Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) krbC válasza Zolee888 (#99207) üzenetére


krbC
tag

Szia. Nem vagyok nagy szaki, de 8ms és 60Hz es a monitor amit néztél. Nem a legjobb játékra.

-gl hf-

(#99452) Franklin válasza krbC (#99450) üzenetére


Franklin
addikt

A Samsung ívelt, én nem ajánlom.

Inkább ezek: LG 24GM79, AOC G2590FX vagy GX, Acer KG251QF

(#99453) agressor12


agressor12
senior tag

Sziasztok

Egy kis segítséget/információt szeretnék kérni.
Jelenleg 60Hz-es monitorom van és szeretném lecserélni 144Hz-re játék miatt.
Jelenleg a game 90-100fps-es fut kb,Freesync miatt elvileg vissza fogja venni a frissítést az fps számra ,ha jól gondolom?
Tudom jelenleg még nem fogom tudni kihasználni a 144Hz-et de a 60-hoz képes így is sokkal jobb lesz,ugye?

(#99454) koxx válasza agressor12 (#99453) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenképp jobb lesz 60Hz után.

(#99455) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani monitort egyelőre kizárólag konzolra? 28-32" ben gondolkozom kb max 150.000ig Most One X-et használok, de egész biztosan meg fogom venni a következő generációs Xbox-ot is jövőre.PC-re elhanyagolható egyelőre amire használnám mert egy i5 6500 és 1050-es kártyám van.Rájöttem, hogy jó-jó a nagy tv előtt játszani, de fps-t jobb közelről.Van ilyenkor értelme pl. 144-ben gondolkodni, meg 4k-ban?

Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#99456) koxkids válasza Brekk (#99339) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi :)
Ahogy nézem, ez a monitor 60Hz-es, miben lenne jobb pl. egy 75Hz-es monitor? Játékoknál észlelhető csak különbség?

(#99457) Törzsúr válasza snecy20 (#99211) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Rendeltem én is egy ilyet, a Dell mellett lesz majd. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#99458) Brekk válasza koxkids (#99456) üzenetére


Brekk
addikt

Akkor vedd ezt: ACER B247YBMIPRZX
Ugyanaz mint a Dell, csak 75Hz-es. :K Sztem az a +15Hz is meglátszik.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#99459) Brekk válasza zef (#99448) üzenetére


Brekk
addikt

27uk670 pedig akciósan kicsit olcsóbban. Az az USB-C nem rossz dolog...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#99460) koxkids válasza Brekk (#99458) üzenetére


koxkids
őstag

Na, ez tök jó, köszi :)

(#99461) snecy20 válasza Törzsúr (#99457) üzenetére


snecy20
veterán

Közben nálam ment mind a kettő vissza elállással az alza-ba. :D :( (3 monitoros surround-hoz vettem őket)
A kezdeti pozitív benyomások után - megörültem hogy a G-Sync kompatibilitás működik.... - ahogy kiismertem a monitort, rájöttem, hogy nagyon nem véletlenül olcsó ez a modell. A fekete ghosting-ja valami egészen brutális, játékok alatt lényegében az elmosódás olyan mértékű, hogy az már bántó. Betekintési szögei és színtorzulásai alulról vetekednek a leghitványabb TN panellal.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99462) zef válasza Brekk (#99459) üzenetére


zef
tag

Én pont hogy az UK650-et látom most ~110k körül, a 670-et meg ~120k körül.
Hol lehet olcsóbban 670-et kapni a 650-hez képest?

(#99463) Brekk válasza zef (#99462) üzenetére


Brekk
addikt

Normális esetben 120e lenne a 650...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#99464) Törzsúr válasza snecy20 (#99461) üzenetére


Törzsúr
senior tag

:Y B+
Azért majd megpróbálom belőni az enyémet amennyire lehet...

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#99465) HdRew válasza psycroptic (#99449) üzenetére


HdRew
őstag

Tudom ajánlani, én is nem olyan rég ruháztam be egy ilyen monitorra akcióban 111,5K volt az MM-ben, nagyon állat. :)

(#99466) psycroptic válasza HdRew (#99465) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszi neked is!

