Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) St3ven


St3ven
addikt

Az a 3G a most bejelentett új Nokia készülékeken alkalmas vajon a HD hangra?

Vagy inkább akkor úgy kérdezem, hogy nem tudja valaki, akinek van KaiOS-es Nokiája (pl. 800, 2720, 8110) hogy az a 3G az adatkapcsolat mellett a beszédátvitelre is alkalmas-e?

Fontos lenne, mert hiába a 4G VoLTE, ha az kártyásként nem elérhető valakinek, és végül 2G-n kell telefonálni, ha a 3G-n sem lehet, vagy nem HD a hang. :R

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53452) Zhiend


Zhiend
csendes újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy szeretnék vásárolni egy hagyományos nyomógombos telefont, amelynek viszonylag nagy gombjai és nagy jól látható kijelzője van.

Az alábbiakba bele is futottam: MyPhone Halo-S, Nokia 150 (2020)

Nagyon szimpatikusak voltak a telefonok, csak egy hibájuk volt, hogy a hivószám kijelzés módosítása, nem volt elérhető egyikben sem, így minden kimenő hívásomnál 'Magánszám' felirat jelenik meg. Esetleg valaki tudna olyan telefont ajánlani, amiben ez a funkció fixen benne van? Vagy esetleg lehet tudni, hogy miért nem került bele ez a funkció nagyon sok 'buta' telefonba?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#53453) JamesFinn válasza St3ven (#53451) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia. Nokia 800-nál működik 3g-vel.

(#53454) Fancy-boy válasza Zhiend (#53452) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem az Alcatel 2003 megfelelne neked: [link]
Többen vásároltak már belőle innen a fórumról.
Úgy rémlik van hívószám kijelzés. Legalábbis senki nem említette, hogy nem lenne.
De ha írsz egy privátot Razzul kollégának, akkor biztosan szívesen válaszol neked a készülékkel kapcsolatban: [link]

(#53455) Fancy-boy válasza fanti (#53450) üzenetére


Fancy-boy
addikt

EVOLVEO Strongphone Z1: [link]
EVOLVEO Strongphone Z3: [link]
Alcatel 2003: [link]

A Z3 már 20 felett van, de nagyon bika az akku benne.

[ Szerkesztve ]

(#53456) St3ven válasza JamesFinn (#53453) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, ez eddig jól hangzik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#53457) Razzul válasza SV21 (#53202) üzenetére


Razzul
senior tag

Szervusz!

Gondolom már nem túl releváns, de az Alcatellel sosem volt térerő problémám, DualSIM használattal, sok nyomkodás mellett is bírta legalább 5 napig. :DDD

#53454 Fancy-boy: Köszi az összekötést! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#53458) Fancy-boy válasza Razzul (#53457) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nincs mit! :DD
Egyébként van benne hívószám elküldés? :))

(#53459) Razzul válasza Fancy-boy (#53458) üzenetére


Razzul
senior tag

Megnéztem és igen, be lehet állítani rajta a hívószám kijelzést. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#53460) Zhiend


Zhiend
csendes újonc

Köszi a segítséget!

Ahogy látom én balga módon elfelejtettem megemlíteni, hogy mini SIM-es telefon kellene, így az Alcatel 2003 a micro SIM foglalattal nem megfelelő.

Bocsi a kellemetlenségért.

Esetleg így van olyan telefon, ami szóba kerülhet?

(#53461) Fancy-boy válasza Zhiend (#53460) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már a legtöbb telefon olyan.
Egyszerűen levágsz belőle vagy elviszed pl. GSM boltba és megcsinálják neked.
Vagy kérsz egy új kártyát a szolgáltatótól, teljesen ingyen.
Fontos! A kártya cseréje előtt gondoskodj a régi SIM-kártyán tárolt adatok mentéséről, ellenkező esetben a rajta tárolt adatok, egyéb tartalmak elvesznek!

Razzul

Köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#53462) Razzul válasza Zhiend (#53460) üzenetére


Razzul
senior tag

Szerintem egyszerűbb a szolgáltatódtól új SIM kártyát kérni, vagy 300-400 forintért venni egy SIM kártya adaptert. Nem hiszem hogy sima SIM kátyával még bárki árul telefont.

Stat crux dum volvitur orbis

(#53463) orso0355 válasza Zhiend (#53460) üzenetére


orso0355
őstag

Én is simán levágtam, évek óta működik, de kicseréltetni is két perc. Ne ez határozza meg a telefont 😃 ráadásul időnként nem is árt simet cserélni.

