Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99901) core i7


core i7
addikt

Sziasztok monitor vásárlás előtt állok és kinéztem ezt a 75Hz FHD 24 colos IPS AOC monitort kérdésem az lenne a 75Hz et tudni fogja a HDMI kábel amit hozzáadnak?

Jajj és a Freesynce Nvidia karival nem fog működni igaz? nincs erre valamiféle megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#99902) lalakov válasza HoaryFox (#99899) üzenetére


lalakov
senior tag

(#99903) AxBattler válasza Piftuka (#99183) üzenetére


AxBattler
félisten

FYI: Prad Test iiyama XB3288UHSU-B1 – großer 4K-Allround-Monitor

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99904) Komi28 válasza Grózi (#99900) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, most egy 24" van azt cserélném le. Sajnos nekem marad a kb. 65e Ft-os ár nem tudom áfa nélkül megvenni ha ez ez lesz a választás :(

(#99905) CsinPin


CsinPin
kezdő

Kezd kicsit tele lenni a tököm, hogy ennyit kell várni egy monitor megjelenésére... már lassan fél éve várom az LG 27GL850-t de már a saját honlapjukon sincs fent ez a monitor :'D De mindegy mostmár le is teszek róla hisz az 1ms csak very fast presetbe megy és akkor elég durva overshooting van,bár a tech youtubeosok is egyre szánalmasabb reviewkat csinálnak.. Linustech megkapta a monitort és erre kirak egy 2perces videót amiben ráélvez de semmi adatot nem közöl egy ms-lag-színek semmire nem tér ki nagyon érződik hogy csak egy fizetett promó az egész.
Igazából semmi kézzel fogható nincs a neten gamer monitorokról. Az újabb acer nitrokat is max valami üzbég bendegúz reviewolja de ilyen linus szinten hogy jaj de szép de hogy milyen ms-lag van azt persze nem...
Már van hardver 4k 60+fps-re de a megjelenítő piac meg csak defektes monitorokkal van tele max 1-2 kivétellel ami meg persze TN panel és 2millába kerül.... :W :W :W

(#99906) Piistii válasza CsinPin (#99905) üzenetére


Piistii
tag

Szerintem is a monitorban a fejlődés nagyon gyenge. Tele van a piac pixel hibás glowos gagyikal ráadásul nem is olcsón adják. A legnehezebb dolog értelmes monitort választani

(#99907) eboostr


eboostr
aktív tag

Sziasztok!
Freesync képes monitorokat keresek. Régebbi játékokat 30fps-el futtatnék egyéb hibák elkerülése miatt.Jó lenne a tearing mentesség 30hz-en is. A felsőkategóriás monitoroknál egy-két modellnél elérhető a 30hz, de nem jöhetnek szóba. Megoldás lehet számomra a freesync-hack? Vagy az LFC képes monitorok?

(#99908) sb válasza AxBattler (#99884) üzenetére


sb
veterán

Szép.
Ha ezen is elfér a vesa felfogató (ami ugye általában 100x100-as szokott lenni fizikailag, hiába 5x75-ös a monitor) a csatlakozók mellett akkor megeszem a kalapom.

Mondjuk itt legalább a videó kábelre nem lóg rá, csak a tápra. :U

(#99909) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok,
Monitort keresek egy i5 9400f 16gb és rtx 2060 mellé. Most 23 collon FullHD-ben nyomom de váltanék.
Ezeken a típusokon agyalok:
Acer Nitro VG270Ubmiipx
LG 34WK650 ( lehet jobb lenne a vasnak a felbontás miatt )
Bekönnyezne ezektől a gépem vagy inkább maradnom kellene full hd-n?

Minimálisan képszerkesztés, videóvágás és játékok a cél.
( WoW, Far Cry 5; Division 2 Witcher 3 és 2-3 éves játékok )

Meglenne a fix 60 fps, ezzel a v-sync baromsággal?
Nekem annyi elég lenne, gépújítás előtt 30 fps volt a max, így a 60 már orgazmus :)
Minden vélemény érdekel, ja és 100 k a vége, max 5000 ft :)

(#99910) sb válasza Qtya123 (#99863) üzenetére


sb
veterán

Köszi, ez új infó volt, hogy melyik monitorban lehet még ilyen panel.
Viszont ez alapján akkor gyanítom az LG 24MK600 is hasonló lehet, paramétereiben tök ua. mint az MP59G.

