Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!

Új monitoron gondolkodok. 24" FHD ami biztos. TN vagy IPS panel, ezt nem tudom eldönteni. Játékra kellene, de nem multizok. A gépem ca. 50-70FPS-t tud produkálni max, én szeretem a vsync-ON 60FPS, 60Hz folyamatosságát. Nem fontos a freesync, nem tudom kell-e nekem. Szóval mi a jobb, 144Hz-es nem freesync monitor fix 144Hz-en, de a játékok csak 60FPS körül mennek, nincs semmilyen szinkron, vagy jobb egy 40-75Hz freesync monitor és hanyagoljam a 144Hz-et? :R

(#98952) Piftuka válasza Exodius (#98937) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azt még kérdezni akartam, hogy a fentebb lévő árkategóriában, egy filme-böngészősnek már nincs sok értelme lépnie, mert effektíve nem lesz szebb a kép, csak belecsúszik a gamer-szekcióba? Ahol 1 ms meg FreeSync várja és ezért a felár?"

Minden tisztelettel, de... átfogalmaznád a fenti kérdésedet? Ne haragudj, de semmit nem értek belőle!

"Aquila non captat muscas."

(#98953) Beniii06 válasza 0Hagyma0 (#98941) üzenetére


Beniii06
őstag

Ugye milyen rossz/gagyi mert TN? ;] (vicc természetesen)

Amíg akció volt én is beszereztem egyet és beüzemelés után, összehasonlítva a korábbi ips monitorommal, szinte mindenben lekörözte, így újra ezt venném a sokat hypolt 144 Hz ips-ekkel szemben.( A "szinte" arra vonatkozik, hogy nem fekve nézem a monitort - mint ahogy az emberek 99+%-a -, így betekintési szögek szerint is jók/nincs jelentősebb színtorzulás, 0-hoz közelít a változás mértéke nagyon világos háttérnél sem tűnik fel)

Tény, hogy grafikai munkára nem jó, ezzel nem is vitatkozom, de gamingre ettől jobb szerintem nincs és mivel nem hajlított, irodai programokra is tökéletes(excel, word), böngészéskor is élesek a betűk szemben a 27" FHD-val. Ár/értek arányban is sokkal jobb, mint egy másik 240Hz-es gyengébb panellal szerelt konkurenciától. Arról nem is beszélve, ha gariztatni kell(ilyen minőségi összeszerelésnél/anyagminőségnél kétlem, hogy lesz ilyen) kb. minden nagyobb városban van szervíz pont és nem kell csehországba vagy messzebre küldözgetni.

Átvételkor, már a doboz is tekintélyt parancsolt és árulkodott arról, hogy minőségi cuccről van szó. :))
A doboz kinyitása elég ötletesen van megoldva, bármilyen kés vagy szerszám nélkül kibontható és összeszerelhető a monitor + a doboz visszazárható(nekem ez azért plusz, mert később is biztonságosan szállítható a monitor), míg acernél voltak olyan kedvesek megtervezni a monitort, hogy a talp leszedhető a monitorról, de a nyaka már nem, egyszer rápíttintottad és kész, lehetetlen szétszedni törés nélkül, így az eredeti csomagolásában sem tudnám visszaküldeni, ha akarnám se(gari már lejárt róla).

Emlékeim szerint rendelt más is ilyet a topikban, kíváncsi leszek az ő véleményére is, de mint korábban írtam, sok ips monitor elbújhat e mellett, anyagminőségben sokmindent elárul, hogy ennek a talpa nehezebb, mint a korábbi acer ips monitorom talppal, mindennel együtt. :K

"Got any other secret weapons?"

(#98954) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Sziasztok segít valaki? Mi a különbség a kettő közt?
AOC G2590PX
AOC G2590FX
Nem nagyon találtam semmit. de 8000Ft a különbség.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#98955) laychi válasza orion1025 (#98950) üzenetére


laychi
veterán

Ennyiből nem hinném,hogy be lehetne ;] ,de a hátulján nincs adattábla,ahol írja a modellnevet?

