy merjem-e lecserélni erre a mostani P2417h-t.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#98914) Piftuka válasza viperabácsi (#98892) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Nagyon klasszul, érthető módon magyarázza el a lényeget!

Ritka az ilyen; tényleg le a kalappal előtte! :R

"Aquila non captat muscas."

(#98915) Piftuka válasza OgreImre (#98910) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a tippet! :R

(Azt hittem, Neked "BENQ PD3200Q" modell van, azért ajánlottad korábban...)

Mesélnél kérlek, erről a "BENQ EW3270U" készülékről?

Az a helyzet, hogy a talapzatát (és a tervezett keretemnél valamelyest magasabb árát) leszámítva nagyon szimpatikus.

Elegáns, kellően konszolidált, de modern a megjelenése.

És a tulajdonságai nagyon hasznosak, és praktikusak. Úgy látom, hogy azokat illetően ideális "mindenes" monitornak tűnik.

Ez is tudja a "PIP" funkciót, illetve osztható a képe két "asztalra"?

Milyen a kontraszt? Milyen a panel homogenitása? Milyen a fényerő a gyakorlatban? stb.

Köszönöm előre is!

"Aquila non captat muscas."

(#98916) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok!

Akinek ilyen monitora van megírná milyen beállításokkal használja

AOC AGON AG322QC4

Köszi

(#98917) Low Noise


Low Noise
senior tag

HDMI-n szeretnék 144hz et beállítani, de csak 60hz et enged, van valami trükk? Display porton megy de kiakarom próbálni a HDMI-t. Hogy másként hozná-e megszűnne e a vörös árnyék problémám.

(#98918) AxBattler válasza Piftuka (#98915) üzenetére


AxBattler
félisten

Eddig csak pozitív véleményeket olvastam az EW3270U-ról: ha elég a 60Hz a játékhoz, akkor simán vehető.

Ha az állvány nem tetszik, akkor 10k HUF körül utólag tudsz akármilyen asztali / fali rögzítést venni, nekem ez lenne az utolsó visszatartó tényező...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98919) freelanced válasza viperabácsi (#98892) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

És mi van akkor ha az 1440p felbontású monitoron 1080p-n játszom? Az már valamilyen módon problémás lesz, igaz?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#98920) viperabácsi válasza Low Noise (#98917) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem csak HDMI 2.0 képes erre , mind a csati mind a kábel is 2.0 szabványú kell legyen.
(#98919) freelanced szerintem ,ha a monitoron tudsz ilyen felbontást választani nem lenne gond. A monitorok általában a natív felbontásukon szeretnek működni.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98921) Low Noise válasza viperabácsi (#98920) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönöm megnézem olyan e, illetve az r390 et, hogy az 2.0 ás csatija van e

(#98922) scabi78


scabi78
senior tag

Melyik webshopból rendeljek 1.4 DP kábelt? Sok helyen nincs feltüntetve hogy 1.2-es vagy 1.4-es.
A pcx-nél rászűrtem az 1.4-re és olyanokat adott be ami 10k-ba kerül. Ennyi a dp kábel? :Y
Nekem elég lenne 0,8 méter is.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#98923) sir0cco


sir0cco
tag

Sziasztok.

QHD monitort vennék olyan 80K-ig(+-5-10K) és tudom ebben az árkategóriában nincsenek nagy játékosok de köztük is hátha van "legjobb".
Tudnátok ajánlani?
(Néha egy-egy játék befigyel azért, 24" FullHD-ről váltanék)
Köszönöm

(#98924) jozefgucci1 válasza scabi78 (#98922) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Milyen monitorhoz vennéd ? :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#98925) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

27 colos monitort szeretnék venni, elősorban böngészésre és filmnézésre meg casual game-ra. VA/MVMA-panelben gondolkodok, de nem tudom, mik az árkategóriák legjobbjai kontraszt meg szín alapján.

Láttam, hogy 100K fölött már jön a gamer-mezőny és olyan extrákért kell fizetni, mint a FreeSynch, amely nem biztos, hogy hasznos lenne számomra filmnézés szempontjából. Ott a színtér-lefedettség meg a kontrasztarány is jobb?

