Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) librabootleg


librabootleg
csendes tag

azt szeretnem kerdezni ,hogy a nokia x6 teszteben olvasottak mi szerint nagyon nehezen talalja meg a telefon a wifi halozatot ez mennyire helytallo, csak az a keszulek volt ilyen "hibas" vagy ez lehet altalanaos problema valamilyen tulajdonsag miatt?
koszi elore is

(#29002) llcoolj


llcoolj
csendes tag

Sziasztok!

Új telefont szeretnék venni.
Most egy SonyE. G502-vel rendelkezem Ez már 2 éve megvan. Nagyon sok bajom van már vele :(
Amit kinéztem helyette az a Nokia E52-es modellje.
Mi a véleményetek erről a telefonról? Jó vagy rossz telefon ez?
Van esetleg más tippetek helyette? Az a fontos nekem, hogy vagy Nokia vagy SonyE legyen és nem rendelkezhet Android operációs rendszerrel, mert rühellem.

Köszi a segítséget előre is!

(#29003) korpicschess válasza llcoolj (#29002) üzenetére


korpicschess
veterán

E52 nem olyan jó megbízhatóság terén. Sok embernek itt a fórumon meggyűlt vele a baja, szervizelték, aztán újra elromlot... persze van rá esély, hogy egy jót fogsz ki, de ha hosszú távra tervezel akkor nem biztos, hogy E52-re kellene menni.
Viszont nem tudom, hogy mi lehetne helyette.
Hagyományos kialakítású teló kéne ilyen árban? Mire használnád?

librabootleg:
X6 topic, szerintem hamarabb kapsz választ, vagy keress ott rá.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#29004) llcoolj válasza korpicschess (#29003) üzenetére


llcoolj
csendes tag

A kialakítása mindegy, h milyen.
telefonálásra, smsre és sok zenehallgatására használnám.
Emailezés és üzleti alkalmazások nem fontosak egyáltalán.
így vmi tipp?

[ Szerkesztve ]

(#29005) littlelion21


littlelion21
addikt

Nagyon kellett ez az 1.hsz., szép munka. :R

[ Szerkesztve ]

(#29006) korpicschess válasza llcoolj (#29004) üzenetére


korpicschess
veterán

Csak új igaz?
Függetlenül vagy szolgáltató?
Egy SE W995 is jó lehetne neked, vagy egy Aino, de azok drágábbak.

littlelion21:
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#29009) llcoolj válasza korpicschess (#29006) üzenetére


llcoolj
csendes tag

Pont a W995-öt néztem ki még :)
Meg a Nokia X6-ot 16GB-os verziót.
Erről a telóról vmi véleményt tudnátok mondani?
Azt az Aino nem ismerem. Az milyen? :F

(#29010) tjb007 válasza llcoolj (#29004) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nokia 2730, 6303i, C3, X2
Sony Ericsson W595, W100 (Spiro)

(#29009) llcoolj

Nokia X6: egy Nokia 5800 új köntösben, kapacitív kijelzővel, több belső memóriával és 5MP -es kamerával, mindezt 80eFt -ért (újonnan, függetlenül, 2 év Nokia garanciával)

[ Szerkesztve ]

(#29011) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Desire mellé második telefonnak szeretnék egy készüléket, ami:
- Max. 50.000 HUF (független vagy T-Mobile-os érdekel csak)
- Candybar vagy Slider kialakítású (érintőképernyős kizárva)
- Minőségi anyagokból van
- Jól fotóz
- MicroSD-vel bővíthető
- 3G-vel rendelkezik (WiFi előny)
- Nem Nokia/Samsung gyártmányú (semmi bajom velük, de nem akarok olyat:U)

Mit tudtok javasolni?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29012) tjb007 válasza r4z (#29011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sony Ericsson Elm, Hazel.
Mivel a két nagy márkát kilőtted és sem az LG -nek, sem a Motorolának nincs ilyen telefonja ami kapható is lenne nálunk így csak ez a kettő marad.

[ Szerkesztve ]

(#29013) r4z válasza tjb007 (#29012) üzenetére


r4z
nagyúr

Köszönöm, tökéletesen megfelelnek. Asszem nemsokára veszek is egy Elmet, még egyszer hálás köszönet. :R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29014) littlelion21 válasza r4z (#29011) üzenetére


littlelion21
addikt

Esetleg még a Motorola ZN5, ami a 3G híján megfelel a kitételeknek, és van benne wifi.

