Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Fancy-boy válasza BestofJAVA (#53896) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A múltkor már linkeltem neked a Doro 7010 készüléket, ami támogatja a WhatsApp hanghívást.
2020 áprilisi tesztről beszélek.
Igaz, az nem KaiOS rendszerű, de a KaiOS rendszerű készülékeket nem is lehet hagyományos telefonoknak hívni.
Az angol cikkben is úgy hívják őket, hogy "smart feature phones".

(#53902) BestofJAVA válasza Fancy-boy (#53901) üzenetére


BestofJAVA
tag

Ígéretes! A teszt hangsúlyozza a kiváló hangot, wifin át is.
Szerintem minden relatív. Egyszerűen gáz az Android hangja. Például ezért érdemes nem okos mobilt használni.

(#53903) totron válasza BestofJAVA (#53902) üzenetére


totron
addikt

Az nagyon érdekelne, hogyan jutottál erre megállapításra. Hogy egy nem kicsit sokváltozós történetben miért lett az Android, mint gyűjtőfogalom a legszűkebb keresztmetszet. Szolgáltató, adott időpillanat anomáliái, a készülék minősége, hangszórója, a másik készülék minősége, annak mikrofonja, ezek nem előbbtétjei egy hangminőségnek?

(#53904) BestofJAVA válasza Fancy-boy (#53901) üzenetére


BestofJAVA
tag

Érdekes, hogy a KaiOS, bár Linux alapú oprendszer, mintha nem lenne nyitott a fejlesztők előtt. Vannak appok, de csak hivatalosakat találtam. A WhatsApp hangminőségéről, pl Nokia 8110 4g-n egyelőre nincsenek hírek.

Vett már valaki Doro 7010-et? Vagy legyek én a kísérleti nyúl?

(#53905) BestofJAVA válasza BestofJAVA (#53904) üzenetére


BestofJAVA
tag

Érdekes, hogy a KaiOS, bár Linux alapú oprendszer, mintha nem lenne nyitott a fejlesztők előtt. Vannak appok, de csak hivatalosakat találtam. A WhatsApp hangminőségéről, pl Nokia 8110 4g-n egyelőre nincsenek hírek.

Vett már valaki Doro 7010-et? Vagy legyek én a kísérleti nyúl?

totron: igaz, hogy sokváltozós, de olyan mennyiségű tapasztalat áll rendelkezésre, hogy tudhatjuk: gáz az Android hangja, gáz a mobilhívások internetes kezelése a szolgáltatók részéről 4g-n.

Gondolom, jól be akarsz sértődni, de fölösleges magadra venni.

Míg az Apple-nél hangsúlyos a nettó felhasználói tapasztalat, és külön ráfeküdtek a hangélményre, ugyanez nem létezik az Android esetében. A hang mindössze egy dolog az ezer közül, senki nem menti ki abból a bizonyos sokváltozós történetből, mint más egyebeknél lényegesebb, primer élményt.

Így a hangkód sok más kód közt bolyong, senki és semmi nem nagyon segíti, és ez meg is látszik az Androidon. Folyamatosan visszakérdeznek, nem hallanak, nem értenek. A WhatsApp jobb minőséget biztosít, a Viber főleg, de Androidon a voip is problematikus, nem úgy, mint iPhone-on. Ez azonban nem rendszerpreferencia, hanem tény.

Android telefonon 200 eurós Sony headsettel sem lehet nyugodtan beszélni, vissza fognak kérdezni. Lehet, hogy a zene gyönyörűen szól, a kétoldalú beszélgetés viszont gyatra marad.

A teszkós, márkátlan butatelefonom tökéletes és megbízható telefonbeszélgetéshez. Csak 2g-t tud. Megkönnyebbülés, ha hosszabb baráti beszélgetésekhez azon hívnak, nem valamelyik Androidon. Régi Nokiáim 3g-n nem hagytak maguk után kívánnivalót a hangban.

Az Android csúcskészülékek mindegyike gyatra hangot ad mind 2g-n, mind 3g-n, mind 4g-n. Ilyen géppel nekiindulni egy sorsdöntő üzleti konferenciának önveszélyes dolog. Régóta ismert az Android hang probléma, de senkit sem érdekel. A gyártók és a Google az emberekre tolja a következményeket. Bármit teszel, csak az esetek bizonyos százalékában fog működni.

A mobilarénán nem szoktak erre kitérni, fölösleges is lenne túlhangsúlyozni a legnépszerűbb rendszer mindenki által ismert hátulütőit. Egy kis butafon, a Doro 7010 viszont, lám, ifjú titánként dicséretet kap a hangra és a voip-ra is. Pedig biztos nem jegyeztek be rá hangtechnikai szabadalmakat. Azzal nyert, hogy nem Android.

