Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98101) BoB válasza koxx (#98096) üzenetére


BoB
veterán

Ahogy nézem ezekre (a rendes G-sync-es monitorok) még rá kellene fizetnem vagy 120-140 eurót... Jó lenne ha élőben valahol meg lehetne nézni, lehet hogy tényleg tök felesleges azt az extra pénzt kiadni.

No most örlődhetek :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#98102) JSandor válasza koxx (#98100) üzenetére


JSandor
tag

Úgy látom, ha 4k-t akarok, akkor el kell felejtenem a 60hz fölötti képfrissítést, vagy wqhd 144hz.
Ti melyiket választanátok ?

Nem játszom versenyszerűen FPS-el, csak átlagos szemmel tolok FPS játékokat és volt lehetőségem 144hz wqhd-t kipróbálni és hát persze 60hz hez képest ég és föld a folyamatos mozgás, de szeretném a gépem rendesen kihasználni 4k-val (8700K 1080 Ti sli)

(#98103) BoB válasza JSandor (#98102) üzenetére


BoB
veterán

Nekem most egy 120Hz-es monitorom van, nem csak a játékok jobbak, hanem bármilyen mozgás a képernyőn, például ahogy windowsban mozgatod az ablakokat. 100% hogy soha nem váltanék vissza 60Hz-re.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#98104) Hopkins95 válasza JSandor (#98102) üzenetére


Hopkins95
addikt

WQHD 144hz :K
Ekkora képernyőn hidd el, nem nagyon fogod látni a 4K előnyeit. Én egyáltalán nem bántam meg, hogy QHD-t 144Hz-et választottam és nem 4K-t. Szerintem a 4k túl van értékelve. Nagy TV-n biztosan kijön az előnye, de egy monitorra majdnem feleslegesnek tartom. Ha váltani fogok egyébként, akkor én is 21:9-es WQHD-ra akarok majd és nem 4k-ra.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#98105) Váki válasza spileraaa (#98084) üzenetére


Váki
újonc

Szia!

Acer-től VG240Y típusú monitort tudom jó szívvel ajánlani. Már fél éve ezt használom és nagyon megvagyok vele elégedve. Ráadásul nem is zsebbe nyúlós az ára. ;)

,,Vissza, a jövőbe!"

(#98106) #53366784


#53366784
törölt tag

Lehet, hogy butaságot kérdezek, előre is bocsánat.

Létezik olyan monitor, ami az Apple eszközök képvilágára hajaz?
Úgy értem, hogy a jelenlegi kalibrált monitorom, amin képeket szerkesztek, sokkal "laposabb" dinamikát mutatnak, mint ugyanaz a fotó az Iphone-on. (Még a "hagyományos" kijelzős, 7-es).
Ez számomra nagyon zavaró, mert szeretném ugyanazt az eredményt látni mindkét megjelenítőn.

[ Szerkesztve ]

(#98107) koxx válasza JSandor (#98102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hidd el, hogy a wqhd is megizzaszthatja a geped. Semmikepp nem vennek egy ilyen eros konfig melle 60Hz-s monitort.

(#98108) NandorHUN válasza koxx (#98090) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz.
A termék leírását elnézve rendre ugyanazokkal a késpességekkel rendelkezik mint az Asus amit írtam.
A pár ezer forinttal olcsóbb ár mellett mi az ami miatt az Acer jobb választás lenne?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98109) koxx válasza NandorHUN (#98108) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

+2év gari. Másban nem hiszem, hogy nagy difi lenne.

(#98110) OgreImre válasza JSandor (#98102) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ha nem munkára kell ahol fontos a nagy munkfelület, akkor WQHD 144Hz mindenképpen. Ott lehet válogatni/megnézni, hogy 27" vagy 32" kell.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98111) OgreImre válasza Hopkins95 (#98104) üzenetére


OgreImre
senior tag

Munkánál kijön a 4K előnye, nincs túlértékelve szerintem. Meg élességben verhetetlen jelenleg még skálázva is.
Én 4K 32"-on dolgozom 125%-os skálázással. Néha vissza kell ülnöm 27" FHD+ elé, és hát látom a pixeleket, CAD-ben egy kört például recésnek látok simán, 4K-ban pedig "vajsima".

