Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) adam320 válasza Harbinger85 (#53700) üzenetére


adam320
senior tag

Köszi :)

(#53702) flash- válasza Fancy-boy (#53686) üzenetére


flash-
veterán

hát egyáltalán nem cseng hangosan halkabb egy 20-30%al mint ami a megszokott elvárt lenne

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53703) Skillet válasza Fancy-boy (#53692) üzenetére


Skillet
addikt

Tudtok nekem segíteni? Nekem olyan cucc kellene, ami tud FM rádiót tolni Jack csatin és BT-n keresztül is, de lehetőleg füles nélkül. Akku bírja. Más szempont nem igazán van, ugyanis nem telefonálásra lenne használva, csak a fent leírtakra. Minél olcsóbb legyen. MP3 lejátszókat néztem, de nem jutottam velük sokra. :F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53704) Skillet válasza Skillet (#53703) üzenetére


Skillet
addikt

Alcatel 2003?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53705) Fancy-boy válasza Skillet (#53704) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, hogy az Alcatel 2003 készülékben lévő rádió csak fülessel működik.
De pár hozzászólással feljebb írtam, hogy kinek van/volt ilyen telefonja.
Biztosan tudják rá a pontos választ.

[ Szerkesztve ]

(#53706) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53705) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Csak azzal működik. A telók 90%-a csak fülessel megy a rádió.
Nokia 5310, 225 és a 220(?) ahol megy anélkül is. De hogy ebben az esetben megoldható-e az így nyert rádiót átküldeni BT-n fülesre vagy külső hangszóróra... még nem találtam választ!
Annyi teszt van mindenről. Mit tud az ébresztő vagy hány bejegyzés mehet a naptárba, milyen gagyi a kamera, minek ebbe YouTube, bla-bla. De ez ilyen extrém kombókkal senki se foglalkozik.

(#53707) Harbinger85 válasza Harbinger85 (#53706) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Oké, az egész fél percbe tellett!
A Nokia 130-hoz csatlakoztattam fülest - csak azzal megy a rádiója - rádió be, BT füles be és igen, át küldi a rádió hangját is! Ergo a beépített rádióknak is elvileg így kell működniük.

(#53708) Skillet válasza Fancy-boy (#53705) üzenetére


Skillet
addikt

Elengedem a füles nélküli rádió működést. Fülest ugyan nem fogok használni, de van egy rövidke Jack-Jack kábelem erre a célra. Már csak az a kérdés most honnan tudom jó áron beszerezni. Van elvileg közelben pl euronics, de ők nem mostanság fognak kinyitni, ha jól gondolom.
Auchanban nem volt, lidl-ben sem. Aldiban még nem néztem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53709) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Szeretnék egy hagyományos nyomógombos telefont hosszú távra.
max 30k lenne a keret.
Minél nagyobb kijelző jó lenne, mondjuk 2.8" már elég.
Leginkább telefonálásra lenne használva, ám nem baj, ha izmosabb akkuja van, hogy ne kelljen naponta tölteni, és fontos lenne, hogy legyen benne WIFI, hogy tudjon mail-eket és messenger üzeneteket fogadni.
Mindenképp újat szeretnék, boltból.
Találtam egy ilyet (Energizer Hardcase H280S), ami szimpatikus elsőre, de nem nagyon van róla véleményezés sehol.
Vállalható?
Vagy esetleg lenne ajánlottabb olcsóbban? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#53710) IOX


IOX
tag

Sziasztok!
Telefont szeretnék vásárolni, minél olcsóbb a cél, szinte csak telefonálás, viszont ha el akarok jutni valahová akkor megfelelően segítsen (akkor se legyen lassú). Először nyomógombost kerestem, de a kis kijelző átterelt ide.

(#53711) Harbinger85 válasza s7evcsenko (#53709) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!
Van még ez a típus is [link] . Olcsóbb, igaz nem strapa model. De az Energizerről elég jókat olvastam. Állítólag a KaiOS is gyorsabb, mint a legtöbb telón.
Jómagam ezenfelül csak a Nokiákat néztem - azon banális okból hogy azon tuti van játék, más nem a Snake. Én is hasonló cipőben járok, de márka terén nem tudom melyik jobb. Ahogy itt sokan mondják szinte mindegy.

