Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) Fancy-boy válasza almi (#53499) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Mindegyikben van magyar menü. Az Energizer-ben is.
Itt megtudod csekkolni: [link]

"Languages: Arabic, Afrikaans, Suaheli, Persian, Zulu, Indonesian, Malay, Thai, Vietnamese, Chinese CN, Chinese TW, Bengali, Urdu, German, Dutch, Italian, Russian, Portuguese (Portugal), Portugal (Brazil), Romanian, Hungarian, Polish, Turkish, French (France), Spanish (Spain), Spanish (USA), UK English, English (USA), Finnish, Finnish, Macban, Swedish"

(#53502) almi válasza Fancy-boy (#53501) üzenetére


almi
senior tag

Nagyon jó, köszi!

Akkor már csak a döntés maradt, hogy félig okos, vagy nem okos. :)

Az Energizer azért is szimpi, mert viszonylag nagyok a gombjai és a kijelzője. A H240S-ről írtak rosszakat beszédhang ügyben, de reméljük, hogy ha volt is ilyen hiba, már javították a H280S-ben.

Valahol, mondjuk itt a PH-n a Evolveo Z3-at is eléggé szidják (pedig már kezdett erre billenni a mérleg) és CAT telót ajánlanak helyette. Ki érti ezt? :F Minél többet olvasok, annál inkább elbizonytalanodok :)


(#53503) almi válasza almi (#53502) üzenetére


almi
senior tag

Illetve az adatlapon írt 500 telefonszám lehet még necces. Bár gondolom csak meg van oldva, hogy kártyán tud többet is tárolni. :)

(#53504) Fancy-boy válasza almi (#53503) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Miért nem rendelsz be mondjuk két telót, és amelyik szimpatikusabb, azt megtartod. :))
Nézd, általában akármit is vásárol az ember, szinte mindig találni egy elégedetlenkedőt a vélemények között. Például az Amazon-on, még a legdrágább holmiknál is van 1 csillagos értékelés.
Egyébként viccen kívül mondom, hogy a CAT telókat szidják sokan: [link]

(#53505) almi válasza Fancy-boy (#53504) üzenetére


almi
senior tag

Igen-igen, mindig van, aki elégedetlen :)

Végül is, ha azt nézzük, a jelenlegi Samsung B2100-nál valószínű bármelyik jobb lesz :)
Most ettől az 500 telefonszám limittől torpantam meg kicsit, de valahogy csak meg lehet hackelni, hogy több telszámot tudjon tárolni....

Valószínűleg most kezdetnek a Z3-at választom egyébként. Talán egy picit kisebb méretben, mint a H280S. Utóbbi mellé biztosan nem fér be a zsebbe a mérőszalag és további 70 db apró valami... :D

Ha a Z3-al megbarátkozik a gazdája, mehet a nagyobb, okosabb! Csak szépen apránként.. :)
Köszi még egyszer a tippeket, javaslatokat!

(#53506) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53504) üzenetére

Cat készülékek mostanra egyenértékű az ipari hulladékkal . Cégnél nem győzik/ték szidni .
Hogy miért ?
1,5 évet sem bírtak ki. A többinél nincs térerő, mikrofon minősíthetetlen , az akkumulátor kapacitását megírva a közelében sincs.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53507) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53506) üzenetére


Fancy-boy
addikt

És mire lettek cserélve? :)

(#53508) Fancy-boy válasza almi (#53505) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha marad a Z3, azért jól nézd át, nehogy használtat küldjenek.

Szívesen! Kellemes Ünnepeket!

(#53509) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53507) üzenetére

Sajnos eddig maradt a márka , de tervben van a cseréje jövőre .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53510) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok! Régebben is érdeklődtem már itt, hogy apámnak vennénk egy hagyományos telót, de hiába mondogattam neki az ajánlásokat, tovább szenved a mostani, valamilyen Nokia (talán 230, de nem biztos) telefonjával. Nem tudom jelenleg mi a helyzet, mik az ajánlottak? Elvárások:
- strapabíró (esőben, sárban, hidegben)
- dual SIM rendes kezelése
- jól látható kijelző, minél nagyobb, annál jobb
- rendes méretű gombok
- jó akkuidő

Evolveo Z3-at ajánlottátok régebben, nem is lenne rossz, habár ha jól emlékszem a Z3 500 nevet tud tárolni, amit kicsit szűkösnek érzek. Meg nem is nagyon van sehol már. Edigitalon látok egy újracsomagoltat.

