Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) Celithrandi válasza Fancy-boy (#52148) üzenetére


Celithrandi
addikt

elég buta egy telefon aminek még a számológépe is csak 4 alapműveletet tud 2018 ban.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#52152) Celithrandi válasza quailstorm (#52150) üzenetére


Celithrandi
addikt

szvsz jó nekem a 3g is arra, hogy néha osszam a netet ahol nincs wifi. Megnézem ezt a Dakotát, úgy is van két voda előfizetésem ahol nem vettem készüléket, tehát jó eséllyel 1-2 ezresből el tudom hozni. Ha szar akkor így jártam és jó lesz tengerpartra gyilkolni.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#52153) Dhampir válasza Fancy-boy (#52129) üzenetére


Dhampir
félisten

Bevált a Nokia 301? :D

A térerő, hangminőség (kihangosítva is) milyen? :F

(#52154) quailstorm válasza Celithrandi (#52151) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre nem mindenki fordított energiát, általam magasztalt Sony E. például nem.
Ellenben van a telefonon J2ME Java, és olyan calcot raktam fel, amilyet akartam (amilyen volt).
Xcalc
MIDPCalc

(#52155) Fancy-boy válasza Celithrandi (#52151) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Láthatóan megfogtad a mondanivalóm lényegét. ;] :P

Dhampir

Visszaküldtem 0 percesen, mivel kispórolták a magyar nyelvet. A cég szerint eddig nem volt ilyen panasz, mert raknak rá magyar szoftvert, de erről lemaradt valamiért. :))
Megcsináltam volna, de nem volt kéznél magyar szoftver.
Még képet is küldtem nekik, mert először nem nagyon akarták elhinni.


[ Szerkesztve ]

(#52156) Dhampir válasza Fancy-boy (#52155) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyesmitől tartottam, köszönöm, hogy megírtad. :R

(#52157) Celithrandi válasza Fancy-boy (#52155) üzenetére


Celithrandi
addikt

minek magyar ahhoz a 3 menühöz?:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#52158) fsdb válasza Fancy-boy (#52155) üzenetére


fsdb
aktív tag

Kösz az infót, én is rendeltem, akkor ezért nem ért még ide, remélem tolják rá a magyar firmwaret.

Celithrandi
Ha gondolod, anyám itthon van, "elég gyorsan tanul", ha már így önként jelentkezel, hogy megtanítod neki. :)

(#52159) Fancy-boy válasza Dhampir (#52156) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen. :)
A skyphone is árulja valamivel drágábban, magyar menüvel: [link]
Onnan nem rendeltem, de szerettem volna egy bontatlan dobozosat, tehát aminek nem vágták át a zárjegyét.
Ezért megkérdeztem őket, viszont azt mondták, hogy a szoftverezés miatt már mindegyik ki lett nyitva. :D
Akár gyűjteménybe is jó lett volna.

Celithrandi

Ezt nem ismered? Minden ember más és más. Neked valami így jó, a másiknak meg amúgy. :D
Egyébként sem tartottam volna meg a készüléket.
Egyrészt már van egy belőle, még 2013-ban vettem, de ahogy látod ( Life timer ) gyakorlatilag az sem volt használva. Másrészt csak kíváncsi voltam hogy tényleg újat küldenek-e.

[ Szerkesztve ]

(#52160) Gyula1111


Gyula1111
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek lehet még beszerezni valahonnan Samsung C5212 típusú telefont?
Ez volt talán a legjobb Samsungom. Valóban kezelte a két kártyát. Ha az egyiken beszéltem, akkor a
másikat hívó fél foglalt jelzést hallott. A központi sms értesítés pedig szinte azonnal bejött.
Stabil, minden szempontból szuper gép. Marhaság volt eladnom...

