Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) #08205312 válasza schlaci (#52245) üzenetére


#08205312
törölt tag

1.
"Ha végig olvastad volna, azt is észrevehetted, hogy még a fogalmazásra és a helyesírásra is gondosan ügyeltem. "

"Egy okostelefont viszont ilyenkor hová tudnák tenni?"

Borsódzik a hátam, amikor azt látom, hogy valaki olyat ír, hogy.... tudnák. Én soha nem ...nák, mindig ....nék. Te tényleg így beszélsz?

2.
"Egy valaki olyan Xiaomit ajánl..."
Mivel az én bejegyzésem az 52201-es hozzászólásra ment (Fancy-boy felhasználónak), ezért semmilyen xiaomit nem ajánlottam neked.
Elég meredek elképzelés, hogy beírsz valamit, majd azt feltételezed, hogy a hozzászólásod utáni beírások mind neked vannak címezve. Ha nem vetted volna észre, akkor most szólok: arra való a válasz "menüpont", hogy tudd ki a címzett.

Szerintem finomítsd a stílusod.

(#52252) schlaci válasza #08205312 (#52251) üzenetére


schlaci
csendes tag

Sajnálom, hogy nem válaszként írtam a múltkor bejegyzést. De a szövegből kiderül, hogy az egész "dik"-nek szólt. Te indokolatlanul lettél bele keverve - elnézést. A helyesírásról és a fogalmazásról szóló mondatom fricska akart lenni, szintén "dik"-nek szánva.
Azt, hogy több, maratoni hosszúságú bejegyzésemben csak egy helyesírási hibát találtál, elismerésnek veszem, köszönöm.
Mivel a telefon vásárláshoz segítséget nem kaptam, nem látom értelmét, hogy a továbbiakban bármit is írjak ezen a fórumon.
Az érintettektől azt kérem, hogy ők se írjanak nekem a továbbiakban semmit.
Üdv.

(#52253) hbala válasza BoB (#52232) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszi, hogy megosztottad! Majdnem ilyet kapott egy nagymama.

(#52254) dik válasza schlaci (#52252) üzenetére


dik
őstag

Na hamár meg lettem szólítva. El sem olvasom a hozászólást egy olyan után minőségű hozászólás után időpocsékolás! Engem roppantul nem érdekel a helyesírási és egyéb hibák nem azon múlik. Nem tudom, de nekem mindíg segítettek és nem kellett odákat írni itt. Persze nem is így álltam a dolgokhoz na mindegy lényegtelen ez... További szép estét neked és természetesen B.U.É.K.! ;) :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52255) Pali33


Pali33
kezdő

Sziasztok!

Egy strapabíró hagyományos mobilt szeretnék venni 20 ezer Ft körül, elfogadható minőségű kamerával (legalább 5 Mp).
Elsőre ezt találtam, ami megfelelő lehet, tudnátok hasonló vetélytársakat ajánlani?

[link]

(#52256) gabber01 válasza Pali33 (#52255) üzenetére


gabber01
addikt

Ez nekem is szimpatikusnak tűnik apám számára. Jó lenne, ha valakinek lennének első kézből infoi, hogy hogyan muzsikál, mert teszteket nem igazán találtam.
18e pénz azért mégsem olyan kevés, hogy aztán az ember csak bosszankodjon.

Ill. ha nem ez, akkor mi lenne a "best buy", ami hasonló képességekkel bír?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52257) Rain Blade válasza gabber01 (#52256) üzenetére


Rain Blade
tag

Sziasztok.
80e-100e körül tudnátok olyan mobilt ajánlani aminek jó a fényképezőgépe...
lg g4em volt tökéletesen elégedett voltam vele de szegény elhasználódott így
cserélnem kellet.... 2 hónapja van egy xiaomi mi mix2őm és borzalmas hozzá képest.
Ebben az árkategóriában mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm előre is.

