Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) Fancy-boy válasza hbala (#52200) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Xiaomi Qin 1 és Qin 1s:

Kinézetre kicsit olyan, mint az elsősorban időseknek gyártott nagygombos készülékek.
Eléggé nagyméretű készülékház: 132 x 53.8 x 8.5
Az ára kedvező, és a drágább modell egész jól felszerelt: USB-C, VoLTE, GPS, Dual-SIM, Bluetooth és WiFi

Kamera és 3.5 mm jack nincsen.
Többféle színben elérhető. ( egyelőre csak külföldön )

[ Szerkesztve ]

(#52202) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm anyukájának szeretnénk venni új telefont max. 10k-ig. Csak telefonálásra használná, semmi egyébre. Fontos lenne a hangos csengetés és a jó hívásminőség. Tudtok valami jót ajánlani?
Valamint olvastam, hogy jónak mondjátok ezt az Evolveo EP-500-ast, de találtam az árukeresős vélemények közt egy ilyet: Nagy hátrány, hogy nem lehet beállítani a hívószám kijelzést, így a hívott fél nem tudja beazonosítani ki keresi, vagy kereste. “nincs hívoszám” jelenik meg a hívott készülékén. A szolgáltatót is megkerestem, de elmondták, hogy egyértelműen készülék probléma, nem szolgáltatási probléma.

Ez tényleg ilyen? Mert az elég nagy hátrány, ha tényleg így van.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#52203) Fancy-boy válasza hentes555 (#52202) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amennyiben ilyen nagygombos készüléket szeretnél akkor a Doro márkával jobban jársz: [link]

quailstorm kolléga szerint az logikusabban kezelhető: [link]
Elvileg megy rajta a hívószámkijelzés is: [link]

(#52204) hentes555 válasza Fancy-boy (#52203) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi, néztem ezt is. Nem feltétlenül kell nagygombos amúgy.
Ezek az új fajta Nokiák milyenek? 159 meg 216 pl.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#52205) Fancy-boy válasza hentes555 (#52204) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Véleményem szerint gagyik, szóval nekem annyira nem szimpatikusak. :D
Szelfi gomb ( ami nem változtatható ) meg mindenféle felesleges kacat van benne, túlbonyolított menüvel.
Gondolom tudod, hogy ezek már nem eredeti Nokiák. A felirat ne tévesszen meg. Kínai tucatcucc Nokia témásítva.
Ha nem kell a körítés, tehát minél egyszerűbb legyen, akkor szerintem felesleges azokat venni.
Természetesen azért nem akarlak lebeszélni, nyugodtan megnyomkodhatod őket valamelyik áruházban.

A Doro márka teljesen jó, vagy esetleg az Alcatel 2038X-et érdemes még megnézned, van akár fehér hátlapos változatban is: [link]
Egész jókat írnak róla a külföldi felhasználók.

(#52206) Edorn


Edorn
aktív tag

Milyen telefont tudnátok ajánlani feleségemnek?

- Árkategória: 10-20 ezer Ft (holnap blackFriday, háta lemennek az árak)
- Új készülék
- Bolt kapcsán az ipon.hu -t illetve az edigital-t preferálom, de nyitott vagyok más megbízható webáruházra is.
- Hosszú távra tervezem.
- Használat: Leginkább telefonálásra, sms írásra és fényképezésre használnám. DualSIM nem szükséges.
- Op rendszer: nem igazán ismerem egyiket sem... Lényeg, hogy könnyen lehessen kezelni és megbízható legyen.
- Kialakítás: előny a nagyobb gombok, könnyű kezelhetőség.
- Preferált márka: Nokia

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#52207) hbala válasza Fancy-boy (#52201) üzenetére


hbala
aktív tag

Na, lassan elkezd szállingózni: [link] [link]

(#52208) Fancy-boy válasza hbala (#52207) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ráadásul magyar menüvel. ( legalábbis a leírás szerint )

