Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) Jenne


Jenne
senior tag

Közben azon gondolkodok, hogy ha én nem telekomos ügyfél, de szeretnék vásárolni valamelyik telekom ügyfélszolgálati irodában egy telefont, akkor ahhoz előfizetői szerződést is kell kötnöm? Telekomos leszek? [link]
Én a (független) telefonjaimat eddig sosem szolgáltatónál vásároltam.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52802) sentinel válasza Fancy-boy (#52792) üzenetére


sentinel
aktív tag

...még nem jött meg. Ha rossz lesz, megy is vissza :D
Amúgy én nem a Telekom shop-ban vettem, hanem egy másik magyar webshop-ban. A Telekom attól függtelenül hogy függetlenül árul (ahogy mondtátok) még a szoftverbe nem nyúlhat bele, hogy lecseréli a logót mondjuk Telekom-os logóra? Na az nem tetszene :DDD

(#52803) Fancy-boy válasza Jenne (#52801) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem ha listaáron vásárolsz, akkor nem leszel, mivel ahhoz nem tartozik előfizetés.

(#52804) Fancy-boy válasza sentinel (#52802) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Telekom attól függtelenül hogy függetlenül árul (ahogy mondtátok) még a szoftverbe nem nyúlhat bele, hogy lecseréli a logót mondjuk Telekom-os logóra?"

Ez ma már szerencsére nem divat. :))
Max akkor lehet ilyen, ha direkt a szolgáltatónak gyártanak egy készüléket.
Például Vodafone Smart E9.

[ Szerkesztve ]

(#52805) Fancy-boy válasza garga01 (#52800) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hogy még nehezebb legyen dönteni, a Telekomnál kapható a Mobiwire Oneida 4G: [link]
2.8"-es kijelző, Wifi, GPS, 4G.

[ Szerkesztve ]

(#52807) hbala válasza Fancy-boy (#52805) üzenetére


hbala
aktív tag

Na, ez eddig csak a Vodánál volt, drágábban.

(#52808) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Érintettük ezt a függetlenítés témát. Ha valaki tudja pontosan írja meg nekem.
Ha veszek használtan egy telefont ami Telenor függő, az ha beviszem az egyik telenor irodába akkor nekem azt ingyen kifüggetlenítik, vagy kell igazolnom, hogy az enyém, én vettem azt a telefont. Gondolom IMEI szám alapján vannak nyilvántartva a szolgáltatónál vásárolt és szolgáltató függő telefonok.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52810) Jenne válasza #40993792 (#52809) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.
Elnézést a hosszúra sikeredett hsz.-t.
Sajnos akkor jól sejtettem...
Mivel nem az én nevemen van a vásárolni kívánt használt telefon és a szerződés anno a mostani eladó nevére volt megkötve, így most az lenne a folyamata, hogy vagy a szerződést kötő személy a szükséges összes irattal együtt személesen intézi a kifüggetlenítést, (ezt Ő nem akarja, nincsen rá ideje... :DDD mint mondta) vagy elküld nekem egy adás-vételit a telefon mellé, az összes szükséges adattal , két hitelesített tanúval aláíratva, és én viszem ezekkel a papírokkal függetleníteni. Csak úgy, hogy bemegyek és kérem, minthogy nem én kötöttem anno arra telefonra a szerződést, azt nem lehet. (közben lebeszéltem a Telenor ügyfélszolgálattal is és valóban ez az útja)
Így sajnos felejtős lesz az a telefon. :O
Vagy elviszem egy GSM szervizbe és ott kifüggetlenítem utólag. Beszéltem szervizekkel is, és nagy esély van rá, hogy mivel szolgáltató függő (Telenoros) a készülék, a kikódolás után is ott marad a szolgáltató logója.
Válasz email a telefonos kérdésemre a Telenortól: Kollégáink ellenőrzik, hogy a készüléket a Telenornál vásárolták-e, és ha megfelel az azonosítás követelményeinek, a helyszínen elvégzik a korlátozás feloldását.Minden lakossági és üzleti ügyfél számára díjmentesen biztosítjuk a hálózati korlátozás feloldását, amennyiben a készüléket igazolható módon a Telenornál vásárolták, és (már) nem kapcsolódik hozzá élő hűségszerződés.A hálózati zár feloldás, úgynevezett függetlenítés mind feltöltőkártyás, mind előfizetéses tarifák esetében az igazolt ügyfél kérésére történik. Az Előfizetői Szerződéssel együtt vásárolt készülék hálózati zárának feloldása díjmentes, minden egyéb esetben (például listaáron, vagy mástól – akár adásvételi szerződéssel is – vásárolt készülék) 8 000 Ft-os díja van.
Vodánál ez 10.000 Ft. :O
Telekomnál nem találtam erre összeget, így azt gondolom, hogy ott ingyenes lehet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52811) Fancy-boy válasza hbala (#52807) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valóban, a Mobiwire készülékei eddig csak a Vodafone-nál voltak elérhetőek.
Engem is meglepett a dolog.