(#52258) dik válasza Rain Blade (#52257) üzenetére


dik
őstag

Hagyományos telefonokról van itt szó. Vagy ekkora összegért nyomkodós kell... :DDD :D

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52259) dik válasza Pali33 (#52255) üzenetére


dik
őstag

Ez nekem is tetszik jó lenne valami kis tapasztalati valami róla...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52260) hbala


hbala
aktív tag

A szétcsúsztatható telefonok szerelmeseinek: [link]

(#52261) quailstorm válasza hbala (#52260) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ingyen se :DDD
Sejtem milyen minőség lehet, és ez már 2013-ban is a legalja volt, mikor új volt.

(#52262) gabber01 válasza quailstorm (#52261) üzenetére


gabber01
addikt

Mi baj van/volt vele? Úgy értem mint telefon.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52263) quailstorm válasza gabber01 (#52262) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A konkrét típust nem ismerem, de tudom a Blaupunkt név sorsát, hogy a Kínában is égő kategória belpiacos szemétre ragasztják rá, valamint MT6260 és MT6261 alapú telefon kilószámra kapható mindenhol, tetszőleges logóval, Nokia S30+, sima MTK os és nagyitelefon módozatban is, ha valamit biztos nem vennék ezekből, az a garantáltan silány termék.
Ugyanúgy, mint ahogy az Akai telefonnál is egyből lehetett tudni, hogy használhatatlan hulladék lesz.

A 2013 a platform életkorára vonatkozik, Nokia 108 környékéről datálható ezen 2G MTK platform egyeduralma. Bár maga a 6261 kicsit újabb, de okosabbnak nem nevezném. 2004-ben a Sony Ericsson a K700-zal már mérföldekkel előrébb volt ennél.

Szóval igazából én ezt az egész 2G MTK-t is csak annak szoktam javasolni, mindegy milyen formában, akinek a 20-25 éves monokróm telefon is elég vagy sok, meg a SIM névjegyzék mérete.
pl. nagymamám.

Na meg ilyenkor szoktam jönni azzal, hogy az a 10k, amiből egy MT6261-es kaki kijön a 0.3MPix-es olajfestménygyárral, annyiból frankó használt-telefont lehet venni körültekintéssel.

[ Szerkesztve ]

(#52264) gabber01 válasza quailstorm (#52263) üzenetére


gabber01
addikt

Lehet 10e-ért venni persze, de milyet? Érintős kizárva. Feljebb már írtam többször, hogy apámnak kellene valami butafon, ami annyit tud, hogy telefonálni lehet vele, de azt jól. Semmi extra marhaság nem kell, úgysem tudja kezelni. Nagyifon nem kell. Felmerült egy pár típus, de igazából bestbuy még nem tudom mi lenne.
Ilyen Nokia 216 vagy Allview M9 Jump karakterű készüléket keresgélek, de sok használati infot nem igazán találni ezekről, meg más készülékről sem. Mennyire megbízhatóak, stabilak, anyaghasználat, térerőt mennyire tartja, milyen a beszélgetés, telefonálás minősége, hangszórók milyenek, kijelző, stb.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52265) quailstorm válasza gabber01 (#52264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Statisztikailag kevesebb esélyed van most érdemi tesztet szerezni új gombos modellről, mint 10 évvel ezelőtt.
240x320-as kijelzős S30+-os Nokiák amúgy a leírtaknak megfelelnek.

(#52266) gabber01 válasza quailstorm (#52265) üzenetére


gabber01
addikt

Nyilván senki nem foglalkozik most ezekkel tesztek formájában sajnos, mert a tömegeket nem érdekli.

Tudnál egy pár ilyet említeni? Nem tudom melyik S30+-os vagy sem leírások híján. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52267) quailstorm válasza gabber01 (#52266) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2014 óta az összes buta "Nokia" az (kiv. 8110 4G). 216 és 230 az, amit ismeretlenül mernék ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#52268) gabber01 válasza quailstorm (#52267) üzenetére


gabber01
addikt

:R
Igen, közben sikerült úgy megtalálni ezeket, hogy a Series 30+-ra kerestem.
Az a baj, hogy pl. a Nokia 230 mobilarena tesztjében is ez olvasható:
" A hangminőség átlagos, a beszédhangszóró hangosan, de csak közepes tisztasággal szólal meg, a mikrofon érzékenysége jó, de mindenféle zajszűrő technológiát nélkülöz, így nem tökéletes az átvitele. Ne felejtsük el, hogy a 2G hálózatok által nyújtott hangminőség eleve rosszabb, mintha 3G-n, vagy 4G-n próbálkoznánk, már csak az erőteljesebb tömörítés miatt is."

