Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) sdd2 válasza balintXD (#34991) üzenetére


sdd2
veterán

SII :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35002) Arthuro_Adam válasza balintXD (#34991) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Amire használnád, arra mindhárom jó, ha számítanak az alkalmazások, akkor az N9 nem jöhet szóba. Szerintem menj el egy boltba, kérd ki a telefonokat, és azt vedd amelyik a legjobban tetszik, főleg azért mert elég különböző méretűek.

(#35003) nuke7


nuke7
veterán

bump

https://youtube.com/user/nuke7

(#35004) missmonroe


missmonroe
tag

sziasztok:) a segítségetekre lenne szükségem:)

Új telót szeretnék, mert most egy igen retro 2002es Sony ericssonnal vagyok szoros kapcsolatban, miután LG KS360som meghalt:S Tehát most újdonság kéne, és egy fokkal használhatóbb kütyü.

árkategória: 20 000-30 000 ft
kártyafüggetlen(vagy t-mobilos), új
az, h mire kell az még kérdéses, haladni szeretnék a korral, ezért gondolom okosabb egy okostelót választani:)
tartós kell mindenképpen, nagyon elegem van abból h egy teló az max 2 év, aztán tőlem függetlenül bedöglik (pl elmegy a hangja, mint az LGmnek)

amikre eddig én gondoltam: Nokia x3-02, c3, Sony Ericsson x10 mini, x10 mini pro, txt, alcatel ot-990 (csak ezt sehol nem látom telenor nélkül)

Mit gondoltok?

(#35005) molnarpeter válasza missmonroe (#35004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mire használnád, mik az igényeid?

mp

(#35006) littlelion21 válasza nuke7 (#35003) üzenetére


littlelion21
addikt

Picit talán részletezhetnéd...(1. hsz.)

(#35007) nuke7 válasza littlelion21 (#35006) üzenetére


nuke7
veterán

felso-kozepkategoria...
mit kellene reszletezni jobban..?
jo kijelzo, gyors hardver es mukodes..
fizikai bill elony, de ha jo a virtualis rajta akkor nem feltetel..
ha A SAR nem nagy az sem baj.
ennel tobbet nem tudok irni igazAbol

https://youtube.com/user/nuke7

(#35008) missmonroe válasza molnarpeter (#35005) üzenetére


missmonroe
tag

Erősen gondolkodok azon, hogy érdemes-e okostelóra váltanom, mert egyrészt haladnék a korral, másrészt nekem nagyon fotos hogy egy strapabíró és tartós kis készülék legyen és félek, hogy egyszercsak ahogy nem lesz olyan menő egy adott okostelefon már meg is hal...értsd nem lesz hozzá semmi frissítés és esetleg nem fogom már tudni használni. Plusz félek belepiszkálni a rendszerébe, azonban azonnal elengedhetetlen lesz ha frissíteni kell v ilyesmi. vagy az nem okoz problémát, hogy vkinek esetleg eg régebbi androidos rendszere van fent? x10 mininél úgy hallottam egy régebbi van (1.6os?) de most mintha úgy árulnák a media marktban, hogy 2.1-es van rajta...ez lehetséges? és akkor ez jó? a pro-n kapásból ilyen van.

öööö igényeim: tudjak telefonálni, smsezni, ébresszen, tudjak zenét hallgatni, a wifi nem lenne hátrány, esetleg még skype, facebook. Nagyjából ennyi:)

és tudom hogy ez nagyon nőies kívánság, de legyen személyreszabható valamennyire. az x10 mininél és pronál hallottam, hogy aszínei abszolút nem változtathatók, ez igaz? frissítéssel, vagy téma-kreátorral sem?

(#35009) p.awet


p.awet
csendes tag

Helló!
Új telefont készülök venni a közeljövőben. Az ár 30-40ezer,vodás vagy független,hosszú távra tervezem (kb 2-3évente váltok mobilt),és mindenképpen új készülék legyen
Mire is használnám?
-telefonálás,sms
-zenehallgatás
-ha néha úgy adódik,fényképezés
-kevés netezés (szerintem napi egy óránál kevesebb)
-ha nagyon unatkozok,esetleg játék,de mondjuk az nem feltétlen szempont
-Az op.rendszert igazából nem tudom,milyet szeretnék,azt tudom,hogy az Android a menő,de nem vagyok benne biztos,hogy én azt teljesen kihasználnám,de természetesen elzárkózva sem vagyok tőle.

