Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99551) Sub-ZeRo válasza Kalozman (#99550) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hal!

Nekem ez van. LG 29WK600-W Imádom. HDR. ultra széles, ips. Játszom is rajta, frankó nagyon.
Pár kép, hogy milyen. A talpa viszont nem gyári,. azzal nincs pivot mód. :B
[link]
[link]
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99552) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Hi monitor vásárlás előtt vagyok...

Eddig egy Samsung S22C450-et használtam 16:10-es ...igen játékra is. Igazándiból nem volt rossz, megfelelt.

Most kényszerből egy másik elrendezésben egy őskori, még fénycsöves világítású P2770HD tuneres monitor, érződnek a korlátai :D
Egy rész b'szom nagy, "süti az embert", fárasztja, kiégeti a szemem, másrészt az asztal kialakítása miatt is sok helyet vesz el talppal együtt, túl közel van hozzám, túl távol a faltól...játék lagot hagyjuk ...TV-nek jó :D

Szóval keresek 22"-23" méretben játékra főleg Quake Live-ra is használható monitort.

Külső:
Fontos hogy a talp levehető legyen, vagy hátra ne nagyon legyen lógjon levehetetlen része a monitornak. Jó ha van VESA csavarozás és a kábelek lefelé néznek. Majd tartó állványt kell neki csinálnom.
Műanyag keret(káva) nem baj ha van, de nyilván szebb, ha nincs.

Képminőség
Átlagosan legyen jó a képe, nem ezen fogok fotót szerkeszteni. Viszont 3D CAD szöveg, írás, net böngészés, naphosszat... szóval jó ha kíméli a szemet. Szemüveges vagyok ráadásul.
Asusnál láttam Eye care funkciót, mennyire valós, vagy csak marketing?

Típus:
Vennék IPS-t de nem tudom mennyire gázos játékban, alapvetően nem szükséges. 5ms-et írnak...
TN panelnál már 1ms-eket is írnak. Nem tudom menyire kamu vagy sem, ráadásul input lag is számít, ha nem jobban.

60Hz-75Hz?
Láttam 75Hz-es "játék" monitorokat, ér valamit? a QL kb fix 125fps-sel fut...szóval...

Bemenet
HDMI, esetleg DP port,

Ár:
30-50, esetleg ha érdemes akkor 60 körül. ha valami kifutott darab az is jó majd keresek keveset használtat.

Gyártó:
Asus-DELL-HP-Samsung akármi mindegy.

Köszi a segítséget

(#99553) MarkBlade válasza Kalozman (#99550) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

60 Hz nem elég.. Min legyen 144 már nem olyan nagy az árrés és elég nagy a különbség. Freesync szinte van mindegyikben a gsync kb +50 rugó és kb csak TN panel. Ez eléggé bekorlátozza. Hogy most a gsync jobb lenne e azt még senki nem fejtette meg nekem de az ár meg a TN panel miatt úgy vagyok vele nem éri meg.
ACER Nitro XV272P talán ez való neked.

[ Szerkesztve ]

(#99554) MarkBlade


MarkBlade
csendes tag

Viszont a pixel hibákat nem lehet kijátszani a 14 napos visszatérítéssel ha weben veszed? Ne legyen csak általános kérdésként kérdezem.

(#99555) Lauda válasza MarkBlade (#99554) üzenetére


Lauda
félisten

Miért ne lehetne? Simán elállsz és kész.

(#99556) MarkBlade válasza Lauda (#99555) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

Akkor mi a francnak fizessél 6-10000-krt pixelgarira? Azt hittem én hagytam ki valamit de akkor ez csak sima lehúzás..

(#99557) Lauda válasza MarkBlade (#99556) üzenetére


Lauda
félisten

Itt most nem arra gondolsz, hogy ilyen módon biztosan pixelhibamenteset kapsz? Szerintem érdemes az ilyet kifizetni, mint lutrizni. Mert a visszaküldözgetés a te költséged marad.

[ Szerkesztve ]

(#99558) MarkBlade válasza Lauda (#99557) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

Azért 2* beleszaladni a pixelhibás monitorba az jó nagy pech. .azért annyira nem jellemző szerintem. Visszaküldés ha postán keresztül csinálod akkor persze de ha beviszed max kis benzinköltség plusz időt, de nem buksz annyit.. szerintem. Így azért furcsa hogy erre miért sápolnak le ha amúgy is jár.

(#99559) Lauda válasza MarkBlade (#99558) üzenetére


Lauda
félisten

Nem sápol le senki, mert ilyen garancia alapból nem jár. Persze te tudod, ha neked ez nem éri meg, akkor ne kérd, nem tudom mi itt a probléma.