(#29015) ZoPád


ZoPád
tag

Sziasztok! (nem találtam integető smileyt. :D)
Nem sokára mobilvásárlás előtt állok, és nagy gondban vagyok mert egyáltalán nem vagyok képben mobiltéren :S
Akkor hogy a formaiságnak is megfeleljek, az elvárásaim:

- Árkategória: mindenképpen előfizetéssel venném, ha lehet. A felső árhatár 35 ezer, de 20 körül lenne a legjobb.

- Újat szeretnék, mivel nem vágom hogy használt mobilnál mit kell nézni, nem akarom hogy átvágjanak :S

- Hol vennéd meg?
Előfizetéssel, akciósan (ha van ilyen.) Szolgáltatók közül leginkább a T-home-mal szemezgetek, az ingyen facebook csábító, de ez nem meghatározó tényező. :)

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Mindenképpen hosszútávra, de nem a legjobbat :) Egy Omnia-t pl nem tudnék kihasználni. MédiaMánia díjcsomag sem érdekel ugyanilyen okból, de meg lehet győzni..

- Mire használnád? Legfontosabb a zenehallgatás lenne, mindenképpen jó minőségű hangzással és mélyhangokkal, fülessel, hangszóróval illetve bővíthető memóriával. De egy 2 megapixeles kamera is nagyon jól jönne. Internetért nem akarok külön fizetni, hogyha van az jó, de ilyen 10 ezer forintos havidíjat nem akarok fizetni, akkor már inkább megveszem függetlenül. (mondom, meg lehet győzni.)

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Hát erről aztán végképp nincs fogalmam, nem akarok buherálni a mobilt, legyen jó a hangzása és kész.

- Milyen kialakítású telefont keresel? Ez annyira nem meghatározó tényező, de mondjuk a szétnyitható formával nem tudom meg bírnék-e barátkozni. Jöhet hagyományos, flip, walkman-style, vagy ha olcsó akkor érintőképernyő is.

De hogyha tudtok jó használt mobilt, az is érdekelhet.

p.s. nem tudom hogy ezen a fórumon milyen erős a newbiecry szindróma, de a kommenteket olvasva ide értelmes emberek járnak. :)
Igen, olvastam teszteket, de mivel nincs viszonyítási alapom így sokra nem jutottam velük :|

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#29016) meroly válasza ZoPád (#29015) üzenetére


meroly
veterán

Először is köszi, hogy az első hozzászólás mentén haladtál a kérdéssel :R

A t-nél sajna nincs normális zenetelefon, 5130-as nokia van, de ő szegényke igencsak félresikeredett.

Eléggé vájt fülü vagyok, zenét is csak kocsiban hallgatok, de a helyedben egy 5630-at vennék használtan. Zenegombok is vannak rajta, tuti jól kell szólnia és a kamera is nagyon jó képeket csinál.

A nem nokiákhoz nagyon nem tudok hozzászólni, de t-nél most walkman sincs. :(

Impossible is nothing

(#29017) korpicschess válasza ZoPád (#29015) üzenetére


korpicschess
veterán

Szia!

Nagyon korrekt a kérdésed - 10 pont! :P
Talán egy SE Aino jó lehetne neked is. Zárt rendszer, egyszerű kezelés, jó minőségű képek és zene.
Sajnos nem igazán igazodom ki a T-s árlistán, viszont ha kifér akkor szerintem ez egy jó megoldás lenne. Ráadásul a gyári füles (BT) is jó minőségű!:)

szerk: meroly beelőzött, az 5630 is jó választás lehet!:) (Ott nem tudom milyen a gyári füles, de szerintem egyik gyári füles sem versenyezhet egy Sennheiserrel vagy Sony-val szemben.

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#29018) tjb007 válasza ZoPád (#29015) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nokia C5 (2 éves hűségnyilatkozattal 29.990 Ft) vagy egy Sony Ericsson Elm (2 éves hűségnyilatkozattal 24.990 Ft), más nem igen van.

(#29017) korpicschess

Aino -ból már csak a classic változat van amihez nem jár BT füles és az ára is 49.990 Ft 2 éves hűségnyilatkozattal, Nokia 5630 -at már elég régóta nem lehet kapni a T -nél, megszüntették a forgalmazását.

