Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) Razzul válasza peppe79 (#52896) üzenetére


Razzul
senior tag

Nagyon köszi a hosszú beszámolót! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#52902) peppe79 válasza Razzul (#52901) üzenetére


peppe79
senior tag

Igazán nincs mit! Ma este visszaraktam bele a SIM kártyát, hogy kipróbáljam a videóhívást. A Facebook Lite-al nincs rá lehetőség, viszont a Whatsapp-al működik!

Ez a Mobiwire Oneida ideális választás lehet az olyan idősebb korosztálynak, amelyik ragaszkodik a nyomógombos telefonokhoz, és szeretne esetleg videótelefonálni is a gyerekekkel, unokákkal. Ezzel a funkcióval kiegészülve, és a gyári szilikon tokkal együtt, szerintem egész elfogadható az ára.
GPS nincs, alkalmazásbolt sincs, de ez jelen esetben mellékes.

Ami zavaró lehet:
- prediktív szövegbevitel az alapértelmezett (nálam emiatt lett alapból felejtős a teló)
- a funkciók közti navigáláshoz nem elég a jobb-bal iránygomb, a fel-le irányt is használni kell
- a számológépen a képernyőről kell kiválasztani az adott műveletetet (a 4 alapművelet nem a navigombhoz van hozzárendelve)
- a 2-es gomb ezen a készüléken egy picit kontakthibásnak tűnik, időnként enyhén erősebben kell megnyomni

Ha valakinek van esetleg kérdése, 1-2 napig itt lesz még a teló, tudom tesztelgetni. De aztán megy vissza a feladónak...

(#52903) peppe79 válasza peppe79 (#52902) üzenetére


peppe79
senior tag

majdnem lemaradt...

Ami nagy-nagy pozitívum:
- ütemezhető a ki- és bekapcsolás ideje, ráadásul nap szerint

Anno a Siemens telefonomon volt ilyen lehetőség, ki is használtam. Szerintem okos dolog, alap dolog kellene legyen minden készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#52904) Razzul válasza peppe79 (#52903) üzenetére


Razzul
senior tag

Azok alapján amit írtál, az Alcatel 3088X engem is jobban izgat. Azt a kisebb felárat simán megéri, ha ennyi az előnye a Mobiwire Oneidaval szemben.

Stat crux dum volvitur orbis

(#52905) peppe79 válasza Razzul (#52904) üzenetére


peppe79
senior tag

Az Alcatel 3088x tényleg szuper kis telefon. A Mobiwire készülékhez képest, amiről az Alcatelnél le kell mondani, az az ütemezhető ki- és bekapcsolás, illetve a videohívás. De összességében nekem így is tetszik. Arra tökéletes, hogy ha útközben hirtelen valamire rá kell keresnem, vagy meg kell nézzek egy emailt; az orvosi rendelőben le kell játsszak egy videót a gyereknek, akkor legyen kéznél egy netezésre is alkalmas készülék. Az alap tulajdonságai meg simán nyújták azt, amit a Samsung S5610. Remélem, lesz majd olyan strapabíró is.

Az ára nem a legolcsóbb, pár ezressel drágábban már a mai igényeknek megfelelő okostelefont adnak. De nekem "simogatós" telefonra nincs szükségem, mert eleve nem szeretem, és nem akarok éjjel-nappal netezni még az utcán is, a Facebook sem érdekel.
A KaiOS alkalmazásbolt kínálata jóval szerényebb, mint a Google store, már akinek ez lényeges (nekem nem, ezért is nincs okostelóm). Alternatívának ott van esetleg a Banana hackers boltja, ahol nagyobb az alkalmazások választéka. Bár nem tudom, hogy ezt rá lehet-e varázsolni a 3088x-re.

(#52906) dik válasza peppe79 (#52905) üzenetére


dik
őstag

Kamerája is van olyan jó az Alcatelnek mint a jó öreg S5610-nek? :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52907) peppe79 válasza dik (#52906) üzenetére


peppe79
senior tag

Na, az az egy vélhetően nem. :) ...főleg beltéren. De tehetek vele egy próbát, ha gondolod. Én nem szoktam mobillal fotózni, arra a célra ott vannak a m4/3-os fényképezőgépeim.