(#99560) MarkBlade válasza Lauda (#99559) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

jah nem problémázok rajta. Csak nem tudtam hogy így kijátszható a dolog. Ez a pixel téma számomra kicsit fekete lyuk. mert ha valami hibás azt miért nem cserélik? Értem hogy itt különböző szabványok vannak amik egyfajta tűrést adnak neki de nem értem miért? Mert ha nem jó cseréljék.. és azért ha nem úgy működik valami ahogy az le van írva akkor az hibás.

(#99561) Lauda válasza MarkBlade (#99560) üzenetére


Lauda
félisten

A gyártó megad x hibaszámot, ami belefér. Ha azt túllépi a panel, akkor cserélik, egyébként nem. Ha kifizeted a pixelgaranciát, biztosan hibamenteset kapsz. Egyéb esetben vagy szerencséd lesz vagy nem. A 14 napos elállás természetesen él itt is, mivel nem kell indokolnod semmit.

[ Szerkesztve ]

(#99562) MarkBlade válasza Lauda (#99561) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

Köszi a választ nem tépem tovább idegeid :R

(#99563) AxBattler válasza Kalozman (#99550) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezek az LG-k 75Hz-esek, szóval ha nem tolsz sok kompetitív FPS-t, akkor elég kell, hogy legyen, mindkét 29"-os jó választás, illetve 100k HUF-ért ott a 34WK650 is. Azt, hogy ekkora méreten téged zavar-e a 1080p, neked kell eldöntened, de engem pl. nem zavar (használati távolságtól is függ).

Sok Freesync monitor képes Nvidia kártyákkal "összedolgozni" - ennek utána tudsz nézni a neten.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99564) juve600


juve600
nagyúr

üdv

egy Samsung S24D330 új monitor 25k-ért vállalható ? heti 1-2 óra játékra lenne
:R

(#99565) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

Van ennél most jobb választás 27"-es, film/irodai használatra?
LG 27MK430H-B

II-es árkategória, IPS panel, NEM PWM-es! Munkahelyen ilyen van és imádom...csak gondolom hátha tudtok jobbat ajánlani ezért az árért.

Kellene még venni párat...

Make Love not war!

(#99566) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#99480) üzenetére


QwErTy42
addikt

Valaki esetleg?

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99567) AxBattler válasza SirRasor (#99565) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha kis plusz belefér, akkor Asus VC279E - szerintem szebb képe van ennek az AH-IPS panelnek, bár ezt is az LG gyártja.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99568) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Milyen monitort ajánlanátok Egy i5 750 + GTX660 Ti-hez?
A legfontosabb szempont, hogy szembarát legyen!
Ha jól tudom a szembarát az inkább az IPS monitorokra jellemző, így a második szempont, a válaszidő valószínűleg nem lesz 1ms, de annyi baj legyen.
Márkát nem preferálok.
A képfrissítés lehetőleg magas kéne, mert játékra és filmnézésre lenne.
A mérete Minimum 24'.
Árban nem tudom mennyibe kerül a fenti paramétereknek megfelelő. Ha lehet, akkor Ár/minőségben valami bestbuy-t tudnátok ajánlani?
Köszönöm!

(#99569) SirRasor válasza AxBattler (#99567) üzenetére


SirRasor
őstag

1-2k még elmenne, de ez túl nagy felár azért, hogy...na várj, IPS mind2 :D Átlag felhasználónak még az AMOLED - IPS különbség se tűnik fel (leszámítva minimum fényerőn a feketét..), szóval szerintem nem éri meg a felárat.

Make Love not war!

(#99570) AxBattler válasza SirRasor (#99569) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a másikat imádod, akkor nincs kérdés. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99571) Mans20 válasza AxBattler (#99567) üzenetére


Mans20
addikt

Eléggé kiábrándító ennél a monitornál is, hogy nem ér ki a kép a káváig. Lehet csak engem zavar. VC279

(#99572) Lauda


Lauda
félisten

Általános felhasználás esetén (tehát nincs fotószerkesztés stb) mekkora veszteség vga kábellel összekötni a gépet a monitorral a dvi-hoz képest?

Köszönöm!

(#99573) koxx válasza Lauda (#99572) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Analóg jel, láthatóan rosszabb képet ad.