PSNID: Tomy83PS

(#99467) salytmasztor válasza snecy20 (#99461) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Snecy20 (és Hunreeth)
Kissé cáfolnám / árnyalnám a tapasztalataid.
Elsők között rendeltem meg ezt a monitort, amikor az akció bejött (előtte is ezt néztem ki, csak vártam pont egy ilyen leárazásra), és azóta is imádom (főleg az ár-érték aránya miatt persze). :K
Legtöbb beállítással tényleg borzalmas eredmények is voltak (ghosting, bleeding, stb).
Az tény, hogy (nagyon) sokat kell(ett) tesztelni a beállításokat, mire összejött, de most gyors játékra is szuper, illetve filmre, netre is.
Mondjuk a feketét nem szoktam teljesen mélyre levenni (játéknál), mert akkor nem látnék semmit a sötét sarokban :U , de szerintem elég jól be lehet lőni, csak sokat kell a beállítások között variálni, mivel számos lehetőség van, amivel lehet trükközni és változtatni a végeredményen.
Benq XL2411Z (TN) "pro" gamer monitorról váltottam, így elég érzékenyen veszem a gyors akciónál a mozgás elmosódást és mégis meg vagyok elégedve a váltással, MIUTÁN tényleg jól sikerült belőni az értékeket.

(#99468) Törzsúr válasza salytmasztor (#99467) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ennek baromira örülök, csak jó lenne pár konkrét dolog is amivel pl. a "ghosting, bleeding" kikerülhető. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#99469) AxBattler válasza salytmasztor (#99467) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg leírhatnád a Te beállításaidat, hátha tudnak vele valamit kezdeni a srácok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99470) snecy20 válasza salytmasztor (#99467) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom mire gondolsz, mert túl sok beállítási lehetőségre nincs lehetőség, pláne ami a bleedinget / ghostingot illeti, meg játékok alatt az elmosódottságot. Van ami abszolút VA sajátosság (Acer Z321QU-n is jelentkezik valamennyire), csak itt jelen esetben jobban előjön.

Nekem az Acer Z321QU mellett elfogadhatatlan volt amit tapasztaltam, nyilván ha csak önmagában lett volna azonnali összehasonlítási lehetőség nélkül, akkor még "elmegy".

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99471) Gigi01 válasza salytmasztor (#99467) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát én már bánom,hogy nem rendeltem egyet. VA panelre kíváncsi lennék.

(#99472) salytmasztor válasza snecy20 (#99470) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Azért a Freesync on-off + MBR + Game mode + Low Input Lag on-off + Overdrive: off-low-med-high-boost + Picture Boost-BrightFrame + Gamma 1-2-3, stb beállításokkal és ezek különböző kombójával elég sok variációt össze lehet hozni...

Acer Z321QU? Több mint dupla ár + G-Sync. :U
De értem, éppen ez volt kéznél összehasonlításra. :B

Majd ma később vagy holnap leírom vagy fotózom a beállításokat amik nekem beváltak.
Érdemes amúgy az AOC G-Menu-t felrakni, mert jóval gyorsabban lehet tesztelgetni.
Esetleg akinek rossz a kép / mozgás / stb, az leírhatná vagy fotózhatná a settings-eket, kipróbálom azokat is, mert még én sem zongoráztam végig az összes jobb/rosszabb kombinációt.

[ Szerkesztve ]

