Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) quailstorm válasza SOAD19 (#47000) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megszakítja a töltést, nincs túltöltés.
Beragadt folyamat meríti le. Melegedés van?

(#47002) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Udv
110-120 korul melyik jelenleg a bestbuy telefon?
Kartyafuggetlent preferalom

(#47003) quailstorm válasza BeriHampeR (#47002) üzenetére


quailstorm
nagyúr

emide

Aztán több részletet adjál meg, mint preferált OS, használt/új...

[ Szerkesztve ]

(#47004) SOAD19 válasza quailstorm (#47001) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem nagyon észleltem melegedést. Most az előbb töltődött fel a telefon, megnézem meddig bírja az aksi. Hátha, csak benéztem, és nem töltöttem fel tegnap teljesen, bár akkor is nem egy nap alatt kellett volna lemerülnie.
Az 520-as tesztben olvastam ezt, kár:

"A Here Drive NavteQ térképeken nyugvó, offline is működő, magyarul beszélő navi, ami bármikor bővíthető új és friss térképekkel, de sajnos csak abban az országban hajlandó navigálni, ahol aktiváltuk a készüléket. Ez a Lumia 520 és 720 korlátozása."

A mostani telefonnal Romániában is tudtam használni a navigációt.

(#47005) quailstorm válasza SOAD19 (#47004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a mostani telefonod. Olcsó WP-s Nokiára egy ország jár vagy plusz 6ezret fizetsz.

(#47006) SOAD19 válasza quailstorm (#47005) üzenetére


SOAD19
addikt

Piszkok! :DDD Az a +6k, az egy évre szól, vagy egyszer kifizetem, és onnantól jár?

Erről Neked mi a véleményed, bár van egy tippem: [link]

(#47007) quailstorm válasza SOAD19 (#47006) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyszer fizet.
Xiaocai kívülről ocsmány, egyébként meg ne menjen tönkre mert nincs garancia. Egyébként teljesen jó, jobb mint a Samsung középvonal...

(#47008) SOAD19 válasza quailstorm (#47007) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

(#47009) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni.
Telefont akarok venni, ki is néztem két típust, de nem tudok dönteni:

Sony Xperia L
Sony Xperia SP

A dilemmát igazából az okozza, hogy mennyire van szükség a nagyobb 1,7-es Krait procira (kijelző méret lényegtelen).
Tudom, hogy nagy a különbség a fényképező minősége között (bár tudtommal az L-nél rengeteget javítottak a 4.2-vel), pillanatok megörökítésére azért szeretnék felkészülni, elfogadható képminőségben.
Érzékeny vagyok a rendszer "folytonosságára", ezért is vettem számításba az SP-t a proci miatt (meg talán olyan jövőbetekintés végett, hogy a nagyobb proci miatt esetleg több android verzió lesz elérhető rá), csak a kérdés az, hogy általános felhasználás mellett mennyire számítana ez?
Játszani nem játszom telefonon, de multitasking az van, persze nem hardcore, de mondjuk facebook, böngésző, instagram, levelezés és egyéb kapcsolattartási funkciók menjenek pöpec módon :)

[ Szerkesztve ]

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#47010) Pano válasza Pano (#47009) üzenetére


Pano
addikt

Jaj bocsánat, most vettem észre, hogy rossz topicba írtam (jó későn)
Elnézést, kérek egy modit, hogy törölje

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#47011) Schizoka


Schizoka
aktív tag

hello!

olyan olcsó mobilt keresek ami jó mp3 lejátszónak is

üdv

(#47012) quailstorm válasza Schizoka (#47011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nokia 6303i?

(#47013) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Ha ár-értékben nézzük, akkor melyik érné meg jobban? egy C7, E7, N8 vagy egy új kijelző+akksi az 5800-ba(reggel véletlen ráléptem, kb egy 8k-ból tudnám megcsináltatni)

(#47014) quailstorm válasza Yiggdrasil (#47013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Előbbi 3, bár E7 irreálisan drága.
Akkor nem tartott soká az 5800 :DDD
8k-t ér kb az egész ha jó állapotban van...

