Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Luck Dragon

Emporia FLIPbasic [link] F220 , ennél egyszerűbben kezelhető gomb egységgel felvértező készülék nincs :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53552) pinnacle válasza Luck Dragon (#53551) üzenetére


pinnacle
nagyúr

80 évesen lehet mi is ilyet fogunk használni, ha megérjük. Mondjuk lehet akkor már minden hangalapú kereséses lesz, vagy kitalálja a telefon, hogy milyen számot akarunk hívni. :)

[ Szerkesztve ]

(#53553) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53551) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A külső kijelzőt ennél is lespórolták. Talán, hogy még egyszerűbb legyen a használata. :DDD

(#53554) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53553) üzenetére

De sok bajotok van már . :DDD :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53555) hbala


hbala
aktív tag

Buta, vagy félokos kategóriában létezik egyáltalán JÓ? És a Tökéletest le sem mertem írni.
És most nem a régi klasszikusokra gondolok, hanem az elmúlt 1-2 évre.

[ Szerkesztve ]

(#53556) Luck Dragon válasza hbala (#53555) üzenetére

Nos utoljára szerintem a Samsung tette le azt asztalra a legjobb készülékét az S5610 Primo-t
Én szerettem. Szép dizájn, fémből volt, nagy és fényes kijelző, hangos, hosszú üzemidő, csatlakozott pedig egy elegáns csuszka védte.
5Mp kamera ami szuper volt erős vakuval. De ez több mint kettő éve volt.
Még Rusi is megadta neki anno az ajánlott plecsnit.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53558) Luck Dragon válasza #40993792 (#53557) üzenetére

Neked is van vagy volt ?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53560) Luck Dragon válasza #40993792 (#53559) üzenetére

Kár hogy már nem gyárt ilyent a Samsung. Mert ők igazán megtehetnék hogy gyárthasson még ilyen készülékeket . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53561) Jenne válasza #40993792 (#53557) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekem is van egy ebből. Imádom még mindig. Könnyedén elfér a zsebemben... :K
Van egy Samu C3322-esem is, az dual simes. Azt is nagyon szeretem még most is. Remek telefon.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53562) Luck Dragon válasza Jenne (#53561) üzenetére

Kicsit irigy vagyok, kár hogy az enyémet kinyaffantottam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53563) Jenne válasza Luck Dragon (#53562) üzenetére


Jenne
senior tag

Kicsit irigy vagyok...
Melyikre? :)
Most éppen a Samsung C3322-est használom, mert kell a két különböző szolgáltatótól a kártya.
Szinte már örömöt okoz, hogy becsúsztatom az ingzsebembe vagy éppen onnan veszem ki.
Asszony meg a nagy tepsi telefonját nem tudja hova tenni a nagy női táskájában.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53564) Luck Dragon válasza Jenne (#53563) üzenetére

Primora , de 3322 is jó .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53565) Fancy-boy válasza hbala (#53555) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha kijön a Nokia 8000 4G és a 6300 4G-ről teszt, akkor kiderül, hogy van-e JÓ a piacon. :DDD

Egyébként Én nem tudok róla, hogy lenne a jelenlegi választékból olyan, ami mindenképpen bombavétel.
A KaiOS-re sokan panaszkodnak, hogy akad lassú stb... így hiába lenne jó maga a készülék, ha a rendszer rossz. Egyébként a platformtól függetlenül sincs JÓ.
Maximum használható. :)

Az időseknek készült kategóriába vannak az egyes Doro illetve Beafon készülékek.
A simánál elsősorban a HMD-Nokia uralja a piacot de Én inkább az Alcatel 2003-at szoktam ajánlani.
Ütésállónál a Cat és az Evolveo. Mostanában már az Energizer is mutatja magát.

De egyikbe se raknak jó minőségű kijelzőt + kamerát, a jó anyagminőségről már nem is beszélve. Ezért szerintem nincsen tuti vétel.

[ Szerkesztve ]

(#53566) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53565) üzenetére

+1 :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53567) hbala válasza Luck Dragon (#53556) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm választ. Igen ez egy klassz teló volt. Nekem egy C3322 volt, nagyon szerettem, meg az Xcover 2, amit aztán elajándékoztam egy barátomnak, ő a mai napig használja.