(#99473) snecy20 válasza salytmasztor (#99472) üzenetére


snecy20
veterán

1 hétig mást sem csináltam, csak ezek variációit próbálgattam. :D Az Overdrive-nak a négy lépcsője az kb. a rossz-borzasztó-rettenetes-tragikus árnyalatok, mert a fekete utánhúzás az minden esetben jelentős.
Ez persze nem verdikt akart lenni a részemről, vagy pálcatörés a monitor felett, valószínűleg csak az amúgy magas igényeimnek nem felelt meg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99474) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Ryzen 2200G CPU mint VGA + Asrock b450m-hdv alaplaphoz (HDMI, DVI-D, D-Sub csatlakozókat tud) milyen monitor passzol?
Felhasználás: net + programozás + filmek.
A munkahelyi 27" HP 2560x1440 monitor felbontása nagyon tetszik, programozáshoz ideális, de itthonra talán kisebb fizikai méretű is elég lenne (de a felbontásnak örülnék). Tizenéves 1440x900-at váltana. Ami nagyon zavar: sok laptop kijelzője, amiken homogén képet vagy Windows asztalt nézve is a képernyő teteje meg alja jól láthatóan más színű. Na, ilyet NEM akarok.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#99475) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Egy 15 éves 24"-os monitort igyekszem lecserélni.

Alábbi paraméterekkel keresem:

- első sorba játékra használnám
- 2560x1440 felbontással (vagy 2560x1600)
- minimum 144Hz (mivel FPS-el játszom)
- 32"-tól 38"-ig (27" kevés!)
- IPS panellal (vagy VA??)
- Kb 200k-t szánnék rá

Az Árukereső-t néztem,de nincs fent minden monitor :((

Egy 2080-as kártyával lesz használva.

Ki mit ajánlana?

Előre is köszi!

(#99476) koxx válasza raverke (#99475) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

LG 32GK850G-B, ASUS ROG STRIX XG32VQR

(#99477) Pokesz007 válasza psycroptic (#99449) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Törölve---

Igaz most látom,hogy nekem egy másik testvére van a LG 29 WK 600-W. Benéztem.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#99478) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét!

Az Asus VZ239HE mennyivel rosszabb mint a Dell P2319? Véleményeknél olvastam, hogy az asusnak gyenge a feketéje, talpa meg nem egy stabil. Mondjuk árban elég jó.

(#99479) Tommy-1998 válasza raverke (#99475) üzenetére


Tommy-1998
tag

32" már sok ekkora felbontásra, én is 24"-ról váltottam 27"-ra nem vártam jelentős nagyobbodást 3"+ -tól, de kibontás után azt hittem tv-t vettem :Y. Egyébként én egy Acer XV272UP-ot vettem én megvagyok elégedve vele a kép tűéles, minden játék smootos a freesyncel ami jól működik egy RTX2080-al

(#99480) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok

A Philips 328P6VUBREB monitort nézegettem mostanában.
Dell U2410-ről váltanék.

A teszteket és a speckókat nézve elég meggyőzőnek tünik.
Használnám internetölésre és film nézésre.
Játékra nem, ezért nem fájó számomra a freesync hiánya. Viszont a HDR, a 3300-as kontraszt, a 650 nites fényerő, a csatlakozók garmadája, a beépített dokkoló és az állítható, masszív talp nagyon begyere.

TV még nincs és egy darabig nem is lesz a családban, ezért lenne ez egy ilyen mindenes. A Dellt is így használjuk de a nagyobb kijelző, fényerő és kontraszt már elférne.

Van alternatívája ebben az árban?
Van olyan hátránya amiért ne válasszam ezt?

Köszi!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99481) Ryan1318


Ryan1318
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni Benq 22" 60Hz monitoromat valami komolyabb modellre. 1070Ti kártyám van egyenlőre még nem szeretném lecserélni szóval ehez szeretnék választani.
A sivatagos boltban ajánlották ASUS VG279Q ezt a modellt 27col Full Hd felbontástól viszont félek hogy látom a pixeleket. Tudnátok véleményt mondani vagy ha van más alternatíva?
Maximum 150 160 ameddig a keret engedi. Játékre szeretném néha egy kis film meg látvány terv. Tn paneles monitort nem szeretnék. :R

(#99482) peppi001


peppi001
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata Viewsonic VA2719-sh típusú monitorral?
Érdemes erre cserélni egy szintén Viewsonic VP2130b-t?

Köszi.

(#99483) MarkBlade válasza peppi001 (#99482) üzenetére


MarkBlade
csendes tag

Sziasztok! AOC CQ32G1 erről a típusról vélemény? A méret és az hogy 144 Hz + 1 ms válaszidő miatt döntöttem mellette. Ha van más javaslat persze meghallgatom. :)
120-130k van rá kb Köszönöm előre is!

