Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) quailstorm válasza Luck Dragon (#53600) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már senki nem teszteli ezeket a termékeket így nem tudom milyenek. Nekem még nem volt egy se.

(#53602) Fancy-boy válasza quailstorm (#53599) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jó kis tendencia:

A Nokia nem Nokia
Az Alcatel nem Alcatel
A Blaupunkt nem Blaupunkt

A TV gyártóknál ugyanez figyelhető meg. :)
Alig maradtak valódi gyártók.

(#53603) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53602) üzenetére

Tv gyártásban dolgoztam pár évet ,(lásd aláírásom), ha tudnád milyen sok kacifánt dolgot láttam :DD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53604) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon tudom, hogy hova írjak ezzel a problémával, de a vásárlásnál itt érdeklődtem, megpróbálkozom vele, hátha. :)

Eljött az Evolveo Z1-es teló beüzemelésének az ideje és elérkeztem a telefonszámok átmásolásához.. Van valakinek ötlete a SIM kártyán való 250-es pakkokban való átmásolás helyett? Létezik esetleg Evolveo-hoz valami féle alkalmazás, ami felismeri a telót PC-n? A My Phone Explorerrel próbálkoztam, de sajnos unknown device-al meghal a process.. :(

A másik probléma (amiről végülis tudtam is) az 500 telő + 250 SIM contact limit. Jelenleg 1120 contactot kellene belevarázsolni a telóba. :D Esetleg memória kártya bővítéssel nem lehet átverni a limitet?

Köszi!
Üdv.,
almi

(#53605) Luck Dragon válasza almi (#53604) üzenetére

Anno hasonló problémám volt akkor quailstorm kolléga segített ebben. De már nem rémlik hogy mi volt. Ő nagy mágus ezen a terén . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53606) quailstorm válasza almi (#53604) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyenhez nem hiszem hogy segítettem volna, S30+-hoz linkeltem.
MT6261M van benne, elvileg microSD-ről vcf-et, vagy valami korcs contact formátumot tudnia kell. De gyorsan nem találtam semmit, és most erre nincs több időm.

Limitet nem tudod átverni. Jobban jársz ha veszel egy telefont ezt meg odaadod kisebb igényűnek.

MPE az nyilván nem fog MTK-val menni. MT6261 PC-vel amúgy sem beszélget.
MPE két dolgot tud, le is van benne írva. Android, Sony Ericsson saját protokoll.

[ Szerkesztve ]

(#53607) almi válasza quailstorm (#53606) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Köszi, az SD kártyás vcf-es dolgot majd kipróbálom, hátha.
Másik telót nem szeretnék venni, most kapta a gazdája.. :) Mindenben megfelel egyébként és tök fölösleges komolyabb telefon, csak ez a telefonszám limit a szűk keresztmetszet.
Valószínűleg majd PC-n megtalálható lesz az összes contact, a gyakrabban használtak pedig maradnak a telón.

(#53608) piki24


piki24
csendes tag

Sziasztok
Mi a véleményetek erröl a készülékröl: BLAUPUNKT FL 06
Melyiket ajánljátok?
Alcatel 3088x 4G
BLAUPUNKT FL 06

(#53609) Luck Dragon válasza piki24 (#53608) üzenetére

Szia FL6 nagyon nem ajánlott , de ha márkánál szeretnél maradni akkor az alábbiakat tessék keresni FL07 & FS03 & FL02.

Alcatelt nem ismerem. De egy spanyol népítélet alapján 71 szavazatból 5/3.8 az értékelése .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53610) Fancy-boy válasza piki24 (#53608) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az Alcatelről találsz véleményeket itt a topicon belül.
Egyszerűen a keresőt kell használnod. ( jobb felső sarok nagyító ikon )

De megkönnyítve a dolgod, kikerestem neked a telefonnal kapcsolatos hozzászólásokat: [link]
Ez alapján már könnyen tudsz dönteni szerintem.
Esetleg peppe79 kollégának ha még megvan a sajátja, akkor tud neked válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#53611) musculus


musculus
tag

Szervusztok Szakik!

