Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) Brekk válasza WiZARD (#99246) üzenetére


Brekk
addikt

Ezeknek pont a feketéje atomjó. Az ívelés nagyon enyhe, bár énse vagyok ívelt párti.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#99252) sebixxx válasza agressor12 (#99247) üzenetére


sebixxx
tag

En biztos nem vennek fullhd monitort 27"-ban inkabb legyen pl 1440p azt kicsit visszabb veszel es majd kesobb, ha fejlesztesz akkor mar feljebb tudod tolni a graft, monitort altalaban ugy is evekre vesz az ember nem art picit elore tervezni szereny velemenyem szerint... :)

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#99253) isx1


isx1
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem oázisnál egy asus pb278qr monitort. Nem ezt néztem ki, hanem csak egy "sima" 1920x1200-ast, de az pixeles volt.
Bekalibrálták, ami annyit jelent, hogy többe került, de én kértem.
A problémám vele viszont, hogy használhatatlan. Nincs az a felbontás, amin éles lenne a szöveg. Amíg be nem jelentkezik, addig az a háttérkép és szöveg szép éles. Bejelentkezés után a fotók is hm... elmennek. Eddig is ips paneles monitoraim voltak, tehát olyan "kép" és ennyi.
Viszont programozára használnám és olvashatatlanul konkrétan értéktelen. 15 nap meg minden, de jobban örülnék, ha elégedetten tudnám használni.
Legújabb drivert leszedtem? Le. Video drivert is frissítettem. DVI a kábel (de ez nem hiszem, hogy gond, hiszen van éles képe is).
Valaki ismer olyat, akinek van ilyenje és win10 64-en tudja natívban használni? Nehéz elképzelnem, hogy egy monitor pont natívban ne működjön - windows 10 ide vagy oda.
(Láttam, hogy van az elődjének fóruma, de 2012-es az utolsó hozzászólás.)

Előre is köszi, ha tudtok valamit.

(#99254) AxBattler válasza isx1 (#99253) üzenetére


AxBattler
félisten

Grsts az új szerzeményhez, jó kis monitor!

Ha kalibráltattad, akkor a gyári monitor driver/profil kerülendő, csak a bolttól kapott kalibrációs ICC profilt kell felraknod.

Én DP-vel használnám, de a DVI is okés lehet... viszont lehet, hogy sérült, próbáld ki egy másikkal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99255) snecy20


snecy20
veterán

Ezt a korábban említett AOC monitort megrizikóztam a meglévő mellé surround-nak a 5120x1440-hez, és jelentem az adaptív Sync működik kifogástalanul egy 1060 3GB-vel annak ellenére hogy hivatalosan unsupported a monitor. Jelenlegi árában abszolút ajánlott vétel, ugyanaz a hajlított VA panel van ebben is mint az Acer Z321QU és XZ321QU-ban csak budget kivitelben és töredék áron.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99256) isx1 válasza AxBattler (#99254) üzenetére


isx1
csendes tag

"jó kis monitor"
Bazi nehéz és egyelőre csak cáfolni tudom a jót is. Tetszik, de ez kevés. Elég széles lesz, ha majd működik.
Kalibráltattam, de nem tudom mi az az ICC profil.
A kábel biztosan jó, mert láttam, hogy kaptam választ, de elolvasni vissza kellett dugnom az lg 24eb23-ast, ami viszont tű éles és szerintem homogénebb is a képe.
Reggel felhívom a boltot, hátha...
Köszi!

(#99257) AxBattler válasza isx1 (#99256) üzenetére


AxBattler
félisten

Monitor színprofilok használata
Kalibrálás után kapnod kellett egy ICC fájlt lemezen, vagy email-ben...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99258) isx1 válasza AxBattler (#99257) üzenetére


isx1
csendes tag

Szia! Kaptam. Beállítottam és talán változott is valami a színekben. De az olvashatatlanság maradt változatlan.
Ha nem mondod, hogy kapnom kellett egy ilyesmit nem keresem, mert még a vásárlás előtt elküldték, csak nem a file-t, hanem linket, illetve percen belül, hogy mehetek átvenni a monitort, így mentem is.
Win10 hiba? Monitor hiba? User hiba? Az biztos, hogy így nem marad a helyzet.