[ Szerkesztve ]

(#29019) meroly válasza tjb007 (#29018) üzenetére


meroly
veterán

Hm... tényleg a C5, abban még 3,5-es jack is van ;)

Impossible is nothing

(#29020) korpicschess válasza tjb007 (#29018) üzenetére


korpicschess
veterán

Jól látom, hogy nem látom át a Tré-s árlistát :DDD
C5 jó választás lehet akkor viszont tényleg :K
Az Elm csak szerintem csúnya?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#29021) sagesz93 válasza korpicschess (#29020) üzenetére


sagesz93
addikt

nem, szerintem is ocsmány.

(#29022) zolaas


zolaas
senior tag

Sziasztok!
Telefon csere előtt vagyok. Szeretnék pár véleményt hallani tőletek.
- Árkategória: 80-90k

- Újat szeretnék.

- Hol vennéd meg?
Előfizetéssel T-home-mal

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Mindenképpen hosszútávra, min 2 év.

- Mire használnád? Telefonálás, navigáció, üzleti cuccok, kevés sms, nem baj, ha szépen tud fotozni.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Nem

- Milyen kialakítású telefont keresel? Classic v slide, esetleg érintős. Viszont csak minőségi anyagokból, aminek van súlya:)

Mivel jelenleg 1 E66-t használok legyen ez az etalon. Többnyire csak nokiák érdekelnének, s nem is igazán szoktam tel vásárlás előtt kérdezgetni, mert eddig az volt, h bementem a T-hez, s ami volt benn üzleti nokiájuk, és tetszett azt megvettem. Jó volt :) Mostanság viszont elég lehúzóak a tesztek. Amúgy 1 x6-al szemezgetek . A sok gombos billek számomra nem alternativák, mert sztm csúnyák, s egyébként is laptopot használok:) Szóval lehet, h típust váltok:) De jól át kell ezt gondolnom, mert nagyon nehezen tanulom az új op-os telókat.:D

Előre is köszi a válaszokat.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#29023) meroly válasza zolaas (#29022) üzenetére


meroly
veterán

Talán egy E52? Eléggé megoszlanak a vélemények, valaki imádja, valaki gyorsan megszabadult tőle, így nem tudom megítélni. Annyira rossz nem lehet, E szériás, fém, jó akku.

Az X6 nem épp üzleti készülék.... ;)

Impossible is nothing

(#29024) zolaas válasza meroly (#29023) üzenetére


zolaas
senior tag

Igazad lehet:) Az x6 nem éppen az. AzE52-meg semmivel se tud többet az e66-nál.(+ nem is tetszik:) ) Aminek egyébként semmi baja, csak annyi, h "öreg".

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#29025) sylke5


sylke5
csendes tag

Sziasztok! Lenne valakinek infója nokia 7610 supernováról? Vélemények??

Köszi !!
syl

(#29026) littlelion21 válasza sylke5 (#29025) üzenetére


littlelion21
addikt

(#29027) meroly válasza zolaas (#29024) üzenetére


meroly
veterán

hát a t-nél más nagyon nincs.... :(

Impossible is nothing

(#29028) sylke5 válasza littlelion21 (#29026) üzenetére


sylke5
csendes tag

köszi ezt olvastam
személyes tapasztalat érdekelne

(#29029) littlelion21 válasza sylke5 (#29028) üzenetére


littlelion21
addikt

Tartok tőle hogy az ide járók többségének nincs vele hosszabb távú személyes tapasztalata: esetleg nézd át a teszthez kapcsolódó hozzászólásokat, és küldj egy privit annak akinek van/volt a tulajdonában.

Vagy:
ha vágod az 'inglist' itt találsz értékelhető véleményeket.

(#29030) meroly válasza zolaas (#29022) üzenetére


meroly
veterán

Esetleg még egy C5?

Impossible is nothing

(#29031) zolaas válasza meroly (#29030) üzenetére


zolaas
senior tag

háát ez se igazán..:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#29032) meroly válasza zolaas (#29031) üzenetére


meroly
veterán

Hát így nehéz. Mert a többi vagy érintős vagy qwerty-s ami szóba jöhet :N

Impossible is nothing

(#29033) ZoPád válasza tjb007 (#29018) üzenetére


ZoPád
tag

Hali!
Az Elm nem igazán tetszik, a C5 viszont jó! :) Főleg, hogy alapból van hozzá memóriakártya.