(#52908) dik válasza peppe79 (#52907) üzenetére


dik
őstag

Hogyne csinálj nem játék biztosan sok mindenkit érdekel. :D Köszönöm előre is! Én nem szoktam annyi cuccot magammal vinni. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52909) sentinel válasza peppe79 (#52905) üzenetére


sentinel
aktív tag

Khm... azért a szupertől messze van!
Te elolvastad amiket én írtam negítvumokat 2 zsír új készülék után? Pl a telefonkönyv használhatatlan hulladék f@s. A keresés benne. Várni és várni kell míg alul bent "befrissül" a csík. Addig is ütheted a következő betűt, de kitörli persze, mert nem vártad meg a frissülést. Rohadt zavaró, lassú és visszalépés! Ez csak egy a többi baja közül.

Tegnap leadtam a második Alcatel-t is a Telekomnak és megköszöntem hogy forgalmaznak hibás készüléket... Várom vissza a pénzeimet, de még nem tudom mit fogok venni ezek után :F Próbáltam ezeknek a nyomiknak segíteni hogy jelezzük már hogy teszteljék le a telefonokat hogy működik-e a GPS, mert az ember nem dísznek venné ha már benne van. De hogy ők nem tudják kinek kell jelezni. Mondom magamba akkor itt van a sz@rotok és felejtsük el egymást. Amúgy sem vagyok sehol előfizetőjük, de nem is leszek.

[ Szerkesztve ]

(#52910) peppe79 válasza dik (#52908) üzenetére


peppe79
senior tag

OK, lecsekkolom. :) Majd csinálok azonos témáról képeket az Alcatellel, a Samuval, meg akár a fényképezőgépemmel is (bár utóbbinak vélhetően nem sok értelme lenne).

@sentinel (#52909)
Átolvastam az általad tapasztalt negatívumokat. Ígérem, le fogom csekkolni őket egyesével, és reagálok is rá (már, amiről egyáltalán tudom, hogy mi micsoda :B ). Én a telefonkönyvben szinte csak a közvetlen rokonaim telefonszámát tárolom, ez kb. tizede a te elmentett számaidnak. Ezeket kapásból feldobja, nem kell várni semmit. Ha a nejem megengedi, akkor kipróbálhatom a SIM kártyájával. Ő egy pár hónapja kitörölt egy rakás felesleges telefonszámot, de szerintem így is maradt neki még néhány száz.
Amúgy te melyik szolgáltatónál vagy? (írtad, hogy nem a Telekomnál vagy előfizető)

(#52911) sentinel válasza peppe79 (#52910) üzenetére


sentinel
aktív tag

Szólj ha valami nem egyértelmű. Nem kell SIM kártyán lennie a számoknak, lehet a memóriában is! Tök mind1. Teszteltem így is, úgy is, pocsék... Biztos vagyok benne hogy nálad is. Még a GPS-t elhiszem hogy kifogtam 2 sz@rt, de hogy majd a telefonkönyvből is... na azt már nem :DD Mindkettő, gyári, security pecsétes, origi telefon volt.
Vodafone-osak vagyunk, flottás, céges és magán számok is. Van korlátlan mobilnet mifin még a Telenortól. Telekomtól semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#52912) Fancy-boy válasza sentinel (#52911) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én továbbra is úgy gondolom, hogy nálad folyton szinkronizálja a telefonkönyvet a készülék.
Lehet nem találtál ilyen menüpontot, de gyanús hogy a Google importálás/szinkronizálás fekteti meg.

peppe79
Te is használtad a Google kontaktok importálását?

[ Szerkesztve ]

(#52913) sentinel válasza Fancy-boy (#52912) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nem! Semmit nem szinkronizál, de ezt már leírtam egyszer...
Importálás van. Szinkronizálás nincs! Ez is baja a készüléknek...
Meg ha belegondolsz egy egyszerű névjegyzék kereséskor mi a fenét szinkronizálna?

