Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok,

ígértem hosszabb távú használati véleményt a Nokia 3310 3G-ről és kiegészíteném amit pár hete már megírtam... akkor íme:

Negítvum:
- sms-ek furán vannak rendezve. Ha jön pl Foxpost automata nyitókód értesítés akkor több is, tehát a sablon szöveg és a feladó ugyanaz, akkor elsőnek belépbe egy sms-t látok, de belemenve látom hogy az kettő. Jó amikor kettő jön egyszerre akkor legelőször megjelenik egy kettes kis ikon az üzenetek felett, de utána ha megnézted eltűnik. És nem egyértelmű elsőre egy sms alatt, hány alcset van... nem tudom mennyire érthető. Ilyen cset jeleggű már itt is az sms, én örülnék a sima elrendezésnek, vagy megcsinálhatták volna hogy lehessen változtatni ezt a nézetet.

- nem lehet állítani a szöveg méretét. Nem túl kicsi, de valakinek biztos kellene a nagyobb

- lezárt billentyűnél lehet olvasni sms-t a középső gomb lenyomással. Én ezt nem szeret, mert akár el is nyomódhat a zsebbe és akkor nem veszem észre hogy jött sms. Extrém eset, de akkor sem értem minek ez?

- kevés hang ébresztésnek, de lehet betenni. Nekem a gyári túl aggresszív, lehetett volna
finomabban ébreszteni

- akksi bírhatna többet. Átlag használat, nincs adatforgalom bekapcsolva (minek kellene ugye) és 2, max 3 nap és töltöm.

- külön menü és gomb nincs a némításra, hanem pl 5-ről kell levinni "sípolás"-ra na és akkor rezeg. Lehet lejjebb is hogy ne is rezegjen, de egy az hogy félre van fordítva mert nem sípol ilyenkor csak rezeg, meg nem jelzi ki sehol lezárt képernyőnél!!! Ez egy nagy fekete pont, mert elfelejtheti az ember hogy milyen üzemmódban van a készülék!

- a készülék háza sima, viszont csúszós, hidegbe többször volt hogy majdnem kiejtettem, köszönhető annak is hogy vékony készülék.

Pozitívum:
- gyorshívás nem csak úgy megy mint a régi Nokiákon hogy szám és hívógomb, hanem mint az Alcatel-el hogy hosszan nyomva a számot is. Sőt! Lezárt billentyűnél hosszan nyomva felugrik hogy oldjam ki a csillaggal és már hívja is! Ez szerintem jó, így mindenki úgy használja ahogy akarja :)

- nagyon jó hangminőség hívásoknál, szerintem ez azért is van, mert 3G-n beszélek... de mindenképpen sokkal jobb mint az Alcatel! És a hangerők is megfelelőek, nem ordít úgy mint az Alcatel... Szerintem ez alap egy ilyen alap készüléknél.

- fogása jó, kényelmes, nem vág sehol

Most kb ennyi jutott eszembe, részmeről ajánlott :)

(#53052) peppe79 válasza sentinel (#53051) üzenetére


peppe79
senior tag

A múlt héten pont megszivattam magam a Foxpost-tal! :)
Két helyről érkezett csomagom, el is battyogtam az automatához. Viszont a telefonomon már csak az egyik sms-t találtam meg. Na mondom: semmi gond, majd mindjárt belépek a telefonomról a kamu freemail címemre, ahová a hasonló értesítések, hírlevelek stb. érkeznek. Egy gond volt csak: a freemail oldalát nem képes rendesen megjeleníteni a telefon, nem tudtam azt a kurzorral mozgatni. Kénytelen voltam felhívni a nejem, hogy az okostelójáról belépve, nézze meg nekem a nyitókódot. :B
Amúgy nálam is láncba szokta fűzni az sms-eket, ha az egy napon, és egy helyről érkezik.

(#53053) hbala válasza Fancy-boy (#53048) üzenetére


hbala
aktív tag

Korabban mar volt rola cikk, akkor meg nem volt neve a gyereknek: [link]
Jo lenne, ha odavagnanak, mert ez a kaios semmit nem fejlodik.