(#53568) hbala válasza Fancy-boy (#53565) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm neked is.
Hát igen, ebből a KaiOS-ből jóval többet ki lehetne hozni, de valahogy mintha megállt volna a fejlesztés, pedig kaptak a Google-től egy elég jó kis támogatást.
Ütésállóban megemlíteném még a Mobiwire Dakota-t, ami már nem kapható és csak 3G-s volt, de tudott netet osztani, gyors, logikus menüje volt és 5MP kamerája volt.

(#53569) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet a Beafonnál tapasztalták, hogy időseknek nehéz a menütárcsás gomb kezelése, ezért van "fel-le nyilas" modelljük is az SL595. Nálunk csak az MM-ben árulják.

(#53570) Fancy-boy válasza pinnacle (#53569) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szuper!
Köszi, hogy megosztottad. Elég jókat írnak róla.
Ez lesz a befutó?

(#53571) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Tudod nekem csak az a fontos, hogy 2G-n jól működjön. Samsung A40 4G-n és érdekes módon voWifin is szörnyű volt. Nem lehet hallani oda-vissza, szavak kimaradnak. Ismerősömnek mondtam számoljon el 10-ig, 1-2-3-at nem is hallottam, 7-8-nál elhalkult, de az egész nagyon vacak volt. Viszont a régi, csak 2G-n működő Doro Primo 215 teljesen jól hallatszott. Az lehet, hogy Monoron (gondolom ez máshol is igaz) ahol nincs jó lefedettsége a DIGI-nek 4G-n, ott bizony jobb a 2G.

[ Szerkesztve ]

(#53572) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv! Egy modern, gyors és strapabíró telót keresek. Sorjában:

- Árkategória. 20000 Ft, szerintem attól többet nme rédemes áldozni rá. Kivétel ha van egy mindenszempontbóltökéletesmodel! :))
- Használt vagy új Csakis új!
- Hol vennéd meg? Mindegy, csak működjön Telenor-s SIM-el és legyen rá garancia
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú távra tervezek
- Mire használnád? Telefonálás és SMS fogadás mellett zenehallgatás alap, BT fülessel is, egy használható kamera (pl. nyitvatartás fotózása, ilyenek), elemlámpa, FM-rádió, egy-két játék (nem cska a Snake-re gondolok) és jó naptár
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, mindegy!
- Milyen kialakítású telefont keresel? Szerettem anno a W300 flip-es kialakítását, de ez a legutolsó szempont amit figyelembe vennék.

És rövden leírnám mire gondolok. Jeleleg egy Alcatel 2003-asom van, ami 3,5k árért nem is rossz, bár a naptárba nem tudok emlékeztetőt tenni, mert egyetlen hangfájlt se ismer fel (MP3, MP3, MIDI), a zenelejátszó fáék egyszerű, de lejtászási listát szerkeszteni... olyan ember vagyok akinek anno több Sony Ericcson Walkman telója is volt. Szűval szeretné kegy komolyabb és minőségibb telót, Nokiát nézegettem, mert más márkát nem ismerek, ami jó.

(#53573) quailstorm válasza Harbinger85 (#53572) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs ilyen.

Elindulhatsz kaiOS, okostelefon, vagy gombos droid irányba.
Vagy használt, akár 10 éves telefont keresni.

[ Szerkesztve ]

(#53574) Luck Dragon válasza Harbinger85 (#53572) üzenetére

quailstorm kollégának igaza van. Így egyben megtalálni mindent amit szeretnél ebben az összegben szinte lehetetlen.

De azért próbáljuk meg:
Árkategóriában belül , ami új .

Nokia 5310:
Pro:
-új
-belefér a keretbe
-zenére hangolva
-3.0 bluetooth itt már zenehallgatásra is alkalmas
-Telefonálás és SMS fogadás
-3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó,FM-rádióvevő
-elemlámpa

Kont
-Nem flip
-Nem strapa
-Elfogadhatatlan kamera.