(#52161) fsdb válasza Fancy-boy (#52159) üzenetére


fsdb
aktív tag

Remek "Life time" :C . De amit rendeltél az a leírásod szerint új.
A km óránál már nem is csodálkozom, de telefonnál... :DDD

(#52162) Celithrandi válasza Fancy-boy (#52159) üzenetére


Celithrandi
addikt

kíváncsiságból rendeltél telefont, hogy új e? ráérsz rendesen:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#52163) Fancy-boy válasza Celithrandi (#52162) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Te állandóan a munkáddal foglalkozol?
Néha kell egy kis kikapcsolódás is. Nekem ez hobbi vagy talán több is.
Arra van ez a topic, hogy segítsünk telefont ajánlani. Ehhez azért nem árt tájékozottnak lenni a témában, ebbe beletartozik adott esetben a készülékek kipróbálása is.

Ebben az esetben visszaküldtem a terméket, mivel nem a leírásnak megfelelő készüléket küldtek.
Nyilván a visszaküldési jogommal csak olyan helyzetben élek, ha adott esetben azt tartom a legjobb megoldásnak, tehát ezzel nem szórakozom.
Általában rövid tesztelgetés után megtartom vagy eladom a telefonokat, ez több mindentől függ.

Ha van még kérdésed hozzám, akkor írj inkább privátot és ne offoljuk a topicot.

(#52164) fsdb válasza Fancy-boy (#52163) üzenetére


fsdb
aktív tag

Win10 x64 -el felismeri a nokia 301-et valami? A fóruma nem tűnik túl aktívnak.
A pc suite 3.8.54 nem ismerte fel. (A régi nokia 5630-al megy.)
Bontva volt, átragasztva nokiás ragasztóval, használat nyomai nem látszódtak rajta.
A gazdája meg van elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#52165) Fancy-boy válasza fsdb (#52164) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkoriban nekem ment, szintén x64: [link]

Persze ahhoz a megfelelő verziót kell felpakolni. ( 7.1.180.94 )

[ Szerkesztve ]

(#52166) fsdb válasza Fancy-boy (#52165) üzenetére


fsdb
aktív tag

Kösz.
Kábellel nem látja a névjegyeket, a sim kártyán legalább is.
Még keresgélek hátha. :)

[ Szerkesztve ]

(#52167) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Hagyomànos telefont keresek az alàbbi feltètelekkel:
-jó hangminősèg (mèg kihangositva is)
-szàmkijelzès
-telefonkönyv min. 50 nèvjegyzèk
-dokkoló, ahol tudom tölteni

Àrban kb. 15k lenne a hatàr, csak új jöhet szóba.

(#52168) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Hol lehet Magyarországon 3G-s Nokia 3310-t kapni? Mert néztem Euronics, MM, de nem láttam a webes kínálatukban, csak a GSM modelleket. Kártyafüggetlen érdekelne leginkább, esetleg Telekomos.
Vagy ha tudtok jó alternatvát 3G-s "buta" telefonra, azt is megköszönöm!

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#52169) quailstorm válasza Necroman_Mk2 (#52168) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezek között lesz egy csomó, de mivel a 3G-re csak szövegként kereshetsz, ezért lesz benne olyan is, ami nem tudja.

(#52170) Fancy-boy válasza Necroman_Mk2 (#52168) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Magyarországon nem jelent meg hivatalosan. Külföldről lehet szerezni.

(#52171) Gyula1111


Gyula1111
csendes tag

Sziasztok!
Hosszú ideje keresek tűrhető hagyományos mobiltelefont. Nemrég megtaláltam.
Bő egy hete vettem egy új Nokia 230 DS készüléket. Meglepően jók a tapasztalataim vele, bár fontos hozzátennem, hogy én csak telefonálásra és sms-ezésre használom. Arra viszont tökéletes!
Elég sok egyéb kényelmi funkció van benne, sőt a kamerája is egész jól használható szükség esetén.
Ha valakit érdekel ezzel a telefonnal kapcsolatosan információ, kérdezzen bátran, szívesen segítek.
Azt nyugodtan állíthatom, hogy kifejezetten jó minőségű az eddig kipróbált sok-sok hagyományos mobilhoz képest, vietnámi gyártmány. Aki távol akar maradni a tapicskolástól, annak ez - némi, de elviselhető kompromisszumokkal - egy jó választás lehet!
Üdvözlettel, Gyula

(#52172) volandy válasza Gyula1111 (#52171) üzenetére


volandy
senior tag

Nekem is volt, de nem vált be. Egy telefonszám egy név, semmi jegyzet.
Opera Mini működik rajta?
Nekem nem ment. Visszaadtam javításra, de nem tudták megcsinálni. Inkább visszaadták a pénzt.