(#53054) Fancy-boy válasza peppe79 (#53050) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egy kicsit csalóka a kép, mivel a készüléken van egy tok/álca, amitől lekerekítettnek tűnik, de szerintem szögletes dizájn várható.
Az is lehet, hogy ez csak egy proto, szóval végül is mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#53055) Fancy-boy válasza sentinel (#53051) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönjük a mini tesztet.
Már egészen belejöttél. :D

(#53056) peppe79 válasza Fancy-boy (#53054) üzenetére


peppe79
senior tag

Jaaa! Érdekes megoldás. :) Kíváncsi leszek, hogy végül lesz-e belőle valami.

(#53057) peppe79 válasza hbala (#53053) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem az oprendszerrel van a baj, hanem hogy alig írnak rá szoftvert. Az a pár gyermeteg kis applikáció pedig, ami a KaiStore-ból elérhető, az meg tele van szórva idegesítő reklámokkal. Ez így, ebben a formában semmire se jó. A Bananahackers oldalon viszont már van néhány hasznos okosság. Amint sikerül újra felismertetni WebIDE-n a telót, az lesz az első dolgom, hogy törlöm a felesleges gyári applikációkat, és talán lecserélem az OS-t is Gerdára.

(#53058) Razzul válasza Fancy-boy (#53048) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha minden lényegesebb Google alkalmazás elérhető lesz rá (Naptár is), akkor én is kérek egyet.

Stat crux dum volvitur orbis

(#53059) hbala válasza peppe79 (#53057) üzenetére


hbala
aktív tag

Egész ígéretes. Ha sikerül megcsinálnod, beszámolhatnál róla.

(#53060) #79813376


#79813376
törölt tag

Üdv!
Véleményt/gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérni a MOBIWIRE ONEIDA telefonnal kapcsolatosan.
Ami érdekel:
- voda hálózati zárral árusítja (függő/független)?
- milyen a 2G illetve 4G hanghívás minősége (aki telekommal próbálta)-pl. aki ismeri a nokia 100-as szappantartós dobozba beszélsz fajta hívásminőséget....
- VoLTE megy ezzel a készülékkel vodánál?
- a gombok mennyire "kattognak" amikor nyomkodja az ember, vagyis mennyire "low bodget" pl. egy nokia 6300-hoz képest?
- a whatsapp hanghívás funkció működik vele?

(#53061) peppe79 válasza #79813376 (#53060) üzenetére


peppe79
senior tag

Szia! 1 hétig volt nálam, de végül visszavittem az üzletbe. Nagy, és egymástól jól elkülönülő, gumiszerű kemény gombjai vannak. A 2-es gomb az enyémen mintha egy picit kontakthibás lett volna, néha valamivel erősebben kellett lenyomni, hogy érzékelje a teló. A whatsapp hanghívást nem próbáltam, de szerintem működik, mert videóhívást simán tudtam kezdeményezni. Nem rossz készülék, de a méretéből adódóan, és a gombok miatt inkább senior telefonnak tekinthető. Amit nagyon nem szerettem benne, és emiatt mindenképpen mennie kellett: prediktív szövegbevitel az alapértelmezett, ami nem módosítható. Aki ezt nem szereti, annak minden egyes alkalommal át kell váltania, amikor épp a böngészőt, sms írást stb használja.

(#53062) #79813376 válasza peppe79 (#53061) üzenetére


#79813376
törölt tag

Még az első kérdésem megírása előtt olvastam a korábbi hsz-ed a telefonnal kapcsolatosan (keresőt használva), ezért kérdeztem fentebb olyanokat, amik a tapasztalati leírásodban nem voltak benne. Ezekre lennék leginkább kíváncsi, de azért köszönöm a figyelmet.

(#53063) prsq válasza #79813376 (#53060) üzenetére


prsq
tag

Nekem még egy bajom volt vele. (Tudom, ezzel nem kell fotózni.)
Raktam bele egy memóriakártyát.
1. Nem lehet átállítani, hogy a kártyára fotózzon.
2. Ha gépre dugom, nem látja a fotókat.
Át kellett BT-n küldenem másik telóra, arról tudtam leszedni. Röhej.

