Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Édesapámnak szeretnék telefont, valami robusztusabb nagyobb kijelzőset, mert elég nagy keze van és nem a legjobb látása. Gyártanak még egyáltalán valami használhatót nyomógombost még?

Kihozott egy közeli boltból egy Blaupunkt FL 01 -et, de egy rakás hulladék. Még egy 8 GB -os memóriakártyát sem haladó felismerni, van benne két gyári csengőhang, de mindegyik igesítő cincogás.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#53002) Fancy-boy válasza Truman (#53001) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Véleményem szerint a Mobiwire Oneida 4G megfelelő lehet.
A Telekom függetlenül árulja: [link]
2.8" kijelzője van.
Esetleg a MediaMarktból a BEAFON C350: [link]
Szintén 2.8" megjelenítővel rendelkezik.

De ha a régi nyomógombos készülékek minőségét keresed, akkor már nem valószínű, hogy találsz megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#53003) Fancy-boy válasza TeeJay (#52988) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen! Remélem beválik. A Doro márkával általában nem lehet mellélőni.

[ Szerkesztve ]

(#53004) peppe79 válasza #33253120 (#52976) üzenetére


peppe79
senior tag

"Az nem bug. Bekapcsolás után azt veszi a legtöbb normális készülék figyelembe, ami a Telekomos szerződésed szerinti Hálózati alapértelmezés.
Vagyis a Telekom fiókodba állítsd át."

Sajnos nem megy. :( Felhívtam a Telekom ügyfélszolgálatát, ahol azt mondták, hogy most már csak a készüléken tudom beállítani a hívószám kijelzést. Jeleztem az ügyintézőnek, hogy ez így nagyon "szuper", mert a telefonon minden egyes kikapcsolás alkalmával visszáll alapértelmezettre, ami rejtett hívószám. Annyit tudtak hozzátenni, hogy "sorry"...
Szóval, sajnos egyelőre ez még mindig egy bug... :(((

(#53005) peppe79 válasza Fancy-boy (#53002) üzenetére


peppe79
senior tag

A Mobiwire nem rossz választás. 2x nagyobb kapacitású az akkumulátora, mint a Beafon C350-nek, plusz gyári tartozék a szilikon tok is.
Csak hát az az idétlen prediktív szövegbevitel...ha nem állt volna vissza minden egyes alkalommal, még talán fontolóra is vettem volna, hogy inkább a Mobiwire-t tartom meg az Alcatel helyett. Kár érte...

(#53006) peppe79 válasza peppe79 (#53004) üzenetére


peppe79
senior tag

Közben megnéztem a Telekom fiókomat is (most használtam először), és igazad volt: ott viszont valóban beállítható a hívószám kijelzés! :K Na, ez így már szuper, egy gonddal kevesebb! Csak azt nem értem, hogy a Telekom ügyfélszolgálata miért nincs ezzel tisztában, és miért tájékoztat félre? :F

(#53007) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok,
pár Nokia 3310 3G talasztalat:

