Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54000) üzenetére

Kicsit fura ez az átlátszó csomagolás :(
Amúgy köszönöm az infót , várom a hosszútávú tapasztalaidat vele kapcsolatban. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54002) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#54001) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már egy ideje ilyen csomagolást használ a HMD. Lásd 3310 vagy 8110.
Egyébként valóban fura. Mintha a céllövöldében nyert játéktelefonokat árulnák. :))

Szívesen, de további tapasztalat nem lesz. :DDD
Miután kiderült, hogy nincsen se Wifi se GPS, elment tőle a kedvem.
Meg egyébként sem egy nagy eresztés. A név megcsúfolása.
Kb. egy 5.000 Ft-os telefon szintjén van az egész és képesek 20.000 Ft fölötti összeget kérni érte csak azért mert Nokia és 6310.
Az anyaghasználat is silány. Gagyi plasztik, a gombok rossz nyomáspontúak, a csengőhangok max hangerőn torzítanak.
Komolyan mondom, amikor a Nokia a csúcson volt és a kínaiak nyakra főre másolták a telefonjaikat, azok jobb minőségűek voltak, mint amit most a HMD lerak az asztalra.
Még a mobilaréna is tesztelt annak idején egy-két másolatot.

Amikor jeleztem a HMD ügyfélszolgálatának a problémát, azt sem értették hogy mi van.
Kérdezik, hol láttam feltüntetve a Wifi és GPS meglétét mert ők ilyet nem találnak.
Csak a saját weboldalukat kellene megnézniük. Az angol és német oldalakon továbbra is ott van, hogy Wifi képes...

[ Szerkesztve ]

(#54003) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54002) üzenetére

Hát mit is mondhatnék .... HMD .. :DD
Nokia 8000 esetében is mikor ezt a csomagolást tapasztaltam .... nagyon-nagyon olcsó János faling kapja el az embert .... fura na. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54004) hbala válasza Fancy-boy (#54002) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszi az infókat! Ki is ábrándultam :( Le is tettem róla.
Remélem elküldted nekik a linkeket, kíváncsi vagyok mit szólnak.

(#54005) Fancy-boy válasza hbala (#54004) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jó döntés.
Szóltam nekik, erre az ügyfélszolgálat válasza:

"Nokia 6310 is a feature phone with S30+ Software Platform. ​ It does not have WiFi or GPS. Could you please share with me where exactly did you read this information? I couldn't find it in our official web site https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-6310?sku=16POSE01A06
If possible send me photos, so I can investigate the situation for you. "

:DD

Ezek után küldtem nekik egy képernyőmentést és pirossal bekarikáztam, hogy mit kell nézniük. :))

Utána már ez jött:

"Thank you for the provided information. ​
I understand how unpleasant is this situation for you and I will immediately inform the relative department about the misunderstanding."

[ Szerkesztve ]

(#54006) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54005) üzenetére

És úgy sem változik semmi ... :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54007) BestofJAVA válasza Luck Dragon (#54003) üzenetére


BestofJAVA
tag

A nokiás külső adja el...
Annyira nem fájlalom a dobozt, hiszen tökmindegy...
A doboz olyan lényegtelen, hogy nem értem, minek pazarol rá a Mobilarena a tesztekben egy bekezdést, rögtön a legelején. Hevenyen véleményezik is, emóciókat fűznek hozzá, stb. Mondjuk, ha annyira fontos valakinek, akkor is bőven elég lenne róla egy fotó. Kár szaporítani a szót ilyen mellékes dolog miatt.
Az se számítana, ha reklámszatyorban adnák...
Nem a dobozt fogod használni. Nagyobb baj, ha a telefont se lehet...

Az is érdekes, amikor hosszasan elemzi, hogy az ő tenyerében hogy áll, és az milyen érzés. Pedig az olvasó fontosabb, és egyetlen olvasó se hordja az ő tenyerét.
A szubjektív dolgokról, mint szín, lekerekített sarkok vagy szögletesek, ez mind ízlés dolga, és nem szorul minősítésre.