Amikben eddig gondolkodtam,az Samsung Galaxy Gio vagy Nokia X3-02.
Várom a tippeket,javaslatokat (az általam kinézett két telefonon kívül is szeretném,ha mondanátok tippeket)
Előre is köszönöm.

(#35010) Dzsano válasza missmonroe (#35008) üzenetére


Dzsano
tag

Áááááá! írtam kb. fél oldalt, erre elveszett az egész valami félrenyomástól.

Akkor most röviden:
Frissíteni azért szokta, hogy új bigyók is működjenek, vagy hibajavítások miatt. De nem kötelező, ha a telefonod jól van beállítva, és nem akarsz semmi mást, akkor NEM kötelező a frissítés, sőt, néha a frissítés is hibás. Nem kötelező piszkálni, attól még évekig jól működik a telefon, hogy régebbi rendszer van rajta.

A rendszert (android vagy bármi más) teljesen testre szabhatod, háttérképek, stb. Szuper témák vannak, százezer számra. :K

A Sony Ericsson-tól az X mini és az X mini pro az újabb, az X10 mini és mini pro a "régebbi", kicsit kisebb képernyővel, és gyengébb hardverrel. Mindenképp az újabbat érdemes megvenni, az most nagyon jó. Zenére is nagyon jó, vagy még jobb a Sony Ericsson Live With Walkman (ugyanaz a hardver, tehát a bele ugyanaz, csak kihelyezve zenére, és picit nagyobb is) Most jelent meg.

Ébreszteni csak bekapcsolt állapotban tud: a repülő üzemmódot ajánlják.

(#35011) missmonroe válasza Dzsano (#35010) üzenetére


missmonroe
tag

sajnos nincs pénzem a sima minire, az olyan 50 magasságában van legjobb esetben is:S

(#35012) missmonroe válasza missmonroe (#35008) üzenetére


missmonroe
tag

kihagytam, hogy természetesen fényképezni is szeretnék vele:)

(#35013) Mosanke válasza missmonroe (#35011) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Ha érdekel akkor ITT vannak egészen jó áron is (40 k alatt) Sony Ericsson XPERIA X10 mini kártyafüggetlen készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#35014) sdd2 válasza Mosanke (#35013) üzenetére


sdd2
veterán

A Media Marktban 30K a mini Black/Lime verziója.Adnak egy Lime hátlapot hozzá.Ez nagyon jó ajánlat.Inkább ott vegye. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35015) missmonroe válasza sdd2 (#35014) üzenetére


missmonroe
tag

én is media marktot néztem, de most mindenki mindenhol agyba főbe le akar róla beszélni és átállítani arra, hogy legyen inkább sima mini, és várjak vele karácsonyig hátha olcsóbb lesz, merthogy az x10 minire nincsenek frissítések és nem is lesznek....kellenek rá nekem? két hátlap van mediában egy csomagban? lime és?

(#35016) Dzsano válasza missmonroe (#35015) üzenetére


Dzsano
tag

Szia!

Ha most már kell telefon, és nem akarsz várni, de a legfontosabb: tetszik a készülék és nincs szükséged más extrára, akkor nyugodtan vedd meg, az X10 mini is slágertelefon, megbízható, jó készülék; és a mobiltelefon technikában havonta változik a kép, ha csak vársz, mindig kijön valami újabb.
Az autóknál ez 1-2 év, mobiloknál hónapok, maximum.

(#35017) missmonroe válasza Dzsano (#35016) üzenetére


missmonroe
tag

x10 minin tényleg működik a 2.1es android? gyárilag már tényleg az van telepítve?

x10 mini vagy x10 mini pro? a billentyűzeten kívül van vmi fontos különbség? pl tudásban?

(#35018) sdd2 válasza missmonroe (#35015) üzenetére


sdd2
veterán

Lime és rajta egy fekete.Hát én is sima Mini-t akartam venni de drága erre van pénz.Amire nekem kellet arra tökéletes.Internet,zene,rádió.És még az időjárást is mutatja nekem ez elég.Másra nem használom.Erre pedig a 2.1 bőven elég. :) Ezt te döntsd el.Csak gyorsan kell amíg van az x10 mini.

