Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Fancy-boy válasza scott_free (#53749) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Szerintem egyik sem.
Inkább rakjál hozzá egy kicsit és célozd be az EVOLVEO StrongPhone Z4 készüléket: [link]

Nincs tele felesleges okosságokkal. A rendszer gyors rajta és egyszerű.
Óriási 2500 mAh akkuval rendelkezik, plusz lehet dokkolóban is tölteni.
Megy füles nélkül a rádió, van jack és kezeli az SD kártyát is.
A kijelző IPS technológiát használ, elég jó minőségű. A mérete pedig 2.8".
IP68 védelemmel rendelkezik, tehát zúzás közben sem lehet baja. :D
A mobilarena tesztelte is: [link]
A cikk végén említett halk hangszóró probléma állítólag már megoldásra került, mivel csak az első szériát érintette.

[ Szerkesztve ]

(#53752) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Kiránduláshoz, horgászathoz stb keresek strapabíró, lehetőleg víz és ütésálló telefont, az alábbi paraméterekkel.

Árkategória. 10-20.000 Ft körül első körben, ha pedig ennyiért használtan sem létezik ilyesmi akkor kérlek navigáljatok el mennyi az az összeg amiért már használható készüléket lehet venni, mennyit kéne hozzátenni.
- Használt vagy új - Elsősorban Használt, de az újak közül is meghallgatnék opciókat.
- Hol vennéd meg? Használtat az aprón, újat akár szolgáltató, akár szaküzlet.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Inkább hosszabb távra, de mivel jó lenne valami minél hamarabb egy rövid távú is megfelel amit később hasonló áron értékesíteni lehet.
- Mire használnád? Telefonálás és SMS küldés a legfőbb prioritás, fontos lenne a jó üzemidő, mivel bármikor szükség lehet egy hívásra, emiatt az antenna minősége a térerő miatt is szempont. A fényképező nem lenne rossz ha használható, de erre nem fizetnék tetemes összeget, ha jól tudom az ilyen készülékeknél nem lehet csodát várni. A multimédia nem szempont, semmi ilyesmire nem terveztem használni egyelőre, ahogy az üzleti alkalmazások sem, sőt jelenleg az emailezés sem lényeges. Azt mondjuk nem feltétlenül bánnám ha esetleg GPS vagy valamilyen térkép lenne rajta, netán alap dolgokra használható böngésző, de ezek sem feltételek az ár miatt igazából. Ami tényleg fontos az a strapabíróság, hiszen ütődhet, eshet, koszos és vizes lehet ellenben ha kell álljon rendelkezésre mindezek ellenére is.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, A zárt sem gond.
- Milyen kialakítású telefont keresel? Első sorban hagyományos, egyszerű változatot.

Köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#53753) Fancy-boy válasza freelanced (#53752) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az Energizer Hardcase H280S rendelkezik GPS-el de nem mondható egyszerű hagyományosnak: [link]
KaiOS fut rajta, viszont ha ilyen GPS mókában gondolkodsz, akkor erre kell számítani.
s7evcsenko kolléga már vásárolt belőle, talán vele tudsz róla értekezni privátban: [link]
Az első benyomása jó, de azóta se láttuk. ;] :DDD

GPS nélkül a faék egyszerű EVOLVEO StrongPhone Z4 -et mondanám amit a feletted lévő hozzászólásban ajánlottam másnak.

A fényképezőt szerintem mind a kettőben elfelejtheted. Van bennük, de dísznek. Főleg az EVOLVEO-ban lévő trágya.

[ Szerkesztve ]

(#53754) s7evcsenko válasza Fancy-boy (#53753) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az az igazság, hogy Muteromnak lett véve, 1x beállítottam neki, azóta se volt a kezembe.
Kicsit olyan játék telefon érzésem volt, mikor a kezembe volt.
A fényképezője gagyi, a kijelzője elfogadható, a sebessége is tűrhető.
Igazából a wifi volt a lényeg, hogy tudjak neki mailt vagy messengert küldeni.
Ezek közül a messengert nem sikerült beállítanom rajta, de ezzél még majd futok egy kört, a mailt igen, viszont ezzel meg olyan gond van, hogy nem küld értesítést mikor mail érkezik, se hanggal, se az értesítő sávba... erre sem jöttem rá, hogy miért. :B
Szóval vegyes érzéseim vannak, lehet nem volt a legjobb választás, de majd még dolgozok rajta egy kicsit.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#53755) Fancy-boy válasza s7evcsenko (#53754) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönjük a kiegészítést. :R

(#53756) freelanced válasza Fancy-boy (#53753) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm szépen a részletes válaszod!