Azt is láttam, hogy jönnek befelé a WHQD meg 4K monitorok, viszont a HD azóta is kiírthatatlan és sok filmet még mindig csak max FullHD-ban hoznak ki, nem 4K-ban, szóval nem tudom, hogy a felkonvertáló algoritmusok hogyan fejlődtek az évek alatt és melyiken nézne ki jól az adott film.
Azt olvastam, hogy a win felskálázást még mindig nem sikerült rendesen megoldani (2019 WTF?), úgy hogy már bőven bent vannak a piacon a 4K-s monitorok.

Szóval a dilemma:

27 colos HD-monitor, ahol már nem olyan jó a pixel density, mint 24 colon (ami jelenleg is van: P2317H) vs. 27 colos WHQD, ahol meg van felkonvertálás filmeknél, meg upscaling.

Szerintetek? :U

[ Szerkesztve ]

(#98926) AxBattler válasza Exodius (#98925) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ne parázz, ha nem vagy háklis a felbontásra, akkor simán jó a 1080p 27"-on is, pl. budget kategóriában az alábbiak nagyon jó kis AMVA-s monitornak számítanak:
BenQ EW277HDR
iiyama X2783HSU-B3, XB2783HSU-B3

Vagy 32" + 1440p felbontással, ami ugyanaz, mint 24" + 1080p:
AOC Q3279VWF - ez még a Freesync-et is tudja, és ahogy a filmezésről írja a teszt: "As usual, If you’re running the monitor at 2560 x 1440 and viewing 1920 x 1080 content (for example a video over the internet or a Blu-ray, using movie software) then it is the GPU and software that handles the upscaling. That’s got nothing to do with the monitor itself – there is a little bit of softening to the image compared to viewing such content on a native Full HD monitor, but it’s not extreme and shouldn’t bother most users."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98927) Bullitz válasza Bullitz (#98896) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Továbbra is nézelődök, lehet tényleg vásárlás lesz ebből.
Szabad ilyen monitorokat használtan venni, vagy inkább próbálkozzak újjal? Ahogy látom némelyik gyártó 3 év garit is ad, az azért nem rossz.

Olyan 40-65 ezer az összeg amit rászánnék.
A legfontosabb, hogy 144 HZ legyen, nagyon kíváncsi vagyok mennyit számít játék közbe, most vagy soha.. utoljára frissítem a gaming setupot.. aztán gyün a gyerek :)

WQHD-hoz nem ragaszkodom, bár egy kolléga azt írta a konfigom simán kihajtaná, de kérdés melyik játékban.. GTX1070, 8GB, I5 8600.

Egy két tippek elfogadnék, sajnos ahogy látom IPS panel nem lesz ebben az ársávban, így ettől búcsúznom kell, de ha már TN panel akkor valami olyan kéne ami viszonylag szép színeket produkál, már ha van ilyen ennyiért =) tudatlan vagyok..!

Köszi, Z

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#98928) Exodius válasza AxBattler (#98926) üzenetére


Exodius
őstag

Azt a kettőt a 27-esek közül néztem, de lehet várok amíg a BenQ veszi a fáradtságot és legalább retkes VESA furatokat rak az utódra, hogy tudjak normálisan állítani monitort, ne lexikonokat kelljen már alá pakolnom. Tényleg elég nagy szégyen ez tőlük, hogy 4 furatot nem tudnak rá rakni. Bezzeg a Dell-nél már az 50K-s kategóriában is van állítható állvány. Nem értem a BenQ-t, pedig azok tetszenek a legjobban dizájnra, de így....:/

Az iiyama milyen minőség? Nem sokat hallottam róluk.

Láttad amúgy képüket? A BenQ-ról olvastam tesztet a pcmonitors.info-on, ahol durván kivesézték és még ajánlották is. A Samsungok mennyire jók a VA-sok közül? Elég szép számmal képviseltették magukat majd minden kategóriában.

Az AOC-nak félelmetesen magas a kontrasztaránya. 4000:1 körüli? WTF?! :Y De 32 colos 1,5 méterről már nem az igazi nekem. :DDD

(#98929) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Hasonló hajlított 32"-os 2k-s 144hz-es monitort keresek ismerősnek,ami a g-sync-et is tudja esetleg.
Úgy látom ez mondjuk nem.