Szerk: Gyárilag 2.1 van de mikor rádugod gépre és a PCCompainon keres frissítést.Talál ezt telepíted nagyon egyszerű de tényleg.Mindent leír.

Az x10 mini és x10 mini pro közt csak a billentyűzet a különbség.Nekem nem kell a fizikai bill.Raktam rá egy qwertz-et a marketről és használható :D

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35019) missmonroe válasza sdd2 (#35018) üzenetére


missmonroe
tag

sms könnyű rajta? már csak a x10 minin és az x10 mini pro-n gondolkodom. te, mint x10 minis hiányolod a billentyűket? Ha akarok az x10 mini ro-n is használhatom a touch billentyűket, vagy ott csak a qwerty van?

(#35020) sdd2 válasza missmonroe (#35019) üzenetére


sdd2
veterán

A mini pron is használhatod a kijelző billjét de csak állva ha jól tudom.Én nem hiányolom egyáltalán. :N

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35021) missmonroe válasza sdd2 (#35020) üzenetére


missmonroe
tag

macbook-om van, tudom vele használni? mert írtad, hogy rádugom a gépre és blabla. ha rádugom a macbookra akkor is oké lesz?

(#35022) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

Két készülék között vacilálok a Motorola Defy/Defy+ illetve az N8.
Mindegyiknek ismerem a tesztjét a fórumát is követtem(Defy,N8) elég sok dolgot tudok róluk mégis érdekelne melyiket válasszam.
Nekem telefonálás a fontos meg a internetezés illetve zenehallgatás meg olykor megnézni rajta egy-egy sorozatot/filmet. Tudom, hogy az N8 alapböngészője nem jó, de az Opera 10 az elég jól teljesít.
Nekem megbízható kellene és idáig is Nokiám volt csak. Szerintetek?

(#35023) sdd2 válasza missmonroe (#35021) üzenetére


sdd2
veterán

Persze.Feltelepíted a PCCompainont és mehet is. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35024) tajati válasza b4zsi- (#35022) üzenetére


tajati
aktív tag

Én személy szerint a defy+ ajánlom (főleg android, és vízállóság miatt) családba van n8 és nekem nagyon nem tetszik.Éröntős nokiáknál nem fekszik nekem a symbián..Persze ez csak saját vélemény...:)

(#35025) nuke7 válasza nuke7 (#35007) üzenetére


nuke7
veterán

bump

https://youtube.com/user/nuke7

(#35026) missmonroe válasza missmonroe (#35021) üzenetére


missmonroe
tag

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/xperiax10?cc=hu&lc=hu

pont a pc companiont nem lehet...ez csak arra jó tulajdonképpen, hogy upgradeljem, vagy másra is kellhet?

(#35027) p.awet


p.awet
csendes tag

Valaki esetleg erre válaszolna: http://mobilarena.hu/tema/milyen_mobiltelefont_vegyek/hsz_35009-35009.html
Nem akarok türelmetlennek tűnni,csak érdekelnének olyan emberek véleményei,tanácsai,akik jártasak a témában

[ Szerkesztve ]

(#35028) nuke7 válasza p.awet (#35027) üzenetére


nuke7
veterán

nokiat sztem ne vegyél - legalábbis also kategóriásat sztem nem érdemes.
akkor már inkább galaxy.
vagy vedd meg az én optimus one telómat ;) (LG P500)

https://youtube.com/user/nuke7

(#35029) nuke7 válasza nuke7 (#34992) üzenetére


nuke7
veterán

bump

https://youtube.com/user/nuke7

(#35030) littlelion21 válasza nuke7 (#35029) üzenetére


littlelion21
addikt

szifon 3GS, bármelyik 1st gen. WP7 mobil, Nokia N8, Desire Z, etc...
Ennyiért gyak. a felső kategóriás készülékek 80% beszerezhető használtan.

Tehát vagy kibököd végre hogy mik a prioritásaid (op.rendszer, üzemidő, multimédia, stb.), mert amint látod barkóbázni senki sem szeret.