[ Szerkesztve ]

(#52914) Fancy-boy válasza sentinel (#52913) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egy kicsit sok benned az indulat. :D Relax. ;]
Ha elolvastad volna rendesen a hozzászólásomat, azzal kezdtem, hogy "továbbra is úgy gondolom"
Ebből következik, hogy már olvastam az először küldött válaszodat ezzel kapcsolatban.
Arra gondoltam, hogy belépéskor elkezdi szinkronizálni a névjegyeket és mivel ez leterheli, a keresés is lassan megy.
Csak mondom, hogy amiről nem tudsz, az nem biztos, hogy nem is létezik. :P ;]
A Nokia 800 Tough-nál is sokan csak vakarták a fejüket, hogy miért olyan lassú a telefonkönyv, aztán valaki megírta a választ.
Persze előfordulhat, hogy gyári hibásat fogtál ki, vagy bizonyos mennyiségű névjegyet már nem tud rendesen kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#52915) peppe79 válasza dik (#52908) üzenetére


peppe79
senior tag

Förtelmes képek készültek mindkettő telefonnal. :( Ez egyrészt user error (nem szoktam mobillal fotózni), illetve sajnos csak utólag vettem észre, hogy ujjlenyomatos volt a Samsung lencséje. Viszont az is tagadhatatlan tény, hogy gyenge fényviszonyok mellett ezek a játék lencsék letérdelnek, az apró részletek pedig teljesen elvesznek velük. Feltettem ide egy kültéri, meg egy beltéri fotót. Mellékeltem a GX80-as fényképezőgépem 12-32-es kitobjektívével készült fotókat is. A beltéri kép picit alulexponált lett, de azért a különbség gondolom jól látszik így is.

Ha lesz rá egy kis időm, megpucolom lenspen-nel, vagy mikroszálas kendővel mindkét telefon lencséjét, és letesztelem újra. De nem hiszem, hogy ezen fog múlni...

(#52916) peppe79 válasza Fancy-boy (#52912) üzenetére


peppe79
senior tag

Őőő...lehet, hogy ciki, de: mi az a google kontakt? :B A gmail-re gondolsz? Oda mindössze pár napja regisztráltam, azt is csak a telefon miatt. Amúgy nem használom.

(#52917) sentinel válasza Fancy-boy (#52914) üzenetére


sentinel
aktív tag

Most mondom harmadszor hogy nem :) net nélkül amúgy is nehéz lenne szinkronizálni…Szóval ne terjesszük ezt, mert ez nem igaz.

(#52918) Fancy-boy válasza sentinel (#52917) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem, hát nem.
Nem terjesztek semmit, csak spekulálok.
Egyébként ha már itt tartunk, akkor eddig azt terjesztetted, hogy selejt az összesben a GPS, de kiderült, hogy pont kifogtál egy rosszat. ;] ( na jó, kettőt :P )
Lehet vásárolok egyet, mert kezdek kíváncsi lenni, hogy akkor mi is a helyzet vele.

[ Szerkesztve ]

(#52919) Fancy-boy válasza peppe79 (#52916) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, arra gondoltam. De ezek szerint Te onnan nem importáltál semmit.

(#52920) dik válasza peppe79 (#52915) üzenetére


dik
őstag

Nekem a világon semmi bajom az s 5610 fényképeivel... Igen ennek meg... :)

De ez a nokia 800 Tough nagyon bejön külsőre most, hogy nézem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52921) peppe79 válasza sentinel (#52911) üzenetére


peppe79
senior tag

Sorba véve a negatív tapasztalataid...

Amit megerősíthetek:
- borzasztó lassú telefonkönyv keresés: ez relatív; de az kétségtelenül igaz, hogy többszáz telefonszám mellett szakaszosan kell begépelni a nevet, ami lassabbá teszi a keresést. 70-80 telefonszám mellett már picit gyorsabban lehet gépelni, de ott sem tökéletes, főleg, ha valamelyik gomb kezdőbetűje is szerepel a keresett névben. Ez nekem azért nem tűnt fel eddig, mert sokkal kevesebb telefonszámot használok, és nem szoktam szótöredékre keresni; csak a név kezdőbetűjére, onnan pedig a navigombbal kiválasztom a hívófelet. Persze ez 500-700 telefonszám mellett már nem feltétlenül életszerű, így megértem a bosszúságod.