Avatar

(#98930) AxBattler válasza Exodius (#98928) üzenetére


AxBattler
félisten

Brekk szerint frankó az IIyama.
Az újabb Samsung modellek jók, csak mind hajlított... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98931) scabi78 válasza jozefgucci1 (#98924) üzenetére


scabi78
senior tag

Van egy régi 27-es asusom és a hdmi vagy a dvi helyett akarom a dp-kábelt, hogy 240 Hz-en játszhassak.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#98932) Piftuka válasza AxBattler (#98918) üzenetére


Piftuka
veterán

"Eddig csak pozitív véleményeket olvastam az EW3270U-ról: ha elég a 60Hz a játékhoz, akkor simán vehető."

:R

Köszi az info-t! Maximum 60 FPS bőven megfelelő nekem. :K

"Ha az állvány nem tetszik, akkor 10k HUF körül utólag tudsz akármilyen asztali / fali rögzítést venni, nekem ez lenne az utolsó visszatartó tényező..."

Egyelőre az ára (alapár + pixelgarancia + kalibrálás + állvány) nagyobb visszatartó erő sajnos! :( Azzal együtt a 200.000 forint sokkal közelebb van, mint a kitűzött ~150.000 forint.

Azt még hadd kérdezzem meg, hogy a korábban általam belinkelt három monitor közül melyik tudja a "Freesync"-et?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#98933) laychi válasza Piftuka (#98932) üzenetére


laychi
veterán

A samu freesync-es [link]

(#98934) Amerigo57 válasza Exodius (#98928) üzenetére


Amerigo57
őstag

Exodius
Iiyama ProLite XB2783HSU-3
Full HD (1920 x 1080) VA panel

Iiyama ProLite XUB2792QSU-B1
WQHD 2560x1440 IPS panel
Nagyon jó teszteredmények és vásárlói vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#98935) Piftuka válasza Exodius (#98928) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az iiyama milyen minőség? Nem sokat hallottam róluk."

Ugyanis anno a CRT monitoraikkal lettek világhírűek. Sikerült néhány olyan darabot alkotniuk, ami a piacon a legjobb volt. :K

Olvasva a hozzászólásodat, én is kapásból az iiYAMA ProLite XB2783HSU-3 készüléket ajánlottam volna.

És ajánlom is.

A cimborám ilyet vett, ezért volt alkalmam alaposan letesztelni nála. Pazar készülék szinte minden szempontból.

Az ő példánya csaknem kifogástalan homogenitással rendelkezik, mélyek a feketéi, jó a kontrasztja, és a panel képességeihez mérten szép a színpalettája is.

Nem volt problémám a betekintési szögeivel, ha pedig ~1,5 méterről nézed a monitorodat, akkor neked aztán pláne nem lesz.

Az állítható, forgatható, PIVOT módba is rendezhető talapzata pedig "hab a tortán".

"Aquila non captat muscas."

(#98936) Exodius válasza AxBattler (#98930) üzenetére


Exodius
őstag

És azért nem ajánlottad mert zavaró lehet? :) Nem is tudom, hogy ez mennyire lehet zavaró. :U

(#98937) Exodius válasza Amerigo57 (#98934) üzenetére


Exodius
őstag

és Piftuka

Azt még kérdezni akartam, hogy a fentebb lévő árkategóriában, egy filme-böngészősnek már nincs sok értelme lépnie, mert effektíve nem lesz szebb a kép, csak belecsúszik a gamer-szekcióba? Ahol 1 ms meg FreeSync várja és ezért a felár?

Az a QuantumDot mit tud a Samunál? :)

(#98938) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Ahhoz hogy frankó legyen a freesynces monitorom és az nvidia kártyám, mit kell beallitani?