[ Szerkesztve ]

(#54008) sunny1


sunny1
csendes tag

Sziasztok!
Édesanyámnak keresek telefont,egy a lényeg csak FEHÉR színű lehet,más nem jöhet szóba.
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#54009) Luck Dragon válasza sunny1 (#54008) üzenetére

Ha csak alap dolgokra kell akkor ebben találsz fehér színt:
-myPhone 6310
-myPhone Classic 2G
-Maxcom MM136
-Nokia 230 (Szerintem ezt válaszd )
-Nokia 3310

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54010) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#54006) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Lehet gyorsan legyártanak egy második szériát, amibe raknak. :DDD
Az lesz a 6310i. :DD :))

(#54011) Fancy-boy válasza BestofJAVA (#54007) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pedig a doboz igenis fontos. A csomagolás.
Ha ránézel, megfogod, rögtön megvan az első benyomás a gyártóról.
Mégiscsak azt látod először, mielőtt hozzáférsz a telefonhoz.

Jól nézne ki, ha egy márkás órát, mondjuk egy Rolexet halas szatyorban adnának oda az ügyfélnek. :DD
Azt mindenesetre jó tudni, hogy nálad nem létezne marketingosztály. Sok pénzt megspórolna a céged. :DDD
Emlékszem amikor megjelent az iPhone a kis ötletes dobozkájával, utána mennyi gyártó átvette. Pl. a Lumia sorozat

Abban egyetértek, hogy a Mobilarénás tesztek hagynak kívánni valót maguk után.
Mondjuk engem már annyira nem érdekel, mert a nyomógombos készülékeket nem igazán tesztelik. A sokadik lepénykészülékről szóló cikk meg nem igazán mozgat meg.

[ Szerkesztve ]

(#54012) BigBear


BigBear
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Idős szüleimnek kellene egy telefon.
Lehetőleg új.
Ár: max. 20e, de mehet picit feljebb, ha érdemes.
Hagyományos telefon, semmiféle extra funkció nem kell.
Telefonálni kell.
A lényeg: lehetőleg nagy méret, nagy gombokkal (brutál szafaládé ujjakhoz), nagy, olvasható kijelzővel. (Felbontás, szín nem érdekel, nem számít.) Ami nagyon fontos: jó minőségű, HANGOS legyen a beszéd ill. a kihangosító hangszóró és a csengetés is, mert sajnos a hallásuk nem az igazi. Nem feltétel, de ha van közvetlen tárcsagomb, az előny. Dokkoló szintén jó, de nem feltétel.

Most vettem egy Maxcom MM720BB-t, ami a fentiek 90%-át teljesíti, de sajnos a hangszórója kritikán aluli. Rossz minőségű és halk is, úgyhogy megy vissza.

Jelenleg egy régi egyszerű Nokia van, ami végülis jó lenne, de kicsit kicsi és kicsik a gombjai (édesapám képes 3 gombot lenyomni egyszerre rajta), de a beszéd hangereje és a csengetés is jó. De sajnos az idő eljárt felette, a töltője, akkuja halódik, kissé odavan az egész telefon is.

[ Szerkesztve ]

(#54013) Luck Dragon válasza BigBear (#54012) üzenetére

Nokia 230 ajánlanám . Ott a menü nagy betűi eleget tesznek , hangminőséggel sincs gond.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54014) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54010) üzenetére

Hát a mai világban soha nem lehet tudni :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54015) hbala válasza Fancy-boy (#54005) üzenetére


hbala
aktív tag

Bullshit :(

(#54016) Fancy-boy válasza hbala (#54015) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jah, és azóta sem módosították az oldalukat. :DDD
Mondtam nekik, hogy ezek után állják a visszaküldés költségét, mert ez a vásárlók megtévesztése. Erre még nem reagáltak.

