Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) Karcsi1001 válasza Fancy-boy (#52749) üzenetére


Karcsi1001
tag

Szia!
Tetszik, címeket is ad, ahová el lehet menni-vinni! Úgy egyszerűbb, mint írogatni. Be is vállalom, ma délelőtt elviszem! Majd megírom az eredményt.
Köszönöm!
:N

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#52752) Fancy-boy válasza hbala (#52750) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Eddig ezt nem is figyeltem.
Valami hasonló lehet mint a Beafon SL820: [link]

(#52753) Fancy-boy válasza Karcsi1001 (#52751) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szuper! Végre valami előrelépés!
Szívesen!

(#52754) Karcsi1001 válasza Fancy-boy (#52753) üzenetére


Karcsi1001
tag

Bevittem Kispestre, a MediaMarkt-ban sem tudták beállítani, így átvették javításra. 3 hét múlva kapom meg.
Köszi a tanácsot!

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#52755) cosmo


cosmo
tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, biztos volt már szó erről.

Alza.hu-nál érdemes samsung note 10-et venni?
Mennyire működik a garancia, illetve hivatalos samsung magyar garit adnak?
Vagy menjek inkább a firstphone-hoz?
A kuponokkal most jó áron be tudnám szerezni.

Köszönöm a választ!

Powered by AMD

(#52756) Fancy-boy válasza cosmo (#52755) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az okostelefon topicba kellene írnod ezzel kapcsolatban: [link]

(#52757) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Melyik a legolcsóbb, de még vállalható nyomógombos telefon manapság?
70 éves nagyinak kell. Előny, ha "nagyifon", de a mostanija se kifejezetten időseknek szól, tudja kezelni, látja a gombokat.

(#52758) Skillet


Skillet
addikt

Faternak szeretnék senior telefont venni.
Van egy kiszemelt: blaupunkt bs02, 5e Ft. Van bárkinek tapasztalata vele?
Köszönöm!
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#52759) Fancy-boy válasza Skillet (#52758) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A felhasználói véleményekben többen panaszkodnak, hogy nem elég hangos a hangszóró: [link]

"Nem elég hangos"
"Talán kicsit olcsó a műanyag illetve a beszéd hangszóró lehetne hangosabb."
"A telefon maximális csengési hangja, lehetne hangosabb."
"kicsit halk a hangszoro de meglehet szokni"

Inkább a Doro készülékei közül válasz neki. Az legalább egy valós telefonmárka.
Normális támogatással, 2 év garanciával: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52760) Fancy-boy válasza Drughi (#52757) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Doro 1370, 2 év garanciával hivatalos helyről: [link]
Alcatel 2003 szintén 2 év garanciával: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52761) Skillet válasza Fancy-boy (#52759) üzenetére


Skillet
addikt

Meglesem a doro-t, köszönöm! Viszont egy kérdés... Ha mégis a bs02 mellett döntenék, akkor az Telenor függő lesz, viszont fater jelenleg egy ideig még 30-as. Elméletileg a Telenor ingyen függetlenítené, de ahhoz az kellene, hogy a telefon a telenornál legyen vásárolva....de én az Euronics-ban venném :U
Akkor így felejtős?
Max 1 hónapon belül telenoros lesz a fater, de addig is jó volna, ha tudná használni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#52762) LZs?! válasza LZs?! (#52706) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Update a Btech BGF-4400-szal való együttélésről...

TL, DR verzió: parkolópályára került.

Kifejtős verzió:

Hétvégén kibontottam, feltöltöttem és beüzemeltem...és utána 3 napig használtam, oszt csók.

Az 'OS' ugyanaz, mint amit minden kínai 2G-s, 12-egy tucat buta/strapa/stb. telefonra teszek, lásd pl. CAT26B, Evolveo Z3, stb. Csak a 'maszkolás' más.

Bevallom, nálam nagyon komoly, pozitív értelemben vett nosztalgihullámot indított el a menüben kotorászás, a fizikai gombok nyomkodása, stb.; és ez nem pillanatnyi fellángolás volt, hanem a simán visszajöttek a 'régi' motorikus mozgások, reflexek. Ebből a szempontból kifejezetten jó volt használni.