Tele van a hócipőm azzal, h egész nap a kijelzőt böködöm, sajnos negativan befolyásolja az életminőségemet. Kinomban mar a harmadik BM10-et vásárolom, de mindegyik hibás és mindegyik máshogy :DDD

Milyen telefont tudok venni
- nano-SIMmel (ha kell navigáció, tudjam cserélni a telók közt)
- és _zéró_ internetes böngészési lehetőségekkel (különben be fogom kapcsolni sajnos)
- csak hívás és SMS (se fotó, se média, semmi nem érdekel, csak elérhető legyek netes eszköz nélkül)

:R köszönöm, nagy segítség lenne

[ Szerkesztve ]

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#53612) Luck Dragon válasza musculus (#53611) üzenetére

Nokia 225 4G vagy Alcatel 3088x, ezek mind nano SIM-és kártyával üzemelő készülékek . És ajánlott típusok .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53613) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53612) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Beleszólhatok? :DDD
Egyik általad ajánlott modell sem felelne meg neki.
Az egyik félokos, KaiOS rendszerű készülék. A Nokia pedig hiába csak S30+, attól még van kamera, internet, stb...
Még ki is emelte, hogy csak hívás és SMS és zéró internetes böngészési lehetőségekkel.
A jelenlegi készülék amit használ, még kamerával sem rendelkezik.

Én a Panasonic KX-TU110 készüléket ajánlanám: [link]
Faék egyszerű. Nincsen internet elérési lehetőség. NanoSIM

[ Szerkesztve ]

(#53614) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53613) üzenetére

Persze hogy beleszólhatsz . Milyen kérdés ez? :DDD Én maga a nano SIM -re koncentráltam mivel hogy könnyebb legyen a csere a készülékek között mert ez egyszerűbb mint hogyan ne használjon internetet vagy kamerát .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53615) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53614) üzenetére


Fancy-boy
addikt

:DD
Akkor máshogy közelítettük meg a dolgot.
Én Columbo stílusban a részleteket is néztem, tehát ha valóban úgy van ahogy írta ( "különben be fogom kapcsolni sajnos" ) akkor csak olyan jöhetne szóba, amin nincsen internetelérési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#53616) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53615) üzenetére

Majd választ kettőnk között ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53617) musculus válasza Fancy-boy (#53613) üzenetére


musculus
tag

kösziiiiii! :R

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#53618) Fancy-boy válasza musculus (#53617) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen! Remélem beválik. :))

(#53619) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Van olyan mobil a topik kategóriájából, ami tudja azt, hogy egyedi feloldókóddal legyen feloldható, és annak megadása nélkül pl USB kapcsolaton ne lehessen hozzáférni bármilyen adathoz ami rajta van (nem az új sim behelyezősre gondolok, hanem a napi használati feloldóra/aminek az alternatívája az ujjlenyomat, miegymás), esetleg (a bármennyire is abró) beslő memóriáját, vagy ha tudja, akkor a micro SD kártyáját úgy kódolja, hogy az legyen"fertörhetetlen" -mint ahogy "az okosok" tudnák? Rég néztem utána ennek a szintnek, de ha csak készenléti módban is éli le az életét ezekkel a dolgokkal már jobban járnék mint nélküle...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53620) quailstorm válasza ledgeri (#53619) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Őskövület és gyenge mikrovezérlőktől ne várj se biztonságot, se titkosítást. Ahhoz okostelefon kell.

(#53621) Fancy-boy válasza quailstorm (#53620) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem mintha az okostelefonon tárolt adatok valóban annyira biztonságban lennének. :D
Nincs már BlackBerry. :)

[ Szerkesztve ]

(#53622) quailstorm válasza Fancy-boy (#53621) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott azért sokkal több tudás és befektetés kell a feltöréshez, meg lehet valósítani egy titkosítást, nem csak egy ál-kódzárat.

(#53623) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Mi a véleményetek, hol érdemes keresni Nokia TA-1017.es telefonhoz hangszórót?
(az első, amit a fülemhez teszek)

Köszönöm.