Először is sokkal jobb választás mint az Alcatel! Gyors, jó összeszerelés és fogás. A hangerő is rendben van, nem olyan iszonyat hangos a legkisebben mint az Alcatel! Ez engem zavart. És végre jó gyors a telefon könyv is!!!! Bár előtte a Predektív szövegbevitelt ki kellett kapcsolnom... nem olvastam át még a könyvét, de megtaláltam egy bill. kombóval hol lehet. Nagyon könnyű a telefon. Szinkronizálás nincs, import sincs! Amit meg írtam pár napja hogy küldte a Nokia felejtsétek el, rossz. Utolsó pár menü nincs ott ahol írják, copy-paste-lte a Nokiás supportos valahonnan. Manuál viszont be lehet tenni .vcf fájlot, tehát Google contact import ilyen formátumra és manuál felmásol és betesz. Egy baja van, több névjegyet és dupláz ha nincs kitöltve a vezeték és a kersztnév, tehát nem tökéleted. Névjegyen belül dupláz, pl Józsi -ból lesz Józsi Jószi.
Háttérkép vicces de 3db van benne és ha Te fotózol vmi akkor lehet betenni :)
Nagyon gyors a menu meg minden, szerintem tök korrekt kis alapmobil. Ennél nem leszel függő a facebook-tól :-) Bár van rajta! Nef Twitter is... de nem próbáltam. Szerintem nem is fogom, ez telefonálásra kell :)
Be lehet ezen állítani hogy csak 2G, csak 3G, vagy 3G ha elérhető. Szerintem korrekt. Gombok nagyon finoman működnek, mintha tényleg a régi Nokiások rakták volna össze. Ehhez képet az Alcatel egy kőkorszaki nyomógombbal rendelkező mobil.
Ja a Telekom továbbra sem utalta vissza egyik vételárat sem! Már a héten 3x csesztettem őket. Féreg egy banda, az egyiket el is keverték... ha nem figyelsz ezek átvernek...
Ennyi, majd még írok ha lesz hosszabb tapasztakat.

(#53008) Fancy-boy válasza sentinel (#52983) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már rögtön a válaszuk elején látszik, hogy sablon szöveget nyomnak, ugyanis a Nokia 3310 3G nem Series30+ rendszert használ, hanem Smart Feature OS-t. Bármi is az. :D
Azt se tudják, hogy mit árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#53009) sentinel válasza Fancy-boy (#53008) üzenetére


sentinel
aktív tag

https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_3310_(2017)

3G version

The 3G model has many improvements and changes apart from the 3G radio. The internal storage has been increased from 16 MB[11] to 128 MB[12], and there are some cosmetic changes, including a new silver keypad.[13] It comes in four new colors: Yellow, Warm Red, Azure and Charcoal, all being matte.[14] The phone's size has slightly increased (by 13.29%) to ergonomically make typing on the keyboard easier. The 3G radio has reduced battery talk time, but slightly increased standby time.[15] All 3310 3G versions support Bluetooth 2.1.[16]
On the software side, the 3310 3G also runs an upgraded operating system that HMD have called "Smart Feature OS" powered by Java. Its appearance is similar to the Series 30+ as on the 2G version, but has a new customizable interface.[17]

[ Szerkesztve ]

(#53010) quailstorm válasza sentinel (#53009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rövidebben a lényeg:
Nokia 3310 2017: MediaTek MT6260, mint bármelyik másik S30+.
Nokia 3310 3G: Spreadtrum SC7702.

A chippel jár a platform és szoftver is, meg a baseband.

A "smart feature OS" meg annyira smart mint a 2000-es években bármi random gombos, vagy inkább annyira se. Nyilván az MT6260-hoz képest rakétatudomány, de ahhoz képest kb. mi nem? még a SonyE K700 is az...

[ Szerkesztve ]

(#53011) szpeet


szpeet
csendes tag

Sziasztok!
NOKIA 220 4G vélemény???
Használ valaki ilyet???

(#53012) Jenne


Jenne
senior tag

Ezen a héten voltak a szomszédban burkolók és festők is. Kettőnél CAT B30-as melós telefon volt [kép]
Mondták, hogy mindent túlélő ez a telefon, mert már esett bele a festékkel teli vödörbe, :DDD malteros teli vödörbe :DDD ,(vízben lemosták és annyi, továbbra is működött) esett már le az állványról 6 méter magasról, esett már ki társasház negyedik emeletének erkélyéről a járda aszfaltra ....lakásokban a csiszoláskor a nagy porban voltak, semmi bajuk, még karcolás is alig látszik rajtuk.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53013) Razzul válasza sentinel (#53007) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi a beszámolót! Ha eljut egyszer ide is a 4G változat, lehet én is lecsapok egyre. Az sokkal kevésbé marja az akksit mint a 3G.