(#53511) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#53510) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Pár hozzászólással feljebb almi kollégának ajánlottam az Energizer Hardcase H280S készüléket: [link]
Óriási 2.8" kijelzővel rendelkezik.
Hátránya a KaiOS rendszer.
Talán Te bevállalod. :)

Hasonló méretű kijelzővel szerelik a Nokia 8000 4G-t: [link]
Új modell, még nincsen róla tapasztalat. Szintén KaiOS, viszont nem ütésálló.

A Z3 kistestvére a Z1 kapható még újonnan: [link]
Ugyanolyan strapabíró, csak nincs benne 3G / WiFi és kisebb az akkumulátora.

[ Szerkesztve ]

(#53512) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy Doro 1370 telefont. Időseknek nagyon jó billentyűzet szempontjából. Telefonszámokat, hogy tudnék SIM-re másolni, hogy ne kelljen egyesével beírni? Gondoltam Google fiókba beírom, de CSV fájlt úgysem tud megnyitni, Google fiókkal sem tud szinkronizálni. Bluetooth van, azon keresztül tudok névjegyeket küldeni?

(#53513) Fancy-boy válasza pinnacle (#53512) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem tudnád rárakni a telefonban lévő memóriakártyára vCard fáljként és importálni?
A telefon kezeli a vCard-ot. Gondolom van a menüben olyan lehetőség, hogy névjegyek importálása.

[ Szerkesztve ]

(#53514) pinnacle válasza Fancy-boy (#53513) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megnézem. Azt hittem a vCard csak az Apple-nek jó.

(#53515) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Valaki tudja, hogy Doron-n importálni a vCard kapcsolatokat? Google fiókból mentettem, microSD-re másoltam, Beállítások-Fájlkezelő-Memóriakártya-Opciók-Alkalmaz-Parner-Ment SIM-re- után csak az első névjegy jelenik meg. Sehogy sem tudok többet elővarázsolni. :( Lehet ez csak vCard-ot tud küldeni? Az megjelenik a Név-Opcióknál. Kézikönyvben sem találok erre utalást.

[ Szerkesztve ]

(#53516) Fancy-boy válasza pinnacle (#53515) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg kérdezd meg a Doro Magyarországot: [link]
Nem lehet, hogy azért csak 1 névjegy jelenik meg, mert egyet mentettél el?

A kijelzőn van olyan piktogram hogy vCard üzenet, tehát fogadni is tudnia kellene:

[ Szerkesztve ]

(#53517) pinnacle válasza Fancy-boy (#53516) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Angolnak írtam, de itt is megkérdezem majd. Az összes kapcsolatot kijelöltem. Szerintem csak küldeni/fogadni lehet 1 telefonszámot vCard formátumban.

(#53518) pinnacle válasza pinnacle (#53517) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Andriodnál, Névjegyzékben lehet a telefonszámokat SIM-re exportálni.

Budapesten jó volt a DIGI, Monoron már nem, nem is volt vétel. Tudtok ajánlani valami olyan összecsukható telefont, aminek kiemelkedően jó a térereje?

(#53519) Luck Dragon válasza pinnacle (#53518) üzenetére

10,000-Ft körül Alcatel 2053D (talán még : ILike FP268 olyan a kialakítása mint a régi Motorola Rarznak )
20.000-Ft körül Panasonic kx - tu456 ( vagy Maxcom MM824CZ)
30.000-Ft körül Panasonic kx-tu466
Nokia 2720-at direkt nem írom mert szidják. Elég sok baja van .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53520) pinnacle válasza Luck Dragon (#53519) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Panasonic kx-tu466-ra gondoltam. Erről olvastad jó a vétele? Most ez lenne a legfontosabb Egyébként talán nem reménytelen a dolog, mert megtaláltam a régi Doro Primo 215 telefonját, azon sincs térerő jelzés, néha egy pálcika, de azért lehet telefonálni. Illetve írták, hogy Monoron gyenge a DIGI, udvaron próbáljuk. Ez jó ötlet volt , mert nem kell kimenni, ablak mellett is maximális a térerő.