Tudom, ne akarjam leszedni, azért van FB meg Whatsapp rajta. .-)

A Vodás függő.
A többire nem tudok választ.

(#53064) #79813376 válasza prsq (#53063) üzenetére


#79813376
törölt tag

" a vodás függő"
1Ft lenne a készülék szerződéshosszabbítással.....
Na ez így ront a képen: nagyanyósnak ment volna külföldre a telefon. Azt hittem, az ilyen olcsó noname telefonok gyártóival nem záratja le a hálózatot a voda....

(#53065) peppe79 válasza #79813376 (#53064) üzenetére


peppe79
senior tag

De simán függetlenítheted azt a Vodánál (is).

(#53066) #79813376 válasza peppe79 (#53065) üzenetére


#79813376
törölt tag

Ha a készülékvásárlástól eltelt a 2 év hűség......a voda nem telekom mintájára függetlenít. :(

(#53067) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

"Butafónt" szeretnék venni, az alábbiak lennének fontosak:

- telefonálásra használnám
- sms-ezésre használnám
- minél nagyobb kapacitású akksival rendelkezzen (2-3 napig bírja legalább, ha nem piszkálom)
- Ár tekintetében 20 000 alatt (minél olcsóbban)

Hol érdemes nézegetni ilyen telefonokat (médiamárkt, e-digitál, vagy TeleKOM/NOR, Voda?)

A segítséget előre is köszönöm! :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53068) peppe79 válasza #79813376 (#53066) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja, az úgy gáz. :(

(#53069) peppe79 válasza Szevam (#53067) üzenetére


peppe79
senior tag

Bárhol nézheted. Tavaly egy mobilüzletben például láttam egy elfekvő, vadi új Samsung e1080-ast. Az nálam olyan sokáig bírta egy töltéssel (kb. 2 hét), hogy amikor kezdett merülni, mindig keresgélnem kellett az elkallódott töltőt. Viszont a hangminősége idegesítően rossz volt. Ezt is érdemes figyelembe venned készülék vásárlásakor.

(#53070) Fancy-boy válasza Szevam (#53067) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Alcatel 2003: [link]
Alcatel 3088X 4G: [link]
Doro 1370: [link]
Mobiwire Oneida 4G: [link]

(#53071) Szevam válasza Fancy-boy (#53070) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+ (#53069) peppe79

Köszönöm az ajánlásokat! Nézek teszteket, aztán meglátom :) :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53072) ::djuice::


::djuice::
csendes tag

Hali!
Fater Nokiája [link] döglődik. Vmi hasonlót keresnénk ami megbízható, de nem kell smart phone és Nokia legyen. :F :R

(#53073) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Mi a véleményetek ezekről az 5000 ft alatti média MediaMarrkt-os telefonokról?

Ha csak telefonálásra és sms küldésre kell. Vajon ezek is elvannak sokáig akksiban?

Konkrétabban a Blaupunkt készülékek keltették fel a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53074) Fancy-boy válasza Szevam (#53073) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Próba. :DDD Maximum visszaküldöd.
Az álBlaupunkt készülékek nem a minőségükről híresek. Az Alcatel 2003 jobb választás lehet.

(#53075) ph2012


ph2012
senior tag

Most vettem Alcatel 2003-at. Hú de buta menű és tudás.
Kérdésem hogy kapcsoljuk be a billentyűzárat? köszi

(#53076) ph2012 válasza ph2012 (#53075) üzenetére


ph2012
senior tag

Most vettem Alcatel 2003-at. Írod a névjegyet és a második szó nem nagybetűvel kezdődik. 12 karakterből kell nevet írni. Nejm valami sok. A zenelejátszóban alig értem, hogy kell a lejátszási listát szereszteni, abból törölni zeneszámot.
Nincs normális nyomógombos telefon. Lehet, hogy ez is azért van, hogy elégedetlen legyél és okostelefont vegyél.