(#53006) peppe79: Ahogy sentinel tapasztalataiból látszik, inkompetensek a Telekomosok és még az ügyfelet is hülyének nézik.

Stat crux dum volvitur orbis

(#53014) Fancy-boy válasza Razzul (#53013) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 4G változat már majdnem 2 éve jelent meg, tehát nem valószínű, hogy elhozzák Európába.

[ Szerkesztve ]

(#53015) peppe79 válasza Razzul (#53013) üzenetére


peppe79
senior tag

Sebaj. Nálam holnap jár le a 14 napos pénzvisszafizetési határidő (jan 6-án adtam le a telefonokat a Telekom ügyfélszolgálatán). Ha hétfőn nem kapom vissza a pénzt, akkor megteszem a bejelentést a járáshivatalban. :)

[ Szerkesztve ]

(#53016) sentinel válasza peppe79 (#53015) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nagyon helyes. Sajnos össze vissza beszél minden ügyintéző. Minden héten egy esküszik hogy azon a héten már visszautalják. Aztán kiderült a kettőből egyik számlám "roszul lett kezelve" és nem is indult el útjára a visszafizetés, úgy hogy már kaptam arról is stornó számlát a fiókomba!

Azt birtam még hogy az egyik elkezdett nekem vitatkozni hogy a 14 nap az 30. Aztán hagytam kis időt neki hogy előtúrja a szabályzatot, majd nem győzőtt elnézést kérni.

[ Szerkesztve ]

(#53017) Razzul válasza sentinel (#53016) üzenetére


Razzul
senior tag

"Azt birtam még hogy az egyik elkezdett nekem vitatkozni hogy a 14 nap az 30. Aztán hagytam kis időt neki hogy előtúrja a szabályzatot, majd nem győzőtt elnézést kérni."

Még szerencse, hogy képben vannak, végül is csak ez a munkájuk... :U

(#53014) Fancy-boy: Bakker... jó rég volt már. Na mindegy, a remény hal meg utoljára. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#53018) dik


dik
őstag

Ezt miért csinálja a drága jó s5610 már a második 8 gigás memória kártyát öli meg pár év alatt.? Mikor gépre dugom a telót valami történik és vége megöli a kártyát....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53019) peppe79 válasza sentinel (#53016) üzenetére


peppe79
senior tag

Felvettem a kapcsolatot egy chat-es ügyintézővel. Megírtam, hogy jan. 6-án adtam le a készüléket, amiről dátummal, pecséttel ellátott nyilatkozatom is van, és ma telt le a két hét határidő.

Erre ezt a választ kaptam:

"A visszautalás ideje 14 nap, a készülék visszakerülésétől számítva, ami a központi rendszer szerint onnantól számítva, hogy leadtad üzletben, pár napot vett igénybe, így a 14 nap onnan indul."

Ember legyen a talpán, aki ezt a mondatot értelmezni tudja. :N Mindenesetre jeleztem, hogy a határidő letelt. Holnap megyek a járáshivatalba megtenni a bejelentést...

[ Szerkesztve ]

(#53020) Fancy-boy válasza peppe79 (#53019) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Gondolom azt akarta mondani, hogy a központba való visszaérkezéstől számítják a 14 napot.
Mivel az üzletben adtad le, így pár napba beletelik még onnan átkerül és megkezdhetik az elállás feldolgozását.

[ Szerkesztve ]

(#53021) peppe79 válasza Fancy-boy (#53020) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet, hogy azt akarta közölni, de hülyeséget írt. A 14 nap visszafizetési határidőt nem onnantól számítják, amikor a készülék beérkezik a központi raktárba (vagy tudom is én, hová), és még csak nem is onnantól, amikortól leadom a készüléket valamelyik üzletükben, hanem onnantól, amikortól jelzem az elállási szándékom. Így, ha teszem azt, a készüléket csak a bejelentéstől számított 3. napon adom le az üzletbe, akkor már csak 11 napjuk maradt hátra.