Meg is találtam, [link]

a dobozban minden benne van ami kell, már csak egy kérdésem van!
A netezésért (facebook, email, esetleg jutub) kell-e külön fizetni (pl. web'n'walk) vagy anélkül is megy?

Hogyha utóbbi, akkor nem fizetnék elő az 500 megás netre, mert effektíve megduplázza az árát. Meg annyira nem is fontos a net.

kösz a tippeket!

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#29034) llcoolj válasza tjb007 (#29010) üzenetére


llcoolj
csendes tag

Oké a Nokia X6-ot és az E52 néztem ki.
Ezek tetszenek és ezekben látom azt, hogy min. 2 évig elég lesz. Ez fontos szempont nálam.
De én E52-t csak angol nyelvű menüvel láttam. Ugye van hozzá magyar nyelvű menü is, ugye?
Ja és amit kérdezni akarok, hogy a két teló közül melyiket ajánljátok? Ami még fontos lenne, hogy navigációra is tudjam használni, de olyan netesre amiért folyton fizetnem kell, mert most ilyen van és magas tőle a számla bőven...
Szal oylan kéne, amihez nem kell internet.
Köszi a válaszokat!

(#29035) SPF válasza llcoolj (#29034) üzenetére


SPF
senior tag

Mindkettőhöz ingyenes a navigáció.

(#29036) meroly válasza llcoolj (#29034) üzenetére


meroly
veterán

Amit a T-mobile-nál veszel, az tuti magyar nyelvű lesz.
Amúgy a két telefon ég és föld, de személy szerint az E52-t venném. Navigáció szempontjából is mindegy, hisz gondolom ua. a gps vevő van benne és mindegyikhez van rásegítés (a-gps) is.

Impossible is nothing

(#29037) llcoolj válasza meroly (#29036) üzenetére


llcoolj
csendes tag

Oké és melyiket válasszam szerintetek? :)

(#29038) meroly válasza llcoolj (#29037) üzenetére


meroly
veterán

Továbbra is az E52-re teszem a voksom. ;)

Impossible is nothing

(#29039) cass válasza llcoolj (#29037) üzenetére


cass
aktív tag

Szia!

Szerintem egyértelmű, hogy az E52. Nehogy x6-ot vegyél nem jól sikerült mobil!

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#29040) tjb007 válasza cass (#29039) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért ez erős túlzás :)
Inkább mondjuk úgy, hogy rosszul van az ára bepozicionálva. 80eFt -ért (ennyi a független ára) nagyon nem éri meg, ezért a pénzért 10x jobb telefont lehet kapni. Viszont ha 45-50eFt -ba kerülne máris más lenne a megítélése.

[ Szerkesztve ]

(#29041) AndiBandi93


AndiBandi93
csendes tag

Sziasztok!

Hosszabb távra kéne egy új (nem használt), érintőképernyős készülék, de nem nagy igénybevételre (zsebben cipelés..) Az ár kb. max 40.000 Ft. Számomra az elsődleges szempont a kamera. Mivel szeretek fotózni, ezért ki szeretném használni azt a lehetőséget, hogy egy meglehetősen jó kamerájú telefonnal megörökíthessek bármit kiváló minőségben. Tehát nem szeretném, ha zajos képeket csinálna és lehetőleg a színeket is jól vissza tudná adni. Szóval min. 5 megapixel, és persze a vaku sem ártana.
A zenelejátszás és a hangzás is fontos lenne, és mivel megszoktam a SE Walkman alkalmazását, hasonlóan jó zenelejátszó kéne. De ez az előzőekhez képest nem olyan fontos.
Tetszik a Wi-Fi gondolata is, tehát örülnék, ha lenne benne, bár ez is azért elhanyagolható.
Lehetőleg T-Mobilos legyen, de jöhet kártyafüggetlen is.

Magyarán a lehető legjobb kamerájú telefon kéne a fenti árkategóriában. Más kikötésem nagyon nincs, mellesleg nem is nagyon értek a dologhoz.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#29042) tjb007 válasza AndiBandi93 (#29041) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha hozzáraksz még 9900 Ft -ot akkor már vehetsz egy Sony Ericsson X10 Mini -t amit a T-nél 49.990 Ft -ért meg is vehetsz ha aláírsz 2 évre. Ez a legolcsóbb olyan érintőképernyős mobil a T-nél amiben 5 MP -es kamera van.
Függetlenül meg ne is álmodj ilyen telefonról 40eFt -ért.