(#53077) peppe79


peppe79
senior tag

Nekem Alcatel 3088x van. Nem tudom, hogy az Alcatel 2003-as mennyiben butább készülék, de nálam a következőképp néz ki: a névjegyben a névre 14 karakter jut, és azon kívül csak egy mobilszámot lehet mellé elmenteni...de ez akkor igaz, ha SIM-kártyára mentek!

Ha viszont a telefon memóriájába mentem a névjegyet, akkor a keresztnévre és vezetéknévre már 100-100 karakter jut, a név mellé elmenthető több email cím és telefonszám (céges, otthoni, stb), cégnév, születésnap, kép, cím, jegyzet, és csengőhang.

(#53078) Fancy-boy válasza ph2012 (#53075) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Korábban írták: [link]

(#53079) ph2012 válasza Razzul (#52887) üzenetére


ph2012
senior tag

Mind a kettő ipari szennyezés.

(#53080) ph2012 válasza peppe79 (#53077) üzenetére


ph2012
senior tag

Alcatel 3088x 30.000 Ft? Mi kerül benne ennyibe. Sok.

(#53081) ph2012 válasza peppe79 (#53077) üzenetére


ph2012
senior tag

Alcatel 2003 na azért egész jól kezeli a bluetooth fejhallgatót.

(#53082) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Végül egy dual sim-es Nokia 130-at vettem a Média Markt-ban 4000-ért. A hangminősége elfogadható, nem recseg, nem zúg. A kijelzője sem utolsó szar, szóval szerintem jó lesz ez :). Olyan furcsán pici az okos telefonhoz képest, pedig régen hasonló méretűt használtam :D.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53083) peppe79 válasza ph2012 (#53080) üzenetére


peppe79
senior tag

"Alcatel 3088x 30.000 Ft? Mi kerül benne ennyibe. Sok."

A Telekomnál listaáron 18,5 ezer. Annyi pénzért sem olcsó, de úgy voltam vele, hogy ritkán cserélem a készülékeket, ezért 20 ezer forintig még hajlandó vagyok áldozni rá. Megvannak a telónak a maga hülyeségei, úgyhogy szokni kell, de azért vannak igazán értékelhető tulajdonságai is.
Nem vagyok netfüggő, a közösségi média meg főleg nem érdekel, viszont néha kifejezetten jól jön, hogy van kéznél GPS, meg WiFi.

Amit leginkább megszerettem benne, az a google naptár szinkronizáció. Eredetileg kényszerűségből kezdtem el használni, mert a telefon "beépített" naptárába nem lehet ismétlődést beállítani (szülinapi évforduló stb)! Nem is értem ezt az egészet, hogy miért hagyták ki ezt a funkciót, de mindegy. Viszont a naptárhoz hozzárendelhető a google calendar, így probléma letudva. Beállítható, hogy negyed- vagy félóránként automatikusan szinkronizáljon, illetve manuálisan is szinkronizálható. Egy rakás elintézni valóm szokott lenni, és a számítógépen sokkal egyszerűbb, gyorsabb begépelni a heti teendőket, mint a telefonon bepötyögni. :K

Ha képes lenne az automatikus ki- és bekapcsolásra, mást már különösebben nem is hiányolnék belőle.

(#53084) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!

Ez a teló felejtős a mi frekvencia tartományunkra:
[link]
2G üzemmódban használnám:
2G GSM(2/3/5/8) -ez nekem nem mond sokat

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#53085) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Közben találtam itthoni forrást: [link] Lehet bevállalom, az angol nyelv nem zavar, régen használtam nokiát (8210 talán) angol nyelvvel, elvoltam vele. Elvileg B20 nincs támogatva. Viszont, ha azt mondjátok legyen az e-digitálból a Doro, akkor megfontolom. Csak telefonhívásra/fogadásra használnám 2G hálózaton. :F

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#53086) quailstorm válasza tranceplanet (#53084) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Városokban B3 van. B20 nem minden, ami 4G, az a nagy távolság, kis népsűrűség mellé van ide Európában. De VoLTE konfiguráció hiányában valószínűleg amúgy is csak 2G-n tudnál telefonálni.

