Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) coccolino válasza XCube (#99850) üzenetére


coccolino
aktív tag

egy ismerősöm kérte ki anno a tanácsomat az alábbiakban:
Ryzen 5 2600 + RX580 8GB mellett volt használva eddig egy Dell P2417H monitor, amit a ő a színek és az állíthatósága (meg a szemkímélő mivolta miatt) nagyon kedvelt, viszont használja játékra is a gépet, így a 60hz kevés lett neki (a monitort húzni nem akarja)
játékokban széles a paletta, FPS, MOBA jön szóba, ahol megvan a 100+ Fps
maradna a FHD-nel 24 colon, esetleg QHD és 27 col, de a keretet olyan 70e-re (max 80e) lőtte be, 27 col felé nem akar menni

én személy szerint még mindig IPS monitort ajánlottam neki Freesync-el (új DELL SE2717H vagy LG 27MP89HM, igaz ezeknél nincs állíthatóság, de valamit valamiért) mint egy TN paneles 144hz-eset

most volt nálam kíváncsiságképp egy kalibrálatlan DELL S2419HGF, ami előtt én is egy kalibrált P2417H-t használtam, és nem mondom, hogy nem éreztem a különbséget annak ellenére, hogy nem vagyok szakértő, de azért koránt sem volt olyan borzasztó a különbség, mint ahogy azt sokan előadják

ma látta ezt az akciót, így újból átrágtam magam a neten - jókat írnak erről a GM79-ről -, viszont ha olyan nagyságrendileg, mint a DELL S2419HGF, akkor biztos azon leszek, hogy lebeszéljem róla

esetleg egy állítható magasságú IPS Freesyncre ha kapok alternatívát, akkor utána megyek, mert olyan nagy felhozatalt újonnan max 80e-ig nem találtam

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#99852) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert új monitor vásárlása előtt állok, az alábbi 2 típusra szűkítettem a kört:

- LG 34WK650
- MSI MAG271CQR

A felhasználási terület munka + single játék, a munkaterületre kell, hogy 2560 pixel széles legyen, mert az 1920 már kevés. Mondkét monitornak megvannak az előnyei és hátrányai, kérdésem az lenne, melyiket ajánlanátok jobban általános felhasználásra?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#99853) bambano válasza AxBattler (#99840) üzenetére


bambano
titán

ide eddig még nem jártunk... :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99854) AxBattler válasza coccolino (#99851) üzenetére


AxBattler
félisten

ACER NITRO VG270UBMIIPX - IPS, 27", 1440p, 75Hz, Freesync

(#99853) bambano
Öreg hiba. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99855) XCube válasza coccolino (#99851) üzenetére


XCube
tag

AOC C24G1 vagy C27G1 attól függően, hogy mennyire érzékeny az illető a nagy pixelekre. VA panel, 144Hz FreeSync 1ms.

De az előbb említett ACER is jó, igaz csak 75Hz.

#99852 Lord Myn

Munka + single játék mellé én az LG -t venném. Szubjektív vélemény de a széles látótér nagyobb élményfaktor, mint a sűrűbb pixelarány és a meghajtáshoz is kisebb hardver kell a kisebb felbontás miatt.

Munka szempontjából a felbontás miatt kérdéses, hogy előnyösebb-e a kisebb függőleges pixelszám, mert ugye nem minden alkalmazás skálázza megfelelően magát.

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#99856) sb válasza AxBattler (#99812) üzenetére


sb
veterán

24" FHD-t keresnék és is még mindig.
IPS, 75Hz, freeysnc, vesa (állítható talp már van hozzá, az általános 10k+ felárat inkább nem fizetném ki saját állítható állványhoz), két digitális bemenet. PWM mentes, tudjon vmi alacsony kékfényes megjelenítést...
Ha van hangszóró, audio bemenet, USB az extraként jöhet, de nem musthave.

Ja és vékony kávás kellene, a monitor is minél vékonyabb annál jobb (mozgatva is lesz).
Más igényem nincs, olcsó legyen. :D
(De egyébként viccen kívül, nem annyira elvetemült szerintem az igény, több is van ami majdnen hozza de valamivel mindig elcseszik).