- az sms/figyelmeztető hangok alap esetben tényleg nem cserélhetők, csak a gyári 10 jelzőhang közül lehet választani

- az 5-ös gombhoz valóban nem rendelhető gyorshívás, az a zseblámpának van

- feleslegesen hosszú ideig világít, elég lenne 4-5 másodpercig pislákolnia. Amúgy állítható, de sajnos a legrövidebb idő 30 másodperc.

- Google kontakt szinkronizáció valóban nincs

Amit cáfolhatok (vagy amit én tapasztaltam):
- a GPS nálam hibátlanul működik
Amit nem tudtam kipróbálni:
- Outlook szinkronizálás: az én hibám, de fogalmam sincs, hogy ez mit takar. :) Eleve nincs Outlook-om (Deepin OS-t használok), így ki sem tudom próbálni

- lassú a telefon feloldás: sajnos nekem már nincs Nokiám, így ezt nem tudom kipróbálni. A Samsung GT-S5610 van csak kéznél. Annak a billentyűzára ~1.8mp alatt, az Alcatelé pedig ~2.2mp alatt old fel. Ha nem figyelem a stoppert, az Alcatel sokkal lomhábbnak tűnik, pedig tényleg csak kb. fél másodperc a különbség. Mondjuk, ami engem jobban zavar, hogy nem két gomb megnyomásával kell feloldani, csak a *-gal.

Ami nem feltétlenül hátrány:
- hívás közben lezár a billentyűzet. Ez nekem személy szerint nem hátrány, sőt! A hívásmegszakítás működik, a beszélgetést követően meg - az esetek 99 százalékában - amúgy is zsebre tenném a telefont.

(#52922) peppe79 válasza Fancy-boy (#52919) üzenetére


peppe79
senior tag

Végül mégis kipróbáltam, és a Google contacts-ból importáltam a névjegyzéket, mert egyszerűbbnek tűnt, mint a sim kártya csere. De igaza van sentinelnek: tényleg nem emiatt van, hogy picit nyögvenyelős a néjegyzékben történő keresés.

[ Szerkesztve ]

(#52923) peppe79 válasza dik (#52920) üzenetére


peppe79
senior tag

Annak idején a nejem is egész elfogadható képeket készített vele, már ahhoz képest persze, hogy egy egyszerű telefonról, meg egy pár milliméteres lencséről beszélünk. Arra a célra, hogy dokumentáljon vele az ember, vagy csak a virágoskerben készítsen néhány képet, esetleg emlékfotót valami grillpartyról, és feltegye a facebookra, arra a célra elég is. De utazáshoz, családi fotók készítéséhez, makró fotózásra, természetfotózásra stb. egy mobiltelefon már kevéske.
Azért holnap teszek még egy próbát velük. Megpucoltam mindkettő lencséjét, és úgy vettem észre, hogy a Samsungon van egy nagyon picike nyomódás. Majd kiderül, hogy ez mennyire befolyásolja a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#52924) dik válasza peppe79 (#52923) üzenetére


dik
őstag

Aha igen teljesen nézőpont kérdése. Nekem a világon semmi gondom nincs a samuval. Este azért nem valami acélos, de nem érdes... Jó lenne ha lenne valami hasonló teló már a piacon...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52925) peppe79


peppe79
senior tag

Na, úgy tűnik, hogy elhalálozott a kis Alcatel 3088X-em! :))
Biztos nem bírta az "extrém" időjárási viszontagságokat. :N

Reggel kivittem a két telefont, hogy készítsek velük néhány fotót. 0 fok volt odakint, úgyhogy nem voltam sokáig, csak kb. 5 percig. Utána bementem a házba, és vissza akartam helyezni a microSD kártyát a Samsungból az Alcatelbe. Hátlap le, akku ki, memkártya be, hátlap+akku vissza, bekapcs, és... fekete háttéren bedobja az "Alcatel + Powered by KaiOS" feliratot, majd lefagy. Egyik gombra sem reagál. Kivettem a sim kártyát és a microSD kártyát, hátha úgy életre kel, de semmi.