(#53624) Fancy-boy válasza quailstorm (#53622) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg egy Androidos nyomógombossal jól járhat? :F

(#53625) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A bika akkuval rendelkező Evolveo Z3 újra kapható újonnan: [link]

(#53626) Fancy-boy válasza Kolty (#53623) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem, sehol.
Alsókategóriás készülék.
Ez már nem az az idő, amikor kb. minden Nokiához lehetett alkatrészeket szerezni. Még rendes szervize sincsen a HMD készülékeknek.
Keress használtan 2-3 ezer Ft-ért egy komplett használt telefont és cseréld át a hangszórót.

(#53627) quailstorm válasza Fancy-boy (#53624) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól függ, mi van benne. Egy MT6572-es (ilyen is volt piacon) nyomógombos nem rendelkezik biztonsági megoldással. Egy modernebb Qualcomm már valószínűleg tényleg működő factory reset protection-t is tartalmaz. SD titkosításával nem foglalkoztam, de ha külső app futtatása lehetséges, akkor valami file vault app ami a microSD-re ír, az simán megoldható.

(#53628) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53621) üzenetére

Jújj ne is mond . Most szemezek egy patika minden papírjaival ellátott dobozával és tartozékokkal egy B20 Classic Blackberryvel .
Bold 9900-as mellé ❤️

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53629) ledgeri válasza quailstorm (#53620) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem tudtam, hogy ezekben azok vannak...
A KaiOS és ez a szint már tud ilyet? (Egyáltalán az ide tartozik vagy már off...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53630) quailstorm válasza ledgeri (#53629) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ide szánják, ide tartozik.

KaiOS biztos nem tud semmi ilyet, az nagyon fapad. Pimpelt Android, vagy valami alternatív, mint a SailfishOS, ami szóba jöhet.
De egy nem sok éves android (vagy iOS) telefon otthon már feltörhetetlen és ellophatatlan, annak a védelme már elég korrekt. Úgy 2016-2017 és felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#53631) Luck Dragon válasza ledgeri (#53629) üzenetére

quailstorm
Esetleg a Windows Phone? Vagy inkább iPhone SE-GEN1?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53632) quailstorm válasza Luck Dragon (#53631) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WP-t széjjel lehet exploitolni, főleg a Nokiákat. Amúgy meg nem sok mindenre jó már. iPhone 5 SE az jó választás aránylag. Az azon tárolt adatokhoz lezárt telefon mellett nem lehet csak úgy hozzájutni.

(#53633) ledgeri válasza quailstorm (#53630) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R oké... gondoltam hogy ezek is tudnak ilyesmit, és a fapados friss többet tud mint a régi (3-4 éves átlagos) ha már ilyesmikről van szó...

#53631 Luck Dragon előbbi van, csak az a baj, hogy valami történt az USB-vel. csak a töltés működik adat nem.. és nem tudom hogy mi lesz ha nyomok egy visszaállítást, vagy bekódolást és történik valami olyan, ami nem visszfordítható, mert egy ideje már pl az SMS-eket sem jelzi... fogadja, de nem jelzi (ha lesz új main eszköz, persze próbálkozok vele). Meg mivel okos, ezért lehet agyafurt (remélem hogy átmegy a kép ;] ), akkor már egy butusabbat néztem volna... Érik már egy androidos, mert kéne a kompatibilitás. Lumia 640, de akkor le lesz fokozva.
#53632 quailstorm Apple-t meg már csak azért nem keverném bele, mert akkor minek bonyolítani: ha a minimumhoz okos kell, és a win "veszélyes" , akkor legyen 2 android...

Minden köszi! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53634) Luck Dragon válasza ledgeri (#53633) üzenetére