Ahogy olvasgatom sok esetben inkább macera sem mint haszons rajta a GPS meg a KaiOS, szóval lehet, hogy ilyen szempontból elengedem, eléggé limitált.

Az Evolveo Z4 jónak tűnik, köszönöm az ajánlást.

Igazából nem vészesen követelmény a fényképező sem, valószínűleg úgy is nálam lesz a másik de alapból lehet, hogy valahol a táska alján stb, hogy ha bármi történik is lehetőleg ne érje behatás. Bár azon is elgondolkodtam, hogy arra vennék valami jobb tokot de többe kerülne mint a telefon és az akkuidő akkor sem javulna, mert jelenleg egy napot épp, hogy kibír ha kb semmit nem csinálok.

Egyébként csak kíváncsiságból, van olyan készülék ami lényegesen jobb mint az ajánlott Z4? Tehát megérheti rászánni kicsit többet, strapabíróság stb szempontjából, vagy nagyjából hasonlóak mind?

S7evcsenko

Köszönöm neked is, hogy írtál kicsit a készülékről! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#53757) JamesFinn válasza freelanced (#53756) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. Én nokia 800 tough amit használok. Igaz, borsosabb az ára mint az evolveonak és az energizernek. Nekem a hangminőség, és a 4g ami elsődleges volt. Nagyon jól lehet hallani mindkét oldalon (Volte), panasz nincs. Maga a telefon robosztus, ütés és vízálló, jól összerakot, van gps, (google maps) email fiókokat hozzá tudsz rendelni, nevjegyeket, naptarbejegyzéseket megjeleníti ( Google fiók) van alapvető böngésző (opera) Facebook, WhatsApp amennyiben van rá iszükséged. A fénykepezője az olyan amilyen, van fm rádió. A kaios az meg... El lehet vele lenni. Összességében nem rossz telefon, csak az ára, ami magas. Volt itt a hardveraprón is, 25-30 ezer huf körül. En a mm-bol vettem 24.000 hufért, egy bontott dobozos készüleket, nekem ennyit bőven megért. Én a magam részéről ajánlom ezt a telefont.

(#53758) Fancy-boy válasza freelanced (#53756) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nagyon szívesen!

A Z4 készülék az akku és a kijelző szempontjából is nagyon jó.
IPS kijelzővel rendelkező nyomógombost talán még nem is láttam. (a drágábbak között sem )

A CAT B26 valamivel strapabíróbb lehet. ( rendelkezik MIL-STD 810G hitelesítéssel )
Viszont a kijelző és az akku is gyengébb.
A JamesFinn kolléga által Nokia meg szintén KaiOS-t futtat mint az Energizer.

Én nem tudok olyanról, ami lényegesen jobb lenne az Evolveonál. Egykaptafára készülnek.
Max akkor járhatnál jobban, ha egy régi 10+ éves modellből tudnál újat találni.
Akkor még adtak a minőségre. Pl. Nokia 3720 Classic.
Ezek elég magas áron cserélnek gazdát. Külföldről lehet szerválni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#53759) freelanced válasza JamesFinn (#53757) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszod illetve a leírást, vegyeset olvastam róla, de ez nem tűnik olyan rossznak a leírtak alapján. Nyilván csodát nem lehet várni tőle. Ami aggasztott, hogy találtam több esetet is ahol konkrétan tönkrement a telefon és vissza kellett vinni, kb a semmitől. Hogy ez vajon izolált eset vagy sem, az jó kérdés. Az MM-ben ilyenkor ezeket online lehet kifogni vagy az üzletben kell figyelgetni?