Acer oldalon meg a VG-RG tök hasonlóak. De gyanítom akkor a V247Y is...
:(

(#99911) Ablakos


Ablakos
őstag

Tudja valaki, hogy az Alza.hu listában a kiterjesztett garancia valódi garanciát jelent a megvásárolt időszakra?
Nem egészen öt éves dell monitorom kerül selejtezésre. A dell support elmondása alapján Magyarországon nem javítanak ilyen márkájú monitort. (csak csere van gar.időn belül)

(#99912) gyuribácsi88

Sziasztok, az aoc g2590fx és a aoc g2590px között csak az állítható talp és az usb a különbség?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#99913) Aldure


Aldure
csendes tag

Sziasztok! Monitort szeretnék venni. Van elképzelésem 27 col 1440p csak is IPS panel érdekel 144Hz és G-sync legyen vagy Free sync ami támogatja a G-sync-et. Egy GTX 1080Ti hajtaná. Van kettő amit néztem. Az egyik egy Acer Predator XB271HU a másik egy GIGABYTE AORUS AD27QD de nem írja a gyártó hogy a g-sync hány Herztől indul pl Acer oldala írja hogy 30 Hz to 144 Hz - DisplayPort Esetleg valakinek pontosabb infója van-e ezekről vagy még más monitorokat is megnéznék ezekkel a paraméterekkel ha tudnátok ajánlani.

Panel IPS
Képátló 27col
Felbontás 1440p
Képfrissítés 144Hz és G-sync támogatás.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#99914) Dadpool válasza Aldure (#99913) üzenetére


Dadpool
aktív tag

G-Sync Compatible Gigabyte AD27QD 48-144Hz ez az nvidia oldalán található
[G-sync ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#99915) Aldure válasza Dadpool (#99914) üzenetére


Aldure
csendes tag

Köszi a gyors választ. Hát nem tudom nem valami jó az a minimum 48 Hz Szerinted?

Üdv: Attila

(#99916) Piistii válasza Aldure (#99915) üzenetére


Piistii
tag

Nehéz jobbat találni mondhatni lehetetlen

(#99917) eboostr válasza Aldure (#99915) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szerintem nem kell szentírásnak venni a gyártók paramétereit, amint beszerzek egy freesync monitort ki fogom próbálni. [link]
[link]

(#99918) JSandor válasza Aldure (#99915) üzenetére


JSandor
tag

Nem hinném, hogy egy 1080 Ti bármely mai játék és maximum grafikával 1440p felbontáson nem tudna minimum 48 fps-t teljesíteni. Szóval szerintem nem lehet gond.

(#99919) Dadpool válasza Aldure (#99915) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Én ezért keresgélek G-Sync monitort.
Igaz drágább de elméletileg nagyobb a range.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#99920) Qtya123 válasza Dadpool (#99919) üzenetére


Qtya123
őstag

Valóban a G-Sync esetén 48 Hz alatt is működik a sync, de én úgy vagyok vele, hogy ilyen 30-40 FPS mellett már oly mindegy lenne nekem, hogy van-e sync, vagy nincs. Ilyen alacsony FPS tartományban már kezd átmenni a játszhatatlan/élvezhetetlen kategóriába.

(#99921) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Persze ez egyén függő. Én sem repesek az örömtől hogy pluszban ki kellene csengetni nem kevés pénzt de amióta láttam g-sync és g-sync kompatibilis monitort egymás mellett úgy vagyok vele hogy ha lúd legyen kövér 😀

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#99922) bivalyolo válasza Qtya123 (#99920) üzenetére


bivalyolo
őstag

Egy kis korrekció, csak nehogy valaki feleslegesen dobjon ki egy rakást pénzt gsync monitorra abban a hitben, hogy az nem törik 0-1000hzig. :)

Freesync esetén ugyanúgy működik ha minimum 2x akkora frissítési értéknél nem haladja meg a max értéket. Tehát ha van egy 48-144hz-es freesync monitorod ott 48 alatt sem törik, mert megduplázza a frissítési értéket amint a minimum alá megy az fps. Ez az LFC.

Egyébként pedig teljesen igazad van 30-40 fps már szenvedés kategória.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#99923) Aldure válasza Dadpool (#99921) üzenetére


Aldure
csendes tag

Mért a annyira látszi a két monitor közt valami különbség? Free sync ami g sync kompatibilis és csak G sync Mert azért is szemezek a GIGABYTE AORUS AD27QD monitorral mert kb 40 ezerrel olcsóbb mint az Acer és elvileg 10 bit szín megjelenítésű is meg elvileg tud 1ms válaszidőt és újabb is mint az Acer.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#99924) Dadpool válasza Aldure (#99923) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Én azt mondom ha teheted próbáld ki és elődöntőd hogy neked megéri a plusz pénzt. Ismétlem ez az én véleményem nem buzdítók senkit hogy vegyen G-synces monitort. Én fogok.😀

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#99925) Qtya123 válasza Aldure (#99923) üzenetére


Qtya123
őstag

Ebben a Giga monitorban pontosan ugyan az az Innolux panel van, mint az Acer XV272UP, vagy VG271UP monitorokban. Acer a 10 bitet 120 Hz-en tudja, nem tudom a Giga is ilyen-e. Az 1 ms-t pedig ugyanazzal a technikával tudja, mint az Acer. Az average response time ugyanúgy 4 ms.

bivalyolo: Ja igen, igazad van. Az LFC-t el is felejtettem. Egyszer próbáltam ki, Bf5-ben a resolution scale-t addig húztam felfelé, amíg az FPS 48 alá nem esett. Működött az LFC, de az a ~38-40 FPS az a kategória volt, amit 2 percnél tovább nem tudnék elviselni.