(#53906) quailstorm válasza BestofJAVA (#53905) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha jól értem az eszmefuttatásodat, akkor nem vagy informatikus, csak voodoo mágia meg boszorkányság szintjén kezeled a telefonban futó folyamatokat.

Nettó semmi értelme nincs neki. A hangminőség az utóbbi időkben jelentősen javult, a mikrofonnak, zajszűrésnek, jobb hangszóróknak köszönhetően. VoLTE is tud segíteni, ha van...

Amúgy az a KaiOS, "ifjú titánként", egy Android kernelen futó boot2gecko, amiben csak HTML5 webappok futhatnak rettentő korlátozott oprendszer-hozzáféréssel.
Ezért nincs rá app, mert a fingós játékon kívül nagyon mást nem is lehet, mert elképesztő erőforráspazarló, és semmi nincs. Meg mert nincs fizetőképes kereslet sem az appokra.
Szóval ha valami abszolút katasztrofális, még az androidnál is mérföldekkel bukottabb koncepció, az pont a FirefoxOS KaiOS.

Inkább arról van szó, hogy rosszul fogod, rosszul tartod, de nem vagyok ott, így lövésem sincs. Volt már elég okostelefonom nekem is, aktív zajszűréses mikrofonos is. Nem sírom vissza az N95-ös Nokiám, pedig az is jó volt, de annyit tud a többi is.

(#53907) BestofJAVA válasza quailstorm (#53906) üzenetére


BestofJAVA
tag

Igen-igen, az én hibám, hogy a Samsung hangja gáz.
Nyilván azért fejlesztik, mert van mit. A jelentős előrelépés sem jelent semmit, ha eleve gyatra volt, mivel nem támasztanak igényt a hanggal szemben, ahogy te sem. :DD

(#53908) quailstorm válasza BestofJAVA (#53907) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jobb készülékekkel már akusztikus hangszereket is fel lehet venni. Nyilván ez telefonálás közben nem fog kijönni a tömörítés miatt, de engem pont nem tudsz hülyíteni evvel, mert részletesen próbálgattam. Kézibeszélő rész is többnyire rendben szokott lenni. Pont a legolcsóbb kategóriában divat valami szörnyű hangszórót berakni oda.

Kihangosítók is elképesztően sokat javultak 10 év alatt. Egy Xperia XZ1 a kis sztereo szüttyögővel, vagy a dobozhangú torz N95, ami anno csúcs volt, az már elbújhat egy iPhone Xs mellett. Az kb. sztereo BT hangszóró szintet tud magában.

Hány készüléket próbáltál, miket, milyen állapotban, és újak voltak-e?
Már androidos okostelefonra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#53909) BestofJAVA válasza quailstorm (#53908) üzenetére


BestofJAVA
tag

Az iPhone mellett minden elbújhat. Az Android pedig leghátul kullog.

(#53910) Luck Dragon válasza BestofJAVA (#53909) üzenetére

:DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53911) hbala válasza Luck Dragon (#53910) üzenetére


hbala
aktív tag

Újabb 4G-s featúra telefon kapható a Telekomnál: Alcatel 3080 4G.
Káprázatos memóriaadatokkal itt: [link]
Valóság itt: [link]

(#53912) Fancy-boy válasza hbala (#53911) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kb. 1 hónapja már elérhető, de semmi extra.
Az Euronics oldalán azt írják, hogy Wifi képes, amit kétlek: [link]

(#53913) Luck Dragon válasza hbala (#53911) üzenetére

Köszönöm , de nem elek vele. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53914) hbala válasza Fancy-boy (#53912) üzenetére


hbala
aktív tag

Akkor lemaradtam egy kicsit.
Az az info szintén téves.

[ Szerkesztve ]

(#53915) hbala válasza Luck Dragon (#53913) üzenetére


hbala
aktív tag

Nem is ajánlottam :)

(#53916) Luck Dragon válasza hbala (#53915) üzenetére

Azt hittem azért írtad nekem. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53917) Dhampir válasza BestofJAVA (#53905) üzenetére


Dhampir
félisten

A WhatsApp esetében nem tudom, de például a Nokia 8110 4G hangja szép tiszta volt normál telefonálásnál (a VoLTE be volt kapcsolva), a vonal túloldalán is dicsérték.