[ Szerkesztve ]

(#29043) cass válasza tjb007 (#29042) üzenetére


cass
aktív tag

Ja igazad van tényleg túlzás, de biztos, hogy nem lesz belőle egy tarós mobil az anyaghasználatát nézve.

U.I: Az X10 mini kezelhetetlen.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#29044) tjb007 válasza tjb007 (#29042) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bocs, mégis van egy, az LG GM360. 5MP -es kamerája van de rezisztív kijelzős, nincs benne WIFI, zenét lehet hallgatni rajta de SE Walkman minőséget ne várj. Kártyásan 33.990 Ft az ára a T-nél.

(#29043) MSI52

Attól még, hogy te nem tudod nem jelenti azt automatikusan, hogy más sem :) Minden ember más.
Ha kezelhetetlen lenne akkor nem vennék meg az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#29045) picur220 válasza AndiBandi93 (#29041) üzenetére


picur220
veterán

LG Renoir megfelel?

tjb007: Az a telefon nagyon nem ajánlott szvsz... 5 mp van, de értelmes vaku nincs, csak szutyok LED, meg azon a kijelzőn nem sok mindent lehet csinálni....

[ Szerkesztve ]

(#29046) cass válasza tjb007 (#29044) üzenetére


cass
aktív tag

Nem csak én nem tudtam kezelni, hanem úgy kb. az emberek 90%-a. :U

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#29047) bambilany


bambilany
csendes tag

- Árkategória. max. 90e (de inkább 85e...)
- Használt vagy új garanciálisan és karcnélkül jöhet használt is
- Hol vennéd meg? Függetlenül, használtan vagy újan.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, egyértelműen hosszútávra, a mostani w580i-m 2 éves, az akksija még most is nagyon jól bírja, pedig gyötörve van rendesen, csak szoftveres hibák léptek fel, nem egyszer. (magától kikapcsol, nem látja a memkártyát, nem tudok hívást fogadni, stb.)
- Mire használnád? Mivel nincs más zenelejátszóm, ezért a telefonomat használom erre, kb. napi 3órában. Fontos még az sms-ezés, valamit szeretném a készüléket internetezésre, "social-networks"-re is használni. Jó lenne néha játszani is rajta persze nem 3D-s játékokra gondolok, hanem mondjuk Sudoku, Tetris, tehát ilyen egyszerűbbek. Kamerának nem kell kiemelkedőnek lennie. GPS nem kell. WiFi legyen.
- Android jöhet szóba csak.
- Milyen kialakítású telefont keresel? Érintőképernyős, qwerty-vel, vagy anélkül.

Felmerült a HTC Legend, de nagyon sokallom az árát
a Sony Ericcson X10 mini pro,
a Samsung Galaxy 3
és Samsung i8320 is, de garancia nélkül.

Melyiket (vagy milyen) telefont ajánlanátok nekem?

(#29048) Danny750 válasza cass (#29046) üzenetére


Danny750
őstag

Hát nemtudom tesómnak van x10mini-je és volt arena-m,pulse-m és egyáltalán nem kezelhetőbb nehezebben!(P990i-nél,Omniánál sokkal kezelhetőbb, mivel kapacitív) Egy rezisztív bármekkora kijelzős mobilnál jobban kezelhető!
191cm vagyok elég hosszú ujjaim vannak mégis simán kezelhető ,mivel egyedi softot fejlesztett hozzá a SE! X6 vs E52-ben egyértelműen az utóbbi a nyerŐ! Az X6 egy elég vicces telefon nagyon gagyi készülékházban és kezelhetetlen kijelzővel! :K
bambilany: X10 mini pro megfelelő lenne számodra és az ára is baráti! Szerintem a kijelzője is simán kezelhető, műkörmök nélkül.

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#29049) tjb007 válasza picur220 (#29045) üzenetére


tjb007
nagyúr

Új telefont szeretne, újonnan meg nem kap 40eFt -ért Renoir -t.

(#29046) MSI52

Talán az a több millió ember aki olyan telefont vett mind elmondta neked a véleményét róla ? ;]
Vagy ez a 90% hogy a fenébe jött ki ?

[ Szerkesztve ]

(#29050) tjb007 válasza bambilany (#29047) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak szólok, hogy az Android zenélésben még mindig nem az igazi.
Jobban járnál egy Samsung S8500 -al, amire kell neked arra bőven elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.