(#99484) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Ha rá kéne bökni, akkor a 3 monitor közül Ti melyiket vennétek? Kompetitív játék a fő cél :)

1. Dell AW
2. AOC
3. Acer

Nekem személy szerint az Alienware a legszimpibb, de nem tudok róla semmit.. Megnéztem néhány tesztet róla, nagyon dícsérték, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre a többi monitor tükrében. És amúgy nem muszáj erre a 3 monitorra korlátozódni, ha van jobb ötlet, jöhet!
:R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#99485) Törzsúr válasza MarkBlade (#99483) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én is rendeltem olyat, még nem jött meg.
Az biztos, hogy az árát megéri, külföldi tesztek, videók alapján.
Én spektrofotométerrel bekalibrálom a sajátomat az biztos.
100k alatt bestbuy szerintem. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#99486) Amerigo57 válasza galaktikus (#99484) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Nemzetközi tesztek és vásárló vélemények alapján :

Dell AW2518HF
Link:

(#99487) Dictator^


Dictator^
veterán

2008-ban váltottam egy 32" síkképernyős TV-re, majd 3 éve cseréltem egy 40"-os (Samsung UE40H6400) TV-re.
Változó, de olyan 60-110cm-re ültem tőle.
Most visszaváltottam a monitorokhoz, a 144hz miatt, viszont az egyetlen egy dolog ami a monitorban nem tetszik az az íveltség.
Első pár órán vagyunk túl együtt, viszont olyan érzésem van, mintha szédülnék előtte. Émelygés, hányinger érzet...
A monitor egy Acer Z321QU, a mérete nem baj, sőt tetszik, hogy nem kellett 27"-ig visszamenni (nem is biztos, hogy bírtam volna). Minden mást megfelelőnek érzek egyelőre, ez alatt a pár óra alatt.

Volt valaki így vele, mi a teendő? :)
A monitor tetszik.
(Nem tudom, hogy ront-e a helyzeten, de Asztigmiám van, olyan szemüvegem is van, ami nem megfelelő ívben nézve ugye töri a látott dolgokat (szögeket).

(Ez alatt a pár óra alatt már tudom, hogy nem mennék vissza 60Hz-re. Ennél az Acernél meg volt minden amire vágytam, 144hz, Gsync, 32" col (vagy nagyobb), illetve a garancia (ezeknél pechesnek érzem magam, mert a Samsung TV-m kijelzője is a garancia lejárta előtt 2 nappal hibásodott meg, hétvége előtt.. több ilyen esetem is volt, viszont itt az 5 év garancia dobott nagyon sokat nálam.
Meg az ára (thanks Brekk ;) )

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#99488) Gigi01 válasza MarkBlade (#99483) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is szemezek vele.Nemrég visszaküldötteket leakciózhatnák. :DDD

(#99487) Dictator^ : én 34uc79-et küldtem vissza,mert valamiért elfáradtam tőle,meg zavaró volt nézni,bármit állítottam,30 napot adtam neki

[ Szerkesztve ]

(#99489) Dictator^ válasza Gigi01 (#99488) üzenetére


Dictator^
veterán

Mondjuk az ultra wide és ívelt is.. Ilyet már meg sem mertem kockáztatni.

Nálam az egyedüli eltérés ami szerintem okozhatja, az az, hogy ívelt.
Kicsit félek, mert 32"+ körül nem sok nem ívelt, 16:9-es monitor van... (144hz, 16:9, 1440p)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#99490) Gigi01 válasza Dictator^ (#99489) üzenetére


Gigi01
őstag

Lehet az íveltség volt a baj.Ja,én is inkább 30 fölé mennék,va pannellel.IPS nem kell több.TV árakat meg nem fogok kifizetni.