(#53464) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nokia 8000 4G kicsomagolós videó: [link]
A csomagolása olyan, mint valami eldobható Tescos telefonnak.
A készülék meg tiszta plasztik gagyi. Ha ránézel, már karcos lesz.
Simán meglehet hajlítgatni a hátlapot: [link]

Nem méltó, hogy a 8000 szériába kerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#53465) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53464) üzenetére

De önmagában jól néz ki és abban a bézs vagy kék színben nem lesz az rossz . Bár a 6300 jobb vételnél tűnik .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53466) Razzul válasza Luck Dragon (#53465) üzenetére


Razzul
senior tag

Buta kérdés, de ezek a 4G képes hagyományos telefonok VoLTE képesek? Van valami haszna a 4G tudásnak a fapados böngészés mellett? Van esetleg bennük e-mail kliens?

Stat crux dum volvitur orbis

(#53467) Fancy-boy válasza Razzul (#53466) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Bár nem engem kérdeztél, de majd Luck Dragon kiegészíti ha erre jár.

- Igen, VoLTE képesek.
- Van, például megtudod osztani a netet. A vezeték nélküli Hotspot funkcióval bárhol Wi-Fi kapcsolódási pontot hozhatsz létre.
- Úgy tudom a KaiOS rendszerrel gond nélkül megy az emailek szinkronizálása. Van erre egy beépített email kezelő alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#53468) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53467) üzenetére

Mindent elmondtál.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53469) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Nagypapámnak vennék karácsonyra egy hagyományos nyomógombos mobilt. Nagyjából csak telefonálni kell neki.
Nokiákat nézegettem, régebbről az van bennem, hogy ezeket könnyű kezelni.

Ezt a típust néztem, megfelelő lenne? [link]
Esetleg más modellt ajánlanátok max. 10e Ft-ért?

Köszönöm! :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#53470) Fancy-boy válasza HREH (#53469) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Bemásolnám a pár sorral feljebb lévő hozzászólásomat, mert pont aktuális megint.

Szerintem az Alcatel 2003 megfelelne neked: [link]
Többen vásároltak már belőle innen a fórumról.
Van hívószám kijelzés is, ami például a Nokia 150-ben nincsen.
Zhiend kollégának pont az általad említett Nokiával voltak problémái: [link]
De ha maradnál a Nokia vonalon, akkor a 150-ből valamivel drágábban megjelent a 2020-as változat, abban nem tudom már javítottak-e a dolgokon: [link]
Mindenesetre a számbillentyűk legalább nagyobbak lettek.

Razzul kolléga az Alcatel készülékét használja, biztosan szívesen válaszol neked a készülékkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#53471) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#53470) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Most nézem, hogy Zhiend a 2020-as Nokia 150-ről írt. Akkor az a része storno. :)

(#53472) HREH válasza Fancy-boy (#53470) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi a választ!
Mindenképpen Nokiát szeretnék venni neki, van olyan, ami 10 (max. 12 ezerért) biztosan tudja a hívószám-kijelzést? :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#53473) Luck Dragon válasza HREH (#53472) üzenetére

Hívő szám kijelzése nem történik meg akkor szolgáltatót kell felkeresni és ők bekapcsolják .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53474) HREH válasza Luck Dragon (#53473) üzenetére


HREH
senior tag

Akkor gyakrolatilag bármilyen telefont veszek nagyfaternak, mindegyik tudni fogja, ha szolgáltatói oldalon bekapcsolja?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#53475) Luck Dragon válasza HREH (#53474) üzenetére

Elvileg így kellene történnie , de mielőtt vásárlásra adnád hirtelen a fejed , kérdez utánna a megfelelő szolgáltató topicban .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53476) Fancy-boy válasza HREH (#53474) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Azért praktikus, ha a menüben is lehet állítgatni. Valóban érdemes rákérdezni a megfelelő szolgáltatónál vagy a topikjában, ahogy Luck Dragon is mondta.

Mindenesetre gondolom tudod, hogy ezek már nem eredeti Nokiák. A felirat ne tévesszen meg. Kínai tucatcucc Nokia témásítva.
Ha nem kell a körítés, tehát minél egyszerűbb legyen, akkor szerintem felesleges azokat venni.
Természetesen azért nem akarlak lebeszélni, nyugodtan megnyomkodhatod őket valamelyik áruházban.
Amennyiben a 150 tetszik, akkor próba, de online rendelést javasolnék, hogy ha mégsem jönne be, akkor vissza tudd küldeni.
Egyébként annak még a régi katyvaszos menüje van, bár lehet állítani listásra is.
Az újabb modellek már átláthatóbbak.

