Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) St3ven válasza sentinel (#52846) üzenetére


St3ven
addikt

& peppe79 (vagy akinek még ilyen készüléke van)

Pár kérdésem lenne az Alcatel 3088X 4G-vel kapcsolatban:
1. VoLTE-t tudja?
2. Magyar prediktív T9 bevitel jól használható?
3. Profilok ki- / bekapcsolása időzíthető?
4. SIM-ek külön ki- / bekapcsolhatóak akár manuálisan?
Illetve összességében jól szolgál(t) nálatok a telefon? :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53352) Fancy-boy válasza St3ven (#53351) üzenetére


Fancy-boy
addikt

sentinel már jó ideje visszaküldte a készüléket.
peppe is kérdőjel. Lehet eladta a Ruggear miatt. De gondolom attól még tud válaszolni a kérdéseidre.

[ Szerkesztve ]

(#53353) #12901120


#12901120
törölt tag

Sziasztok!

Hagyományos telefont keresek idős rokonnak.

Elvárások:
- jól látható, nem kicsi kijelző
- korrekt/jó beszélgetési hangminőség
- dualsim
- egyszerű kezelhetőség
- csengőhang opciók (választék + hangerő állítás)
- ár: max. 10 ezer Ft

Amit én kinéztem neki:
ALLVIEW M8 Stark Dual Sim
MAXCOM MM139
myPhone 6310

Ezek közül melyik a legjobb választás? Van olyan, amit kifelejtettem és jó lehet?

Köszi!

(#53354) St3ven válasza Fancy-boy (#53352) üzenetére


St3ven
addikt

Ja, ja, olvastam a hsz-eiket, de bízom benne, hogy emlékeznek még ezekre, vagy valaki más is használ ilyen telefont.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53355) peppe79 válasza St3ven (#53351) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezekre sajnos nem tudom a választ. A VoLTE nekem nem mond semmit...papíron támogatja a készülék. A prediktív szövegbevitelt soha nem használtam, nem szeretem. Időzíthető profil ki-bekapcsolásra nem emlékszem, szerintem ezt nem tudja. De meg tudom nézni, mert még nem adtam el a telót, a szekrényben hever itthon. :)

(#53356) peppe79 válasza Fancy-boy (#53352) üzenetére


peppe79
senior tag

Még nem adtam el, de ha lesz rá időm, meghirdetem. :)
Amúgy tisztán magánvélemény, de se az Alcatel 3088X-et, se a Ruggear RG-160-at nem ajánlom megvételre. Túl sok kompromisszumot kell kötni mindkettővel. Az Alcatel nagyon bugos, az okostelefon képességei igencsak korlátozottak, még csak félokosnak se mondanám. Amúgy tök jó készülék lehetne: külsőre nagyon letisztult, kézreáll, a gombok jól elkülönülnek egymástól, könnyen kezelhető. Csak hát...a sok-sok kisebb-nagyobb hiba tönkreteszi.

A Ruggear bumfordi külsejét pedig még mindig szoknom kell. Amúgy ez is tök jó telefon lehetne, ha...ha nem lassulna be, és használhatók lennének a nyomógombjai. Se a gombok elrendezése, se a nyomásérzékenysége, se a formája nem tetszik. Ha nem lenne számomra létszükséglet a Panasonic Image applikáció, rögtön megválnék tőle, és vennék valami halál egyszerű, olcsó nyomógombos telót.

(#53357) St3ven válasza peppe79 (#53355) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, a 4. pont különösen érdekelne.

Ha bug alatt a névjegyzék lassúságát érted, az annyira nem zavar, úgyis jellemzően a híváslistából tárcsázok. Vagy hogy sokáig bekapcsolva marad a kijelző lezárás után. Valamint hogy az 5-ös gombra nem lehet gyorstárcsázást beállítani.

Ezekkel szerintem együtt lehet élni. Ellenben legyen megbízható a hívás- és üzenetkezelés, beleértve a WhatsApp üzeneteket.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53358) peppe79 válasza St3ven (#53357) üzenetére


peppe79
senior tag

A 4. pontot nem értem. Mit értesz a SIM-ek ki-/bekapcsolása alatt? A 3088X nem dual SIM-es, legalább is az enyém csak egy SIM-et fogad.