A hangminőség nem botrányosan rossz, de meglehetősen pocsék; érthető, de mindkét végén olyan, mint ha a másik egy ajtó mögül beszélne - hogy ez a telefon, a GSM vagy mindkettő miatt van, passz (én vélelmezem, hogy a kettő együtt). A térerő/vétel korrekt - a pincéből is talált (vagy csak megtartotta) a jelet és a hívások rendben mentek.

Összeszerelés: fogásra kellemes, emellett stabil, ugyanakkor kívül-belül műanyag; igazából egyfajta 'leejted az emeletről és nem esik szét' kategória. Ugyanakkor a hátlapot rögzítő 4 csavarból az alsó kettő megadta magát: az egyik beletört, a másik viszont kitúrta a 'fémtiplit' ami adná a menetet; ez még az első napon történt, ahogy többször szedtem szét és raktam össze a 'beköltözéskor'. Ez a két rögzítési pont kiesett a játékból...

Por és vízállóság: a port nem néztem, de ahogy fel lett töltve 100%-ra bekapcsoltam, elindítottam rajta egy zenefile-t és bevágtam egy csap vízbe...majd megint...majd ott hagytam egy ideig. Amikor kivettem, rendben működött pár percig, aztán a keyboard inaktív lett, kivéve a bekapcsoló gombot. Szétszedtem, a belsejében állt némi víz; rajta hagytam a radiátoron másnapig...akkor már remekül indult. Nem tudom, hogy alapból defektes vagy addigra már a fentebb említett csavarok elengedtek...

Akkumulátor / Powerbank: ugye elvileg 4400 mAh az akksi, ránázésre 2 db 18650 telep összezárva. Szét ugyan nem szedtem, de a PB función keresztül igyekeztem kipuhatolni, mit tudhat: fullra tölés után 100% -> 33% merítve Nokia 2.1 4000 mAh-os akksiját kerekítve 20%-szal töltötte fel. Biztos van valami, amit nem veszek figyelembe, de a basic matek: 4000*0.2 = 800 --> 800/67*100 = 1194 ~ 1200 mAh. Vagy formázós még ez az akksi, vagy valaki nagyon optimista volt a spec-sheet kitöltésekor...

Egyéb feature-ök:

- zseblámpa: korrekt, de idegesítő - nincs dedikált on/off funció, hanem a zseblámpa -> villogó -> kikapcs szekvenciát mindig végig kell zongorázni

- kihangosítás: meglepően korrekt, ami másként azt jeleneti, hogy hangos ás harsány

- Bluetooth: működik rendben

- Internet: via WAP...én ugyan be nem üzemeltem

Konklúzió: telefonként egynek elmegy, de nem érte meg a hirdetett paraméterek fényében, és gondolkodom, hogy visszaadom gariban / 14 napon belül...ugyanakkor 6e Ft volt a cucc (postaktg-et mindenkép' bukom), elbumlizni a boltba benzin (és idő)...maradna kb. 4e Ft. Lehet, inkább megkapják a gyerekek...nekik tetszik, hogy gombok, zseblámpa, stb.

Nevermind...

(#52763) Fancy-boy válasza Skillet (#52761) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha mégis a BS02 mellett döntesz, esetleg megírnád majd, hogy bevált-e?
Mert akkor lehetne másoknak is ajánlani. :)
A Telenor topicban biztos rögtön megmondják a tutit: [link]

(#52764) LZs?! válasza LZs?! (#52762) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből...

EDIT: nem szorosan a telefonhoz kapcsolódik, de... SOS jelzés: valahogy sikerült aktiválnom (by defult ON) a kocsiban, és arra lettem figyelmes, hogy 'Message delivered to 112' kézbesítési üzenetek jönnek vissza, vagy egy tucat. Gondoltam: fasza. Fél percen belül hívott a diszpécser, hogy segélyhívást kaptak és minden rendben van-e. Nem győztem szabadkozni, de úgy tűnik, végre sikerült valamit érdemben beüzemelni a 112 frontján. :)