Nokia 150 menü:

Nokia 150 2020 menü:

[ Szerkesztve ]

(#53477) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Van olyan nyomógombos telefon amin van internetes hívásra (Skype, Messenger, VoIP vagy más) is lehetőség? Kínai rendelés is játszik. :R

(#53478) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Van olyan buta telefon, amiben le lehet tiltani a rejtettszam hivasok fogadasat?
Ujonnan legyen 10k huf alatt, de lehet regi nokia, gombos BB. Melyik renszer kepes erre? Koszi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#53479) hbala válasza janeszgol (#53478) üzenetére


hbala
aktív tag

Ilyet nem biztos hogy tudnak a buták. Alcatel-ekben (pl. 2003) szokott lenni hívásszűrő menüpont, ahol lehet fehérlistát csinálni. Aki abban benne van, csak azt fogadja, minden más számot eldob. Viszont a 2012D fehérlistájába csak 20 számot enged beleírni. Akkor esélyes, hogy a többibe is. Ugyanitt van feketelista is, de rejtett számot nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#53480) Dhampir válasza janeszgol (#53478) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg KaiOS alapú telefonok valamelyike, de azok újonnan drágák. Például a Nokia 2720 esetében a híváslistában/ lehetőségekben/ hívás információban lehet tiltani és feloldani számokat, habár rejtett számoknál nem tudom, a gyakorlatban kellene kipróbálni.

(#53481) janeszgol


janeszgol
félisten

Köszi nektek. Sajnos a fehérlista átengedi a rejtettet. Akkor csak okos telefonnal oldható meg.
Még a gombos BB teloknál futok egy kört, aztán ennyi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#53482) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Milyen "nagyitelefont" ajánlotok ami tudja a vowifit? Idős embernek venném, csak az lenne fontos, hogy DIGI-s számokat ingyen tudjon hívni.

(#53484) pinnacle válasza #40993792 (#53483) üzenetére


pinnacle
nagyúr

DIGI-nél Január 1-től is ingyenes a hálózaton belüli hívás, de csak vowifin keresztül. Érdekes módon az előfizetéseimnél a 0Ft/perc nem látszódik.

(#53486) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Nokia 8000 4G már kapható Magyarországon: [link]
Jó kis ára van. 32.000 Ft-tól indul. Egyelőre csak fekete színben.
4G, Wifi, GPS, 2.8" kijelző és talán a középkeret az fémből készült.
Akkor hamarosan várható a 6300 4G-is, amely jobb vételnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#53487) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#53486) üzenetére

Egyértelműen jobb vétel lesz majd a 6300-as , de azért formára 8000 jobban bejön.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53488) maestro87 válasza Fancy-boy (#53486) üzenetére


maestro87
őstag

És ez mit tud? Én olyat keresek (fele ennyiért :DDD ) amin lehet ingyenes internetes hívást (Skype, Voip vagy hasonló) is bonyolítani. Vagy ilyen nem létezik?

(#53489) Luck Dragon válasza maestro87 (#53488) üzenetére

Ez pont olyan és a 6300 is ami olcsóbb lesz Kaios előre telepítse van whatsup alkalmazás ami erre képes főleg hogy mind a két készülék 4G képes .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53490) Fancy-boy válasza maestro87 (#53488) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Luck Dragon már válaszolt, amit annyival kiegészítenék, hogy bár a 6300 4G olcsóbb lesz, de az is 20 felett várható. Akár napokon belül megjelenhet.
Ami szintén KaiOS rendszerű és 20 alatt kapható az a Alcatel 3088X 4G: [link]
De talán érdemes a pár ezrest ráfizetni a Nokia 6300 4G-re.

(#53491) maestro87 válasza Fancy-boy (#53490) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi. És csak Whatsup-ra jók?

(#53492) Luck Dragon válasza maestro87 (#53491) üzenetére

Ha a kérdés arra irányul hogy maga a KaiOs-en hogyan fút maga az app. Youtube videók vannak róla. Első egészen használható és ahogyan mondják is egy-egy videóban hogy jönnek az updatek.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53493) Fancy-boy válasza maestro87 (#53491) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen!
Én úgy értelmezem a kérdésed, hogy a WhatsApp-on kívül lehet-e másra is használni.
Mást nem támogat. Tehát nincs se Skype, se VoIP.
A VoWiFi-t tudják még.

