Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) novakalex


novakalex
aktív tag

No. Végre eljött az idő monitor vásárlásra.
Az alábbi típusokat néztem ki. FPS játékok lesznek 99%-ban rajta, főként versenyszinten. CSGO, Battalion 1944.

Acer XF240Hbmjdpr 73.900 Ft
AOC G2590PX 80.700 Ft
Acer KG251QFbmidpx 69.300 Ft
Acer KG251QDbmiipx 83.900 Ft

GTX 1080, Ryzen 7 2700X lenne alatta.

Köszi!

(#98852) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok tudnátok ajánlani monitort az alábbi paraméterekkel?

Min 75 Hz
FreeSync
27"-29"-ig
Full HD feletti felbontás
VESA mount
IPS panel
Max 80ezer HUF

Esetleg megérni dobni az IPS panel-t és helyette 144Hzet preferálni?

Online FPS játékra valamint szimulátorozásra lenne használva és egy 1070Ti fogja hajtani. Köszi! :)

(#98853) AxBattler válasza mrzed (#98849) üzenetére


AxBattler
félisten

Problem solved.
Bár az Asus-Dell-Benq jobb minőségre, de ez az Acer sem fog lelombozni.

(#98851) novakalex
Két olcsóbb Acer, vagy AOC, esetleg Dell S2419HGF... persze kalibrálva.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98854) novakalex válasza AxBattler (#98853) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszi,

de úgy tudtam, hogy a Dell az csak 120hz-es, a 144 az OC.
Két olcsóbb Acernél a Acer XF240Hbmjdpr Acer KG251QFbmidpx nél is szükséges lenne a kalibrálás?

(#98855) scabi78 válasza hesszan (#98850) üzenetére


scabi78
senior tag

Az tök jó ha volt DP kábel benne, mert a leírás alapján csak hdmi jár hozzá.

Mellékelt kábelek: Hdmi-kábel

Tiszta Windows, rendes ház!

(#98856) novakalex válasza AxBattler (#98853) üzenetére


novakalex
aktív tag

Emelem a tétet egy kicsit.

DELL AW2518HF
AOC AGON AG251FZ

Ezek közül melyik ajánlottabb?

(#98857) AxBattler válasza novakalex (#98854) üzenetére


AxBattler
félisten

120Hz is untig elég... :D
Minden drágább TN paneles monitort kalibráltatnék.

Mindkét 240Hz-es jó darab, bár én Dell-re szavaznék... illetve az 5 év garis Acer XF250QAbmiidprzx sem rossz, a Acer Nitro XF252QXbmiiprzx-ra meg várni kell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98858) Amerigo57 válasza novakalex (#98856) üzenetére


Amerigo57
őstag

Dell Alienware AW2518HF
Jobbak a nemzetközi tesztjei , és vásárlói véleményei is.
Link:

(#98859) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen monitorral szokás HDR10 anyagokat előállítani pl. grafikai stúdiókban?
Én jelenleg hobbi szinten illetve kevés zsetonért segítek fotós havernak videók és képek utómunkájában, vágás, RAW konvertálás, stb.
Néha felmerül a kérdés, hogy tudunk-e HDR videót, vagy képeket készíteni pl. esküvőből, mert ha már ott a nappaliban a 4K HDR TV, akkor az esküvői anyagok is lehetnének a lehető legjobb minőségűek.

Viszont nem találok értelmes HDR10 monitort, csak VA/IPS panellel, ami a TV-s topik lakói szerint elég kevés a HDR-hez, inkább OLED a jó.
Vagy lehet megfelelő minőségű anyagok előállítani LCD-n is, akkor is ha nem látom pont azt, amit a megrendelő fog látni a TV-n?
Vagy használjak HDR TV-t a melóhoz?

Előre is köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98860) AxBattler válasza Bici (#98859) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy lehet megfelelő minőségű anyagok előállítani LCD-n is, akkor is ha nem látom pont azt, amit a megrendelő fog látni a TV-n?