(#99574) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de ezután is tanácsot kérnék az alábbi igény kielégítésére:
Notebook mellé második kijelzőnek keresek 24"-os monitort munkára és olykor játékra. A kapcsolat a géppel HDMI-n keresztül működne. Melyik típus lenne javasolt?
Mivel a notebook új Acer lesz, ezért a gyártó termékeit nézegettem, például Acer Nitro VG240Ybmiix FreeSync Monitor 23,8" vagy Acer ED246Ybix monitor 24", illetve most találtam szimpatikus termékként az LG 25UM58-P-t, talán ez utóbbi tetszene leginkább.
Ami fontos, hogy hátlapján legyen rögzítési pont, mivel monitortartó konzolra lenne rakva, nem a saját talpán állna.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#99575) AxBattler válasza Mans20 (#99571) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha viszont kiérne, akkor a bleed, vagy az ára zavarna. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99576) Mans20 válasza AxBattler (#99575) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem elég lesz a 24-es is, az jó árban van most.. Szerinted a Vz249 mennyivel rosszabb mint a Dell P2419?

(#99577) #48613632


#48613632
törölt tag

Figyelem, sajnos csak az UK-n belül érvényes.

Samsung C27FG70 27" 144Hz curved gaming monitor ebay akció

gyártó oldala

Ezt a monitort, ha ma éjfélig megvásároljátok, és a fizetésnél, a voucherhez beírjátok a PARTY szót, akkor 20% kedvezményt kaptok, azaz 200 font helyett, csak 160-ba kerül. Annyiért meg ajándék.
De rohadtul viszik, szóval lehet, hogy reggelre már nem lesz.

Már a tartalék tartalékját is elköltöttem a hónapban, de ez szerintem kihagyhatatlan ajánlat ennyiért. :B

szerk:
Amúgy, az eladó az ebuyer, ergo gyorsan megnéztem az oldalán, és ott is apróért van.

[ Szerkesztve ]

(#99578) Cobra69 válasza Qtya123 (#99548) üzenetére


Cobra69
csendes tag

Köszi, pont ezt néztem én is ki !!!!!!
Még egyszer köszi a segítséget !!!!! :R :R :R :R :R

(#99579) AxBattler válasza Mans20 (#99576) üzenetére


AxBattler
félisten

Passz, mindkettő jó monitor... viszonz a VZ249HE árában én inkább egy új P2417H-t vennék apróról.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99580) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Csak játékhoz keresek monitort 70k-ig, 24-27" fullhd. A játékidő 1/3-a single (60fps max graf), 2/3 multi fps (100+fps, low graf).

A mostani konfigommal a 100 fps kb a stabil, a 144 "messze" van.

Így is megérheti egy 24"-s 144 hz-s monitor?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99581) snecy20 válasza Polllen (#99580) üzenetére


snecy20
veterán

Megéri, természetesen. Ha a jövőben lesz erősebb VGA-d, akkor máris praktikus lesz a 144Hz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99582) Lauda válasza koxx (#99573) üzenetére


Lauda
félisten

Közben volt lehetőségem kipróbálni és sokkal rosszabb a kép. Életlenebb és nem jók a színek sem. Veszek majd egy jobbfajta displayport-dvi kábelt.

Addig viszont úgy tudnám ideiglenenesen megoldani, hogy ma kapok egy displayport-hdmi átalakítót. Hdmi-dvi kábelem van itthon. Az okozhat bármi gondot, ha így kötöm be a monitort? A digitális jel és a vele járó jobb kép megmarad elvileg igaz? :)

(#99583) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!
Gondolkozom, hogy használtan veszek egy 19”-os 1280x1024 felbontású monitort a Core i5-ös 4. generációs 13.3” laptop mellé. (Tudom, a laptop nagyobb felbontású monitorral is tudna működni, de ez most pont elég lenne…)
Nem tudom viszont van-e bármi jelentősége annak, hogy a két eszközt VGA vagy DisplayPort-tal csatolom-e össze? Tehát érdemes-e többet kiadni a DP port miatt ebben az esetben?
Köszönöm,

(#99584) Mans20 válasza AxBattler (#99579) üzenetére


Mans20
addikt

Régebbi modelt nem vennék , meg nincs aprón most garival.

(#99585) AxBattler válasza Mans20 (#99584) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, most nincs aktuális hirdetés, de többen szoktak bontatlan dobozokat kínálni 1 év garival, 40-45k HUF-ért.
Eggyel korábbi generációs, kb. semmi különbség a kettő között.

(#99586) juve600
De az nem P-széria, hanem egy SE2717H... persze 43k HUF-ért úgy megéri, mint a huzat, ha valakinek hasonlóra van szüksége.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99586) juve600 válasza AxBattler (#99585) üzenetére


juve600
nagyúr

27" is van most fent 43k-ért új

(#99587) Polllen válasza snecy20 (#99581) üzenetére


Polllen
nagyúr

Oksa, köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99588) psycroptic válasza AeSDé Team (#99542) üzenetére


psycroptic
őstag

Írtam egy privät üzenetet.