Köszönöm

(#98939) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A 144Hz-es monitorokon be lehet állítani a kisebb frekvenciát ?(nagyon vga igénylő játékok miatt kérdezem)

(#98940) viperabácsi válasza sittes79 (#98938) üzenetére


viperabácsi
addikt

Támogatnia kell a Nvidia G-Sync -et a monitornak.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98941) 0Hagyma0 válasza Beniii06 (#98347) üzenetére


0Hagyma0
csendes tag

Szeretném megköszönni a tanácsodat.
Megvettem pár hete a AW2518HF monitort, és valami isszonyatos an jó.
Szóval köszönöm a tippet.

www.youtube.com/c/hagymatvgamer

(#98942) sittes79 válasza viperabácsi (#98940) üzenetére


sittes79
addikt

Sajnos igen azt írja nvidia vezérlőpult,hogy a monitor nincs gsync kompatibilisnek minősítve :(

AOC AG322FWG4 a monitor

[ Szerkesztve ]

(#98943) Griff55


Griff55
senior tag

Mi a véleményetek erről a monitorról?[link]
27 colosat szeretnék, viszont bizonytalan vagyok abban, hogy a fullhd felbontás elegendő-e.
Mindenképp IPS-ben gondolkodom.
Van észrevehető különbség egy sima 60hz-es és egy ilyen freesync-es 75hz-es monitor között?
Köszi előre is!

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#98944) Shaza válasza viperabácsi (#98940) üzenetére


Shaza
senior tag

Ebbe beletartoznak a nemrég G-sync kompatibilissé tett Freesync monitorok is?

(#98945) Bullitz válasza Shaza (#98944) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Állítólag elég sok monitorra be lehet kapcsolni, nem csak arra amire az Nvidia már jóvá hagyta. (és a hivatalos oldalon közzétette)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#98946) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Az alábbiak közül melyiket választanátok? egyáltalán van érdemi különbség?

Acer KG241P (UM. FX1EE. P01)
BenQ ZOWIE XL2411P
AOC C24G1
LG 24GM79G-B

Mindegyik FHD 24" 144 hz 1 MS.

Árban 58e - 73e.
Panel TN, kivéve az AOC, mert az VA.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#98947) Amerigo57 válasza Bullitz (#98946) üzenetére


Amerigo57
őstag

Tesztek és vásárlói vélemények alapján ,
ez a két monitor a legjobb:
LG 24GM79G-B
BenQ ZOWIE XL2411P
Link:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#98948) greg77


greg77
csendes tag

Sziasztok!

FHD 27"-ben kellene valami minőségibb, max. 80(90) eFt-os kerettel.
Felhasználás: böngészés, WOT.
A háttérben i3-6100/1050Ti zakatol, a WOT-ot rendben kb. 100 fps-ben adja (igaz nem ultra-ultrán, de pont annyira, ami nekem még bőven jó).

4K felbontásra azért nincs igényem, mert egyrészt messzebbről szemlélődöm, másrészt a mostani a 22"-es kiegészítő monitor lesz (Dell 2212HM - 7 éves jószág, nagyon meg vagyok vele elégedve), amivel együtt már rengeteg pixel lesz előttem.

Min. IPS alap, matt képernyő preferált.

Eddig ezeket néztem / szimpatikusak:
Dell P2719H (~ 81k)
LG 27MP89HM-S (~ 84k)

1. Melyiket? Melyiket ne (és miért)?
2. Mi másokat ajánlotok még a fenti igényekhez?
3. A 1050Ti mennyire barátja a FreeSync-képes monitornak?
4. A FreeSync miatt elgondolkodjak VGA cserén is (hosszabb távon)? Ha jól veszem ki, az AMD FreeSync jóval szélesebb körben támogatott, mint az NVidia G-Sync.

Köszönök minden (akár kritikusan) konstruktív választ!

(#98949) twenty17


twenty17
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje gondolkozok monitor vásárláson, de nem tudok dönteni elsősorban hozzá nem értésem miatt, de ahogy a G-Sync kompatibilis Freesync monitorok listáját nézegettem (nagy google drive dokumentum), így pár monitoron megakadt a szemem. Kíváncsi lennék, hogy ti melyiket választanátok.

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/24gm79g-b-p367715403/

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/dell/s2419hgf-p433611357/

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/kg251qfbmidpx-um-kx1ee-f01-p394700953/

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/g2590fx-p416123416/

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/xf240hbmjdpr-um-fx0ee-001-p325107819/

https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/aoc/g2590px-p398719831/

Nagyjából ezek azok, amik az árukban jók, ahogy én látom, de bármely más monitorra is vevő lennék, nagyon max 75e forintig.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#98950) orion1025


orion1025
őstag

Érdeklődnék, hogy van-e olyan személy köztetek, aki be tudná azonosítani a képen látható monitor típusát?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.