Ezért nem merek feltétlenül olyan készüléket venni, ami csak 2G-t tud, illetve ilyen hiányosságai lehetnek, amik csak és kizárólag a használat során derülnek ki. Lehet megpróbálkozunk az Allview M9 Jump-pal. Ha nem jön be, akkor max eladjuk és újabb próba egy Nokiával. Sokat nem veszthetünk.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52269) quailstorm válasza gabber01 (#52268) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HMD szerintem nagy hibát követett el azzal, hogy máig nem adott ki 3G-s MTK chippel semmit, csak a 2G-s vackot erőlteti.
Bár jó hangminőséget igazán a VoLTE-től lehet várni, az meg most gombos telónál csak a hibrid megoldásokban van, mint a 8110 4G.

(#52270) gabber01 válasza quailstorm (#52269) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, de a 8110 meg kialakításra nem jó sajnos.

Lehet inkább Allview H4 Join lesz. Furcsa, hogy ez olcsóbb, de erősebb proci és több ram van benne, igaz hogy nem "strapatelefon". De az M9 Jump is csak IP67-es, tehát csak korlátozottan por és cseppálló.
Nem tudom mennyire "jó" cég ez a román Allview, de ha annyit tudnak hozni, hogy nem fagyogat a telefon és csak teszi a dolgát, akkor sokat nem veszíthetünk a 2G-s vacak Nokiákkal szemben.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52271) Fancy-boy válasza gabber01 (#52268) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az Allview M9 Jump-al kapcsolatban ezt már olvastad?

Kolléga véleménye: [link]

Egyébként a CAT B35 is tudja a VoLTE technológiát, bár nem egy kis darab, de legalább hagyományos kialakítású.

[ Szerkesztve ]

(#52273) gabber01 válasza Fancy-boy (#52271) üzenetére


gabber01
addikt

Nem olvastam, köszönöm a jelzést. :R
Hát, most megint elbizonytalanodtam. :D
Jó lenne a B35-ös, még talán előny is, hogy erre aztán rá lehet markolni az öreges férfikezekkel.
Na, de azért ez már min. 35e pénz, az meg már kicsit durva.

Akkor M9 kilőve mindenesetre és hát max. akkor majd lesz beszámoló a H4 Join-ról is, hogy szar. :D
Most látom, hogy ez meg androidos. Háááát...érdekes lesz.

quailstorm: szerintem ilyen telefonoknál halál mindegy, úgyse várható semmilyen frissítés. :D Tegye a dolgát a legyártott készülék, ennyit várok tőlük. ;)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52274) Fancy-boy válasza gabber01 (#52273) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mihez képest durva? :)
Mondjuk az érintősökhöz képest, azért még mindig olcsónak tűnik. :D
Szerintem egy jól összerakott, minőségi nyomógombos készülékért, 1-2 extra funkcióval, ez reális ár.
GPS, WIFI, VoLTE, ütésálló házban.
Az mondjuk igaz, hogy a kamerája a 10 évvel ezelőtti szintet sem üti meg. :D
Nem nagyon van választék, tehát már-már ritkaságnak számít, egy jól felszerelt nyomógombos készülék, ennek megfelelően történik az árazás is.

[ Szerkesztve ]

(#52275) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Érdemes lehet újszerű állapotban vásárolni CAT B25-öt az Alzán?
Milyen okból vihetik vissza?
Visszaolvasva csupa jókat olvasni róla, lehet, az újabb kiadással van valami baj?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#52276) Viktor0610 válasza sopruk (#52275) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán a 14 napos elállás miatt visszavitteket szórják ki?
Azt meg kb. senki nem tudja, hogy miért vihetik vissza.