(#52209) vhw válasza Fancy-boy (#52208) üzenetére


vhw
addikt

Arra ne vegyél mérget, mert szerintük kamerája is van...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52210) #07746304 válasza #07746304 (#51919) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#52211) grekon


grekon
csendes tag

Telefont keresek az alàbbi feltètelekkel:

- 3G
- strapabiró , hoszú akkuidő
- jó minőségü kamera

Mivel a jó minőségü kamera alapfeltétel s ez a nyomógombosokban nincs (cat b30

azonal küldtem visza mikor megláttam milyen maszatokat csinál képként) használtat

keresek esetleg a tapizosbol is még olyat amin van a két alapbillentyü (zöld , piros) és

egyszerü kezelni . Amiket találtam használtan garival 6-9 e ft körül :

NOKIA 6680
NOKIA E65
NOKIA 6300
Nokia N70
Nokia C5
NOKIA E65
NOKIA 5800 XPRESSMUSIC
NOKIA 500
NOKIA X3
SONY ERICSSON W595
Samsung Galaxy Xcover B2710
Samsung B7722
HTC Wildfire

Érdemes valamelyik vagy tudtok ajánlani mást ha fontos a hoszú akkuidő , jó minőségü kamera és a könnyű kezelhetőség .

Ami el tud romlani , az nálam elromlik ..

(#52212) dik


dik
őstag

A mai nap a kudarcok napja számomra. 1 nap 2 hagyományos telefonom döglött meg. Esetleg itt valaki tudna kis segítséget nyujtani. A nokia 6303i a mikrofont döglött meg senki nem hall mit beszélek. Nem akarom nagyon megbontani ebben cserélhetős könnyen a mikrofon vagy sem? + a másik nokia c2-02 ebben szerintem a végfok szállt el. Azt érdemes javitattni vagy sem? Egyik pillanatban még tökéletes volt a másikban meg már be sem lehetett kapcsolni. Töltést sem veszi szóval semmit...
Ja igen és manapság kapható valami jó mobil úja amit érdemes megvenni? Ha van mik lennének ami szóba jöhet!

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52213) quailstorm válasza dik (#52212) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Forrasztós, és nem biztos, hogy ez a baj. Lehet egy jumper cable kell jó messziről a mikrofonig.
Szakszerviz kéne, csak az már drágább mobilra sincs, meg évekkel ezelőtt se volt, mert nem éri meg.

(#52214) dik válasza quailstorm (#52213) üzenetére


dik
őstag

Ez nagyon nem jó hír. :( Bevásároltam egy jópár használtat a jövőre való tekintettel, de kezdenek vészes meghalni. Donorból próbáltam kiforrasztani, de nem igazán sikerült. Szóval nyilván tanulópénz pipa lett ezt elszurtam nyilván nem szabadott volna...
C2-02 -re valami tipp esetleg? Érdemes lenne kinlódni vele?
Nokia névjegyeket hogyan tudnám egyszerűen rávarázsolni a s5610 -re már csak ez maradt életben ami használható...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52215) quailstorm válasza dik (#52214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VCF formátumban, bár S5610-hez nem tudom mi a PC-s program, talán KIES. Vagy bluetoothon átnyomod. Az a Samsung már bírja, Nokiáról S5230-ra költöztem, az BT-n pillanatok alatt ment.

C2-02-re semmi, de a végfok az térerővel kapcsolatos, meg hálózat használata esetén hirtelen merülés és/vagy kikapcs.

(#52216) dik válasza quailstorm (#52215) üzenetére


dik
őstag

Na fasza hogy nem gondoltam volna a bluetoothra... :)
Az előbb rábirtam venni a C2 hogy bekapcsoljon miközben töltőn volt egy pillanatra(menübe épp be birtam lépni) majd pityent egyet és kikapcsolt azóta se kép se hang... :)
Na hosszas kinlódás után ismét bekapcsolt és most akármit nyomok rajta megy. Szóval hol megy hol nem...
Abszolut nem vágom mi lett/van vele...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52217) dik


dik
őstag

Na a mai napon nem tettem bele sim kártyát és tökéletesen ment egész nap szóval ha beleteszem megzavarodik és kikapcsol. Tehát lehet végfok?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52218) kallapál


kallapál
újonc

Sziasztok, hagyományos mobiltelefont keresek!