(#53521) Luck Dragon válasza pinnacle (#53520) üzenetére

Maga a térerő képességéről nem nagyon írnak ellenben van róla magyar teszt és nagyon sok helyen lehet olvasni róla hogy minden felhasználó aki eddig ilyen készülékkel rendelkezik igazából csak dicséri.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53522) pinnacle válasza Luck Dragon (#53521) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen!

(#53523) Luck Dragon válasza pinnacle (#53522) üzenetére

Szívesen

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53524) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Kinyithatósban a Beafon is jó készülékeket gyárt.
Például a Beafon SL590 kapható a MediaMarktban is: [link]
A fórumról többen is vásároltak már a márkától.
Ami előnye a Panasonic-kal szemben, hogy ennek van nagy külső kijelzője, például látni rajta, hogy ki hív, és 3 megapixeles kamera.
A vélemények alapján az akku is jobban bírja. A Panasonic-nál többen panaszkodnak a gyenge akkura.

[ Szerkesztve ]

(#53525) hbala válasza Luck Dragon (#53519) üzenetére


hbala
aktív tag

Milyen bajai vannak a 2720-nak, mire panaszkodnak?

(#53526) Luck Dragon válasza hbala (#53525) üzenetére

-Kamera elhelyezése mint ergonómia.
-Rendszerben található betű méret hol nagy, hol olvashatatlanul kicsik.
-Oldalán hangerő szabályzó gombok, sajnos becsukott állapotban is működtetik a hangerőt ha véletlenül többször benyomódik.
-Kicsi memória hamar törli a hívás előzményeket.
-Sok helyen írják hogy kinyitásakor nem fogadja a hívást, máshol pedig igen csak kell neki 2-3 másodperc, ((szóval inkább ez beállítási problémák lesznek. )) De akkor is 2-3 másodperc az egy kicsit sok.
-Lassú rendszer.
-Nem programozható navigációs gombok (Bár ez nem életbevágó probléma)
-Sérülékeny fényes műanyag készülékház.

Fancy-boy
Ez a készülék majdnem hogy egy régi Sony Ericsson W300I- hasonmása. Szuper. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53527) hbala válasza Luck Dragon (#53526) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm! Csak mert én is egy ilyet használok és egész jól elvagyok vele.

(#53528) Luck Dragon válasza hbala (#53527) üzenetére

Szívesen. Gondolom akkor ezeket megtudod erősíteni vagy éppen cáfolni.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53529) hbala


hbala
aktív tag

A Telenornál kapható a Doro 7010 [link] További adatok: [link] ÁK: [link]
Valami félokos android alapú ez is, a manual szerint DorOS fut rajta.

(#53530) hbala válasza Luck Dragon (#53528) üzenetére


hbala
aktív tag

- kamera elhelyezés nem érdekel
- betűméretet a kisegítő lehetőségeknél nagyra állítottam és ahol használom(hívások, sms-ek, beállítások, számológép, fájlkezelő) ott jó mindenhol
- oldalsó gombok zsebben tényleg könnyen nyomódnak, ez elég idegesítő néha
- híváselőzmények tényleg kevés
- nyitáskor lassú hívásfogadás sajnos megvan, de már megszoktam
- a telefonkönyvbe ahogy belépek(navi jobbra) és egyből ütném a betűket, számokat ír. 2-3 másodpercet várni kell leütés előtt és akkor betűket ír. Nagyon idegesítő. Pedig nekem csak kb. 240 nevem van, az is sim-en.
- navi valóban nem programozható és le- és balra nincs is funkciója
- hátlap kopik, de nem zavar

(#53531) Luck Dragon válasza hbala (#53530) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53532) almi válasza Gabesz87 (#53510) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Az e-digitalos újracsomagoltra lecsaptam, sajnos. Felhívtam az ügyfélszolgálatot előtte, hogy mit takar az újracsomagolt és megnyugtattak, hogy 100%, hogy nem volt használva 14 napnál tovább, különben vissza sem veszik.