[ Szerkesztve ]

(#53918) gantum


gantum
aktív tag

sziasztok, telefonválasztás ügyben kérnék segítséget.
egy tényező fontos: gombnyomásra kimondja a pontos időt

nyomógombos, új vagy használt telefon érdekelne, de nem tudom, hogyan tudnék így rákeresni.

(#53919) prsq válasza gantum (#53918) üzenetére


prsq
tag

Nokia 1112 tudta/tudja*.

(Itt van egy mellettem, most próbáltam ki. :-))

(#53920) BestofJAVA válasza Dhampir (#53917) üzenetére


BestofJAVA
tag

Bíztató mindenképp. A Nokia 8110 4g szép, remekül kivitelezett mobil. Állítólag a Nokia 800 4g is az, csak túl böhöm, és az ára is vaskos.

[ Szerkesztve ]

(#53921) quailstorm válasza gantum (#53918) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Édesanyám egy Nokia 1600-at használt el, az ezt nagyon jól tudta, mondjuk mást sem.
A probléma az, hogy végfok IC hibás lett, és erre lehet számítani a használtan vett példányoknál.
Azért hátha kifogsz egy keveset használtat.

Magát az 1600-at tudom ajánlani, fényesebb, jobban olvasható kijelzőt kapott, mint az 1208-as Nokia.

(#53922) BestofJAVA válasza quailstorm (#53921) üzenetére


BestofJAVA
tag

Mármint amik közül választanék, mind képesek hangbeszélgetésre WhatsAppen.

Nekem ugyan mindegy, milyen rendszerrel, de történetesen a
Nokia 8110 4g design mobil (20eFt)
Nokia 800 4g strapamobil (40eFt)
Doro 7010 (30eFt)
mind KaiOS rendszerrel kapja a WhatsApp-et.
Egyben mind hangsúlyozottan hangminőséget nyújt telefonon, interneten, WhatsAppen is, kivéve a videokonferenciát.

/Emellett mindegyikükben van többféle műholdra is kapcsolódó,
korszerű GPS
Tölthető rájuk Google Maps, mely akár útvonalat is javasol, de nem nyújt hangos navigációt. Mind
4g interneten is működik,
WIFIre is csatlakozik akár SIM kártya nélkül is, és
hotspotként megosztja a 4g internetet./

Amit te ajánlasz, szintén képes WhatsApp hangbeszélgetésre?

Érdekességként: a 800 4g-vel megegyező hardverrel kiadtak egy CAT strapamobilt is, melyen azonban Android futott, lassú volt és gáz. Gondolom, azért építenek egyszerűsített Kai rendszert, mert a kisebb képernyővel ellátott nyomógombos telefonokon úgysem akar senki látványos videó játékokat játszani. Ezért elég egy alap rendszer, mely ezen a hardveren remekül boldogul. Pár éve még az Android is ilyenen futott, de ma már tizenkétszer ennyi erő kell neki az üres ketyegéshez is - különben hogyan jelentene a Nagy Testvérnek?

[ Szerkesztve ]

(#53923) quailstorm válasza BestofJAVA (#53922) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ad. 1: Van 8110 4G-m és van Alcatel Fire-E telefonom is. A Firefox OS szignifikánsan rosszabbul teljesít ugyanazon hardveren, mint az Android (Fire-E-re felrakható a testvérmodell Androidja)
Ad. 2: Na pont a videojáték-programozás is elég lehetetlen FFOS-re, mert van neked JavaSript meg WebGL meg jó kis lagggg
Androidra meg ott az NDK, C++ és OpenGL. Kicsit más...

Tulajdonképpen KaiOS helyett kb. bármilyen legalább közepes színvonalú Androidot tudok ajánlani.

Amúgy a HMD-nek lenne Androidos gombos mobilja is, de nem adták ki. Pedig ez sokkal jobb lenne a KaiOS-nél.

Egyébként ez, hogy a Kai egyszerűsített, ezt nem tudom honnan szeded. Az egész telefon egy nagy Firefox (Gaia), és abban fut JavaScript. Még a hardver és szenzorok kezelésére is. Ettől retardáltabb platformmal előállni is nehéz. Óriásit is bukott, mert semmit nem tudott, cserébe sokkal lassabb és megbízhatatlanabb volt a droidnál ugyanazon hardveren.
Az hogy most KaiOS-ként gombos telókon viszonylagos sikert ér el, hát ok, de egyrészt sokkal erősebb vasakon, másrészt sokkal kisebb kijelzőkön, és még így is elég ergya.
Anno egy Samsung Galaxy Mini gyengébbik, S5570i verzióján lehetett tolni a NOVA első részét vagy a Galaxy on Fire 2-t. Az annál 10x erősebb 8110 4G-n meg egy bolti infinite runner app jó ha 5FPS-sel száguld.