(#52173) Gyula1111 válasza volandy (#52172) üzenetére


Gyula1111
csendes tag

Valóban, egy telefonszámhoz csak egy nevet lehet beírni, de én amúgy is így használnám.
Jegyzetként a naptárba írogatok. Igen, kell hozzá a kompromisszumkézség...
De például a billentyűzár egy gombos feloldása kifejezetten tetszik. Nem kell gombokat nyomogatni időre, mint az elődöknél. Vannak jó dolgok is benne!
Az Opera Minihez nem tudok hozzászólni. Nem internetezek telefonon, így ki sem próbáltam.
Üdvözlettel, Gyula

(#52174) volandy válasza Gyula1111 (#52173) üzenetére


volandy
senior tag

Oké!
Ha így elfogadod, neked megfelel akkor jó! Ez a lényeg!
Sok sikert és használd egészséggel!

(#52175) yijinNg válasza Kalozman (#50) üzenetére


yijinNg
újonc

good voip phone

(#52176) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Jelenleg melyik a leginkább ajánlható klasszikus mobiltelefon, amelyiknek az átlagnál jobb a térerő-tartása és kiváló a mikrofonjának hangminősége, érthetősége?

(#52177) Gyula1111 válasza Dhampir (#52176) üzenetére


Gyula1111
csendes tag

Szerintem a Panasonic KX-TU329 ezekben kiváló. Nagyon, sőt túl egyszerű telefon, ( ezért adom el ) de rendkívűl stabilan működik, igen masszív és jó minőségű, az üzemidő is nagyon hosszú. Például az akkuja japán cellákból van összeszerelve. Év elején vettem egyet, és kipróbáltam, az alapján írtam le a fentieket.
Nem olcsó, de tényleg tökéletes CSAK TELEFONÁLÁSRA ÉS SMS-re!
Üdvözlettel, Gyula

(#52178) Dhampir válasza Gyula1111 (#52177) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a tippet! :R

Viszont ez inkább senior mobiltelefon, gyengén-látóknak, nagy, jól láthatóan festett gombokkal.

(#52179) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Feltennék ide is egy kérdést az adott telefon (Samsung S5610) topikján kívül, hátha tapasztalatotok révén tudja valaki a választ:

Milyen Internet-beállítás hiányzik, illetve mi lehet a hiányosság?

Például egy beírt webhely nem jön be, és az alábbi üzenetet kapom:
A TárgyCN nem felel meg a tartománynévnek

Próbáltam a beépített Levelezést is, elindítottam, de az üzenet a következő:
Nem található a kiállító tanúsítványa
Sikertelen kérés

Az E-mail beállításánál:
Nem érhető el a szerver

A Google-kereső bejön, keresni is lehet rajta, de az onnan kiválasztott webhely nem nyitható meg, a már jól ismert üzenetablak bukkan fel:
A TárgyCN nem felel meg a tartománynévnek

(#52180) Dhampir válasza Dhampir (#52179) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben a kérdésemre kaptam választ a másik topikban, miszerint proxy szerver beállítása, vagy szolgáltatói beállítása szükséges.

(#52181) #81733120


#81733120
törölt tag

Sziasztok,
Mi a véleményetek a Nokia 150-ről és a Nokia 216-ról?

(#52182) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.
Kellene nekem egy telefon.
Csak telefonálásra lesz használva.
10-15 ezer körül gondoltam.
Független legyen.
Legyen rajta bluetooth.
Jó lenne, ha usbről tölthető lenne.
Többi paraméter nem lényeges.