(#52812) Fancy-boy válasza Jenne (#52810) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"a kikódolás után is ott marad a szolgáltató logója."

Itt pontosan mire gondolsz? Attól még, hogy függetlenítenek egy telefont, a szolgáltató szoftvere marad a készüléken, tehát pl. bekapcsoláskor Telenor logo.
Ez csak szoftvercserével oldható meg.

(#52814) quailstorm válasza Jenne (#52810) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen a Telekomnál ingyenes, amennyiben tudnak biztosítani kódot. Bizonyos készülékekhez nem tudnak, pl. Sony Ericsssonhoz, Nokia 206-hoz, Motorolához.
Samsungokhoz viszont meglepően régiekhez is adnak.

(#52815) sentinel válasza sentinel (#52778) üzenetére


sentinel
aktív tag

Megjött ma az Alcatel 3088X 4G

Végül csak a Telekomtól jött, mert a másik webshop annyit bénázott hogy elálltam a megrendeléstől. Ezt tegnap megrendeltem és ma már meg is kaptam.

Ami viszont gáz, hogy nem megy a GPS-e. Viszem is vissza hétfőn és élek a 72 órás cserével!
Az Outlook kontaktok szinkronizációja is sz@r: csak 100 kontaktom importálja be! A Google féle az jó, de buta. Csak importálni lehet és van olyan buta hogy ha kétszer rányomsz akkor mindent duplikál.... Vicc. Szinkronizációra szerinten mód nincs, csak manuális import van!

Hangszórója elég dobozhang, nem tetszik.

Lezárás után tök sokáig még világít, nem is értem minek?!

Használható, de nekem kapásból csere. Ha a másik sem tudja beüzemelni a GPS-t magának, akkor el is állok az egésztől...

A legfrisebb KaiOS van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#52816) dik válasza sentinel (#52815) üzenetére


dik
őstag

Ez jól kezdődik. Kár érte nézegettem én is...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52817) Fancy-boy válasza sentinel (#52815) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi a beszámolót.Hát ez nem hangzik valami jól. Pedig az Alcatel olcsóbb nyomógombos készülékein egész jó a hangszóró / mikrofon páros.
Ha nem jön be, akkor ott van szintén a Telekomnál a Mobiwire Oneida 4G.
Jó nagy kijelzővel, GPS, stb...

[ Szerkesztve ]

(#52818) sentinel válasza Fancy-boy (#52817) üzenetére


sentinel
aktív tag

És ezzel a Mobilwire-van van már tapsztalat? KaiOS fut rajta?

[ Szerkesztve ]

(#52819) Fancy-boy válasza sentinel (#52818) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Még nincsen.
Nem KaiOS. Valami Android lite verzió.
Normál alkalmazásbolt nincs rajta, viszont az Aptoide működhet, ahonnan elég sok minden letölthető: [link]

"The MobiWire Oneida is very good at what it does. No additional apps or app store but Whatsapp is basically the Android version. Same as Facebook Lite. Everything else you do via the browser. You can't customise any shortcuts. The 8110 does more with the Google Maps (ideal for walking) YouTube and (spoken) assistant. Since my update battery is terrible."

