Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) #81733120 válasza PapaMaci (#51997) üzenetére


#81733120
törölt tag

Elég bóvli hatása van, legalább is nekem nem tetszik.
Ahogy elnézem, ez már "félokos". :)

(#52002) quailstorm válasza #81733120 (#52001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért csak fél? Standard MTK6580-as tucatdroid bele van neki.

(#52003) #81733120 válasza quailstorm (#52002) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor jól gondoltam, hogy nem (csak) félokos. :B
Köszi, hogy kijavítottál. :R

[ Szerkesztve ]

(#52004) PapaMaci válasza Fancy-boy (#51998) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sikerült neked is onnan linkelni a cikket, mint nekem :P
Megpróbálod újra?
Vagy netán ez lett volna?

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#52005) PapaMaci válasza #81733120 (#52001) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha jó a HW optimalizélés, nem lehet rossz.

...mint az közismert...

(#52006) PapaMaci válasza Fancy-boy (#51998) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha tényleg augusztusban megjelenik, akkor megvárom!
Amúgy az Evolveo x4 sem néz ki jobban képen, még is azt használom egy ideje.

...mint az közismert...

(#52007) bobace


bobace
őstag

Sziasztok,
a segítségetek szeretném kérni buta telefon váasárlás kapcsán. Idősebb korosztály tagja számára szeretnék választani egy új telefont.
Rövid történelem: Szóval immár pár éve SonyEricsson W800-W810 párost használja az illető. Ezt szépen meg is tanulta. Telefon-Névjegyek kezelése - SMS - Fényképezés (2MP AF)-Naptár és ébresztő kezelése. Kb ezek a legjobban hasnzáltak, de sajnos eljárt már felette az idő. Próbáltam az okostelefonra való átszoktatást, de nem jött össze, plusz napi/2 napi töltés sem jött be.. Úgyhogy újra a buta telefonok felé fordulok, de fogalmam sincs, mit lenne érdemes hasonló tudással választani mondjuk 13 ezer forintig.
Fontos lenne a hasonlóan logikus menüfelépítés, hasonlóan jó fényképező. Nézegettem a Nokia 3310-et pl, de annak túl közelinek ítéltem a felső kezelőgombjait, ahol a kettő egyben van. Jól használható a mindenapokban egy idősebbnek is? De bármi mást meghallgatok, főleg hogy ez kicsit drágább is mint kéne...

Tehát 13e - új - független vagy Voda - hosszú táv - hagyományos kialakítás - tudás: lásd fentebbi bekezdés

Köszönöm előre is. :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#52008) Fancy-boy válasza bobace (#52007) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"hasonlóan jó fényképező"

Nincs. A mostani hagyományos készülékekbe a 2 megapixel az általános, autofocus nélkül, ami inkább tűnik feljavított VGA felbontásnak. :DDD
Ha mindenképpen fontos a jó fényképező, akkor próbáljatok használtan egy későbbi SonyEricsson modellt. Például ELM.

A kamerán kívül vannak a szokásosan ajánlható modellek:

- Kinyithatósban Beafon, például SL690, 3 megapixeles kamera vakuval: [link]
- Doro 366: [link]
- Doro 1360: [link]
- Alcatel 2045X: [link]

Néha még találni új, bontatlan régebbi minőségi hagyományos készülékeket. Inkább azt javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#52009) quailstorm válasza bobace (#52007) üzenetére


quailstorm
nagyúr

W810 rajongó vagyok, leghosszabb ideig azt a telefonom nyúztam. Mai napig meg van.
Bizton állíthatom, hogy olyan tudású, se azt icipicit megközelítő nem kapható újonnan feature phone kategóriában. Csak érintős okostelefonban.

Úgyhogy felejtsd el, vagy vegyél új akkut, vagy túrd a használtpiacot, 5-8k körül egész jókat ki lehet fogni szép állapotban.

Kései Sony modellt amúgy nehéz szerezni, Elm-et végképp, szóval az kiesik, olyanra kell menni, ami anno népszerű volt. Vagy egy gyűjtőt kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#52010) bobace válasza Fancy-boy (#52008) üzenetére


bobace
őstag

Köszönöm nektek a válaszokat!
Nem mondom, hogy könnyű lesz a továbblépés :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#52011) ph2012


ph2012
senior tag

A Nokia 150 vagy a Nokia 216 hagyományos telefon memóriakártyáról tud kezelni txt szöveges fájlokat?
Köszi

(#52012) Viktor0610 válasza ph2012 (#52011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az én 130-am nem.
Ha valamelyik, akkor a 216 talán. Próbálni nem próbáltam.