(#98956) orion1025 válasza laychi (#98955) üzenetére


orion1025
őstag

Ez egy videóból kivágott kép, semmit nem tudok róla. A talp elég egyedi, találtam is hasonlókat a gugliban, de azok kisebbek, inkább 4:3 arányúak. Az eszköz ami rá van kötve, az maximum 1600x1200-as felbontást támogat, tehát ez szűkítheti a kört. Ha könnyű lenne beazonosítani, nem érdeklődnék, mert magam is megtalálnám, de a Dell nálam kimaradt az egyedfejlődésem közben.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#98957) Dadpool válasza orion1025 (#98956) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Lehet hogy egy DELL 2007 FP 20 colos monitor

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#98958) Dadpool válasza orion1025 (#98956) üzenetére


Dadpool
aktív tag

[Dell 2007FP IPS Monitor]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#98959) orion1025 válasza Dadpool (#98958) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm, valóban annak tűnik! :R

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#98960) Exodius válasza Piftuka (#98952) üzenetére


Exodius
őstag

Arra gondoltam itt, hogy aki alapvetően böngészésre meg filmezésre használna a monitort meg egy kis casual game-ra, annak megéri-e feljebb lépnie mondjuk 70K-ról a 100ezres tartományba, ahol annyival tudnak többet, hogy kicsit bekúszik a WHQD, már 1 ms-ok a válaszidők és van 144 Hz meg FreeSync. Vélhetően ezen extrák miatt kell kifizetni olykor a felárat.

Kérdés: a panel minősége is jobb? Gondolok itt a színtérre meg a konrasztra vagy nem sokkal jobb, viszont jár hozzá egy csomó olyan dolog (amiket fent felsoroltam), ami az én szempontomból nem releváns? :)

[ Szerkesztve ]

(#98961) RWD válasza RWD (#98806) üzenetére


RWD
tag

Valaki esetleg? ;)

(#98962) Griff55


Griff55
senior tag

27 colon mennyire kevés az 1080p? aki ilyet használ mik a tapasztalatai?
Egy 22 colos 1080p-s monitorról váltok, mennyire lesz érezhető pixelsűrűség csökkenés?

(egyéb: van bárkinek tapasztalata ezzel a monitorral? LG 27MK600M)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#98963) saen válasza Exodius (#98960) üzenetére


saen
veterán

Panel minőség nem lesz jobb, feature-ért fizetsz.

(#98964) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Egy kicsit speciális kérdésem lenne: videófal monitorokat kellene vennünk. Összesen 4 db kellene, kifejezetten 24 órás üzemre, nyilván extra vékony kávával, lehetőleg fullhd felbontású IPS/VA panellel. Sajnos elég kis helyre kell berakni őket: egy trapéz alapterületű szoba falára mennének, ahol 185 cm hely van vízszintesen (függőlegesen pedig cca. 135). A vízszintes mérettel kicsit lehet játszani: ha kijjebb kerülnek a kijelzők pár cm-el, akkor talán 190 cm-ig fel lehet menni, de tovább nem. Ergo olyan 40 col körüli példányok férnének el, ilyeneket viszont nem nagyon találok (LG és Sharp csak 43 colosban van, illetve sajnos a 32 colos LG-ből nem fél el 3 db egymás mellett, pedig az is opció lehetett volna).
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: E

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#98965) AxBattler válasza Griff55 (#98962) üzenetére


AxBattler
félisten

Panel minőség válogatja, pl. nekem 27" 1080p-ben Dell érzékelhetően szebb volt, mint az LG.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98966) viperabácsi válasza Griff55 (#98962) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez hány Hz-s monitor ? 144 hz alatt nem vennék már biztosan.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98967) Griff55 válasza viperabácsi (#98966) üzenetére


Griff55
senior tag

75hz-es
(144 hz-es monitorra most nem lenne keretem)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#98968) Pörp válasza viperabácsi (#98966) üzenetére


Pörp
senior tag

Miért?

(#98969) atua válasza h_benjamin (#98954) üzenetére


atua
aktív tag

A gyártó oldalán össze tudod hasonlítani őket...
[link]

(#98970) h_benjamin válasza atua (#98969) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Köszi akkor lényegében ahogy látom magasság állítás, USB portok, hangszóró.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#98971) atua válasza h_benjamin (#98970) üzenetére


atua
aktív tag

Mondjuk én elsősorban a freesync<->g-sync eltérést emelném ki. ;)

(#98972) Tyrel


Tyrel
őstag

AOC CQ32G1-et látott már valaki közelebbről? Vélemény?