(#99259) Rohir válasza snecy20 (#99255) üzenetére


Rohir
tag

Rendeltem én is egy ilyet. Kiváncsi leszek mit nyújt ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#99260) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Új monitort keresek bolti/irodai felhasználásra. Fontos, hogy stabil talpon álljon, beépített hangszóró, kb 24", IPS, full HD, displayport.
Keresgélés közben az LG 24BK550Y-B típusra találtam.

Javasoljátok?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#99261) Franklin válasza isx1 (#99258) üzenetére


Franklin
addikt

Milyen oprendszer? Nincs bekapcsolva vmi ClearType funkció?

Mert ha bejelentkezés előtt még éles a szöveg, akkor szerintem az nem a monitor hibája lesz, hanem vmi szoftveres.

(#99262) AxBattler


AxBattler
félisten

Oázis után a prad.de is tesztelte:
Acer Nitro XV272UP – Allrounder mit klasse Bild

(#99258) isx1
Helyedben gyalulnék mindent DDU-val, CCleaner-el, aztán az elejéről kezdeném az egészet.
Ahogy lentebb írják, valszeg' sw+user error.

(#99260) Bozso68
A linkelt modell teljesen jó, vagy pl. AOC I2490PXQU/BT, vagy Philips-nek is kaphatóak hasonló kijelzői.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99263) isx1


isx1
csendes tag

Franklin, AxBattler:céges win10 pro, cleartype ki-be, kicsit változott. A Troubleshooter kicsit szintén javított, de az a méretű szöveg, amit olvasnék, nem lett olvasható. Most feltettem a legfrissebb amd akármit: semmi.
Rendszergaza szerint driver hiba és ha az asusos nem oldja meg, akkor semmi. Ezért kérdeztem, hogy látott-e valaki ilyet működni win10x64 alatt. Eddig nem.
(Most várom az új intel nuc-ot, amin linux lesz, de kevésnek érzem, ha csak linux alatt lenne használható.)

Az az Acer Nitro XV272UP ugyan azt tudja, mint ez az asus, de az ips panel 1ms-en kikerekedett a szemem. Programozni és heti 1 filmre akár a 10ms is jó. :)

(#99264) zef válasza isx1 (#99263) üzenetére


zef
tag

Próbaképpen nem bútolsz be egy USB-s Ubuntut, hogy úgy mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#99265) Brekk válasza isx1 (#99253) üzenetére


Brekk
addikt

De naív felbontásban vagy win alatt? Ezt mindenképp ellenőrizd le. A WQHDhoz már Dual Link DVI kábel kell single linkkel nem fog menni.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#99266) batagy válasza agressor12 (#99247) üzenetére


batagy
őstag

Én viszont a többiekkel ellentétben a 27"-es fullHD-t javaslom.
Egyáltalán nem zavaró. Persze attól függ milyen messziről nézed, de 70 cm-ről nézve nem pixeles.

Én AOC I2790PQU/BT típust használok most már fél éve. Korábban itt a topikban kicsit lejjebb húztam a véleményem, de azóta teljesen megszoktam. Elégedett vagyok vele. Egyedüli baja, hogy túl nagy a fényereje, de az a 2K-s típusoknak is nagy. Amúgy tökéletes.

Az biztos, hogy jobb natív felbontáson futtatni, átméretezve homályos lesz.
Az más kérdés hogy Windows nagyítást használsz-e, én azt se szeretem. A böngészőben még ezen a 27-es fullHD-n is 110-120% nagyítást használok pl. erre a fórumra.

(#99267) Bozso68 válasza AxBattler (#99262) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszönöm.
Az LG lesz, a talpa stabilabbnak tűnik.