AOC 24V2Q tök jó lenne, de nincs vesa vagy állítható magasság. Kiesik.
Philips 246E9QJAB tűnt egy ideig a tökéletesnek, de a csatlakozók a vesa lyukak mellett vannak, nem fér fel a vesa tartó. :(
LG 24MK600M-B - Nincs hangszóró és kicsit vastag, de jó. 3 év gari.
Acer V247YBIP - Nincs hangszóró és kicsit vastag, de nem rossz. 3 év gar, +1500-ért 4 év az acershopban.
Acer RG240 - Van hangszóró, vékony. Kicsit drágább, de 5 év gar. Vesa kicsit elcseszett helyen... input lag relatíve magas. ?
Acer VG240 - Ugyanaz, csak olcsóbb, vastagabb.

Kihagytam valamit ami szóba jöhet?
Acereknél van még ez a béna kék pixelformás probléma? (Valamilyen kék árnyalatra pixeles lett a kép) Itt olvastam róla anno a topicban.

szerk: egyet még találtam visszaolvasva:
AOC 24G2UE. DP, hangszóró, USB... "stand HAS", gondolom height adjustable... ez jól hangzik!

[ Szerkesztve ]

(#99857) AxBattler válasza sb (#99856) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyjából ez a felhozatal, VG240-et venném. :K
Tegnap láttam élőben, nagyon korrekt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99858) Lord Myn válasza XCube (#99855) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:R Azt hiszem, én is az LG felé húzok, a hardver nem olyan problémás, az RTX 2070 elvileg elbánik mindkettővel, de valószínűleg a szememnek is jobb lesz a kisebb pixelsűrűség, mert legalább nem kell felskálázni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#99859) sb válasza AxBattler (#99857) üzenetére


sb
veterán

Nem igazán játékra lesz de ez mégsem mutat olyan jól:
https://youtu.be/4PyZa1r0Dr8?t=356
(Nomeg megjártam már anno Acerrel, igazából akkor megfogadtam, hogy bottal se piszkálom őket. De elég jó a monitor felhozataluk most...)

[ Szerkesztve ]

(#99860) Polllen válasza coccolino (#99848) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én egy ideje nézegetem ezeket a belépő 144hz-s monitorokat és ahogy ez is az eredeti árával, a többi is 65-70k között mozog. (Az az eredeti 90k-s MM ár botrány érte.)

Szóval nem rossz 60k alatt. De 68k-ért van már pl. Acer KG251QFbmidpx is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99861) BogyóBP válasza AxBattler (#99854) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szvsz az összes acer monitor küzd egy olyan problémával hogy látni a függőleges pixel sávot pl a Facebook kék szinen elég látványos de máshol is. Ki tudta már nőni ezt a betegséget? Laptopokba van nagyon sokszor ilyen kijelző.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#99862) anorche1


anorche1
őstag

Beszereztem probakent egy lg 29wk500 tipuso montirot. Celom a 21:9 -es keparany kiprobalasa volt.
A keparany tetszik, de a felbontas keves :(

Bongeszeshez, munkahoz nem ajanlom, keves a felbontas, nem eleg eles.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#99863) Qtya123 válasza BogyóBP (#99861) üzenetére


Qtya123
őstag

Van amelyik Acer monitornál van ilyen gond, van amelyik már kinőtte. A VG240Y például problémás a kék színnél. Írtam is erről korábban. Itt van róla egy videó is az egyik tesztben.

Ugyanezzel a problémával küzd az LG 24MP59G monitor is, mert ugyanaz a panel van benne, mint az Acer VG240Y monitorban. Azt nem tudom, hogy mely további típusokkal van gond a kék szín pixelesedéssel. Engem annyira zavart, hogy el is adtam. Magasabb árkategóriában nincs gond ezzel az Acernél.

A következő Acer IPS monitoroknak láttam élőben a képét, egyik sem szenved ettől a hibától, persze árban jóval drágábbak, mint a VG240Y:

- XF270HUA
- VG270UP
- XB271HU
- VG271UP
- XV272UP

Én ezek közül az XV272UP monitort vettem meg.

(#99864) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sok gondolkodás után berendeltem egy Philips Momentum 436M6VBPAB monitort. Jövő hét elején érkezik kb. Próbálok róla írni majd egy szösszenetet.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#99865) Scooter válasza AxBattler (#99847) üzenetére


Scooter
tag

AOC Q3279VWFD8 - bestbuy, csak az állványa gyenge.
AOC Q3279VWF

Ha valakit visszatartana az állvány és a vesa mount hiánya, akkor ezzel pótolható: [link]
Itt pedig egy videó is róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#99866) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv! Pixel meghibásodási garancia mindegyik gyártónál van? Aoc ot tervezek beszerezni.

