Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) q1w21


q1w21
csendes tag

Sziasztok!
A Caterpillar B26 és a Nokia 220 4G telefonokkal lehet automatikus hangfelvételt készíteni a beszélgetésről? Amit később vissza tudok játszani magamnak.
Honnan lehet tudni, hogy melyik telefon képes erre? A boltok termékleírásai nem elég részletesek.

(#53252) Dhampir válasza Fancy-boy (#53249) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, legalább bemutatta a gyengébb részeket.

(#53253) wolfman válasza Fancy-boy (#53241) üzenetére


wolfman
veterán

Igazából mindig elgondolkodom, hogy mi értelme van a hagyományos telefonoknak, ha a gyártók többsége majdnem inden telefonját félvállról veszi, szar minőségben gyártja ezeket, buta telefonoknak is buták? Értem én, hogy kisebb vásárlóközössége van ezeknek, de marha erősen erre rá is van játszva, hogy ne is legyen kelete ezeknek véletlenül se.

Szoktam böngészni ezt a szekciót, hátha egyszer ráakadok valami érdekesre, de rendre szüleimnek, de rendre szar mind és nem alternatíva. Szüleim nem hülyék ,nem retardáltak, van igényük a minőségre, az anyaghasználatra, az érdemleges szolgáltatásokra és funkciókra, egyszerűen csak nem tapitelefon kell nekik.
És minden gyártó hihetetlenül ódzkodik letenni az asztalra olyan telefont, ami:
- Jó minőségű burkolattal rendelkezik
- Szép a kijelzője (nem ez a 95%-ban szellemképes gagyi)
- NAGY a kijelzője!
- Nagyon nagy gombjai vannak
- Nem lassú mint a szar
- Nem akar megdögleni 1 éven belül

És ha ilyen telefont, de még hasonlót sem gyártanak, mi értelme ennek a részlegnek?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#53254) quailstorm válasza wolfman (#53253) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pl. Nokia 230 a nem lassún kívül tudta mindet. Legalábbis a 2000-es évek második felének telefonjai szintjén mindenképp.
Chipsetet meg senki nem gyárt már, csak a kínai, tehát lassú lesz és ostoba.

(230-nál nem a menü a lassú, hanem a proci a túl gyenge mondjuk egy Nokia 6300-hoz, vagy 6303-hoz képest, emiatt a szolgáltatáskínálata is nagyon halvány)

[ Szerkesztve ]

(#53255) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Lett második rész az 5310 strapa tesztből: [link]
Tovább nyúzza a készüléket. Így már olyan SonyEricsson-os lett:

(#53256) Fancy-boy válasza wolfman (#53253) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gondolom annyi értelme van, hogy így is profitot hoz a gyártóknak. :D
A felsorolásodhoz esetleg hozzá lehetne rakni egy normál minőségű kamerát, autofocussal.
Aki minőséget szeretne, annak a régiek között kell nézelődnie, ugyanis még gyakran találni belőlük újat.
Például egy fém hátlapos Nokia 6600i slide:

[ Szerkesztve ]

(#53257) spileraaa válasza Fancy-boy (#52986) üzenetére


spileraaa
senior tag

Doro 1370 ez tudja a 3G?

Anyám telefonja bele eset a vízbe tegnap az óta nem kapcsol be

Doro PhoneEasy 520X ez tudta a 3G is

Diginel amikor vettem csak 3G működöt jelenleg kb fél éve megy 2G is csak nem tudom hogy az menyire stabil

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#53258) Fancy-boy válasza spileraaa (#53257) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 1370 sajnos nem 3G képes.
Az 520X valamivel komolyabb készülék, viszont már kifutott. Németországból már csak vásárló által visszaküldött darabok vannak: [link]

Vagy van újonnan 3G-vel a Doro 5516, de azt meg kellene kérdezni, hogy van-e benne magyar nyelv: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53259) spileraaa válasza Fancy-boy (#53258) üzenetére


spileraaa
senior tag

szerencsére 2 nap pihenés után ma reggel bekapcsolt

így egyenlőre nem kell vegyek újat

és ez a doro tényleg nagyon jó mert kőnyű kezelni azért is gondoltam ujbol dorot veszek hátha a menüje ugyanolyan
a nokianal ami előtte volt nem tudta megtanulni hogy kell hívni vagy ki keresni a neveket (nem nagyon ért ezekhez a technikai dolgokhoz )

amugy jól fel ment az ára annak idején ennyiért vettem
Subtotal EUR 29.99
Shipping EUR 15.00 Total EUR 44.99

akkor is drágálltam de ezek szerint még elég jó áron megkaptam ha jelenleg ennél is drágábban kapható

