Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) mrzed válasza rolcsy94 (#98692) üzenetére


mrzed
senior tag

Nekem is RTX 2060-as kártyám van, 100fps fölött hoz 1440-es felbontásban... bár kérdés, hogy milyen játékokhoz szánod.

(#98702) ranlomadi


ranlomadi
tag

SAMSUNG C32JG50QQU

Errről vkinek infó?
Mennyire éri meg 83.000 Ft-ért?

[ Szerkesztve ]

(#98703) Piftuka válasza Piftuka (#98582) üzenetére


Piftuka
veterán

Nos, rendben... ha a válaszok, illetve a lehetőségek (hiánya) miatt eltekintek a ~40-43 colos mérettől, és marad a 32 colos képátló...

Általános kérdés:

- WQHD vs. 4K felbontás?
--> Melyiknek milyen előnye, illetve hátránya van az említett felhasználási területen?

"Aquila non captat muscas."

(#98704) Motion_Blur válasza Piftuka (#98703) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egy barátom most vett VA paneles 32-es monitort (Benq).

Windowsban 150%-ra kell állítani a betűméretet hogy el tudd olvasni a szöveget.

Nagyjából ennyi a hátránya + persze játék alatt zabálj a videokártyát.

De gyönyörű a film rajta, és a játék is.

WQHD az 27"-ra való ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98705) AxBattler válasza Piftuka (#98703) üzenetére


AxBattler
félisten

32"-os WQHD-nak szerintem kb. akkora a képpontsűrűsége, mint egy P2417H-nak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98706) laychi válasza AxBattler (#98705) üzenetére


laychi
veterán

Ponrosan akkora.
Nekem néha kicsi a wqhd 1440p, bár már a szemem sem a régi. 32"-on tökéletes lenne nekem, de az a méret már túl nagy.(persze ez egyénenként változó, magamról beszélek)
Szívem szerint 24-25" 1080p ips 144hz monitort vettem volna, csak azt nem kapni.

[ Szerkesztve ]

(#98707) Paxker315 válasza Paxker315 (#98668) üzenetére


Paxker315
addikt

Ez annyira arctenyeres kérdés volt? :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#98708) wwhy


wwhy
veterán

Egy jó javaslatot kérek fullHD VA/IPS monitorra, 20-22" elég lenne, fontos a DP port.
Köszönöm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#98709) AxBattler válasza laychi (#98706) üzenetére


AxBattler
félisten

24-25" 1080p ips 144hz monitort vettem volna
Az biza' jó lenne, de nincs... csak TN, vagy hajlított VA. :(
Előbbivel azért lehet valamit kezdeni, ha jó bekalibráltatod, utóbbi viszont számomra értelmezhetetlen. :W

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98710) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok !

Ez a monitor nincs benne a táblázatban ,de ettöl függetlenül működhet NV kártyákkal ? Acer Nitro VG271

Jelenleg egy DEl U2311H-rol váltanék nagyobb méretre és a 144Hz elég fontos lenne , de nem tudom FHD vagy WQHD legyen ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#98711) laychi válasza AxBattler (#98709) üzenetére


laychi
veterán

Na igen.
De nem egyedül vagyok a háztartásban :)
Volt nálam TN monitor is meg VA is tavaly 144hz fhd.
VA nagyon nem jött át. TN tetszett,de a betekintési szög miatt ment az is a levesbe. Asszony meglátta mondta, hogy ezt ne...
Bár 27"-os volt mindkettő.
TN-nem az aoc 2590x tuti jó opció lenne, vagy HP OMEN

[ Szerkesztve ]

(#98712) ModliH


ModliH
tag

Sziasztok!

Nem 100%-ig monitor, hanem állvány, nem találtam jó topicot hozzá úgyhogy itt kérdezném:

Vennék egy LG 34WK500-at, valamint adott egy Dell P2314H.

Szeretném egy asztalra szerelhető vesa vázra felrakni őket egymás mellé, az LG-t közpre, a Dell-t mellé Pivot-módban. Néztem vázakat, de arra vonatkozóan nem találtam infót hogy ultrawide mellé mennyire fér el másik.

Tudnátok ajánlani minél olcsóbban fixen beállítható (nem kell hogy dinamikusan állítható/dönthető legyen, egyszer beállítom és úgy marad) vázat magyar webshopból?