Hibákból sajnos nem csak annyi van, amennyit te említettél. Az például tök alap kellene legyen, hogy kikapcsolt készülék mellett is működjön az ébresztő, vagy az emlékeztető. Na, ez a telefon sajnos ezt nem tudja. Szintén ébresztő probléma: ha több ébresztési időpontot állítasz be, és valamelyik aktivált, valamelyik meg nem, akkor nem időrendi sorrendben (óra, perc) jelennek meg egymás után, hanem össze-vissza. Pl. 08:00 után 05:00, aztán 07:00, utána 04:30 stb. Amikor az ember hulla fáradt, akkor elég idegesítő ezzel bénázni, hogy megtalálja az előre beállított ébresztőt.
Aztán, ritkán ugyan, de előfordul, hogy böngészés után kint marad a kurzor a képernyőn. Vagy olyan, hogy leragad a billentyűzár gomb, és ilyenkor randomba felvillan a kijelző 5 másodpercre, 2-3 másodperces időközönként. Ez ugyan nem gyakori eset, de azért előfordul. Szintén billentyűzárral kapcsolatos bosszúság: lezárni egy gombbal kell, viszont ha elsötétül a kijelző, feloldani már csak két gombnyomással lehet. Elég idegesítő, én elég nehezen szoktam hozzá. És egy szintén idegesítő dolog: az azonos feladótól érkező üzeneteket láncba fűzi, ami a "lefelé gomb" nyomkodásával a végén nem "akad meg", hanem az üzenet elejére urik. Ha hosszabb üzemidőt szeretnél, ki kell kapcsolni a wifit és a mobilnetet. Ezzel nincs is gond, mert a főképernyőn a felfelé gombbal gyorsan elérhető a quick menü. Viszont ha megfeledkezel a wifi, vagy a mobilnet bekapcsolásáról, és mondjuk elindítanád a böngészőt, a google maps-t, bármit, akkor vissza kell majd lépkedned a menübe, hogy bekapcsold a netet. Hát, így hirtelenjében ennyi jut eszembe, de biztos vannak még kis kisebb bug-ok, nehezen szokható dolgok, amiket nem említettem.

A menürendszer piszok jó, a GPS, whatsapp, youtube rendesen használható. A google naptár korlátozottan, de szintén használható. A névjegyek importálása működik. A böngésző viszont már problémás lehet, és a facebook is inkább csak az üzenetek megtekintésére szolgálhat. A világítás jó, erős fénye van. Az akkumulátor üzemideje is kielégítő.

(#53359) IOX válasza peppe79 (#53358) üzenetére


IOX
tag

Ezt még egy iPhone sem tudja: kikapcsolt készülék mellett is működjön az ébresztő, vagy az emlékeztető

(#53360) orso0355 válasza IOX (#53359) üzenetére


orso0355
őstag

Érdekes, mert az én Xiaomim tudja. De férjem Samsungja is.

(#53361) peppe79 válasza IOX (#53359) üzenetére


peppe79
senior tag

Klasszikus, nyomógombos telefonoknál ez általában alap. Még a faék egyszerű, 3 ezer forintos Samsung telóm is tudta.
Hogy az okostelefonoknál, "félokos" telefonoknál ez minek a függvénye, azt nem tudom, mindenesetre a nejem androidos Xiaomi telóján, és az én andorid kitkatos Ruggear telómon is működik az ébresztő, kikapcsolt állapotban.

(#53362) St3ven válasza peppe79 (#53358) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm a részletes beszámolót.

A 4. ponttal kapcsolatban: a Telekom honlapján dual SIM-esként hirdetik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53363) peppe79 válasza St3ven (#53362) üzenetére


peppe79
senior tag

Igazán nincs mit. A dual sim nagy valószínűséggel elírás. A hivatalos Alcatel weboldalon ezt írják:
"SIM card: Nano SIM + TF Card"

Szerintem ebből adódott a félreértés. TF kártyát már vagy másfél évtizede nem gyártanak, azt váltotta le az SD kártya. Szerintem sokan azt sem tudják, hogy mi az, aztán úgy voltak vele, hogy az is valami SIM kártya féle lehet (elvégre, az Alcatel oldalán is így van feltüntetve).