Szerintem itt van a kutya elásva: akkor látnád ugyanazt két kijelzőn (TV, monitor, notebook, stb.), ha mindkettő színhelyesre lenne kalibrálva.

A megcélzott szegmensben erre kb. zéró esélyt érzek, szóval ja, egy 100% sRGB-t közelítő, kalibrált IPS monitorral nekivághatnál a dolognak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98861) novakalex válasza Amerigo57 (#98858) üzenetére


novakalex
aktív tag

És az AxBattler által linkelt Acer XF250QA milyen?

[ Szerkesztve ]

(#98862) Bici válasza AxBattler (#98860) üzenetére


Bici
félisten

Az sRGB már megvan, de az nem mutatja nekem a HDR10 TV-k nagyobb színterét.
Az igazi kérdés, hogy egy jól beállított HDR10 IPS/VA paneles monitorral látok-e annyi és olyan élénk színt, mint az átlag HDR10-es OLED TV-ken.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98863) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!
Erről a monitorról mi a véleményetek? Samsung u28e590d

Köszi előre is.

(#98864) Low Noise válasza Bici (#98862) üzenetére


Low Noise
senior tag

Szia, én csak tartalom fogyasztó vagyok, most vettem egy gamer va paneles monitort, hasonlítottam Oled kijelzőhöz, a színek és a kontraszt ugyanaz, nagyon meglepődtem, hogy így beérte a va panel az oledeket. Mintha egymáshoz kalibrálták volna a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#98865) Amerigo57 válasza novakalex (#98861) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Dell Alienware AW2518HF monitor , jobb vásárlói véleményeket kapott ,
mint az Acer XF250QA monitor.
Link:

(#98866) Mans20


Mans20
addikt

Jó napot!

Ezek közül melyiket érdemes venni?
Acer SA240Y
Asus VA249HE
Dell SE2519H

Rákeresve nem sokat találtam róluk a topikban. Az asus VA paneles, nem tudom ips vagy va legyen, jó lenne ha a szemem nem esne ki hosszútávon. Eddig csak TN paneles monitorom volt. Néha játék,néha film, meg netezésre kell.

(#98867) Bismarck24


Bismarck24
tag

2k-ra szeretnék monitort venni 32-34 colos nagyságban.160-180 e. Körül költenék rá. Szempontok: alacsony válaszidő, ips v. VA panel, 120-144hz, színhűség, hdr. Samsung v. LG monitorokat tudtok ajánlani. Valaszaitokat köszönöm.

(#98868) Bici válasza Low Noise (#98864) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Köszi az infót!

Te vagy az első, aki ezt mondja, mindenki áradozik az OLED-ről midenféle LCD ellenében.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98869) AxBattler válasza Bici (#98862) üzenetére


AxBattler
félisten

Ad1: OLED-et nem kapsz asztaliban, deal with it.
Ad2: ez a HDR10 sokszor annyiból áll, hogy jól felhúzzák a szaturációt + háttérvilágítást megnyomják + még valami csiribú, és már táncol is a család.

Megnézheted, pl. Oázis kínálatában a legtöbb HDR kijelző (különösen a VA-sok) ilyen +20-33% sRGB színtérrel mennek... aztán találj kettőt, amelyik ugyanolyan képet ad!

Egyébként meg az okosak szerint az igazi HDR fél millától kezdődik!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98870) OgreImre válasza Bismarck24 (#98867) üzenetére


OgreImre
senior tag

LG 32GK850F-B

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98871) Bici válasza AxBattler (#98869) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Ez azt jelenti, hogy a HDR10 TV-kre való tartalmat emberi keretek között csak HDR10 TV-vel lehet előállítani. Furcsa, hogy a PC ipar erre nem áll rá. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98872) Amerigo57 válasza novakalex (#98861) üzenetére


Amerigo57
őstag

novakalex
Ha egy kicsivel több pénzt áldozol a monitor vásárlásra.
Ajánlom az Acer Predator XB252Qbmiprzx
Monitort.
TN paneles létére , szinte IPS éles képet ad , szintén 25 colos.
Itt megnézheted kibontva , működés közben.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#98873) AxBattler válasza Bici (#98871) üzenetére