(Pl: találtam egy ilyet, ami azt írja hogy max 27"-osokat lehet egymás mellé rakni, a 34" jóval nagyobb, de a mellette lévő a pivot miatt sokkal keskenyebb mint egy 23"-as alapból. Erre szerintetek kiférne egymás mellé a kettő?)

Köszönöm a válaszokat, és elnézést az offért :R :R

(#98713) salytmasztor válasza laychi (#98711) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

TN jobb volt a VA-nál? Miben volt jobb? (Mert elvileg csak response time-ban szabadna jobbnak lennie, másban nem.)
És mit jelent az, hogy a "VA nagyon nem jött át"?

[ Szerkesztve ]

(#98714) laychi válasza salytmasztor (#98713) üzenetére


laychi
veterán

Fps játékokban jobb volt a tn paneles.
Valós 1ms válaszidő, sokkal gyorsabbnak éreztem, mint a VA-t
VA hajlított volt, valahogy a színeknek is kevésbbé volt köze a valósághoz.
Játêk alatt lassabbnak éreztem, elmosódottabnak.

Persze betekintésben és kontrasztban jobb volt a VA.

Msi optix g27c volt a VA, aoc g2790px volt a tn

[ Szerkesztve ]

(#98715) spileraaa válasza spileraaa (#98590) üzenetére


spileraaa
senior tag

mivel beruháztam egy tv-re így valószínű a filmeket inkább azon fogom nézni és nem a monitoron

így is érdemes ilyen nagy monitort vegyek?
Dell P2417H vagy
Dell P2419H (jelenleg ez olcsóbb így lehet ez lenne)

a mostani 19 inches LG Flatron E1941

vagy nem olyan nagyok ezek meglehet szokni? és a szemnek is jobb a váltás úgymond az új monitor jobban kíméli a szemet mint ami most van nekem jelenleg?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#98716) OgreImre válasza spileraaa (#98715) üzenetére


OgreImre
senior tag

A Dell P2419H ajánlott vétel általános/irodai felhasználásra.
Pillanatok alatt meg fogod szokni.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98717) br4adam


br4adam
aktív tag

LG 27UK650 mennyire ajánlott ebben a 100-130 kategóriában? Egy Xbox One X meg egy MacBook Pro lenne rakötve. Van jobb hasonló áron?

(#98718) Piftuka válasza Motion_Blur (#98704) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm az újabb info-t Nektek! :R

"Windowsban 150%-ra kell állítani a betűméretet hogy el tudd olvasni a szöveget."

És mi a helyzet 32 colon a WQHD felbontással? Annál nem kell a betűméreten állítani?

Illetve azért mondod, hogy ehhez a 27 colos való, mert 32 colon látni a képpontokat?

"Nagyjából ennyi a hátránya + persze játék alatt zabálj a videokártyát."

Ugye ez csak akkor igaz, amikor 4K felbontásban futtatja az ember az adott játékot? Full HD felbontáson, és az alatt, ugye nem?

"Aquila non captat muscas."

(#98719) -FLY-> válasza br4adam (#98717) üzenetére


-FLY->
őstag

Szerintem nincs jobb ebben a kategóriában.

(#98720) Chal válasza Piftuka (#98718) üzenetére


Chal
addikt

32 inchen a wqhd ppi-re ugyanaz, mint 24-en az FHD. Nekem pl. volt 27"-esem wqhd felbontással, az én szememnek kicsit sok volt már, és nem is szeretném jobban szétcseszni, szóval én kifejezetten 32-esben keresek wqhd-t (így méretben úgy tudok előrelépni, hogy marad az a ppi, aminél még nem hunyorgatok :) ). Ha tökéletes a látásod, akkor lehet, hogy neked túl kevés lesz ez a felbontás 32-őn, de mint írtam, ezt könnyen le tudod tesztelni, mert 24"-es FHD monitor csak van a környékeden. Nézz meg egyet, és képzeld el k***anagyban ugyanazt :)

[ Szerkesztve ]

(#98721) laychi válasza Piftuka (#98718) üzenetére


laychi
veterán

"Nagyjából ennyi a hátránya + persze játék alatt zabálj a videokártyát."

Ugye ez csak akkor igaz, amikor 4K felbontásban futtatja az ember az adott játékot? Full HD felbontáson, és az alatt, ugye nem?"

