Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#53846) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs javítottam. :D

Samsung Galaxy A54

(#53852) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#53851) üzenetére

:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53853) ph2012


ph2012
senior tag

A Nokia 6300 4G-nek mennyi a készenléti ideje? Nem a gyári adatra vagyok kiváncsi. Köszi.

(#53854) Nargroth válasza Harbinger85 (#53835) üzenetére


Nargroth
újonc

Szia!

Én is tervezek venni egy Nokia 225 4G telefont, viszont lenne pár kérdésem róla, hogy biztosan ez-e a megvelelő... Úgyhogy ha nem bánod akkor neked teszem fel őket :DD

Szóval, arra használnám, hogy bluetooth fülhallgatóval zenét hallgassak vele. Ezzel kapcsolatban van esetleg valami tapasztalatod?
A másik dolog ami érdekelne az az, hogy milyen a zenelejátszója. Letöletni rá újat gondolom nem lehet, szóval az eredetit kell majd használnom... Lejátszási listá(ka)t lehet rajta csinálni esetleg? Vagy csak mappa alapon lehet rendszerezni?

Előre is köszi :DD

(#53855) hbala válasza Harbinger85 (#53835) üzenetére


hbala
aktív tag

Szia! Azt meg tudnád nézni, hogy a hálózati módot lehet-e manuálisan állítani? Pl. hogy csak 2G-n menjen.

(#53856) p.t.r


p.t.r
aktív tag

Sziasztok! Olcsóbb árfekvésű, 4g, dual simes telefont keresek, lényeges lenne a hotspot.
Köszi! :R

(#53857) Fancy-boy válasza p.t.r (#53856) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Mi lenne az olcsóbb árfekvés?

Titkos tipp:
Alcatel 3088 15.999 Ft: [link]

Nokia 6300 4G 20.680 Ft: [link]
Viszont állítólag marha lassú a rendszer. Tehát mindennapi használatra nem ajánlatos.
Ha csak hotspot-ra használnád, arra megfelelő lehet.

Amennyiben a 3G is megfelel, akkor Evolveo Strongphone SGP-X2: [link]
Ezen nem KaiOS fut, azért is ajánlottabb.

[ Szerkesztve ]

(#53858) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53857) üzenetére

Nem csak állítólag . Tényleg az.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53859) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53858) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Próbáltad a 6300 4G-t?

(#53860) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53859) üzenetére

Azt nem, 8000 4G próbáltam , de vissza küldtem a negyedik napon. Gondolom a 6300 4G is ugyan ez, mivel az alapok azonosak .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53861) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Sziasztok!

"Nagymama telefont" keresnék (nem használtan), erről érdekelnek tapasztalatok. Fontos a nagy billentyű, jól látható kijelző, és hogy ne merüljön gyorsan.

Ő hívni nagyon ritkán szokott. Más funkciót nem használ. Elsősorban az a lényeg, hogy el tudjuk érni.

Illetve nagyon fontos lenne a jó/jobb minőségű hangszóró/mikrofon. Sajnos nem mindig lehet jól érteni, mert a legtöbbször vagy nagyon közel, vagy távolabb tartja a szájától.

Gondolom én, hogy esetleg 15 ezerig lenne néhány opció. Pl. Panasonic TU széria milyen e tekintetben? Vagy olcsóbban a MYPHONE Halo Easy mennyire felelne meg?

Szerk.:
Most látom ezekről a Panasonic modellekről van egy külön cikk is, belevetem magam. Illetve más típusokról is van anyag.

Azért érdekelne a véleményetek a témában. Inkább a legjobb opciót venném, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#53862) p.t.r válasza Fancy-boy (#53857) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Mi lenne az olcsóbb árfekvés?

Igen, erre gondoltam, hogy kb. mennyi az induló szint. Nokiákat nézegettem, de úgy tűnik, nem mind tudja a hotspotot. Igazából nem is tudom mi másra lehetne még használni. Telefonálás mindenképpen és a netmegosztás. A 4g a sebesség miatt - telenoros vagyok és az a tapasztalatom, hogy mifelénk a 3g rosszabb mint a 2g.