Amiket felsoroltál félkövérrel kiemelve, azt meg az Android bármikor alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

(#53924) BestofJAVA válasza quailstorm (#53923) üzenetére


BestofJAVA
tag

Nem kétséges, hogy a KaiOS-nál jobb az Android.

De a beszélgetési hangminőség baromi fontos dolog, és ezt az Android nem látja be. Nem kezeli prioritásként, hagyja döglődni.
Márpedig a kapcsolattartás a legfontosabb funkciója bármelyik telefonnak. Ez az Android számára sajnos nem szent.

A hang élmény már jobb a médiában, de
1 abban is ezer sebből vérzik: bizonyos fájlok recsegnek, Bluetooth kapcsolódás a kocsiban sem mindig jön össze, stb
2 Semmi sem kompenzálja a tré beszélgetési hangminőséget

Amíg totál buta telefonok vígan nyújtják a tökéletes beszélgetést akár 2g-n, az ezer eurós Android csúcskészülékek nem képesek erre, alulmaradnak.
Nem beszélgetésre szolgál az Android, ez a fájdalmas igazság.

Egyéb képességek terén nyilván nem jobb egy butusmobil, de hangbeszélgetésben mindenképp igen! Hogy mekkora szégyen ez az androidra nézve - hát igen.

Az iPhone viszont prioritásként, primer élményként, kötelező szolgáltatásként kezeli a hangot. Nem problémázik, nem sustorog - lehetséges fejfájás nélkül beszélgetni vele. Voipon is olyan hangot nyújt, ami androiddal elérhetetlen.

Most, hogy a KaiOS szép hangminőséget produkál WhatsAppen, mit az Android bizonyos mondatok továbbítását akár egyszerűen kihagyja, hát nem is tudom, mit mondjak.

A sz@r hangban élenjár a Samsung -- minek hazudjunk, ha nem vagyunk részvényesek.

(#53925) quailstorm válasza BestofJAVA (#53924) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A saját készüléke(id) hibásságát ne vetítsd ki egy egész rendszerre, amire több ezer féle modell készült egy évtized alatt.

(#53926) BestofJAVA válasza quailstorm (#53925) üzenetére


BestofJAVA
tag

Számos csúcsmodellt vásároltam már, még többet próbáltam ki. Rengeteget beszélek, és feltűnik a hangminőségbwli ugrás, ha a beszélgetésekhez kerülni sikerül az androidokat.

Az Android hibás hangkoncepcióval terheli a felhasználókat. Elhanyagolja a hang primer szerepét, vacak beszélgetéseket tesz lehetővé, ami az embereknek pénzbe és fáradságba kerül.

Az Androidnak nincs igénye a hanggal szemben, és talán neked se.

(#53927) quailstorm válasza BestofJAVA (#53926) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Átlagnál nekem nagyobb igényem van a hangminőségre.

Amit állítasz, azt tudod is valamilyen módon bizonyítani? Android esetén nincs nehéz dolgod, vannak teljesen nyílt forrású megvalósítások is.

(#53928) Fancy-boy válasza gantum (#53918) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Symbianos Nokiákban volt gyárilag felolvasó program vagy lehetett rájuk utólag telepíteni.

Egyébként hamarosan megjelenik a Nokia 105 4G és a 110 4G.
A cikk szerint van bennük felolvasó. ( Readout )
Az már kérdéses, hogy az időt is mondja-e: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53929) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53928) üzenetére

Kiváncsi leszek a tesztre . Kár hogy a 225 4G-ről 6300 & 8000 telefonokról nem csináltak tesztet . Sőt mostanában hagyományos készülék teszt sem volt . Csak mindig a Cat készülékekről ami hát a teszt megjelenése előtt is tudja mindenki mivel fog végződni a összefoglaló része , meg önmagában az egész.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53930) gantum válasza prsq (#53919) üzenetére


gantum
aktív tag

Fancy-boy, quailstorm, prsq, köszönöm a válaszokat!

(#53931) haladó


haladó
tag

Sziasztok,
A kérdés miatt ami érdekel, nem pörgettem át a fórumot, elnézést. Viber működik egy ilyen hagyományos telón? Munkahelyi szükség, fotós kommunikációt is beleértve. 5310-et adta ki, az első basic phone keresés után, de az nem biztos hogy ezt tudja.

Igények:
email
viber
esetleg gps

Köszönöm

(#53932) Viktor0610 válasza haladó (#53931) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs ilyen telefon: [link]
Nem sorolja fel a feature telókat.

