Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99701) Cobra69 válasza Cobra69 (#99620) üzenetére


Cobra69
csendes tag

Sziasztok !!

Gondoltam leírom a friss tapasztalataimat , csak előbb MINDENKINEK KÖSZÖNÖM a segítséget, hogy meg vettem az Acer Nitro VG271UPbmiipx monitort, 24" FHD-után brutál különbség , (csak egy megjegyzés én kb 80cm-ről nézem a monitort ennél közelebbről szerintem már zavaró lenne a méret !!!) a freesync együtt dolgozik a GTX-1080ti-vel gond nélkül, a BF4 100+ fps-sel full grafikán megy, nagyon szép a kép az ips glow vagy hogy hívják számomra nem zavaró, mondjuk én nem vagyok UP gamer, a fényerővel kicsi gondom van, mert nagyon élesek a képek remélem majd megszokom. Szerintem ennek a monitornak a kisebb változataival se lehet gond.

Üdv mindenkinek !!! :R :R :R

(#99702) Pkc83 válasza ZrogNV (#99675) üzenetére


Pkc83
őstag

Hali!

Mennyiért nézted ezt a monitort? Mert itt németbe olyan 670-720 euro között van!
Az meg elég drága ahhoz képest ,hogy csak 60hz-es szerintem! :)

(#99703) Patics válasza Cobra69 (#99701) üzenetére


Patics
tag

Szia, köszi!

Grat. a monitorodhoz. :C

Pont jókor írtad, holnap tervezek venni egy VG271UP-ot vagy az XV272UP-ot, még nem döntöttem el. Én most 60 cm-ről nézem a 24" FHD-t. Akkor ez közel lesz? Bár én csak GTX 2070 SUPER-rel hajtom majd meg.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#99704) Cobra69 válasza Patics (#99703) üzenetére


Cobra69
csendes tag

Szia !!

Nekem nem ért meg +24k-t a magasság állítási lehetőség ( XV272UP) , 190 cm vagyok és majdnem szem magasságban van a monitor !!! Szerintem a GTX-2070 ugyan azt tudja mint a 1080ti ( ha jól tájékozódtam mostanság) . Viszont a 60 cm-et azért vizsgáld felül, és ha lehet nézz meg valahol egy 27"-ost élőben közelről, én is így tettem a sivatagos boltban, megérte a fáradságot !!!!!! Ja és DP kábelt vegyél hozzá, mert nincs a csomagban és csak azzal megy a sync !!!!

Sok sikert !!!! :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#99705) Cobra69 válasza Vismajor01 (#99660) üzenetére


Cobra69
csendes tag

Szia !!

Öcsémék fél éve használnak egy ilyet, maximálisam meg vannak vele elégedve, bár ők kb 100cm-ről nézik !!!

(#99706) Matamata


Matamata
aktív tag

Sziasztok!

Kb 50e-s kategóriában nézegetek monitort ami állítható magasságú és IPS-es.
Itthon is sokat "dolgozok" gép előtt ezért fontos hogy ergonomikus legyen és ne fárassza annyira szemem.

Elsőre a Lenovo ThinkVision T24i-t és a sokak által ajánlott Dell P2419H-t néztem ki.
Lehet tévedek, de technikai paraméterek alapján nekem a Lenovo jobbnak tűnik(8bit vs 6 bit + FRC) és kb egy 10-essel olcsóbb is.
Szerintetek?

Cry0

Ugyanezzel a problémával küzdök és nálam pár perc után előjön. Kérdeztem már 1-2 orvost is de nem tudtak mit mondani rá.

[ Szerkesztve ]

(#99707) misp19 válasza Patics (#99703) üzenetére


misp19
csendes tag

60 centi simán jó még, elméletileg olyan 75-80cm körül van az ideális távolság. Bár az egész megszokás kérdése. :)

(#99697) Patics
Mint már írtam, szerintem ebben az árban ilyen felszereltséggel (144hz, wqhd, 27", freesync, hdr400, 120hz-en 8bit + FRC) az egyik legjobb monitor. Az adaptive sync faszán működik (DisplayPort), kalibrálva a színek nagyok jók. A bevilágítás nálam enyhe.