Samsung Galaxy A54

(#52013) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Gondolkodom egy Sony Ericsson K600i "felújításán". Érdekes, tömzsi kis mobil ez, kissé súlyos a méretéhez képest. A doboz, CD, felhasználói dokumentumok és marketinganyag még megvan hozzá.

Kicsit ki kellene tisztogatni, de ezt talán érdemes lenne inkább szakemberre bízni. Szükség volna új töltőre, fülhallgatóra és USB-kábelre is.

Ezen tartozékok beszerzéséhez esetleg tudtok valamilyen megbízható forrást, vagy már csak "vadászat" révén lehetséges összeszedegetni a hiányzó részeket?

(#52014) cocka válasza Viktor0610 (#52012) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy a Nokia 130-ból minek kellett két példány? A Nokia 105-ből meg három? (2013, 2015, 2017)

(#52015) Viktor0610 válasza cocka (#52014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, mert elfogytak a számok... :U

;]

Samsung Galaxy A54

(#52016) quailstorm válasza cocka (#52014) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valószínűleg elfogyott az alapanyag chipset. Általában ez az oka.

[ Szerkesztve ]

(#52017) cocka válasza quailstorm (#52016) üzenetére


cocka
veterán

De akkor lehetett volna 105, 105a, 105b, 105c stb... ha már mindenképp 105-nek kellett maradnia.

(#52018) quailstorm válasza cocka (#52017) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez ne nekem ródd fel. Másik, hogy tök más a neve ezeknek.
Nem a fantázianevét kellett nézni sose a Nokiáknak, hanem a gyártói számozását, az meg egyértelmű.
TA-1034 a mostani.
RM-908 volt a 2013-as.
RM-1133 RM-1134 meg a 2015.

Szóval nincs itt semmi látnivaló. Egységsugarú boltbajáró látja, hogy ha olcsószart akar venni, akkor az olcsószart ugyanúgy hívják már 5 éve és kb. ugyanazt tudja. A szervizes meg mérnök meg látja hogy nem ugyanaz. Azt ennyi.

(#52019) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

strapatelefonra lenne szükség, az alábbi feltételeket kielégíti valamelyik telefon?
- jó hangminőség, a kihangosítás nem visszhangzik ez az elsődleges
- zseblámpa
- mobilnet (és ha van ilyen wifi)
- normális kijelző - 2,4"-osnál van nagyobb?

ha nincs stapatelefonban ilyen, akkor sima nyomógombos is játszik.

nyilván mindegyik fényképezője krumpli minőségű fotókat fog csinálni

köszi a választ!

(#52020) hbala válasza Ringman (#52019) üzenetére


hbala
aktív tag

Mobiwire Dakota (ez vodás), vagy majdnem ugyanaz, Allview M9 Jump, ráadásul utóbbi 2 kártyás és olcsóbb.

(#52021) Ringman válasza hbala (#52020) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi!

ez akkor nem fog visszhangozni kihangosítva? (régebben is gond volt ebből más telefonnal)
ahogy nézem csak 3G, bár nem tudom ezeknél mennyire jellemző a 4G támogatás. 3G és 4G hangminőség között nincs differencia?

(#52022) hbala válasza Ringman (#52021) üzenetére


hbala
aktív tag

Nekem egy dakotám van, az kocsiban is jól szól kihangosítva (mármint saját hamgszórójával). Ha neten rendeled a terméket, és nem vagy megelégedve vele, van elállási jogod 14 nap, hogy visszavidd/küld. 4g-s hagyományos strapatelóval még nem találkoztam, persze attól még lehet.

(#52023) Fancy-boy válasza Ringman (#52021) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az Allview M9 Jump-ban nincsen Wifi.
Itt egy kolléga véleménye a készülékről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52024) Ringman válasza Fancy-boy (#52023) üzenetére


Ringman
nagyúr

huh, ez nem hangzik túl jól.

(#52025) cocka


cocka
veterán

Nekem teljesen megfelel a Nokia 1112 és a 1200 is. Pont azok vannak benne, amiket hiányolt a hivatkozott ember: jól olvasható karakterek, telefonkönyv, sms. Mi a franc kell még? Brutális hosszú készenlét. :)

1200-át USB-ről is lehet tölteni. Csak mosolygok, hogy mások mit össze szenvednek itt butatelefon vásárlás címén. :)

(#52026) Viktor0610 válasza cocka (#52025) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát mert sokan okostelefon tudást keresnek butatelefon "testben".