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#52765) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni nekem. Samsung S5610 telefon kijelzőre melyik másik telefon, akár másik gyártó telefonjának (például Nokia) a kijelzővédő fóliája passzol a legpontosabban? Szét kerestem magamat a neten, de képek lapján nehéz dönteni.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52766) Fancy-boy válasza Jenne (#52765) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezek szerint végül megvetted a készüléket? :)

[ Szerkesztve ]

(#52767) dik válasza Jenne (#52765) üzenetére


dik
őstag

Ez engem is érdekelne mert elfogytak amik kintről jöttek már... Azok spec atom pontosak voltak csak elfogytak és nem találok másikat...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52768) Jenne válasza Fancy-boy (#52766) üzenetére


Jenne
senior tag

Akinek kellett volna és kerestem egy ilyen telefont, Ő közben "megtért" és vett egy hasonlót, Nokia-t.
Igen megvettem, :) de nem azt amit először kinéztem. Kemény 3500 Ft volt. :O
Ez S5610-es, nagyon újszerű állapotban, kijelzője mikrokarcos, és azok is csak akkor látszanak, ha egy kicsit oldalról nézek rá a kijelzőre, és (sötét kijelzőnél) ha ki van kapcsolva a telefon. Most van egy C3322-esem és ez. Ez a mostani S5610 ez gyárilag független, míg az előző ami szóba került, az S5611-es lett volna és telekomos, de szolgáltató által már függetlenítve.
[kép] -- [kép] -- [kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52769) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Aki hagyományos kialakítású fél-okos telefont szeretne, annak érdemes számításba vennie az Alcatel 3088X 4G készüléket.
KaiOS rendszert használ, WIFI, GPS, 4G LTE, WhatsApp, 2 MP kamera vakuval.
Tehát lényegében egy Nokia 8110 4G tudású készülék, viszont hagyományos formában.

Az Alcatel oldalán olvasható bővebb info magyarul: [link]
A Telekom is forgalmazza [link]

[ Szerkesztve ]

(#52770) Fancy-boy válasza Jenne (#52768) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mutatós. Már benne figyel egy MicroSD kártya. :))
Kb. az utolsó hagyományos Samsung, ami még jó minőség.

[ Szerkesztve ]

(#52771) Jenne válasza Fancy-boy (#52770) üzenetére


Jenne
senior tag

Már többen is megjegyezték, hogy milyen szép telefonom van.
Éppen tegnap a buszon, a mellettem lévő fiatalabb hölgy, mert közben hívtak és telefonáltam rajta.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52772) Jenne válasza Fancy-boy (#52770) üzenetére


Jenne
senior tag

Na igen...a mai, külsőleg szinte teljesen egyforma tepsi telefonokhoz képest, valóban szép, formás telefon. :K :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52773) sentinel válasza Fancy-boy (#52769) üzenetére


sentinel
aktív tag

Na, ez végre már jól is néz ki és mégsem olyan buta :)
Ez új dolog ugye? Tehát teszt nem volt még róla?

(#52774) Fancy-boy válasza sentinel (#52773) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Viszonylag új, igen. Még nincs magyar nyelvű teszt.
Külföldi tesztvideót találtam róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52775) hbala válasza Fancy-boy (#52769) üzenetére


hbala
aktív tag

Egész jó, kár hogy csak 1 sim-es .

(#52776) sentinel válasza hbala (#52775) üzenetére


sentinel
aktív tag

Én rendeltem egy ilyen Alcatelt, majd beszámolok...
Viszont ez szinte ugyanez, csak 2 SIM-es: Energizer E241S


Jóval olcsóbb is!

A gsmarena-n mert tök fals dolgokat írnak a kettőről amikor össze akarom hasonlítani. Egyszerűbb saját magam összehasonlítani a gyártói oldalról.