(#53863) Harbinger85 válasza Nargroth (#53854) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

MP3 lejátszásra bluetoth fülessel tökéletes! A zenelejátszója érdekes. Lehet lejátszási listát készíteni, sajnos számot törölni nem lehet. Az összes számot is listázza, érdekes mód előadó szerint! Ahogy végig prögeted látod hogy A, B, C ha nem teljes az id tag akkor az elejére szortírozza. Látni az album képet, album nevét.
Lehet választani hogy 2G, 2G/3G vagy 2G/3G/4G legyen. Az FM-rádió egész jó lakáson belül. Viszont nem képes átküdleni BT fülesre!

Az akksit kedden töltöttem azóta kb. 20-30%-on van 4G, éjszakára repülőgépes módban. Ami számomra zavaró, hogy a hangszórja elég hangos. MP3-lejátszásnál még 1/9 erőn is hangos, legalábbis este altató zenének. A menüje érdekes, átlehet rendzni a zikonokat, de van a főmenü, ami egyben a lezárt képernyő is. A középső "joy" gomb érdekes, bár praktikus hogy van körbe egy keret, d eajánlott kis körömmel használni!
Ami még van benne: konverter, ami különböző mértékegységeket vált át Celsius Fahrenheit, vagy láb centi, stb. Krrekt számológép minden főbb funkcióval. Hangrögzítő van, de pl. jegyzetek nincsen. Se Store szóval ami app van rajta azt tudjuk használni. Amit más, mint a 105-130 hogy pl. az elemlámpa nem működik a kétszer fel be, egyszer fel ki funkciókkal. Fix parancs van hozzárandelve, ellenben a jobb és bal funkció gmbjai testreszabhatók. A naptárban be lehet állítani emlékeztetőt, ami napi, heti, havi renszereséggel ismétlődjön.
A telefon szoftverjét nem tudtam frissíteni. Pedig a net működik Opera, mégis foylton kapcsolódási hibára hivatkozik.

A telefon nem hozta, amit elvártam tőle minden tekintetben, de a hangminőségi érezhetően jobb a 4G végett. Amíg nem jönnek a KaiOS 3.0 telók, amik elvileg jbbak lesznek az újított KaiOS alapok végett azt hiszem maradok ennél a telónnál. Bár kíváncsi vagyok a 110 4G milyen, bár a BT hiány miatt nálam kiesik.

Akartam kérdezni. GSM Arenán láttam egy LG folder 2 telót. Speckók alapján egész jó, bár nem derül ki KaiOS-es vagy valami más használ.

(#53864) Nargroth válasza Harbinger85 (#53863) üzenetére


Nargroth
újonc

Köszönöm szépen! :R :R :R
Akkor azt hiszem ez lesz a tuti :DD

(#53866) PROHARDVER!


PROHARDVER!

A topikban tilos hirdetni.

(#53867) hbala válasza Harbinger85 (#53863) üzenetére


hbala
aktív tag

Én is kösz!

(#53868) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53863) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Akartam kérdezni. GSM Arenán láttam egy LG folder 2 telót. Speckók alapján egész jó, bár nem derül ki KaiOS-es vagy valami más használ."

Az csak Dél-Koreában jelent meg, és az LG amúgy is kiszállt a mobilgyártásból.

(#53869) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53868) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Akkor felejtős, kösz az infót.

(#53870) Bangesz válasza Amerigo57 (#53827) üzenetére


Bangesz
csendes tag

Szia!

Az Ulefone Armor Mini 2 is ígéretes darab lehet a hagyományos strapa telók közül. Gyakorlatilag egy Nokia 800 köntösbe van bújtatva. :) [link]

(#53871) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Anyumnak keresnék egy nagy gombos, jól látható kijelzőjű csak telefonálásra, SMS-ezésre és esetleg rádió hallgatásra. Néztem én hogy vannak ezek a senior mobilok, de márkában, megbízhatóságban nem vagyok jártas. Anyum anno az Ericsson/Sony-Ericsson volt a kedvence.

