Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) kutga válasza Piftuka (#49000) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem kell ragaszkodni a Nokiához. Ha nagyobbat raksz bele, nem tudja olvasni egyáltalán.

Let the Zone take me if I am.

(#49002) Sleek válasza csakb (#48999) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm a választ. Úgy nézz ki marad az új telefon mert közben megadta magát a Sharp .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49003) laszlohu válasza Piftuka (#49000) üzenetére


laszlohu
addikt

Először is két féle kártya van,
1. SDHC,
2. SDXC

előfordulhat, hogy egy eszköz támogatja az SDHC - t, de nem támogatja az SDXC - t

ezen belül a fenti teló az UHS 1 - et támogatja,
és class 10 - ig elvileg mindet támogatja,

a jelölése a memóriakártyán egy U - betű és benne egy 1-es szám :
UHS 1

(#49004) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Sziasztok!

Ismeri valaki az Alcatel OT-2012D telefont? Neten nem nagyon lehet találni róla infókat a specifikáción kívül.

Előre is köszönöm :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#49005) Fancy-boy válasza geree@bl (#49004) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A véleményeket olvastad? [link]

Illetve német felhasználók véleménye: [link]

Írnak 1-2 rossz dolgot, pl betűméret nem állítható

[ Szerkesztve ]

(#49006) geree@bl válasza Fancy-boy (#49005) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Igen, azt a két arukereso-s véleményt láttam, de az nem túl sok. Német oldalt köszönöm, azt este kibogarászom :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#49007) Mikisys


Mikisys
őstag

Kedves Mindannyian!

Segítséget, javaslatot kérnék egyszerű mobilkészülék vásárlásához:
Mégpedig olyan hagyományos, nyomógombos kivitelű készüléket szeretnék venni, ami elég hangos, tehát vonaton, buszon, autóban is hallom, kihangosítás nélkül. Legyen egyszerű, nem nyitogatós, megbízható, lehetőleg olcsó, max. 15.000.-Ft-ig.
A kamera, Wifi, GPS, rádió, stb. nem kell, viszont elég sokáig bírja az akkumulátora és ne miniatűr méretű legyen.
Mit javasoltok?

Üdv!

(#49008) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép estét

Mennyire használhatóak a következő telefonok ?

Akai

Navon1
Navon2
illetve ha ezek közül egyik sem használható akkor 8-10ezerig mit ajánlanátok?
Csak arra kellene ,hogy bnővel tudjak beszélni.
Valamint azért ne tűnjön el mindig róla a térerő.
Köszönöm a választ

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49009) Mikisys válasza Mikisys (#49007) üzenetére


Mikisys
őstag

Kedves Mindannyian!

Emelem a tétet, maximum 20.000.Ft-ig.
Amit néztem az a Concorde Raptor 40-es, szimpatikus készülék - és a Samsung B2710-es tipus, ezt próbáltam is, megfelelőnek látszik.
Más termék is érdekelne, mit javasoltok új készülék vásárlásához?

Üdv!

(#49010) kutga válasza Mikisys (#49009) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem samum van, igaz most csak második de korrekt készülék. A másikat nem ismerem.

Let the Zone take me if I am.

(#49011) .Szaki. válasza Mikisys (#49009) üzenetére


.Szaki.
addikt

Lehet én voltam figyelmetlen, de feltétlen strapa telefonra van szükséged? Mert ha nem, akkor én mindenképp egy Nokia 301-ben gondolkodnék. Hozza a régi jól ismert Nokiák megbízhatóságát és életérzését, ez még S40-es. A többi viszont (az 515 kivételével) felejtős, más platformon vannak már. Egyébként a B2710 Samsung is rendben van.

(#49012) Mikisys válasza .Szaki. (#49011) üzenetére


Mikisys
őstag

Megnéztem a weboldalon a Nokia-t. Elég sokat tud, megfelelne.
Az érdekel még, hogy a hangereje mekkora, mert sokszor zajos környezetben használnám, vonaton, buszon, autóban és ott is szeretném hallani.

Üdv!

(#49013) .Szaki. válasza Mikisys (#49012) üzenetére


.Szaki.
addikt

Rossznak semmiképp sem mondanám. :)

(#49014) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Nokia Asha 302 beszerezhető még valahol teljesen újonnan, gyártói garanciával?

(#49015) kutga válasza Dhampir (#49014) üzenetére


kutga
nagyúr

Itt és itt is gyártói garanciával írják, igaz elég borsos áron.

Let the Zone take me if I am.