Érdekes hogy az én 640-em is USB nyűg lett a veszte , ezek szerint ez volt a gyenge pontjuk.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53635) ledgeri válasza Luck Dragon (#53634) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem úgy lett vége, hogy egy picit SUS uk (ha uk volt és nem más...) adapteres samsung töltőre lett dugva 5 másodpercre (a mi 220-unk> valami egyéb átalakító> átalakítót igénylő samu márkás trafó rész> USB kábel) . Előtte kb minden rendben, utána még a gyári töltőjére is azt írja, hogy használjam a gyárit, de tölt... ez történt kb 3-4 éve... azóta szomorúbban használom.
De kibír 10 napokat készenlétben, alig beszélek rajta, simkártyát is úgy töltöm, hogy az évi minimum feltöltéskor még marad rajta 1-2 harmada a minimumnak előző évről, ha épp olyanom van, akkor net/wifi képes (jól jött mikor meghúztam a hátam)... DE hétvégén vettem észre, hogy nem láttam -az idegestően hülyeség- évi adategyeztetős üziket az elmúlt 3 hónapból, mert azokat nem jelzi (SMS-t), mert mindig csak az utolsó ASZF-est láttam (nem tovább tekerve, gondolván nem jött több) és túlfutottam az időn, még szerencse hogy azon túl is van kb háló...

Szóval ha lett volna frissebb, egyszerűbb, topik kateróriás, ami biztonságosabb, akkor megfontolnám a döntést, hogy mi lesz ezzel, de ha ami ennél kevésbé bonyolultabb nincs ezen a szinten (offline security szempontból) akkor minek növelni az e-szemetet... Akkuja életéig el lesz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53636) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ha lehet kanyarodjunk vissza a hagyományos ( nem okos ) telefonok irányába.
Oké, tudom nincsen nagy forgalom, de azért valami rend azért legyen már.

[ Szerkesztve ]

(#53637) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53636) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53638) hbala válasza Fancy-boy (#53621) üzenetére


hbala
aktív tag

Idén jön egy elvileg.

(#53639) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53625) üzenetére

Ahogyan látom újra nem kapható . Ez gyorsan elfogyott .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53640) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53639) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Viszont az Edigitalnál megint felrakták a felújítottat: [link]
Gondolom amit almi kolléga visszaküldött. :DDD

(#53641) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53640) üzenetére

Van egy érzésem hogy még párszor viszont látjuk . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53643) Fancy-boy válasza #40993792 (#53642) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gratulálok a vételhez!
Kíváncsi leszek, hogy a S40 platformhoz képest éreztek-e visszalépést.

A nagyobb kijelző pozitívum, de ha rosszabb minőségű mint az előző,( betekintési szög, stb... ) akkor már más a leányzó fekvése.
Ne felejtsük el, hogy az még Nokia volt, igaz, alsó kategóriás.
Remélem beválik!

[ Szerkesztve ]

(#53645) Luck Dragon válasza #40993792 (#53644) üzenetére

Ni-ni hát itt is itt :DDD Amúgy háromezer forint tényleg megérte , kiváncsi vagyok a hosszútávú tapasztalatokra .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53646) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Ha a 3g (vagy efölötti) mobilok WIFI-s net megosztását nézzük, akkor van érezhető limitáció a topik-telók, vs okosabbak közt, ha ezek/azok a hotspotok, vagy ez még belefér az itt használt chip-ek teljesítményébe, úgy hogy nem ezek lesznek a bottleneckek?
Csak kellene egy androidos eszköz, meg egy új szám, és érdekelne, hogy ha ez a kettő két külön dolog, de a szám teljes értékű eszközben van, akkor mik a minimumok...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53647) ledgeri válasza ledgeri (#53646) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kimaradt, hogy a kapcsolat az alkalmi lenne, "ha épp kell" alapon, mivel a kiszolgált eszköz alapértelmezetten másra, kábeles netre csatlakozna, de SOS, vagy bázis elhagyós esetre kell gondolni, nem 24/7...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53648) quailstorm válasza ledgeri (#53646) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem árt azért, ha van egy minimális teljesítmény, de vészhelyzeti netre már anno az Xperia X8 is bőven elég volt.

Ha most veszel netmegosztás miatt telefont, akkor legyen 4G-s. 3G évei meg vannak számlálva.

(#53649) ledgeri válasza quailstorm (#53648) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y Annyira nem mobilnetezek, hogy ilyeneket nem tudok :)

Mi az ami ma elvárható minimumot tudja a topikból?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53650) quailstorm válasza ledgeri (#53649) üzenetére


quailstorm
nagyúr

KaiOS telefonok mert azok 4G-sek + Wi-Fi hotspot, meg ha van valami Android alapú butítás, bár az inkább időstelefon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.