AxBattler
félisten

Ilyet nem írtam, csak szerintem a piacon kapható n+1 HDR TV közül random modellen nem fog ugyanúgy kinézni a munkád, mint az otthoni HDR monitorodon.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98874) Piftuka válasza laychi (#98791) üzenetére


Piftuka
veterán

No, megvolt az irodai teszt. :)

Rosszul emkékeztem, mert nem 28, hanem "csak" 27 colos a monitor; mégpedig ilyen: DELL 27U18Q

Alaposan megnéztem az általam leggyakrabban használt fórumokkal, internetes oldalakkal, valamint fájlböngészővel, MS Excel és Notepad++ programokkal.

Ahogyan várható volt, a WQHD felbontásban nem volt annyira szép a kép, a karakterek, mint 4K felbontásban.

- Viszont fontos megjegyezni, hogy így is... mind Full HD, mind WQHD, mind 4K felbontásban jobb képet adott, mint a jelenlegi kis 19 colos monitorom, a használt 1600x900-as felbontásban.

- A 4K Windows alatt alapból valóban kicsi karaktereket eredményezett volna, de a Windows10 automatikusan 150%-ra skálázott, és a betűméretek még így is egy hajszálnyival nagyobbak voltak, mint az én monitoromon, amit most látok! :K

Mindhárom fent említett felbontásban kiválóan tudtam olvasni mindent, és messzebbről, mint ahogyan a saját monitoromat "sasolom".

Mindezek függvényében azt gondolom, hogy ha 27 colos készüléken nem jelentett problémát a szövegek, karakterek láthatósága, olvashatósága 4K felbontás alatt, akkor a 32 colos monitoron egy fokkal mindez még jobb lesz, hiszen kicsivel eleve nagyobbak a képpontjai.

Summa summarum: az ominózus, alaposabb "irodai" teszt alapján azt gondolom, otthonra is megfelelő lesz nekem a 4K felbontású monitor.

-Már csak az a kérdés, hogy melyik típust vegyem meg!? :F

10 bites panellal, állítható talapzattal, VA panellal az alábbiakat találtam:

PHILIPS 328P6VJEB/00

AOC U3277PWQU

SAMSUNG U32H850U

1. Melyikről mi a véleményetek?

2. Van más alternatíva, amit javasoltok a max. ~150.000 forint körüli ársávban? (4K, állítható talp, PIVOT alapfeltételek.)

A felhasználás, továbbra is általános multimédia: böngészés, munka, home stúdió, játék, youtube, film.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#98875) Low Noise válasza Bici (#98868) üzenetére


Low Noise
senior tag

Persze a fekete megjelenítése az olednek még jobb, de oled monitor nincs még sajnos, és ez a va monitor (MSI MPG27CQ) meglepően közel került az oled hez. Nagyon ritka pillanat, hogy nyakon lehet csípni, hogy van háttérvilágítás, még a sötét jeleneteket összeválogatva is.
A színek pedig egyszerűen azonosak.

(#98876) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

U2518D tulajoktól kérdezném, van aki használja a monitort PS4-el?

Én már megrendeltem, de ma olvastam több bejegyzést hogy vannak problémák ezzel a kombinációval..

(#98877) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

LG 27UK650-W-vel kapcsolatosan van infótok esetleg?

Jelenleg egy 1050Ti kártyám van, de a játék kb. kimerül a CS:GO-ban, mást nem igazán játszok, a többi hobbi videóvágás, kis PS, meg böngészés.

Előre is köszi a segítséget.

(#98878) Low Noise válasza HdRew (#98877) üzenetére


Low Noise
senior tag

Szia! A típust konkrétan nem ismerem, de játékra 5ms es monitort szerintem ne.

(#98879) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok! Ezek közül ismerős nektek valamelyik? Szerintetek melyiket lehetne bevállalni? Játék nem nagyon lenne.

Benq BL2423PT, BenQ BL2480T, Philips 241B8QJEB, Dell P2419H, Dell P2417H, AOC 24P1,
AOC I2490PXQU/BT, NEC MultiSync E243WMi.