Ár: A felső határ 20k, de 15k az ajánlott.
Csak új, és hosszú távra megfelelő telefon kéne.
Idős embernek kéne, kizárólag telefonálásra használná, és minél nagyobb a kijelzője és a gombjai, annál jobb.
Gyártó és oprendszer mindegy, csak megbízható legyen.
A kialakítás hagyományos, nem összecsukható és nem csúsztatható.

Előre is köszönöm segítségeteket! :)

(#52219) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Valaki ismeri, használta, használja innen a Punkt MP01 típusú hagyományos telefont?
(A kereső a topikban nem ad fel egyetlen találatot sem.)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#52220) dik


dik
őstag

Valaki amúgy véletlenül tudja a nokia c2-01 új aksival meddig kellene bírnia kevés beszélgetés mellett gsm módban?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52221) dik válasza dik (#52220) üzenetére


dik
őstag

Mármint hány napig kb.? A gyári adat az csak tájékoztató jellegűnek veszem tapasztalati info kellene. Köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52222) RAZR_v3 válasza dik (#52221) üzenetére


RAZR_v3
tag

Ha naponta maximum fél órát beszélsz rajta és nem viszed gyakran olyan helyre, ahol rossz a térerő, akkor minimum 3-4 napot ki kellene bírnia töltés nélkül új akkuval.

(#52223) dik válasza RAZR_v3 (#52222) üzenetére


dik
őstag

Jó most használt van benne és 4-5 nap... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52224) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Apámnak keresek valami szögegyszerű, nyomógombos telefont. Kapott tőlem tavaly egy Lumia 625öt, ami egyébként pont frankó lenne sima telefonálásra, de sajnos ennek a kezelése komoly kihívásokba ütközött részéről, magyarán képtelen normálisan kezelni, és az érintőkijelző is csak problémaforrás.
Ezt a Lumiat valami ősrégi szintén Nokia butafon helyett kapta, amivel csak annyi volt a baj, hogy tönkrement, már nem is tudom annak a típusát, de azóta is azt emlegeti, hogy bezzeg az milyen jó volt. (sose volt jó, sic! :D)

Szóval, nem kel semmi extra, megbízhatóan lehessen vele telefonálni, jól látható kijelzője és viszonylag méretes gombjai legyenek, ennyi. Akksi ezeknél nem szokott probléma lenni.

Mit tudnátok ajánlani? Látok ilyen-olyan telefonokat, amik akár jók is lehetnének, de nem tudom a minőségüket.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52225) quailstorm válasza gabber01 (#52224) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Időseknek való telefonban gondolkoztok?
Mert akár a szokásos legolcsóbb Doro vagy EasyPhone EP-500 is lehet.

(#52226) gabber01 válasza quailstorm (#52225) üzenetére


gabber01
addikt

Nem feltétlenül nagyifon, csak valami sima régi gombos Nokiákat idéző. Nokia 216 stílusú pl., de nem tudom, hogy az jó lenne-e minőségre. Meg csak 2G-t tud. Azért 3G nem lenne baj, de telefonáláshoz talán mindegy.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52227) quailstorm válasza gabber01 (#52226) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Telefonáláshoz mindegy, buta "Nokiák"ban nem lesz 3G.
Ha kell a 3G akkor valami Evolveo strapatelót tudsz nézni.

240x320-as kijelzős "Nokiák" annyira nem rosszak ha kicsik az igények, menüt be lehet állítani listás nézetre.

(#52228) gabber01 válasza quailstorm (#52227) üzenetére


gabber01
addikt

Csak a hangminőségre is rányomja azért a bélyegét a 3g hiánya. Meg olyat olvastam, de talán csak külföldön releváns, hogy bizonyos szolgáltatók már nem is kommunikálnak 2G-n.
Na mindegy, valószínűleg vmi Nokia lesz ha nincs más.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52229) quailstorm válasza gabber01 (#52228) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2G 1800 még sokáig velünk lesz, 3G hamarabb lesz levéve.
Ha meg tényleg hangot akarsz, akkor meg nem 3G kell, hanem VoLTE. Olyan viszont butatelóban nem lesz, csak lebutított okosban van.

