Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98301) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Most kis utánaolvasas után elgondolkodtam az LG 32GK850F vásárlásán is.

Elvileg ugyanaz mint a 32GK850G, de jobbak a színek és van HDR400 (tudom nem igazi).

YT-on van összehasonlítás is, színek tényleg jobban tűnnek az F-en, de nincs G-sync csak AdaptiveSync /freesync....

Ti mit gondoltok? Gtx 1080 kártyám van... F hogy menne ezzel a kártyával? Elvileg Nvidia támogatja a Freesync-et is? Vagy mi az előnye a Gsync-nak esetemben?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98302) Albigator válasza Acheron (#98300) üzenetére


Albigator
őstag

Igen főleg azért, mivel sok monitoron csak 1.4-es HDMI csati van és 2.0 kéne legalább a 144 Hz-hez 1440p-nél.

(#98303) OgreImre válasza SoundBox (#98297) üzenetére


OgreImre
senior tag

PS4-hez, főleg ha az PS4Pro akkor inkább a 4K 60Hz.
A 144Hz-ből nem profitál semmit a PS4.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#98304) Amerigo57 válasza Drakk (#98298) üzenetére


Amerigo57
őstag

Drakk
1 , Dell U3219Q
2 , Acer Pro Designer PE320QK
Link:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#98305) NandorHUN válasza NandorHUN (#98301) üzenetére


NandorHUN
addikt

Színeket tekintve egyébként itt egy összehasonlítás lg 32gk850g és 32GK850F között :

[link]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98306) SoundBox válasza OgreImre (#98303) üzenetére


SoundBox
tag

Szia köszönöm válaszod.

(#98307) madtolyy válasza madtolyy (#98289) üzenetére


madtolyy
csendes tag

Úgy látom senki. Visszaolvasva a fórumban láttam, hogy néhányan szemeztetek vele, de akkor ezek szerint senki nem vett ilyet. Bátor voltam és megrendeltem :) LG 34UC79G-t vettem de visszavittem. Akit esetleg érdekel, hogy mi volt a gondom vele: https://prohardver.hu/tema/re_lg_34uc79g_g_mint_gamer/hsz_386-386.html

[ Szerkesztve ]

(#98308) Drakk válasza Amerigo57 (#98304) üzenetére


Drakk
tag

Köszönöm a segítséget!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#98309) FuRiONight válasza NandorHUN (#98305) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ez lehet, hogy mèg valós is, de akkor sem hinnèk egy youtube-s videónak.

(#98310) -FLY-> válasza SoundBox (#98306) üzenetére


-FLY->
őstag

LG 27UK650W-re érdemes ránézni, ha elég a 27". Leköltöztem a konzollal egy ilyenre a tv-ről, teljesen rendben van, mondjuk ez a mostani megmaradó, már a negyedik darab, de kitartás. :)

(#98311) laychi


laychi
veterán

ACER XF270HUA tulajok próbálták a G-SYNC kompatibilitást?
Érdekelne működik-e.?

(#98312) Beaumont


Beaumont
aktív tag

Sziasztok,

Elég sokat olvastam a fórumot, és sok monitorra rákerestem már ami esetleg szóba került a fejemben. :)

A jelenlegi monitoromat az Amazonnál már másodszorra küldtem vissza (Asus XG32V), először valami belógott a képernyőbe, második alkalommal amit küldtek helyette meg olyan szintű felhősődés jelentkezett, hogy úgy döntöttem váltok másikra.

A következő monitorokat néztem ki sok-sok tesztet átolvasva:

Acer Predator XB271HUbmiprz
Gigabyte AORUS AD27QD-EK
Samsung LC32HG70QQUXEN

Az Acer monitor egyértelmű. IPS, max 165Hz frissítés, G-Sync. A Gigabyte új versenyző a piacon de kellemes tulajdonságokkal rendelkezik: IPS, 144Hz, HDR400, Freesync . A Samsung kicsit kilóg a sorból, 32inch, de itt is megvan a 144Hz, IPS képernyő, HDR, Freesync.
Elsősorban játékra használnám természetesen, de a sorozatokat, filmeket se hagynám ki.
És bocsi a linkekért, de itt angliában vásárolnám meg a végén.