Valószínűleg max. 1-2 évre kéne csak, amíg el nem terjednek a nagy méretű, HDR+FALD, 144Hz+ IPS panelek, ill. amíg azok le nem másznak a 400e Ft feletti árkategóriából...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#98973) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok, lehet visszaviszem az MSI MPG27CQ-t egyes esetekben csúnyán ghostol. Milyen monitort vegyek? 27" WQHD , a kontraszt fontos lenne, van olyan VA paneles ami nem ghostol? Esetleg Samsung C27HG70? vagy más?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#98974) h_benjamin válasza atua (#98971) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Mind kettő támogatja elvileg nem? Legalábbis mind kettőt írja az nV a táblázatban. Vagy rosszul látom?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#98975) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Nemsokára szeretném lecserélni az Asus Full HD monitoromat. Az alábbi 2-t néztem ki, de nem tudom melyiket vegyem?
ACER XB1 Predator UM.HX1EE.005

ASUS PG279Q

A 2 monitor tudásban azonos, de ha vki tudna érveket azt előre is köszönöm!

(#98976) dala


dala
tag

Üdvözlet! A segítségeteket szeretném kérni.

Az egyik haverom vett egy 144hz-es monitort, amit a laptopjával szeretne összekötni. A laptop kijelzője 60hz-es, amin csak hdmi van.
Lehetséges ez valamilyen kábellel/átalakítóval vagy a laptop kijelzője miatt kizárt? :F

Előre is köszi a válaszokat!:)

(#98977) trekkes


trekkes
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Benq GW2780 monitor, viszont sehogz se sikerül flottul beàllitanom: fekete àrnyalatok valahogy tul sötètek, sehogy se tökèletes. van valami jó icc prifilotok esetleg valami jó beàllitàs hozzá? köszönöm a segitsèget!

(#98978) viperabácsi válasza Pörp (#98968) üzenetére


viperabácsi
addikt

Hiába tud a géped 300 fps -t ha a monitorod 60 hz akkor csak 60 fps megy át., a többi hibákat okoz a képben.144 -hz -nál ott lesz a limit .Nézd meg ezt a videót.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98979) Amerigo57 válasza Dtomka (#98975) üzenetére


Amerigo57
őstag

Dtomka
Mind két monitornál van valamelyest
Backlight Bleed , IPS glow jelenség.
A tesztek és a nemzetközi vásárlói vélemények alapján ,
a két monitor közül , 5 év garanciával , az
Acer Predator XB271HUbmiprz monitor,
az ajánlottabb. Itt személyesen is megnézheted.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#98980) Dtomka válasza Amerigo57 (#98979) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, köszönöm a választ!
Az Acer viszont nem tud 2 dolgot amit az Asus igen. Fps számláló és célkereszt.

A linkelt oldalon vki írta, hogy az Asus nagyon melegszik. Valós probléma lehet ez?

(#98981) Dictator^


Dictator^
veterán

30" feletti monitort szeretnék 144hz miatt..
A garancia miatt ezekre esne a választás -> (Bár a hajlított kijelzőtől félek.. sosem használtam eddig)

Acer Predator XZ321QUbmijpphzx FreeSync vs Acer Predator Z321QUbmiphzx G-Sync 31.5

Igaz Nvidiám van (1080ti), de nem tudom, hogy a közel 75k megéri-e a gsync-et.
(Igaz a gsynces darab már a kereten kívül van, bár használtam láttam 150 körül már.)

Csak multiplayereket játszok, single player gameket nem játszottam 5-10 éve már.

Esetleg valami ami jobb választás? Sosem használtam sem ívelt, sem 144hz -es monitort, szóval totál tanácstalan vagyok. Örülnék ha ekkora átló után full hd felett lennék (40" tv-ről lépnék aminek az input lagja 55ms+) illetve több lenne a garancia mint 1-2 év, mert ha jól tudom ezek a monitorok nem nagyon javíthatóak ha a kijelző/panel szétmenne.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#98982) mrzed válasza Dtomka (#98980) üzenetére


mrzed
senior tag

(#98983) Pörp válasza viperabácsi (#98978) üzenetére


Pörp
senior tag

Ok, de sok embernek, mint nekem is a gépem 60-70FPS-t tud. Ott mi értelme a 144Hz-nek? Ha van freesync, akkor 60-70FPS-nél 60-70Hz lesz a képfrissítés is. Ha nincs semmilyen szinkron akkor meg jön a képtörés.