(#99867) FoLey-v válasza Sub-ZeRo (#99838) üzenetére


FoLey-v
addikt

Thanks! :C

Majd leszedem a programot. Egyébként neked defaulton van a beállítás? pl. szín :Y

Meglestem a HDR-t kontraszosabb pl. Resident Evil 2 Remakenél sry kaputelefon. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#99868) Sub-ZeRo válasza FoLey-v (#99867) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:R

Igen azt hiszem. Talán a sötétetséget vettem fel picit. Amúgy csak az előre beállított profilakot változtatom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99869) Grózi válasza Scooter (#99865) üzenetére


Grózi
veterán

Most vagy én kaptam ki jobb darabot vagy nem tudom-de nálam stabilnak hat az állványa...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#99870) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

A téma adott, monitort vennék csak nagyjából 12 éve lemaradtam a témában :)
Lenne itt egy Dell 2407 WFP kicsit öregecske, amúgy hibátlan, ez helyett kellene egy másik monitor olyan 180?K maximumig, net, játék, esetleg szövegszerkesztés de inkább multimédiás felhasználás.
Az se baj ha tudja a G-sync-et, 25-27 1440p méretben gondolkodom. Esetleg freesync is mehet ha megy Nv kártyával.(bár nem tudom van e ennek hátránya a G-sync-hez képest?)

(#99871) FoLey-v válasza FoLey-v (#99867) üzenetére


FoLey-v
addikt

Na így már jobb bekapcsolt HDR.

Sub-ZeRo Akkor hagyom így,mert így is tökéletes. Kicsit furcsa játszani vele,de megszokható. Még egyszer köszi az ajánlást. Frankó egy monitor. :R
A gyártói oldalán levő drivert kötelező felrakni vagy amit kaptam hozzá cd-n levőn? :Y

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#99872) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

USB C (Thunderbolt 3) - Displayport kábelt keresek (mindegy, hogy mini vagy sima). Van valami ajánlott (külföldi rendelés is rendben) vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#99873) _Atesz válasza KilgoreTrout (#99872) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv

2 monitor közt tamáskodok:
1: Iiyama ProLite X2474HS-2 Monitor Árukereső Gyártó oldala
2: Iiyama ProLite X2483HSU-3 Árukereső Gyártó oldala

Kérdésem, hogy megér-e 6k-val többet, hogy VA helyett AMVA+ panelt kapjak? A drágább B3 modell rendelkezik USB hubbal is, de az nekem nem lényeg.

Alapvetően filmnézésre, netezésre, koca játékra használnám. (FPS csak nagyon ritkán)

(#99874) AxBattler válasza Scooter (#99865) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez faja, csak éppen egy budget monitorra kellene ráfizetni még vagy' 12k HUF-ot... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99875) zef válasza KilgoreTrout (#99872) üzenetére


zef
tag

Nekem bevált a Delock 85256 2m-es Type-C DisplayPort kábele, 4K@60Hz-en hajtottam vele 4K-s LG és Dell moncsikat gond nélkül.

(#99876) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Találtam még egy 1440p-s IPS 27"-es monitort:
ASUS PB278QR
(egyébként azt nem értem miért IPS panelt írnak rá, ha valójában AHVA?!)

Erről mik a vélemények? Az ára kedvező, és a márkában is jobban bízok, mint mondjuk egy Acer-ben, vagy egy BenQ-ban.
:R

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#99877) _Atesz válasza PitkyePadvan (#99876) üzenetére


_Atesz
addikt

Mindig a gyártó oldalát nézd: [link]
IPS-t ír.

(#99878) Scooter válasza AxBattler (#99874) üzenetére


Scooter
tag

Az olcsóságnak ára van mindig. :(

(#99879) Komi28 válasza Grózi (#99869) üzenetére


Komi28
senior tag

AOC Q3279VWFD8 monitorod van? Ha igen mi a véleményed róla, megérte, színe, betekintési szög, mire használod legfőképp ? :) Köszi

(#99880) AxBattler válasza Scooter (#99878) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha gyárilag adnák, mint a HP a 32"-osai mellé(, vagy lenne rajta VESA), akkor azt mondom, oké... de ez így gáz.