Fancy-boy

Köszönöm ismét!

A Nokiát érdemes lehet megfontolni 25.000 körül egy év garanciával? Most talán találtam egyet, de semmi sem biztos? Vagy összességében ha nem kell az okos része akkor a Z4 megbízhatóbbnak mondható?

Ránézek erre a Nokiára is amit ajánlottál, köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#53760) JamesFinn válasza freelanced (#53759) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Online vettem, az outlet termékekre érdemes ránezni, en véletlenül találtam tavaly szeptemberben. Nekem meg semmi gondom nem volt a telefonnal, gyakorlatilag hétfőtől péntekig használom. Sajnos itt is lehet kifogni egy rosszabbul összerakott példányt. De ez gyakorlatilag barmire igaz manapság.

(#53761) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok,

Idős nagyszülőnek keresek nagy gombos telefont.
Új, 10-20ezer ft, lehetőleg csak a két zöld és piros gomb legyen rajta plusz fel-le navigáló gomb, de ebből nem sok van. Csak telefonálás, semmi másra nem lesz használva. Sima tégla forma, nem kell kinyitható.

Két kinézett: evolveo ep 600 és doro 1370.

Ezeken kívül van még esetleg hasonló, de akár jobb választás?

(#53762) Fancy-boy válasza estikornel (#53761) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Mindkét készüléken vannak még pluszban gyorsgombok. ( kamera, zseblámpa stb... )
Ha ez téged nem zavar, akkor jó választás lehet mindkettő, talán a Doro jobb.

Még két készüléket érdemes megnézned.

emporia Pure: [link]
Panasonic KX-TU150: [link]

Amit az emporiával kapcsolatban megemlítenék, hogy az oldalán van a menü gomb.

[ Szerkesztve ]

(#53763) Fancy-boy válasza estikornel (#53761) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Még egy bónusz tipp:

BEAFON SL250: [link]

A BEAFON készüléke a legegyszerűbb az összes közül.

(#53764) estikornel válasza Fancy-boy (#53763) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm a segítséget, átnézem őket és az egyiket majd megrendelem.

:R

(#53765) freelanced válasza JamesFinn (#53757) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Beszereztem közben én is egy Nokia 800 Tough-ot.

Ami zavar, hogy a képernyő folyamatosan megy.

Mármint ha csillaggal zárok, vagy a menüből akkor fixen úgy marad a képernyő, ha magát zárja le akkor X idő eltelte után látom, hogy bekapcsol a lock screen-en áll, ez gondolom akkuidő szempontjából nem túl előnyös.

A timeout 30 Sec-en van.

Van erre valami beállítás? Nálad is felmerül a probléma?

Kicsit bosszantó, mert feleslegesen megy folyamatosan, biztos visz el az akkuidőből így.

Mivel a telefon topikja nem pörög reméltem, hogy maradhat itt, így a leendő vásárlók is tudnak tájékozódni a problémáról, esetleg a megoldásról a kereső használata által. :B

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#53766) JamesFinn válasza freelanced (#53765) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. Én a kikapcsoló gombal zárom, nekem még ilyen problemám nem adódott. Volt frissítés? Ha igen, akkor esetleg csinálj egy visszaallítást. Nekem az első rendszerfrissítés után tűnt el az összes gyorsgomb, de visszaállítás után meglett. Hamar megvan, nem nagy ügy.

(#53767) freelanced válasza JamesFinn (#53766) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszod!

Most újraindítottam a töltés miatt, egyelőre úgy tűnik nem jön elő a probléma.

A kijelző egyébként botrányos szerintem bár régen sem volt jobb.

Bontottat vettem de olyan karcos mintha átmentek volna rajta csiszolópapírral, és egyik karc kicsit zavaró is használat közben. Egy fóliával megelőzhető lett volna. Azért szerintem ez egy strapatelefonnál kevés, nem tudom, hogy a többi gyártó is ezt használja-e, vagy ebben a formában, de ez így nem túl jó. A plexi használat üveg helyett érthető, de biztos lett volna erre valami megoldás, ha más nem egy gyári fólia vagy ilyesmi.