(#99926) Piistii


Piistii
tag

nekem is xv272 van Ha freesyncet akarsz akkor nem használhatod a HDR-t + over drive ultra low latency-t sem állíthatod . Ha HDR akkor meg over drivet nem :D és ez a 400-as HDR sem ér semmit sem és mint feljebb írták akkor még a 144hz ről is le kell mondani . Én azt mondom akárki akármit mond TN panel a legjobb játékra . Annyira nem vészesek már a képei. Kár volt IPS-re váltanom

(#99927) Vincsó válasza Piistii (#99926) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ezt a kár volt IPS-re váltanom dolgot lehetne bővebben is? :) ezen agyalok én is, hogy vagy IPS+Freesync...
vagy Tn+g-sync. Bár úgyis élőben fog kiderülni a dolog ha látok két monitort egymás mellett...

(#99928) Piistii válasza Vincsó (#99927) üzenetére


Piistii
tag

A g sync + TN combo jobban működik játékokban minden simább . Megjegyzem a mostani IPS+Freesync ben sincs törés meg ilyesmi de ha leesik 48 hz-re akkor már észre vehető a dolog de g sync nem volt ilyen probléma . Én vásárlás előtt kipróbálnék egy IPS 144 Hz-es majd egy TN 144hz-es Játékokban én jobban élveztem a TN panelt ez van .

(#99929) Dadpool válasza Piistii (#99928) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Ezt magam sem írtam volna meg szebben 😀

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#99930) Qtya123 válasza Piistii (#99926) üzenetére


Qtya123
őstag

Már jött az xv272up monitorra új firmware, amivel már megy a sync+HDR. A rossz hír, hogy a régebbi firmware-t nem lehet otthon frissíteni, csak az Acer szerviz tudja. :(

Amúgy én is agyaltam TN+GSync monitoron, azonban akármelyik felső kategóriás TN monitor képet néztem meg ips mellett, túl nagy volt számomra a minőségromlás. Nyilván ezek egyéni igények, ingerküstöbök. Ha HC gamer lennék (ebben az esetben meg főleg nem a 48 Hz alá való beesés lenne a mérvadó, mert az már rég jatszhatatlan) , akkor tuti TN lenne, de mivel nem vagyok, ezért a képet nem áldozom be.

[ Szerkesztve ]

(#99931) Piistii válasza Qtya123 (#99930) üzenetére


Piistii
tag

köszi az infót de ezért nem küldöm el Csehországba meg már felraktam az apróra inkább leváltom :D 400HDR egyébként sem nagy valami

[ Szerkesztve ]

(#99932) Qtya123 válasza Piistii (#99931) üzenetére


Qtya123
őstag

"400HDR egyébként sem nagy valami"

Ezt én is így látom. Nem is használom, csak kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#99933) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Egy ACER NITRO VG271UPBMIIPX monitorhoz milyen kábelt ajánlotok?

DP 1.2 vagy DP 1.4 vagy mást? Mondjuk egy hdmi 2.0 ás kábelt?

Köszi a segtséget.

(#99934) Aldure válasza Piistii (#99928) üzenetére


Aldure
csendes tag

Ezt amúgy hol lehet kipróbálni? Mármint melyik üzlet engedi hogy náluk kipróbáljak két monitort vagy többet. Amúgy én nem csak játékra használnám hanem filmet is nézek meg fotózok. Nekem lényeges hogy jó szinek legyenek.

Üdv: Attila

(#99935) Urglen


Urglen
csendes tag

Sziasztok,

Keresek olyan monitort, ami 27colos.
Meló miatt 2k, IPS.
Játék miatt tud legalább 120Hz.
Ezt néztem ki: Acer Nitro VG271UPbmiipx
Nem tudom, hogy mennyire lenne rossz választás, vagy esetleg korrekt feláron jobb paneles monitor?

Köszönöm,
Alex

(#99936) regener


regener
veterán

Sziasztok, csak jelezném hogy az összefoglalóban a linkek között van pár eltávozott darab :D

Panel technologies (TN, IPS, x-VA - angol) helyesen: Panel technologies (TN, IPS, x-VA - angol)

Halott linkek:
Monitor LED Backlighting
Displayportos "link2"
Monitor Driver feltelepítése
ICC-profil aktiválása: Win7
Dell IPS áttekintés 2013

(#99937) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Sziasztok!