(#49016) Dhampir válasza kutga (#49015) üzenetére


Dhampir
félisten

A mobilphone-nál azt is odaírták, hogy "Készlet hiány". A másik boltban úgy tűnik, hogy van, de tényleg drága, és nem töltődik be a honlapja, ami nem túl biztató.

Találtam ilyen boltot is, de nem ismerem megbízhatóság tekintetében sem és a garanciát is homály fedi.

1 évvel ezelőtt a Telenornál még 20-ért lehetett kapni, persze nyilván szolgáltatófüggő volt.

[ Szerkesztve ]

(#49017) Dhampir válasza Dhampir (#49016) üzenetére


Dhampir
félisten

Emailre nem is válaszoltak az acomptelboxnál.

(#49018) kutga válasza Dhampir (#49017) üzenetére


kutga
nagyúr

Kicsit többért már van BB Q5 is használtan.

Let the Zone take me if I am.

(#49019) laszlohu válasza Dhampir (#49016) üzenetére


laszlohu
addikt

Sötét szürkében láttam az emagnál :

[link]

(#49020) kutga válasza laszlohu (#49019) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak ott is fene tudja milyen garival adják. Egyszer rendeltem tőlük merevlemezt, az pl. hozzájuk szól.

Let the Zone take me if I am.

(#49021) Mikisys válasza Mikisys (#49009) üzenetére


Mikisys
őstag

Concorde Raptor P40 lett a kiválasztottam.
Masszív, egyszerű készülék, jól kezelhető.
Az akku több, mint egy hetet kibír, napi 5-10 perc beszélgetéssel együtt.
Jó kézbe venni, jó a fogása, nem csúszkál az ember kezében.
Nyomógombjai prímán működnek.
Nem értem a tesztjét, jó, hogy IP67-es ipari nyúzásnak megfelel, de a belső tudásáról nincs egy szó sem.
Nem rezeg, nem baj.
Csengőhang ijeszetően gyatra, ezen tuningolni kellene, valamilyen "bim-bam", vagy "nino-nino" jellegűre, nem tudom változtatható-e és hogyan.
Egyelőre tökéletesen megfelel, telefonálásra, persze, azért vettem.

Üdv!

(#49022) Dhampir válasza laszlohu (#49019) üzenetére


Dhampir
félisten

Nemzetközi billentyűzet és nem magyar a garancia, emiatt nem jó.

(#49018) asound

Csak a BB Q5 már "okosteló", ha jól tudom, a híváskezelésre, hívásfogadásra nincs rajta fizikai gomb, ekkora ökörséget. :(

(#49023) kutga válasza Dhampir (#49022) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs, az a Classicon tér vissza, csak az nem ez az árkategória.

Nekem amúgy bejön a Q5, meglepően jól kezelhető az érintő+qwertz páros, meg aztán majd minden betűhöz hozzá tudsz rendelni egy hívószámot. Persze a BB rendszernek is megvannak a hülyeségei.

MOD
Használt BB nem játszik?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#49024) laszlohu válasza Dhampir (#49022) üzenetére


laszlohu
addikt

Megkérdezted, hogy nemzetközi a billentyűzet?
csak mert sok helyen hirdetik kép szerint nemzetközi billentyűzettel, de ha megrendeled,
magyar(ékezetes ) billel szállítják.

(#49025) Dhampir válasza kutga (#49023) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem és egy "butatelefonhoz" képest drága is. Okostelóm van, de eltettem, helyette egy megörökölt S5610 Primo-t használok, üzemidőben jóval tovább bírja.

Az Asha 302 a wifi miatt jönne jól, de üzemidőben nem éppen bajnok; mert csak 2-3 napig húzza saját tapasztalatom alapján.

(#49024)laszlohu

Nem kérdeztem meg és nem is fogom, mert külföldi garanciája van, csak magyar termék jöhetett volna szóba. :(

(#49026) kutga válasza Dhampir (#49025) üzenetére


kutga
nagyúr

S5610 jóféle készülék. Én nemrég vettem újra elő az okostelefont, húgom külföldön, asszony vidéken, könnyebb a kapcsolattartás. Emellett egy Samut nyúzok én is, ami teljesen alapszintű, de legalább bírja egy csomó ideig akkuval.

Let the Zone take me if I am.

(#49027) Dhampir válasza kutga (#49026) üzenetére


Dhampir
félisten

Üzemidő szempontjából jó, a kijelzője azonban nem szép. Klassz fotókat lehet vele lőni, csak a videofelvételek gyengécske minőségűek.