(#53872) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Megérkezett a legendás Nokia 6310 2021-es kiadása a HMD-től: [link]

Specifikáció:

Méretek: 135.5×56.0x14.1mm
Kijelző: 2.8” QVGA
Hálózat:: 2G ( GSM/GPRS 900/1800 )
Variant: Dual SIM
CPU: Unisoc 6531F
OS: S30+
Storage: RAM: 8MB | ROM: 16MB Expandable microSD card slot up to 32GB
Kamera: 0.3MP, torch as flash
Connectivity: Bluetooth® 5.0, A2DP, WiFi, A GPS, Micro USB 2.0, 3.5mm audio jack
Akku: Removable Nokia 1150mAh (stand by up to 21.7 days, talk time up to 19.45h)
Audio: FM Radio (Wired/Wireless), MP3 player
Ár: 40€

[ Szerkesztve ]

(#53873) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53872) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Fura hogy nem 4G-s. Nem vagyok Nokia szakértő, de ez nem belépő model. Mint a 105-110, amik kaptak4G. De jó kis telónak tűnik.

(#53874) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53872) üzenetére

Nem rossz, először azt hittem valami Siemens A széria . De amúgy maga a forma jó pofa , szerintem a 225 4G jobban megéri .
Bár a wi-fi jelenlétet nem értem , ha nincs 4-5G modem benne. Így olyan foghíjas az egész .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53875) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ja, ezt a WiFi hiányt nem értem én se, és a chipről se találok semmit.
Maga a hardver nem elég WiFis netezésre, még a KaiOS készülékekhez képest is semmi. Hotspotnak jó lehetne, de 2G-ről annak nincs értelme.

Márpedig alighanem csak ez lesz megtuningolva.

[ Szerkesztve ]

(#53876) Luck Dragon válasza quailstorm (#53875) üzenetére

Elvileg azért nem találsz róla semmit sem ,mert maga a lapka a készülékkel együtt debütált .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53877) quailstorm válasza quailstorm (#53875) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Úgy néz ki, egy 2013-as chipsetről van szó, az F csak annyi, hogy 8MB SRAM van benne.

És szerintem se WiFi se A-GPS nincs benne.

#53876 Luck Dragon : nope, ez egy nagyon régi Spreadtrum chipset. A legtöbb gombos 2G készülékben mostanában ez van, mindegy ki gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#53878) Luck Dragon válasza quailstorm (#53877) üzenetére

Akkor jó “ békebeli “ erőmű szorgoskodik benne. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53879) Fancy-boy válasza quailstorm (#53875) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A gsmarena adatlapja szerint se Wifi, se GPS nincs benne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53880) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53879) üzenetére

Csak az a baj,hogy a hivatalos oldalán ott van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53881) Harbinger85 válasza Luck Dragon (#53880) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Szerintem az a tényező. A GMS Arenán írva hogy a speckók nem mindig biztosak és országonként változók.
A wi-fi részt nem is figyeltem. Így nem kell adatnet, pár dolgot elbír talán az Opera böngészőt, rendszerfrissítés, esetleg ha van rajta időjárás app.

(#53882) Luck Dragon válasza Harbinger85 (#53881) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53883) quailstorm válasza Harbinger85 (#53881) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A hivatalos oldalán is szerepel a rendszerchip, márpedig arra meg lehet esküdni, hogy pluszban nem fognak perifériákat hozzápakolni.
Másik, hogy 2G-s telefon WiFi-vel, ilyen kb. alig volt régen is. És azok is mérföldekkel komolyabb készülékek voltak.

Őszintén meglepődnék, ha lenne benne WiFi, elírás lesz ez.

(#53884) Luck Dragon válasza quailstorm (#53883) üzenetére

Most már én is kiváncsi vagyok , hogy van vagy sem .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53885) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Van már WhatsApp-es nyomógombos telefon?
WhatsApp hangbeszélgetéssel előnyben.

(#53886) Viktor0610 válasza BestofJAVA (#53885) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elvileg igen: [link].

Samsung Galaxy A54

(#53887) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53880) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csak az a baj, hogy a gyártók sem mindig pontosan adják meg az adatokat.