Nokia 2720 Flip
PRO:
-Kaios
-Wifi-BT4- Jack
-Új
-Telefonálás és SMS fogadás
-elemlámpa

Kont:
-Nem fér bele a keretbe (30-35E)
-Tesztekben a rendszer instabilitására hívták fel a figyelmet. + feljebb olvasható hibái
-Kamera itt is kuka

Nokia 800 Tough
PRO
-Kaios
-Wifi-BT4- Jack
-Új
-Telefonálás és SMS fogadás
-Elemlámpa
-Ütésálló

KONT:
-Nem fér bele a keretbe
-Kamera itt is kuka
-Rendszer iszonyatosan lassú itt is.

Aranyközépút :
Nokia 225 4G
PRO
új
-belefér a keretbe
-zenére hangolva
-3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó
-FM-rádióvevő, vezetékes és vezeték nélküli kettős mód
-MP3-lejátszó
-BT5
-4G
-S30 ezt azért hoznám fel, mert egyszerű és az akku is jobban bírja.
-Kialakításának talán egy leejtést is kibír majd.

KONT
Kamera szintén kuka

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53575) quailstorm válasza Luck Dragon (#53574) üzenetére


quailstorm
nagyúr

new Nokia 5310-nél azért a zenehallgatást nem mondanám. Vezeték nélküli kihangosítást tud. Zenehallgatáshoz modern okostelefonok kellenek megfelelő kodektámogatással.

(#53576) Luck Dragon válasza quailstorm (#53575) üzenetére

Csak amit szeretne , legalábbis elég sokszor kiemeli a zene hallgatás fontosságát, ez áll hozzá közelebb, az már más milyen módon. Amiben igazad van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53577) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53572) üzenetére


Fancy-boy
addikt

quailstorm kolléga mondandóját azzal javítanám, hogy: Új, 10+ éves telefont keresni.
Ugyanis attól még, hogy régi egy készülék, találni belőle újat is.
Régi bolti készletből megmaradt, vagy magánszemély szekrényben felejtetett darabot.

A helyedben keresnék egy régebbi SonyEricssont készüléket, újonnan.
Külföldön még bőven találni sokféle típust, amik valóban 0 percesek.
Például Sony Ericsson Elm, C902, C510.
Hidd el, ezekkel jobban járnál.

A mostaniak közül esetleg a Beafon SL590-et nézd meg: [link]
Kinyithatós, van egy kis W300-as beütése is.
3 megapixeles kamera. Ekkora felbontás eléggé ritkaság manapság a nyomógombosoknál.
FM-rádió, zseblámpa, jó akku.
Játék ha jól tudom, nincsen benne.

A jelenleg használt Alcatel szerintem jó vétel volt. Jobbat szerintem csak akkor fogsz találni, ha a régi készülékek között nézelődsz.

[ Szerkesztve ]

(#53578) quailstorm válasza Fancy-boy (#53577) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nehéz eset ez a használt új.
Nemrég jött két teló aliexpressről.

Sony Xperia Play, oké ez nem gombos, de már 9 éves akkor is van.
Erre azt mondom, olyan mintha én vettem volna ki a dobozból elsőnek.

Jött még egy Sony Ericsson Aino. Ez már inkább a topic célcsoportja. Highend gombos teló a legvégéről.
Telefon láthatóan használt, amit egyszerű volt lecserélni, azt lecserélték rajta, billentyű kopott, csúszka nehezen mozog, felső rész hátlapja korrodált. Nem tökéletesen mennek a gombok, kemény, nincs nyomáspont. Eredeti IMEI matrica felülragasztva egy évvel újabb Aino matricájával, úgy hogy alatta ott a gyári. És a legjobb, valami kiütött teszt IMEI fogadott a mobilban.

Ezzel együtt se fogom visszaküldeni, de már bánom, hogy az egyetemről annó nem hoztam el egy rosszat, a kettőből lehetett volna egy tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#53579) Luck Dragon válasza quailstorm (#53578) üzenetére

Sajnos mindig utólag vagyok okosak. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53580) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Köszönöm azinfókat és v éleméyneket. Tényleg szomorú, hogy a mai alap telefonok legtöbbje messze gyengébb, mint a régi modeleké.

quailstorm: tudom, hogy talán lehetetlent írtam, de megjegyeztem a zár nem mérvadó, ha létezik a kiszemelt speckójú teló.

Luck Dragon: a felsorolt telókat én is szemügyre vettem. Sajnos povlastam hogy mind aFlip, mind a Tough modelek lasúak, bugosak és ehhez mérten aránytalanul drágák. A 225 és az 5310 viszont ígéretesnek tűnik. Egyéb model felejtős? 130, 150
A kamera menyire kuka kategória? Mint írtam nem várok el tőle sokat.