Samsung Galaxy A54

(#52027) cocka válasza Viktor0610 (#52026) üzenetére


cocka
veterán

Hát tény, hogy lehetne egy fokkal okosabb, de túl sokkal nem kéne.

Multimédia rész eleve kuka, mert a képek, videok, hangok inkább csak ilyen szórakoztatásra való gagyizmusok. Net minek, csak az akkut zabálná.

Na milyen parasztvakítás kell még? Kamera, színes kijelző stb.. telefonáláshoz irdatlan fontos mindkettő. :D

Ami viszont jó volna: bluetooth, hogy headsettel is tudj telefonálni, mert sajnos csak a hang vezethető ki 2.5-es jacken, de attól még a mikrofont ugyanúgy szájhoz kell tartani.

Ja igen, ami még kéne: valami kábeles kapcsolat, hogy legalább PC-re át lehessen tölteni a kontaktokat és vissza.

Minden egyéb baromságra ott az okostelefon. :DD

Okos izé, amivel mellesleg telefonálni is lehet.

(#52028) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok! Létezik olyan nagygombos "nagyi" telefon, ahol a kijelzőzárat nem oldalt egy csúszkával kell kinyitni?
Nem kell bele semmi kamera, semmi lámpa...
És a hívást indító/elutasító gombok alatt/felett sem kell +gomb..szóval ilyen gombsoros telefont keresek: [link]
Volt már egy Alcatel 2008...De ennél bonyolultabb módon már nem is lehetett volna hívást fogadni... Csörgött a telefon..Rámentünk a zöld gombra..Előjött egy menü, hogy mit szeretnénk csinálni...És még egyszer meg kellett nyomni a menüből, hogy a hívást elfogadom...Hívás indításnál is előjött egy menü, hogy én most SMS-t akarok küldeni, vagy a hívást elindítani...
Szóval ez sem lenne hátrány, ha 1 gombnyomással lehetne hívást indítani és fogadni és persze a hosszú akkuidő...bírjon ki min 5 napot 1 töltéssel.. + a nagy betűméret a kijelzőn

[ Szerkesztve ]

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#52029) quailstorm válasza Eladó445 (#52028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alcatel 2008-at én anno nem javasoltam a bonyolultsága miatt, Evolveo vagy Doro olcsó modellek az 1 nyomásos hívást (szám hosszan) tudják, de reteszes a zár és a lámpa.

(#52030) Eladó445 válasza quailstorm (#52029) üzenetére


Eladó445
tag

köszi. és akkor ezek szerint retesz nélküli változat nem létezik? vagy slide up-os amilyen pl a mostani telefonja? samsung e 250..mert lehet akkor az lesz ,hogy abba veszünk egy új akkut

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#52031) quailstorm válasza Eladó445 (#52030) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Slide már nem jellemző egyáltalán a gyártásban, max a kagyló.
Időstelefonok közt meg gyakori a reteszes, akkor nem olyat kell nézni. E250 se az a tipikus időstelefon.

(#52032) Eladó445 válasza quailstorm (#52031) üzenetére


Eladó445
tag

tudom, hogy az e250 nem az..de ott nem kellett a zárral szarakodni..mert fellökte és akkor már kioldott a telefon ill felvette a hívást...

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#52033) Fancy-boy válasza Eladó445 (#52032) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 8110 4G letolod a csúszkát. :))

(#52034) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egyébként itt az Emporia amit szeretnél: [link]

(#52035) cocka


cocka
veterán

Ez most fél-off lesz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hát ugye a legtöbb feature phone-ban még mindig a mini sim méret dívik, talán néhánynál már micro foglalat van csak.

Szóval adódik a kérdés, főleg azoknak, akik mondjuk szokták cserélgetni. (pl. én néha átteszem a netezős kártyámat a telefonból a modembe, ha elfogyott a keret, akkor vissza stb.. de biztos vannak más példák is, amikor gyakrabban kell kivenni, betenni a kártyákat.

Szeretitek, hogy alapból széjjel van vagdosva a kártya micro vagy micro és nano méretre is? Mert én nagyon nem. Pont azt rühellem, hogy bizonyos foglalatokból alig lehet kipiszkálni a kártyákat emiatt a hülye "előre széjjel vágtuk neked, hogy univerzális legyen" típusú ökörség miatt.

(#52036) quailstorm válasza cocka (#52035) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tedd bele külön vásárolható adapterbe, az jobban tart.

(#52037) cocka válasza quailstorm (#52036) üzenetére


cocka
veterán

Azt kaptam az Archer MR200-hoz, gondolom az is jobban tart.