(#52777) Fancy-boy válasza sentinel (#52776) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ő jól ismeri azt az Energizer készüléket: [link]
Nem véletlenül jóval olcsóbb.
Lehet tudásra valami hasonló, de kijelző, mikrofon, hangszóró stb... már nem biztos, hogy ugyanaz és az egyáltalán nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#52778) sentinel válasza Fancy-boy (#52777) üzenetére


sentinel
aktív tag

Ok. Remelem az Alcatel jobb lesz. :)

(#52779) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy OFF de hátha van ötlete valakinek, hogy mi lehetett.
Ma hívni akart asszony, nem tudott. 'A hívott szám nem kapcsolható'. :F
Végig be voltam kapcsolva, Samsung S5610 hagyományos telefon, Telenor kártyával jelenleg. Próbáltam én hívni, de ahogy indítanám a hívást, a kijelzőn megjelent hogy 'Nincs jogosultsága!'
Kikapcsoltam a telefont vártam pár percet majd újra bekapcsoltam, azóta jó. Soha eddig nem volt ilyen probléma nálam.
Ez mitől lehetett?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52780) dik


dik
őstag

Na ne csináljátok. :D Valóban megéri rárabolni egy ilyen Alcatelre? Csak azért mert ha fasza akkor időben be kell szerezni mert utána már késő! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52781) dik válasza Jenne (#52779) üzenetére


dik
őstag

Nekem is volt már ilyen nem sokszor igaz. Nem kell foglalkozni vele. :)
Most inkább az aksival kínlódok mert van kettő, de mind a kettőt kezdi elhagyni az erő nem kicsit. Félig van az aksi és 1-2 fotó után kikapcsol és nem lehet bekacsolni csak ha aksi ki-be. Majd kicseréltem az aksi másikra ami itthon volt ez egy kicsit fickósabb de ez meg gondol egyet és jó 2 napig azt mutatja full majd 1 nap múlva meg már szinte null. Nyilván nem úszom meg venni kell egy gyárit ami többe kerül mint maga a készülék. :) Után gyáriakat meg nem ismerem...
Persze ha valaki tud olcsó lehetőséget az aksira az szólhatna!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52782) Fancy-boy válasza dik (#52780) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Majd sentinel kolléga kitálal róla. :D

(#52783) dik válasza Fancy-boy (#52782) üzenetére


dik
őstag

Már nagyon várom. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52784) hbala válasza sentinel (#52776) üzenetére


hbala
aktív tag

Ezzel én szépen megjártam. Hála egy nagyon segítőkész kollégának a forgalmazónál, sikerült beszámoltatni egy 2720-asba.

(#52785) dik válasza hbala (#52784) üzenetére


dik
őstag

Ajjaj... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52786) Fancy-boy válasza hbala (#52784) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 2720 jobb? :DDD

(#52787) hbala válasza Fancy-boy (#52786) üzenetére


hbala
aktív tag

Persze, sokkal. Szép kijelző, nagyon jó hangminőség, nagy betűk, gyors, erős akku.
Amit hiányolok, hogy aktív a flip és nem lehet inaktívvá tenni. Ami még zavaró, hogy a külső hangerőszabályozó gombokkal lehet a csengő hangerőt szabályozni és ez zsebben könnyen elnyomódik.

(#52788) dik válasza hbala (#52787) üzenetére


dik
őstag

Akkor sok baja nincs valóban.... ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52789) hbala válasza dik (#52788) üzenetére


hbala
aktív tag

Nekem, csak ez az egy, amit utoljára írtam. A flip annyira nem gáz, mert a hangerő le vagy fel egyszeri megnyomásával elnémul a csörgés, kétszerivel meg kinyomja a hívást.

(#52790) dik válasza hbala (#52789) üzenetére


dik
őstag

Ajjaj egyre jobb... ;] :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52791) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Szülőnek (apa) keresek karácsonyra nyomógombos, hagyományos kialakítású telefont (nem kinyitós, tolós)
Fontos hoy kellően nagy érezhető, gombjai legyenek, de nem "nagymama" telefont keresek.
Újat szeretnék venni, szolgáltató függetlent, 1 sim elég de nem baj ha 2 férőhelyes.
A fő felhasználás a telefonáslás csak, fontos a jó hangminőség.
Esetlegesen fotózásra van használva, a mostani egy fém házas sasmung, amiben 5 mp-es kamera van. Sajnos ilyet nem találtam, de ha már 3 mp-es lenne a fényképező az is elég lenne (tv/pc-ről nincsenek nézegetve a képek). Esetleg a 3G jó lenne, a jobb hangminőség miatt, illetve a kijelzőn lehessen nagyobbra állítani a betűmértet (pl. ahogy az s40-es Nokiákba lehetett).