A zenehallgatást meg kb. annyira tartom/érzem fontosnak, hogy amíg boltba megyek, buszon, várakozva valmit tudjak hallgatni. A zenehallgatáshoz van PC-n egy Razer fülesem, meg Deezer Hi-Fi előfizetésem. Utcai zajba úgysem élvezhető úgy. Rádióból meg engem egyedül a Retro érdekel, érdesség hogy a spéci HTC okostelón minden befogható csak az nem. :))

Fancy-boy: nem létlem hogy egy régi model jobb választás, de nem hiszem hogy akad olyan, amilyen kellene fóliásan rá mvárva. És őszintén nincs is türelmem vadászni rá. Ezért érdekel hogy a jelenlegi piacon lévő modelekből melyik lenne a nyerő.
Azt a Beafont mintha láttam volna. De mennyire jó és megbízható márka? Az Alcatelt úgy vettem hogy kell egy teló és ami a legolcsóbb a szemközti Eurnicsba, csak azért vettem meg nyugodtan mert 'Alcatel' név azért rémlik.

(#53581) quailstorm válasza Harbinger85 (#53580) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó, mert az Alcatel telefon is annyira Alcatel, mint amilyen Nokia a Nokia, amit veszel :DDD De azért dolgozik a marketing. Persze az igaz, hogy jobb, mintha Sencor-t, meg AKAI-t, meg egyéb kutyafülét vennél.
Kétféle gombos zárt telefon van most, MTK vagy Spreadtrum. Ezen beül van azért 2G, 3G és most már a Spreadtrumtól 4G chipset.
A "Nokia" (HMD) palettáján a legtöbb mobil a 2G-s MT626x chipeket használja, ami kb. 2003-2004-es közép, alsó közép színvonal.
Akinek elég a SIM telefonkönyv annak jóaz, más lehet furcsán fog rá nézni, miután kipróbálta.

Hogy ez a 4G-s Spreadtrum milyen, arról nincs tapasztalatom.

Az Alcatel 2003-ról 2G-s "Nokiára" ne válts, mert nem lesz előrelépés. Bár platformváltás lesz, mert az Alcatel Spreadtrum.

Ja és gombos telefonban utoljára akkor volt kamera, mikor még gyártottak Samsung S5611-et, ami most van az felejtős, mindegy melyik. Nyilván van a nagyon krumpli, az ilyen 0.3MP meg 0.1MP kamerák még a 2002-2003-as korai kamerákat is alul tudják múlni. De a jobb se fog egy SonyE K750 szintet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#53582) Luck Dragon válasza Harbinger85 (#53580) üzenetére

Nos érdemes elmenni egy MM-be ott minden Nokia szinte megtalálható és kipróbálható a kamera rész, de ne várj tőlük nagy csodát. Vagy YT-n beírva a modellnevét camera szóval csatolva megtudod nézni.

Nokia 150 (új) sem rossz, de inkább a 225 4G. De itt össze tudod hasonlítani őket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53583) Luck Dragon válasza quailstorm (#53581) üzenetére

Emlékszem hogy anno írtad hogy az S5610 & 5611 között mi volt a különbség. Azok az idők még biztatóak voltak a rendes hagyományos új készülékek felé.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53584) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53582) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Nos érdemes elmenni egy MM-be ott minden Nokia szinte megtalálható és kipróbálható a kamera rész,"

Itt pontosan mit értesz próba alatt?
Mert ha arra gondolsz, hogy milyen a fotó a kijelzőn visszanézve, akkor kb. mindegyik jó. :DDD

A HMD féle 5310 tesztjében írták, hogy: "Ezzel a kamerával még egy bolt nyitva tartását sem fogjuk tudni normálisan lefotózni"
Harbinger85 pedig pont ilyesmire szeretné használni a készüléket.
Azokban a Nokiákban ugyanúgy csak dísznek van a kamera, ahogy az általa jelenleg használt Alcatelben is. Ebből a szempontból szerintem egyik jelenleg kapható nyomógombos Nokiával sem lenne előrébb.