(#99268) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Az AD27QD, XV272UPBMIIPRZX esetén milyen a Freesync mód, főleg GSync esetén?

Azért kérdezem mert elvileg ugye ezeknél az IPS paneleknél GSync-el használva problémás a helyzet.

Overdrive/Overshoot, ghosting és társai. Mert ügye az Overdrive Balanced módban például az AD27QD-nál nem olyan vészes, de cserébe lassú. A Speed mód meg elvileg használhatatlan.

Viszont azt írják, hogy így már 144Hz-en lehet, hogy Balanced módban ( Normal) kevés a Response Time az IPS panel miatt részben, magasabbra állítva viszont jönnek a gondok.

Az AD27QD esetén például azt írják, hogy 144 Hz-en ( 144FPS) használva tökéletes, de ha lentebb esik problémás a dolog.

Hogy látjátok ezeket? Elvileg sok Freesynces monitor érintett benne. Mivel nem volt dolgom ilyennel és nincs előttem egyik sem így nem tudom felmérni mennyire van túldramatizálva a probléma.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#99269) isx1


isx1
csendes tag

Franklin, AxBattler, zef, Brekk: Köszönöm a segítséget. Ubuntun is ugyanazt csinálta
Aztán jött Brekk (nem a natív felbontás, hanem a DVI dual). A kábel single volt. Mivel volt sima vga is mellékelve nem gondoltam volna, hogy ez lesz a döntő tényező, de igen. Végre szép széles és még magasabb kép is, mint eddig, a font pedig alig csökkent. Végre! Így már elégedett vagyok. A tele színek továbbra sem igazán egyenletesek, de üsse kavics az olvasást nem zavarja.
(Az index megírhatja a ma is tanultam rovatában a felbontásfüggő káblek titkait.)
Köszi mindenkinek!

(#99270) AxBattler válasza isx1 (#99269) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel volt sima vga is mellékelve...
Mondjuk ez vicces. :F
Az Index mindenesetre elkésett.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99271) FLx válasza *Ropi* (#99196) üzenetére


FLx
addikt

Vegul vettem egy U2719D-t, kertem kalibralast, igy nekem tokeletesen megfelel. :) Oszinte legyek jobban tetszik, mint a retina kijelzo. :D

(#99272) Gyick válasza isx1 (#99263) üzenetére


Gyick
őstag

"Rendszergaza szerint driver hiba és ha az asusos nem oldja meg, akkor semmi. "
Ezen jót nevettem.Várjuk meg inkább a frissítést...csak dolgozni ne kelljen. :) Ha driver hiba lenne akkor az összes több tízezer monitor amit legyártottak nem müködne normálisan...Amúgy nem volt egy laptopja ott vkinek amire rá lehettet volna dugni egy hdmi kábellel?Egyből látszott volna a különbség...

[ Szerkesztve ]

(#99273) isx1 válasza Gyick (#99272) üzenetére


isx1
csendes tag

Ööö, de volt (?) :) A válasza az volt megoldódás után: "Arra nem gondoltam."
Villanyszerelő fél óra múlva: Te, be van ez dugva?

(#99274) isx1 válasza AxBattler (#99270) üzenetére


isx1
csendes tag

* Az index ezek szerint el.
* "Cable management is for the weak" - erről jut eszembe. 'Itt egy vezetékvég és fel kellene használni, de úgy tűnik ezt elfelejtette címkézni a bahúzója. Keressétek már meg, hogy hová megy.'
Laza 500 kábel ment abba a szekrénybe.

(#99275) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok,

Mino meglepetes, monitort keresnek, kicsit nehez helyzetben vagyok, mivel anno a CRT-ken nottem fel, mint sokan, es bar a laposomban (Clevo) IPS van, ami nem rossz, azert megsem ugyanaz az elmeny. Es igazabol valami hasonlo kepminosegnek orulnek, bar gondolom, az a jelenlegi technologiakkal kb eselytelen (majd az OLED), vagy arany arban van, jol sejtem?