60hz FHD mellé vettem, de az is cserés lesz, mert emelett nagyon szarnak érzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#99708) Sub-ZeRo válasza FoLey-v (#99692) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Majdnem ugyanaz a 2 csatlakozó. Annyit vtem ézre, hogy hdmi alatt több színprofil volt nekem a monitoron. DP alatt meg 4, hdmi alatt meg vagy 8 kb. Amúgy tökéletesen működik mind kéttő alatt!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99709) Vikitorony


Vikitorony
tag

Sziasztok!

A megfelelő monitor kiválasztásában kérem a segítségeteket.
A keret az kb. 50-85k HUF, Egy aránylag sötét irodába fog kerülni, teljesen irodai felhasználásra - jelenleg. Méretben 24"-ben gondolkozom, a laptopon HDMI kimenet van.
Dell UltraSharp-pal találkoztam már többször, rövid találkozásunk alatt nem tűnt rossznak.

Első körben, amik szembe jöttek:
LG 24MP59G-P
DELL P2417H
DELL P2419H
DELL U2417H
DELL U2419H

Mi a jelentős árkülönbség oka a Dell P és U széria között?

Amiket én észrevettem:
P: VGA csatlakozó, alacsonyabb fogyasztás max. fényerőn
U: magasabb színlefedettség, vékonyabb káva, láncba köthető

Talán inkább a Dell U-széria irányába hajlok, de észérvekkel meggyőzhető vagyok. :)

Köszi a segítséget.

(#99710) FoLey-v válasza Sub-ZeRo (#99708) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ahogy utánanéztem kiegészítőként hdmi kábelt adnak nekem az is tökéletes lesz. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#99711) Amerigo57 válasza Vikitorony (#99709) üzenetére


Amerigo57
őstag

DELL U2417H vagy
DELL U2419H , amelyik szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#99712) ZrogNV válasza Pkc83 (#99702) üzenetére


ZrogNV
tag

197-198 körül már normális helyekről is megvásárolható.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#99713) AxBattler válasza Vikitorony (#99709) üzenetére


AxBattler
félisten

P2417H, vagy P2419H

Irodai felhasználásra kb. semmilyen plusz előnyt nem jelent az U széria; ha van fölösleges +20k HUF-od, akkor persze nyugodtan vedd a drágábbakat. LG meg inkább belépő játékos monitor, jobban jársz a DELL-ek PIVOT-os állványával.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99714) Vikitorony


Vikitorony
tag

(#99711) Amerigo57, (#99713) AxBattler:
Köszi a reakciókat! :R

(#99715) Wuher


Wuher
csendes tag

Sziasztok!

Korábbi monitorom egy 29-es 21:9-es képátlós LG volt:
[link]

Most szeretnék egy egyel nagyobb méretűt venni (32-34 colosat), nagyjából ugyanezekkel a tulajdonságokkal.
A fenti sorozat nagyobb példánya nekem megfelelne, de nem tudom, hogy hasonló áron esetleg van-e jobb szerintetek.
[link]

Köszi

(#99716) AxBattler válasza Wuher (#99715) üzenetére


AxBattler
félisten

100k HUF körül csak LG kapható, de akkor már az újabb modell: 34WK650

Illetve 1440p felbontással ott a VA paneles SAMSUNG S34J550WQU 120k HUF-ért, amiről elég jókat írnak, de megtapogattam élőben, és az anyaghasználata elég bazári volt... jobbnak tűnik viszont az érkező ASUS VP348QG, illetve az VP348QGL.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99717) Piistii


Piistii
tag

Asusnak nem lesz új monitora 27-es méretben ?

(#99718) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok ezt a 2 monitort néztem AOC CQ32G1 és Acer Predator XB252Qbmiprzx
tudom nem egy ár a kettő de melyik lenne a jobb gamingre?
holnap megnézem élőbe oázisba monitorokat ips vagy tn nekem mind1 csak gyors legyen.

(#99719) Piistii válasza Szupercsirke (#99718) üzenetére


Piistii
tag

az acer de inkább ezt választanám Acer Predator XB241Hbmipr és 20 ezerrel olcsóbb is

[ Szerkesztve ]

(#99720) Pkc83 válasza ZrogNV (#99712) üzenetére


Pkc83
őstag

Akkor kb ugyanaz az ára! :)
Az meg azért érdekes mert otthon sokkal több az áfa! :Y

(#99721) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Szeretnék egy új monitort venni. Erről a monitorról csak jókat hallottam Acer Nitro XV272UPbmiiprz.