Dec. 30-án hoztam el, úgyhogy most már csak javításra tudom visszavinni. Ha kicserélik, vagy megjavítják, kíváncsi leszek, hogy hogyan viseli a téli időszakot. Mert ha ennyitől letérdel, akkor az nagy gáz...
Viszont a lassan 10 éves Samsung S5610, köszöni szépen, simán átvészelte ezt a kis reggeli kiruccanást. ;)

(#52926) peppe79 válasza peppe79 (#52925) üzenetére


peppe79
senior tag

Chateltem egy Telekomos ügyintézővel, aki azt állítja, hogy meghibásodás ide vagy oda, 14 napon belül ugyanúgy leadhatom azt a készüléket is. Ez egyrészt jó hír, másrészt fogalmam sincs, hogy mitévő legyek. Vásároljak egy ugyanilyen Alcatelt, ami lehet, hogy ugyanúgy behal majd, mint a mostani? Vagy vegyek valami más telefont? De milyet? Ez az egy volt az újak közül, ami még viszonylag normálisan nézett ki, és a használata is okés volt...amíg működött.

Az is lehet egyébként, hogy nem az időjárás, hanem egy szoftverfrissítés fektette meg a telefont. Reggel láttam ugyanis, hogy megváltozott a Google MAPS ikonja: az új egy rakétát ábrázolt. Hallottam már olyanról, hogy KaiOS-os Nokia totál lefagyott. Lehet, hogy ezzel is hasonló történt.

(#52927) dik válasza peppe79 (#52926) üzenetére


dik
őstag

Ájjáj ez nem bírta valami sokáig...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52928) peppe79 válasza dik (#52927) üzenetére


peppe79
senior tag

Há' ez nem. :DD

(#52929) Fancy-boy válasza peppe79 (#52925) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Próbálj hard resetet csinálni: [link]

"With the device powered off, press and hold the Volume Up key. While holding down the Volume Up key, press and hold the End Call/Power key. Release both keys when the alcatel logo appears on the screen. On the KaiOS Recovery screen, scroll to highlight Wipe data/factory reset."

[ Szerkesztve ]

(#52930) peppe79 válasza Fancy-boy (#52929) üzenetére


peppe79
senior tag

Sajna ez a 3088X-el nem működik. Délelőtt én is keresgéltem, de nem találtam rá sehol sem utalást, hogy hogy lehet hard resetet végezni ezen a modellen. Mindegy, végülis nincs jelentősége, hétfőn visszaviszem a Telekomhoz.
Csak jó lenne tudni, hogy mi történt vele. Mert ha egy frissítés vágta taccsra az nem jó jel... Bár az sem, ha nem bírja a fagyokat. Nem tudom, hogy meg merjek-e kockáztatni még egy ugyanilyen telefont. Mondjuk választék híján... Nokiát biztosan nem szerenék, az ilyen "katonai szabványos" bumfordi telók meg nem nagyon tetszenek. Okosteló szintén nem kell. A kör bezárult. :)

(#52931) sentinel válasza peppe79 (#52925) üzenetére


sentinel
aktív tag

Na ez szép...
Én kétszer szavaztam bizalmat a készüléknek, de nem jött be. Nálam nem javasolt többé. Nekem pl ki sem bontotta a Telekomos fickó a visszavételkor. Vidd vissza!
Amúgy még van egy nyitott ticket-em az Alcatelnél a GPS hibák miatt, ha van valami majd megírom.
Mellesleg én sem tudom mit vegyek helyette.

(#52932) peppe79 válasza sentinel (#52931) üzenetére


peppe79
senior tag

A RugGear RG-160-at néztem még, mint lehetséges opció. A strapatelók ugyan nem igazán az én stílusom, de ez még úgy-ahogy kinéz. Ezen kívül semmi mást nem találtam. Amúgy nekem az Alcatel bevált...amíg működött. :)

(#52933) peppe79 válasza sentinel (#52931) üzenetére


peppe79
senior tag

Ma visszavittem a Mobiwire és a hibás Alcatel készülékeket.
Azért jobb híján kapott még egy esélyt az Alcatel. A GPS a cserekészüléken ugyanúgy működik. Szoftver frissítés nem történt azóta, így nem igazán értem, hogy az előző készüléknél miért volt az az ikonváltás a Google MAPS-en.