Első körben nokia 130at néztem ki.
:R :R

(#52183) Krogoth válasza Krogoth (#52182) üzenetére


Krogoth
senior tag

Másik ami még jó lenne: Nokia 216.
:R

(#52184) RAZR_v3 válasza Krogoth (#52182) üzenetére


RAZR_v3
tag

Üdv! Mik az igényeid Bluetooth terén? Mert ha kihangosító, illetve headset használatára lenne szükséged, akkor a Nokia 130 régi változata máris ki van lőve, mert csak az alábbi Bluetooth-profilokat támogatja:
Phone Book Access Profile (PBAP)
Object Push profile (OPP)

A Nokia 216 már tökéletesen megfelelne neked, mert biztosan támogatja ezeket a Bluetooth-profilokat, de állítólag az újabb Nokia 130 (2017) is.
Hands-Free Profile (HFP)
Headset Profile (HSP)

Object Push Profile (OPP)
Phone Book Access Profile (PBAP)

Mindkét mobilt csak microUSB aljzaton keresztül tudod tölteni, külön USB-microUSB adatkábelt nem kapsz egyikhez sem gyárilag, csak egy hálózati töltőt microUSB csatlakozóval. Szóval adatkábelt muszáj venned külön, ha a számítógép USB aljzatáról, vagy szivargyújtóról akarod tölteni.
Szerintem a lényeget elmondtam, sokat ne várj ezektől a telefonoktól, a telefonkönyvben egy névhez csak egy számot tudsz hozzárendelni, az sms memória pedig nagyon hamar betelik.

(#52185) vhw


vhw
addikt

Jelenleg egy Alcatel 1054D-t használok, ami úgy alapvetően elég is lenne funkciókat tekintve. De kezd egyre elviselhetetlenebbé válni (már így ~ 2 év után :) ), hogy gyenge a kimenő hangminőség; mindig visszakérdeznek, hangosabban, stb...

Ezért első megközelítésben olyan dual sim mobilt keresnék, aminél nincs panasz a hangminőségre.

A továbbiakban:
- valamilyen kamerát tartalmazzon, még ha VGA is (de nem gond, ha nagyobb)
- a személyreszabás olyan alapvető funkciói, mint a manuális kijelző fényerősség állítás ne ütközzön akadályba (úgy tudom bizonyos jelenleg kapható kis Nokiáknál erre sincs lehetőség), háttérkép, oldalsó funkció gombokra shortcut beállítás...
- lámpa (ami egyszerűen aktiválható, pl régi Nokiáknál duplán fel, vagy a fenti Alcatélnél 5-ös gomb hosszan, netán dedikált gomb... - ne gyors menüből kelljen előbányászni.
- ébresztés, naptár, számológép
- SD kártya, MP3 lejátszás (csengőhanghoz, esetleg ébresztéshez)
- nyelv lehet angol
- sokadlagos, de esetleg valami játék... (állítólag a már említett 1054D is tartalmaz Gameloft játékokat - hivatalos honlap szerint; a valóságban, még ráutaló jel sincs)
- candy bar, clam, slide... lényegében bármilyen lehet... (nem mintha akkora választék lenne...)

Nem bánnám, ha új készülék lenne, esetleg beragadt készletből (ha épp van valahol valami kirakodás - nem listáz mindent az árukereső).
De láttam fent linkelték a refurbished piacot - ha nincs más hátra, akkor ide is jöhet tipp; megbízható forrásra, illetve hát modellekre is.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52186) Krogoth válasza RAZR_v3 (#52184) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi, 216 lett az áldozat :)

(#52187) Fancy-boy válasza vhw (#52185) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben nem szeretnél rá sokat költeni és maradnál a márkánál akkor Alcatel 2003: [link]
Rövid készülékbemutató: [link]

Ez csak egy tipp, szóval egyelőre nem találtam róla véleményt.

Viszont ha valami komolyabb, strapabíróbb készüléket keresel akkor nemrég jelent meg a CAT B35: [link]

GPS, WIFI, 4G LTE, Vízálló, 2MP, Zseblámpa, DUAL SIM, stb...
Bemutató videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52188) vhw válasza Fancy-boy (#52187) üzenetére


vhw
addikt

Nem feltétlen maradnék a márkánál, sőt... a 1054 hangminősége miatt vannak kétségeim a gyártó többi típusánál... Másrészt még a saját hivatalos honlapjukon se találok róla egy adatlapot (még az oroszon sem), példás lehet a support...

A B35 már érdekesebb, de erről eddig nem találtam egy részletes (írott) tesztet - akár itt MA-n. Bár kicsit drágább mint, amit elsőre szántam volna rá.