[ Szerkesztve ]

(#54017) Fancy-boy válasza BigBear (#54012) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha mégis emelnél a kereten, akkor ezen érdemes elgondolkodnod: [link]
GEEMARC CL 8360 mobiltelefon

- Nagyothallók, gyengénlátók, egyedül élő idősek számára.
- SOS gombbal és előre beállítható segélyhívó számokkal.
- Hallókészülék kompatibilis (M4/T4)
- A Boost funkcióval akár 35 dB-lel is hangosítható a hívó fél hangereje
- Állítható hangszín: akár 10dB
- Kihangosítható
- A kihangosító 7 hangerőfokozatban állítható
- Beszélő billentyűzet 13 nyelv: angol, francia, spanyol, dán, lengyel, portugál, olasz, német, norvég, holland, finn, magyar, svéd

[ Szerkesztve ]

(#54018) Fancy-boy válasza BigBear (#54012) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Nokia 230-al kapcsolatban azt érdemes figyelmbe venni, hogy:

- Viszonylag lassú
- A gombok egy síkban vannak, nem érezhetőek.
- A Selfie kamera gyors gombja nem változtatható, így esélyes a véletlen benyomódás.
- Tele van pakolva szeméttel. ( mindenféle felesleges alkalmazás )
- A menü sokikonos, bonyolult. Bár állítható listás nézet is.
- A mobilaréna teszt szerint pedig: "A hangminőség átlagos, a beszédhangszóró hangosan, de csak közepes tisztasággal szólal meg"

[ Szerkesztve ]

(#54019) BigBear


BigBear
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek. A 230-at néztük, sajnos a billentyűzet miatt nem jó. A négyirányú gomb miatt meg teljesen kiesik.
A Geemarc leírása jó, de brutális ára van. Rákerestem, németeknél 50 Eur környékén találtam.
Hm... annyiért elgondolkodtató.
Szerk: ez viszont aggasztó: "MIC/sound transfer is terrible". Ilyen véleményt többet is találtam. Ez volt a Maxcommal is. Ehhhhhh...
Nézegettem közben én is, a Beafon telefonokat ismeri valaki? MM-ban van sok, elérhető áron.

[ Szerkesztve ]

(#54020) Luck Dragon válasza BigBear (#54019) üzenetére

Erről a márkáról többször irt Fancy-boy kolléga a topicban [link]

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54021) hbala válasza Fancy-boy (#54016) üzenetére


hbala
aktív tag

Sajnos ez a Nokia már nem az a Nokia :(

(#54022) Hege1234 válasza BigBear (#54019) üzenetére


Hege1234
addikt

papámnak most lett cserélve egy hasonló, maxconn rettenet..(822BB)

ez lett helyette doro 1370 (van youtube teszt is)
nézd meg, mert vannak rajta kisebb gombok is de nem kötelező használni őket
érthető menü van, ami nem kell a menübe azokat ki lehet kapcsolni
hangos, egy gomb, a jobb legfelső a kihangosító hívás közbe

(#54023) Amerigo57 válasza Fancy-boy (#53829) üzenetére


Amerigo57
őstag

Fancy-boy .

Ajánlottad a két készüléket ütésállóság szempontjából. Te melyik mellett döntenél ?

Caterpillar B40 Dual vs Energizer Hardcase H280S ?

Válaszod előre is köszönöm.

(#54024) Fancy-boy válasza Amerigo57 (#54023) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben az ütésállóság a legfontosabb akkor:
A CAT B40 strapabíróbb, amennyiben a gyárilag leírtakat valóban tudja, tehát nem csak papíron képes rá. ( tovább bírja a vizes körülményeket és magasabbról is túléli a betonra ejtést )
Az Energizer H280S KaiOS rendszert futtat, tehát tud okos dolgokat, van benne GPS, Wifi, nagyobb kijelző. Viszont brutál nehéz: 256 gramm és a KaiOS miatt valószínűsítem, hogy a B40 gyorsabban működik.

B40 videóbemutató: [link]
H280S videóbemutató: [link]

Remélem sikerül választanod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54025) BigBear válasza Hege1234 (#54022) üzenetére


BigBear
senior tag

Köszönöm szépen, megnézem.

(#54026) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54024) üzenetére

Energizer esetében mennyire menő már hogy a Pac-man játék rajta van. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54027) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#54026) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Úgy látom Te minden apró részletre odafigyelsz. :))
Egyébként valóban cool. :K

(#54028) Fancy-boy válasza BigBear (#54019) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Beafon kinyithatós modellekről van fórum tapasztalat. Jó márka. Ne legyen megtévesztő a neve. :D
De gondolom téged a hagyományos kialakítású SL250 modell érdekelne elsősorban.
Külföldi vélemények alapján is ajánlott: [link]

(#54029) Fancy-boy válasza hbala (#54021) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyszer csak lejár a licencszerződés vagy csődbe mennek. :DDD

(#54030) BigBear válasza Fancy-boy (#54028) üzenetére


BigBear
senior tag

Igen, hagyományos kellene. Ez a 250-es, vagy esetleg az ajánlott Doro jó lehet. Megnézem a jövő héten.