32" 4K-n kijelzőn tudsz FHD-n játszani és nem eszi a kártyát,csak annyira,mint natív FHD-n. Viszont nem hiszem,hogy szép lesz akkora képméreten az 1080p felbontás. 27"-on sem szép.

Ha a 32" mindenképp kell és kb akkora képpont méretre van szükséged,mint 24" 1080p mellett,akkor a wqhd-t lenne érdemes venned szerintem.

Mi a jelenlegi 19"-os monitorod képaránya és felbontása?

[ Szerkesztve ]

(#98722) Low Noise válasza laychi (#98714) üzenetére


Low Noise
senior tag

Az az MSI 8ms-es. A mai jó va panelek 1ms-esek. De a nem gamerek is tudnak 4et.

[ Szerkesztve ]

(#98723) Low Noise


Low Noise
senior tag

MSI Optix MPG27CQ [CSGO]

[ Szerkesztve ]

(#98724) laychi válasza Low Noise (#98722) üzenetére


laychi
veterán

Optix g27c2 bocsánat. Gyártó szerint 1ms

(#98725) Low Noise válasza laychi (#98724) üzenetére


Low Noise
senior tag

Hmm az aggasztóan hangzik, a linkelt mpg27cq ba eléggé beleéltem magam, persze nem biztos, hogy ugyan az a panel van benne. :-( Valami iv8 nevű va panel.

[ Szerkesztve ]

(#98726) laychi válasza Low Noise (#98725) üzenetére


laychi
veterán

Biztos,hogy nem ugyan az,mert az enyém FHD volt,az általad linkelt pedig wqhd
Komolyabbnak is néz ki.
Próba szerencse. Maximum ott a 14 nap elállás.

Szerk.: Nálam lehet az is baj volt,hogy IPS-ről váltottam ezekre a monitorokra. TN mindenesetre FPS-re jobb volt érzetre,pedig nem vagyok hardcore gamer
.

[ Szerkesztve ]

(#98727) Low Noise válasza laychi (#98726) üzenetére


Low Noise
senior tag

Oh a 14 nap, ez jó ötlet. Mindenképp adok esélyt neki. A hónap elején tervezem megvenni. Egy 5ms es ips ről váltok.

[ Szerkesztve ]

(#98728) laychi válasza Low Noise (#98727) üzenetére


laychi
veterán

IPS-t még ne add el egyenlőre.
Esetleg arra is jó lehet,hogy egymás mellé teszed és ha nem tetszenek a színek,akkor megpróbálod hozzá állítani.

Melyik IPS monitorod van most?

[ Szerkesztve ]

(#98729) Low Noise válasza laychi (#98728) üzenetére


Low Noise
senior tag

Green GL-TG241W nem egy mai darab :-)

(#98730) CamelX


CamelX
csendes tag

Ahogy ígértem, a heti Gigabyte Aorus AD27QD beszámolóm:

Kis előzményként (skippelhető a monitor szempontjából :) ): 5 évig ultrawide monitorom volt. Leghosszabb ideig egy 1080p 34" 60hz-es LG. Jópár évig jó volt, sőt, még használtan vettem, jó hosszú idő után adta be az unalmast. Azóta a gépem is fejlődött azért, szóval a 1080p 60hz-nél sűrűn félálomban volt videókártyám :D úgyhogy persze jobbat akartam, és a hosszas kutakodás után kiválasztott Samsung CF791-el meg is találtam a tökéletest, avagy majdnem, mert se a Freesync se a G-sync nem működött rajt normálisan. Úgy villogott mint egy stroboszkóp. Ezt hosszas utánajárás után sikerült is garival érvényesítenem, visszakaptam a pénzt, és megfogadtam hogy G-Sync-es monitort veszek, mert az gondoltam nVidiás célhardver gyanánt alapos tesztelésen esik át. Persze, álmodj királylány... :D a többi kompromisszumos váltásról (vs. CF791) ne is beszéljünk. Így jópár monitort kipróbáltam, sok csalódás ért, és végül arról is letettem hogy ultrawide-al folytassam, pedig az volt eddig az alapfeltétel. Így jutottam a Gigabyte monitorig.