Most így bekapcsolt 4G-vel egy éjszaka alatt kb 5%-ot merült ami nem rossz szerintem :N

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#53768) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!
Apámnak kellene megint telefont vadásznom, de tanácstalan vagyok. Röviden jó lenne ha hagyományos nyomógombos, csepp,por és ütésálló lenne, na meg évekig használható. Jelenleg kicsivel több mint 1 éve használ egy Ruggear RG160-at, de nem igazán 100-as a telefon, mert marha gyorsan merül az akkuja. Ez ugye félokos telefon, de ezt is jóformán a gombokkal használta és az érintőkijelzőt csak elvétve.
Így ki mit ajánlana max 50-60 ezer forint közt manapság?
Jöhet akár külföldi rendelés is, ha az elfogad olyan PayPal-t amihez számla van társítva, de kártya nem.(Találkoztam már olyannal ahol így nem tudtam vele fizetni.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#53769) JamesFinn válasza freelanced (#53767) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nekem szerencsém volt, a telefon karcmentes állapotban van. Röhejes, hogy egy ütésálló telefon kijelzőjét plexi fedi. Vettem rá fóliát, így a karcoktól vêdve van.
Nekem az akkuidővel nincs bajom, heti 5 napon keresztül kb 8-9 órat van bekapcsolva 4g, email, naptár szinkron aktív, beszélgetés néha. Így kb másfél-két hétig nem kell töltenem.
Megkérdezhetem hogy hol sikerült megvenni? En biztosan visszaadtam volna, ha nagyon karcos.
(Egyébként itt a hardveraprón is volt nemregen egy peldány 20k-ért...)

(#53770) freelanced válasza JamesFinn (#53769) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

A 220 Voltnál, láttam én is az aprósat de arra nem volt garancia, itt meg egy év jár rá, gondoltam jól jöhet.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#53771) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Azóta mióta írtam bújom a netet. Kettő telefont néztem ki.:

Első.

Második.

A telefonba Telekomos előfizetése kártya menne, amin a Magenta kedvezmény által van havonta 4GB mobilnet is, de ez jelenleg sincs használva, és emiatt van az első helyen az olcsóbb alternatíva.
Így kérdezném, hogy meg is ér-e annyival többet a Nokia vagy sem. Elsőnél az IPS kijelző és nagyobb akku lehet jobb, de a Nokia meg képes a 4G-re ha netán mégis kéne a mobilnet. :))

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#53772) scott_free válasza Harbinger85 (#53750) üzenetére


scott_free
senior tag

Talán másnak is hasznos lehet, megvettem végül az Energizer H10-et, majd egyből utána a CAT B26-ot.

Energizer Hard Case H10:
- nincs benne magyar nyelv! :(
(legalábbis abban nem volt, amit vettem - pedig a zulutól a dél-kelet-ázsiai krix-kraxokig minden volt...)
- nagyon könnyű, pici kis készülék
- a hátlap lecsavarozása nehézkes, mert nem érzed, hogy hol enged el a csavar és utána még erősen feszegetni kell, hogy lejöjjön (először azt is hittem, hogy rossz a csavar)
- csak 1 csengőhang van, bár elvileg sd-kártyáról lehet még hozzáadni (nem próbáltam)
- idősebb családtagnak lett volna, de a magyar nyelv hiánya miatt arra épp nem alkalmas
- leginkább tartalék vagy vész-telónak ajánlom

CAT B26:
- sokkal nagyobb és nehezebb készülék, kb. féltégla
- eszméletlen hangos (gondolom, hogy munkagépek mellett is meg lehessen hallani - a csörgését durván le kellett halkítani)
- alapból több csengőhang van (azért ne számíts túl sokra)
- a menüje tényleg szokatlan, néha talán logikátlan
- az elemlámpa fénye brutál erős
- a hívás minősége teljesen rendben van
- a fogása jó, nem csúszik, elég strapabírónak néz ki (nem dobáltuk még)
- mivel tényleg nagyon hangos, ezért idősebb (akár rosszul halló) embernek is jó lehet

Röviden ennyi.
A H10 ment az apróra, a CAT B26 bevált eddig.