A Nokia oldalán ment róla a diskurzus: [link]

(#52820) prsq válasza sentinel (#52818) üzenetére


prsq
tag

Nem. MyOS-t ír, bármi is legyen az.

Kérdezz. (Evett a kíváncsiság, vettem egy újat jófogáson olcsón.)
A Vodás SIM lockos, ezt már tudom. Sok időm nem volt vele még foglalkozni, de megnézem, amit meg tudok.

A két dolog, ami eddig nekem nem tetszik, az hogy semmilyen módom nem lehet testre szabni ikonokat/menüt, és hát a kijelző elég gyenge (halovány, fakó).

A fordítás hiányos. (Vicces, hogy a képernyőzárnál csúsztatás az alap, csakhogy ez nem érintőképernyős. Angolul viszont Simple lock. Ja...)

(#52821) Kecskeszak


Kecskeszak
újonc

Sziasztok!
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem szociológia szakára járok, következő félévben írom szakdolgozatom, aminek témája a nyomógombos telefont használók az információs társadalomban. Ehhez a kutatáshoz keresek alanyokat, akik vagy az okostelefon vélt negatív hatásai miatt nem tértek át ilyen típusú telefonra vagy korábban használtak okostelefont, de elegük lett belőle, emiatt váltottak vissza nyomógombosra. :))
Ha segítenétek nekem és ismertek ilyen embert vagy ti is ilyenek vagytok, akkor kérlek írjatok egy e-mailt a juard@hotmail.hu címre.
Köszönettel:
Simon Krisztián

(#52822) sentinel válasza Fancy-boy (#52819) üzenetére


sentinel
aktív tag

Na ma reggel beadtam egy Telekom üzletbe. Elálltam a vételtől... Lesz vagy 2 hét mire visszautalják az árát.
Nem tudtam kérni a 72 órás cserét, mert a kiscsaj szerint az csak az ottani üzletre él ahova bemegyek, ott meg nincs készleten ilyen telefon. Így muszáj voltam elállni a vásárlástól.
Hát ez van, kár hogy kifogtam egy rosszat. Remélem azért van akinek működik is a GPS-e, nem csak kamuból van benne Google Maps :) Te hol olvastál véleményt erről?

(#52823) prsq válasza Kecskeszak (#52821) üzenetére


prsq
tag

"az okostelefon vélt negatív hatásai miatt nem tértek át ilyen típusú telefonra"
"vagy korábban használtak okostelefont, de elegük lett belőle"

Egyik sem. Nem tértem át, maradtam. Is. Használtam, nem lett elegem, de telefonként szar, azt továbbra is fenntartom.
Mindent a helyén kell kezelni.
Az okostelefon nem telefon. Kvázi számítógép, amivel telefonálni is lehet.
Vélt negatív hatás: A Primo-mat kb. havonta töltöm. :-D
Nem kell félnem attól, hogy cserbenhagy, mint telefon.
Van okostelefonom is, azon keveset telefonálok, másra van. ;-)

Ne haragudj, de alany viszont nem szeretnék lenni.

(#52824) Dhampir válasza prsq (#52823) üzenetére


Dhampir
félisten

Primonál nálam 13 nap volt a maximum, ha jól emlékszem, de átlagosan 5 napot vagy akár többet is kibírt az akkumulátor.

(#52825) Jenne válasza Dhampir (#52824) üzenetére


Jenne
senior tag

A Primonál a Samsung S5610-re gondolsz?
Nekem ilyenem is van, átlagban a 9-10 napot könnyedén bírja a több éves akku. A másik Samsung, a C3322 (ez dual SIM-es) a Dual Stand-by állapot miatt egyidőben mindkettő SIM fent van állandóan a hálózaton, az is elmegy átlagosan 6-8 napot egy-egy töltéssel.