(#53494) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Cat B35-ös topicban írtam, de sajnos kihalt, így próbálkozom itt is, hátha :)

Karácsonyi ajándék lenne a készülék. Igazából a lényeg, hogy nagyobb legyen a kijelzője a mostaninál. (Ez teljesül.) Az égvilágon nem lesz másra használva, mint telefonálás, sms és zseblámpa. A lényeg, hogy tényleg strapabíró legyen. Bírja a minden féle port, leginkább vasport és a kisebb ütődéseket. Ja és a beszéd hangerő jól hallható legyen.

Olvastam, hogy lassúcska, de max. sms lista, hívásliata és a telefonkönyv betöltése lesz a legmegőröltetőbb művelet.

Ezen feltételek alapján ajánlanátok a telefont?
Illetve ha nem, milyen opciók vannak még ebben a 30-35k-s kategóriában?

Köszi!
Üdv.,
almi

(#53495) Fancy-boy válasza almi (#53494) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

A CAT B35 és a Nokia 800 Tough is azért van a 30.000 Ft-os kategóriában, mert nem hagyományos telefonok. Úgynevezett KaiOS rendszert futtatnak.
Egyfajta átmenet az okostelefonok világába.
Lehet rájuk alkalmazásokat pakolni, van bennük GPS, Wifi, tudják a 4G-t stb...
Na, ha ezekre nincsen szükséged, akkor felesleges ezt a kategóriát sasolnod.

Amennyiben maradnál a márkánál, akkor a CAT B26-ot nézd meg: [link]
Konkurenciának pedig ott van az Evolveo Z1: [link]

Evolveo Z1 magyar teszt: [link]
CAT B26 magyar teszt: [link]

Viszont ha mindenképpen ragaszkodnál a drágább készülékhez, akkor KaiOS-el és óriási 2.8" kijelzővel érdemes megpróbálni az Energizer H280S-t: [link]
Külföldi vélemények: [link]
Ez inkább ajánlott, mint a B35.

[ Szerkesztve ]

(#53496) almi


almi
senior tag

Köszi a tippeket!

Nem ragaszkodom a CAT márkához. A B26-al kapcsolatban sokan olvastam, hogy telefonálás közben elég vacak a hangminőség. Az fontos lenne, hogy jól lehessen hallani mind 2 oldalon a vonal végén. Legtöbbször műhelyben lenne használva.
A B35 esetén ilyen problémát nem olvastam sehol, hogy ezzel gond lenne.

Illetve a magyar menü, ami még fontos.

Megnézem a többit is :)

[ Szerkesztve ]

(#53497) Luck Dragon válasza almi (#53496) üzenetére

Igaz kifutó modell, de ha találsz Evolveo Z3 is tökéletes választás lehet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53498) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#53497) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt azért nem ajánlottam, mert már nem kapható. Érdekes, hogy már kifutott, miközben a Z1 bőven kapható.
Az Edigitalnál van belőle egy újracsomagolt? darab, de így nem túl ideális ajándékba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53499) almi válasza Fancy-boy (#53498) üzenetére


almi
senior tag

Köszi a tippeket mindkettőtöknek!

Magyar menüvel rendelkeznek ezek a telefonok? Az eléggé fontos lenne.
Az újracsomagolás nem gáz, azt megoldom simán.. :)

Az Energizer is szimpi egyébként, csak ott sem találtam egyértelmű leírást, hogy létezik-e magyar nyelvű menüvel. :(

(#53500) Masato válasza maestro87 (#53488) üzenetére


Masato
tag

"Én olyat keresek (fele ennyiért :DDD ) amin lehet ingyenes internetes hívást (Skype, Voip vagy hasonló) is bonyolítani. Vagy ilyen nem létezik?"

Ilyet már én is kerestem. Noha az aktuális KaiOS telefonokra telepíthető Google Duo és lehet is vele hang-, illetve videóhívást bonyolítani, ez csak kimenő hívásra lehetséges. Sajnos a jelenlegi KaiOS nem képes háttérben appokat futtatni (sőt, igazából ezek webappok), ezért egy bejövő hívásról csak akkor értesül a felhasználó, ha megnyitja a Duo-t. Ebben a formában ez kb. használhatatlan, majd talán a következő KaiOS...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.