Szempont volt, hogy ne legyen VA, mert bár az LG 32GK650G-B-ről nagyon jókat olvastam, nem mertem újra belevágni a VA-s csalódásaim után, meg a 32"-től is tartottam hogy feleslegesen nagy, és még csak nem is ultrawide. Kellett tehát egy IPS ami megközelíti a CF791 színeit, mégha a kontrasztjával nem is igazán ér fel. Erre a célra a tesztek alapján az Innolux IPS panelt találtam a legmegfelelőbbnek, ráadásul az AD27QD-hez 5 év gari is jár, na meg friss darab, 10 bites színmélység, és bár nem G-Sync modulos, az nVidia is G-Sync kompatibilissá nyílvánította.

Az IPS lottón is szerencsém volt, illetve a sivatagi bolttól kértem is pixelgarit, hogy tutira ne kelljen hibás panel miatt szaporítanom az eddigi sok monitor miatt megtett kilómétert. Jól is jártam, IPS-nél ilyen alacsony bevilágítással még nem találkoztam. Színek nagyon szépek, bár a nekem etalon CF791 ellenében kissé túlszaturáltak, mégis ez áll hozzá legközelebb. Kontrasztban is legjobb amit eddig IPS-nél láttam, bár természetesen nem ér fel a VA panelekhez a feelinges sötétben settenkedős játékoknál. Meglepetésemre a 144 Hz is érzékelhető javulás érzését adta az eddig számomra leggyorsabb 120 Hz-es panellal szemben. Úgy érzem, végre nyugodt lehetek a monitor választást illetően! De a lényeg hogy nincs semmilyen G-sync artifact, és szépek a színek. Ennyit akartam :)

Negatívumok is vannak persze azért, mint minden monitornál, bár szerencsére nekem eddig az okozza a legnagyobb furcsaságot hogy nem ultrawide. A legnagyobb hátránya összességében az overdrive tökéletlensége. A válaszidő alapból nem a leggyorsabb IPS-ekhez képest, viszont a "Speed" overdrive csak 130-144 hz között az igazi, az alatt érezhető overshoot van. Balanced fokozat pedig méglassabb, viszont enyhe ghosting-et okoz, főleg 60hz környékén. Ezek engem kevésbé zavarnak már, VA-hoz képest egész korrekt. Ha pl. indie játékkal játszom, vagy gyors lövölde, akkor Speed-en hagyom, ha erőforrás zabáló, pl. Far Cry New Dawn, akkor csak a Balanced jöhet szóba.

Az extra funkcióit magasról letojom, azt is hogy az ULMB (aim assist, 1ms) állítólag abszolut használhatatlan rajt, meg a célkereszt rajzolósdi, stb. Ami jól jön viszont, hogy ha USB-vel is csatlakoztatva van a géphez, akkor Windows-ból vezérelhető egérrel az OSD. Extra extra bónuszként, pedig konzolokhoz van egy belső 4K felskálázási funkció, ami jól jöhet ha idén szerzek egy PS4 Pro-t végre :)

Összességében elégedett vagyok végre, bár sokak szerint kevesebb pénzért is lehet hasonló tulajdonságú IPS-t kapni, szerintem a Gigabyte odatette magát az első monitorjával, és eddig a firmware-t is elég sűrűn updatelték, aminek alkalmazása elég jól megvan oldva az egérrel vezérelhető OSD-jéből.

(#98731) Motion_Blur válasza CamelX (#98730) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi az infókat!

Kalibráltattad?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98732) CamelX válasza Motion_Blur (#98731) üzenetére


CamelX
csendes tag

Kalibráltatás megvolt jaja! Amúgy alapjáraton is elég korrekt.

(#98733) Rujszi


Rujszi
lelkes újonc

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyik monitort vennétek?
Főleg FPS játékra kellene.

[link]
[link]
[link]

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#98734) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#98595) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hihetetlen, már bőven 170k fölött jár a BenQ, vajon miért? :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98735) AxBattler válasza Motion_Blur (#98734) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemt udom, viszont a helyedben megvárnám a tesztet a Philips 326M6VJRMB-ról. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98736) Piftuka válasza laychi (#98721) üzenetére


Piftuka
veterán

"32" 4K-n kijelzőn tudsz FHD-n játszani és nem eszi a kártyát,csak annyira,mint natív FHD-n. Viszont nem hiszem,hogy szép lesz akkora képméreten az 1080p felbontás. 27"-on sem szép."

Pontosan milyen jelenségre gondolsz, a "nem szép" alatt?