(#99491) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

AOC monitorokról mit lehet tudni? Érdemesek a megvételre?
Konkrétan kinéztem egy AOC Q3279VWFD8 típust:

- 2560 x 1440 felbontás
- 32 col
- IPS panel
- 5ms válaszidő
- 250 cd/m2 fényerő
- 75Hz

Ára sem vészes, 65.000Ft

Egy 27-es, 60Hz-es FHD felbontású IPS LG-t váltana le, mely már kiszolgálta az idejét.

Nem vérkomoly szinten, de játékra lenne használva többnyire.

Szeirntetek?

(#99492) AxBattler válasza Cingáriusz (#99491) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a méret és felbontás jó Neked, valamint nem zavar a VESA rögzítés hiánya, akkor vedd bátran! Elég jók róla a vélemények (nekem az 1300:1 körüli kontrasztarány tetszik különösen), és állítólag Nvidia kártyával is megy az Adaptive Sync, de Dell Ultrasharp szintet azért ne várj tőle.
AOC Q3279VWFD8 Logout ismertető, PC Monitors review

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#99493) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok!

elnézést kérek a kérdésemért de nem tudom van e rá válasz és azt hol tehetném fel jó helyen.

Létezik olyan eszköz a szántógéphez ami figyeli a környezet fényerejét és ahhoz automatikusan állítja a monitor fényerejét?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#99494) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ehhez a videókártyához ez a monitor elég jó?
https://compker.hu/termek/35737
Ennyi a keretem és barátomnak is ez van és tetszik a tűéles kép, ami nem zavarja a szememet mint a TN paneles AOC. Rendesen éles és nyugtató színeket ad? Megéri ez a monitor?
Videókártya : MSI ARMOR 8GB GTX 1070 OC
CPU: Ryzen 5 1400
RAM: 2x8GB 3000Mhz
Gondolom ennél több nem kell. Az FHD az számomra a legjobb. 40.000Ft-nál többet nen akarok szánni monitorra!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#99495) Cingáriusz válasza magmakocka (#99494) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hát, a vga-hoz mérten ez a monitor nagyon sovány. Annak a vga-nak egy WQHD monitor lenne az igazi társa, 75-144Hz-en.
A másik, hogy az a Ryzen 1400 tutira nem hajtja ki azt az 1070-est. Most nagyon beestek az Ryzen 2600-osok árai, érdemes lenne beszerezned egy olyat.

(#99496) magmakocka válasza Cingáriusz (#99495) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nem bírom az olyan magas felbontásokat. Elhiszem, hogy nagyobb monitor kell. De a Ryzen 5 1400 kitudja hajtani a GPU-t. Játékot is mondjak hozzá? Jobb CPU nem kell egy darabig. De ez az AOC F22+ zavarja a szememet. Oda kell bújnom a monitorhoz, hogy elolvassak bármit is. Nem volt valami éles, de ha felhúztam a monitoron, nem volt olyan jó.
WQHD monitor nekem nem fog kelleni egy darabig. Mert én egy UHD monitort simán szépnek látok. Láttam 300k TV/monitort. Tudom hogy ég és föld lenne. De sokáig szoktam gép előtt ülni és tényleg kényelmes volt az a monitor. Mit gondolsz? Ha ezt az overkillt leszámítjuk, megérné? Tudom, hogy lehetne feljebb.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#99497) MarkBlade


MarkBlade
csendes tag

SAMSUNG LC32HG70QQUXEN ez is elgondolkodtat.. a qled és a HDR megéri az árát?
Most akcióban 149k ha megéri lehet ezt venném inkább..
MSI Optix MAG321CQR ezt néztem még..
meg amit írtam a AOC CQ32G1
Melyiket a 3 közül? :F
:R

(#99498) Tommy-1998 válasza Cingáriusz (#99495) üzenetére


Tommy-1998
tag

WQHD? Legalább 1080Ti kell hogy normálisan menjenek a játékok rajta az újabbak is majd! 1070 max FHD 75 hz

(#99499) magmakocka válasza Tommy-1998 (#99498) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

És te mit gondolsz erről a monitorról?
https://compker.hu/termek/35737

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#99500) Cingáriusz válasza Tommy-1998 (#99498) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Csúnya lenne, ha 1080ti kéne hozzá :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.