[ Szerkesztve ]

(#52231) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Kellemes Ünnepeket Kívánok!

(#52232) BoB


BoB
veterán

Visszajelzés Alcatel 2008G-ről:

85 éves személynek vásároltam karácsonyra egy ilyen, kifejezetten időseknek szóló telefont. Hiba volt.

Az első probléma középen az OK gomb és körülötte az "iránygombok". Sokszor OK-t nyom a le vagy fel gomb helyett mert a gomb olyan keskeny. Fogalmam sincs ki volt az az agytröszt aki beletett a sok hatalmas gomb közé egy olyan gombot amit én is csak körömheggyel tudok lenyomni.

Következő. Beérkező híváshoz nem elég megnyomni a zöld gombot. Annak lenyomásakor ugyanis egy csak eg menü jön fel ahol ki lehet választani hogy fogadjuk a hívást. Szerencsére az van alapból kiválasztva ezért elég kétszer egymás után megnyomi a zöld gombot. De minek??? Ha le akarja tenni akkor ugyanez a helyzet, kétszer kell megnyomni egymás után a piros gombot.

A legnyagyobb probléma viszont hogy nem tud hívást indítani. Miért nem? a telefonkönyvet megtalálja, kijelöli a nevet, eddig ok. Azonban a zöld gomb lenyomsására nem hívás indul, hanem megint egy menü ugrik fel ahol az alapból kiválasztott mező nem a hívás. Szépen bemegy szerkeszteni a nevet. Nem tud hívni. Legalábbis az eltelt 3 napban mióta megvan neki a telefon még nem sikerült neki. Számtalanszor megmutattam pedig, de hát öreg. És őszintén szólva számomra is az elvárt viselkedés az lenne hogy ilyenkor hívás induljon. Mi a jó büdös francért kell menüből kiválasztani hogy "hívás"???

Konkrétan az ideg szétb@sz hogy hogyan lehetett ezt így megtervezni. Komolyan tarkón verném az illetőt :U

Röviden: inkább ne vettem volna meg ezt a telefont, nem jó öregnek :(

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52233) quailstorm válasza BoB (#52232) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyen részletesen nem ismertem, de Mediában egyből rájöttem, hogy pont ezek miatt elrontották.
Dorot kellett volna venni.

Annak az Alcatelnek a szép kijelzőjén kívül előnye nincs.

(#52234) bkca


bkca
tag

Üdv!
Egy egyszerű (?) kérdésem lenne: a mostanság új állapotban megvehető, kamera nélküli mobilok közül melyik az az 1-2, amelyiknek a legjobb a hangminősége - tehát amelyek esetében a fülhallgatóval (nem kihangosítással) a legtisztábban és leghangosabban hallható a másik fél beszéde?
:R BÚÉK!