[ Szerkesztve ]

(#53022) Razzul válasza Fancy-boy (#53020) üzenetére


Razzul
senior tag

45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet:

23. § (1) Ha a fogyasztó (...) eláll az (...) szerződéstől, a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget...

A fenti rész alapján peppe79-nek van igaza. Az óra onnantól ketyeg, hogy szólt az eladónak, hogy eláll a szerződéstől. Az eladó csak akkor tarthatja vissza az összeget, ha nem viszi vissza időben a terméket (23. § (4)), de a két hét akkor is a szándék bejelentésétől számítandó.

Stat crux dum volvitur orbis

(#53023) sentinel válasza peppe79 (#53019) üzenetére


sentinel
aktív tag

Szia. Ma felhivott egy Telekomos reklamacio kezelo no! Jan. 6i panaszom most ert csak oda!!!! Valami karteritest akarnak adni a 14 nap kifutasa miatt... viszont meg mindig nem utaltak es kepzeld o is csak az egyik elallasom latra! Vicc. Elmegyaraztam hogy ketto van... smst is kaptam hogy elkeztek a panaszom kivizsgalni. Kivancsi leszek mit akarnak adni, mar annak is orulnek ha a penzem :DD

[ Szerkesztve ]

(#53024) peppe79 válasza sentinel (#53023) üzenetére


peppe79
senior tag

Na! Hátha kapsz majd egy kulcstartót, vagy egy domino sim kártyát ajándékba. ;] Az a gond, hogy a felső vezetéssel nem kerülsz kapcsolatba. Az ügyfélszolgálaton meg többnyire az iskolapadból frissen kiesett, huszonéves fiúk/lányok ülnek, akiknek vélhetően nem túl magas a fizetésük, cserébe viszont elég a nulla kompetencia. :N Mondom: a fiatal hölgy, akinek a pultjához kerültem, azt sem tudta, hogy mi az a 'postai készpénzátutalás'; amit a felmondási formanyomtatványukon ikszeltem be, mint lehetséges opció. :))

[ Szerkesztve ]

(#53025) szpeet


szpeet
csendes tag

Sziasztok!
NOKIA 220 4G ről van valakinek tapasztalata, valóban gyenge a hangerő??

(#53026) hbala válasza szpeet (#53025) üzenetére


hbala
aktív tag

Szia!
Egyelőre túl van árazva. Majd ha olcsóbb lesz.

(#53027) Fancy-boy válasza Razzul (#53022) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezzel tisztában vagyok, mivel magam is álltam már el vásárlástól, csak megpróbáltam lefordítani a Telekomos ügyintéző válaszát.
Szerintem valami hasonlóra akart kilyukadni, de elég zavaros.

[ Szerkesztve ]

(#53028) sentinel


sentinel
aktív tag

Na ma visszakaptam a pénzem, dec 16 óta.... de csak az egyiket! A másikkal még asszem lesz egy fight-om a Telekommal...
Közben felhívott az Alcatel is! Állítólag azért zárták le a ticketem, mert minden ticketet lezárnak 1-2 hét után LoL :DD Meg hogy javasoljam nyugodtan az Alcatel készüléket bárkinek... hát persze ;]
Ja meg jelezétk hogy beszereztek egy készüléket és nekik is ment a GPS. Úgy látszik kifogtam két rosszat egymás után :( Mindenestre a Nokia sokkal jobb, nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

(#53029) dik válasza sentinel (#53028) üzenetére


dik
őstag

Melyik nokia is lett a szuper? Kicsit lemaradtam... :B :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53030) Fancy-boy válasza sentinel (#53028) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor buli van. ;]
Viszont lehet valakinek szüksége van GPS-re vagy Wifi-re és abban a Nokiában egyik sincs.
Persze ettől még lehet jó, csak nem biztos, hogy mindenkinek alternatíva az Alcatellel szemben. Plusz a beszerzése is nehézkesebb.
Egyébként magyar menü van benne?