(#47015) Yiggdrasil válasza quailstorm (#47014) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Hát igen, nyomtam neki egy szundit reggel, ami nem szundi lett, majd felriadtam, hogy késésben vagyok, kiugrottam az ágyból és egyből rá a telefonra sarokkal...
E7, C7 meg N8 van most 10ért itt hardveraprón, azokkal szemezek most, bár az E7et nyittatnom kellene, a C7nek meg kicsit repedt a kerete.

Nem tudom melyik legyen, állandónak ott az Xcover, viszont 2. telefonnak meg kell a GPS, és mivel az E72 szerintem nagyon drága, a többinek kicsi a kijelzője, marad az érintős.

(#47016) Schizoka válasza quailstorm (#47012) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi!
meglesem

(#47017) sandorp9 válasza Schizoka (#47011) üzenetére


sandorp9
csendes tag

nokia 5630 se rossz

(#47018) Schizoka válasza sandorp9 (#47017) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi

(#47019) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Edesapamnak keresek egy forgalomban kaphato olcso (max 15e) flipes vagy szetcsusztathatos telefont.
A lenyeg a szines kijelzo, 2,4 colos, 2-3MP kamera, kihangositas, MP3.

Van valakinek 5lte, hogy melyik termekre illik a leiras? En egyszeruen nem talalok, pedig ezek nem horribilis kovetelmenyek...

Koszi!

(#47020) quailstorm válasza coolpet (#47019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pedig teljes mértékben azok...
samsung
C2-05

Szerintem a követelmények alatt vannak. Ennél sokkal jobb lenne venni egy használt W995-öt, meg egy szalagkábelt, és amikor kell belerakni, rakatni.

Azt már nem is mondom hogy 10k-ért már N95-öt, sőt N95 8GB-ot kapsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47021) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Segítség kéne

Szempontok:
- Árkategória. 20k alatt
- elsősorban új, esetleg használt
- Függetlenül, esetleg tesco mobile
- Hosszú távra
- VOIP, gmail, esetleg prohardver és hír oldlak nézegetése lenne
- VOIP szoftver legyen az oprendszerhez

kinézve:
Samsung Galaxy Y
vagy

független HTC Desire 15k

vagy valami hasonló, sajnos nem vagyok járatos a telefonok terén, most egy Nokia 3110 classic-ot használok

:R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47022) quailstorm válasza Dluinet (#47021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Y-t felejtsd el, a legtrébb borzadvány ami létezik. Most kaptam S5570i-t, az nagyjából az, mert a galaxy mini az y belével. Crossflash kompatibilis.

A használt Desire jó, de nem a gyári rendszerrel mert az 2.2. Tapasztalataim szerint egy elég korrekt 4.1.2-vel el lehet lenni, jobb mint az Xperia E.
Ugyanez a helyzet pl egy Motorola Defy-val. Vagy egy galaxy S is belefér a keretbe, ott a gyári már egy stabil 2.3.6. Ha nagyon muszáj. Persze a főzött meg linux kernel 3-mon stabil 4.3.1 vagy 4.4...

Galaxy y mellett megőszülnél, nem bírna az elrontott voip szoftvereket, régit kéne rárakni, meg van egy ilyen probléma, hogy leugrik a hálózatról, te meg csak akkor veszed észre mikor használnád.
Ezen kívül minősége mindenben konvergál a nullához.

(#47023) Dluinet válasza quailstorm (#47022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A desire 2.2-es rendszerrel lenne
a felajánlott defy-re pedig ezt írta az eladó: "régebbi rendszerre ment kb 1-fél napot, ezzel elvan 2 napot is"

akkuk mennyire megbízhatóak ennyi idősen?

Tehát Desire vagy Defy?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47024) quailstorm válasza Dluinet (#47023) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semennyire. Többség már kifújt. Sztem a desire bírja jobban.