(#52235) schlaci


schlaci
csendes tag

Számtalan hagyományos telefont vettem már, sajnos egyik sincs a kedvemre. Javaslatot várok tőletek egy új telefon választására, mert a teljes hazai kínálatot nem akarom megvenni csak azért, hogy végig próbálhassam. A tesztek, kezelési útmutatók, áruházi próbálgatások - ha van ilyenre egyáltalán lehetőség - többnyire nem segítenek.
Doro 2404-ben vagy Panasonic KX-TU329-ben gondolkodom.
A főbb elvárások:
1. A gombokon és a képernyőn nagyméretű, finom felbontású, kontúros számok és betűk legyenek.
2. Összecsukható legyen.
3. Vészhívó gombos legyen.
4. A vészhívó gombot egyszer kelljen csak megnyomni a vészhívás indításához.
5. Név keresésnél csak a kezdőbetűt kelljen beírni.
6. Legyen zenelejátszója.
7. Legyen hangszínszabályzója. Anélkül a zenelejátszó semmit nem ér.
8. A zenelejátszó bármennyi számot kezeljen.
9. A töltőcsatlakozója szabványos legyen.
10. A hívásjelző hang beállítható legyen fokozatosan erősödőre.
11. Jó legyen a hangminősége.
12. Legyen értesítő LED rajta.
13. Legyen rajta három, de legalább két azonnali hívásra szolgáló gomb.
Hogy ezek az elvárások mért így alakultak, és hogy milyen baromságokat képesek elkövetni a konstruktőrök, arra az alábbi tapasztalataim gyűltek össze:
1. Alcatel-536. A vészhívó gomb és a hangerőszabályzó gombok könnyen benyomódik, akaratlanul is. Pl. zsebben. Nem elég nagy betű és számméretek. A zenelejátszó csak 1024 számot kezel. Dühítő: vészhíváskor bemondja a hívott félnek, hogy "nyomja be az 1-es gombot". DE MINDEZT ANGOLUL!
2. Doro Primo-413. Nincs értesítő LED. Nincs hangszínszabályzó. A zenelejátszó csak 1024 számot kezel. Gyorsan merül. Újabb dühítő dolog: vészhíváskor a gombot gyorsan egymás után háromszor kell megnyomni. Egy rosszul lévő ember ezt képtelen megtenni.
3. Emphoria F-220. Nem állítható be fokozatosan erősödő csengőhang - ha megszólal, a frászt hozza rám. A kihangosítás bekapcsolása bonyolult, több gomb többszöri megnyomását igényli. Nincs zenelejátszó. Nem szabványos a töltőcsatlakozó. Nem tökéletes a vészhívó rendszer: figyelmezteti a hívott felet, hogy nyomja meg háromszor a nullás gombot. De ezt a figyelmeztetést legalább magyarul teszi.
4. PEAQ PMP-300. Nem állítható be fokozatosan erősödő csengőhang. Nincs igazi, messziről látható értesítő LED (a külső képernyőn van ugyan, de a képernyő rövid időn belül elsötétül, így a LED esetleges működése hogy látható legyen, ahhoz be kell nyomni a hangerőszabályzó gombot. Ennyi erővel ki is nyithatjuk a telefont.) Nincs hangszínszabályzó. Gyorsan merül. Torz a csengőhang, torz a beszélgetési hang. A gombokon a betűk kicsik. Együtt látni a telefonkönyvben a SIM kártyán és a telefonon lévő neveket. Nem lehet beállítani, hogy vagy csak a SIM kártyán, vagy csak a telefonon lévő neveket mutassa. A töltés folyamatát semmi nem jelzi (a külső képernyő rövid idő eltelte után elsötétül). A telefonkönyvben a névkeresés borzalmas: NEM ELÉG A NÉV KEZDŐBETŰJÉT BEÜTNI, A MÁSODIK ÉS HARMADIK BETŰRE IS SZÜKSÉG VAN. Pedig egy hagyományos telefonon nem szokás több száz nevet tárolni, így ez a megoldás feleslegesen keseríti az ember életét.
Van okostelefonom is, de kell melléje egy másik, mert az okostelefonon nincs vészhívó gomb, és terjedelmes, ha pl. csak telefonálásra, zenelejátszásra akarom használni.
BUÉK mindenkinek.

(#52236) Fancy-boy válasza schlaci (#52235) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg a Beafon termékeit érdemes megnézned. A kinyitható modellek elég minőségi darabok.
Van rajtuk vészhívó gomb is. A MediaMarkt kínálatában is előfordulnak, mondjuk jelenleg nem, de máshol is kaphatóak.

Például a Beafon SL470: [link]
A továbbiak:
Beafon SL590: [link]
Beafon SL690: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52237) #08205312 válasza Fancy-boy (#52201) üzenetére


#08205312
törölt tag

XIAOMI QIN 4G , akciós: 17.000 Ft.