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98112) NandorHUN válasza Hopkins95 (#98104) üzenetére


NandorHUN
addikt

Jelenleg mik az ajánlott WQHD 144hz-es monitorok ?

//(#98107) koxx: Rendben, kösz szépen :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98113) FaTHI


FaTHI
őstag

Sziasztok! Lecserelnem a 29 colos 75hz es 21:9 es monitorom egy 34 colos 144hzes moncsira. Attol felek zavaro lesz 1meter tavolsagbol. Esetleg aki tud erdemben szivesen fogadom a vélemenyeket.

[ Szerkesztve ]

(#98114) koxx válasza FaTHI (#98113) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én 60-70 centiről nézem, tök jó :)

(#98115) FaTHI válasza koxx (#98114) üzenetére


FaTHI
őstag

És belátod rendesen?

(#98116) piero86 válasza FaTHI (#98113) üzenetére


piero86
aktív tag

Teljesen rendben van olyan távolságból.

(#98117) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Freesync miért ennyire olcsó?
Nézegettem WQHD-s 144hz monitorokat és rábukkantam pl. erre: LG 34UC79G-B

WQHD wide kijelző, 144hz és 140 ezer-be kerül a boltban.

Az említett Acer Predator XB271HU és Asus 144hz-es g-sync monitorok meg kb. 100 ezerrel többe kerülnek még akkor is ha sima QHD-t tudnak. Egy WQHD meg 3-400 ezer.

Egy hogy a fenébe van? Vagy csak én nem értem? LG hogy kerülhet ilyen kevésbe?
Ilyen nagy árkülönbség mellett lehet az lesz a vége, hogy lecserélem a VGA-mat.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98118) JSandor válasza NandorHUN (#98117) üzenetére


JSandor
tag

Mert a gsync külön chipet használ ami bele van építve a monitorokba. A freesync meg szoftveres.

(#98119) NandorHUN válasza JSandor (#98118) üzenetére


NandorHUN
addikt

Uf, bocs, most látom, hogy ez csak 1080x2560. Akkor nem szóltam :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98120) Acheron válasza NandorHUN (#98117) üzenetére


Acheron
őstag

A linkelt monitor WFHD (2560 x 1080) felbontású, nem WQHD (2560 x 1440). A G-sync kérdést az előző hozzászólásban megválaszolták.
Ettől persze ez az LG monitor nagyon jó ár - érték arányú, főleg, mivel azóta a g-sync szoftvetesen támogatja az adaptive-sync technológiát, így a free-sync monitorokat is (többé - kevésbé).
Ahha, közben meglett :)

[ Szerkesztve ]

(#98121) koxx válasza NandorHUN (#98117) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyet használok én is.
Nekem pont nem kellett sem a gsync (+80k-ért) sem pedig a uwqhd mert nem volt kedvem még új vga-t is venni. Megfelelő távolságból nézve megfelelő, én nem vagyok sasszem pixelvadász, de biztos, hogy van akit ez zavar. Nagyon precíz munkára, cad, ps valszeg 32"+ 4K monitorom lenne.

(#98122) Shaza válasza shouryuken (#98071) üzenetére


Shaza
senior tag

Hello!

Gondolom ez az "utólag használható g-sync".
Akkor ugyanúgy működik mint a hivatalos g-sync monitorok?

(#98123) NandorHUN válasza koxx (#98121) üzenetére


NandorHUN
addikt

Van olyan bolt, ahol egymás mellett meg lehet nézni QHD és WFHD monitorokat?

Legtöbb nagyobb üzlet amiben voltam leginkább TV-ket szokta kirakni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98124) koxx válasza NandorHUN (#98123) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oázisban elég sok ki van rakva, máshol nem igazán láttam ilyen lehetőséget.