Viszont nagyon sokat használnám irodai munkára és csak néha játszanék. Normál felhasználásra
is alkalmas? Nem zavaró az 1ms vagy bármi más tulajdonsága?

Köszi
Karesz

(#99722) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Otthoni munkára (Full-stack fejlesztés) szeretnék ajánlatot kapni 2db 21" IPS paneles monitorra. Ebből a méretből férne el az asztalon 2db kényelmesen.
Acer V227Qbip Monitor 21,5"-t néztem ki.

Mi a véleményetek, ajánlott, vagy van másik ami jobb ár/érték arányban?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#99723) Sub-ZeRo válasza freaghill (#99722) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Acer 21,5" V227QBIP UM.WV7EE.001

Nekem ilyen van 3 darab eyefinitybe rakva. Teljesen korrekt kis monitor. Szép képe van. freesync-es is, ips, 75 Hz-es. Én szeretem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99724) Cobra69 válasza King Charles (#99721) üzenetére


Cobra69
csendes tag

Szia !

Az oldal tetején írtam pár észrevételt az XV271UP-ról ami ugyanaz mint a XV272 csak nincs magasság állítás, ( ami +24K ) !

(#99725) Amerigo57 válasza Szupercsirke (#99718) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az Acer Predator XB252Qbmiprzx , egy nagyon jól

sikerült monitor.

TN paneles létére , szinte IPS képet ad.

Itt , érdemes személyesen megnézned.

[ Szerkesztve ]

(#99726) AxBattler válasza Amerigo57 (#99725) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne túlozzunk. Nagyon jó gémer monitor, de IPS-nek sok szempontból közelében sincs, pl. sRGB fedés csak 91% körüli, kontraszt beesik a kalibráció után, betekintési szögek átlag TN szintet hozzák, stb.

Acer Predator XB252Qbmiprzx prad test, monitorinfo teszt

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99727) koxx válasza Amerigo57 (#99725) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En meg nem lattam olyan TN monitort ami csak kicsit is megkozelitette volna az IPS minoseget.

(#99728) AxBattler válasza Wuher (#99715) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve ha kell a 144Hz, akkor most hirdetnek aprón egy bontatlan 34UC79G-t, 105k HUF-ért... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99729) Franklin válasza koxx (#99727) üzenetére


Franklin
addikt

Kérdezd Brekket, ő már látott (kalibrált) párat :)

(#99733) freaghill válasza Sub-ZeRo (#99723) üzenetére


freaghill
őstag

Egyet rendeltem, holnap érkezik, kíváncsi vagyok rá.
Majd pár hét múlva fogom a másikat megvenni.

(#99734) AxBattler válasza Sub-ZeRo (#99723) üzenetére


AxBattler
félisten

Freesync-et is tudja? Milyen range-en?
Nvidia-val is?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99735) AxBattler válasza Sub-ZeRo (#99723) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nézem: van rajta HDMI+DP, hangszóró, VESA, és Adaptive Sync-es, szóval potenciálisan GeForce-okkal is megy. Nagyon nem rossz, egy szeptemberi sulis akcióban lehet, hogy behúzom!
Köszi a tippet! :R

Szerk.: hangszóró csak Oázis szerint van rajta, acershop szerint nem. Mi az igazság, meg tudnád írni? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99736) Amerigo57 válasza AxBattler (#99735) üzenetére


Amerigo57
őstag

Itt a leírásban van , 2X2 Watt.
Link:

(#99737) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Voltam ma a sivatagi boltba és megláttam ezt Acer XV272UPbmiiprzx nagyon megtetszett IPS 2k 144 hz tűéles kép jó választás lesz? :DD

(#99738) Tommy-1998 válasza Szupercsirke (#99737) üzenetére


Tommy-1998
tag

Nekem ez van, tudom ajánlani főleg gamre :K

(#99739) Sub-ZeRo válasza AxBattler (#99735) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs rajta hangszóró. :(
Annak ellenére frankó kis cucc. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99740) tonyqa23 válasza Tommy-1998 (#99738) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Üdv! Azt kérdezném, h előre mennyire lehet dönteni? Függőleges a max?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#99741) Tommy-1998 válasza tonyqa23 (#99740) üzenetére