Az újakat talán meglehetne nézni. 8000 4G, 6300 4G, és a 225 4G, de szerintem ezek egy-kaptafára készülnek kameraügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#53585) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#53584) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 225 4G is felejtős.
0.3 megapixeles kamera. Valószínűleg ugyanaz ami az 5310 2020-ban van.

(#53586) Fancy-boy válasza quailstorm (#53578) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem onnan kell vásárolni. Inkább magánszemélytől.
A legtöbb kereskedő az olyan újnak mondott készüléket árul, ami valójában felújított, és a kínaiaktól szerzett be.

[ Szerkesztve ]

(#53587) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53584) üzenetére

Én ezzel tisztában vagyok , lásd a fentebbi hozzászólásomban a kontra [link] részeknél . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53588) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Kösz a segítséget midenkinek. MM sajna nincs a közelembe, egyébként szerintem is az összes feature phone-ba ugyanaz a cég gyártja a 0.3 Mpx kamerákat. :DD
Az Alcatelomba is az van, de max felbontása 960x1280.

De azt hiszem döntöttem a Nokia 225 4G mellett. Mindent tud, amit kell elemlámpa, beépített rádió, MP3 lejátszó, 4G, játékok és Nano SIM-es! Nem kell szórakozni a kitört SIM keretjeivel. Az 5310 se rossz, de az Arctic bluetooth füelesem tudja mindazt, amit a spéci oldalsó gombok hivatottak.
A többi model 6000 és 8000 meg mind KaiOS-es, szóval a hírneve végett nem túl hívogatóak.

(#53589) quailstorm válasza Fancy-boy (#53586) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magánszemély Mo-n nem árul ilyeneket, vagy drágán, vagy nagyon használtat, azt is évente 2x.

Néhány gyakoribb teló azért beszerezhető.

(#53590) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53588) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Remélem beválik. Szerintem túlárazott. A 4G miatt rendesen rápakoltak.
Ha megveszed és lesz időd annyit beírni, hogy megérte-e a csere, azt megköszönném. :R

(#53591) Fancy-boy válasza quailstorm (#53589) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Külföldi beszerzésről beszéltem.
Sikerült az orosz buli? :DD

(#53592) quailstorm válasza Fancy-boy (#53591) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elakadt a kalinyingrádi vám után, legalábbis a tracking azóta nem frissült. Elég későn adta fel haverom...

[ Szerkesztve ]

(#53593) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53590) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Hát persze, ha van türelmed kivárni pár hetet-hónapot.

(#53594) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53593) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Addigra elavul a teló. :DDD
Várni nem várok rá. Ha beírod jó, ha nem, nem. ;)

(#53595) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53594) üzenetére

Tegnap voltam az egyik sárga csillagban és kivolt állítva az új Nokia 8000 4G , na mondom most szét nyomkodom ahogyan azt kell , erre feltöltve sem volt. Minőségérzetre nem nagy kunszt . Az egész a fényes műanyag , kettő hét múlva az ember sem ismerni majd fel a sok mikro karcolástól.
Na de majd nyugatával dicsérd a napot .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53596) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53595) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mondtam, hogy gagyi. :D
Köszi a beszámolót.

(#53597) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53596) üzenetére

Igazán nincs mit , szerintem nem lesz akkora durranás mint ahogyan hittem az elején. Sőt..-

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53598) Luck Dragon

Blaupunkt nézve ez egy olyan cég ami vagy jó telefont gyárt ami imád a nép, vagy pont az ellenkezője. :DDD
Lengyen & Orosz népítélet hasonlóan vélekedik róluk mint kis hazánkban.

Ami ajánlott: FL07 & FS03 & FL02 plusz itt van BS06 ami egyetlen egy Belga tesztet lehet olvasni és népítélet is van 10/7 arányban. De szerintem teljesen korrekt a kialakítása is. Pont nem is olyan régen volt erről szó.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53599) quailstorm válasza Luck Dragon (#53598) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Blaupunkt csak egy matrica amit rányomnak a polcról levett kínai OEM termékekre itt Kelet-Európában.

(#53600) Luck Dragon válasza quailstorm (#53599) üzenetére

Mondjuk azért az árukon látszik is . De aki ebben a kategóriában keres ez is egy alternatíva lehet. Vagy inkább más gyártó legyen ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.