A tulajdonságaik alapján szerintem a philips és az AOC 24P1 nem lehet olyan rossz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#98880) HdRew válasza Low Noise (#98878) üzenetére


HdRew
őstag

Csak casual gaming-ről van szó, nem vérre menő. :)

(#98881) Rujszi válasza novakalex (#98851) üzenetére


Rujszi
lelkes újonc

Hali!

Acer KG251QDbmiipx 83.900 Ft én is ezt a monitort nézegetem.
Bennem az a kérédés hogy az ACER van-e annyira megbízható, hogy leadja-e 240 Hz-et és vajon menniyre terhelné le VGA-t. Jó kérdések :(

(#98882) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

LG 34UC79G-t mennyire érdemes venni?Mostanság inkább szim,vr vonalon voltam,de úgy néz ki,vissza tudok térni a multi fps világba.Ide kéne monitor,jelenlegi "22 fhd helyett,90cm-ről nézem.
Bevállalható?,vagy nagyobb felbontás kellene?Vagy ti mit ajánlanátok?TN is lehet,versenyezni nem fogok azért,max. 150 környéke,attól függ,mehet fentebb,bár én nem látom értelmét.
Kalibrálás mennyire fontos,ez be van,de minek?A plazmám be van,filmnézésre,de multi játékra érdemes egyáltalán?

(#98883) -FLY-> válasza HdRew (#98877) üzenetére


-FLY->
őstag

Ha CS:GO-hoz elég neked a 60Hz, akkor nyugodtan. Vágáshoz, ps-hoz, böngészéshez kiváló lesz.
Esetleg egy kalibráláson érdemes elgondolkodni, mert eléggé színhelyes lesz műszerrel belőve.

(#98884) AxBattler válasza Piftuka (#98874) üzenetére


AxBattler
félisten

A Samsung egy QuantumDot-os, túlszaturált színekkel dolgozó kijelző (sRGB 125%), mellőzném.

AOC és Philips - mindkettő okés, azt válaszd, amelyik tetszik!
Esetleg még BenQ EW3270U - ez tudja a Freesync-et és Low Framerate Compensation-t, így játékra jobb lehet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98885) Rujszi


Rujszi
lelkes újonc

Sziasztok!

Van egy Nvidia Gtx 1080 Ti VGAm és ahhoz keresnék egy jó monitort FPS játékokhoz. Ti mit ajnálatok?

Válaszokat előre is köszi!

(#98886) pokers válasza HdRew (#98877) üzenetére


pokers
senior tag

Ezt a monitort használom 3 hónapja, csak ajánlani tudom.
A CS:GO hardver igényét nem ismerem, de lehet, hogy a 1050Ti kevés lesz bármilyen játékra ezen a 4K monitoron. A 1080Ti is néhol már kevés.

(#98887) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Érdekelne mi a véleményetek az aoc c27g1 monitorról. Egy Ryzen5 2600 2x8gb corsair LPX 3000 Radeon 580 nitro+ 8 gb gép szolgálná ki. A kártya Free-sync kompatibilis ! Ehhez keresek monitort. Mit ajánlotok ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98888) HdRew válasza -FLY-> (#98883) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi szépen, tényleg csak a kis szabadidőmben néha játszok, nem ez a lételemem. :)

(#98886) pokers

De jó, valaki, aki ezt használja. :) Nem feltétlenül szeretnék rajta játszani, ha mégis, akkor szerintem visszaállítom FullHD-ra.

De egyéb tekintetben a 1050Ti ki tudja szolgálni a monitort, ugye?

(#98889) -FLY-> válasza HdRew (#98888) üzenetére


-FLY->
őstag

Nekem is van egy ilyenem, azért is merem ajánlani, mondjuk én pc-ről nem játszom rajta, de a mérések szerint alkalmas rá. Basicben elvileg megy nv kártyával is a sync.

[ Szerkesztve ]

(#98890) br4adam válasza -FLY-> (#98889) üzenetére


br4adam
aktív tag

Ha nem PCn játszom hanem egy XBOX One X lenne rákötve, akkor ajánlott ez a monitor?