Tommy-1998
tag

(#99742) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok! Újra itt

Lehet kapni értelmes IPS paneles, 144 hz-es 24"-os monitort? Vagy ez valami globális piaci rés egyelőre? :))

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#99743) MM válasza galaktikus (#99742) üzenetére


MM
őstag

Ha TN-t kizárjuk, ezeknek a kritériumoknak jelenleg csak VA paneles monitorok felelnek meg, abbol viszont csak hajlított van, ami ...Sync-et is tud. Ezek viszont egész baráti aron kaphatóak már, a hajlítással együtt lehet élni. (Nekem legalábbis sikerült... :D )

Nemrég jött hír az Acer háza tájáról egy 24" 144hz IPS monitorról, de valószínűleg még nem kapható.

[ Szerkesztve ]

(#99744) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Szeretnék egy 27-es monitort a jelenlegi BenQ GL2250HM helyett. A kártyám egy GTX1060.

- Többnyire játékra kell, viszont nem PRO gaming.
- A keret 75k körül jó lenne, nagyon max 100k.
- 16:9 - 1920x1080 kell nekem a játékoz.
- G-sync, Free-sync ilyesmi nem érdekel, ha van, van, ha nincs, nincs.
- Nincs fanatizmus, bármire vevő vagyok

Összességében ha van olyan 27-es monitor mint a jelenlegi, az már pont jó.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#99745) tonyqa23 válasza Tommy-1998 (#99741) üzenetére


tonyqa23
senior tag

köszi

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#99746) Blackstar_hu


Blackstar_hu
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék én is segítséget kapni. Játékokhoz lenne szükségem monitorra (főleg FPS).

- Maximum 200k a keretem rá. Nagyon végleges 230k, de persze nem az a lényeg, hogy minél drágább legyen.
- Nem tudom, mekkora lenne az ideális méret, olyan 70 cm-ről nézem a monitort jelenleg. 35 Inch túl nagy?
- Hajlított vagy sem, ebben sem vagyok biztos.
- Képarányban jó lenne egy 21:9-es.
- G-sync, Free-sync valamelyik mindenképp (Talán Free-sync).
- Videókártyám nem egy erős darab, de ha tudtok ajánlani hozzá azt is szívesen veszem (de az egy másik topic témája). Jelenleg GTX 1050Ti van.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#99747) atua válasza galaktikus (#99742) üzenetére


atua
aktív tag

Most jönnek ezek a monitorok, csak nagyon lassan akarnak megérkezni. Én is ezeket várom...

(#99748) saen válasza galaktikus (#99742) üzenetére


saen
veterán

Eddig nem volt ilyen, az egyik panelgyártó viszont nemrég bejelentett egy ilyen panelt. Az első monitorok még idén várhatóan piacra kerülnek ezzel szerelve, az Acer változatról volt eddig info, de jó eséllyel más is meglépi majd.

(#99749) atis1224 válasza QbHead (#97494) üzenetére


atis1224
tag

Szia bocsánat a zavarásért ,nekem egy ilyen gaba monitorom van és valóban érdekesek a színei ,már elég sokat kínlódtam vele mert valahogy nem akar össze jönni a számomra elfogadható kép ,mostanában csak bf5 -tel játszom más game nincs is telepítve ,(lehet kéne) mert nagyon eltérőek a pályák szín árnyalatai ,írtad ,hogy progikkal hardweresen kalibráltad ,nem ismerem a programokat amit írtál esetleg egykét szót írnál rola ,hogy hogyan kezdjek neki ,feltéve ha nem túl meredek mert akkor inkább nem kínlódok vele ,vagy esetleg olvasmány a progikhoz előre is köszönöm szia

hüvely mate 10 pro

(#99750) freaghill válasza Sub-ZeRo (#99739) üzenetére


freaghill
őstag

Ma megjött a monitor, egész nap azon dolgoztam, viszont fáj is a szemem tőle.
Valamilyen beállításon múlhat amit nem állítottam be?

Csak kiszedtem a dobozból és rácsatlakoztattam a laptopot amire eredetileg is be volt már állítva ez az éjszakai mód (pirosas a kijelző).

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.