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#53260) orso0355 válasza gszecs (#53233) üzenetére


orso0355
őstag

Még csak most kapta meg pár napja tesóm, megígérte, hogy leírja a tapasztalatait 😃
Eddig:
-érdekes ez a nyomógomb + érintőképernyő megoldás, de az érintőképernyő meglepően jól müxik még fólia alatt is
-van egy jó nagy gomb az oldalán, amire bármit be tudok állitani, én a számológépet állitottam be:)

(#53261) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Két nyomógombos Nokiát is bemutattak a mai napon.
Nokia 125 és Nokia 150 ( 2020 )
Angolul a cikk: [link]

A 150 egész jól néz ki, ráadásul ritkaság, hogy a hívásfelvevő és lerakó gomb színes, mint a régi modelleken.

[ Szerkesztve ]

(#53262) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53261) üzenetére

Szerintem is jól néz ki. Igazi alap telefon. Csak a beszed hangszóró legyen jó plusz hozzá a mikrofon, ne legyen elrontva. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53263) attiati


attiati
veterán

doro 520x-hez vett már valamelyikőtök akkumulátort?

Alin árulnak DBF-800A (B)(C)(D) aksikat, elvileg mind ugyanaz.

Ebayen DORO SHELL01 néven van. Ez nem utángyárott, hanem eredeti?

vajon mindkettő rendben lehet?

(#53264) Dave1984 válasza spileraaa (#53257) üzenetére


Dave1984
őstag

Diginél nem sokat érsz a 3 G vel, mivel 2 és 4G n szolgáltat csak!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#53265) spileraaa válasza Dave1984 (#53264) üzenetére


spileraaa
senior tag

Erdélyben sokáig csak 3G és 4G volt ezert kellet 2 éve 3G telefont vegyek mert 2G meg akkor nem volt sehol

tavaly szeptember óta van 2G de meg nincs mindenhol

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#53266) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!
-Árkategória.
10-40k
- Használt vagy új?
Mindegy.
- Hol vennéd meg?
Mindegy.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Éppen best buy.
- Mire használnád?
Nagypapámnak kellene. Lát valami szépet, lefotózza. Világít a vakuval és telefonál. Elég rosszul lát és fontos lenne, hogy a kijelző jól látható nagy ikonokkal, feliratokkal rendelkezzen.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Az lenne a lényeg, hogy nagyon egyszerű legyen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
4-5" nál nem kell nagyobb
Jelenleg CAT tipusú telefont használ, teljesen rendben van nem is kell több ennél, de túl kicsi a kijelző és nem látja.
Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
Erős strapabíró telefon kellene, mezőgazdaságban dolgozónak. Telefonálás, fényképezés, DUAL-SIM.
Láttam már pár direkt időseknek készült telefont, de nem ismerem őket.
Köszönöm a segítséget!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#53267) Fancy-boy válasza atomanti19 (#53266) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"4-5" nál nem kell nagyobb"

Véletlenül nem érintős készüléket keresel? Mert ha igen, akkor másik topikba kellene írnod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53268) atomanti19 válasza Fancy-boy (#53267) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Szia! Elsősorban nem. De van pár telefon ami direkt öregeknek van és azok hatalmasak, pici kijelzővel. Ezeket próbálnám kerülni.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#53269) ®abstract® válasza q1w21 (#53251) üzenetére


®abstract®
őstag

A Nokia 220 4G vel nem lehet felvenni a hang hívásokat. Van benne hangfelvevő menüpont de a hívásokhoz nincs köze. Ha elindítod a saját hangodat tudod felvenni de annak mi értelme van?!