Köszönöm előre is a segítséget, esetleges tapasztalatokat, más monitor tippeket hasonló árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#98313) koxx válasza Beaumont (#98312) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A samsung VA paneles nem IPS.

(#98314) Beaumont válasza koxx (#98313) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Köszönöm, akkor az már ki is lőve. Az Asusnál a ghosting zavaró volt BF V-ben es PUBG-ben is.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#98315) csubuka válasza Acheron (#98221) üzenetére


csubuka
addikt

De mondjuk 22-es monitort nem érdemes venni ma már nem?

A 27 meg túl nagy ilyen irodai asztalokra tán...

Legegyszerűbb ha felkínálom a cégnek, hogy melyiket fizetik inkább, a 2*24-et vagy a 21:9 ultrawide-ot.

A 34"-os élhető UW azért drágább, mint 2 db élhető FHD 24"-os monitor, ahogy nézem (~80k vs. 120k)

A 29"-os UW mennyire használható egymaga?

[ Szerkesztve ]

(#98316) NandorHUN válasza FuRiONight (#98309) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pcmonitors.info - n is be lettek mérve és elvileg 32gk850F-nek sokkal szebbek és éoetteltelibbek a színei.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98317) JSandor válasza Beaumont (#98314) üzenetére


JSandor
tag

Melyik típusú asus nál volt zavaró a ghosting ?

(#98318) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 24’ colos FHD monitoron a böngészőben a weboldal 100%-os natív méretét kb hány %-kal kell csökkentenem, hogy a 2K felbontás betűméretét imitálhassam rajta.

Vagyis azt szeretném látni, hogy a majdani 27' 2K-s monitoron mennyivel lesznek kisebbek a betűk...

Köszönöm,

(#98319) madtolyy válasza csubuka (#98315) üzenetére


madtolyy
csendes tag

Ha nem használsz olyan alkalmazást ami megköveteli a széles monitort akkor szerintem jobban jársz 2x24"-al. Én elsősorban irodai alkalmazásokat használok. Bent a cégnél 2x24" + laptop monitor van. Otthon volt LG 34UC79G-m de nekem nem jött be a széles kijelző.

(#98320) fokukac válasza ketele69 (#98318) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha a 27 colos monitor is FHD (azaz 2k), akkor nem kisebbek, hanem nagyobbak lesznek a betűk... :)

a 24 colos FHD (2k) monitor képpont-távolsága 0,2745 mm,
a 27 colos FHD monitor képpont-távolsága pedig 0.3114 mm

De lehet, hogy csak elírtad, és 4k-ra gondoltál. egy 27 colos 4k monitor képpont-távolsága 0,1554 mm.
Ebből kiszámolhatod, arányaiban mennyivel lesznek kisebbek a betűk.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#98321) Beaumont válasza JSandor (#98317) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Asus XG32VQ

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#98322) madtolyy válasza ketele69 (#98318) üzenetére


madtolyy
csendes tag

Ha AMD kártyád van akkor a Radeon vezérlőjében van egy olyan, hogy virtuális szuper felbontás.Ha azt bekapcsolod akkor elvileg engedi beáálítani a felbontást a monitorodon. Bár a kép nem lesz a legszebb de legalább látod a méretet. Ugyanakkor nem tudom, hogy ez valós megjelenést fog-e mutatni a 24" vs 27" col miatt. Van itt egy összehasonlítás bár nem tudom, hogy ebből is mennyi látszik. Persze ha QHD-ra gondoltál [link]

[ Szerkesztve ]

(#98323) csubuka válasza madtolyy (#98319) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!

CAD-re időnként jó ha van szélesség... de azért nem mindig az a fő munka ez a baj.

Amúgy a 29"-os 21:9-es ultrawide-ok meg túl kicsik tán... de azok olcsóbbak tán, ahogy nézem.

