Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) dik


dik
őstag

Nem azt mondták erről a csodáról hogy annyira nem jó vétel? Kezdem elveszteni a fonalat...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52452) volandy válasza Pali33 (#52450) üzenetére


volandy
senior tag

Metroban 42.990.-

(#52453) Pali33 válasza volandy (#52452) üzenetére


Pali33
kezdő

2019 áprilisi katalógus, jobb alsó sarokban:

[link]

(#52454) Pali33 válasza dik (#52451) üzenetére


Pali33
kezdő

Aki tapitelót szeretne annak minden funkciójával, annak nem jó vétel, de aki a tatafone-ok felől nézi, azokhoz képest jó teló. Engem a masszív billentyűzet és az elfogadható kamera győzött meg.

(#52455) volandy válasza Pali33 (#52453) üzenetére


volandy
senior tag

Igen, igen látom illetve tudom, tudtam! Erről lemaradtam mert akkor ment a fórumon a "CAT B35 és az Energizer melyik a jobb nyomógombos telefon vita" és ez a január 23-----február 05. tartó akció. El is fogyott sok Metroban. Miután lement az akció 42990.- lett az ára.

Ja még egy kérdés: neked a facebook messenger működik vagy le tudtad tölteni mert nekem nem sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#52456) dik válasza Pali33 (#52454) üzenetére


dik
őstag

Sok tapasztalati hozzászólás nem található róla sajnos!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52457) volandy válasza dik (#52456) üzenetére


volandy
senior tag

Sehol semmi. YouTube-n van pár videó és hozzászólás.

(#52458) Pali33 válasza volandy (#52455) üzenetére


Pali33
kezdő

Igazad van, az nem áprilisi, csak 4. katalógus. Hát én is lecsúsztam róla sajnos, csak én meg "elhamarkodtam" a vételt... Te hol vetted?
Nem tudtam sajnos letölteni, szerintem azért van, mert nem engedi a google play store-t futtatni. Ez azért baromi idegesítő, hogy látod, hogy üzennek, de nem tudod elolvasni. :DDD
De azért van remény, hogy csak csinálnak előbb-utóbb valami okosítást az Androidban...

(#52459) Pali33 válasza dik (#52456) üzenetére


Pali33
kezdő

Hát igen, nem sok van belőle, mert nem ismerik még az emberek. De a CAT 35B-nél egy nagyságrendekkel jobb, én azt mentem el megnézni Media Markt-ba, de csalódás volt mindenben, és ott volt mellette az Energizer, ott ismertem meg. Én el tudom fogadni a hiányosságait, mert a masszivitás, a víz és ütésállóság, az erős, praktikus zseblámpa, használható kamera, és wifi hotspot dual SIM-mel voltak a fő szempontok. :)

(#52460) volandy válasza Pali33 (#52458) üzenetére


volandy
senior tag

Metróba! Már nem akciósan.Sajnos! Ez van! Még a Hotspot funkciót nem próbáltam. Főleg telefonálásra 2 simkártya. Ezek a fontosak.
Vennék valami jobb minőségű tabletet. 8" körülit és ha interneten akarok nézni valamit akkor azon kényelmesebb mint egy okostelefonon. Laptopom van, de azt nem akarom cipelni.
Amit tud az bőven elég. Sőt még sok is. Nevek, telefonszámok, sms. Fényképezni nem fényképezek, van jó minőségű fényképezőgépem. Zenét nem hallgatok rajta van a kocsiban magnó, otthon van hifi, házimozi. Filmet nem nézek rajta. Csak otthon a plazmán. Kb ennyi!

(#52461) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Az eBay-en újként hirdetett telefonok Nokia 6630-as Motorola V3 tényleg újak vagy felújítottak, esetleg hamisítványok? Szeretném összegyűjteni gyerekkori kedvenc telefonjaimat, ezekben az árusokban meg lehet bízni?

(#52462) Fancy-boy válasza Pali33 (#52458) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Google Play helyett elvileg ennek mennie kéne: [link]

Aptoide a neve (alkalmazásbolt) és amikor nálam volt a nyomógombos Beafon SL820 akkor ezen keresztül lehetett rá alkalmazásokat pakolni.
Jó kis alternatíva a Google Play helyett.

[ Szerkesztve ]

(#52463) Fancy-boy válasza HaZsolt (#52461) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Attól függ. Vannak valóban újak. Például: [link]
Kínából általában felújított tákolmányokat kapsz. ( persze nem minden esetben )
Érdemes figyelni a jelekre, elemezni a fotókat. :)

(#52464) volandy válasza Fancy-boy (#52462) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi! Majd kipróbálom! Én is!