Héten láttam élőben, jó a képe, és még a gagyi zongoralakk borítás sem bántó, ez az állvány dolog viszont baromira: annyira labilis, hogy szerintem már attól inogna, ha mocorognék az asztalnál, vagy csak kicsit erősebben verném a billentyűzetet.

(#99881) Scooter
Persze ízlések és pofonok... kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99881) Scooter válasza AxBattler (#99880) üzenetére


Scooter
tag

Majd nyilatkozom róla jövő héten, mert szerintem addigra fog megjönni nekem is ez a monitor.

(#99882) Sub-ZeRo válasza FoLey-v (#99871) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit! :C

Nem kell, hagyd. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99883) XCube válasza Jarod1 (#99866) üzenetére


XCube
tag

Általában igen, de gyártótól függ, hogy miként itéli meg a pixelhibát és hány hibás pixel után cserél.

Az AOC -nél van, egy teljes sötét vagy világos pixelt, három világos alpixelt, öt sötét alpixelt vagy összesen öt alpixel hibát enged meg, afölött garancia.

Az én C27G1 -emen egy van, így nincs garancia. Szerencsére szélen van és csak nagyon világos alapon látszik.

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#99884) AxBattler válasza AxBattler (#99658) üzenetére


AxBattler
félisten

Acer és AOC után belengette a Philips is a maga 24"-os, IPS paneles, 144Hz-es kijelzőit:
Philips 2X2M8: Full-HD-Displays mit 144 Hz und FreeSync
Philips 242M8 with 23.8″ IPS Panel and 144Hz Refresh Rate

Velkám... de könyörgöm, hogyan tudják ilyen bénán elhelyezni a csatikat? :W
Megint útban lesznek a VESA asztali karnak, pedig a többi gyártó már lefelé néző változatra váltott. No komment.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99885) ToMz


ToMz
újonc

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok képben, hogy manapság milyen monitorok közül lehet választani, ezért kérnék segítséget tőletek.

Játékra és filmezésre keresek egy monitort, a rászánt összeg 70k (+/- 10k). Jó lenne 24" legalább, de az se baj ha nagyobb. Nem hátrány ha nem 60HZ-es, panel típust nem nagyon tudom. Hangszóró, meg ilyesmi extrák nem kellenek, ha állítható a magasság, az viszont nem rossz, de nem ezen fog múlni a boldogság.
Egy RX 580-am van per pillanat mellé.

Milyen monitorokat tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

(#99886) atua válasza AxBattler (#99884) üzenetére


atua
aktív tag

Eddig ezek (AOC 24G2U, Acer Nitro VG240YP, Philips 242M8) mind ugyanarra a panelra épülnek, és ez a 7.5ms GtG nem túl biztató. Persze várjuk a teszteket.

"It turns out that the following 24″ models will most likely be based on a 23.8″ IPS/IGZO panel by PANDA which has a specified response time speed of 7.5ms GtG. Such response time speed isn’t great, but we have yet to see how it performs."

Én jobban várom az AOC 24.5" paneljét. (Acer XV253Q P, ASUS VG259Q)

"Either way, if you’ve been waiting for a 24″ 1080p 144Hz IPS monitor for a while, you should keep an eye on the upcoming gaming monitors which will be based on a 24.5″ 1080p 144Hz IPS panel by AU Optronics that should have a faster response time speed."

forrás

(#99887) Polllen válasza AxBattler (#99884) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezek mikorra várhatóak a boltokba?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99888) AxBattler válasza atua (#99886) üzenetére


AxBattler
félisten

Emlékeim szerint a 60-70k HUF-os ársávot fogják megcélozni ezekkel a 23.8"-es modellekkel, szóval csodát nem kell várni. Esportolóknak maradnak továbbra is a jobb TN panelek, átlag gémereknek viszont reális opció lehet.

Ez a 24.5"-os panel viszont izgi, bár biztos drágább lesz az előzőeknél... ugyanúgy, mint TN vonalon az AOC G2590PX is újabb AUO panelre épül.

(#99887) Polllen
Passz, de szerintem idén még megjelennek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99889) Polllen válasza AxBattler (#99888) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor nem várok rájuk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99890) XCube válasza ToMz (#99885) üzenetére


XCube
tag

Szervusz!