Ha kiveszem a kezem a bilibol, es kicsit leirom a valos helyzetet, akkor 24-27"-es monitort keresek, sokaig gondolkodtam rajta, miylen felbontassal, vegul a 2k/QHD mellett dontottem.
Viszont jo lenne, ha kicsit "smooth" lenne a mindennapokban, igy a 60 Hz nem annyira opcio, magasabb frissitesi rataval szeretnem. Nagyon ritkan jatszom, akkor is 10+ eves cimeket veszek neha elo nosztalgianak, sz'al 144+ Hz-ek, meg a kulonbozo Sync-ek nekem szerintem feleslegesek, foleg multimedias, meg bongeszos, olvasos felhasznalasra lenne, sz'al mondjuk 75 Hz, vagy valami magasabb, ha van 144-ig, megfelelo lenne, nem?

Arban olyan £300-400 korul gondolkodok, termeszetesen nem egy evre keresek monitort. A meretet nem dontottem meg el, melyik legyen, ezt ki kellene lassan talalnom.
Elozo es mostani munkahelyeimen ilyen ujfajta, vekony kavas Dell-eken dolgoztam, amik nagyon jol neznek ki, szep modernek, de itt szetnezve csak a ket vegletet talatam, vagy 60 Hz, vagy 144+, amire nincs szuksegem, en ugy gondolom. Ha lehet, ilyen vekonyitott kavas megoldas erdekelne. DP meg HDMI van a laposomon, gondolom ez esetben elobbi javasolt a kepatvitelre?

Marka igazabol mindegy, elony a minel hosszabb gyartoi garancia, valamint a dontes/forgatas/fel-le allitas lehetosege. Ha jol remlik regebbrol, az ilyen EIZO/NEC meg tarsaik azok a profi monitorok, amik kozelitenek a CRT-hez kepminosegben, de gondolom brutalis arakon vannak, jol sejtem?

Meg egy aprosag: olvasok errol a kalibralas dolgorol, ez miert jo? Gyarilag a monitorok nincsenek kalibralva?
Meg mihez kalibraljak? Felhasznaloi szokasokhoz, vagy konkret hardverhez (PC, noti, VGA)?

Koszonom a turelmet! :C

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#99276) *Ropi* válasza FLx (#99271) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem lepődöm meg rajta: túl nagyra fújt lufi az a Retina. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#99277) *Ropi* válasza Yeffy (#99275) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt olvashatsz a megjelenítők kalibrálásáról. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#99278) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Melyiket ajánlanátok?
Acer Nitro XV272UP vagy Acer XB271HU.

Köszi!

(#99279) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék, itt ajánlott monitort vettem nem olyan régen, egy LG 32GK850F -et.
A problémám az, hogy túl nagy és asztalomra téve túl közel vagyok hozzá, így szeretnék valami fali konzolt venni, hogy így távolabb tudjak tőle ülni.

Még sose vettem ilyesmit , mindig saját talpazatot használtam. Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni, milyen márkát érdemes venni? Milyen boltból? Mire érdemes figyelni? Esetleg valami nem túl drága konkrét típus(okat) tudnátok mondani, ha van ilyen?

Előre is köszönöm ! :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#99280) Yeffy válasza *Ropi* (#99277) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi, atolvasom. :)

A hsz tobbi reszere mik a reakciok?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#99281) Steve Howdy


Steve Howdy
csendes tag

Sziasztok!

AOC CQ32G1 Erről a monitorról szeretnék a hozzáértőktől véleményt kérni. Megérné megvenni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99282) snecy20 válasza Steve Howdy (#99281) üzenetére


snecy20
veterán

Volt szó róla nemrég, ár/érték arányban megfelelő monitor, megy vele teljesen jól a G-Sync is...
Ellenben bleeding jelentkezik a feketénél, és a homogenitás is elég vegyes képet mutat, plusz magasságállítás hiánya... akkor megfelelő ez a monitor ha a hasonló tudásúakért nem akarsz 150k +-t kifizetni, egyébként nyilván budget kategóriáról beszélünk egy 32''/1440p/144Hz/FreeSync esetén, spórolósra vette nagyon a figurát az AOC vele, de még ettől függetlenül ajánlható monitor.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99283) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok!