Okostelefonom (is) van sajnos, ajándékba kaptam másfél éve a szülinapomra, de köszöni szépen jól elvan a fiókban. Ezt időnként töltögetem és idén eddig kétszer használtam összesen. Banki ügyintézéshez. Akár fel is szögelhetném a falra képnek, a kijelző mérete miatt. :DDD Telefonálni ott van a másik kettő. Szépen elférnek az ingem zsebében. A okoskát meg sosem tudtam hova tegyem, mivel nem vagyok nőnemű, így kézitáskám sincs, hogy abba tartsam. :DDD Fényképezésre meg van egy Canon gépem.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52826) Dhampir válasza Jenne (#52825) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, az S5610-re. :K

(#52827) Fancy-boy válasza sentinel (#52822) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Te hol olvastál véleményt erről?"

Az Alcatelről és a Mobilwireről is külföldi véleményeket olvastam.

(#52828) sentinel válasza Fancy-boy (#52827) üzenetére


sentinel
aktív tag

Oké, de hol?

Mobilwire-re nem érdekel, rosszat írtak róla. Az Energizer-ről is. Külföldi lapokon olvastam.

De az Alcatel-ről semmit nem találtam. Én biztos kifogtam egy rosszat, ezért rendeltem egy másikat. Ha ez is rossz akkor elfelejtem! Majd beszámolok Nektek.
De ájfón mellé kelle egy nyomogombos félbuta is... nekem szerintem a Nokia 8110 kellene, banánforma és lecsúszó billenytűzet takaró nélkül... kár hogy nem csinálnak ilyet!

(#52829) Dhampir válasza sentinel (#52828) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz telefon a 8110 4G, még ha nem is hibátlan a KaiOS. :K

(#52830) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok!

71 éves anyukámnak vennék egy hagyományos mobilt.

Keret max 20.000
Rosszul lát, fontos a nagy kijelző, a könnyen leolvasható számok, gombok, a könnyű kezelhetőség.
SMS-t sosem ír, CSAK telefonálásra kell.
Bírja jól az akksija.
Újban gondolkodom, ami sokáig kiszolgálja.
Kártyafüggetlen legyen, de egyébiránt 20-as száma van.
Márka nem számít.

Nagyjából ennyi. Köszönöm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#52831) Dhampir válasza Dhampir (#52829) üzenetére


Dhampir
félisten

Még annyit a 8110-hez, hogy én elég gyakran megnyomtam más gombot is szövegbevitel közben, mint amit szerettem volna.

(#52832) Fancy-boy válasza sentinel (#52828) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Oké, de hol?"

Itt: [link]

"banánforma és lecsúszó billenytűzet takaró nélkül"

Úgy hívják, hogy Nokia 800 Tough. :D

Mondok még egy típust. Bár kicsit nagyifon kinézete van.
EVOLVEO EasyPhone AD EP-900: [link]
Wifi, GPS, 2.8" Érintőkijelző, Töltőállvány, DualSIM, 3G
Android operációs rendszer ( Van Google Play is)

[ Szerkesztve ]

(#52833) sentinel válasza Fancy-boy (#52832) üzenetére


sentinel
aktív tag

Köszi, de Nokia ritka ronda, na meg ez is. Még az Alcatel valahogy kinéz. Ma valamikor megkapom, majd megírom ennek is rossz-e a GPS része vagy nem. Amúgy navigálni úgysem fog... mert azt nem tudja. Olvastam a hozzászólásokat amit adtál, hát egy fokkal jobb mint az Energizrr-é :) Reméljük jövőre jönnek jó kis fícsőrfónok...

[ Szerkesztve ]

(#52834) KisXaraX


KisXaraX
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nagymamámnak keresek nyomógombos telefont, neki viszont a füle már nem a régi, szóval szempont lenne, hogy a készülék hangszórója (kihangosítás nélkül) hangos legyen (átlaghoz képest legalább 25-30%-al).
Ebben tudnátok esetleg tanácsot adni, lehetőleg 15-20 ezer forint körül?
Előre is köszönöm!