(#98891) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Minden 144Hz-es monitort lehet használni akár kevesebb Hz értéken is? (60-75-100) Anélkül, hogy bármilyen negatívum származna belőle?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#98892) viperabácsi válasza freelanced (#98891) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem igen Ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#98893) Piftuka válasza AxBattler (#98884) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

- Mi a probléma a QLED-del? Éppen azt ecseteltem fentebb mennyire rajongok a 8-as, és 9-es QLED televízió készülékeikért.

Vagy ez a monitor nem éri el képminőségben a 8xx tévé szintjét?

- Az AOC-ról sok jót olvastam, kedvelem az AMVA panelt, és árban is az a legkorrektebb. Egyedül a panelek bevilágításában tapasztalható nagy szórást emelték ki negatívumként.

- A Philips-et pedig (a tévék révén) ismerem; a monitorukról nem tudok sokat. Negatívum a hazai szervizháttér.

- A BENQ-t én is néztem, de sajnos csak 8 bites a panelja, és nem állítható, nem PIVOT-os a talapzata.

Tőlük esetleg létezik másik, ajánlott modell, hasonló tulajdonságokkal, de ilyen talapzattal?

"Aquila non captat muscas."

(#98894) apszi válasza freelanced (#98891) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok!
Engem igazából kis kiegészítéssel az érdekelne, hogy mi van akkor, ha 144Hzes monitort hajtok kissebb fps értékkel, és nem használok semmilyen szinkronizációs technológiát?

[ Szerkesztve ]

(#98895) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok! VA-panelesek segítségét kérném.

írtam már itt a napokban megvett MSI MPG27CQ-ról. Egyes esetekben dolgok vörös árnyékot kapnak mozgás közben. Ezen lehet javítani, vagy ez normális ?

(#98896) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

Ideje már gondolkodom monitor vásárláson. Van egy régi 24''-es IPS LG monitorom, semmi extra sajnos, 5 ms, 60 hz, full hd 24''.

Viszont a gép szép lassan egyre erősebb lett, jelen állás szerint egy i5 8600, GT1070 és 16 GB ram mellé társul ez a monitor.
Elgondolkodtam rajta, hogy talán frissíteni kéne, 144 hz-re, vagy WQHD-ra, vagy a kettő együtt jár? nem tudom :) Ki tudja hajtani ez a masina a WQHD-s monitort? vagy tök elég a 144 hz-es full hd-ban? Gondolkodtam h 27'' kéne, de túl közel ülök hozzá és valszeg csak szétcseszné a szemem.

Köszi előre is, Zoli

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#98897) Low Noise válasza Bullitz (#98896) üzenetére


Low Noise
senior tag

Nem nagy a 27 col, nyugodtan válaszd azt, én olyan távolságról nézem, hogy kb az ujjam hegyével majdnem elérem. A géped könnyen kiszolgálja szerintem a WHQD-t kb 25-30% al nagyobb felbontás, ma ez elhanyagolható teher szerintem. Jó a 144-hz is érdemes rá váltani. Én is 24-es ről váltottam 27 col / WHQD-ra és imádom.

[ Szerkesztve ]

(#98898) oliwwer válasza Low Noise (#98897) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Megkerdezhetem, milyen monitorod van most? Hasonlo kaliberűt keresek.

Koszi

(#98899) Low Noise válasza oliwwer (#98898) üzenetére


Low Noise
senior tag

MSI Optix MPG27CQ Még tesztelés alatt, nagyon szuper, csak van rajta alkalmanként overshoot (vörös árnyék mozgás közben) jelenség, lehet azt el kell fogadnom mint a VA panel betegség. de a kontraszt a színek a felbontás a méret az fantasztikus

[ Szerkesztve ]

(#98900) -FLY-> válasza br4adam (#98890) üzenetére


-FLY->
őstag

Ajánlott, főleg, hogy az a gép még natív 2160p-t is tud elég sok játékban, passzolnak. Nálam PS4 Pro van rajta, teljesen okés.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.