[ Szerkesztve ]

(#52465) Pali33 válasza volandy (#52460) üzenetére


Pali33
kezdő

Nekem is fontos a 2 SIM, mert egyik a telefon, a másik a net.
Egyetértek, nekem sem opció a tapiteló. Egyrészt nem fogok magammal hurcolászni 100+ ezer Ft-os telefont olyan helyekre, ahol könnyen ellophatják, és jó, ha kéznél van egy telefon, nem kell dugdosni, mert akkor semmi haszna. Egyetértek a tablettel is, pl. vonatra vinni praktikusabb, mint egy laptopot. Simán tudsz majd netezni a H240S-sel, szólj majd, ha segítség kell a beállításhoz.
A fényképezést is nyilván úgy értettem, hogy információ szempontból, nem minőségi fotózásra gondoltam, arra ott van a fényképezőgép, ami ugyanannyi pénzért sokkal többet tud ebben. Zenét én sem hallgattam még rajta, nem szeretek fülhallgatóval zenét hallgatni már jó ideje, filmet is jobb nagyobb képernyőn nézni, mint bármiféle okostelón.

(#52466) Pali33 válasza Fancy-boy (#52462) üzenetére


Pali33
kezdő

Köszi, megnézem majd, kíváncsi vagyok, működik-e, eddig nem tudtam a telóval külső alkalmazást telepíteni.

(#52467) Algieba válasza Pali33 (#52465) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Két kártyás olcsó okostelefonom van. Mindent tud, amit kell.

Strapatelefonnak Prestigio F1-et vettem, de az olyan butuska, hogy tényleg csak telefonálásra van. Ha romlanak az időjárási viszonyok terepen, akkor inkább abba rakom át a fő számomat. De tényleg bírja a strapát, járólapra ejtettem, de csak visszapattant a sarkáról és elterült. Felvettem, megtörölgettem és ennyi.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#52468) volandy válasza Algieba (#52467) üzenetére


volandy
senior tag

Két kártyás olcsó okostelefonod van! Milyen? Csak mert nagy szórás van az okostelefonok piacán. Olcsó drága, jobb rosszabb, kisebb, nagyobb. Melyiket válasszam? Melyik felel meg arra amire használnám? Hosszútávra biztosan nem jó! És semmiféle vitába nem akarok beleszállni, elindítani stb.

(#52469) Algieba válasza volandy (#52468) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nokia 2.1, boltban vettem akciósan 29 ezerért. Eddig nem omlott össze. Teszi a dolgát. Tény, hogy nem egy erőgép, de számomra fontos dolgokat tudja. Két kártyával használom, a magentás a net (Maraton 4GB), a piros a fő számom (hívás és sms). Valamint vettem bele 32GB memóriakártyát. Márciusban Pitére frissült az Android Go rendszere. Azóta van gyors töltés is. Az akku nagyon jó, 4000 mAh 2 napra bőven elegendő. Főleg mobilneten lógok. Esténként rádiót hallgatok. Az email fiókjaimat is gond nélkül kezeli. Tényleg jó a kategóriáján belül mint olcsó okostelefon. Szerintem egy évet biztosan bírni fog. (A Lumia 520 4 évig szolgált.)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#52470) volandy válasza Algieba (#52469) üzenetére


volandy
senior tag

Igen! Jó ár és ha arra amire használod jó, neked jó akkor oké!
153,6 x 77,6 x 9,7 milliméter a készülék ahogy látom.
Nagy. Nekem nagy.
Én maradnék a 130x55 körüli méretnél, de ez is csak azért mert nincs más. Ha az iPhone SE-ből lett volna egy újabb verzió vagy androidos vonalon lenne nagyobb választék kis méretű telefonokból akkor azt vagy azok közül valamelyiket használnám. Kényszerűségből, mert nincs normális nyomógombos. Egy 8" tablet akkor is lenne mert azon kényelmesebb a internetezés.
De ez az én véleményem.

(#52471) Algieba válasza volandy (#52470) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez a méret indokolja a phablet nevet. Nekem is idő volt megszokni. De most már úgy vagyok vele, egye fene szinte mind ilyen nagy. Nem zsebbe való. Mókás, hogy a Prestigio is kicsinek érződik mellette, pedig nem az.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#52472) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy ez milyen telefonja a HTC-nek, illetve a Sim kártyát hova lehet tenni?<br/> [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52473) quailstorm válasza makoss (#52472) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HTC Touch Pro
Telus alapján kanadai, és lehet, hogy sehova nem megy a SIM mert ez CDMA-s.