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#53270) Fancy-boy válasza atomanti19 (#53268) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Akkor viszont nem teljesen értem.
4-5" kijelzővel rendelkező nyomógombos készüléket keresel? Vagy ezt magára a készülék méretére érted? :)
Melyik CAT készüléket használja jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#53271) wolfman


wolfman
veterán

Na elérkezett apámnak egy új telefon vásárlás. Persze hagyományos kell neki. Irtan ide korábban, de még nem sikerült dönteni.
Ha teszemazt pénz nem számít, melyik most a legjobb hagyományos mobil? Lehetőleg nagyon nagy kijelzővel, de okosteló legyen. Most egy Nokia 225-öt használ, de ez szar volt az első perctől kezdve. Ok a nagy kijelző, de anyaghasználatra pocsék, menüre se túl erős. Meg a gond az vele, hogy egybeolvadnak a gombjai, nem tudja elkülöníteni egymástól ha navigálni kell vele.

Szóval most mit ajánlotok?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#53272) wolfman


wolfman
veterán

myphone Halo Q+ vagy Halo Sről vélemény?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#53273) orso0355 válasza wolfman (#53271) üzenetére


orso0355
őstag

Hagyományos ÉS okos?:Y

(#53275) atomanti19 válasza Fancy-boy (#53270) üzenetére


atomanti19
aktív tag

CAT B30-at használ. Igen, a készülékre értettem a mérteket. Csak a telefon méretéhez legyen picivel nagyobb a kijelző, mert ennek a 2"-os 220*176-os felbontás nem jól látható.

"- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
4-5" nál nem kell nagyobb "

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#53276) wolfman válasza #40993792 (#53274) üzenetére


wolfman
veterán

Valóban, kimaradt a 'ne' szócska.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#53277) orso0355 válasza wolfman (#53276) üzenetére


orso0355
őstag

:C

(#53278) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok,

Nokia 150 DS-re hogyan lehet masik csengohangokat varazsolni? Egy oldschool nokia csengohang is megfelelne.
Remelem megoldhato vhogyan. Koszi elore is! :R

(#53279) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!

Teljesen nem vagyok képbe a butatelefonokkal kapcsolatosan. Van valami olyan telefon, ami nem néz ki eldobható műanyag játéktelefonnak, bír egy hetet az akksija, minőségibb az összeszerelése? Mint egy régebbi jó kis Nokia. Amire kell az csak telefonálás és SMS.

(#53280) orso0355 válasza xhege (#53279) üzenetére


orso0355
őstag

Vannak kis Nokiák továbbra is, az én cégesem egy Nokia 150, imádom 😃
Klasszikus régi Nokia, bírja a strapát. Töltöm, ha eszembe jut, ha nemigen telefonálok, éjjel-nappali folyamatos készenlétben simán két hét, nyilván azért hetente töltöm, mert használom.

(#53281) xhege válasza orso0355 (#53280) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm szépen a választ! Megnézem. :R

(#53282) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Az Új Nokia 150-ről már van kicsomagolós videó, úgy hogy várhatóan hamarosan elérhető lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53283) xhege válasza Fancy-boy (#53282) üzenetére


xhege
addikt

Ez miben különbözik az előző szériától?

(#53284) wolfman válasza Fancy-boy (#53282) üzenetére


wolfman
veterán

Nálam (vagyis faternál) ez is a képernyő méretén vérzik el. Lehetne ez is 2,8".

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#53285) Fancy-boy válasza xhege (#53283) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kb. semmiben: [link]
A menü modernebb, más kialakítású.

(#53286) #04535040


#04535040
törölt tag

Üdv!

Vennék egy nyomógombos telefont.
2 modellt néztem ki: doro 1360 illetve eporia v50.
A legfontosabb a hívás közbeni hang minősége.
Ha valakinek van tapasztalata egyikkel/másikkal azt megköszönöm.

(#53287) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Talán van itt olyan aki szakember a telefonokban (műszerész vagy olyan helyen dolgozik)
Adott egy Samsung S5610. Ennek lehet tisztítani a nyomógombok alatt a paneltjét? Kicsit érzéketlen lett a nullás a * és a # gomb. Szerintem az évek alatt már beporosodott...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53288) dik válasza Jenne (#53287) üzenetére


dik
őstag

Ez engem is érdekel mert nálam is hasonló a helyzet. Vagyis nálam több gombnál is. Valami történt vele elég gyorsan a napokban. Ezelőtt ilyet nem csinált...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53289) Jenne válasza dik (#53288) üzenetére