[ Szerkesztve ]

(#53031) ph2012


ph2012
senior tag

Tudnátok olyan nyomógombos telefont ajánlani aminek a bejövő hívás hangja erősen hallható? A Nokis 216 kínai ipari hulladék allig hallható hanggal. Nem igaz, hogy a kínai mérnökök nem tesztelnek.
Csak olyan írjon akinek tapasztalata van. Ne írjon spemelő. Később ha az alapján megveszem a telefon és gyenge lesz a hangja nagyon keményet fog kapni tőlem az írkáló.

(#53032) Razzul válasza ph2012 (#53031) üzenetére


Razzul
senior tag

Alcatel 2003

Nekem is van, úgyhogy tapasztalatból írom, hogy rendesen tud kiabálni. Cserébe pedig nem kérek semmit, köszönöm szépen.

Stat crux dum volvitur orbis

(#53033) sentinel válasza Fancy-boy (#53030) üzenetére


sentinel
aktív tag

Van :) Ma végre visszakaptam a pénzem a Telekomtól!!! :(((

(#53034) sentinel válasza sentinel (#53033) üzenetére


sentinel
aktív tag

Szuper, meg is kaptam a kártérítést a Telekomtól... egy csinos kis összeget :D Nem szidom tovább őket, ez korrekt volt most tőlük...
Teszem hozzá hogy ütni-vágni kellett őket minden fronton és betámadni a saját előírásaikkal! Szóval akinek hasonló ügye van bárhol, az ne hagyja magát és minden fronton érvényesítse a jogait! :)

(#53035) peppe79 válasza sentinel (#53034) üzenetére


peppe79
senior tag

Happy end. :) Hát, én viszont befejeztem náluk az udvariaskodást. Az ügyfélszolgálatosok nem tudnak segíteni, kompetens személlyel pedig nem tudom felvenni a kapcsolatot. A legviccesebb a mai chat operátor volt, aki a telefonszámom alapján először közölte, hogy mivel közalkalmazotti csomagban vagyok, ő meg lakossági ügyfelekkel foglalkozik, ezért semmilyen felvilágosítást nem tud adni, és bebökött egy smiley-t. Leírtam, hogy ennek semmi köze a flottás csomaghoz, mivel listaáron vettem a készülékeket. Hát, de listaár ide vagy oda, ő akkor sem. Később persze rájött (vagy segítettek neki), hogy hülyeséget állított. Vicces is lenne, hogy ha a vodafone-os számomat adom meg, akkor segítettek volna, ha viszont a telekomos flottát, akkor nem. :) Épp elég szégyen, hogy ehhez a csomaghoz már több, mint 10 éve nem lehet kedvezményesen vásárolni készüléket, csak listaáron. Vicc az egész. Vége lett a türelmemnek, megtettem a bejelentést a járáshivatalnál...

[ Szerkesztve ]

(#53036) sentinel válasza peppe79 (#53035) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nagyon helyes! Fogsz Te is szerintem kártérítést kapni.
Ha van irat vagy hivatkozási szám, akkor beszkennel és az ugyfélszolgaltos email címre, de inkább az online hiba bejelentő felületükön a storyddal együtt beküld. És vár 2 hetet kb mire el is jut oda ahova kell! Ne hagyd magad, én is kiharcoltam ami jár...

(#53037) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!