(#98125) atua válasza Hopkins95 (#98099) üzenetére


atua
aktív tag

"De ki használ még olyat? Set-Top-Boxok vannak már, azok meg ráköthetők HDMI kábelről egy monitorra is."

Mondjuk, akinél digi van és nincs szüksége box-okra a digitális adás vételéhez. ;) Gondolom, ő a monitor-tv öszvérre gondolt, amibe közvetlenül koax-ot is dughatsz.

(#98126) FaTHI válasza koxx (#98121) üzenetére


FaTHI
őstag

Es mekkora a megfelelő távolság?

(#98127) koxx válasza FaTHI (#98126) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

50-70cm (nekem), de egyénfüggő.

(#98128) FaTHI válasza koxx (#98127) üzenetére


FaTHI
őstag

Tudom hogy egyénfüggő, de akkor ezek szerint te átlátod játékok alatt is, vagy melóra használod?

(#98129) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziasztok !

Lecserélném a monitoromat, ( Samsung T24E390EW )
Képminősége elég jó, de sajnos egy bajom van vele
Mivel távirányítós, és a tv-hez is hasonló távvezérlő van így az sok bonyodalmat okoz, mikor
a tv-n nyomkodásakor állítja a monitort is...

Amire használom munka ( photoshop/lightrooom - FL studio - és játék is egyaránt )
Szóval egy olyan monitorra lenne szükségem, aminek a színei és betekintési szögei ennél nem rosszabbak
IPS és társai
Ellenben sokat nem is akarok rákölteni
Gondolkoztam nagyobb monitorban is 27" de mivel játszom is QHD felbontás már magas lenne, ugyanis maxilamista vagyok játékok tekintetében és "visszavenni" nem akarok grafikát
Full HD-n éppen határeset a dolog, qhd így necces lenne
Szóval ha ezt eladnám valamenyiért, mit lenne érdemes venni minimális ráfordítással, aminek a színei kontraszaránya és késleltetésben sem lenne rosszab mint 5ms
Használt monitor lenne jó, hogy ne legyen megterhelő a váltás

Köszi

(#98130) Kreto válasza SkyTrancer (#98129) üzenetére


Kreto
csendes tag

Miért nem ragasztottad le az érzékelőt egy szigszalag csíkkal? :))

(#98131) SkyTrancer válasza Kreto (#98130) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

azért, mert akkor én sem tudom bekapcsolni, ugyanis csak távvezérlővel lehet és kell
Magától nem kapcsol be hiába indítom a gépet
elvégre ez egy monitor/tv
Ha bekapcsolva marad, akkor a "nincs jel" villog percekig

(#98132) koxx válasza FaTHI (#98128) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Játék alatt átlátható persze, a látószöggel is lehet játszani. Illetve ha nagyon nem ok pl egy fps-nél akkor pedig lecsapod a két szélét és játszol 16:9-ben.

(#98133) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!

Monitorcserén gondolkodom... egy több mint 10 éves Samsung T260HD TFT monitor utódját keresem. Átolvasva a téma összefoglalót és linkjeit, valamint beleolvasva a topikba úgy látom, hogy vagy szép, színhelyes lesz a képe a monitornak vagy folyamatos lesz a mozgásmegjelenítése. Ha a kettőt együtt szeretném, akkor nagyon mélyen a zsebembe kell nyúlnom.

A lényeg, hogy ne legyen kisebb a mostaninál, netezés, játék, és némi 3D CAD tervezésre lenne használva. Nem vagyok nagy fps fan, de azért nem hátrány, ha a játékok megjelenítésénél is profitálok az új jövevénnyel. Talán 1440-es felbontás megjelenítésébe még nem szakadna bele a gépem 3D-s jétékonál. Első körben 100e költségvetéssel kalkuláltam, de némi ajtócsapkodást bevállalva ezt még meg tudnám toldani 50e HUF-al.

