Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Ajándékba néztük ki az Evolveo Z4 telefont.
Vajon van jelentősége, hogy kétfajta cikkszámon található a különféle boltokban?
Az árukeresőn is látható a neve végén zárójelben a két elnevezés:
SGM SGP-Z4 (pld Best Byte)
SGP-Z4-B (pld Aqua)

Volt róla szó, hogy az elején az első széria nagyon halkan volt hallható.
Lehetséges hogy az egyik cikkszám azt a szériát jelöli?
Ha igen, akkor vajon melyik lehet az újabb? :F

Köszi előre is!

(#53802) Fancy-boy válasza sopruk (#53801) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Annak nincs jelentősége ebből a szempontból. Nem azt jelöli.
Az Evolveo oldalán olvasható, hogy mit jelentenek azok az elnevezések: [link]

Part.No. / SGP-Z4-B
Megr. kód / SGM SGP-Z4

(#53803) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Nokia 2720 van valakinek? Eléggé akadozik a vonal rajta kb mindenhol néha, több városban is próbáltuk, néha mintha szaggatna minimális idökózönkènt. Mit lehetne tenni?

(#53805) Fancy-boy válasza #40993792 (#53804) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezzel az új "frizurával" meg se ismertelek először. :DDD

(#53807) dehecked


dehecked
tag

Sziasztok!
Apámnak nézek új telefont.
-Árplafon 50 ezer forint
-IP minősítés előny a lovak/egyéb haszonállatok mellett
-akkuidő legalább 3-4 nap amit szeretne
-Telefonkönyv, híváslista, smsek és emlékeztetők. Erre használja csak, de ezeknek logikusan, jól kell működniük.

Jelenleg valami CAT gombos telefonnal szenved, állítása szerint folyton félretárcsáz mert többször érzékel 1-1 gombot, lassú az egész, blabla.

Ahogy visszaolvastam, a két nyertes nekem az Evolveo Z4 és a Nokia Tough 800.
Érdekelne akár más ajánlás, illetve aktív felhasználók tapasztalata a fentebb említett funkciókkal kapcsolatban. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#53808) Fancy-boy válasza dehecked (#53807) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Ha csak ilyen egyszerűbb dolgokra van szükség, tehát nem kellenek az "okosfunkciók", mint a GPS, Wifi, alkalmazások stb... akkor felesleges a Nokia 800.
Az KaiOS rendszerű, lassú, bonyolult, és az ütésállóságával is vannak problémák.
Csak a rendszer + márkanév miatt olyan magas az ára. Nem a minőség miatt.
Van itt 1-2 kolléga ( freelanced és JamesFinn ) aki használ ilyen készüléket, esetleg tőlük érdemes kérdezni privátban, mert egyébként nem valószínű, hogy pont most fognak erre járni. :))

Az Evolveo Z4 már inkább. Egyszerűbb kezelhetőség, sokkal jobb akku és a kijelzője is fényévekkel minőségibb.
IPS technológia, így kint a terepen is jobban látható.

[ Szerkesztve ]

(#53809) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Vaterán találtam egy Nokia 225 4G telót. Az eladó azt mondja Telekom függő, mert a csomaghoz kapta - használva se volt így nem tudja megerősíteni/cáfolni.
Tudtommal a készülék dual-SIM-es, vagyis ha kártyafüggetlen, ha Telekomos el kell fogadni egy Telenoros kártyát is.

(#53810) Viktor0610 válasza Harbinger85 (#53809) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy tudom, ha függő, akkor a termék oldalán szerepelne a nevében az SL jelzés, mint SIM lock.
Ezen nincs, meg amúgy sem árul a Telekom függő készülékeket, szóval jó eséllyel bármilyen kártyával menni fog.

Samsung Galaxy A54

(#53811) Harbinger85 válasza Viktor0610 (#53810) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Köszönöm. Az előző két Nokiám is az Euronicsba vettem Telekomos Domino csomagban. Csak egy saját dobozt húztak a készülékére és mellékeltek egy SIM-et, de a készülék kártyafüggetlen.
Szerintem manapság egy szolgáltató se SIM lockol egy feature phone-t.