Lehet, hogy egy olyan kell és megnézem hogy tudom a laptop kijelzőjét használni, aztán max rendelek még egy 29"-osat... és akkor dualba két 29"-os UW. :)

Ezek a 34"-os UW-k lehet idegesítőek, hogyha nincsenek görbítve, nehéz belátni tán az egészet. Én meg görbítettet nem vehetek, meg alkalmanként, maikor CAD-ezni kell, akkor az nem lenne túl előnyös tán.

[ Szerkesztve ]

(#98324) fonok87 válasza ketele69 (#98318) üzenetére


fonok87
aktív tag

Gondolom 2k alatt az 1440p-t érted. Nos, pont a héten szerkesztettem ki a választ :) (34" 2560*1080 vs 27" 2560*1440 vs 34" 3440*1440 monitorokon vaciláltam és próbáltam hasonlítgatni a mostani 24" FHD-mhoz). Káva méretétől is függ, de kb 84-85% lesz ugyanannyi pixelből álló objektum mérete a 27" 1440p monitoron a 24" FHD-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#98325) Acheron válasza csubuka (#98315) üzenetére


Acheron
őstag

Kb így nézne ki a 2 x 24" vs 34" 21:9. Képpont számban viszont 3840 x 1080 pixelen gazdálkozhatsz, kettéosztva, szemben a 3440 x 1440 pixellel, egyben. Magyarán bár méretre nagyobb a 2 x 24", a szélesvásznún majdnem ugyanannyi infót tudsz megjeleníteni vízszintesen, és többet függőlegesen.
Persze nem biztos, hogy neked ez a jobb, neked kell tudni, a munkádat melyik segíti jobban. A 2 x 24" is remekül kihasználható, én is ezt a felállás használom évek óta 2 23 colos monitorral.
A 29" 21:9 monitort szerintem felejtsd el munkára, nagyon keskeny. :(
(#98320) fokukac: A FHD (1920 x 1080) nem 2k
A fórumtárs alighanem QHD (2560 x 1440) felbontásra gondolt. (igaz, ez sem igazán 2k, de elég gyakran nevezik annak)

[ Szerkesztve ]

(#98326) 0Hagyma0


0Hagyma0
csendes tag

Sziasztok!

Már lassan egy éve örlődök.
Van nekem egy 15 éves Full HD-s nem is ledes monitorom. Valami LG....
Eddig a gépépítésre koncentráltam, és most nagyjából egy jó gépet tudtam összehozni.
GTX 1080 G1 gaming
R5 1600X ryzen CPU
16gb ram.

Ehez (és a következő 10évre :D) szeretnék egy monitort választani magamnak.
Néhány gamer barátom a TN paneles monitorokat ajánlotta, egy rakat másik barátom, meg azt mondta, hogy ezeknek nem szép a szinük....
100ezer forint körülre gondoltam, 1080P-re és hát jó lenne ha jó gyors lenne, mert bár nem versenyzek, de nagyon, nagyon sokat jászom. jah, és 24colban gondolkodom. a mostani 21 helyett
Létezik ilyen kategoriábon olyan TN panel aminek a színei még szépek? Van minőségbeli különbség TN panel és TN panel között? Milyet érdemes venni?
Érdemes egyáltalán TN panelben gondolkozni?
Érdemes a gsync-re rámenni?
Tudtok ajánlani konkrét monitorokat?

Köszönöm
Hagyma

[ Szerkesztve ]

www.youtube.com/c/hagymatvgamer

(#98327) ketele69


ketele69
tag

Köszönöm szépen Mindenkinek a választ!

Igen, a 2K alatt a 2560x1440 felbontást értettem.
(Most olvastam utána, hogy a 2k igazából csak 2048x1080)

(#98328) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Monitort szeretnék venni az alábbi szempontok szerint, de nem igazán találtam megfelelő modellt:
21:9
IPS, VA
FHD+
G-sync
Lehetőleg minél nagyobb (35-40col)
Amire használnám: film és sorozat nézés, fps játékok. Tehát ne legyen nagyon nagy az inputt lag.
Az ár másodlagos szempont. A vga-m egy GTX 980Ti, és egy i7 3770k procim van, (4,8Ghz) tehát felesleges FHD+ felbontásnál magasabb és 75Hz-es képfrissítésnél több.
Mit tudnátok ajánlani?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#98329) koxx válasza 0Hagyma0 (#98326) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

24" gsyncet nem kapsz 100-ert. TN panel hulladek mind szinek tekinteteben, rettenet betekintesi szoggel megfejelve. De jatekra ezt szeretik mert gyors.