Olyan telefont keresek, ami támogatja a 2 sim kártyát illetve a mobil internetet is meg tudja osztani. Hotspotként is használható. Ezen kívül a telefon csak telefonálásra lenne használva. Ezért a hívás minősége, hangereje fontos szempont. Az egyszerű normál kialakítású készülék lenne a legjobb. Az új nokia 8110 4G ezeket tudja de a kialakítása miatt akinek a telefon lenne nem tetszik. Konkrét márka elképzelés nincs, de eddig csak nokiákat használt a személy akinek a telefon lenne. Mindenképpen új készüléket szeretnék vásárolni és ha megoldható akkor hazai boltból.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#53038) sentinel válasza zlotty (#53037) üzenetére


sentinel
aktív tag

Alcatel 3088X?
Én megjártam vele, de amiket írtál azt tudja... viszont van sok hátránya, ha visszaolvasol kifejtettem. Pl túlságosan hangos a legkisebben is és nagyon lassú és béna a telefonkönyve, stb.

(#53039) Fancy-boy válasza zlotty (#53037) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nokia 800 Tough: [link]

(#53040) ph2012 válasza Razzul (#53032) üzenetére


ph2012
senior tag

Megnéztem a Media Marktban, hát nagy gyenge színvonal. Valami normális nincs mint a Samsung 5610?

[ Szerkesztve ]

(#53041) dik válasza Fancy-boy (#53039) üzenetére


dik
őstag

Nem tudom, de valahogy nekem ez nagyon tetszik. Már csak azt lenne jó tudni érdem lehet-e vagy sem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53042) sentinel válasza dik (#53041) üzenetére


sentinel
aktív tag

Ha nem tetszik, meg se vedd... amúgy nekem sem tetszik.

(#53043) dik válasza sentinel (#53042) üzenetére


dik
őstag

Látom értelmezted mit írtam... :DDD :D :R
(Na jó ott *érdemes akarna lenni :DDD :D )

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53044) Fancy-boy válasza dik (#53043) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Például beleolvasol a készüléhez tartozó topicba: [link]
Esetleg megnyomkodod valahol a kiállított darabot és kiderül.
1-2 nem hivatalos helyen már kapható homok színben is.

[ Szerkesztve ]

(#53045) ph2012 válasza Fancy-boy (#53044) üzenetére


ph2012
senior tag

10 éve normálisabb nyomógonbosakat csináltak például a sony ericsson elm, SonyEricsson K770. Szupi telefon volt.

[ Szerkesztve ]

(#53046) Fancy-boy válasza ph2012 (#53045) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Bizony, de most aki újat szeretne, annak ebből kell válogatnia.
Vagy vált az érintős kategóriára.

(#53047) Jenne válasza Fancy-boy (#53046) üzenetére


Jenne
senior tag

Ezért vettem én (a jófogáson) egy jó állapotú, újszerű, gyári független Samsung S5610-est. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53048) Fancy-boy válasza Jenne (#53047) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Lehet lesz mire lecserélni:

Új fél-okos rendszerrel készül a Nokia 400: [link]
GAFP OS

Nagyon úgy néz ki mint egy Nokia 515 előlapi kamerával. :DD

[ Szerkesztve ]

(#53049) dik válasza Fancy-boy (#53048) üzenetére


dik
őstag

Nekem még mindig nagyon tetszik. Nagyon kíváncsi leszek rá mit mondanak majd a tesztelők... :D Nem sok jóra számítok, de a fene se tudja már... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53050) peppe79 válasza Fancy-boy (#53048) üzenetére


peppe79
senior tag

A gombok elrendezése hasonlít, de nem lesz annyira szögletes, mint a Nokia 515. Amúgy formára nekem tetszik:

Ha jobb lesz, mint az Alcatel 3088X, akkor lecserélem rá. :) Az Alcatelnél közben rájöttem még 1-2 hiányosságra, hibára. Ami engem leginkább zavar, hogy a naptárban nem tudok beállítani évfordulót. Tehát születésnapot, vagy a havi villanyóra bediktálásra való figyelmeztetést nem tudok beállítani. Ez azért elég gáz. Körbe kell néznem, hogy találok-e egy alkalmazást, ami kiváltja a gyári naptárt. A gond csak az, hogy valamilyen oknál fogva most nem ismeri fel a számítógépem a WebIDE-n keresztül. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.