(#54031) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54027) üzenetére

:B :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54032) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#54028) üzenetére

Most végignézte a kínálatunkat és kérdem én ez miért nincs kishazánkban ? —> [link]

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54033) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem egy Nokia 108-at Németországból. Hogyan lehet erre magyar nyelvű menüt tenni?
Lehet-e egyáltalán?

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54034) Luck Dragon válasza macilaci78 (#54033) üzenetére

Ha alapból nem rendelkezik vele , akkor szerintem esélytelen :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54035) macilaci78 válasza Luck Dragon (#54034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gugliztam kicsit, a forgalmazás helye szerinti firmware tartalmazza a nyelvi lehetőségeket. Tehát egy firmware frissítés, csere megoldás elméletileg.
Viszont a készülék még nem rendelkezik USB porttal, tehát a régi vágású speciális adatkábeles megoldással lehet számítógépre kötni.
Esetleg ha valami rejtett szervizmenün keresztül a microSD-kártyáról meg tudja oldani magának.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54036) quailstorm válasza macilaci78 (#54035) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Chinese Miracle box vagy Infinity BEST box kell hozzá.
Csak sufni GSM, ahol még tényleg értenek is valamihez.

(#54037) macilaci78 válasza quailstorm (#54036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudsz ilyet ajánlani? Szeged, Békés megye, esetleg Budapest. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54038) Luck Dragon

Nokia 8000 4G ,MA tesztje. [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54039) quailstorm válasza macilaci78 (#54037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mobilpont Szeged elvileg, ott kell, hogy legyen box, dolgozott ott ismerősöm.
Centrum GSM-ben is volt box még sok évvel ezelőtt, de ott van esély, hogy történik valami kellemetlen a készülékkel, mert nem igazán figyelnek oda.
És még esetleg a Telmann bt.

(#54040) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#54032) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az elődje volt már nálam az SL820: [link]
Ez hasonló, csak látom feltúrbózták 1-2 dologban.
A 8 megapixeles autofocussal rendelkező kamera jól hangzik.
Külföldi vélemények alapján nem lenne rossz készülék, de az akksi gatya benne.
Az SL820-at is úgy kellett Németországból hozatni, szerintem ez se fog megjelenni nálunk.
Pedig ezeket kéne nyomatni, a KaiOS HMD gagyik helyett.

[ Szerkesztve ]

(#54041) looser


looser
addikt

Strapatelókat nézegettem és azonnal szembejött a Nokia 800 Tough; ami érdekes (a link ezért mutat oda), a vélemények, ahol dícséret van, ott 103 feltartott ujj van, ahol pedig nem dícsérik, ott szintén pont 103, de lefelé tartott. Tuti véletlen :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#54042) Luck Dragon válasza looser (#54041) üzenetére

Részemről ha strapa akkor Evolveo StrongPhone sorozata a nyerő , legalábbis mostanában .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54043) looser válasza Luck Dragon (#54042) üzenetére


looser
addikt

Feleannyiba kerül, kisebb, ips-es és nincs os. Jól hangzik, köszi! Két kérdésem is lenne: a nagyobb (500+) névjegylistánál belassul ő is? Van hasonló felszereltségű telefonom (xperia mini), ott nem emlékszem lassulásra, bár maga a rendszer sem volt fürge. A másik, hogy vannak sztorik olyanokról, akik okosról váltottak vissza hagyományosra? Mik a tapasztalatok, mi hiányzik leginkább?
Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#54044) Luck Dragon válasza looser (#54043) üzenetére

Ha jól emlékszem ehhez a készülékhez amiről szó esik az a Z4. Itt valaki egyszer írta ,hogy 100 névjegyszik társítható, de ennek utána kellene nézni a hivatalos oldalán.