(#49028) kutga válasza Dhampir (#49027) üzenetére


kutga
nagyúr

Kijelzőben nem hiszem hogy sok lesz ami szép ebben a kategóriában. Az 5610-esen továbbá van villanó a kamerához.

Let the Zone take me if I am.

(#49029) Fancy-boy válasza Dhampir (#49025) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Itthon is szervizelik, elfogadják az eMAG számlát. Legalábbis 1-1 Nokia szervizben elfogadják. Szerintem érdemes megfontolni.

[ Szerkesztve ]

(#49030) St3ven válasza Fancy-boy (#49029) üzenetére


St3ven
addikt

Ezt megerősíthetem. Saját tapasztalat.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#49031) Dhampir válasza kutga (#49028) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen és remekül használható zseblámpának is, ez az egyik kedvenc funkciója. :K

(#49029) Fancy-boy

Köszi szépen ez jól hangzik.

laszlohu-nak is köszönöm az ajánlást.

(#49030) St3ven

Megadják rá itthon a 2 év magyar garit is?

(#49032) St3ven válasza Dhampir (#49031) üzenetére


St3ven
addikt

Szerintem csak az egy év gyártóit, de most nincs előttem a garipapír. A második évben meg gondolom bolti gari van, mint általában ilyenkor. Szóval akkor mehet Bukarestbe a csomag.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#49033) Dhampir válasza St3ven (#49032) üzenetére


Dhampir
félisten

Na, akkor ilyen kombináció nekem nem kell. Nálam 2 év hazai gyártói az alap. Inkább lemondok a kifutott Nokia Asha 302-ről. Több is veszett Mohácsnál. :)

(#49034) Dhampir válasza Fancy-boy (#49029) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez érdekes, mert a Gyakran ismételt kérdésekben ez áll a garanciával kapcsolatban, aminek a lényegét aláhúzom:

Gyártói vagy bolti garanciát biztosítanak?
Termékeink jelenleg bolti garanciával rendelkeznek; továbbá háztól-házig garanciát is biztosítunk.

(#49035) Fancy-boy válasza Dhampir (#49034) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nézd, ezt én is olvastam.
Ha egyszer az a tapasztalat, hogy elfogadják, most akkor mit mondjak még?
Remélem megérted, hogy ezzel minket sértegetsz, mert nem hiszel nekünk....

De ahogy nézem már lemondtál a vásárlásról, tehát felesleges ezt tovább húzni.
Felhívhatod az eMAG ügyfélszolgálatát, és a Nokiát is, de ott sem egységes az álláspont, tehát...

[ Szerkesztve ]

(#49036) St3ven válasza Dhampir (#49034) üzenetére


St3ven
addikt

Tudom, hogy ezt írják a honlapjukon.

Viszont a gyakorlat az, hogy amely termékekhez adnak gyártói jótállási jegyet, az a magyarországi szakszervizben javíttatható (jelen esetben: Nokia Care Point).
Amelyekhez pedig nem gyártóit, hanem sajátot adnak, az a garanciafutárral megy vissza Romániába.

De itt egyébként a fenti elvet írja is a honlap:

Az eMAG által értékesített és kézbesített termékek garancia-tanúsítványa lehet:
- direkt a gyártó által kiállított (ha a gyártó rendelkezik országos szervizhálózattal), vagy
- az eMAG.hu által kiállított.

[...]

Szakszerviz által biztosított garancia esetén, a jótállási idő alatt javasoljuk, hogy a felmerülő panasszal forduljon közvetlenül a legközelebbi szakszervizhez.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#49037) Dhampir válasza St3ven (#49036) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a részletes leírást.

(#49035) Fancy-boy

Nem sértegettem senkit, mert rossz szót nem írtam le, ne tekerd ki.

(#49038) Sleek


Sleek
senior tag

Erre esetleg tudna vki válaszolni ? :)

Sziasztok szép napot.
Mennyire használhatóak a következő telefonok ?
1
2
3
illetve ha ezek közül egyik sem használható akkor 8-10ezerig mit ajánlanátok?
Csak arra kellene ,hogy bnővel tudjak beszélni.
Valamint azért ne tűnjön el mindig róla a térerő.
Köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49039) Dhampir válasza Sleek (#49038) üzenetére


Dhampir
félisten

Nokia 215, 220 vagy 108. A 215 és a 220 picivel drágábbak, kábé + 500 Ft a maximális keretedhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#49040) Sleek válasza Dhampir (#49039) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen a választ.
215ről van vmi infó esetleg mikortól lehet kapni ?