Egyenlőre a Nokia 230-at néztem ki, de az emagon van sok nyomógombos telefon, de számomra tök ismeretlen márkák. Árban a ~20k, max 25k-ig nézelődök.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#52792) Fancy-boy válasza garga01 (#52791) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A mai nyomógombos készülékekben 2MP-nél megállt a tudomány. :)
Vannak ezek a félokos KaiOS rendszerű készülékek Wifi meg GPS. stb... van, de normális kamera az nincsen.
A Nokia 230 egy sorjás gagyi. Hiába a papírvékony fém hátlap.
A mostanki álNokiák közül a 800 Tough félig-meddig ajánlható, mert jó a hangminőség, de a kamerája annak is csak dísznek van.
Az Alcatel 3088X 4G készüléket mondanám, hogy érdemes kipróbálni: [link]
Külföldön jó véleményeket olvastam róla.
sentinel kolléga rendelt is belőle. Még várjuk a beszámolóját.

[ Szerkesztve ]

(#52793) Jenne


Jenne
senior tag

Ezt az Alcatel 3088X 4G telefont ezt lehet hazai forgalmazónál is megrendelni?
Egyébként az a Nokia 230 az tényleg nagyon primitív és gagyi érzetet keltett bennem is. Nagy csalódás a NOKIA név ismeretében és múltjával.
Napokban a MM-ban járva kézbe vettem, de .... inkább nem is írom le mit gondoltam akkor. Volt belőle sötétkék színű is, na az aztán meg végképp...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52794) garga01 válasza Fancy-boy (#52792) üzenetére


garga01
senior tag

A Mediaban megfogdostam egy 230-asat, annyira nem rossz azért. Legelább nagy betűméretre állítva jól olvasható. Ez az Alcatel nem lene rossz, mondjuk a wifi meg ezek teljesen feleslges akinek lenne, de sajnos telenor-os simhez kellene így ugrott.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#52795) Fancy-boy válasza garga01 (#52794) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem függetlenül árulja a Telekom.
Ha már a több százezres érintőseket sem korlátozza, akkor nem valószínű, hogy egy olcsó nyomógombos készüléket fog.
Egy hívást megér a dolog vagy személyesen megkérdezed őket.
Amennyiben mégis függő, akkor viszont ingyen függetlenítik.

[ Szerkesztve ]

(#52796) Jenne válasza garga01 (#52794) üzenetére


Jenne
senior tag

Próbálj meg rákérdezni a telekomnál, ha jársz egy ügyfélszolgálati irodánál, hogy ha veszel egy ilyen Alcatelt, akkor azt rögtön ki is tudják függetleníteni, vagy kell hozzá eltelnie egy bizonyos időnek? Hátha szerencséd lesz és azonnal ki is lehet függetleníteni.
[link]
Viszont most találtam rá erre! Lehet hogy mégis csak jó lesz az a telekomos telefon... [link]
Ha ez igaz.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52797) Fancy-boy válasza Jenne (#52796) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi, az utóbbit eddig nem olvastam. Ezek szerint már egyik készüléket sem korlátozza a Telekom.

[ Szerkesztve ]

(#52798) Jenne válasza Fancy-boy (#52797) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezt nem tudom (nem telekomos vagyok), mert én is csak most találtam rá erre, hogy próbáljak valahogy segíteni a fórumtársnak. Remélem nem tévedtem a linkkel és igaz amit írtak telekomosék. Mondjuk UPC-nél ha vennék bármilyen telefont, azok mind függetlenek, annak ellenére hogy van UPC mobil szolgáltatás is. Vagy már inkább UPC és Voda.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52800) garga01 válasza #40993792 (#52799) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi mindenkinek a javaslatokat, ezt úgy általánsosságban is tök jó tudni :)
Én eddig azt tudtam, hogy az 1 évnél régebben vásároltakat ingyen kell függetlenítsék.
Még keresgéltem napközben, és találtam egy ilyet [link] , googleban nagyrészt lenygel oldalakat találni róla, de ott dícsérik hogy telefonálásra nagyon jó. Még ez szóba jöhet, gondolkodok mi legyen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.