Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98551) mrzed válasza scabi78 (#98549) üzenetére


mrzed
senior tag

120Hz 10bit a win beállítás jelenleg, vsyncel 120 lett a max fps, vsync nélkül néha 150 körül járt. A piros r9 290 -el nem volt túl sok fps soha, nem tudom miként kezelte volna.

(#98552) hellgor válasza Winne (#98536) üzenetére


hellgor
csendes újonc

Üdv!
Sima Lenovo Y27g monitor használó vagyok, (sajnos) nem tudom miben különbözik a RE változat de ha csak a külsőben (logó zöld színek) akkor NEM ajánlom a monitort......

(#98553) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Kinéztem kettő monitort és nem tudok választani. Xboxot kötném rá. Melyik lenne jobb választás? LG vagy Samsung?

Üdv.: Levente

(#98554) Picco


Picco
addikt

Udv urak, munkara kellene egy monitor.

Jelenleg egy HP LP3065 @2560x1600 osregi wide gamut monstrumot hasznalok egy pivot dell 23"(asszem) 1600x1200.
Felhasznalas: Irodai munka, photoshop de nem kell calibralt cucc.
30-32" 4k lehetoleg IPS de VA is opcio.
olcso :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#98555) Motion_Blur válasza Levmen (#98553) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha a Samsung PLS vagy VA paneles lenne... így szerintem egyértelműen az IPS a nyerő.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98556) salytmasztor válasza Low Noise (#98550) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Nem úgy tűnik, hogy ez a megoldás csak egy sima "becenév" lenne.
Hasonló monitor nincs, főleg FreeSync-kel.
Csak pár G-Sync kijelzőnél tudták megoldani eddig, azt is csak trükkösen (custom felbontás, stb).

(#98557) BoB


BoB
veterán

Berendeltem a Gigabyte Aorus AD27QD-t.

Kíváncsi vagyok mennyi bevilágítás lesz rajta.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#98558) OgreImre válasza Picco (#98554) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nem olcsó IPS 32" 4K : BenQ PD3200U
Olcsóbb VA 32" 4K: BenQ EW3270U

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98559) Motion_Blur válasza OgreImre (#98558) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vagy: Acer Predator XB321HKbmiphz

Én most erre kattantam rá :)

238k - szerintem nagyon jó ár

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98560) OgreImre válasza Motion_Blur (#98559) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ez gamer monitor G-sync-el, és nem egy mai darab, 2016-ban (2015 végén :S ) jelent meg, ettől még lehet persze jó.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98561) Low Noise válasza salytmasztor (#98556) üzenetére


Low Noise
senior tag

Nekem az MSI VA paneles gamer monitorai ugyan.ennek a megoldásnak tűnnek, free syncesek hivatalosan, de a gsyncet is tudják. MSI MPG27CQ

[ Szerkesztve ]

(#98562) OgreImre válasza Levmen (#98553) üzenetére


OgreImre
senior tag

Az LG inkább.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98563) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A Philips 273V7Q sokkal aljább a korábban ajánlott Thinkvision T27i-10-nél? 27 coll, irodábas, VESA lehetőséggel a kitétel. Ezt akarják most beszerezni, ezt olyan 45-50k-nak megfelelő pénzért be tudná szerezni a cég.... Mi a véleményetek? *Ez is mini bezeles és ez elég fontos a munkatársaknak :D

(#98564) salytmasztor válasza Low Noise (#98561) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

De hogyan lehetne ugyanez a megoldás, ha még a legelső ilyen Extreme Low Motion Blur + Freesync -es monitort sem adták ki? :DDD
Vagy talán azt nem érted a dologban (pedig linkeltem a leírást), hogy eddig ezt a két opciót nem tudták megoldani, hogy egyszerre, EGYÜTT működjenek.

[ Szerkesztve ]

(#98565) Low Noise válasza salytmasztor (#98564) üzenetére


Low Noise
senior tag

Jaaa, hogy egyszerre nem megy a kettő, ezt nem tudtam. Pár hete olvasgatok monitorok után azt gondoltam ami a menüben bent van azt be is lehet kapcsolni, értem ok.

[ Szerkesztve ]

(#98566) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Hasznal itt valaki 4k monitort fhd felbontaosn jatekok alatt?
Azert kerdezem mert tervezek venni egyet de a vga keves 4k-ra igy jatszani fhd-ban szeretnek csak ugye van egy olyan alapszabaly h monitort nativ felbontason hasznalunk.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#98567) koxx válasza adamssss (#98566) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4K-n a fhd meglehetősen homály lesz.

(#98568) AxBattler válasza adamssss (#98566) üzenetére


AxBattler
félisten

Monitortól függ, van amelyik szépen interpolál alacsonyabb felbontásra.