Átvétel után ránézésre kb. 1 éves használt készülék volt, ami karcos, kopott volt, némi kis hajszál repedéssel az alján, illetve zörgött benne valami.. A kijelző fölött lévő részből érkezett a hang, lehet, hogy a beszédhangszóró volt az. :) (Nem is értem, hogy hogy vehetnek ilyet vissza.)

Egyébként így megnyomkodva szimpi volt a készülék. Nagy gombok, jól látható kijelző. Szerintem a hangjával sem volt gond. Kár, hogy sérült volt.
Cserébe rendeltem egy Z1-et, ami biztosan új. A félig okos és okos teló majd egy következő lépés lesz.. :)

(#53533) Fancy-boy válasza almi (#53532) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi, hogy visszajöttél beszámolni a dolgokról. :R
Minden visszajelzés hasznos.

Az egy dolog, hogy hogyan vehetik vissza, de hogyan adhatják el újra ilyen állapotban. :F

[ Szerkesztve ]

(#53534) Fancy-boy válasza hbala (#53529) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezt jó tudni. Köszi!
Alice annyira nem volt tőle elájulva, amikor tesztelte: [link]
Legalábbis az "okos" része nem túl használható.

Viszont aki nagy kijelzős, jó hívásminőséggel rendelkező készüléket keres, annak érdemes megfontolnia.
Főbb spec:
2.8" kijelző, WiFi, GPS, 4G, zajszűrő mikrofon, tényleg kitűnő minőségű hanghívások.

[ Szerkesztve ]

(#53535) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53526) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valóban jó kis készülék és van valamennyi hasonlóság is az említett W300i-vel.
A márkanév mondjuk lehetne jobb is. Szerintem sokan azt hiszik, hogy valami gagyi. :D

(#53536) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53534) üzenetére

Nem csak okos részét nem szerette Alice . Nyikorognak a gombok , navigációs gomb kényelmetlen használata , kijelző pedig a szokásosnál is rosszabb minden terén . Ez úgy ahogyan van nem mondható egy remek ajánlatnak . :(
Főleg nem ekkora összegért amiért a piacon árulják , 32,000-Ft alapáron ? Inkább ugyan ezért az áron Nokia 8000 4G és ott a Kaios meg normális kinézetet is kapunk . Persze ez nagyon szubjektív vélemény a részemről.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53537) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53536) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igaz. De az a helyzet, hogy nem tudsz mondani olyan mostani készüléket, aminél ne kellene kompromisszumot kötni.
Alice nem éppen volt odáig a KaiOS rendszerért, amikor a 2720 Flip készüléket tesztelte: "akad, lassú és a kezelési nehézségekkel együtt nettó agyérgörcs. A rendszer úgy laggol, hogy azt cirkuszban kéne mutogatni."

Azóta mondjuk biztosan kapott frissítést, meg a 8000 4G valamivel jobb hardverrel érkezik.
Kíváncsian várom, hogy azzal mennyire lesznek megelégedve. :))

[ Szerkesztve ]

(#53538) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

EVOLVEO StrongPhone nyomógombos régebbi sorozatához hasonló masszív külsejű mobilt szeretnék vásárolni, mindenképpen nyomógombosat szeretnék, kb. 2500 mAh akkuval vagy még annál erősebbel, ha lehetséges.
Tudna valaki ajánlani hasonlókat?
Köszi!

(#53539) Luck Dragon válasza neo81 (#53538) üzenetére

Sajnos ilyen feltételekkel hazai piacon nem fogsz találni. :(

Fancy-boy
Én is kíváncsi vagyok mi lesz teszt végeredménye a 8000-es Nokiról. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53540) Fancy-boy válasza neo81 (#53538) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Blaupunkt márkától van egy modell amiben 2500 mAh akku van: [link]
Állítólag faék egyszerű, de 2 hétig bírja az akku.
Van belőle sárga színű is a kék mellett. A MediaMarkt is árulja, talán ez jelent valamit.