(#53087) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Megvettem ezt a Bea-fon SL470 Mobiltelefont, de nincs térerő.
Nem tudok hívni senkit, viszont van bejövő hívás :F
Beletettem az előző teló Sim kártyát, beállítottam, de mit kell még? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53088) makoss válasza makoss (#53087) üzenetére


makoss
addikt

[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53089) Szevam válasza makoss (#53088) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Újraindítás.
Akksi kiszed-betesz.
Más ötletem most nincs :(

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53090) makoss válasza Szevam (#53089) üzenetére


makoss
addikt

"Nem lehet kapcsolódni" azt írja, a kép is ugyanaz az antennánál a bal fölső sarokban :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53091) makoss válasza Szevam (#53089) üzenetére


makoss
addikt

Még a simet is kivettem beletettem, nem jó.
De még előtte az előző telómba is meletettem ami egy régebbi szétcsúztathatós teló Samsung GT-E 2600

Egyenlőre csalódtam ebben a Beafonban! :(((

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53092) Fancy-boy válasza makoss (#53090) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valószínű, hogy hibás készüléket kaptál. Vagy a menüben le van tiltva a kimenő hívás.

Ha a MediaMarktban vetted, akkor érdemes ott megkérdezni pl. okospultnál hogy mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#53093) makoss válasza Fancy-boy (#53092) üzenetére


makoss
addikt

És hogyan lenne letiltva a kimenő hívás?
Aktiválni sem tudom, jelszót kér! :W

Honlapon merre van az okospult?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53094) makoss válasza Fancy-boy (#53092) üzenetére


makoss
addikt

A kimenő hivások lekérdezésénél azt írja befejezetlen....pfff
Milyen telót ajánlottál nekem annó??? :F
Nem egy normális teló ez! :(
Térerő sincs :W

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53095) makoss válasza makoss (#53094) üzenetére


makoss
addikt

"nem lehet kapcsolódni" ....pfff

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53096) makoss


makoss
addikt

Küldtem a Media Marktnak levelet, hogy adjanak tippet miként lehet a beállítani a hívás kezdeményezését, ha nem tudnak tippet ,akkor cserélje ki, ha ilyen f*st tett ki a weboldalára :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53097) Fancy-boy válasza makoss (#53094) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ennyi erővel nem lehetne semmit se ajánlani, mert kb. mindegyikből lehet gyári hibás.
Ha egyáltalán hibás.

Mindemellett ez itt nem a dühöngő. Normálisan is lehet kommunikálni. Az ilyen stílus maximum a kocsmában nyerő.
Gondolom felnőtt ember vagy. Megtudod oldani a dolgot. Akár kicserélteted, akár beviszed nekik személyesen és elmondod, hogy mi a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#53098) peppe79 válasza Fancy-boy (#53097) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, ja, ez ilyen. Manapság elég nagy a szórás, ez már nem a nagy Nokiás korszak. Vissza kell vinni, és ki kell cseréltetni. Nekem is, az elsőnek vásárolt Alcatelem 4 nap után, csak úgy magától elhalálozott. :N De a második egyelőre még bírja. :D

(#53099) makoss válasza Fancy-boy (#53097) üzenetére


makoss
addikt

Természetesen nem dühöngő, de én legalább minőséget ajánlok, ha ajánlok, nem szxrt!
Itt aki jogosan fel lehet háborodva az én lehetek barátom, nem te, nem te fizettél érte! :W

#53098) peppe79: Ez igen rossz reklám a Media Marktnak! Meg fogom gondolni, hogy mégegyszer rendeljek tőlük valamit! Természetesen felveszem a bolttal a kapcsolatot, cseréljék ki, vagy adják vissza az árát!
Az egyik ismerősömnek mondtam ezt a telót, és (nem irom végig) egy kalap sz... nem ér ez a teló!
Most rendeltem utoljára netről telót!
Én a megszokás hive vagyok, kitartok a dolgaim szokásaim mellett, kinából sem rendelek már, de a haveroknak sem ajánlom!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53100) Dhampir válasza Szevam (#53082) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak éppen régen volt dedikált hangerőszabályzó gomb is a mobilok oldalán.
Illetve nem is tudom, hogy létezik-e még ilyen kialakítású klasszikus telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.