Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52762) LZs?! válasza LZs?! (#52706) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Update a Btech BGF-4400-szal való együttélésről...

TL, DR verzió: parkolópályára került.

Kifejtős verzió:

Hétvégén kibontottam, feltöltöttem és beüzemeltem...és utána 3 napig használtam, oszt csók.

Az 'OS' ugyanaz, mint amit minden kínai 2G-s, 12-egy tucat buta/strapa/stb. telefonra teszek, lásd pl. CAT26B, Evolveo Z3, stb. Csak a 'maszkolás' más.

Bevallom, nálam nagyon komoly, pozitív értelemben vett nosztalgihullámot indított el a menüben kotorászás, a fizikai gombok nyomkodása, stb.; és ez nem pillanatnyi fellángolás volt, hanem a simán visszajöttek a 'régi' motorikus mozgások, reflexek. Ebből a szempontból kifejezetten jó volt használni.

A hangminőség nem botrányosan rossz, de meglehetősen pocsék; érthető, de mindkét végén olyan, mint ha a másik egy ajtó mögül beszélne - hogy ez a telefon, a GSM vagy mindkettő miatt van, passz (én vélelmezem, hogy a kettő együtt). A térerő/vétel korrekt - a pincéből is talált (vagy csak megtartotta) a jelet és a hívások rendben mentek.

Összeszerelés: fogásra kellemes, emellett stabil, ugyanakkor kívül-belül műanyag; igazából egyfajta 'leejted az emeletről és nem esik szét' kategória. Ugyanakkor a hátlapot rögzítő 4 csavarból az alsó kettő megadta magát: az egyik beletört, a másik viszont kitúrta a 'fémtiplit' ami adná a menetet; ez még az első napon történt, ahogy többször szedtem szét és raktam össze a 'beköltözéskor'. Ez a két rögzítési pont kiesett a játékból...

Por és vízállóság: a port nem néztem, de ahogy fel lett töltve 100%-ra bekapcsoltam, elindítottam rajta egy zenefile-t és bevágtam egy csap vízbe...majd megint...majd ott hagytam egy ideig. Amikor kivettem, rendben működött pár percig, aztán a keyboard inaktív lett, kivéve a bekapcsoló gombot. Szétszedtem, a belsejében állt némi víz; rajta hagytam a radiátoron másnapig...akkor már remekül indult. Nem tudom, hogy alapból defektes vagy addigra már a fentebb említett csavarok elengedtek...

Akkumulátor / Powerbank: ugye elvileg 4400 mAh az akksi, ránázésre 2 db 18650 telep összezárva. Szét ugyan nem szedtem, de a PB función keresztül igyekeztem kipuhatolni, mit tudhat: fullra tölés után 100% -> 33% merítve Nokia 2.1 4000 mAh-os akksiját kerekítve 20%-szal töltötte fel. Biztos van valami, amit nem veszek figyelembe, de a basic matek: 4000*0.2 = 800 --> 800/67*100 = 1194 ~ 1200 mAh. Vagy formázós még ez az akksi, vagy valaki nagyon optimista volt a spec-sheet kitöltésekor...

Egyéb feature-ök:

- zseblámpa: korrekt, de idegesítő - nincs dedikált on/off funció, hanem a zseblámpa -> villogó -> kikapcs szekvenciát mindig végig kell zongorázni

- kihangosítás: meglepően korrekt, ami másként azt jeleneti, hogy hangos ás harsány

- Bluetooth: működik rendben

- Internet: via WAP...én ugyan be nem üzemeltem

Konklúzió: telefonként egynek elmegy, de nem érte meg a hirdetett paraméterek fényében, és gondolkodom, hogy visszaadom gariban / 14 napon belül...ugyanakkor 6e Ft volt a cucc (postaktg-et mindenkép' bukom), elbumlizni a boltba benzin (és idő)...maradna kb. 4e Ft. Lehet, inkább megkapják a gyerekek...nekik tetszik, hogy gombok, zseblámpa, stb.

Nevermind...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.