(#53712) Harbinger85 válasza IOX (#53710) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!
Szerintem neked se lenne a rossz az előbbi hsz-embe is linkelt Energizer. KaiOS-es ergo van rajta Google Maps és egyéb funkciók ha kell. Az Árukereső szerint jelenleg itthon nincs és lehet nem is volt olcsóbb félokos teló.

(#53713) IOX válasza Harbinger85 (#53712) üzenetére


IOX
tag

(#53714) s7evcsenko válasza Harbinger85 (#53711) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszi. :R
Közben már megjött amit linkeltem...
Első benyomás egész jó. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#53715) Harbinger85 válasza IOX (#53713) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Nem igazán megy ennek a fórumnak a kiismerése, így remélem, de kőrsebe beírod Energizer Energy E241S [link] .
Egyébként ha bárki vesz ilyet írna róla milyen? Meg úgy a KaioS, milyen a zenelejátszója, akad-e rá egy-két egyszerű logika játék. Megköszönném. :K

(#53716) IOX válasza s7evcsenko (#53709) üzenetére


IOX
tag

Üdv! Majd írj róla tapasztalatokat

(#53717) Fancy-boy válasza s7evcsenko (#53709) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"de nem nagyon van róla véleményezés sehol."

Most majd lesz, ha írsz. ;]

(#53718) Skillet válasza Harbinger85 (#53707) üzenetére


Skillet
addikt

No. Ez nem jött be. Az Alcatel 2003 nem tudja azt, amit szerettem volna.
1. Ha bedugom a Jack Jack csatis rövid vezetéket,nem történik semmi. Mindenképpen fülhallgatót kíván a rádió.
2. Hiába van benne füles,nem küldi át BT-n a rádió hangot külső hangszóróra.
3. Fent említett Jack Jack kábellel sem megy át a hang a külső hangszóróra :C
Gyakorlatilag most van egy telefonom...de minek?
Akkor kérdés :DDD melyik telefon ami tuti tudja azt,hogy átküldje BT-n a rádió hangot külső hangszóróra, és még fülhallgató sem kell hozzá? Inkább ne kelljen hozzá füles,akkor szerintem nagyobb esély van a sikerre :R
De ha tudtok megfelelő céleszközt mondani, az is jó. Pl valami BT-s sport MP3 lejátszó? Nem muszáj telefon legyen. Csak nekem ez jutott eszembe. :U

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53719) orso0355 válasza Skillet (#53718) üzenetére


orso0355
őstag

Netes rádiót ki lehet küldeni BT-ra, én ezt csinálom mindenhol... gondolom van olyan mobil, ami netet is tud kezelni, vagy ilyesmi.

(#53720) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok. Alcatel 2003 dual sim tulajokhoz lenne kérdésem: mekkora sim kártyát fogad a telefon?
Köszönöm a segítséget előre is.

(#53722) JamesFinn válasza #40993792 (#53721) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Eddig jutottam én is. YouTube-on is micro sim látszik.
Ma délután a kezemben lesz és kiderül.
Köszönöm segítséget!

(#53723) Skillet válasza orso0355 (#53719) üzenetére


Skillet
addikt

Netes rádió kilőve.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53724) Harbinger85 válasza Skillet (#53723) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Az adott funkcióra a Nokia 130-asom tökéletes. Fülessel küldi BT- a hangot. De jómagam is keresek olyan telót, amibe beépített rádió van. A 150, 220, 225 modeleknek van beépített rádiója és BT-sek.

Egy saját kérdés: a Nokia 3310-ből úgy tudom 3 típus létezik. 2G-s, 3G-s és egy 4G-s model kicsit updatelt hardverrel, mert még wi-fi is van benne és lényegesen nagyobb memória. De úgy látom ez itthon nem kapható? Magyar Nokia oldal ki se adja, igazából a GSM Arenán szúrtam ki. Amúgy az összes Nokia telón ugyanaz az MP3 lejátszó fut?

(#53725) Fancy-boy válasza Harbinger85 (#53724) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Amúgy az összes Nokia telón ugyanaz az MP3 lejátszó fut?"

Nyilván nem, már csak azért sem mert különböző rendszert használnak.
Van KaiOS, FeatureOS és S30+.

A Nokia 3310 4G Kína only. A 4G hálózat amúgy sem használható rajta itthon. Nekem volt.

(#53726) orso0355 válasza Skillet (#53723) üzenetére


orso0355
őstag

OK. 😃
Nekem működik, és nem kell vele ennyit küzdeni.
Remélem, találsz megoldást.