Nem vagyok tipikus újonc!!

(#52835) vg


vg
addikt

Tudtok olyan telefont mondani, ami relatíve hangos? Mert ami most van Nokia (nem tudom a típust, de pár hónapos, kb 7e volt MM-ben), nagyon halk, utcán már nem hallom. Olyan kéne ami hangos.

(#52836) sentinel válasza vg (#52835) üzenetére


sentinel
aktív tag

Igen. Amit most vettem Alcatel 3088x. Az biztos hogy jó hangos. Még legkisebben is kissé hangos nekem.

Viszont: ma megkaptam a másik ilyen készüléket. Hát ezen sem megy a GPS... egyszerűen a google maps csak keresi és keresi a saját pozíciót. Úgy látszik ennek a készüléknek ez egy gyenge pontja. Mondhatjuk csak dísznek van benne a GPS!

Most nem tudom mit csináljak. Vigyem-e ezt is vissza és álljak el ettől is... Viszont telefonálásra jó. Gmail kontaktok importálása megy. Kissé eldugva de megtaláltam hogy számokhoz külön csengőhangot hol is kell állítani. Hangos, a beszés és a csörgés is. Engem is jól hallanak.

Remélem segítek ezzel másoknak is. Ezt talán megtartom, de tuti hogy jelzem az Alcatelnek ezt a GPS bajt...

(#52838) sentinel válasza #40993792 (#52837) üzenetére


sentinel
aktív tag

Igen, csak bosszant hogy ezzel hirdetik. Kétlem hogy egy új KaiOS verzió az javítana ezen. Most amúgy 2.5.1.1 van rajta, ami tudtommal a legfrisebb. Na meg a szoftver frissítésre is azt írja hogy naprakész.

(#52840) Fancy-boy válasza vg (#52835) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Alcatel 2003: [link]

(#52841) Fancy-boy válasza sentinel (#52836) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg érdemes várni egy frissítést hátha megoldja vagy az Alcatel javasol valami varázslatot. :))
Mindenesetre ezzel valóban sokat segítesz másoknak, mert így nem mondható ajánlottnak.
Ha már van benne, akkor működjön is.

[ Szerkesztve ]

(#52842) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok,

újabb tapasztalatok az Alcatel 3088X-el:

Pozitív:
- rejtett wifire elsőre nehézkesen kapcsolódott, de utána már ha ismer több wifi hálózatot akkor jól csatlakozik. Szakadást nem tapasztaltam
- Internet megosztás (hotspot) zsírul működik azt hiszem ez sokaknak jól jöhet menet közben, főleg hogy ismeri a 4G-t is a készülék...
- Sikerül betennem egyedi (és régi készüléken használt) "aac" kiterjesztésú csengőhangokat.
- USB fájlmegosztás ha engedélyezve van, jól működik a kábelen
- nagyon jó hangerő (már már nekem kissé hangos is a legkisebben) és engem is jól hallanak.
- jó fogása van, a hátlap és az élek kifejezetten kellemes fogásúak a mindennapi használatban
- gyorsan lehet a főképernyőn a fel gombokkal előhozni a gyors menüt (wifi, mobilnet, bluetooth, zseblámpa fényerő, hang, repülő mód)
- Google kontaktok szinkronizálása megy egy gmail fiókról