Inkább az egyes játékokon belüli render scaling / skálázás lehetőségét kellene kihasználnod: ezzel ugyan a natív felbontásban tolja ki a jelet a VGA, de maga a játék motorja kevesebb pixellel, kisebb felbontással "számol".

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98569) I3EI\ICE válasza adamssss (#98566) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A 4K és a fullHD abszolút kompatibilis felbontások, mert mindkét dimenzióban pontosan 2x-ese a 4K a fullHD-nak. Így ez esetben nincs "pixeltöredezés", a fullHD tartalom egy pixelje a 4K monitor 4 pixelén jelenik meg, és hibátlanul illeszkedik rá, nincs szükség interpolációra, ami homályosságot, vagy "pixeltorzulásokat" okozna.

4K (UltraHD): 3840x2160
FullHD: 1920x1080

1920 x 2 = 3840
1080 x 2 = 2160

Legfeljebb annyi gond lehet ezzel, hogy egy mondjuk 32 colos monitoron a FullHD felbontás már nem éppen tűéles (sőt, élsimítás nélkül már kifejezetten pixelesnek tetszhet), de egy natív fullHD felbontású monitoron sem lenne jottányival sem szebb, ha az is 32 colos, sőt, inkább csúnyább a fizikai pixelek látványa miatt.

[ Szerkesztve ]

(#98570) spileraaa válasza spileraaa (#98369) üzenetére


spileraaa
senior tag

Melyik monitor kíméli jobban a szemet kettő közül?
Dell P2417H
Dell P2419H

az áruk majdnem egyforma 55 ezer ft körüli vagy ilyen árban van más ami jobb ezeknél?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#98571) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok.
Le szeretném cserélni a DELLU2415-ös monitorom.
Kettős feladatot kellene ellátnia az új monitornak:
- PC-n nVidia 1070-es videokátyával lenne használva,
- Xbox One S-t is az új monitorra szeretném kötni.
Az új monitorral szemben támasztott követelményeim:
- 27"-os kijelző méret,
- Full HD felbontás,
- 16:9-es képarány (Xbox miatt),
- mivel az Xbox már kezeli a 120 Hz-es képfrissítést, ezért 144 Hz-es monitorral gondolom ez megoldható?
- FreeSync,
- HDR támogatás (Xbox miatt),
- magasság állítási lehetőség.
Keret: max 130k.
Válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#98572) adamssss válasza I3EI\ICE (#98569) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Pont ezért gondoltam életképesnek én is az elgondolásomat, hogy ami FHD-n egy pixel itt majd 4-re fog kirajzolódni játék közben.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#98573) Acheron válasza Hephaisztosz (#98571) üzenetére


Acheron
őstag

Ehhez legközelebb talán az LG 34UC79G áll.
Úgy érzem, nem 27" 21:9 monitort keresel, mert az így viszonyulna a mostani 24" monitorodhoz. Ahhoz, hogy 27" -nak megfelelő magasságú 21:9 monitorod legyen, 34" -ban kell gondolkodnod.
Az említett monitor két dologban tér el:
Az ára picit magasabb (használtan persze olcsóbban, akár 100k körül ki lehet fogni garanciális példányt)
Nincs HDR támogatás. (Ez nem is igen lesz ebben a méret - felbontás - ár mátrixban, ha tévednék, a guruk kijavítanak)

(#98574) CamelX válasza BoB (#98557) üzenetére


CamelX
csendes tag

Kíváncsi lennék tapasztalatodra. Jelenleg Gigabyte Aorus AD27QD VS. LG 32GK850G-B nálam.

(#98575) BoB válasza CamelX (#98574) üzenetére


BoB
veterán

Persze, amint megjön közzéteszem. Majd megpróbálok értelmes képet csinálni a bevilágításról, ami úgyis jelen lesz valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#98576) adamssss


adamssss
veterán

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy a win10 27"-on 4k-n hogyan skálázódik? Használható vagy minden rohadt kicsi lesz?

Ezt néztem ki: [link] Eddig mindig Dell monitoraim voltak és nagyon meg voltam velük elégedve. Ennél van esetleg most jobb ár/érték arányú monitor?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#98577) Picco válasza OgreImre (#98558) üzenetére


Picco
addikt

koszontem a tanacsot, BenQ PD3200U-ra ranezek majd idonkent, jo lenne egy otthonra a 1440p/144hz melle. :R

vegul lottem ebayen egy ACER BX320K-t £200-ert munkara :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#98578) Hephaisztosz válasza Acheron (#98573) üzenetére


Hephaisztosz
tag

Szia. Köszi az észrevételt, de több szempontból sem lenne jó nekem.
Régi monitorommal is az a baj, hogy 16:10-es képarányú, amit Xboxal összekötve kicsit széthúzza a konzol képét. (Ami nem valami jó).
Ez meg még szélesebb :) (amit linkeltél). + még drága is.
27"-os elég, mert elég közel ülök a monitorhoz. 34" már nagy lenne.
Egyébként az általam támasztott kritériumokkal van elérhető monitor.
Pl. Acer Nitro XV272Pbmiiprzx

[ Szerkesztve ]

(#98579) Piftuka válasza OgreImre (#98467) üzenetére


Piftuka
veterán

Nézegettem én is ezt a Philips monitort, ám sajnos nem rendelkezik állítható állvánnyal.