(#98330) koxx válasza takacsbotond (#98328) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minek gsync ha eleg a 75Hz? (arrol nem beszelve, hogy sztem nem is letezik ilyen modell) A 144Hz akkor is fasza ha nem jatszol annyit, filmek eseten is be tudod loni aranylag pontosan a frameratehez a frissitest.

(#98331) 0Hagyma0 válasza koxx (#98330) üzenetére


0Hagyma0
csendes tag

Nem említettem a 75hrz-et.
Igazából gondolom, ez a konfig sok játékba ki tudná hozni a 144hrz-et.

De a kérdés lényege kb az lenne, hogy megéri e TN panel 144hrz-el vagy válasszak IPS-t lassabb frissítéssel, és válaszidővel...

de ezek szerint te a TN panel 144hrz párti vagy

[ Szerkesztve ]

www.youtube.com/c/hagymatvgamer

(#98332) koxx válasza 0Hagyma0 (#98331) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem is neked irtam a 75Hz-et :)
34-es uw LG-t hasznalok ips panellel, a tn-es 1 hetig volt nalam. Ha meg soha nem lattal ips-t vagy va-t akkor siman jo lehet a tn is.

(#98333) iceool20


iceool20
tag

Srácok. Mi lehet a gond? Most vettem egy Acer Preadtor 27" 144Hz monitort Gsync-es és a windowson belül meg játékokon belül is 24hz-n megy? :O Drivert telepítsem újra? Display port kábellel van összekötve természetesen.

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#98334) iceool20 válasza iceool20 (#98333) üzenetére


iceool20
tag

Okok a Displayport kábel volt a ludas.. bedugtam a gyárit azzal hasít... Fura :(

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#98335) Cyberbeni válasza csubuka (#98315) üzenetére


Cyberbeni
addikt

> A 29"-os UW mennyire használható egymaga?

Ez egyéni igényektől függ. Ha két dolgot kell nézned egyszerre (és fel tudod úgy osztani a képernyőt, hogy kiférjen mindkettő), akkor jobb mint 2x24, mivel nincs a két dolog között egy fekete sáv. (Amihez nekem elég az 1x29 az pl iOS szimulátor és Xcode(ennek nem elég a fél, de a szimulátornak kevés hely kell), meg másik desktopon Terminál és egy akármilyen editor a bash scriptekhez, harmadik desktopon meg slack+levelező, de böngésző is bőven kifér egy fél desktopra, ha mondjuk kettőt kell kirakni egymás mellé)

(#98336) viharhozo


viharhozo
addikt

Irodai munkara (napi 8 orat kell nezni) megveheto barmelyik nagy gyarto monitorja, vagy azokban is van hulladek? 24", Full HD lenne az elvaras, ilyesmiket nezegettem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#98337) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Megjött az új monitor.
Sokáig töprengtem végül LG 32GK850G és F közül a 32GK850F -et vettem.

Azok alapján amit olvastam ugyanazt tudja mint a 32GK850G, azon van G-sync és kicsit "gyorsabba" a pixelek. De pcmonitor.info -s review-en is csak utóbbi volt negatívumként említve és elvileg ezt is javították update-ben, rádugtam fel is ment a firmware update és monitor teszi a dolgát.
IPS után egyáltalán nem érzem semmi hátrányát sebesség terén. GTX 1080-al meg Freesync 2 tökéletesen működik teszteltem egy kicsit Rainbow Six-ben - itt különösen jó a VA panel mert sok a fekete és sötét árnyalat.

Színekben jobb, mint a 32GK850G, U2515H után kb. hozza ugyanazt a szintet, talán kicsit jobb is főleg sötéteknél, 144Hz meg tetszetős, de egyenlőre főleg AA játékokat fogok játszani ott meg QHD-ben még gtx1080-al sincs meg sokszor a 100fps.