PSNID: Tomy83PS

(#99589) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. IPS monitort szeretnék vásárolni,max 65 000-ért pixel garanciával együtt + szállítással együtt. Minimum 24 colos legyen.
Oázisból rendelném pixelgarancia ügyben. Melyikeket ajánljátok szívesen? 3-4 évre terveznék minimum vele.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#99590) Potyka03 válasza Potyka03 (#99589) üzenetére


Potyka03
senior tag

Bocsánat,a lényeg lemaradt :)
Alap felhasználásra,filmnézés,netezés,néha egy kis játék(többnyire autós játékok,ETS,ATS,FORZA)
Ha fps-zek akkori s csak single player(Just Cause sorozat,stb...)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#99591) Gigi01 válasza koxx (#99423) üzenetére


Gigi01
őstag

És ha az nincs?AOC CQ32G1,igaz nem wide.

(#99592) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS 27" VX279H-W használok, főleg játékra, illetve alap dolgokra.

szeretnék valami újabbra váltani, de nem igazán tudom mi lenne az a monitor amit tényleges változást hoz.

Az biztos hogy 144hrz-ben gondolkodok,amit nem tudok, hogy érdemes a WQHD monitorok felé kacsingatni, vagy fullhd-ban is tudok újat látni?

Gépem megvan a wqhd felbontáshoz játékoknál, de nem tudom megéri e a felárat.

Valamint ugyancsak nézegettem pl. qled monitort (samsung) ezeknél megéri a kb 30-40 felárat a qled?

Tanácstalan vagyok segítsetek :)

Kb. az alábbiakat néztem:

LG 34UC79G-B
Samsung C27JG50QQU
Samsung C32HG70
Samsung C27HG70

Összeghatár olyan 150.000 lenne max.

(#99593) Lauda


Lauda
félisten

Van annak bármi jelentősége, hogy egy monitort/tv-t milyen átalakítóval, kábellel köt be az ember? Tehát ha a kép megfelelő, akkor más gond nem lehet? Értem ezalatt, hogy ha a legolcsóbb átalakítóval is megfelelő a kép, akkor van értelme vásárolni egy drágábbat? A készülékek nem károsodhatnak? A monitorom jelenleg úgy van bekötve, hogy be van dugva a gépbe egy displayport-hdmi átalakító, abba pedig egy hdmi-dvi kábel, mivel csak dvi és vga bemenet van a monitoron. Ha ez így marad, attól nem lehet baja a monitornak? Mert a kép jó rajta.

Köszönöm szépen!

(#99594) Sub-ZeRo válasza Lauda (#99593) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesz neki baja. Egyedül azt nézt meg rajta, hogy az átalakító mit tud átvinni.

Lásd hdmi-n, hogy 4096-os felbontást, hány Hertzen, stb. Mert vannak "gyengébb" átalakítók, amit nem tudnak nagy felbontást átvinni. Találkoztam ilyennel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#99595) M3aN válasza M3aN (#99574) üzenetére


M3aN
senior tag

Erre esetleg valaki valamit? :) Minden tanácsot szívesen fogadok.

(#99596) Lauda válasza Sub-ZeRo (#99594) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! :)

(#99597) Kalozman


Kalozman
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. A választék lecsökkent személyes megnézést követően.
Ami még felmerült kérdésnek.
- a GTX1660Ti viszi-e a WQHD-t ?
ha igen akkor erre esne a választásom MSI Optix MAG271CQR.
amúgy ismeri valaki az MSI monitorokat ? Nem igazán vannak kiállítási darabok ...

Ha a fenti videókártya nem lenne az igazi WQHD-val, akkor marad a FHD (ami 27 colnál már nem az igazi ... patthelyzet ...). ebben a esetben:

- samsung c27fg73fqu
- MSI mag271cr

Véleményekes, tapasztalatokat illetve bármilyen segítséget szívesen fogadok.

Előre is köszönöm.

(#99598) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék feltenni egy elméleti kérdést, amire megerősítért vagy cáfolatot kérnék tőletek, hogy jól gondolom-e.

Szóval ha veszek egy 240 hz-es freesync-es monitort, akkor az nem katasztrófa ha nincs állandóan 240 fps+, hanem mondjuk csak 150-200 között, mert a freesync miatt ugyanúgy folyamatos a játék, és elméletben így még mindig jobb mintha csak egy 144 hz-es monitorom lenne? Még ha igazán nem is látod a kettő közti különbséget. A monitorok közti árkülönbözetet most ne vegyük figyelembe.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#99599) juve600


juve600
nagyúr

Üdv
Hogyan tudom levenni erről a monitorrol a talp tartóját? Van ott valami zár de nem jövök rá hogyan kellene
:R

(#99600) AxBattler válasza juve600 (#99599) üzenetére


AxBattler
félisten

A lakat szerintem a Kensington zár jele.
Egy modellszám azért nem ártott volna... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.