Az pedig számomra fontos.

Bár nem tudom, hogy a ~40-42 colos méretű monitorok között van-e egyáltalán olyan, amelyik nem fix talpas, hanem mobil, ráadásul PIVOT módra is képes... :F

"Aquila non captat muscas."

(#98580) Piftuka válasza #94529552 (#98471) üzenetére


Piftuka
veterán

"Menj el mondjuk az Oázisba, vagy nemtom felétek van-e ilyen lehetőség, és 1 db monitor elé ülve tapasztald ki."

Sajnos felénk nincsen ilyen lehetőség! Az Oázisba, illetve Budapestre pedig nem mostanában fogok eljutni.

"Aquila non captat muscas."

(#98581) Acheron válasza Hephaisztosz (#98578) üzenetére


Acheron
őstag

Sorry - fáradtság. Ezt bizony benéztem, valamiért a 21:9 arány ragadt be, pedig valóban - 16:9 -et írtál. (pedig kicsit fenn is akadtam, hogy Xboxhoz keresel széles monitort... ) Ilyen formán nyilván értelmetlen az ajánlásom :B
27" -ban szerencsére lesznek jelöltek.
Ezzel a mérettel (szintén 16:10 24" -ról váltva) csak annyi a személyes tapasztalatom, hogy nem tűnt jelentős méretbeli váltásnak a 24" - 27" upgrade, így én továbbléptem - de ez nyilván erősen szubjektív.

(#98582) Piftuka válasza Frawly (#98504) üzenetére


Piftuka
veterán

"Attól is függ, hogy „átlagos” távolságon pontosan mit értesz,[..]"

Az íróasztalomon, a szokásos pozícióban és távolságban ülve ~70-80 cm-re van a szememtől a képernyő közepe.

" meg milyen tartalmakat szoktál rajta nézni, ha pl. sok ablak van megnyitva egymás mellett, sok oldal, táblázat, stb., akkor arra jobb a minél nagyobb képátló, de ha csak film, játék, egész képernyős böngészés, arra már overkill, meg nem tudod túl közelről áttekinteni egyben."

Hát ugye említettem, hogy általános, multimédiás célra keresek monitort.

Az egyetlen speciális feladat a stúdió program, ahol jól jön a sávok, illetve szerkesztő ablakok egymás mellé pakolása.

Csak tényleg nem tudom eldönteni, hogy elegendő-e a 32 colos képátló, vagy mindenképpen 40 col felettiben gondolkodjak!? :F

Még az is megfordult a fejemben, hogy veszek egy 42-50 col körüli alsó-közép kategóriás, nem gagyi tévét...

"Aquila non captat muscas."

(#98583) Picco válasza Piftuka (#98582) üzenetére


Picco
addikt

32" 4k es talan kicsitvel kozelebb hozod vagy felteszed az asztalra egy gazrugos tartora.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#98584) OgreImre válasza Piftuka (#98579) üzenetére


OgreImre
senior tag

40-42"-on szerintem már nincs pivot mód, a magasságállítás is ritka (Dell P4317Q)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98585) csubuka válasza csubuka (#98563) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Erre esetleg tudtok tippet adni?

Mint olvastam review-ban az egyik legnagyobb baja a lábának a minimális állíthatósága. Mint kiderült az nem baj most, mert ilyen asztalra fúrható karokon lesznek a monitorok. Csaj VESA kell.

Lehet tudnak valami céges kedvezményt és 45k körül jönne. Ha a vezetés mégis spúrkodni akar, akkor lehet ebben a kategóriában okés. Leginkább a "semmi extra, de divatosan kávamentes" jött le nekem a tesztekből. Nagyon nem mellélövés...

[ Szerkesztve ]

(#98586) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Ennél a kettőnél van jobb monitor ebben az árkategóriában? Kb. ezeket a paramétereket lőttem be amik nekem megfelelnének.

Ezekben vagyok biztos: 144 hz, FreeSync, WQHD, 27"

Ezekben nem vagyok biztos: VA vagy IPS

Itt a két jelölt:

Samu VA panellel
Acer IPS panellel

Kurva nehéz döntés ez nekem.. Most IPS panelem van, és szeretem.. de mondanak jókat a VA-ra is, hogy jó filmezni a feketék miatt, de emellett kompetitív játékra is használnám (pl.: csgo), szóval oda is jónak kéne lennie. Tesztik a VA paneles moncsi íveltsége is, csak nem tudom, hogy 27" nem nagy-e kompetitív játékhoz, illetve jó dolog-e az ívelt megoldás. Igazából most 24"-os van, de kicsinek érzem néha.. Főleg ha távoli ellenfélre kell lőni, mert akkor már nagyon apró amit látok..