(#52474) makoss válasza quailstorm (#52473) üzenetére


makoss
addikt

:R
És az mit takar, hogy CDMA-s?
Hogy működik?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52475) quailstorm válasza makoss (#52474) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyrészt másképp van kódolva a jel és más frekvencián. Másrészt a SIM lokáció, roaming, cella, egyéb adatai a készülékmemóriában tárolódnak, amúgy meg csak ahhoz a szolgáltatóhoz csatlakozhat, akié a készülék. Esetedben is rá van nyomva a készülékre a neve.
USA, Canada ahol ez divat.

(#52476) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Nokia 8110 4G-re elérhető a WhatsApp: [link]

"V15 update for Nokia 8110 4G brings WhatsApp & Facebook globally"

A new software update is rolling out for Nokia 8110 4G smart feature phone globally. The V15 update is important and brings the much-desired WhatsApp support to the KaiOS powered phone.

(#52477) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Alcatel 1046, 1066 és hasonló telefonokhoz kapható valahol 400 mAhnál nagyobb akku? Ez a 3-4 nap készenlét úgy, hogy csak a lámpáját használom egyelőre nem igazán elfogadható egy feature phone-tól.

A sokkal butább 1200-ámba is 1120-as akku van, pedig még színes kijelző sincs.

(#52478) cocka


cocka
veterán

Tényleg van még olyan monokróm kijelzős telefon, ami tud legalább polifonikus csengőhangot (csak hogy ne legyen olyan idegesítő pityegése) és még árulnak hozzá akkukat a 1112-n és a 1200-án kívül? (ja még tán 1280-on kívül)

(#52479) Fancy-boy válasza cocka (#52478) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ehhez mit szólsz?

L8Star BM10 Mini: [link]

- OLED kijelző
- Dual SIM


[ Szerkesztve ]

(#52480) cocka válasza Fancy-boy (#52479) üzenetére


cocka
veterán

Nagy a kezem. :DDD

(#52481) Franticfox


Franticfox
tag

Sziasztok, egy az új Nokia 3310-eshez hasonló butatelefont keresek, hasonló méretben (kicsit kisebb esetleg lehet :) ) , hasonló üzemidővel. Ütés/vízálló lehet. 1900-as (850-es) GMS-et jó lenne, ha tudna. 3G nem kell, Bluetooth (Infra :P) nem hátrány, (dual SIM sem).

[ Szerkesztve ]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#52482) Franticfox válasza quailstorm (#52475) üzenetére


Franticfox
tag

Mert egyébként csak a szolgáltatónál tárolódnak?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#52483) quailstorm válasza Franticfox (#52482) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hiányzik az alany.
IMSI, Ki, jelenlegi cella és állomás (LAI), meg még néhány hálózati protokollhoz szükséges adat van a SIM-en, ami értelemszerűen egy SIM mentes telefonnál mind a telefonban van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52484) Franticfox válasza quailstorm (#52483) üzenetére


Franticfox
tag

"ami értelemszerűen egy SIM mentes telefonnál"

- ez sokat segített, kösz! :D

Egyébként van alany: (ők, azok)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#52485) quailstorm válasza Franticfox (#52484) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ami rejtett alany, és egy hosszú szövegre adott válasz esetén ez nem egyértelmű.
De a legnagyobb gondot az okozta, hogy értelmetlen a kérdés (mivel valószínűleg nem értetted meg, hogy a SIM-en tárolt adat vs. mobilba épített előfizetési azonosító van összehasonlítva)
Szolgáltatónál mindkét esetben eltárolásra kerül az adat.

[ Szerkesztve ]

(#52486) Franticfox válasza quailstorm (#52485) üzenetére


Franticfox
tag

"De a legnagyobb gondot az okozta, hogy értelmetlen a kérdés (mivel valószínűleg nem értetted meg, hogy a SIM-en tárolt adat vs. mobilba épített előfizetési azonosító van összehasonlítva)"
Ebben lehet valami, mert most meg a választ nem értettem meg teljesen.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#52487) quailstorm válasza Franticfox (#52486) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért linkeltem a wikit.
Pár soros hozzászólásban nem tudom leírni a GSM hálózat alapjainak működését, pláne, hogy én is csak gyorstalpalón tanultam az egyetemen, valamelyik félévben 1,5 órát.
Lényeg, hogy a SIM-nek "jó hogy van" tulajdonsága a telefonkönyv és az SMS tárolása, de eredeti funkciója az előfizető azonosítása a GSM rendszerben.
CDMA rendszerben ezt a feladatot a készülék SIM nélkül látja el, és szolgáltatót se tudsz csak úgy váltani, hogy kicseréled a SIM-et.