(#52934) Razzul válasza peppe79 (#52921) üzenetére


Razzul
senior tag

Tényleg sehogy sem lehet átállítani az 5-ös gombot másra, hanem csak gyárilag a zseblámpát lehet vele ki-be kapcsolni? Ha igen, az elég fura, ezt még az én párezer forintos 2003D-men is lehet állítani. Pedig annak tényleg nem acélos a szoftvere :DDD

Az Outlook szinkronizálás a Google felhasználóhoz hasonlóan felhőből történő névjegy, naptár, email szinkronizációt jelent.

Stat crux dum volvitur orbis

(#52935) peppe79 válasza Razzul (#52934) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez ilyen. :) A gyorstárcsázási listában az 5-ös gomb ki van halványítva, nem lehet kiválasztani. A beállítások közt sem találtam rá utalást, hogy valahogy kilőjem onnan a világítást. Pedig nem sok értelme van, mert a főmenüben is elérhető, ha 3x megnyomom a felfelé nyilat.

Az emailt minek szinkronizálni? :B Nekem ez magas... :F

(#52936) Razzul válasza peppe79 (#52935) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha az emailjeidet több eszközön is használod, mint a névjegyeket, akkor azt ugyanúgy szinkronizálni kell az eszközök között.

A tönkrement és GPS hibás telefonok esete engem kísértetiesen emlékeztet azokra az időkre, amikor az első kínai készülékek (ZTE, Xiaomi de akár a Huawei) elkezdtek beszivárogni a piacra, viszont a minőség még nem igazán ütötte meg a szintet, és a jó darabokat "ki kellett fogni". Úgy tűnik, hogy néhány gyártó kivételével még mindig ez a helyzet.

Stat crux dum volvitur orbis

(#52937) sentinel válasza Razzul (#52934) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nem lehet, zseblámpa ikon van helyette. Jobb alsót hosszan nyomva meg némítja.

Outlook import ugyanazt jelenti igen, mint a Gmail-es, a kontaktok importja. Persze nem jól működik, 100-at húz át csak LoL :DD

Nekem a Telekom meg cseszik visszautalni, már minden fórumon spammelem őket: dec 16-án adtam le az első hibás készüléket, tegnap mondja a cset operátor hogy be sem érkezett még a raktárba... vicc.

(#52938) peppe79 válasza Razzul (#52936) üzenetére


peppe79
senior tag

Értem már, köszi! Hozzászoktam, hogy webfelületen keresztül lépek be a fiókomba, azért értetlenkedtem így. :B

A telefonokkal kapcsolatban igazad van. Nekem egyelőre a KaiOS is félig-meddig kiforratlannak tűnik, de tetszik az irány.

(#52939) peppe79 válasza sentinel (#52937) üzenetére


peppe79
senior tag

Engem úgy tájékoztatott az ügyintéző, hogy 30 napon belül kell visszafizetniük a készülék(ek) árát, de általában 2 héten belül rendezik a dolgot. A lehetséges opciók közül a postai készpénzátutalást választottam. Aranyos volt az ügyintéző hölgy, mert fogalma sem volt, hogy ez micsoda. :N Remélem, hogy nem tökölnek vele vele hetekig, elvégre most már túl vagyunk a karácsony előtti-utáni káoszon.

(#52940) sentinel válasza peppe79 (#52938) üzenetére


sentinel
aktív tag

Teljesen kiforratlan még.

(#52941) peppe79 válasza sentinel (#52940) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez van. Az elkövetkezendő 2 hétben majd alaposabban nyüstölöm az új telót. Le fogok tölteni egy rakás applikációt (nem, mint ha egyébként használnám őket), beimportálom a névjegyzéket, regisztrálok a KaiOS fiókba, kimegyek fotókat készíteni a fagyba, stb. Ha nem fagy le, mint a másik, akkor talán a későbbiekben is bírni fogja. Ami a legjobban megrémiszt, hogy nincs lehetőség hard resetre, vagy legalábbis én nem tudok róla.

(#52942) Fancy-boy válasza peppe79 (#52941) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"nincs lehetőség hard resetre"

Biztos, hogy van. Esetleg az Alcatel ügyfélszolgálat tudja.