"A másik, hogy vannak sztorik olyanokról, akik okosról váltottak vissza hagyományosra? Mik a tapasztalatok, mi hiányzik leginkább?
Köszi & üdv :R"

Hú ez nagyon egyén függő , kinek mi hiányzik. Egy biztos ,hogy minden ami közösségi applikáción élő és függő egyéneknek nem ajánlott. Interneten való böngészés szintén zenész.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#54045) macilaci78 válasza looser (#54043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amihez az okostelefonon hozzászoktam és hiányozna: google névjegyzék, mobilnet.
Névjegyzék: sok esetben lakcím és más személyes adatok is meg vannak adva, illetve kb 2,5k névjegyem van. Ennyit bepötyögni nincs türelmem, még ha a céges kontaktokat el is hagyom.
Mobilnet: első sorban navigáció és kommunikáció okán hiányozna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54046) Fancy-boy válasza looser (#54043) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Z4 esetében a mobilarénás tesztben benne van, hogy: "Tárolható névjegyek, 100 darab."
Teszt: [link]

Illetve a véleményeknél két felhasználó is megemlíti ezt a korlátozást: [link]

(#54047) Fancy-boy válasza looser (#54041) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ütésállókból amit érdemes még megsasolni az a CAT B40: [link]
Illetve az Energizer H280S: [link]

(#54048) looser


looser
addikt

Mindenkinek köszönöm a válaszát, de egyelőre tényleg csak nézegettem és csak a - feltehetőleg - kamu értékelések miatt írtam ide. Bár pár éve már elkapott a szíj a Nokia banán miatt, de arról is letettem. Emlékeim szerint arra is fejlesztettek később valamit a gyári rendszer helyett, amivel kissé gördülékenyebb lett a telefon. A 6300-at imádtam, az volt az utolsó az xperia mini előtt; mondjuk az eléggé zavarbaejtő volt, amikor betelt a memória épp egy naptárbejegyzésnél :-)
Szóval még barátkozom a gondolattal, köszönöm :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#54049) New Hewkas


New Hewkas
csendes tag

Sziasztok, újra itt!

Sajnos, (többé-kevésbé) szeretett Xiaomi Qin 1S-emnek, így három év után felpúposodott az akksija, ma voltam egy Mi szervizben, azt mondták, hogy nem tudnak hozzá új akkut szerezni és sajnos az internetet felütve én sem kimondottan jártam sikerrel. (Esetleg, más hátha sikerrel jár? :F :U )

Úgyhogy, el kezdtem kacsintgatni( ;) ) egy új, okos funkciókkal ellátott klasszikus kialakítású készülék irányába. Mit tudtuk ajánlani a témában?

-Próbáljunk 10-20.000 forint között maradni, bár a piacszűke miatt mindenre nyitott vagyok.
-Wi-Fi és Hotspot funkció mindenféleképpen kellene - a Qin 1s-t is csak úgy használtam, -a telefonáláson kívül-, bevált.

Eddig, amiket találtam: KaiOS-os telefonok aka. Energizer csapat, Nokia 8110 4G, Allview M9 Join>>>ennek az elődjével, az M9 Connecttel már volt dolgom, kicsit lassúnak nehézkesnek észleltem, ezért is váltottam egy év után a Xiaomi-re (meg van még az is, csak abban nincs hotspot funkció)
Megmondom őszintén, vevő lennék egy banánra is, annak ellenére, hogy anno megjelenésekor nem volt tőle elragadtatva a szakma, bár az Energizer E241S-nél egy felhasználó azt írta, utóbbi gyorsabb, a Fan-boy által feljebb említett H280S-től pedig az ára riaszt vissza, valahogy nem érzem úgy, hogy egy klasszikus telefon ma megérne annyit...

(#54050) New Hewkas válasza Fancy-boy (#53872) üzenetére


New Hewkas
csendes tag

Ó visszahozták gyerekkorom telefonját is, az 5310 XpressMusc-ot (harmadjára?) és nem voltak képesek bele Wi-Fit ,meg egyéb jóságokat rakni, de miért?! :((( Ó, meg van itt még 4G-s 8000, meg 6300 is. Mennyire érnék meg ezek, (főként a 8000)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.