(#53812) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53811) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A másik két szolgáltató még lockol.
Például a MediaMarkt oldalán korrektül ki is írják:

"ALCATEL 2003 kék nyomógombos kártyafüggő mobiltelefon + Telenor Hello kártya"

(#53813) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A CAT-nak van új ütésálló készüléke a B40.
Már Type-C csatlakozóval rendelkezik és antibakteriális bevonatú. Egyébként semmi extra.
A szokásos 2MP kamera van benne...
Nem KaiOS rendszerű, ez akár jó hír is lehet.
30.000 Ft alatt kapható.

(#53814) quailstorm válasza Fancy-boy (#53813) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 225 4G-ből lehet ismerős. Unisoc Tiger T117 a CAT oldala szerint.
Ez azt jelenti, hogy valami kőbuta RTOS-t kapsz, ami lehet jó is, meg rossz is...
Mindenesetre a vas a legelső KaiOS telóknál is gyengébb. Ettől még az alapfunkciók lehetnek gyorsabbak, mert ugye a KaiOS nem valami jó rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#53815) Fancy-boy válasza quailstorm (#53814) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi a plusz infót! :R
Hogy Te miket találsz... Ügyes! :)

Jött még két Nokia "játéktelefon" 4G-vel: [link]
A 110 4G elég mutatós sárgában. :DDD
Ami érdekes, hogy 121 mm magasak, pedig csak 1.8" kijelző van bennük.
Szóval marha nagyok.

[ Szerkesztve ]

(#53816) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53815) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

De pofás telók! Valami hasonlót vártam mikor a Nokia az új telóiról adott konferenciát.
Ez az öregség jele vagy csak hogy nem látom hasznát a high-end okostelóknak, hogy ennyire a feature phone-okat bújom? :))
A CAT telók tényleg olyan megbízhatatlanok idehaza? Általában jókat írnak róla, de hazai véleményekben sokan írják: tönkremegy, nem hallani, recseg.

(#53817) Amerigo57 válasza Fancy-boy (#53815) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nem lesz rossz telefon, de nagy.....
Fancy-boy .
Érdemes a Nokia 105 Dual (2019) mobiltelefonból még most tartalékot venni , mivel a cikk szerint a Nokia is lecseréli az eddigi modelleket.?

(#53818) St3ven válasza Harbinger85 (#53816) üzenetére


St3ven
addikt

A Nokia 225 4G még egy jól eltalált formaterv, viszont ahogy az a készülék nyiszog az ember kezében, az valami fájdalom.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53819) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53816) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezekből a nyomógombosokból még mindig érdekesebb dolgokat lehet kihozni, mint az érintősökből. Főleg régen születtek igazán művészi dolgok.
Minden gyártónak benne volt az egyedi stílusjegye. És nem csak külsőleg. A készüléken futó rendszer / menü is gyártóként változott.
A touchscreenes tepsiket nem nagyon lehet variálni, bár már van valami mozgolódás.

A CAT telókból valóban sok a megbízhatatlan. Ezekről sokat olvastam, főleg itt a fórumon.
Az újabb modellek már jobbak. A B26 például. Na a B35 megint zsákutca, de elsősorban a KaiOS rendszer miatt.

(#53820) Fancy-boy válasza Amerigo57 (#53817) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem érdemes. Hacsak számodra nem az a tökéletes telefon és annyira megszeretted, hogy legszívesebben sosem cserélnéd le.
Nyilván az új modellek jobbak és a 105 ( 2019 ) -hez képest csak 2mm-t nőttek.

(#53821) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53819) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Igen, én is szerettem a kis W300-omat. Meg sztereó hangszórós W580-ast. Sajnos anno Nokiám nem volt, tudom hogy azok voltak a legjobbak. Az első mobilom egy Siemens A35 volt, cserélhető "előlappal". :)

(#53822) Skillet


Skillet
addikt

ILYEN micro usb Nokia átalakítót szabad használni? Én egy Nokia E50-hez használnám.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53823) Nargroth


Nargroth
újonc

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de létezik olyan gombos telefon amin bluetooth 4 vagy 5 van?
Egy bluetooth fülhallgatóhoz szeretnék venni valami olcsó kütyüt amiről tudom küldeni rá a zenét. Normális áron, mert másra nem használnám, arra van tablet, csak azt nehéz a zsebemben hurcolászni mindenhova :DD
Ha valakinek van valami tippje azt előre is köszönöm szépen! :R

(#53824) quailstorm válasza Nargroth (#53823) üzenetére


quailstorm
nagyúr

4G-s telók, mint a Nokia 225 4G meg a KaiOS-es készülékek. Ezeknek tudni kell, de azt ne kérdezd tőlem milyen a BT kihangosítási tudományuk, mert sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#53825) Fancy-boy válasza quailstorm (#53824) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Annyival kiegészíteném, hogy ha az 5 fontos neki, akkor a KaiOS készülékek nem tudják.
A 225 4G viszont már igen.
Meg ott van az új CAT B40 is, ami szintén.