Első körben csak egy gyors kérdésem lenne:
Szerintetek érdemes PS4 Pro-hoz monitort venni? Valamiért a TV-vel nekem túl lassúnak tűnik, valami nem oké. Nyomok valamit és sokkal később látom a képen. Túl nagy az input lag, vagy valami ilyesmi.

Szóval vennék hozzá egy monitort ha szerintetek érdemes. (Új TV-t nem szeretnék)

szerk: másodállásban pedig lehetne secondary a PC-n.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#99284) havri1


havri1
félisten

Helló!

Még nem döntöttem el, de már nézelődöm egy új monitor után.
Alapvetően filmeket szoktam nézni, meg multimédiára használom, ritkán játszom, ha igen, akkor is szimulátorral.
A gépben jelenleg egy RX570 vga van, így a freesync lehet opció lenne a választásnál. Viszont a teljesítménye miatt a magasabb felbontás lehet hátrány játéknál..
Így nem tudom. Na meg a képarányok miatt is bajban vagyok. Filmre nem tudom mi lenne a jó.
Tetszik a 32" AOC CQ32G1 , csak ebben nem látok HDR támogatást, cserébe 144Hz.
Tetszik a LG 29WK600-W LED Monitor, IPS, 29" is, Viszont itt a képarány durvább, mint az előzőnél, filmek miatt félek, viszont a felbontás kisebb, kártya miatt jobb lenne.. Ebbe van HDR de nincs Freesync.

Keret 50-100e között. Tudnátok ajánlani valamit? :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#99285) rhunseeker


rhunseeker
tag

Sziasztok!
Főleg játékra keresnék 144hz-es monitort olyan 100.000 Ft-ig. Méretben 24 vagy 27"-ig gondolkodtam, de 27"-nál félek hogy pixeles lenne a kép full hd-ban. Néztem már pár monitort, de igazából még tanácstalan vagyok. Tudnátok ebben az árkategóriában jó monitort ajánlani?
Köszönöm a segítséget! :R

(#99286) AxBattler válasza havri1 (#99284) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

RX570 a mai játékoknál nem biztos, hogy tudja a 100 frame-et 1440p-n, szóval hacsak nem vagy komolyabb FPS játékos, én passzolnám azt az AOC-t.

Filmek pont szélesvászonnal mennek, így nem értem, miért félsz a 21:9 képaránytól?
Az LG 40-75Hz-es tartományban tudja a Freesync-et, viszont a HDR10-től ne várj csodákat.
A kettő közül inkább az utóbbit választanám, és eMAG helyett valami normálisabb itthoni boltban venném, csomó helyen elvihető 70k HUF-ért.

(#99285) SylwerStone
Acer KG251QFbmidpx, XF240Hbmjdpr
AOC G2460PF, G2590FX, G2590PX
ASUS VG258Q
Dell S2419HGF

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99287) havri1 válasza AxBattler (#99286) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#99288) snecy20 válasza AxBattler (#99286) üzenetére


snecy20
veterán

"RX570 a mai játékoknál nem biztos, hogy tudja a 100 frame-et 1440p-n"

Finoman fogalmaztál. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99289) havri1 válasza snecy20 (#99288) üzenetére


havri1
félisten

Tudom, hogy nem erőmű, ezért is írtam, hogy a magasabb felbontás miatt hátrány lenne. Viszont évente 1x kap el a láz kb, akkor tolok 10 órát egy dirt rallyval, és vége:D
Szóval 99%-ban film, böngészés.

havri

(#99290) AxBattler válasza havri1 (#99289) üzenetére


AxBattler
félisten

AOC Q3279VWF, AOC Q3279VWFD8?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99291) WiZARD válasza koxx (#99248) üzenetére


WiZARD
addikt

Végül 27" Samsung HG70 lett.
Az íveltsége tetszik (bár lehet inkább azt mondanám, hogy semleges, se pluszt nem látok benne, se negatívumot)
Méret/felbontás kb amit vártam, megfelel.