Samsung Galaxy A54

(#52277) dik válasza sopruk (#52275) üzenetére


dik
őstag

Én nem tudom miféle jókat, de itt a családban is volt egy meg az ismerőseim között egy pár darab. Mindenki szidta egy katasztrófa. A mienket az első napon vissza is lehetett vinni sim nem akarta megismerni. Én is szerettem volna egy ilyet annó, de nem bántam meg ezt a katasztrófát kihagytam!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52278) sopruk válasza dik (#52277) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi, így akkor el is dőlt, hogy nem veszek ilyet, meg közben el is fogyott "akciósan"

Viktor0610 Én is ilyesmire gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#52279) gabber01 válasza Fancy-boy (#52274) üzenetére


gabber01
addikt

Ahhoz képest, hogy ennyiért már olyan droidot lehet kapni, ami megeszi reggelire tudásban.
Tartósságban persze, nem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52280) dik


dik
őstag

Nagy baj lesz itt hamarosan mert nem lesz jó telefonunk... :O

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52281) Fancy-boy válasza gabber01 (#52279) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem ezeknek az összehasonlítgatásoknak más kategóriájú készülékekkel semmi értelme.
Ez olyan mintha például egy BlackBerryt hasonlítanál a "sima" érintős telefonokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#52282) gabber01 válasza Fancy-boy (#52281) üzenetére


gabber01
addikt

Olyan értelemben viszont igenis van értelme, hogy filléres alkatrészekből állítják össze, minimális tervezéssel, szoftverezettséggel és 0-hoz konvergáló támogatással. A szolgáltatás ár-érték aránya annyira minimális, hogy szinte nem is létezik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52283) tibor23 válasza gabber01 (#52268) üzenetére


tibor23
senior tag

Hangminőség tekintetében rossz helyen keresed a minőségi problémákat, mert annak nem a 2G hálózat az oka. Alap esetben semmivel sem lesz jobb a hangminőség 3G-n, nagyon ritkán hallani HD hangminőséget. 4G HD pedig olyan ritka, mint a fehér holló. Csak a Tmobilnál van, csak előfizetőknek, és ha az adott telefont támogatja a T rendszere, valamint ha a hívásban szereplő mindkét telefon ilyen. :DDD
Viszont a normál GSM minőség is kifejezetten jó egy jó minőségű telefonnál (az összes Samsung ilyen, a 2000Ft-os is!) ha van térerő. A többi telefon nagyon lutri, pl. a most futó Nokiák nem jók, csak középtartományban hallani a hangot, minden minőségi jellemző elveszik. Ha a túloldalról is egy gyenge minőségű telefonról beszélnek, minden 2. mondatot nem lehet normálisan érteni. Sajnos rengeteg rossz hangminőségű telefon van manapság, és ez alól nem kivételek a drága okostelefonok, sőt... Szerintem a kínaiak mind gyengék, ezt azért mondom, mert elég sok emberrel beszélek, de jó minőséget ritkán hallok, és azok általában Samsungok. Még annyit, hogy a 20 évvel ezelőtti GSM telefonok mind kitűnő jó minőségben szóltak.

(#52284) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatom a topikot és ehhez a hangminőséghez egy szösszenet.
Én ősszel félre tettem a Samsung okostelefont, és visszatértem/elővettem a fiókból a Samsung C3322 telefonomat.
Telefonálásra kiváló, könnyű kezelni, akár az ing zsebbe is kényelmesen elfér, masszív fémházas és még könnyű is. Azt én is tapasztalom, hogy van akivel ha telefonálok akkor elég rossz a hangminőség amit hallok vissza. Először arra gondoltam, hogy talán ez a már "régi" C3322-es lehet az oka. De aztán volt akivel meg kiváló hang minőségben tudtam telefonálni. Kiderült, hogy többnyire a kínai Xiaomi, Huawei tulajok telefonjait hallom rossz minőségben. Hasonlítva a hangot, olyan hang jön át, mintha dobozba beszélnének, tompán lehet hallani. Például a Samukat vagy az LG-ket meg kiválóan hallom és viszont.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52285) tibor23 válasza Jenne (#52284) üzenetére


tibor23
senior tag

Kösz a megerősítést!
Talán a Voip-os fórumon olvastam egy kínai okostelefon tulaj panaszkodott, hogy rosszul hallják, de ha pl. Skype-on beszél, akkor ott tökéletes...