Samsung Galaxy A54

(#53933) haladó válasza Viktor0610 (#53932) üzenetére


haladó
tag

Köszönöm.
Akkor az új állás szerint csak
mail és gps?
ill
gps nélkül?

Tégla legyen ne kihajthatós. Az 5310-n kivül más? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53934) Luck Dragon válasza haladó (#53933) üzenetére

Ebben az esetében ajánlom figyelmedbe a Nokia 6300 & 8000 4G készülékeket . Bár előtte próbáld ki mert valakinek bejött a KaiOs valakinek nem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53935) haladó válasza Luck Dragon (#53934) üzenetére


haladó
tag

A 8000es megfelelőnek tűnik. Köszönöm!
szerk:
a nokia 150 se rossz, kar hogy a 230-on van "fb kliens"

[ Szerkesztve ]

(#53936) haladó válasza haladó (#53935) üzenetére


haladó
tag

A 230on még előlapi kamera is van, de a 150 nem rossz.
A 8000 gyors termékvéleméyn alapján nem meggyőző.
Az 5310nek fontos volt a pirosas oldalsáv :N

[ Szerkesztve ]

(#53937) Luck Dragon válasza haladó (#53935) üzenetére

Csak a 150-ben nincs semmi amit fentebb szerettél volna.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53938) tibor23 válasza BestofJAVA (#53926) üzenetére


tibor23
senior tag

Én Samsung J5 2017-et használok már 2 éve, előtte S5610 volt, amit mindenki dicsér. Hangminőségben egyértelműen jobb a J5, főleg ha VoLTE nagy HD (23,85kHz) hang van. Telekom a szolgáltató, aki 2G-n is képes a HD hangra.
Amíg buta telóm volt, én is tapasztaltam rettenetes trágya hangminőséget főleg kínai okos telefonok felől, de mióta megvan a J5, ritkán, és akkor sem annyira zavaró.

(#53939) Viktor0610 válasza tibor23 (#53938) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De ez lehetetlen!
Az Android hangja rossz! :))

Samsung Galaxy A54

(#53940) Luck Dragon válasza tibor23 (#53938) üzenetére

S5610 juj de szerettem , :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53941) Dhampir válasza Luck Dragon (#53940) üzenetére


Dhampir
félisten

Szép kis telefon volt. :) Gyárthatnának ilyeneket.

(#53942) Luck Dragon válasza Dhampir (#53941) üzenetére

Samsung gyárt is, csak ide nem hozza el . Nem is olyan rég Bog egy videókban taglalta miértjét érdemes megnézni . :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53943) Fancy-boy válasza tibor23 (#53938) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért dicséri mindenki az S5610-et, mert a nyomógombosok közül kb. az utolsó ami még a minőséget képviselte. Azóta lejtő.
Nyilván voltak hangminőségben vagy akár kijelzőben is jobbak korábban.

(#53944) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53943) üzenetére

:K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53945) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53942) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem igazán.
Én már 2018-ban beszéltem erről: [link]

Egyébként ha jól tudom, ezek is kezdenek kikopni a Samsungnál.
Hibát dob az oldaluk a Feature Phone kategóriára: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53946) Viktor0610 válasza Fancy-boy (#53945) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De az a vicces, hogy a telók ott vannak az oldalon. Pl. [link].

Samsung Galaxy A54

(#53947) BestofJAVA válasza haladó (#53931) üzenetére


BestofJAVA
tag

A Nokia 800 4g esetében írja a Mobilarena teszt, hogy működik rajta a Viber. A hozzászólásokban valaki cáfolja ezt.

GPS van, Google Maps és még néhány térkép közül választhatsz. Útvonaltervezés van, hangos navi nincs.

Email van.

WhatsApp van. A hang remek minőségű.

4g hotspotot is tud adni pl. notebooknak.

Van rajta zseblámpa meg ilyenek. Szoftveresen viszont azonos szolgáltatást nyújt az összes korszerű KaiOS rendszerű készülék ugyanazt nyújtja, és ugyanazokat az appokat lehet rájuk letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#53948) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

A neve helyesen Nokia 800 Tough. Ütésálló, vízálló.

(#53949) Fancy-boy válasza BestofJAVA (#53947) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A tesztben tévesen tüntették fel a Viber kompatibilitást.
A KaiOS nem támogatja. Viktor0610 kolléga jól mondta.

(#53950) Dhampir válasza Fancy-boy (#53943) üzenetére


Dhampir
félisten

Kategóriájához képest a kamera is jó volt benne, szép fényképfelvételeket lehetett vele készíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.