"Képminőség" szebb, jobb (főleg a fekete), bár nagy csodát nem látok a régihez képest. Nem tettem egymás mellé, nem hasonlítgattam. Előző nap még a másikat használtam, melóból hazaérve bedugtam ezt.

(2 db subpixel hiba van, de nem igazán éri el az ingerküszöböm)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99292) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#99283) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Na akkor ponosítok. Szóval monitort szeretnék ps4-hez illetve pc-hez secondarynak a Predator XB271HUTbmiprz mellé. Jelenleg erre van kötve a ps, de kicsinek bizonyult mikor a playseatbe ülök, túl messze van. Szóval szerintem legalább 32” kellene. Innentől viszont passzolom a többit. Gondolom IPS, 60hz, 16:9. És persze alacsony válaszidő. (Vagy akkor a TN jobb választás?) :F

És a költségvetést jó lenne ezúttal 100-150között tartani. (A predator esetében is innen indultunk.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#99293) rhunseeker válasza AxBattler (#99286) üzenetére


rhunseeker
tag

Köszönöm szépen! És ezekből te melyiket ajánlanád legjobban? :DDD

(#99294) Yeffy válasza Yeffy (#99280) üzenetére


Yeffy
veterán

Valaki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#99295) havri1 válasza AxBattler (#99290) üzenetére


havri1
félisten

Ezek szimpatikusak, köszi

havri

(#99296) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam, hogy a 9 éves BENQ G2420HDBL monitoromat ideje lenne már lecserélni valami modernebbre.

Egyelőre 2 jelölt van:
Aoc Q3279VWFD8
Samsung LU28E590DS

Jó lenne fullHD feletti felbontás, általános célra (játék is, de nem konzol).
Falra szerelhetőség nem érdekel, állíthatóság sem a legfőbb szempont.
Egy radeon RX480-ra lenne kötve (freesync!!) és a max keret 70k

Melyik lenne a jobb választás a fenti két monitor közül?
Illetve van esetleg valami más opció(k), amit tudnátok ajánlani?

Köszi!

Mittudomain!

(#99297) Madrenailn


Madrenailn
újonc

Sziasztok! Úgy döntöttem, hogy belevágnék a 144hz-s gaming világába és ehhez keresek monitort. Főleg fps-ekkel játszok (R6, Pubg, CS). Egy full hd 34"-os monitort cserélnék IPS-panellel. Nem szeretnék túl nagy váltást, ezért 27"-ban gondolkozom. A keretem 150-200k preferálnám a g sync-et. https://oaziscomputer.hu/termek/5316/Acer-Predator-XB271HAbmiprzx-UMHX1EEA09
Egyenlőre ez a kiszemeltem, érdekelne a véleményetek. Illetve, hogy szerintetek mennyire fog bevállni a TN panel IPS után.

Előre is köszönöm! :R :R

(#99298) zef válasza havri1 (#99289) üzenetére


zef
tag

Az egyik gépemhez kellett egy monitor és gondoltam kipróbálok egy UW-s darabot, így lett belőle az LG 29WK600-W. Egy U2515H-t váltott, szerintem ez a képarány filmekhez, játékokhoz nagyon passzol. A színei pedig tényleg brutál jók. Nézz meg rajta egy DOOM marsos pályát :)

[ Szerkesztve ]

(#99299) rovtiv3 válasza Yeffy (#99294) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

A helyedben ezekre ránéznék:
[ACER NITRO VG271UP]
[ACER NITRO XV272UP]

Már bocsánat...

(#99300) Steve Howdy válasza snecy20 (#99282) üzenetére


Steve Howdy
csendes tag

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.