[ Szerkesztve ]

(#47025) freestailo válasza Dluinet (#47021) üzenetére


freestailo
őstag

ja ez nem okostelefonos topik szorri.....

[ Szerkesztve ]

(#47026) half333


half333
őstag

Üdv! Ha már van ilyen topic is,akkor szeretnék ezzel kapcsolatban kérdést feltenni:
szeretnék egy telefont (okos),ami strapa,lehetőleg vízálló,de nem feltétlen muszáj,stabil legyen az op rendszere,és lehetőleg elérhető áron,vagyis egy által ember is meg birja venni. Milyen telefon tudnátok ajánlani? A válaszokat előre is kösz!

(#47027) quailstorm válasza half333 (#47026) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[IDE]!!!

Egyébként a caterpillarnak van egy tróger MT6577-es telója Mo-n forgalomban, meg van Galaxy Xcover 2, Xperia Go, Xperia Active. Minden van mindenféle korban, áron, csak mondjál már valami konkrétat.

[ Szerkesztve ]

(#47028) kromatika


kromatika
veterán

Sziaztok.anyámnak szeretnék venni alap mobilt.Telefonálásra,sms-re.Új és használt is szóba jöhetne,6000-10000Ft között.A lényeg hogy ne érintőkijelzős legyen,és ne legyen túl kicsi a kijelzője.Előtte Nokia 6300-at használt,amivel meg is volt elégedve,de az sajnos tönkre ment.Tehát kb ilyesmi szintre gondolok.Légyszi több lehetőséget is írjatok.Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Légy jó mind halálig.

(#47029) Dluinet válasza kromatika (#47028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a hozzáértük itt vannak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47030) quailstorm válasza kromatika (#47028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 112? innen valami?

(#47031) marcsisz79


marcsisz79
újonc

Olyan kérdésem lenne hogy konkrétan specifikusan a Samsung Galaxy S3 i9300 érdekelne, de most elbizonytalanodtam, mert elég sok ember árulja használtan, és sok típushibáról is infót kaptam, szóval most nem tudom hogy mitévő legyek. Megéri-e ilyet venni avagy sem. Most már eljutottunk arra a szintre, hogy értelmes áron be lehet szerezni, az S4 az indokolatlanul drágább nála, szóval abban nem gondolkozok. Segítsen már valaki, aki benne van a témában, mitévő legyek? Merjek e belefogni? Nem 1 évre venném, a vas alapján, egy darabig még jónak kellene lennie, szóval nem tudom mit döntsek. PLEASE HELP ME SOMEONE... :) :) :)

(#47032) Blackmirror válasza marcsisz79 (#47031) üzenetére


Blackmirror
senior tag

itt kérdezz

iPhone X@R, iPad Pro

(#47033) meroly válasza kromatika (#47028) üzenetére


meroly
veterán

+1 a Nokia 112-nek :K

(#47029) Dluinet: sikerült belinkelni a topikot látom ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#47034) kromatika válasza quailstorm (#47030) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm a válaszokat.Utána nézek.

Légy jó mind halálig.

(#47035) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok! A segitsegetekkel (amit ezuton is koszonok!) vasarolt Nokia X02-2 telefonom hatlapja eltorott. Kicsit... Sajnos se a Nokia Care-ben, se az ebay-en nem talalok. Hol kaphatnek ilyet? Elore is koszonom a segitseget! // Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47036) tvamos válasza tvamos (#47035) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs! Ha jol irom a telefon nevet, X2-02, akkor van talalat!
Akkor storno a kerdesem!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47037) marcsisz79 válasza Blackmirror (#47032) üzenetére


marcsisz79
újonc

Inkább segítenél picit...áttettem a te általad megadott fórumra a kérdést, de most még azt sem találom, szarul van az időrendi sorrend...inkább segíts please!