Természetesen a 4 az már elég alap.

[ Szerkesztve ]

(#53826) Nargroth


Nargroth
újonc

Köszönöm szépen! :R :R :R

(#53827) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Fancy-boy.
A hagyományos telefonok között létezik ilyen, ami ennyire ütésálló, mint az Ulefone 6 ?

Régebben volt az Ericsson 888 acéltokos, svéd telefon.

Ui:
27 évig ejtőernyőztem. 2001- ben ejtőernyővel ugrottam 4000 méter magasról ,
az Esztergom -Kenyérmezői repülőtéren. Nyitott ernyővel már landolni készültem ,
mikor egy erősebb oldalszél megbillentett , és körülbelül 200 - 250 méter magasból , az oldalzsebemben lévő Ericsson 888 acéltokos, svéd telefon kiesett.
Murphy törvénye..... , a kifutó pálya betonjára esett.
Az antennán és az alján lett kisebb karc, de működött tovább, évekig.
Egy hónapja leejtettem egy méter magasról , a Huawei P9 telefonom ,
hat darabra esett, javíthatatlan......

(#53828) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53815) üzenetére

Inkább picivel többért 150 4G választanám ezek helyet . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53829) Fancy-boy válasza Amerigo57 (#53827) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na, akkor lehetne ejtőernyős avatarod. :))
Az a teló húzhatta a zsebedet rendesen. ( 195 g )
Most mondjam azt, hogy abban még volt anyag és hozzáértő mérnökök tervezték és tesztelték? Az még egy Svéd remekmű volt.
Nem a kínaiak rakták össze. :DDD

Amennyiben az új CAT B40 leírása igaz, akkor talán az van olyan strapabíró mint az általad említett Ulefone 6:

"Ipari erősség – Professzionális osztály – Katonai minőség ( MIL-SPEC 810H )

A Cat B40 IP68-as és IP69-es besorolású behatolás elleni védelemmel van ellátva, amely egyedülálló jellemző az ilyen árkategóriájú mobiltelefonok esetében. Minek is áll ellen ez a telefon? Szinte mindennek. Betonra ejtve is ellenáll az ütődésnek, tisztíthatja magasnyomású mosóval vagy bedobhatja egy tóba."

De egyébként az Evolveo Z4 és az Energizer Hardcase H280S sem piskóta.

[ Szerkesztve ]

(#53830) krulos87


krulos87
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

- Árkategória
Maximum 80.000ft

- Használt vagy új
Lehetőség szerint új

- Hol vennéd meg?
Függetlenül kiskereskedőnél

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra

- Mire használnád?
A legfontosabb természetesen a telefonálás és az sms.
Ezenkívül mp3 hallgatás, jegyzetelés, naptár.
Okostelefonról szeretnék "visszalassulni", szóval olyan készülék lenne jó, amin még véletlenül sincs beépített böngésző, facebook, stb. Vagy ha van, akkor le lehet törölni.
Viszont ha van saját GPS-e, ami nem google maps, az nem lenne hátrány.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Teljesen mindegy
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
Flip vagy bar is lehet.

Igazából az S5610 volt a tökéletes telefon számomra. Az enyém sajnos már megadta magát évekkel ezelőtt. Újonnan már nem kapható. Külföldről 70 font körül lehet újat venni még.
Ha azt mondjátok, hogy az újabb konstrukciók között nem találok olyan minőségű, olyan megbízható telefont, akkor igazából attól se zárkózok el, hiába egy régi konstrukció.

Köszönöm szépen előre is a figyelmetek és időtök!

(#53831) krulos87 válasza krulos87 (#53830) üzenetére


krulos87
újonc

Két apróság lemaradt. Nem tudom létezik-e butatelefon qwerty-vel (mint anno a blackberryk), de a jegyzetek és az sms miatt nagyszerű lenne. Illetve a zenehallgatáshoz Bluetooth kapcsolódási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#53832) Lordius


Lordius
csendes tag

Sziasztok!
Egy egyszerű telefont szeretnék, ami nem tud netre csatlakozni, viszont van rajta mp3 lejátszó, SD-vel bővíthető. Max 10-15 ezer Ft-ért.