Tudnátok ajánlani néhány konkrét típust?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#98134) Oneforall válasza Hopkins95 (#98059) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi szépen az információt!

(#98135) sitotomi


sitotomi
tag

Sziasztok!

Otthoni melóhoz szeretnék két darab, minimum 27" monitort venni, dokkolóval használnám.
Újat szeretnék mindenképp, a keret pedig 200k a kettőre összesen.

Tudnátok pár tippet adni? Mi most a best buy?

Köszi előre is!

(#98136) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Milyen monitort ajánlanátok játékra, ha csak a látvány a fontos (nem játszom multit, kizárólag singleplayer RPG-ket)
gtx960-as gpu-val és 30-40fps-sel bőven elvagyok.
Jelenleg egy régi TN paneles monitorom van(10+ éves), ezt szeretném lecserélni valami szebbre. Max 70-80K-t szánok rá.

ezek között vacilálok:

1.
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/24mp59g-p-p366046145/

2.
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/asus/vz239he-p370664309/

3.
https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/25um58-p-p330220093/

2-es az matt talán nem lesz annyira szép a képe, mint a másik kettőnek*.
3-as valamivel nagyobb felbontás lehet,hogy a videókártyám nem birkózik meg vele.

*Ezt nem tudom lehet,hogy csak legende és hozzák a mattok is ugyanazt a színvilágot.

(#98137) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Irodába részben programozás, meg szabvány irodai munka, meg mérnöki okosságokra 24" fölé nem érdemes menni nem? Túl közel ülne az ember és alig férne el az asztalon tán... Kell két fullHD 24 collos/fő azt annyi, nem átlagban?

DELL ULTRASHARP U2412M (1920x1200, 60Hz, IPS) - 70k/db
DELL ULTRASHARP U2417H (fhd, 60Hz, IPS) - 80k/db
LENOVO L27I-28 (27", 75 Hz, IPS)- 60k/db
ASUS VZ249Q (24", 75Hz, IPS) - 60k/db

Annyira nem számít, hogy a fentiek közül melyik lenne nem?

Célszerűbb nagyobb, mint fullHD felbontásúakat néznem amúgy?

*Ez céges volna, a cég fizeti, csak nekem kell választani valamit. Ez ilyen "modern" nemtudommi. Lehet drágább cucc is ha célszerű. Annyi a lényeg, hogy megindokolható legyen, hogy miért pont az kell... :N

[ Szerkesztve ]

(#98138) #94529552 válasza yxcv (#98136) üzenetére


#94529552
törölt tag

A többi is matt kijelzős, a fényes kijelzőket nem sokan használják, a kínálatban is alig-alig található. Nem bejövős a fényes, sokszor még amelyiknek fényes a kávája, az is zavaró tud lenni.

(#98139) Cyberbeni válasza csubuka (#98137) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Szerintem sokkal kényelmesebb, ha egy monitoron fér ki egymás mellé az editor meg a szimulátor/emulátor/app. https://oaziscomputer.hu/termek/9750/samsung-s34j550wqu-ls34j550wquxen

(#98140) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Használ valaki Acer Nitro XV272UP típusú monitort?
Mik a tapasztalatok?
Azt olvastam hogy a G-sync és a HDR sajnos nem működik együtt.

Előre is köszi!

(#98141) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni játékra.A kijelző minimum 24 col legyen illetve a felbontás minimum FHD.
Főleg fps-re és online akciójátékokra kellene.A gépben videókártya ha minden igaz -as MSI kártya lesz.
Sajnos a keretem nem túl sok,olyan 60000 Ft körül,esetleg egy nagyon kicsi még belefér.Haszált garanciás monitor is érdekel,de csak magánszemélyes vásárlás,és normális bolt esetén.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv E.

(#98142) eddieke666 válasza eddieke666 (#98141) üzenetére


eddieke666
tag

Bocsánat lemaradt hogy 2060-as az MSI kártya.