Az Evolveo Z3 2800 mAh akkuval rendelkezik, csak éppen már kifutott.
Külföldön még találni belőle újat: [link]
Nyilván ha érdekel, akkor meg kell kérdezni a szállítást és hogy rendelkezik-e magyar menüvel.

[ Szerkesztve ]

(#53541) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53540) üzenetére

Blaupunkthoz egy kis plusz .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53542) neo81


neo81
senior tag

Aha!
Én meg még ezt a fajtát találtam: iGET Defender D10
Szerintetek melyik lehet a jobb vétel pl. akku üzemidő szempontjából nézve?

[ Szerkesztve ]

(#53543) Luck Dragon válasza neo81 (#53542) üzenetére

Végignézve világ népítéletet mind a két készülékről , hát egyik sem acélos .
Összeségében Blaupunkt jön ki jobban az átlag 3.9/5 átlagával . Plusz normális magyar használati útmutatója amit pdf formátumban is elérhető .
IGET hát.. elég rossznak írják a magyarosítást de más nyelvben sem jobb a helyzet . De legtöbben a hanghívások minőséget hozzák fel a legnagyobb negatívumjának. 3.2/5

Akkumulátorban “szerintem” Blaupunkt jobb. Mire alapozok ? Nos videón nézve mind két rendszert a két telefonon Blaupunkt esetében pörgős , pattogós mint régebben windows phone esetében ez nemi optimalizációt sejtet . Lehet butább de jobb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53544) pinnacle válasza Fancy-boy (#53524) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha annak jobb az érzékenysége, akkor azt veszem. Ablak mellett a Doro Primo 215-el is lehet telefonálni. Talán ez a Beafon SL590 még jobb lesz.

(#53545) Fancy-boy válasza neo81 (#53542) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyik sem rakja túl magasra a lécet, de a kettő közül egyértelműen a Blaupunkt.
Az valamivel minőségibbnek tűnik és legalább normális üzletekben is kapható, mint például a MediaMarkt.

[ Szerkesztve ]

(#53546) Fancy-boy válasza pinnacle (#53544) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Berendeled mindkettőt és amelyik jobb, azt megtartod.
Egyébként a Panasonic sem rossz vétel, de szerintem a Beafon-nak több a jó tulajdonsága.

(#53547) pinnacle válasza Fancy-boy (#53546) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem mégis a Panasonicot veszem meg. Most látom, hogy az OK gomb körül vannak a nyilak. Idősebb ember tuti, hogy állandóan megnyomná. Talán jobb ebből a szempontból a Pana. Remélem nem egyből veszi fel, ha kinyitja. Ilyen elrendezés kellene, mint az EVOLVEO-nál. Ezzel nincs tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#53548) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most ilyen PEAQ telefonja van. Egészen jó, azt leszámítva, hogy DIGI-hez gyenge a vétele.

(#53549) Fancy-boy válasza pinnacle (#53548) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az általad mutatott PEAQ készüléken van külső kijelző. Az nem hiányozna neki?
Engem zavarna, ha a felvevő-lerakó gomb lenne a menü gomb is, mint ahogy a Panasonicon látható.
A Panasonicon is ugyanúgy vannak nyilak, csak kevesebb. (fel-le )
A Beafon-nál meg lehet jobbra-balra is lépdelni, plusz a közepét lenyomni.
Itt az SL580-nál látható a videóban működés közben: [link]

Az Evolveo-ról ott olvashatóak vélemények. Többen írják az 1 napos akkut.
Szerinted jó vétel? :)

[ Szerkesztve ]

(#53550) pinnacle válasza Fancy-boy (#53549) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, a külső kijelző nagyon hasznos. Majd megnézem az MM-ben. Szerintem kevés lesz neki az OK gomb körüli nyíl gombok mérete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.