(#53773) kkgabor


kkgabor
csendes tag

Sziasztok!
Új, független, megbízható, hagyományos telefont vennék csak sms és telefonhívásra.

Kiemelten fontos, az üzemidő!
Előny, ha kicsi, könnyű. Nem kell ütés vagy vízállónak lennie. Kamera, rádió, stb se kell rá. Külföldön is használnám olyan tájakon, nincs töltési lehetőség.
Olyat keresek, mint pl az egy töltéssel akár 2 hónapot kibíró Philips Xenium:
https://mobilarena.hu/hir/ket_honapig_uzemel_a_philips_x500.html
Nagyon megbántam, hogy korábban nem vettem meg.
Jelenleg kapható-e hasonló?
Ár mindegy, hasonló, mint a Xenium nekem megéri az árát.
Viszont csak 2 hetet bíró telefon 10 ezer ft-nál többet nekem nem nagyon ér.

(#53774) Fancy-boy válasza kkgabor (#53773) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Külföldről még lehet rendelni Philips Xenium modelleket.
Magyarországra is szállítanak. Magyar menü nincsen. Angol például van.
Több hónapot kibírnak töltés nélkül, ahogy Te is írtad.

Philips Xenium E218: [link]
Philips Xenium E580: [link]

Az E218 strapás kiadású, 2.4" kijelzővel és 3000 mA'h akkuval.
Az E580 pedig elegánsabb, 2.8" és 3100 mA'h akkuval.

Magyarországon az Evolveo StrongPhone Z4 rendelkezik elég nagy akkuval: [link]
Persze azért nem bírja olyan sokáig mint a Philipsek. ( 2500 mA'h )

[ Szerkesztve ]

(#53775) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Akasztják a hóhért, de nyugodt vagyok mert látok itt pár ismerős arcot, akit nem vitt el az okostelefon hullám.

Most viszont keresek egy "buta" telefont az alábbi paraméterekkel:

1. gombos
2. wifi-hotspot-ot tud 4G-n
3. erős akkuval
4. ne fél tégla legyen

Opciók:
5. strapa a hétköznapi értelemben (tudom üti a 4-est)
6. ha tud wireless töltést leadni, az eszméletlen jó lenne

Hát remélem létezik valahol.

Köszi előre is :R

szerk: [link] erről valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#53776) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Van valakinek Nokia 2720as kihajthatós telefonja? Be lehetne állítani valahol hogy ha kihajtom a telefont akkor ne vegye fel automatikusan a hívást?

(#53777) Fancy-boy válasza fecaga21 (#53776) üzenetére


Fancy-boy
addikt

hbala kollégának van: [link]
Arról Ő is beszámolt, hogy "aktív a flip és nem lehet inaktívvá tenni."

Mondjuk 2019 vége óta lehet érkezett ezzel kapcsolatban javítás / frissítés.
Érdemes lenne írni neki egy privát üzenetet ez ügyben.

(#53778) Fancy-boy válasza meroly (#53775) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Privátban válaszoltam.

(#53779) meroly válasza Fancy-boy (#53778) üzenetére


meroly
veterán

Hát még szép :((( :K
:R

Nokia 6300 4G lett, a későbbi olvasók miatt. Tökéletesen megfelel a célra, maga a készülék eszméletlen gagyi egyébként, a rendszere baromi lassú, csak a maga a menüben mozgás is, de ugye nem erre használnom.

Impossible is nothing

(#53780) fecaga21 válasza Fancy-boy (#53777) üzenetére


fecaga21
aktív tag

OKé, de ha neki sem működik akkor minek írjak neki?

(#53781) Fancy-boy válasza fecaga21 (#53780) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mint már mondtam, azt 2019-ben írta.
Egy próbát megér, hátha azóta változott valami. De ha nem írsz, akkor úgyis jó. Nekem mindegy.