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49041) Dhampir válasza Sleek (#49040) üzenetére


Dhampir
félisten

Például itt van.

(#49042) Sleek válasza Dhampir (#49041) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen. :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49043) axioma


axioma
veterán

Lehet, hogy benan keresek, de sehol nem talaltam meg, hatha ti tudjatok: van egy telenor R50 keszuleke a gyereknek, aminek az a szelesebb microusb jellegu csatlakozoja van (tolto es a fules is oda megy be). Tonkretette a fuleset, vennek neki ebay-rol masikat, de mi a franc ennek a csatlakozonak a neve? Angolul lenne a legjobb persze, wide microusb-re kb. semmi talalat, van rajta egy 14-es szam de 14 pin microusb sem nyert... otlete esetleg valakinek? Itthonrol is jo persze.

(#49044) kutga válasza axioma (#49043) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem nagyon találni róla adatot, menj be a sarki gsm boltba, vagy a gyorsboltba. Szerintem.

Let the Zone take me if I am.

(#49046) kutga válasza #17465344 (#49045) üzenetére


kutga
nagyúr

5610 jobb lenne, de az ritka mint a fehér holló, auchan, tesco, ilyen helyeken meg lehet nézni hátha kapni.

Az 5611 sem rossz, de mégis, a magasabb szám ellenére az 5610 gyengébb verziójáról van szó.

Let the Zone take me if I am.

(#49047) csakb válasza #17465344 (#49045) üzenetére


csakb
őstag

Az S5610 fényében nem tűnik annyira jó boltnak. Persze az 5611-et lehet kapni, az 5610-est már nem. Ebben a topikban igen gyakran előkerül a 11, elég csak rákeresni: [link], [link].

Szóval a fene tudja, lehet hogy valamelyik S40-es Nokiával jobban járnál.

(#49048) Mikisys válasza Mikisys (#49021) üzenetére


Mikisys
őstag

Nahát, sikerült beállítani.
Rezgés van, csengőhanggal együtt.
(Felhasználói profilok, rezgés-csengetés, pötty bejelölés, majd opciók gombot nyomni és mentés.)
Miért nincs ez leírva sehol sem? - semmelyik forgalmazó adatlapjánál sem.
Ha tesztelték valóban, akkor erre miért nem tértek ki legalább megemlítve a lehetőséget.
A leírásában sincs egyetlen szó sem, a rezgés-csengetés beállítási lehetőségről.
Mindegy, nekem így már prímán üzemel és jó kézbe venni, nem ipari minatura.
Ezekután ajánlani tudom azoknak, akik masszív, egyszerű telefont keresnek.

Üdv!

(#49049) Piftuka válasza laszlohu (#49003) üzenetére


Piftuka
veterán

"ezen belül a fenti teló az UHS 1 - et támogatja,
és class 10 - ig elvileg mindet támogatja,

a jelölése a memóriakártyán egy U - betű és benne egy 1-es szám :
UHS 1"

Köszönöm a választ! ( Asound fórumtársunknak is! ) :R

Végül egy 16 GB-os SanDisk Ultra UHS-I Class 10 Micro SDHC kártyára esett a választásom.

Ez 5.000 forintomba került, és a sebessége alapján szerintem ehhez a telefonhoz remekül megfelel. Egy ~10 MB-os MP3 fájl másolása 1 másodpercbe, egy 698 MB-os .avi film (a teszt kedvéért) 2 percbe tellett.

A 32 GB-os már szignifikánsan többe került, az U1-es sebességű kártyákért pedig többet kellett volna fizetnem, mint amennyibe a telefonom került.

Számomra a lényeg a nagy tárhely volt, hogy több album zenét fel tudjak másolni rá. Úgy gondolom, hogy ennél gyorsabb kártyára a fent említett cél, és használat mellett nincs is szükségem.

Egyetértetek?

"Aquila non captat muscas."

(#49050) axioma válasza kutga (#49044) üzenetére


axioma
veterán

Interspar esett ma utba, ott semmi hasonlo nem volt, mondjuk nem egy celbolt, de volt egy egesz sor ilyen kiegeszitosdi. Nekem remlik, hogy lattam mar masik keszuleken is ilyet, de ezek szerint nem eleg gyakori...
Ha esetleg meglesz a nev is (de pl. r50 fuggetlenito videoban is csak ugy emlegetik, hogy microusb kabel a dobozbol), beirom okulaskent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.