(#52488) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szülőknek, 60-on felül milyen telefont ajánlanátok?

Látni, jól látnak, gombokkal sincs bajuk. Szóval nem nagyi telefon szükséges.

Ami lényeg, hogy megbízható legyen és az akkuja is bírja jó pár napot.

Kijelző felbontas/szín mindegy, nem nagyon smseznek, csak telefonhívásra használják.

Segítségeteket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#52489) Fancy-boy válasza Tanisz (#52488) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokiából most ez a legújabb nyomógombos: [link]
Nokia 210 Dual
Többféle színben elérhető, kézbesimuló, alap telefon de azért nem a legfapadosabb kiadásban.
Még olcsóbban az Alcatelnél érdemes körülnézni: [link]
Kinyithatósban pedig a Beafon ajánlott: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52490) Hulot válasza Fancy-boy (#52489) üzenetére


Hulot
tag

Kapható ez a Nokia 210 Dual magyar menüvel?

(#52491) Fancy-boy válasza Hulot (#52490) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen. Amennyiben hivatalos helyen vásárolsz, akkor lesz benne magyar menü, pl. MediaMarkt.

[ Szerkesztve ]

(#52492) Tanisz válasza Fancy-boy (#52489) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszönöm :R :C

Korábban az Alcatelekkel volt próba, azt kerülöm, sajnos 3x volt szervízben és nem lett jó egyszer sem :D

Ezek a Nokiák elég pofásak :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#52493) matyi19


matyi19
őstag

Hello,

Szeretnék egy telefont egy idősebb személynek.
Ami számít:
-nagy gombok
-jól olvasható kijelző
-3G!!
-jó akku idő
-nem túl drágán.

Ezek a feltételek alapján, mi lenne a legjobb vétel?
PS. csak telefonálásra kell...

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52494) cocka válasza matyi19 (#52493) üzenetére


cocka
veterán

Hát ezek közül szerintem max. hármat választhatsz. De pl. nem tudom miért akarna valaki feature phone-on 3G-zni. A klasszikus 3G kemény 48 kilobájt/sec. Egy mobilra tervezett weboldal nem jön be ilyen tempónál emberi idő alatt. HSPA+-on már kapsz kemény 5.25 megabájt/secet. Na azzal már lehet netezni rendesen, de a hangyafasznyi kijelzőn görgethetsz egy csomót. Ha az "idősebb személynek" ehhez van türelme.... :U

Jó akku idő? Hát azt felejtsd el. A mai újonnan gyártott feature phone-ok (nem strapafonokra gondolok) üzemideje max. 4-5 nap. Ez kalap szar ahhoz képest, hogy 3-4 hétig kéne bírniuk. De 20 napot napi szintű intenzív pofázással is illene kibírniuk, csak a színes kijelző meg bluetooth ennek nagy kerékkötője.

(#52495) Vesa válasza cocka (#52494) üzenetére


Vesa
veterán

Strapafon eleve bumszli, van hely beletenni egy nagyobb akkut, azért bírják a jobbak akár 1 hónapig is.

A tudomány a valóság költészete!

(#52496) matyi19 válasza cocka (#52494) üzenetére


matyi19
őstag

Jó akku idő alatt 4-5 napot értek.
Kell a 3G mivel itt Romániában a DIGI esetében 3G (900 MHz, 2100 MHz) a minimum elvárás.

(#52497) Vesa válasza matyi19 (#52496) üzenetére


Vesa
veterán

3G-vel arra célzott szerintem, hogy ilyen telefonon semmi értelme, az apró kijelző és a minimális memória miatt gyakorlatilag használhatatlan. Ezek a telefonok telefonálni és SMS-re jók maximum.

A tudomány a valóság költészete!

(#52498) matyi19 válasza Vesa (#52497) üzenetére


matyi19
őstag

Ertem en.
De Romaniaba a DIGI halozat csak 3G vagy 4G kompatibilis telefonnal mukodik.
Azert kell a 3G, nem netezesre...

(#52499) cocka válasza matyi19 (#52498) üzenetére


cocka
veterán

Le van tiltva a 2G, magyarul a natúr GSM szolgáltatás? Az durva.

(#52500) cocka


cocka
veterán

Engem a mostani új telefonokban az idegesít, hogy ha megpróbálnak egy kicsit is nagyobb kijelzőt belerakni, az óhatatlanul jelentős betűméret-csökkenéssel jár. (ami rendszerint nem növelhető)

Tudtok-e pozitív ellenpéldát mondani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.