(#52238) gabber01 válasza schlaci (#52235) üzenetére


gabber01
addikt

Csak kíváncsiságból, de mégis mi a nyavalyának kell neked több, mint 1024 zeneszám, úgy őszintén?
Ez a mennyiség alsó hangon (3 perces zeneszámokkal kalkulálva) 50(!) órányi hallgatásra elegendő.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52239) schlaci


schlaci
csendes tag

Az ajánlott Xiaomi hogy jöhetne már számításba? Pl. nem becsukható, nincs rajta vészhívógomb, nagy, stb.
Abban bíztam, hogy akinek nem okostelefonja van, az megnézi, hogy a felsorolt szempontoknak az övé megfelel-e. Nyilván nem lesz olyan telefon, amelyik az összes elvárásomnak megfelel, de olyan telefon létezhet, amely az elvárásaim zömének igen. Ebbe tudnátok segíteni. Azzal nem vagyok előbbre, hogy bedob valaki egy típusnevet, aztán ezzel vége is. Ha pl. az árukereső.hu oldalra rámegyek, akkor én is tudok pillanatokon belül kigyűjteni 10-15 típust, melyek elvileg jók lehetnének. A kezem alatt megfordult telefonok értékelésével azt akartam bemutatni, hogy még milyen választási szempontok vannak, melyekkel egy alapos teszt sem foglalkozik. Ha valaki akar és tud segíteni, akkor kérem, hogy legalább azt tegye meg, hogy ír egy típust, majd egy számsort 1-től 13-ig, és a számok mellé írja, hogy "ok" vagy nem.
Egy SD kártyára a több évtized alatt összeszedett kedvenc zeneszámaimat rámásoltam, MP3-ban. Ez kb. 1700 db szám. Akkor most melyik 500 szám legyen a mostoha? Ha gyalogolni megyek, akkor egy Nokia C2 telefont viszem magammal, mert az bármennyi számot kezel, és kicsi, könnyű. Véletlen sorrendű lejátszás van beállítva rajta, így soha nem unalmas a zenehallgatás. Nyáron, amikor csak egy ing van az emberen, belefér az ingzsebbe. Egy okostelefont viszont ilyenkor hová tudnák tenni? Viszont a Nokián nincs vészhívó, nem becsukható, nem látom szemüveg nélkül a gombfeliratokat és a képernyőt, stb. Ezért kell vinni egy másik telefont is magammal. Azt viszont legtöbbször már nem tudom hová tenni, végig a kezembe kell fognom.
Pl. a korábban említett Panasonicban van egyáltalán zenelejátszó? És ha igen, akkor van hangszínszabályzó is? (A hangszínszabályzó nélküli telefonok mindegyikében gyenge a basszus.)

[ Szerkesztve ]

(#52240) Fancy-boy válasza schlaci (#52239) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az időseknek szánt készülékekbe elég ritkán raknak zenelejátszót, főleg hangszínszabályzóval.
Persze néha előfordul, de nem ez a jellemző.
Tehát se a Panasonic KX-TU329, se a Doro 2404 nem rendelkezik ezekkel a funkciókkal.

Mondanám, hogy vegyél egy okosórát, de gondolom a kis kijelző miatt, nem jöhetne szóba.

[ Szerkesztve ]

(#52241) dik


dik
őstag

Ez igen micsoda agresszív hozzá állás, segítséget kért(vagy ilyesmi el sem olvatam végégi idő pocsékolás) aztán meg így nyomja. Na az ilyennek az idén alapjáraton nem fogok segíteni bár tavaly sem kellett már meg előtte sem... ;] :DDD :D Sok sikert neki és az erő legyen vele... :DDD :D Az ilyennek nincs is szüksége rá...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52242) jézusom


jézusom
addikt

Buék!

Ilyen panasonic butatelót vett valaki? Faternak kellene valami faék style nyomkodós telefon. Legfontosabb, hogy lehessen vele telefonálni.

Na meg a visszahívás elérhető legyen, ne menüből kelljen kikeresgélni. Ha strapa akkor jó, a gombok mindenképp minőségik legyenek. A xiaomi tetszik, de nincs b20:(

(#52243) Viktor0610 válasza jézusom (#52242) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha faék style kell, akkor minek a B20?