(#53364) #12901120 válasza #12901120 (#53353) üzenetére


#12901120
törölt tag

Végül egy Navon Classic M lett. Van egy kis gond vele. Az aksi csak félig töltődik fel, tovább nem. Találkoztatok már ilyesmivel? Visszaküldjük, vagy mit lehet ilyenkor tenni? :F

(#53366) Fancy-boy válasza #12901120 (#53364) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mondani akartam, hogy egyiket se vedd meg, csak mindig közbe jött valami.
Általában ezek a "noname" készülékek elég rizikósak.
Ha jót fogsz ki belőlük, akkor rendben működnek, de inkább az a jellemző, hogy mindenféle probléma van velük.
Valami márkásat ajánlanék 2 év gyári garanciával.
Alcatel 2003: [link]
Innen a fórumról már többen vettek belőle. Ha visszakeresel, akkor elolvashatod a véleményeket.
Doro 1370: [link]
Kimondottan időseknek készült, elég jó kis készülék. Az ára viszont a legolcsóbb helyen 10.990 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#53367) Fancy-boy válasza peppe79 (#53356) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez a félokos nyomógombos kategória sajnos csupa kompromisszum.
Nem hinném, hogy valaha lesz belőlük normális darab.
Nagyon a teljesen érintős telók felé megy a piac.

"HMD egy sor új modellel készül az igen zártkörűen megrendezésre kerülő IFA-ra"

Kíváncsi leszek, hogy bemutatnak-e új nyomógombost.

(#53368) Dhampir válasza Fancy-boy (#53367) üzenetére


Dhampir
félisten

Ami kicsit szomorú, hogy qwerty gombsoros minőségi mobilok - ha készítenek is ilyeneket - hozzánk nem jutnak el.

(#53369) peppe79 válasza Fancy-boy (#53367) üzenetére


peppe79
senior tag

Elég szomorú. A mostani telómon a gyors, és finom billentyűlenyomás sajnos nem működik. A korábban megszokottól némileg erősebben kell lenyomni a gombjait, plusz lassan reagál. Ehhez jön még az, hogy a felső gombsort borzasztóan elcseszték: a hívás, hívásmegszakítás, törlés és a menü gomb közé beékelték a vissza, és az egér aktiváló gombot. Így túl apróak, és zsúfolt az elrendezésük. Kár, hogy nincsenek hasonló androidos telók, nyomógombokkal. :(

(#53370) #12901120 válasza Fancy-boy (#53366) üzenetére


#12901120
törölt tag

Sajnos csak most láttam, hogy írtál ide, úgyhogy teszünk egy próbát az ALLVIEW M8 Starkkal. Ha ezzel is gáz lesz, jöhet az Alcatel....

(#53371) dik


dik
őstag

Helló!

Olyan kérdésem lenne elfelejtettem melyik az a időseknek való telefon amin van sos gomb amire be lehet írni egy számot és egyből azt hívja? Pánikszerű kellene egy ilyen valami. Ha esetleg még megbízható is lenne az külön jó lenne. Esetleg valaki tudja melyik lenne ez?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53372) dik válasza dik (#53371) üzenetére


dik
őstag

Ok Evolveo volt az. Ezek közül esetleg van valakinek ismeretségében egyebekben? Némi kis tapasztalat kellene melyiket lenne érdemes?

EVOLVEO EASYPHONE XD vagy a EVOLVEO EASYPHONE FM?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53373) Fancy-boy válasza dik (#53371) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szinte kivétel nélkül az összes kimondottan időseknek készült készüléken van SOS gomb.

Doro 1370: [link]
Panasonic KX-TU110: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53374) dik válasza Fancy-boy (#53373) üzenetére


dik
őstag

Lehet régen csak ezt az egyet láttam. A lényeg akkor ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Vagy teljesen mindegy egy sz.r ez mind?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53375) Fancy-boy válasza dik (#53374) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az Evolveo márkát annyira nem szeretem. Akkor már inkább a Doro.
Azt még egyszerűbb kezelni és a kijelzője is nagyobb.
De a legjobb az lenne, ha végignyomkodnád őket valahol aztán azt veszed, ami neked szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#53376) dik válasza Fancy-boy (#53375) üzenetére


dik
őstag

Nincs rá lehetőségem sem időm nyomkorászni azt sem tudom ilyenek hol vannak itt a környékemben kirakva... Szerintem 50 km körön belül biztosan nincs...
Nézem valamelyik a hívó számot nem küldi el másiknak a menüje mint az agyműtét akkor van amelyik rövid idő alatt megdöglik. A lényeg valami megbízható kell nagyon gyorsan... Erről a Doro személyes tapasztalatod van?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53377) Fancy-boy válasza dik (#53376) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor megrendeled online, aztán visszaküldöd, ha nem tetszik.
Nincsen róla tapasztalatom.
Viszont IntelliSense kolléga készített róla egy tesztvideót: [link]