Pixeles lesz a kép? Alapvetően az számomra nem probléma. :N

Retro számítástechnika rajongóként egyébként is a régebbi játékokat preferálom. :K Így Full HD felbontásban még eddig nem is futtattam egyetlen játékot sem.

Igaz, a monitorom azt nem is tudja.

Ilyen készülékem van: Samsung P2070 Series Business Monitor

"Mi a jelenlegi 19"-os monitorod képaránya és felbontása?"

Ez egy 16:9-es képaránnyal rendelkező monitor, és a Windows 7 alatt a natív, 1600:900-as felbontásban használom. Számomra nem extrém kicsik a betűk így, de azért "Közepes ikonok"-at használok a Windows asztalon.

Van játék is, ami tud a natív felbontásban futni (pl. Witcher), de például a FIFA2005-öt csak 1024x768 pixeles felbontásban, 4:3 képarányban tudom futtatni. (Mert az a maximum.)

És ebben a felbontásban az 55 colos SONY W809C tévémen sem zavart, hogy látom a képpontokat.

Vagy éppen múlt hétvégén nosztalgiából a LucasArts féle "DIG"-et futtattam. Az pedig talán 640x480-as felbontást adott. Pixeles... nyilván az, de engem nem zavart. :)

Summa summarum:

Fentiek tükrében jó lehet a 4K-s, 32 colos monitor is számomra, alacsonyabb felbontáson játsszva?

"Aquila non captat muscas."

(#98737) laychi válasza Piftuka (#98736) üzenetére


laychi
veterán

Mivel 2x2 pixelre rajzol ki 1 pixelt,kb olyan lenne,mint natív FHD 32"-on

Lényegében a 4K miért lenne fontos,ha nem natív felbontáson játszanál? Asztal szebben nézne ki nyilván(még nagyítással is,amennyiben szükséges lenne),mint FHD esetében. De van egyéb felhasználás,amire szükséges?
Mert,ha nem és nem zavarnak a pixelek,akkor akár FHD monitort is vehetnél.

(#98738) spileraaa válasza spileraaa (#98715) üzenetére


spileraaa
senior tag

A kettő ugyanaz és csak a lába különbözik?

vagy másban is van eltérés?

ha csak a láb különbözik melyik lehet stabilabb?

Dell P2419H [link]

Dell S2419H [link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#98739) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! jelenleg egy ilyen monitort használok "LG 29WK500-P" megérné lecserélni egy ilyenre ennyiért?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#98740) Piftuka válasza laychi (#98737) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a helyzet, hogy ha 4K a monitor, akkor ott a lehetőség, hogy 4K BD filmet is natív felbontásban nézzek rajta.

Illetve home stúdiózás esetén jelentős "extra helyet" tudna biztosítani a natív 4K felbontás.

Egymás mellé pakolhatnék komplett sávokat, vagy egyik oldalra sávokat, a másik oldalra az effekteket és kezelő paneleket.

Ebben mindenképpen több lehetőséget nyújtana, mint a Full HD, vagy akár a WQHD, nemde?

(És úgyis fejleszteni szeretném a számítógépemet, így nem kizárt, hogy hamarosan akár játékokat is tudok 4K felbontásban is futtatni.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#98741) laychi válasza Piftuka (#98740) üzenetére


laychi
veterán

Ebben az esetben 4K minden bizonnyal jobb lenne, de nem ártana kipróbálnod elé ülve.
Jelenlegi monitorod 96,62ppi egy 4K 32" 137,68ppi pixelsűrűségű. Sokkal csökkenne a betűméret.

(#98742) OgreImre válasza Piftuka (#98740) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, nagyobb a munkaterület.
Viszont ha az adott program miatt (túl kicsik az ikonok, nem látni a feliratokat stb.) skálázni kell a Windowst 150%-ra, akkor ugyanakkora lesz a munkafelület mintha WQHD felbontású monitorod lenne. És ha az adott program nem jól kezeli a skálázást akkor még homályos is lehet a kép. Programja válogatja, utána kell nézni. Amit én hazsnálok ott például a 2016-os kiadás még rosszul skálázott, a 2018-as pedig már tökéletes, szóval kezdenek erre figyelni a szoftver gyártók is.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98743) AxBattler válasza Piftuka (#98740) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem is mindenképpen tesztelj le asztali használattal, böngészéssel, ofisszal 1-1db 1440p-s és 4K-s modellt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98744) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Van most nálam egy eladásra szánt LG 34UM95C-P monitor, amit természetesen 1-2 napig teszteltem.