Samsung Galaxy A54

(#52244) Fancy-boy válasza jézusom (#52242) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A CAT B35 tudja a LTE 800-at. ( B20 )

Teszt: [link]

Viktor0610

Lehet, hogy a telefonáláshoz lenne rá szüksége. ( VoLTE technológia )
Legalábbis ebből a cikkből gondolom: [link]

"A Vodafone-nál a nagyobb vidéki városokban is sokszor csak B20 van"

[ Szerkesztve ]

(#52245) schlaci


schlaci
csendes tag

A minősítésed pontatlan: nem agresszivitásról van szó, hanem csalódottságról – annak adtam hangot. Nem kevés munkával két hosszú bejegyzést tettem közzé. Számtalanszor átrágtam a leírtakat, mielőtt közzétettem őket. Ha végig olvastad volna, azt is észrevehetted, hogy még a fogalmazásra és a helyesírásra is gondosan ügyeltem. Négy típusról olyan ismereteket tettem közzé, amelyeket csak alapos megfigyelés és hosszas használat után tud összegyűjteni az ember. A leírásokban, tesztekben ilyeneket nem találsz. A négy típus közül három ma is kapható, tehát a jövőbeli vásárlóknak segítséget nyújtottam ezzel. Erre mi történt? Egy valaki olyan Xiaomit ajánl, amely nem becsukható, a fényképe alapján nem vészhívó gombos, stb., egy másik illető pedig olyan Beafon telefonokat, melyek nincsenek neki, így ő is csak tippelget. Ezek talán nem is kaphatók nálunk magyar nyelvű menüvel és kezelési útmutatóval. Ennél már az is jobb lett volna, ha senki nem ír semmit. A csalódottságom tehát abból fakad, hogy nem olvassák el figyelmesen azt, amit írok, nem arra válaszolnak, amit kérdezek, a válaszok mögött nincs megalapozott ismeret. De úgy látszik egyesek kényszert éreznek arra, hogy olyankor is megszólaljanak, amikor nem kéne. Ez számtalanszor előfordult már, és nem csak ezen a fórumon. Sajnos a csalódás is.
Ami kimaradt a bejegyzéseimből: nem hangsúlyoztam ki, hogy az említett kifogásokon túl a többi jellemzőben jóknak bizonyultak az említett telefonok. Pl. a PEAQ, amely a Media Markt saját márkájú telefonja, bármennyi zeneszámot tud kezelni, és egyedül ennek tökéletes a vészhívó rendszere: egyszer kell csak benyomni kicsit hosszabban a vészhívó gombot, és akit s hívás elér, annak a zöld gomb benyomásán kívül semmi mást nem kell tennie. Az az mégis: bele is kell szólnia a telefonba.

(#52246) Viktor0610 válasza schlaci (#52245) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze-persze. Aztán meg azért lennél agresszív csalódott, mert senki nem írt. :P

Samsung Galaxy A54

(#52247) dik válasza Viktor0610 (#52246) üzenetére


dik
őstag

Ugyvan! :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52248) jézusom válasza Viktor0610 (#52243) üzenetére


jézusom
addikt

Azért, hogy lehessen vele telefonálni vidéken is. Vagy a b20 csak netnél számít? Most tényleg ezt nem is tudom :U fater biztosan nem netezik...

Akkor jó a xiaomi is :)

Meg ugye a kijelző azért jó legyen, látható nagy betűkkel, egyszerű kell, nem gagyi olvashatatlan. :)

(#52249) Viktor0610 válasza jézusom (#52248) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A netnél számít, illetve a VoLTE-nél (kb. 4G-n való telefonálás).
De mivel ez a telefon kis eséllyel kerül itthon hivatalosan forgalomba, a VoLTE nem is biztos, hogy működne.
Azt nem tudom, nézted-e, de csak kínai és angol nyelv van benne.

Samsung Galaxy A54

(#52250) Fancy-boy válasza jézusom (#52248) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A hozzászólásomat elolvastad? Még egy cikket is linkeltem benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.