(#53378) dik válasza Fancy-boy (#53377) üzenetére


dik
őstag

Értem akkor nincs. Jóformán erő vezesse kezem lesz... Arany középút nincs... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53379) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Strapabíró munkástelefont keresek idősnek 20.000Ft alatt, Magyarországról ami:
-magyar nyelvű
-hangosan csörög
-nagy különálló gombok, és nagy betűk a kijelzőn
-az előző cpa halo jó volt, de a kijelzője nem bírta a kiképzést így egy hasonló de ütés/porálló verzió lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#53380) Fancy-boy válasza fradi81 (#53379) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Evolveo Z1: [link]
Még erősebb akkuval pedig a Z3: [link]
De utóbbi már 20.000 Ft felett van.

Külföldről pedig a Doro 520: [link]
Van benne magyar menü.

[ Szerkesztve ]

(#53381) fradi81 válasza Fancy-boy (#53380) üzenetére


fradi81
veterán

Pont ezt a z1-et nézegettem, meg a navon rock-ot. Köszi.

moto g72, Ninebot d28e

(#53382) dik válasza Fancy-boy (#53380) üzenetére


dik
őstag

Tehát akkor nem szereted az Evolveot, de ajánlod akkor végül is elmondható annyira nem szar telefonok azok...
Az 520 meg nagyon jól néz ki. Egyre jobban tetszik...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53383) Fancy-boy válasza dik (#53382) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt nem mondtam, hogy gagyit gyártana, de ha a Doro vagy Evolveo közül kell választani, akkor inkább a Doro, ahogy írtam is.
Tehát ha azt kérdeznéd, hogy 520 vagy Z1, akkor rögtön az 520-at mondanám, de sajnos már kifutó, ráadásul csak külföldről beszerezhető.
De Ő kimondottan ütésálló készüléket szeretne Magyarországról, így marad az Evolveo.
A "noname" daraboknál mindenképpen jobbakat készítenek.

[ Szerkesztve ]

(#53384) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!
Van hagyományos Nokia telefonunk, de döglődik és egyébként sem valami jó a hangszórója, mert nem hallani tisztán amit mondanak. Szeretnék venni kettő újat, ami csak telefonálásra lesz használva. Fülhallgató kell, nem bánnám, ha működne az Apple fülesével, mert az tökéletes a fülembe. Nokia 3310-et próbáltam, Apple jack dugós fülessel nem működik, de a saját fülese nélkül az sem szól valami tisztán. Mit javasolnátok?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#53385) dik válasza Fancy-boy (#53383) üzenetére


dik
őstag

oké :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53386) Fancy-boy válasza dik (#53385) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"A lényeg valami megbízható kell nagyon gyorsan... " ( 09-09 )


Azért nem kapkodod el. :DDD

(#53387) dik válasza Fancy-boy (#53386) üzenetére


dik
őstag

Mert írtam valahol, hogy már nem vettem? Vagy csak érzed a levegőben vagy eseleg vagy akárhol? ;] :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53388) Fancy-boy válasza dik (#53387) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gondoltam akkor mindenkit megörvendeztetsz a nagy hírrel, hogy mit sikerült választanod.
Egyébként ebből nekem úgy tűnt, hogy még nem döntöttél:
"Az 520 meg nagyon jól néz ki. Egyre jobban tetszik..."

Arra következtettem, hogy az is opció a számodra.
De ezek szerint a megvett Evolveo nem teszik és máris cserélnéd az 520-ra? :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#53389) dik válasza Fancy-boy (#53388) üzenetére


dik
őstag

Jujjj ne kombinálj nem jó! :DDD :D Túl sok a ha meg a következtetés meg a nem tudni mit találni ki még.... ;) :DDD :D Csak nyugalom!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53390) Fancy-boy válasza dik (#53389) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én nyugodt vagyok. Akkor mindenki számára rejtély marad, hogy mit vettél vagy nem vettél. ;)