Jenne
senior tag

Rákérdeztem néhány mobiltelefon szervizben...hát érdekes válaszok jöttek. Öt szervizt kérdeztem, egy nem válaszolt, egyik az válaszolta, hogy ilyen hagyományos telefonok javításával vagy bármi szervizelésével már nem foglalkoznak. Javasolták, hogy váltsak okostelefonra :(
A maradék háromtól egymáshoz nagyon hasonló válaszokat kaptam. Röviden és összegezve: Samsung S5610 készülékeknél a nyomó gombsor eltávolítható az érintkező fóliától .... feltételezhetően oxidos lett a gombsor alatti érintkező fólia felülete, ezért a bizonytalan néhány gomb működése ... a készülék, ha csak ez a hiba forrása, akkor javítható ...
A három árajánlat a javításra 2000 Ft, 4000 Ft és a legdrágább 5500-6000 Ft.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53290) dik válasza Jenne (#53289) üzenetére


dik
őstag

Aha értem. Akkor szétszedem és meglesem ha lesz rá időm... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53291) Jenne válasza dik (#53290) üzenetére


Jenne
senior tag

Én nem merek ilyet.... :N
Ha az a 2000 Ft-os ajánlatot adó szerviz vállalja, akkor majd elviszem oda. Ott elvileg meg is várható, ha nem akkor is max 1 óra múlva már mehetek is érte. Legalább is ezt írták vissza. Nem kell időpontot kérni, folyamatosan üzemelnek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53292) dik válasza Jenne (#53291) üzenetére


dik
őstag

Gondolom tőlem meg 1000 km van az a szerviz... Nekem így ilyen opció nem lesz... :D Na majd erő vezeti kezem bár van egy sanda gyanúm nagyobb a baj szerintem egy sima pucolásnál... :) Nekem nem szokot szerencsém lenni könnyen megússzam a dolgokat.... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53293) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Tavaly már érdeklődtem, apámnak kéne valami rendes duál SIM teló (normál méretű SIM).
Van neki most valami Samsung, de botrányos. Folyton átáll a 2.Sim-re ami feltöltős, és lemegy róla a pénz. Hiába van beállítva automatikus váltás idopontokkal (0:02-23-59), ami alapján egész nap az 1-est kéne használnia. Anno ajánlottatok a Nokia 301-et, ami csak külföldön beszerezhető, és az evolveo strongphone z3-at. Igények a fenti linken. Alapvetően Nokia parti, sok telefon, uttalan utakon vidéken, szóval jó térerő elvárás, duál SIM rendes kezelése, némi sms, jól látható kijelző, és (nem miniatűr) gombok. Van esetleg valami ajánlott teló tavaly óta a fentieken kívül?

(#53294) Jenne válasza Gabesz87 (#53293) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Esetleg Nokia 230? [link]
Használtan van pár darab olcsóbban is az egyik nagy hirdetőn. Nevet nem írok, nehogy gond legyen belőle.
Teszt a Nokia 230-ról: [link]
Csak megjegyzem, hogy a normál méretű SIM (más régóta kifutott) mérete a mostani bankkártyák méretével azonos. Amire Te gondolsz az a mini SIM kártya. :K
Bocsi nem kioktatni akartalak, csak a pontosság miatt írtam.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53296) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Jól van na , én erről lemaradtam, azt hittem a mini SIM a normál méretű SIM, ami először létezett.

(#53298) Gabesz87 válasza Jenne (#53294) üzenetére


Gabesz87
addikt

Egyébként azt hiszem ezelőtt Nokia 230 volt neki, de mint mindenbe, ebbe is beleköt, és képes földhöz b...ni ha valami nem úgy működik ahogy elvárná :D
Nem azért mondom, mert így járt a 230, de nem emlékszem már,I volt vele a gondja. Úgy rémlik nekem rohadtul meggyűlt vele a bajom, hogy attegyem a számokat róla, mert pc Suite-al nem tudtam használni.

(#53299) dik


dik
őstag

Azért az se semmi nincs egy normális nyomkodós telefon a piacon amire azt lehetne mondani jó. Hol itt hol ott, de egy kalap sz.r! Én marha a régi időben nem vettem 3 zsák s5610 vagy valami jó kis nokiat vagy akármi... Hányingerem van ezektől az okos csodáktól...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53300) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Nokia 220-t szeretnék venni, de azt olvastam hogy nem lehet kikapcsolni a T9 szövegbevitelt.Ez igaz lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.