[ Szerkesztve ]

(#98984) Piftuka válasza Exodius (#98960) üzenetére


Piftuka
veterán

Erősen típusfüggő, hogy a panel jobb-e, mint a kisebb, és "csak" Full HD felbontásra képes készülék esetében.

(Az ominózus iiYAMA AMVA+ panelja amúgy remek.)

Hogy a jóval több pénz ráfordítása megéri-e...?

Nos, ezt csak Te tudod eldönteni. Mégpedig az alapján, hogy ad-e számodra jelentős pluszt a nagyobb felbontás, a jobb válaszidő... És ha ad, akkor nem sajnálod-e kiadni ezekért azt a plusz ~30.000, vagy még több forintot.

"Aquila non captat muscas."

(#98985) Piftuka válasza laychi (#98933) üzenetére


Piftuka
veterán

Közben eszembe jutott, hogy a Displayspecifications.com oldalon fent van az információ, és összehasonlíthatom őket. :K

- Az AOC és a Philips nem tudja tehát a Freesync-et. Árban viszont azok a legjobbak.

- Színpalettában, és feature-ben egyértelműen a Samsung a nyerő. Ám sajnos arra "csak" 2 év jótállást vállal a gyártó!

- A HDR kapcsán a BENQ a befutó. Hátrány a magas ár, és a statikus talapzat.

És hogy "könnyebb" legyen a döntés... mindegyikben ugyanaz az Innolux, MVA panel van. :P

Szóval dilemma, dilemma, és dilemma... :)

Melyiket válasszam? A fehéret, vagy a feketét? A pirosat, vagy a kéket? :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#98986) jozefgucci1 válasza hesszan (#98772) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Na a tegnapi napon én is összeraktam a monitort és a szinképet is hozzáadtam amit kaptam hozzá és valóban egy picit jobb lett tőle a kép. Nekem ez a monitor hatalmas váltás volt 23"-rol . Azt honnan lehet tudni , hogy a G-sinc működik rendesen , mert beállítottam az Nvidia kontrolpanelban és displayport kábelt vettem hozzá ( , mert nekem a csomagban sima HDMI volt ) és látszólag szépen simán fut a játék ,de nincs semmi visszajelzés ? :U

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#98987) Exodius válasza Piftuka (#98984) üzenetére


Exodius
őstag

Hát nem tudom, hogy filmhez kell-e 1 ms válaszidő meg FreeSync. Azért kérdeztem. :)

(#98988) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném ezt hogyan tudom megcsinálni hogy ne ez a PnP képernyü legyen itt nekem. A driver leszedve, gyári oldalról Predator Z321QU bmiphzx . Nem tudom feltenni, nem installos vagy mi fene? nem tudom hova kellene betallózni.

(#98989) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Nagy hercehurca után végül tegnap beruháztam egy LG24GL600F-re.
Viszont, a G-Sync kompatibilitás csak displayporton keresztül megy.

Találtam egy ilyet, de itt azt írja max 60 HZ adatátvitel, ez azt jelenti hogy hiába 144 hz-es a monitor nem fogja bírni megjeleníteni? vagy teljesen mást? Speckó kábel kell hozzá vagy mi? :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#98990) Tyrel válasza BullKoxa (#98988) üzenetére


Tyrel
őstag

Az a driver csak Win 10 előtti verziókra van, nem tudom mi lehet benne de Win 10-hez nem adtak ki, szóval szerintem nem kell... én egy tök ugyan ilyen monitort már kb. egy éve használok Generic PnP Display-ként és nincs tőle semmi baja, nem számít.

Inkább a Win 10 meg az nVidia driver legyen full up-to-date ha azt akarod hogy a G-Sync normálisan működjön, azok kellenek, ez a monitor driver nem jó semmire.

Turenkarn

(#98991) Pörp válasza BullKoxa (#98988) üzenetére


Pörp
senior tag

Ott az Általános fül mellett az Illesztőprogram fülön illesztőprogram frissítése menüben nem eszi meg a drivert?