Gond az, ha egy monitor 144hz de nincs benne se gsync se freesync?

Samsung C27JG50QQU a kiszemelt, csgo menne rajta, de ipon hozzászólások között azt olvastam, hogy nincs benne egyik sem, gyártó oldalán nem talaltam róla infót.

Köszönöm!

(#99938) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

a gyermekemnek tervezek monitort venni.olyan lenne a legjobb,amiben van tv tuner is,mert egyelőre csak tv-ként üzemelne,de a későbbiekben kapna hozzá egy pc-t is.minél nagyobb képátló,annál jobb.
vagy nézegessek inkább kisebb tv-ket,azok is megteszik monitornak is?
100k alatt kellene maradni. :R

(#99939) *Ropi* válasza Aldure (#99934) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Nekem lényeges hogy jó szinek legyenek."

Akkor esti meseként olvasd el ezt. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#99940) Franklin válasza oliwwer (#99937) üzenetére


Franklin
addikt

Nem gond, ha nincs sync, főleg CS-nél nem gond, viszont a kinézett monitor ívelt és VA paneles, én ezeket nem ajánlom kompetitív fps-re. TN vagy IPS legyen inkább.

(#99941) oliwwer válasza Franklin (#99940) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Filmezős netezős casual gaming monitort keresek. MM-ben láttam, tetszett a képminőség amit produkál, hardcore gaming biztosan nem lesz rajta. Így sem ajánlanád?

(#99942) korcsi


korcsi
veterán

Jól látom, hogy 32" WQHD IPS 75HZ freesync vagy 144Hz képfrissítés és vesa rögzítés együtt egy készülékben nem létezik?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#99943) AxBattler válasza korcsi (#99942) üzenetére


AxBattler
félisten

LG 32QK500-W

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99944) Dyde


Dyde
aktív tag

Az acer Nitro VG270UP és az XV272UP között csak a HDR ami igazából kb semmit nem ér, illetve az állíthatóság a különbség, panel a két monitorban ugyanaz?
szerk: sajnos vissza állt az ára, egyik boltban 120-ért volt kapható de sajnos visszaállították az árat

[ Szerkesztve ]

(#99945) Franklin válasza oliwwer (#99941) üzenetére


Franklin
addikt

Casual gamingre jó lehet, filmnézésre meg pláne jó, egyedül az íveltség nem szimpatikus nekem, de ha neked tetszett, akkor hajrá :)

(#99946) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Hellooo!

Hardcore CS:GO-ra és hasonlókra (néha single) ez a monitor jó lehet? Kicsit kényes vagyok a képminőségre. Most Dell P2417h IPS paneles 60 hz-es kotladékkal rendelkezem, és olyan imput lagja van, hogy néha nem veszem időben észre az embert, és a mozgást is katasztrófálisan érzékelem.. És kezdi felcseszni az agyam.

A kinézett darab: [link]

Ha ezt kalibráltatom, akkor azért vállalható lesz nem? Látom 100% sRGB színtér lefedettsége van és 8 bites színmélysége. Ezek alapján nekem annyira nem tűnik rossznak. Szerintetek?

Zen 3600 és RX5700 a meghajtás.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#99947) galaktikus válasza galaktikus (#99946) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Sry, lejárt a szerkesztés.

Egyik haverom most mondja, hogy inkább a Benq-t erőltessem.
Ezt ajánlotta: [link]

Ez mondjuk drágább, de a képe lehet rosszabb a számok alapján.. :F

Az előzőben az elfelejtettem leírni, hogy nagyon bántja a szemem ha egy monitor vibrál. Pár óra után olyan véreres lesz mint az állat. A mostani monitorom IPS és PWM mentes. Ezek a 144 hz-es monitorok mennyire PWM mentesek? Semennyire? :)) Nem nagyon találtam semmi erre utaló dolgot ebben a témában.

Ha esetleg van jobb tippetek akkor ajánlhatnátok 24" körüli 144 hz-es freesynces full hd monitort ami biztosan PWM mentes.. :R Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#99948) Piistii válasza galaktikus (#99947) üzenetére


Piistii
tag

zowie van Flicker - Free cucc szóval ott nem szabadna hogy vibráljon meg tesztekben elég jókat írtak róla én is inkább a zowiet választanám inkább gyűjtenék egy kicsit és lenne egy normális monitorom

(#99949) galaktikus válasza Piistii (#99948) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nem mondasz hülyeséget. Most kicsit jobban utána néztem és a Zowie az villódzás mentes.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#99950) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Új monitort szeretnék venni, és jelenleg két típus között nem tudok dönteni:
Aoc 27v2q
Philips 276E9QJAB
Melyiket ajánlanátok a kettő közül általános felhasználásra. Árban minimálisan a Philips drágább. Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.