Nézd meg az utóbbi két oldalt, hasonló kérdésre van néhány ajánlott modell.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#99891) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Megpróbálkozom itt, hátha tud valaki segíteni:
Vettem egy LG 29WK600 ultrawide monitort. 2 gépet szeretnék látni egyszerre rajta. Mindkettő HDMI kábellel rá van kötve, mindkét gépre telepítve van a dual controller. Az egyik main, a másik sub módban.
Kipróbáltam már 1db hdmi és 1db dp kábellel is.
A leírások és videók szerint meg kellene jelennie egy PBP menünek a monitoron, de nálam nincs ilyen. Az LG ügyfélszolgálata szerint hibás lehet a monitor, de igazából a kézikönyvében sem látok ilyet. Az ügyfélszolgálat szerint mivel van hozzá dual controller szoftver ezért biztosan tud ilyet a monitor.
Van valakinek esetleg tapasztalata erről?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#99892) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni (SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ videokártyámhoz), legfeljebb 21,5" méretben, legalább 1680x1050-es felbontással, de legfeljebb 1920x1200-assal, és lehetőleg minél kisebb súllyal, max. 3 kg-ig (illetve örülnék, ha támogatná a 3D-t, bár tudom, ez már kifutott dolog), miket ajánlanátok ezekkel a paraméterekkel?

Kinéztem az alábbi néhányat, de ezeken kívül is bármi szóba jöhet a fenti paraméterekkel:
PHILIPS 226E9QDSB/00
PHILIPS 223V7QHSB
LG 22MK600M-B
ACER VG220QBMIIX
AOC 22E1Q

(#99893) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Thunderboltos monitor érdekelne. 1-2 Dell darabot leszámítva nem nagyon találtam semmit.
Programozás, valamennyi Youtube meg egy kevés játék menne rajta. Hangszóró nem kell.

Előre is köszi!

(#99894) Vincsó válasza Vincsó (#99870) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Valaki erre? 99870

(#99895) AxBattler válasza Vincsó (#99894) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha megelégszel 75Hz-el:
Acer NITRO VG270UBMIIPX, B277UBMIIPPRZX

Ha kell a 144Hz:
ACER NITRO VG270UPBMIIPX, VG271UPBMIIPX, XV272UPBMIIPRZX

Hogy melyik tudja az NVidia-s Adaptive Sync-et, azt most nem tudom, keress rá.

Sima Gsync +60-70k HUF lenne:
ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ
AOC AG271QG

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99896) FoLey-v válasza Sub-ZeRo (#99882) üzenetére


FoLey-v
addikt

:R :R :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#99897) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg nincsen megfelelő gépem(i7 3770, 960GTX) egy top gamer monitorhoz: Acer Predator XB271HUbmiprz. Viszont a mostani monitoromon csak DVI-D csatlakozó van, így valamit tenni kell VGA fejlesztéséhez. Míg nem szánom rá magam a gép fejlesztésére, megteszi egy DisplayPort DVI-D átalakító?

Köszönöm,
lalakov

(#99898) XERT69


XERT69
újonc

Sziasztok!

Monitor upgraden gondolkozok modellezésre és játékra lenne használva, valami hasonló paraméterekkel rendelkező lenne talán az optimális, de javítsatok ki ha valami nem okés így vagy lenne más ötlet.
-VA panel
-2k
-27 coll pluszos
-60hz (elegendő mert nem szoktam fps multizni, de játszani szoktam evvel avval )

eddig ezt néztem ki: Philips 328E9FJAB
van-e esetleg vélemény tapasztalat erről vagy ilyesmi monitorról?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#99899) HoaryFox válasza lalakov (#99897) üzenetére


HoaryFox
őstag

Technikailag megegyezik a kettő, így nincs akadálya, elég egy passzív kábel / átalakító.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99900) Grózi válasza Komi28 (#99879) üzenetére


Grózi
veterán

Igen.Nekem bevált 27" ips full hd után.Netezésre,munkára+kevés játékra használom.Mondjuk kellett egy kis idő míg megszokta a szemem a méretét+belőttem a szememtől való távolságot.Betekintési szöggel részemről minden rendben és ips glow sincs.Véleményem szerint 50K-ért(áfa nélkül) ajándék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.