(#53391) dik válasza Fancy-boy (#53390) üzenetére


dik
őstag

Örülök nyugodt vagy. :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53392) Fancy-boy válasza TigerCat (#53384) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én csak annyit tudok segíteni, ha segít, hogy próbáld meg a legújabb szériás, tehát 2020-as Nokia készülékeket, hátha azok már támogatják az Apple fülesét.
Például a Nokia 5310 zene telefon: [link] vagy a Nokia 150 2020: [link]
Ez a két legfrissebb nyomógombos, ami megjelent a Nokia/HDM-től.
Az 5310-ről készült magyar teszt szerint a hívás minősége korrekt: [link]

"A beszélgetési minőség kihangosítva és fülhöz tartva is korrekt"

[ Szerkesztve ]

(#53393) TigerCat válasza Fancy-boy (#53392) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szuper ajánló, köszönöm szépen! 3G, vagy 4G képes készülékek léteznek? Talán emiatt lehet rosszabb a hívás minősége...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#53394) Fancy-boy válasza TigerCat (#53393) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Szerintem meg amiatt, hogy rossz minőségű a hangszóró.
2G-n is simán megfelelőnek kell lennie. Vannak régebbi nyomógombos Nokia készülékeim és ebből a szempontból sincsen rájuk panasz.

Léteznek. Általában azok már valamilyen okos rendszert használnak.
De itt egy kivétel a Nokia 220 4G személyében: [link]
Mondjuk elég vegyesek a vélemények róla, de legalább a 4G VoLTE megy benne.

[ Szerkesztve ]

(#53395) TigerCat válasza Fancy-boy (#53394) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi ismét!
Elkeserítő. Nem találok egy normális készüléket, aminek jó a hangja és sokáig bírja akkuval. Más nem is kell... Még a végén veszek valami droidos vackot.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#53396) Fancy-boy válasza TigerCat (#53395) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben a régebbi készülékek is szóba jöhetnek akkor egy tipp.
Nokia 6233.
Van benne 3G és nem csak szerintem, de a felhasználói vélemények szerint is az egyik legjobb minőségű hangszóró van benne. Tehát sok mai érintős tepsit lenyom.
Az akku pedig li-polymer fajta, tehát nem li-ion. Annak idején a 6310-ben is li-polymer volt, persze az többet bír.
Plusz a beszélgetéseket fel lehet venni a gyári diktafonnal, mindenféle hókuszpók nélkül és nem jelez a másik félnek csipogással.

"This is one of the best Nokia in terms of voice call clarity. It is almost as if you are talking to the person in front of you"
"I had use a 6233 from 2008 to 2012 and it had given great service especially hours and hours of clear & natural sounding voice calls."

Külföldről még találni belőle újat, persze az is kb. 2006 óta áll a dobozában:

[ Szerkesztve ]

(#53397) TigerCat válasza Fancy-boy (#53396) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi szépen, bár inkább valami új lenne jó, még meglátom.
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#53398) hbala


hbala
aktív tag

Újabb strapa kaios-es versenyző: [link]
Árak és téves információk: [link]

(#53399) fischi


fischi
tag

Sziasztok, strapatelefont keresek az evolveo strongphone z1 helyett, tökéletesen megfelelne a tudása, de túl sok idegesítő gond van vele.. lezárt képernyő mellett bármelyik gomb megnyomása pittyegéssel jár, ami rettentő idegesítő, és nem bírom kikapcsolni ezt a featuret.. a kocsi kihangosítóval a kapcsolatot nem építi fel automatikusan mint bármelyik okostelefon, mindig rá kell nyomni külön. Ha ezeket tudná a telefonálás mellett egy másik már jó lenne. (A fénykép készítése, olajfestmény helyett extra pont lenne, legalább egy szöveg olvasható fotója nem ártana...) Létezik ilyen?

(#53400) Fancy-boy válasza fischi (#53399) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Érintős strapatelefon nem jöhet szóba?
Azzal biztos rendben menne a kihangosító és lenne normális kamera is.
Az a helyzet, hogy ha a Z1 nem jött be, akkor van még a Z3, ami ugyanazt a rendszert használja, szóval sanszos, hogy nem lesz jó neked.
Meg vannak a félokos KaiOS rendszerűek mint a Nokia 800 vagy a CAT B35, amikről mostanában sok negatívat olvasni.
Ezekbe a nyomógombos hagyományosokba gagyi kijelző párosul a még rosszabb kamerával, szóval nincs ajánlott.
A CAT B26-al esetleg tehetsz egy próbát, de az előzőek erre is érvényesek: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.