Egyenlőre tetszik, nem bántam meg a váltást.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#98338) csubuka válasza Acheron (#98325) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a részletes összehasonlítást!

Kéne egy trial period mindkét felállással :DD Ezt így nehéz meghatározni elméleti úton, ahogy látom.

(#98335) Cyberbeni: Köszönöm válaszod! Tehát elég egyén és helyzet függő, hogy mennyire működhet a 29"...

De ha annyival nem drágább, mint egy sima FHD 24"-os, akkor már lehet jobb ezt megvenni (mint egy 34"-ost). Egyet először és ha nem elég, akkor max használok majd 2x29" UW 21:9-es monitort későbbi második megvétele után...

Mi most a topik ajánlott 29"-ból meg 34"-ből? 34"-ből azalatt, amit ajánlottál korábban (https://oaziscomputer.hu/termek/9750/samsung-s34j550wqu-ls34j550wquxen) nincs semmi értelmes?

[ Szerkesztve ]

(#98339) Albigator válasza koxx (#98330) üzenetére


Albigator
őstag

Ezt kifejtenéd bővebben kérlek ha lehet? (akár itt, akár priviben)
Pont nem rég gondolkodtam ezen, hogy van-e értelme a 60+Hznek játékon kívül egyáltalán. Legtöbb tartalom 60 FPS alatt van tudtommal (pl 24; 25; 30) úgyhogy nem tudom konkrétan mi értelme van 144 Hz-nek ilyen célra.
Mondjuk ha olyan hulladék a TN színe, (azaz akkor filmezésre is az) nem lesz nekem releváns 144 Hz ide vagy oda.

(#98340) iceool20 válasza Albigator (#98339) üzenetére


iceool20
tag

Van értelme a 144hz-nek még akkor is ha a gép nem bírja tartani ezt fps-ben... Most vettem egy Acer Predator 2k 165Hz gsync 27" ips minotort és atyavilág. Leírhatatlan a különbség a 60hz után. Brutális a kép és a sebessége is.
Játszok régebbi játékokkal pl MadMax ott 2K full graf 165Hz 165 Fps és kb olyan érzésem van hogy egy ablakon nézek kifelé és nem monitort látok... A szememnek olyan mintha szemüveg nélküli valós 3D-t néznék pedig nem :D Nekem ég és föld a különbség. Igaz a legtöbb játék már nem éri el a 144hz-et maxon. De a ForzaHorizon 4 80 Fps-el is veszett gyönyörű ezen a monitoron.

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#98341) Cyberbeni válasza csubuka (#98338) üzenetére


Cyberbeni
addikt

A következő, ami legalább 3440x1440-es felbontású, az 175k, kisebb felbontásút meg nem érdemes 34"-hoz.

(#98342) csubuka válasza Cyberbeni (#98341) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm!

És 29"-ból mi az ajánlható példány?

(#98343) Albigator válasza iceool20 (#98340) üzenetére


Albigator
őstag

Pont nem a játék volt a kérdés de örülök, hogy te milyen lelkes vagy. :D
Én is várom már a 144 Hz-es monitort, hogy megérkezzen... Nálam semmi egyébben nem lesz előrelépés, csak magában a képfrissítésben.

Amikre én gondolok: filmek sorozatok amik 24-25 FPS-esek általában, YT videók szintén 30/60 FPS.

"A 144Hz akkor is fasza ha nem jatszol annyit, filmek eseten is be tudod loni aranylag pontosan a frameratehez a frissitest." Erre a mondatra vagyok kíváncsi, hogy megmagyarázza, kifejtse nekem valaki.

(#98344) Albigator válasza Albigator (#98343) üzenetére


Albigator
őstag

Esetleg arról lehet szó valószínűleg, hogy mivel G sync monitorról beszéltek, azoknak az alsó frekvenciatartománya is 1, (nem pl 40 vagy 48) azaz simán be lehet lőne mondjuk 24-re a képfrissítést gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#98345) #94529552 válasza csubuka (#98342) üzenetére


#94529552
törölt tag

(#98346) koxx válasza Albigator (#98343) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

24 fps-sel futo film eseten mondjuk 120Hz idealis, a 75Hz kevesbe.