Gondolom nem tűnt fel, de az upp-olás nem szokás errefelé. :U

(#35031) sdd2 válasza missmonroe (#35026) üzenetére


sdd2
veterán

Ez a telót is tudja szinkronizálni.De szervízbe is megcsinálják a frissítést.De még az Update Servicel is meg lehet csinálni.Ez csak erre van. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35032) nuke7 válasza littlelion21 (#35030) üzenetére


nuke7
veterán

najó, hm..
akkor megpróbálom másik irányból megközelíteni a dolgot:

Amire a Milestone 2 -t használnám:
levelezés, zene, net, játék, esetleg videok.

arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan hasonló árú teló ami ezeket legalább annyira tudja mint a M2 - vagy jobban - és könnyebben hozzáférhető. (mert ugye moto nem igazán sok van mo-n)

Prioritásaim op.rendszer tekintetében nincsenek, üzemidőben is tudom, hogy az ilyen telók 1-1.5 napot mennek kb. és a multimédia stb. nyilván ne legyen gyengébb mint ugyanez a milestone 2-nél...

így? :F

ennél részletesebben tényleg nem tudom.

csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e teló ami még nem jött velem szembe és hátha jó/jobb..

jaa, igen! ami miatt nem vettem omnia7-et! hogy legalább 16gb tárhelye legyen, ha nem bővíthető sd kártyával! igen, ez kimaradt. :B

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#35033) sdd2 válasza nuke7 (#35032) üzenetére


sdd2
veterán

SE Xperia Mini? Esetleg Mini pro a qwerty miatt?Én nagyon tudom őket ajánlani :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#35034) missmonroe válasza sdd2 (#35031) üzenetére


missmonroe
tag

köszönöm a kitartó segítséget, holnap végigtapogatok és nyomkodok mindent, és kitalálom magam:)

(#35035) nuke7 válasza sdd2 (#35033) üzenetére


nuke7
veterán

mini pro-t néztem, de nem igazán lehet kapni még, és ilyen árban azért nem 320x480-as kijelzőt szeretnék... :(((

https://youtube.com/user/nuke7

(#35036) b4zsi- válasza nuke7 (#35035) üzenetére


b4zsi-
őstag

A 3 inches kijelzőn bőven elég ez a felbontás a 180 fokos betekintési szöggel.

(#35037) nuke7 válasza b4zsi- (#35036) üzenetére


nuke7
veterán

ad1 ok, de lehet, hogy én 3,5inchen szeretnék 480x854-es felbontást, vagy érted... ennél nagyobb felbontást, hogy kényelmesebben lehessen rajta netezni pl. (ugye milestone 2, ha olvastad előző hsz-em)

ad2 a SAR-t nem is említettem még... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#35038) b4zsi- válasza nuke7 (#35037) üzenetére


b4zsi-
őstag

Akkor vegyél defy-t 3,7-es a kijelzője. Azon már kényelmesebb netezni. Nem a felbontás a lényeg a netezéshez, hanem a kijelző mérete. Szerintem a mini pro kicsi a 3-as kijelzővel. Ha fontos a netezés legalább 3,5-ös kijelzőjű telefont vegyél....

(#35039) nuke7 válasza b4zsi- (#35038) üzenetére


nuke7
veterán

akkor már defy+ lenne, de azt szintén nem találok... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#35040) drexler92


drexler92
tag

Szeretnék végre egy új telefont venni,eddig okostelefont akartam,de miután rájöttem,hogy úgysem használnám ki igazából egy olyan készülék adottságait,ezért inkább "normál" telefont vennék
A kritériumok:
-Új készülék
-vodás,vagy független (de ha lehet,inkább vodás)
-30-40ezer forint
-viszonylag hosszú távra tervezem,ha feltétlen mondanom kéne egy megközelítőleg pontos adatot,akkor azt mondanám,hogy kb 2évre,legalább
Amire használnám:
-természetesen telefonálás,sms,
-zenehallgatás
-sokat nem akarok vele fényképezni,de azért csináljon korrekt fotókat
-minimális internet (kb heti 2óra)
-a klasszikus típusú telókat jobban kedvelem,de az sem baj,ha mondjuk érintőképernyős.
Előre is köszönöm a szakértői segítséget.

(#35041) nuke7 válasza b4zsi- (#35038) üzenetére


nuke7
veterán

szóval akkor nincs jobb ebben a kategóriában mint a M2..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#35042) littlelion21 válasza nuke7 (#35041) üzenetére


littlelion21
addikt

Ha a hardveres qwerty-bill.-jez ragaszkodsz, akkor még a Desire Z jöhet szóba droid-fronton. Vagy Nokia E7, bár ez más op.rendszer, és némileg magasabb árkategória.