(#52286) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van ajánlott "kagyló telefon"? Idősebb embernek lenne, vagy egy Doro-ja, de véletlenül mindig megnyom rajta egy gombot, amivel hívást indít vagy riasztást küld, vagy bekapcsolja a rádiót.

(#52287) Fancy-boy válasza pinnacle (#52286) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Van. :))

Panasonic KX-TU329: [link]

A Beafon készülékek is ajánlottak: [link]
Emagnál még kaphatóak: [link]

De általában az idősebbeknek szánt készülékeken van vészhívó gomb valahol, tehát ezeken is.
Talán kikapcsolhatóak a menüből, utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#52288) pinnacle válasza Fancy-boy (#52287) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! MM-ben megnéztem a telefonokat, Panasonic nagy bumszli, vastag, Doro Primo 401, 413 egészen jó, könnyű, vékony volt, csak ahogy látom ez már kifutott. Lehet ott is csak kiállítási darab volt. Lehet ez a Doro 2404 is jó választás, de én nem láttam az MM-ben.

(#52289) Fancy-boy válasza pinnacle (#52288) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A kinyitható Beafon készülékek eltűntek?
Az mindegy, hogy rendelkezik-e külső kijelzővel az adott telefon?

(#52290) pinnacle válasza Fancy-boy (#52289) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy volt az MM-ben, csak nem vettem észre. Minél vékonyabb, könnyű telefon kellene, külső kijelző nem fontos. Most látom a DORO 2404 is kifutott.

Nincsen valami kínai összecsukható telefon?

[ Szerkesztve ]

(#52291) hbala válasza pinnacle (#52290) üzenetére


hbala
aktív tag

Itt szemezgess:[link]

(#52292) Fancy-boy válasza pinnacle (#52290) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tessék:

Doro 2404 Euronics: [link]
Doro 2404 más színben szintén Euronics: [link]
Doro 6050 Euronics: [link]

Az Euronicsban személyesen átvehetőek, a jobb oldalon látható a termékelérhetőség.

Doro 6050 Edigital online elérhető: [link]

A 6050 típus jó nagy, 2.8" kijelzővel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#52293) pinnacle válasza hbala (#52291) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Eleve ezek közül kérdeztem.

Fancy-boy igen, én is néztem, hogy a legnagyobb kijelzővel, jó választás lehet.

(#52294) Pali33


Pali33
kezdő

Ezt a strapafont találtam, valaki tud jobbat?
Valakinek személyes tapasztalata volt vele?

Energizer H240S
[link]

(#52295) hbala válasza pinnacle (#52293) üzenetére


hbala
aktív tag

Ja, bocs, én erre írtam: "Nincsen valami kínai összecsukható telefon?"

(#52296) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

myphone Hammer 3+ telefonnal van valakinek tapasztalata?
Igazából a wifi-hotspot része érdekelne csak, hogy az mennyire működőképes.
Vagy milyen más butatelefonnak van használható wifi-hotspotja? (a mobilnetet szeretném megosztani 2-3 gépnek böngészéshez)

Köszi!

(#52297) hbala válasza scott_free (#52296) üzenetére


hbala
aktív tag

Még pl. Mobiwire Dakota, Nokia 8110 4g, Xiaomi Qin

(#52298) volandy válasza hbala (#52297) üzenetére


volandy
senior tag

CAT B35.

(#52299) Pali33


Pali33
kezdő

Szerintetek melyik a nyerő?
Ha 5 Mp-s kamerája lenne a CAT-nek, gondolkodás nélkül azt választanám, mert jobban tetszik a formája, és nem olyan tégla nehéz.

[link]

(#52300) volandy válasza Pali33 (#52299) üzenetére


volandy
senior tag

Szerintem ez az összehasonlítás hibás mert a CAT B35-re azt írja, hogy nincs WLAN WiFi hotspot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.