2 éves monitor, nem volt olcsó. DE az én majd 5 éves ASUS PB278QR monitorom minden tekintetben elagyabugyálja :D robosztusság, panel minősége, bevilágítás, egyebek... pedig gondoltkoztam a cserén..

Egyébként az se lehet véletlen hogy az én 27"-os monitorom nehezebb, mint a 34"-os LG :Y

Szóval 32" IPS 4K-ban mi tudja legalább azt a minőséget amit az én ASUS monitorom? :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#98745) Piftuka válasza AxBattler (#98743) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a tanácsokat, Mindnyájatoknak! :R

Az a helyzet, hogy nem tudom, hol tudnék kipróbálni egymás mellett egy 32 colos WQHD és egy 4K monitort. :F

Tudom, Budapesten sok üzletben lehetséges, és az "Oázis"-ban is van lehetőség ilyenre, de itt nálunk a Media Markt-ban csak LG és Samsung modellek közül van pár olcsóbb, és kisebb.

Egyébként esetemben a választási lehetőséget leszűkíti, hogy mindenképpen sík paneles, dönthető, állítható magasságú, "PIVOT-képes" monitort szeretnék, és a pixelgarancia és kalibrálás miatt mindenképpen az Oázis Computer-ből...

"Aquila non captat muscas."

(#98746) Low Noise válasza Piftuka (#98745) üzenetére


Low Noise
senior tag

Pixel gari van PCX nél is. 1 hónap alatt bármikor szólhatsz. + Több a gamer modell náluk szerintem. Oazisnál nem találtam MSI Optix MPG27CQ-t
Mintha részrehajlóan az IPS monitorokat favorizálnák a cikkeik.

[ Szerkesztve ]

(#98747) OgreImre válasza Piftuka (#98745) üzenetére


OgreImre
senior tag

BENQ PD3200Q
vagy ha játszanál is
LG 32GK850F

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98748) laychi válasza Piftuka (#98745) üzenetére


laychi
veterán

Nem feltétlenül kell egymás mellett kipróbálnod.
Lényeg az lenne, hogy elé tudj ülni(nem állni egy sor monitor előtt egy üzletben) és valós felhasználás közben kipróbálni.
Mennyire látod be, mennyire olvashatók a betűk számodra. Esetleges nagyításnál mi és hogyan módosul.

Legjobb esetben ismerősök közt találsz valakit, akinek van már valamelyik. Vagy esetleg a fórumban találhatsz segítőkész embereket, akiknek van és lehetőséget biztosítanának a kipróbálásra. Ha nem is konkrétan az általad kiszemelt modell van nekik, már a méret és felbontás segíthet dönteni a választásodban.

(#98749) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Jelenlegi full hd 24 colos monitoromat szeretném lecserélni, amiben gondolkodom

-minimum 32" vagy nagyobb
-1440p
-min. 120 Hz
-hajlított
-21:9 vagy 16:9 ebben a kérdésben nagyon hezitálok, ki kellene próbálni egy 21:9-et, gondom az hogy nem minden játék támogatja

-vas jelenleg i7-7700+2080

-keret max 250.000

-gsync-et preferálnám, de ha kompromisszum mentesen megy a freesync arra is nyitott vagyok

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#98750) cucka


cucka
addikt

Gép vásárlás előtt állok, és a monitornál elég tanácstalan vagyok. Amit keresek:
- 27", 2560x1440 felbontással
- állítható magasság
- ips vagy va panel (vagy bármi más, ami nem ilyen színtorzulós tn panel)

Második számú géphez lesz, elsősorban játékra és szoftverfejlesztésre. Stratégiai játékokat szeretem, szóval nincs szükségem semmilyen hardcore gamer funkcióra, nem kell 144hz meg gsync meg ilyenek.
Grafikai munkát nem végzek, videót nem vágok.

Árban rugalmas vagyok, de alapvetően szeretném minél olcsóbban megúszni a történetet.
(Egy 5k-s imac mellett lesz az asztalon, szóval kb. mindegy, hogy egy 100 ezres vagy 200 ezres monitort rakok mellé :D )

A kérdésem, hogy ilyen paraméterekkel milyen márkák-modellek között érdemes nézelődni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.