Esetleg valakinek van már az ide látogatók közül? Tapasztalatok?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52189) verita


verita
csendes tag

Sziasztok! Nokia nyomógombos telefont keresek másodtelefonnak. Alap elvárásaim: hosszú akkuidő, kellően hangos beszédhang, kiváló mp3 lejátszó, 3.5 jack dugó, plusz kamera ( VGA is jó).
Amit próbáltam eddig:
- Samsung S5611-idegesített a kikapcsolhatatlan kamera kattogás, és hogy az mp3 fájlokat csak akkor kezdte el olvasni, amikor rákattintam a zenelejátszóra.
Nokia 113 - kellően hangos és minden szentpontból megfelel nekem,de ennél kicsit könnyebbre és vékonyabbra lenne szükségem.
Nokia 108 - vékony, könnyű, hangos, de nagyon fapados...pár megszokott program kényelme hiányzik.
Nokia 5310 - vékony, könnyű, de halk beszédhang és az akku se tartott soká.
Nokia 301 - összességében jó lenne (eltekintve attól, hogy nem elég vékony és nem elég könnyű), de a zenelejátszó számomra nagyon gyenge.
Van olyan Nokia mobil, (használtan), amin évek múlásával nem jöttek ki hibák (alaplap vagy akku hiba) és megfelelne a fenti szempontjaimnak ?

(#52190) quailstorm válasza verita (#52189) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia X2-00-t nézz akkor. Nagy mintám nincs, de az az egy példány, ami több évet leszolgált munkahelyen, még most is hibátlan.
206-ról váltott anyám az X2-00-ra, másik géposztályban versenyez...
Nagyon kéne egy ilyesmi a piacnak.

(#52191) Fancy-boy válasza quailstorm (#52190) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezek szerint az nem lesz jó neki:

"Nokia 113 - kellően hangos és minden szentpontból megfelel nekem,de ennél kicsit könnyebbre és vékonyabbra lenne szükségem."

Nokia 113: 77 g
Nokia X2-00: 81 g

Mit szólnátok az X2-02 típushoz?
Az már csak 71 g. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52192) Fancy-boy válasza vhw (#52188) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyelőre 1 külföldi tesztféleséget találtam róla: [link]
( a teszt az oldal aljáig tart csak berakták középre a táblázatot )

Még elég új, később valószínűleg lesz róla akár magyar teszt is.

[ Szerkesztve ]

(#52193) dzsuuu


dzsuuu
újonc

Sziasztok!
Buta telfont keresek. A legeslegfontosabb, hogy telefonálásra jó legyen. Ne kelljen 3x visszakérdezni se nekem se a másiknak.
Ami jó lenne:
+lámpa
+ébresztő
+számológép
+MP3
Amire egyáltalán nincs szükségem:
-internet
-játékok

Tudtok esetleg valami ilyesmit? :)

(#52194) skiraly


skiraly
újonc

Sziasztok!
Olyan nyomógombos telefont keresek , árkategóriától függetlenül, amiben a lehető legjobb kamera van.
Köszi a válaszokat!

(#52195) Fancy-boy válasza skiraly (#52194) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Külföldről még lehet szerezni Új Samsung S5610-et vagy S5611-et.
5MP, Vaku, Autofocus.
Például: [link]

Esetleg Nokia 515, de abban nincs autofocus.

(#52196) hbala válasza skiraly (#52194) üzenetére


hbala
aktív tag

Nem tudom, mennyire valós az oldal. [link]

(#52197) Fancy-boy válasza hbala (#52196) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem abban az "áruházban" a kínai felújított gagyikat árulják újként.

[ Szerkesztve ]

(#52198) Fancy-boy válasza vhw (#52188) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A CAT B35 már a tesztelőknél van, szóval hamarosan lesz róla teszt.

(#52199) volandy válasza Fancy-boy (#52198) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper!
Várjuk!

(#52200) hbala


hbala
aktív tag

Felhívtam a xiaomi.hu-t, hogy érdeklődjek, kapható-e, vagy lesz-e Qin, azt mondták, hogy náluk nem lesz :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.