[ Szerkesztve ]

(#98992) Low Noise válasza Piftuka (#98985) üzenetére


Low Noise
senior tag

Ha van vagy lesz va paneles tapasztalatod mesélnél? Én vettem egy va paneles MSI MPG27CQ-t vannak jó dolgok bőven, de van ghosting egyes szín összeállításoknál.

(#98993) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy ilyen monitort AOC AG322QC4 31.5" es vibral a kep neha. Tudja vki h mitol lehet? Az baj ba nincs meg a 144 FPS mindig?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#98994) m0h0senator válasza Dictator^ (#98981) üzenetére


m0h0senator
őstag

Kedden hoztam el a Z321QU-t. 1920x1200 24"-ról váltottam és nem bántam meg a Gsync felárat sem. Én is tartottam tőle, hogy milyen lesz de nem csalódtam, folyik a kép tényleg jó dolog. Ajánlom.

(#98988) BullKoxa: Ma megnézem nekem a win10 pro mit ír erre...

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#98995) sanyiii84


sanyiii84
csendes tag

Szerintetek melyik éri meg jobban?
BENQ EX3501R ~255e HUF
LG 34UC99-W ~226e HUF

Játékra meg netezésre kell. Meg néha munkára. Ami a Benq-ban tetszik az a 100Hz, az LG-ben meg az IPS panel. De nem tudok dönteni... :)
970-el fogom használni ami kicsit sovány ehhez a felbontáshoz, de az le lesz cserélve a nem túl távoli jövőben egy 2060-ra.

(#98996) RWD


RWD
tag

Sziasztok.
Szerintetek mi lehet a különbség? A Gen.3 elvileg újabb széria, és azt gondolnám hogy ugyanazt tudja legalább, mint a régi. Viszont olcsóbb is egy tízessel a Gen.3 ami meg furcsa számomra.

Szerintetek? Gyártó honlapján sem lettem okosabb. Köszi :R
"sima"
gen3

(#98997) CsinPin


CsinPin
kezdő

Benéztem oázisba két monitorért főleg, Acer XV272UP és Asus PG279Q.
Mindkét monitoron lefutattam pár 1080p-s videot ami alapbol rajta van a gépen a boltban. Elég fura hogy minden monitoron ilyen "film grain" szerű effekt volt tehát a videó képe mondhatni szemcsés volt? Ez elég fura hisz nálam otthon egy ezer éves 21"-os monitoron élesebb a kép.
Színek mindegyiken szépek viszont az Acer láthatóan szebb erősebb/élénkebb volt,főleg a feketéje volt "mélyebb" de lehet csak az jobban be volt kalibrálva.
Freesync vs Gsync hát ugye Gsync +sok pénz :'D viszont nvidia karim van 1080Ti amit lehet még egy ideig nem fogok cserélni és nehéz megjósolni,hogy AMD vagy nVidia kártya lesz amire cserélném igy jelenleg a Gsync lenne jobb ha már elvilegg jobb technologia is a sasszemmel megáldottak szerint azért még is csak jobb képet biztosit az a +hardver a monitorba mint egy sima szoftveres freesync. Viszont ha 2év mulva AMD-t vennék Gsync kuka és még Freesync se lesz :/ Vagy ez vice-versa működik mióta nVidian is megy a Freesync?

(#98998) jozefgucci1 válasza CsinPin (#98997) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nekem a héten jött meg az Acer amit te is írtál és nem tapasztalatam a jelenséget filmeknél pedig már pár sorozat részt megnéztem rajta . Szintén 1080Ti van a monitor mellé és igen megy a freesinc -Gsinc megy elvileg mind a kettő , így egy esetleges csere után is futna .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#98999) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok-e ajánlani egy olyan jó, megbízható monitort amit TV-ként is tudnék használni (tehát van beépített hangszórója), valamint a beltéri egységet rá tudom dugni.

Melyik márka a jó?

Ezeknek a Tv-nek is használható monitorok felbontása rosszabb, mint egy hagyományos monitoré? Vagy ugyanaz, csak hangszórókkal szerelték fel őket?

(#99000) Dictator^ válasza jozefgucci1 (#98998) üzenetére


Dictator^
veterán

Normálisan megy a freesync az 1080 ti-al?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.