(#47038) tvamos válasza marcsisz79 (#47037) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az S3 szerintem nem egy jol sikerult darab. Az S3 LTE jo lehet... Az S4 sokkal jobb! (Vagy az S4 mini...)
De amugy ott valaszoltak is neked! Gyakorlatilag ugyan ezt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47039) Blackmirror válasza marcsisz79 (#47037) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Bocsi,de okostelefonnak ott a helye nem itt.
Szóval s3-at ne vegyél ha hosszú távra tervezel szerintem.Ugyanazt tudom mondani mint a többiek.
Mi lenne ha abba a topicba beírnád, hogy mennyi pénzt szánsz rá,használtan v újonnan szolgáltatónál v függetlenül vennél telefont és mire használnád főleg,mi a fontos neked mekkora legyen pl a kijelzője meg satöbbi? :) Lehet hogy kapnál még olyan javaslatot amire te nem gondoltál és megfelelne neked.
Ha samsungban gondolkozol akkor már az s4 mini is jobb választás mint a sima s3.

iPhone X@R, iPad Pro

(#47040) jailhouse


jailhouse
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy céges Nokia C1-el küzdök. A telefont csak beszélgetésre használom, viszont megőrjít a lassúsága. Most lehetőségem van egy másik telefonra, ebből a listából választhatok:

http://www.telenor.hu/upload/letoltes/arlista/telenor_arlista_vallalatok_20140130.pdf

A fontossági szempontok:

- GYORS! Értem ez alatt, ha megnyomok egy gombot, akkor az azonnal reagál és nem vár hosszú másodpercekig, mint a jelenlegi. Pl most a hívás megszakítása miután megnyomom a letesz gombot és még eltart 2-3 másodpercig.

- Hosszú beszélgetési és készenléti idő.

- Kiváló hangminőség

Először a Samsung Xcover 271-et néztem ki, de olvastam a hozzászolásokat és sokan panaszkodtak a hangminőségre, páran pedig arra, hogy lassú a készülék.

A tanácsaitokat várom, mit ajánlottok nekem?

Köszönöm.

(#47041) Yiggdrasil válasza jailhouse (#47040) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Szia!

Az itt felsoroltak közül 3 készüléket tudok ajánlani:
-Nokia 301
-Samsung Xcover 271
-Samsung S5610

Mindhárom jól bírja szuflával (már amennyiben nem netre, zenére, és játékra használja az ember), kb 1 hétig simán elketyegnek. Gyorsnak gyors mindhárom, páran emlegetik, hogy az Xcovernél a reakcióidő lehetne egy kicsit fürgébb is, nekem nem tűnik lassúnak, max egy negyed vagy fél másodperces csúszást tudok elképzelni a gombnyomástól számítva. Hangminőséggel nálam még nem volt gond egyiknél sem. Sőt, a Lumia 800-am után a párom meg volt döbbenve, hogy hall is engem telefonálás közben :)

Írtad, hogy csak telefonálásra használod, véleményem szerint ezen a téren hasonlóan teljesít mindhárom masina, ezért írok pár differenciáló tényezőt, hátha megkönnyíti a választást:

-Nokia 301: full műanyag, de jó anyagminőség, közepes kamera, S40 platform, 3,5-ös jack kimenet.
-Samsung S5610: prémium anyaghasználat, elegáns fém ház, 5mpx kamera, 3,5ös jack kimenet.
-Samsung Xcover 271: IP67 védelem (kb elpusztíthatatlan), GPS, rossz kamera, csak microUSB port.

De itt egy összehasonlító link, ami kicsit részletesebben ír a készülékekről.

Remélem tudtam segíteni!
A profiktól pedig elnézést, hogy belekotnyeleskedtem a topicba, csak ezek a típusok ismertek voltak, gondoltam megpróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#47042) meroly válasza Yiggdrasil (#47041) üzenetére


meroly
veterán

A 301 mondjuk nem túl gyors.
Az S5610 viszont szerintem is megfelel minden elvárásának.