Jelenleg egy Alcatel 2003-as mobilom van, amivel két problémám van. Egyrészt nagyon hangos a legalacsonyabb fokozaton is hangja, ha fülhallgatóval hallgatok zenét. Másrészt már két SD kártyámat is kinyírta. Az elsőt beraktam és letörölt mindent róla, a másik ment egy ideig aztán amikor egyszer próbáltam átmásolni rá tartalmakat lefagyott és azóta kampec.

Mindenesetre köszi, ha van valami javaslat! :)

[ Szerkesztve ]

(#53833) Fancy-boy válasza krulos87 (#53831) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nincsenek már QWERTY billentyűvel rendelkező hagyományos telefonok.
Az érintősöknél is ritkaságszámba megy már.
Amennyiben az S5610 volt a tökéletes telefon a számodra, akkor külföldön még valóban találni újat belőle. Vagy az S5611-ből, ami valamivel butítottabb.

Hamarosan megjelenik majd egy Mudita Pure nevű fapad teló: [link]
Elég egyszerű, de marha drága lesz. ( 279€ )

e-ink kijelző 2,84" (600 x 480 felbontással ), 16 szürkeárnyalat megjelenítésére képes.
Van benne zenelejátszó
4.2-es Bluetooth
Jack Dugó
4G képes
Nincs benne böngésző

[ Szerkesztve ]

(#53834) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53833) üzenetére

Én erre lennék most kiváncsi . :)
[link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53835) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53833) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Ez azán érdekes telefon. De az ára... Technológia értelemben persze nagyon spéci és a megjelenése is.
Időközben sikerült lecsapnom egy Nokia 225-re cirka féláron, amint kézhez veszem kivesézem, ha van rá érdeklődő.

Lehet kicsit off leszek, de YouTube-on és máshol is - keresés után - találtam egy Nokia Minimalist 2100 telót. Ez kamu, kacsa vagy tényleg lesz ilyen?

(#53836) Viktor0610 válasza Harbinger85 (#53835) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Google képtalálatok alapján kamu.

Samsung Galaxy A54

(#53837) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53834) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nekem nem tűnik egy nagy eresztésnek egyik sem.
Leszámítva a kisebb modellben lévő 2550 mAh-es akkut. Azzal el kéne ketyegnie 1 hónapot is töltés nélkül.
Van róluk friss mai hír is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53838) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53837) üzenetére

Az lehet , de az árazás igen csak baráti , inkább választanám ezt (500) mint a hasonló árazású Nokiát , minőségben biztosan nem lesz jobb csak a dizájn szebb . Plusz 1900 akku még mindig nagyobb mint szintén rivális 1-1200 akkuja . Bár a rendszerre kiváncsi vagyok vajon mi lehet .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53839) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53838) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezek nem fognak eljutni Magyarországra. A magyar nyelvet sem támogatják.

(#53840) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53839) üzenetére

Igen , sajnos ez van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53841) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!
Hol tudok legolcsóbban telefont venni amin zenét tudok hallgatni?? 3000 Ft-os is megfelel, csak SD memória kártyát lehessen bele tenni és MP3-at játszon le. Penny? Lidl? Euronics?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#53842) Fancy-boy válasza Pandaboy (#53841) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, ilyesmi helyeken. Általában feltöltőkártyával kilehet fogni jókat.
A Telekomosok függetleneket árulnak.

Online is vannak, például:

- Euronics: [link]
- MediaMarkt: [link]
- Auchan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53843) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53835) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha lesz kedved/időd egy kicsit írni a Nokiáról, akkor elfér itt. Biztos vannak akik csak olvassák a topikot és a "teszted" segíthet akár egy döntésben is.

Szerintem olyan tuti nem lesz. Valami kreálmány.

(#53844) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53843) üzenetére

Állítólag a Nokia 225 4G típusnak nem lehet betűméretett állítani , ez igaz ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53845) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#53844) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Simán előfordulhat.
A Nokia 150-ben sem lehet. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#53846) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#53845) üzenetére

:F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53848) Luck Dragon válasza #40993792 (#53847) üzenetére

Köszönöm .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53849) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53844) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igaz. Nem állítható a betűméret.

"Very small font size which cannot even be enlarged like in other phone."

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53850) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53849) üzenetére

Kár-kár , nagy kár . Köszi :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.