(#98347) Beniii06 válasza 0Hagyma0 (#98326) üzenetére


Beniii06
őstag

Esetleg ez AW2518HF?

Személyes tapasztalat nincs vele(még).
Azt nem írtad min játszol, de ez CSGO,Overwatch,Fortnite-hoz biztosan jó, Pubg szokott droppolgatni pont közelharcban, így ahhoz a 1060 kevés(jobb kártyával 160-180 fps lehet), esetleg még LoL/Dota-ban jöhet jól az extra hz. Valaki alig veszi észre a 144-240Hz különbséget, de sokan leírták/elmondták, hogy összerakás után percekig csak az egeret húzták az asztalon, annyira "vajsima". :DD Tehát van gyakorlati előnye is az extra Hz-nek, nemcsak az asztalon, hanem a játékokban is.

Az kiderült, hogy a freesync működik vele(DP 1.2 kábellel), "gamer" monitor léttére nincs crosshair benne(de van black stabilizer) és a hf-ben nincs világítás a hátulján, a többi szempontodnak megfelel(méret 24.5", ár).
Ebben 'jobb' TN panel van(a többihez képest, talán viewsonicba van még ilyen), így a színek is már hasonlítanak az IPS-hez( 96%-os sRGB-ről hallottam), TN-ek között jobb a feketéje, input lagra valahol 2.7ms-t mondanak(ha hihető, akkor gyors) és ghosting nélkül. Ennyit sikerült róla kideríteni netről, persze személyesen kellene látni, mert egyedileg változik, ki hogy látja. Netről rendelve van 14 nap elállni a vásárlástól.

Negatívumot nem nagyon olvastam róla, maximum az eredeti ára volt ~500$(akciósan ajánlják) és esetenként a black stabilizer bugos(árnyékot, kontúrt rak az asztali parancsikonokra, pár pixelnyit), de gondolom ez profilhoz rendelhető, így elég az alkalmazáshoz rendelni a profilt(benne a black stabilizerrel) és a probléma megoldva, alapból lehet kikapcsolva. A képernyőt több kisebb ablakra is fel lehet osztani a Dell alkalmazással win alatt.

Azt neked kell eldönteni, hogy 10 évre jó-e még(lesz-e gépfejlesztés vagy sem), az biztos ár/érték arányban jó( ha nem akarsz még legalább 20%-ot hozzátenni IPS/144Hz-ért),volt pár napja 99990-ért is emagon aw2518hf.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#98348) 0Hagyma0 válasza Beniii06 (#98347) üzenetére


0Hagyma0
csendes tag

Uhh.. Köszönöm ez jó tanácsnak látszik.
Utánna nézek mindenképpen.

www.youtube.com/c/hagymatvgamer

(#98349) AxBattler válasza NandorHUN (#98337) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats hozzá, jó döntés volt!
Nem is tudtam, hogy a gyártó kiadott hozzá firmware frissítést, pirospont nekik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98350) Acheron válasza NandorHUN (#98337) üzenetére


Acheron
őstag

Gratulálok hozzá, megköszönöm, ha írsz majd pár sort róla. Én a G-s tesójával szemezek, de lehet átgondolom. Több fórumon (pl Reddit) találkoztam én is olyan kommenttel, ami szerint valamivel jobb a képvilága az F modellnek (ejj, de kár, hogy a hátsó világító gyűrűt az F verzió nem kapta meg) Ami különösen érdekelne, hogy hogyan viselkedik a freesync alsó határ környékén. Ez viszonylag magas (~70Hz) ennél a monitornál, és anno a C32HG70 ~45Hz alsó határánál is jelentkezett néhány átvezető videónál kisebb villódzás, amikor beesett az fps (pedig szintén 1080 van alatta). Szerencsére ott ingame nem volt ez jellemző.
Szóval grat, és várjuk a tapasztalatokat.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.