(#53782) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Utána olvasva itt-ott és a funkciókat nézve azt hiszem KaiOS teló lenne az ideálisabb. Korábban kérdeztem, a Nokia 225-t is ajánlották. Jómagam az 5310-en is agyaltam. De mindenképp érdemes lenne olyan telót vennem, amin van wi-fi és nem kell mobilnetet vennem ha frissíteni akarom vagy valamit letölteni (ha az adott teló támogat ilyet).
Jelenleg az Árukereső szerint 3-4 ilyen telót szemeltem ki:

Energizer E241S
Energizer H280S
Nokia 6300
Nokia 8000
Nokia 2720
Nokia 800

Bevallom az első igen kedvező ára mellett szinte mindent tud, ami kell. Vezeték nélküli FM-rádió, wi-fi, bluetooth, Kai Store, játékok. Két dolog érdekel igazán, amiről szeretnék kérdezni:
- az akku meddig bírja?
- az adott (vagy letölthető) MP3 lejátszó tud-e lejátszási listát, album szerinti lejátszást és hasonlókat?

Bár ha online rendelek élhetek a 14 napos elállással is, ha jól tudom. Ily mód kiválaszthatom előbb-utóbb a kedvemre való készüléket.

(#53783) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53782) üzenetére


Fancy-boy
addikt

meroly kolléga felrakta eladásra a 6300 4G készüléket. Gondoltam szólok, mert nálad az is a listában van. Ha akarsz tőle kérdezni, még megteheted. :D
Amennyiben KaiOS, akkor az Alcatel 3088X-et is érdemes megtekintened: [link]

hbala kolléga véleménye az Energizer E241S-ről: [link]

A Nokiákkal meg az a probléma, hogy marha lassúak.
Az Energizer H280S legalább ebből a szempontból jobb.

(#53784) meroly válasza Harbinger85 (#53782) üzenetére


meroly
veterán

Szia! Egy napos tapasztalatom van a 6300rol. Hotspot miatt vettem, arra nagyon jó.
Akku viszont 3 napot bírhat ha állandóan aktív a hotspot (nagyon keveset neteztem). Menü borzalmas lassú. Tele van szemet játékokkal. Csalodas volt nekem sajnos. :(

Impossible is nothing

(#53785) Viktor0610 válasza meroly (#53784) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy Nokia 110-et cserélek, mert már nagyon unom, hogy marhára lassú.
A kiszemeltem egy Nokia 150 2020.
Valaki rendelkezik ezzel kapcsolatban tapasztalattal? :)

Samsung Galaxy A54

(#53786) meroly válasza Viktor0610 (#53785) üzenetére


meroly
veterán

Képek alapján úgy tűnik hogy ezen nem Kaios van. Meg akar jó is lehet :K

Impossible is nothing

(#53787) estikornel


estikornel
tag

Megvettük a korábban kiválasztott easyphone ep500-at, ezt lehet folyamatosan a töltő dokkolóban tartani, vagy inkább csak töltéskor legyen rajta? Egyébként rendben van a telefon, jól használható arra amire ki lett találva.

(#53788) Fancy-boy válasza estikornel (#53787) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi a visszajelzést és gratulálok a vételhez. Remélem sokáig kitart!

Benne lehet folyamatosan. Nem fog felrobbanni. :)
Én is így használom a dokkolós telefonjaimat.
Az áramszámlán sem igazán fogod észrevenni, hogy be van dugva a töltő.
Egy idősebb személynél inkább legyen folyamatosan töltés alatt a készülék, minthogy egyszer csak lemerüljön, pont amikor szükség lenne rá.
A mostani érintős telefonokat a dokkoló helyett vezeték nélküli padra dobálják állandóan, az is ugyanúgy elfogadott.

[ Szerkesztve ]

(#53789) Fancy-boy válasza Viktor0610 (#53785) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem a válasz, no. :DD
Legalábbis nem rémlik, hogy valaki vett volna innen.
A legegyszerűbb ha megnézel egy Youtube videót, aztán vagy tetszik a telefon sebessége vagy nem. :))

[ Szerkesztve ]

(#53790) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53783) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Kösz. Az Alcatel jó darab? A Nokiáról sokat olvasom tény hogy lassúak, az Energizerrel olvastam jót. Többnyire hogy gyorsabb, mint a Nokia vagy a legtöbb KaiOS-es teló.
Egyébként nem tudom mennyire lassú vagy ez engem mennyire zavarna. A legtöbbet úgyis zenehallgatásra használnám.