Negatív:
- nem tudtam az sms/figyelmeztető hangokat lecserélni benne! Egyszerűen nem adja sehol fel mint a normál csengőhangnál hogy ki tudjam választani
- borzasztó lassú telefonkönyv keresés :( Talán ez a legfájóbb. Egyszerűen gépelnéd sorban a betűket mint a régi Nokián és alul frissít csíkban, majd azt veszed észre hogy amit begépeltél betű eltűnt! Rohadt idegesítő. Tanulság: várni kell míg alul befrissít és utána gépelni betűt, de így meg rohadt lassú a keresés és bosszantó...
- GPS nem megy, de ezt már írtam előzőleg. Útvonalterv ettől függetlenül működik nettel, csak szerencsétlen nem tudja hol vagy
- ez a második készülék nálam aminek rossza a GPS-e
- 5-ös gombra nem lehet gyorshívást tenni, mert az a zseblámpát kapcsolja be.
- Outlook szinkronizálására nekem csak 100 számot hoz le, többet nem
- Ha törlöm a kontaktokat és újra beimportálom (megjegyzi honnan volt előzőleg), akkor elveszik minden gyorshívás. Talán ez logikus, de meg lehetett volna úgy is írni a szoftvert, hogy észrevegye hogy ugyanaz a név és telefonszám, akkor nem kell újra egyesével felvenni.
- nekem lassú a telefon feloldás a csillag hosszan nyomásával, Nokián ez jóval gyorsabb volt a két billenytű egymás után megnyomásával
- sokáig világít feleslegesen lezárás után. Mi értelme ennek? Nem lehet állítani

És ami se nem pozitív és negatív:
a gyorshívások nem úgy működnek mint a régi Nokiákon, hogy szám és hívógomb, hanem itt hosszan kell nyomni a számot és ha be van állítva, akkor hívja. Megszokást ígényel szerintem csak.

(#52843) sentinel válasza sentinel (#52842) üzenetére


sentinel
aktív tag

a fenti GPS hiba jelezve az Alcatel felé, ticket megnyitva rá. Ha már hidetik hogy van benne és 2 zsír új készüléken sem működik, akkor magyarázzák meg hol a hiba...

(#52844) Fancy-boy válasza sentinel (#52842) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A telefonkönyv nem a szinkronizálás miatt lassú?
Legalábbis a Nokia 800 Tough topicban erre írtak megoldást:

"Telefonkönyvben a valamelyik névjegyen állva jobb oldali gomb-opciók. ott beállítások, aztán lemész a fiókokig és a beállított gmail fiókodra állva navi gomb közepe. Ott lesz 2 opció A fiókhoz tartozó névjegyek szinkronizálásából vedd ki a pipát. Így csak 1-2 másodperc, mire kereshetsz a névjegyek között."

[ Szerkesztve ]

(#52845) sentinel válasza Fancy-boy (#52844) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nem, mert ebben nincs szinkronizálás, csak import!
Sehol nem találni olyat. Ezt is fel lehet írni negatívnak!
Ha létrehozok a telon egy névjegyet, a weben belépve nem látszik...
Nincs is ilyen menu ott amit írsz sajnos.

(#52846) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok,
újabb tapasztalatok az Alcatel 3088X-el (JAVÍTVA):

Pozitív:
- rejtett wifire elsőre nehézkesen kapcsolódott, de utána már ha ismer több wifi hálózatot akkor jól csatlakozik. Szakadást nem tapasztaltam
- Internet megosztás (hotspot) zsírul működik azt hiszem ez sokaknak jól jöhet menet közben, főleg hogy ismeri a 4G-t is a készülék...
- Sikerül betennem egyedi (és régi készüléken használt) "aac" kiterjesztésú csengőhangokat.
- USB fájlmegosztás ha engedélyezve van, jól működik a kábelen
- nagyon jó hangerő (már már nekem kissé hangos is a legkisebben) és engem is jól hallanak.
- jó fogása van, a hátlap és az élek kifejezetten kellemes fogásúak a mindennapi használatban
- gyorsan lehet a főképernyőn a fel gombokkal előhozni a gyors menüt (wifi, mobilnet, bluetooth, zseblámpa fényerő, hang, repülő mód)
- Google kontaktok importálása megy egy gmail fiókról, de csak az import