(#53727) Skillet válasza orso0355 (#53726) üzenetére


Skillet
addikt

El-elmegy a hang, probléma van vele folyton. Azt használom, szóval tudom. Itthon wifin okés,mobilneten gyenge nagyon. Gondolom az én net keretem fogyhat el, vagy passz, de nem is érdekel, beépített rádió a cél, amihez nem kell semmi trükk. Ha telefon se lenne nálam, akkor is menjen. Független legyen "mindentől".

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53728) Harbinger85 válasza Fancy-boy (#53725) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

A KaiOS-t gyanítom és valószínű sokoldalúbb. A 4G-s 3310 nem a 4G miatt érdekelt volna elsősorban, csak a jobb hardverért (wi-fi, belső memória), de kösz az infót.

(#53729) rumos14


rumos14
nagyúr

sziasztok,

fiamnak keresek egy alap ("nyomógombos", lehetőleg Nokia) telefont, nevezzük feature phone-nak, ami
- tud micro SD kártyát fogadni
- lehet vele viszonylag normálisan mp3-at lejátszani
- BT hangszóróra ráköthető
Előny, ha fekete színben is elérhető és lehetőleg újonnan venném, de használt is lehet.

köszönöm

(#53730) Harbinger85 válasza rumos14 (#53729) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Nokia 130-at ajánlom. Mindezeket tudja, igaz én BT fülessel használom. T-Mobile-os packban nagyon olcsó, és 5999 F-tért jutottam hozzá.

(#53731) Skillet válasza Harbinger85 (#53730) üzenetére


Skillet
addikt

Megnéznéd nekem, hogy a rádió hangját ki tudja-e valahogy tolni BT hangszóra?
Bocsi, már írtad, hogy megy. Viszont még az érdekelne, hogy muszáj a füles? Úgy értem, hogy nekem pl a xiaomi tudta, hogy beledugok egy olyan kábelt, aminek mindkét végén Jack csati van, azzal is ment a rádió és BT-n kirakta azt. Van ilyesmi kábeled, meg tudod ezt nekem nézni?
Megnézem az általad ajánlott Nokia típusokat is.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53732) Skillet válasza Skillet (#53731) üzenetére


Skillet
addikt

A Nokia 150, 220, 225 közül melyik van kártyásan legolcsóbban?
Ez pl jó lehet? KATT
Már biztosra kell menjek. Itthon rohad még az Alcatel 2003 is.
végén annyi telefon lesz, hogy GSM boltot nyitok. :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53733) Harbinger85 válasza Skillet (#53732) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Olyan kábelem sajnos nincs. 1 méter hosszú jack csatlakozóm volt valahol. Ehhez olyan teló kell, aminek van beépített rádiója. Ez pedig a 150, 220, 225 és az 5310. Az a 150 kép után úgy nézem a régi model és nem a 2020-as! [link]
Majdnem mindegyik mostani Nokiából van egy régebbi talán MS korabeli típus is. 105, 110, 216, 150, 225 ezekről pedig nehéz találni biztos infót.

Szerintem a legjobb vétel az 5310 vagy a 150 de a 2020 jelzésű! A régiről nincs infó hogy van-e neki beépített FM tunere. Egyébként amióta a klasszikus telefonokra váltottam lassan nekem is gyűjteményem lesz. Van egy 105-öm, a 130, amit használok, de közben más típusokkal is szemezek. :))
A legolcsóbb a 3 említett model közül a 150, 13000 Ft körül kezdődik. [link]

(#53734) rumos14 válasza Harbinger85 (#53730) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi szépen!

(#53735) Skillet válasza Harbinger85 (#53733) üzenetére


Skillet
addikt

Az a méteres is jó lenne. Megpróbálod megnézni majd?
Nekem jobb lenne valami kártyás csomagban, úgy olcsóbb!
Na, remek, én meg már kinéztem a 150-est. Arról nem volt szó, hogy még 2020-as is legyen :DDD sosem lesz rádióm.
150 2020 nincsen valahol kártyás csomagban?
Én nem váltok klasszikra, csak munkához kellene egy rádió. Kb ennyi a sztori, röviden :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53736) Harbinger85 válasza Skillet (#53735) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Megnézem holnap, már csak kíváncsiságból is.
Egyébként nem lenne egyszerűbb, ha csak rádió kell egy sima rádiós-BT-hangfal? Sok fajta van, sokba van bépített rádió, USB-ről tölthető, SD kártyát is fogad. Például ilyen: [link]

(#53737) csƵ


csƵ
őstag

Sziasztok!