Mivel a telefonhoz már itteni cikk is kapcsolódik, érdemes lenne ott folytatni és nem ezt a topikot használni, mert ez nem erre lett kitalálva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53888) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53887) üzenetére

“ Remélem nem akartok itt valami versenyt/vitát generálni ezzel kapcsolatban.“

Senki sem csinál ilyent , én sem. Csak tanakodtunk rajta . :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53889) Dhampir válasza BestofJAVA (#53885) üzenetére


Dhampir
félisten

A KaiOS-t futtató telefonoknak tudnia kell a WhatsApp alkalmazás futtatását az alábbiak szerint:

Data voice calls available for the first time to millions of smart feature phones users through WhatsApp VoIP on KaiOS devices

A támogatott operációs rendszerekről
Azon készülékek, amelyek KaiOS 2.5.1 vagy újabb rendszert használnak, köztük a JioPhone és JioPhone2

(#53890) Luck Dragon válasza Dhampir (#53889) üzenetére

Inkább az optimalizálására kellene több hangsúlyt fektetni a cégnek . Akkor egy szavam sem lenne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53891) Fancy-boy válasza Dhampir (#53889) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az senkinek nem tűnt fel, csak nekem, hogy pár havonta beírja ide ezt a kérdést? :DDD
Már el lett neki mondva több alkalommal is ugyanez. Sőt nem KaiOS rendszerű telefont is ajánlottam neki. Azóta nem történt változás.

[ Szerkesztve ]

(#53892) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53891) üzenetére

Most hogy írod ... vissza nézve csak 4-5 alkalommal kérdezte . :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53893) Dhampir válasza Fancy-boy (#53891) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább frissebb hírt linkelhettem, a Kaiostech oldalán 2021. június 8-án jelent meg Eletta Leung cikke. :)

Eletta Leung KaiOS publikált cikkei: Author: Eletta Leung

[ Szerkesztve ]

(#53894) ph2012


ph2012
senior tag

A Nokia 216 helyett kellene vennem egy jobb telefont. A 216-os bejövő hangereje olyan halk, hogy nem lehet hallani a beszédhangot. Kinek van tapasztalata a Nokia 225-ről? Jól hallható a beszédhang? Vagy inkább 230-as?

[ Szerkesztve ]

(#53895) BestofJAVA válasza Dhampir (#53889) üzenetére


BestofJAVA
tag

Kiváló! Köszönöm a hírt! Tehát még nincs két hónapja, hogy megvalósult, amire vártam.

Gondolom, most el kell kezden figyelgetni, milyen Nokia 8110 firmware képes rá problémamentesen, és milyet kerüljünk.

Van valakinek tapasztalata?

Ha ez köztudott lenne, sokan váltanának vissza okostelefonról.

(#53896) BestofJAVA válasza Fancy-boy (#53891) üzenetére


BestofJAVA
tag

A nagy hír az, hogy nyomógombos, nem-okos telefonon WhatsApp voice beszélgetést lehet folytatni 2021. június 7. óta.

Ez a csendes hír még kolosszális jelentőségűnek bizonyulhat. Mert nem a fejlesztés jutott el idáig, hanem a korlátok lebontása.

[ Szerkesztve ]

(#53897) Viktor0610 válasza BestofJAVA (#53895) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Ha ez köztudott lenne, sokan váltanának vissza okostelefonról."
Kétlem. Az okostelefon-használat jóval több előnnyel jár, mint csak WhatsApp-hívás lehetősége.

Samsung Galaxy A54

(#53898) BestofJAVA válasza Viktor0610 (#53897) üzenetére


BestofJAVA
tag

egyéni választás kérdése. Ha csak az emberek 1%-a váltana, az is 70 millió vásárló. Bátor vállalkozás mások fejével gondolkodni.

(#53899) totron válasza p.t.r (#53862) üzenetére


totron
addikt

A 4G-s netezés elég hamar elidegeníti az élettől ám az akkumulátort.

(#53900) p.t.r válasza totron (#53899) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Na erre pl nem is gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.