A két monitor amit linkeltem nincs kőbe vésve, ezek csak a nagyjábóli csapásirányok. Ha van jobb ötlet akkor szívesen fogadnám a tanácsot. Tenkjú mindenkinek!

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#98587) tomi20100


tomi20100
tag

Az Asus VZ239HE monitorról van valakinek véleménye, tapasztalata?
Megéri az árát?

(#98588) Hephaisztosz válasza galaktikus (#98586) üzenetére


Hephaisztosz
tag

Hali.
"A kategóriája jelenleg legjobb monitorát köszönthetjük az XV272UP-ben, ez számunkra egyértelművé vált. Ajánljuk játékra, grafikára, videovágásra, és természetesen általános felhasználásra is. Az ára igen kedvező, ha az előbbieket figyelembe vesszük, mivel sima 60Hz-es monitorokat alig olcsóbban vásárolhatunk hasonló tudással. Így viszont a munka után jöhet akár komolyabb játék is." by Oázis
Acer XV272UP

(#98589) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Egy érdekesség.
A Fnatic Csapata , Fnatic egérrel és
AOC monitorokkal versenyezik.
Link:
Link:

(#98590) spileraaa válasza spileraaa (#98570) üzenetére


spileraaa
senior tag

Valaki tudja a választ? vagy az ilyen kérdéseket nem igazán szeretik a szakértők?

Melyik monitor kíméli jobban a szemet kettő közül?
Dell P2417H
Dell P2419H

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#98591) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Szevasztok tervezek 144hz-es monitort venni amit kinéztem Benq Zowie XL2411P megéri? Illetve DP vagy DVI-DL kábellel kössem össze vagy igazából az teljesen mind egy?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#98592) OgreImre válasza spileraaa (#98590) üzenetére


OgreImre
senior tag

Papíron a P2419H, még TÜV Certification is van hozzá, és van low blue light funkciója. Ezt viszont a másikon is el tudod érni Windows 10 beállítással.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98593) Piftuka válasza Picco (#98583) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a tippet!

"Gázrugós" trükközés nem szükséges, mert szerencsére 32 colos méretben több típusnak is van frankón állítható, PIVOT-os talapzata.

És talán a 19 colos jelenlegi monitorom után a 27, 28, vagy 32 col is nagy ugrás lesz. :K

"Aquila non captat muscas."

(#98594) Piftuka válasza OgreImre (#98584) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, én is nézegettem azt a néhány t ípust, ami szimpatikus volt.

Nem jellemző, hogy állítható, forgatható talapzata legyen egy ekkora monitornak. :(

Az említett, ~300.000 forint körüli kategória pedig nem az én pénztárcámhoz való.

"Aquila non captat muscas."

(#98595) Motion_Blur válasza galaktikus (#98586) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Most én is elbizonytalanodtam, nagyon jó árban van az alábbi 2 monitor, VA panellal:

BENQ EW3270U 158k
AOC U3277PWQU 134k

Felhasználás vegyes, netezés, játék, filmnézés.

Ami biztos hogy 32" és 4K kell.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98596) koxx válasza h_benjamin (#98591) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hogy lenne mindegy, új monitoroknál csak DP kábel.

(#98597) h_benjamin válasza koxx (#98596) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Köszi! :) Kövi hónapban asszem beszerzem a monitort.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#98598) BoB válasza BoB (#98575) üzenetére


BoB
veterán

Na szóval.

A doboz hatalmas, motorral mentem érte, néztek is az emberek.

Mindezt tudja:

A bevilágítás egyáltalán nem gáz, és nincs pixelhibám sem. Korábban LG IPS-em volt, abban sokkal nagyobb volt. Csináltam róla képet de a mobil nem olyan képet adf vissza mint a valóság, egy manuális fényképezőgép kellene. Itt a kép, de ahogy írtam valamiért elég túlzó:

A menü meg a funkciók nagyon klasszak.

Eddig fasza, G-sync-et még nem teszteltem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#98599) CamelX válasza BoB (#98598) üzenetére


CamelX
csendes tag

Nagy doboz, tell me about it :)

Egyelőre nekem is ez áll nyerésre, úgyhogy további tapasztalatok érdekelnek!

(#98600) BoB válasza CamelX (#98599) üzenetére


BoB
veterán

G-sync megy faszán, mondjuk nem csodálom, hivatalosan is kompatibilis.

Dobozban volt tápkábel, DP kábel, USB3 kábel, HDMI kábel is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.