Irodába keresek telefont, napi 3 óra híváslebonyolítás és esetenként 1-2 sms-re. Az akkuidő és a kifogástalan működés, és hangminőség a fő szempont.
Mit ajánlatok?

[ Szerkesztve ]

(#53738) Skillet válasza Harbinger85 (#53736) üzenetére


Skillet
addikt

Van BT hangszóró itthon. Egy melós is (annak van használva), de nincs benne rádió. Gondoltam ez az egyszerűbb, jobb megoldás, mert így nem annyira kötött a sztori. Lenne egy rádió amihez bármilyen hangszórót használhatok. Van egy Anker Soundcore Motion+ is. Azért egy bármilyen random BT hangszóró nem hiszem, hogy ugyanazt hozná.
Rádió is jobb lenne olyan, ami digitális... mármint kijelzős, el lehet menteni a csatornák nevét. Nem kell azon agyalni, épp melyik csatornát hallgatom.
Okos telefon is jó lehetne, ami tud rádiót zsinóros fülhallgató nélkül. És persze értelmes áron van.
Klasszik telefonban azért gondolkodtam, mert olcsók, brutál az üzemidő...
Nem gondoltam volna, hogy ez ekkora kihívás lesz.
Szerintem amúgy pont, hogy nem sok normális BT hangszóróban van beépített rádió!

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53739) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Hogyan lehet legegyszerűbben egy Blaupunkt FL7-re varázsolni google kontaktokat? Adott egy sim, egy iPhone 5S egy FL7.

Köszönöm a válaszokat.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#53740) Harbinger85 válasza csƵ (#53737) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Én a sokat emlegetett Alcatel 2003-ast vagy a Nokia 105-t ajánlom.

(#53741) Harbinger85 válasza Skillet (#53738) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Hát néha a legegyszerűbb dolgok a legbonyolultabbak. Én javasolnám a Nokia 5310-et. Bár talán akad olcsóbb teló is, amibe van beépített FM-rádió vevő és BT is.

(#53742) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Sikerült szereznem egy Nokia C2-01-est, de nincs a szoftverben magyar nyelv. Tudtok valakit, aki fel tud pakolni egy friss, magyar szoftvert? Vagy esetleg ahonnan le tudok tölteni egy ilyen firmware-t, és akkor megpróbálom Phoenix-szel feltolni... :R

Gábor

[ Szerkesztve ]

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#53743) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hol tudnék most rendelni Nokia 2720-ast amit holnap délutánra ki is szállítanának vidékre?

(#53744) Algieba válasza Skillet (#53738) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Redmi Note 9, ami füles nélkül működő FM rádiót kínál. Valóban képes rá. Egyik ismerősömnek ilyen van és füles nélkül hallgatja a helyi adót.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#53745) hbala válasza fecaga21 (#53743) üzenetére


hbala
aktív tag

Mennyire vidék? Mert agglomerációba szokott lenni expressz kiszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#53746) Harbinger85 válasza Algieba (#53744) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

A sima Redmi 9 is tudja, páromnak az van. De több, mint kétszer-háromszor annyiba kerül egy ilyen, mint amikről eddig szó volt és csupán rádiónak használni...

(#53748) darthsmoke válasza darthsmoke (#53742) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Sajna a Nokia C2-01-est USB-n nem ismeri fel a gépem, úgyhogy nem tudok rajta házilag szoftvert frissíteni. Nem tudtok olyan illetőt vagy GSM boltot, ahol van még Nokia szervizeszköz, amivel rá lehet nyomni másik firmware-t?

Köszi,
G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#53749) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

10-15.000 Ft körül keresnék új telefont
- telefonáláshoz és sms-hez
- legyen jól hallható a beszéd
- lehetőleg legyen valamennyire ütésálló, vagyis egy leeséstől ne menjen tönkre.

Ezek közül ajánlott valamelyik?
Energizer Hard Case H10
Blaupunkt Sand

(Vagy esetleg van olyan hagyományos mobil, amihez lehet kapni szilikon tokot? :F )

Köszi!

(#53750) Harbinger85 válasza scott_free (#53749) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Az Energizer telót én is néztem. Elég strapabíró, de kalapáccsal ne üsd le. :) És szerintem állati olcsó is. Cat telót ajánlanám, de elég sok negatívumot olvasok róluk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.