(#53791) Harbinger85 válasza meroly (#53784) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv! Nekem a zenelejátszás meg pár egyéb funkció lenne csak fontos. YouTube, notesz, használható naptár (a Nokia 130-om nem ismeri az 53. hetet, így a hét száma eggyel kevesebb :DD ) és normális MP3 lejátszó, bár KaiOS esetén ott a YouTube is itthonra - pontosabban este elalvás előtt.
Más funkció engem nem érdekel hotspot, névjegyzék, e-mail, Google Maps social media.

(#53792) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53790) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Annak az Alcatelnek is vannak hátrányai. Persze minek nincsenek.
Viszont gyorsabb mint a Nokiák.
Páran vettek belőle és írtak tapasztalatokat: [link]
sentinel és peppe79 kollégának van/volt.
Így talán eltudod dönteni, hogy neked megfelel-e.

(#53793) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53792) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Mindennek van hátránya. A 2003G egész jó kis teló volt árához képest! De. Nem volt rajta játék, nem tudtam a naptárba emlékeztetőt beállítani! Egyszerűen semmilyen hangformátum nem volt jó neki, max ha a mikrofonba dúdoltam volna. De az MP3 lejátszójában legalább volt lejátszási lista funkció, még ha egy hónap is kellett hogy megfejtsem. :))
Egyébként az én vágyálmom a 2720 lenne, de a keretem az Energizer lenne elég.

(#53794) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53793) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az a 2720 nem egy jól sikerült darab.
Marha nagy. Így például a készülék túl nagy a hüvelykujjas nyitáshoz/csukáshoz.
Aktív a flip és nem lehet inaktívvá tenni.
A külső hangerőszabályozó gombokkal lehet a csengő hangerőt szabályozni és ez zsebben könnyen elnyomódik.
Lassú.

(#53795) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53794) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Tudom, de mint írtam csak vágyálom. Úgyse lesz belőle semmi.

(#53796) Viktor0610 válasza Fancy-boy (#53789) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Belaktam a Nokia 150 2020-at.
A sebessége teljesen rendben van a Nokia 110 után. :DDD
Kicsit szokatlan a mérete (évek óta kisméretű készülékeket használtam az okosteló mellett), de ezzel együtt is teljesen jó.

Fura, hogy a hangja nem lenne rossz, de ha csengőhangként szól ugyanaz a zene, a rezgőmotor működésekor a hang is rezeg. Nem tudom, érthető-e, mire gondolok. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#53797) Fancy-boy válasza Viktor0610 (#53796) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat. :R
Így a 150-ről is van már valamennyi anyagunk. ;]

Biztos ez valami új feature. Rezgő-mixelt csengőhang. :DDD
Idegesítő lehet, de legalább figyelemfelkeltő. :C

(#53798) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Fancy-boy .
Megkezdte az országos 3G-s lekapcsolást a Telekom , Vodafone.
Amennyiben ez megvalósul, mi lesz a hagyományos telefonok többségének a sorsa ?
Link:

(#53799) Fancy-boy válasza Amerigo57 (#53798) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi az infót!
A 2G marad, tehát minden marad a régiben. A 3G készülékek lefele váltanak 2G-re és mennek tovább.

A cikkben is írták, hogy a "csak 3G-képes készülékkel rendelkező érintett ügyfelek hangforgalmát a rendelkezésre álló 2G hálózat észrevétlenül át tudja venni"

Na akkor lenne bibi, ha 2G se lenne már.

[ Szerkesztve ]

(#53800) hbala válasza Fancy-boy (#53794) üzenetére


hbala
aktív tag

Annyit hozzátennék még, hogy, ha nem a kezdőképernyőnél zárod össze, hanem pl. a híváslistában, akkor már a külső gombok csak a média hangerejét szabályozzák, és nem a csengőhangerőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.