(#52943) sentinel válasza Fancy-boy (#52942) üzenetére


sentinel
aktív tag

Alcatel ügyefélszolgálata??? :DD :DD
Vicc az is!
Ma lezárták a ticketem a semmire. Küldtek egy survey-t, na én meg ott "pontoztam" be le őket ;]
Soha_többet_Alcatelt! Ami amúgy sem Alcatelt, csak egy sima kínai három betűs sz_rja.

[ Szerkesztve ]

(#52944) peppe79 válasza sentinel (#52943) üzenetére


peppe79
senior tag

Meg fogsz lepődni: írtam egy emailt a hazai forgalmazó szerviz részlegének, és negyed óra múlva már válaszoltak is! Más kérdés, hogy a válaszuk teljesen hasznavehetetlen. :C A szerviz-logisztikus ugyanis ezt a linket adta meg, ahol egy arab srác egy 2038X resetelését mutatja be. A gond csak az, hogy az én készülékem egy 3088X, amin ez a trükk nem működik. Nem is válaszolok vissza a szerviznek, mert teljesen egyértelmű, hogy fogalmuk nincsen az egészről... :N

(#52945) Fancy-boy válasza peppe79 (#52944) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg akkor a KaiOS külföldi támogatásával próbáld felvenni a kapcsolatot: [link]

(#52946) Fancy-boy válasza sentinel (#52943) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mondjuk azért az korrekt volt, hogy Romániából felhívtak téged.
Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy mit választasz helyette. :D
Ha például Nokiát választanál, az sem Nokia. Sajnos ennyire felhígultak a dolgok.

Vannak a teljesen alapmobilok, ideértve a nagyitelefonokat, utána a KaiOS rendszerűek, végül pedig az Android nyomógombbal.
Ezek a félokos megoldások eléggé nyögvenyelősek. Idáig egy sincs, amit komolyan lehetne ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#52947) peppe79 válasza Fancy-boy (#52945) üzenetére


peppe79
senior tag

Az angol nekem csak kocanyelven megy, a suliban olaszt tanultam. :)
Még relatív újnak számít ez a telefon, szerintem emiatt sem találok sehol infót róla.

Amúgy ez a gyári Kaistore valami elcseszett gyenge egy áruház. :) Nemrég feltelepítettem egy pár alkalmazást. Hát, nem tudom, hogy ezt kiknek szánták, de nagyon kis óvodás szintűek. A Banana hackers store választéka sem egy csúcs, de ott legalább elérhető pár hasznos app (pl. Moovit). Bár nekem a lényeg csak a google, a youtube, meg persze, a wifi megléte.

(#52948) sentinel válasza Fancy-boy (#52946) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nokia 3310 3G és 4G modell miért nrm kapható nálunk??

(#52949) Fancy-boy válasza sentinel (#52948) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 4G változat csak Kínában kapható, direkt arra a piacra készült.
Rendeltem egyet onnan, de a 4G nem is megy rajta itthon: [link]
Ráadásul YunOS van rajta, szóval alkalmazások sincsenek rá.
A 3G kiadás nem tudom miért nem jutott el ide, de például a Németekhez igen, szóval nem egy nagy dolog rendelni pl. a kinti MediaMarktból.
Mondjuk az se KaiOS, szóval nem lennél vele sokkal előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#52950) eron009


eron009
tag

Sziasztok
Telefont keresek nagyszülők számára. Első telefon lenne, íyg lényeges az egyszerű kezelés.
- Telekom VAGY Digi kártyával lenne használva (Digi amíg ingyenes, aztán ha nem éri meg telekomra váltás)
- Normál méretű gombok, nem kell 1CMx1CM méretű gomb, de ne is legyen olyan apró mint anno némelyik miniatűr telefonon (pl Siemens ST60), ahol a kijelző méret miatt túlzásba estek :)
- Ha lenne benne FM rádió az jó volna, még jobb volna ha ehhez nem kellene külön füles :)
- Hazai vásárlás, magyar nyelv mindenképp legyen benne, új készülék, árban max 15-20000Ft

Köszi előre is a segítséget :)

Rég volt ilyen telefon a családban, úgyhogy nem tudok mik a reális elvárások 2G-3G-4G(VoLTE?) ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.