Bár a felbontással kapcsolatos aggályaiddal nem értek egyet, a szifon 2/3/3GS is HVGA felbontással bír, és a mai napig igen jó böngészési élményt ad.

(#35043) nuke7 válasza littlelion21 (#35042) üzenetére


nuke7
veterán

hm-hm. thnx i guess :R

a desire drágább és hardveresen gyengébb képességű mint a M2... :N

E7 jó lenne, de nem igazán találtam, meghát 60fölött lenne...

most egy lg optimus one -om van (P500) 320x480 a minimum böngészésnél, de ha már 2x annyit adok ki telóra, akkor nagyobb képernyőt is várok el. :K

3gs-en gondolkodtam, de mind szürke/fekete import, szoftveresen függetlenítve, az meg meglövi az ios5-t.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#35044) tixem


tixem
addikt

Üdv Emberek!

A tapasztaltabbak segítségét kérném. 6 év nyüstölés után ideje leváltani a jó öreg W800-at. Régóta agyalok mit vegyek, végül sikerült 2 telefonra redukálni a listámat: Motorola Defy és SE Xperia mini pro. Mindenféle tesztet elolvastam róluk, és azon kívül, hogy mindkét telefon eléggé jó, nem sokat segítettek a döntésben. Vodánál venném mindkettőt, Defy 2 ezerrel több mint az SE, 44e Ft. Mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy havonta cserélgessem a telefonokat, hosszú távra tervezem a vételt. Napi használaton túl, a legfontosabbak a kamera (a tesztekből az jött le, hogy egyik sem nyújt kiemelkedő teljesítményt ilyen téren, de a célnak megfelel), valamint a zenei részek, amiben mindkét gép ott van a szeren, ahogy olvastam. Netet egyenlőre leginkább Wifi-n használnék. SE jó lenne mert van neki fizikai qwerty-je, viszont kicsi a kijelzője, Defy jobban bírja a strapát, nagyobb a kijelzője, viszont elvileg gyengébb ( ?? ) hardver van alatta. Olvastam olyanokat, hogy a 800 Mhz-t fel lehet húzni akár 1,2-re is, ez mekkora sebességnövekedést eredményez. Következő a naprakész állapot: Defy hendikeppel indul, régebbi telefon, 2.1-el adják, nem tudom, hogy jelenleg mi a legfrissebb hivatalosan elérhető verzió. SE ugye remélhetőleg nem hanyagolja ezt a viszonylag új modellt. Nagyjából ennyi, igyekeztem mindent összeszedni. Előre is köszönöm! :R Üdv

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35045) b4zsi- válasza tixem (#35044) üzenetére


b4zsi-
őstag

Defynek teljesen ugyanaz az alapja mint a Degfy+nak. 2.3.7-es szoftnál jár a Defy Romok frissítése, de hamarosan szerintem rátudod tenni Defy+ Romját is.

(#35046) transmission


transmission
tag

valaki tudna nekem ajánlani egy jó androidos telefont 50000-ig? csak új és független vagy max telenoros érdekel.. jo lenne ha tudnék normálisan játszani rajta, meg zenét hallgatni meg ilyenek

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#35047) b4zsi- válasza transmission (#35046) üzenetére


b4zsi-
őstag

Samsung Galaxy Ace, Motorola Defy,

(#35048) transmission válasza b4zsi- (#35047) üzenetére


transmission
tag

a galaxy ace az formára nem tetszik.. tudásra az jó lenne csak valami kerekebb kéne :/ motorolákban meg nem bizok

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#35049) tixem


tixem
addikt

Galaxy Gio gyakorlatilag u.az mint az Ace, picit kevesebb memóriával, meg 3 Mpixeles kamerával. Telenornál ráadásul fillérekért hozzád vágják. Xperia mini is jó cucc, ha nem zavar a 3 inches kijelző.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35050) tixem válasza b4zsi- (#35045) üzenetére


tixem
addikt

Értem. Tehát a régi Defy-ból gyakorlatilag egy kis kókánnyal Defy+ varázsolhtó? Mert ugye nem sok mindenben különbözik a 2. Annyit kérdeznék még, hogy a mobilpiac fejlődését tekintve, a mini pro meg Defy közül melyik lesz úgy mondjuk 2-3 év múlva is úgymond "telefon", és nem kell rohangálni egy cutting edge cucc után, mert a régi elavult. Bitte Danke!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.