(#98143) shouryuken válasza Shaza (#98140) üzenetére


shouryuken
senior tag

Kereső?
Amúgy brutáljó monitor.
A HDR engem kifejezetten zavar, 400 nit már kiégeti a retinám, el nem tudom képzelni milyen a 600 meg az 1000... ne ez alapján válassz monitort.

(#98144) L4mie válasza Shaza (#98140) üzenetére


L4mie
veterán

Hali, a sync és a hdr nem megy együtt, én anhtemmel kipróbáltam a hdr-t majdnem elhánytam magam és a szemem is kiégett....a típus nekem bejött. 😉

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#98145) Shaza


Shaza
senior tag

Köszi!

(#98146) mrzed válasza mrzed (#98133) üzenetére


mrzed
senior tag

Ez elfogadható alternatíva lenne?
Acer Nitro VG1

(#98147) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

Sziasztok!

Wide-gamut fétisiszta vagyok.

Jelenleg egy Dell U2713H (az adobeRGB színterű, tehát nem HM) monitort használok, és színtér, illetve színhűség tekintetében jelenleg ez az etalon számomra. Asztali körülmények közt is igénylem, de főleg sorozatnézéshez elengedhetetlen számomra a széles színtér.

Felbontásban is szívesen lépnék előrébb, de főleg panelméret vonatkozásban lenne jó legalább 32 colig ugrani anélkül, hogy a színekből lejjebb kéne adni, illetve a 16:9-es képarányt is jó lenne megtartani.

Erre eddig csak a Dell UP3214Q illetve a Dell UP3216Q tűntek alkalmasnak, de ezek nagyon ritkán tűnnek fel a használtpiacon, újonnan meg semmiképp nem elérhetők számomra.

Most hogy ez a quantum dot technológia elterjedt, a fent nevezett Dellekhez képest egész olcsónak tűnő alternatívák is megjelennek a használtpiacon, csak kérdés, hogy nem csalódnék-e nagyot a színeikben.

Itt van például ez a hatalmas Phillips monitor, ami a tftcentral ábrái alapján szinte teljesen azonos színtérrel rendelkezik, mint az én jelenlegi U2713H-m.

Akad itt olyan, aki a régiebbi, széles színterű grafikus monitorok színvilágát jól ismeri (Dell U2410, U3011, U2711, U2713H, U3014, de akár LG W3000H, vagy HP LP2475W), és látott már ilyen "papíron" hasonlóan széles színteret ígérő monitort?

Gondolom, hogy egy ilyen consumer monitor színei "csálébbak", hogy messze nem olyan pontos, mint egy grafikus monitor, de nagyon súlyos a különbség? És valóban tud egy kvantumpontos W-ledes monitornak akkora színtere lenni, mint a GB-ledes delleknek, vagy akár a régi CCFL-es WCG monitoroknak?

Köszi előre is, ha valaki tud ezekben a kérdésekben valamelyest tájékoztatni.

(#98148) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Gondolkodtam a knoxx által ajánlott Acer Predator XB271HU-n, de kicsit átgondolva meg keresgélve azt láttam, hogy mára VA panel árak is elég olcsóak.
Esetleg azok között van ajánlott, ami hasonló tulajdonságokkal bír mint az Acer?

Arukeresőn pl. ezt a listát találtam szűrve a termékeket:
[link]

Ezekről van valami vélemény?
Specs-eket nézve annyira nem rossz, árban hasonlóak mint az IPS és van olyan is ami 144hz Gsync-os QHD... illetve azt olvastam VA kontrasztban és színekben jobb, mint az IPS és feketéi is szebbek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98149) csubuka válasza Cyberbeni (#98139) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Megfontolandó. Ilyet nem is nagyon láttam eddig :)

(#98150) FuRiONight válasza NandorHUN (#98148) üzenetére


FuRiONight
őstag

Az Acer IPS paneles, nem VA. Az Acer ellenfele az Asus PB279Q.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.