Hát annál is inkább, mert pl. nanoról minire esetben több a műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#52038) PapaMaci válasza cocka (#52027) üzenetére


PapaMaci
őstag

Esetleg még annyi, hogy 200 telefonszámnál többet megjegyezzen... Nekem jelenleg 1200 körüli a listám.
Legalább 3g kapcsolat lehetősége, mert sok helyen nincs 2g térerő, 3g meg van. Kb erre vágyom én is. Kamera, net, multimédia, fényképező off. Bár zenelejátszást náha igénybe veszek, ha már van.

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#52039) cocka válasza PapaMaci (#52038) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen a zene még fontos lehet. Egyébként sose értettem, hogy monokróm telóknál miért nem prioritás, hogy tudjon mp3-makat. Na mindegy. Anno az Alcatel 715-öt szerettem volna kipróbálni, de nem is emlékszem, hogy valaha is árulták valahol. Szolgáltatóknál tuti nem.

sok helyen nincs 2g térerő, 3g meg van.

Fura, én meg úgy hallottam, hogy 2G van a legtöbb helyen, aztán 4G és csak a 3. a 3G.

A kamera mondjuk esetleg olyan esetben lehetne fontos, amikor feliratokat kell fotózni, mert többsoros kifüggesztett vackokat nem állsz neki felírni papírra.
De az ilyen telókban meg jellemzően gagyi kamerák vannak és szövegnél pont lényeges lenne az olvashatóság.

(#52040) PapaMaci válasza cocka (#52039) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mondjuk én nem vagyok "normális" felhasználó. Nálam van egy magasabb kategóriás tapicskolós, de nem szeretek, és nem is tudok ezeken telefonálni. A gomb-O-phone tényleg csak telefonálásra kell. De azt elvárom, hogy értelmesen kereshessem a kontaktokat, és tároljon belőlük rengeteget! Elengedhetetlen az offlilne szinkron lehetősége outlookkal (már csak azért is, mert az elmúlt 15 - 20 évben így szoktam meg)!

Megnézném az Energizer H240s -t is, csak azon meg nincs play áruház, így a tárcsázót, és a szinkronizélőt nem tudnám letölteni.

...mint az közismert...

(#52041) cocka válasza PapaMaci (#52040) üzenetére


cocka
veterán

De van valami okosság, tán böngészőbővítmény, amivel a play áruház cuccai, mondjuk számítógépről .apkként tölthető le. Kérdés, hogy ezek mondjuk DRM védettek-e, de nyilván ami ingyenes, az működni is fog a kompatibilis eszközökön.

(#52042) Fancy-boy válasza cocka (#52039) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Szolgáltatóknál tuti nem."

Annyira tuti nem, hogy a Vodafone árulta. Emlékszem rá, de itt a bizonyíték is: [link]

(#52043) PapaMaci válasza cocka (#52041) üzenetére


PapaMaci
őstag

Valahol érthető, mert ha szabadon letölthető lenne bármi, akkor sokan egy p20-hoz, vagy s9-hez akarák hasonlítani, és lássuk be, nem ugyan az a kávéház...
Igy járt anno az X4 is. Nagyon csúnyán lehúzták tesztekben, én meg csak pislogtam, hogy hát az nem is arra való....

...mint az közismert...

(#52044) PapaMaci válasza cocka (#52039) üzenetére


PapaMaci
őstag

Lehet, megvan még a 715-ösöm. Ha érdekel,kölcsön adom játszani ;)
...voda függő...

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#52045) cocka válasza PapaMaci (#52044) üzenetére


cocka
veterán

Hát az baj, mert telenoros vagyok. :D

(#52046) PapaMaci válasza cocka (#52045) üzenetére


PapaMaci
őstag

Anno jópofa volt. Volt rá egy rakat játék. na meg a jojstick, meg az elfordított kék megvilágítású tv-je...

...mint az közismert...

(#52047) cocka válasza PapaMaci (#52046) üzenetére


cocka
veterán

És hol tudod kölcsönadni?

(#52048) PapaMaci válasza cocka (#52047) üzenetére


PapaMaci
őstag

Leginkább nemzetünk fővárosában, de csak 27-e után leszek otthon, és csak akkor tudom megnézni, megvan-e még, vagy ezt is nekiadtam egy barátomnak a jurassic park sok más tagjával együtt.

...mint az közismert...

(#52049) cocka válasza PapaMaci (#52048) üzenetére


cocka
veterán

Az nem baj, mert én is csak szeptemberben megyek Pestre.

(#52050) PapaMaci válasza cocka (#52049) üzenetére


PapaMaci
őstag

Akkor pingelj meg előtte pl privátban, és megkeresem!

...mint az közismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.