Negatív:
- nem tudtam az sms/figyelmeztető hangokat lecserélni benne! Egyszerűen nem adja sehol fel mint a normál csengőhangnál hogy ki tudjam választani
- borzasztó lassú telefonkönyv keresés :( Talán ez a legfájóbb. Egyszerűen gépelnéd sorban a betűket mint a régi Nokián és alul frissít csíkban, majd azt veszed észre hogy amit begépeltél betű eltűnt! Rohadt idegesítő. Tanulság: várni kell míg alul befrissít és utána gépelni betűt, de így meg rohadt lassú a keresés és bosszantó... kb 500 kontaktom van már csak, régi nem hasznátakat most töröltem, 700+ volt.
- GPS nem megy, de ezt már írtam előzőleg. Útvonalterv ettől függetlenül működik nettel, csak szerencsétlen nem tudja hol vagy. Alcatelnek bejelentve, support ticket van róla. Reagálniuk kell rá.
- ez a második készülék nálam aminek rossza a GPS-e
- 5-ös gombra nem lehet gyorshívást tenni, mert az a zseblámpát kapcsolja be.
- Outlook szinkronizálására nekem csak 100 számot hoz le, többet nem
- Ha törlöm a kontaktokat és újra beimportálom (megjegyzi honnan volt előzőleg), akkor elveszik minden gyorshívás. Talán ez logikus, de meg lehetett volna úgy is írni a szoftvert, hogy észrevegye hogy ugyanaz a név és telefonszám, akkor nem kell újra egyesével felvenni.
- nekem lassú a telefon feloldás a csillag hosszan nyomásával, Nokián ez jóval gyorsabb volt a két billenytű egymás után megnyomásával
- sokáig világít feleslegesen lezárás után. Mi értelme ennek? Nem lehet állítani
- Google kontakt szinkronizáció már nem megy, nincs ilyen menu! Ráadásul ha kétszer nyomok rá, akkor dupláz minden számot! Ezt is megírhatták volna jobban.
- most fedeztem fel: hívás közben lezár a billentyűzet, tehát oldhatod fel a telefont a hívás után. Ez sem megszokott dolog, bár lehet valakit ez nem zavar

És ami se nem pozitív és negatív:
a gyorshívások nem úgy működnek mint a régi Nokiákon, hogy szám és hívógomb, hanem itt hosszan kell nyomni a számot és ha be van állítva, akkor hívja. Megszokást ígényel szerintem csak.

[ Szerkesztve ]

(#52847) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudtok még egy itthoni boltot ahol lehet kapni Beafon SL470 kihajthatós telefont?
Vagy mi az ami ajánlott kihajthatósba? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52848) Fancy-boy válasza sentinel (#52845) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ebből gondoltam, hogy megy: "Google kontaktok szinkronizálása megy egy gmail fiókról"
A frissített írásodban, azt írod, hogy már nem megy, de a pozitívumok között még mindig szerepel az először írt észrevételed, így a kettő üti egymást.
Mindenesetre érdekes, mert a Nokia 800 Tough is KaiOS rendszert használ.

[ Szerkesztve ]

(#52849) sentinel válasza Fancy-boy (#52848) üzenetére


sentinel
aktív tag

Bocsi, azt már nem tudtam javítani!
A másiknál már nem szinkronizáció van, hanem import. Tehát nem üti egymást.

UPDATE!
Felhívott az Alcatel! Romániából... még nincs náluk ez a készülék, nem tudják teszteni, de foglalkoznak vele! Meglepődtem, de tök jó!
Először azt mondta próbáljam letölteni a térképet és hátha úgy megy, ezt kapta instrukciónak.
Nos 20 perc után abbahagytuk (folyamatos call vele másik telón, közben csináltam amit mondott), nem ment! Így még mindig náluk pattog a labda, de legalább foglalkoznak vele...

Olyan új a készülék, hogy a support még nem is látta, de érdekük hogy menjen a usereknek :D

[ Szerkesztve ]

(#52850) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Ruggear RG160-as telót használ valaki? Nem akarok netezni, viszont jó lenne, ha 1-2 alkalmazást tudnék rá telepíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.