Nem kell senkitől elnézést kérni, ez egy nyilvános topik, mindenki azt ajánl ami neki úgy tetszik ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#47043) sandorp9 válasza jailhouse (#47040) üzenetére


sandorp9
csendes tag

A 2 Samu között választanék helyedben; az S5610 újabb, és ha nem kell a bazi erős külső (meg a GPS), akkor jó választás lehet...

(#47044) jailhouse


jailhouse
csendes tag

Köszönöm a jó tanácsokat!

A S5610 egyre szimpatikusabb, ilyet fogok venni (ha lesz készleten).

(#47045) meroly válasza jailhouse (#47044) üzenetére


meroly
veterán

:K
Ha 10k alá esik használtan én is venni fogok egyet.

Impossible is nothing

(#47046) sandorp9 válasza meroly (#47045) üzenetére


sandorp9
csendes tag

10K-12K körül van már, de sajnos látszik rajtuk, hogy használva volt...

(#47047) Radioactive


Radioactive
tag

Sziasztok!

Félig-meddig ide vágó kérdés: Hol lehetne most 5000Ft környékén, totál fapad (de azért hangminőségben elfogadható - az LG ilyen jellegű modelljével már megjártuk, annyira recseg a vonal, hogy nem hallani semmit, de ez csak akkor áll elő amikor épp nem kapcsol szét a háló) Vodafone telefont kapni? Igazából a legjobb az a 3000Ft-os akciós kártyás telefon lenne, amit kéthavonta a Tesco vagy valami analógiája szokott forgalmazni (legalábbis régen tette), tud valaki ilyen akcióról jelenleg?

Köszi!

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#47048) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Sziasztok!

Húgom venne telefont, de annyira nem vagyok benne a témában, mivel előfizetéses konstrukcióban venné a telen*rnál kettő készülék jön számításba: BB Z10 és Xperia L. Melyiket ajánlanátok inkább? (árak 33 és 23 ezer)

kamera fontos neki, meg a beszélgetés, nem tudom a Viber mennyire könnyen trükközhető a BB-re olvastam, hogy föl lehet rakni, de csak sideload-dal megy.
Előtte is BB-je volt egyébként, de még a régi fajta 8520-as.
:R

[ Szerkesztve ]

(#47049) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Sziasztok !
Keresek telefont amely:
-10k alatt van. (használt is jó)
-Zenét lehet rá tenni.
-3.5mmes dugója van.
-Ha lehet legyen benne Qwerty billentyűzet. (annyira nem fontos)

Ennyi lenne nagyjából ezen belül minden jöhet :)

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#47050) quailstorm válasza ted_mosby (#47049) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia E71, igaz csak 2,5-es de legalább jack, és FLAC megoldható pillanatok alatt.

N73, ahol nincs qwerty, meg ez is csak 2,5-es...

Asha 200-at meg C3-mat is vehetsz, de elég gagyik az előbbiekhez képest, meg C3-ból nagyon sok a hibás, fagyós, újraindulós.
C2-01 jobb kompromisszum, de qwerty bukó.

12k-ért már N95 8GB-ot elcsípsz, vagy sima N95 és memkártya, vagy N82 és memkártya (kártya nélkül akár 8k és a tied egy N82). Ezekhez elkunyerálod tőlem az apppackot, akkor jól el lehet vele lenni. Én már csak tudom. Hangja meg eszméletlen jó nekik. Kamera se dísz.

Abszolúte más kategória: N5230, C5-03, vagy akár Nokia 500! ez bőven tíz ezer alatt. Nokia 500-ra friss Belle is van, ott még az Oviból is érdemes letöltögetni. Az egy stabil átlátható, korrekt rendszer, szerintem. És sokkal többet nyújt mint egy szétfagyós olcsó droid, vagy egy butatelefon ennyiért.

Meg vehetsz pl Xperia X8-at, nyithatót, Abu-ROMv2-t felteszed, azzal is el lehet lenni, de ahhoz elég komoly tudás szükséges hogy jól menjen mindig.

Asszem leírtam mindent amit érdemesnek találtam :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.