Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) TeeJay válasza queens (#73950) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin Mitsu Panasonic 2,5kW bőven elég, ezek szépen leszabályoznak és mindhez van normális wifi :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73952) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Egy kb. 45 légköbméteres tetőtéri hálóba szeretnék klímát.

Az anyagi helyzetem sajnos nagyon behatárolt így max. 150k lenne a keret.

Én ez a két márkát néztem ki és az lenne a kérdésem hogy szerintetek melyik a jobb választás ár/megbízhatóság/szerviz stb. arányban.

Jöhet más tipp is de ne az,hogy tegyek még hozzá és vegyem ezt vagy azt. Ennyi a keret sajnos.

[link] Whirlpool SPIW 309L
[link] Samsung AR09TXHQASINEU / XEU

Köszi előre is :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#73953) windy válasza SirKero (#73952) üzenetére


windy
tag

Whirlpool-t nem vennék a helyedben. Valami kínai noname gép címkézve, lehetetlen hozzá bármit is kapni és igencsak sok a meghibásodás. A Samsung az Midea gyártmány, alapgép, igazából nem egy nagy durranás, de 150.000 forintot megér. Mindkettőnél jobb szerintem a [link] Hisense gép. Legalább normális márka, normális importőrrel, nem egy matricázott cucc. Vagy, ha budapesti vagy, akkor nálam van egy bemutatótermi Daikin gép FTXF25/RXF25....azt is oda tudom adni ennyiért...

[ Szerkesztve ]

(#73954) mjani1172 válasza windy (#73953) üzenetére


mjani1172
addikt

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#73955) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Kb. 30m2 helyiség csak hűtésére keresek klímát, ezeket ajánlotta az egyik "normálisabb" szerelő:
- Daikin FTXC35D 3,5kW
- Fujitsu ECO ASYG12KPCA 3,5kW
(Szeretnénk bele wifi-t...)

Ezen kívül kaptam ajánlatot még Gree Comfort X, Gree Pulse, Syen Bora, Syen Muse, TCL és Polar klímákra - de ezeket elengedtem, gondolom jó döntés?!

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#73956) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!
megbizható, csendes(ami mellett tényleg jól lehet éjszaka aludni), fali klimát szeretnék az emeleti tetőteres szobába ami 18 m2.

főleg nyáron hűtésre,mert itt a tetőtérben fel tud menni 30 fok fölé bőven.

fűtésre is ha az én esetemben ajánlott, na mondom a szitut:
Van központi fűtés a házban, de az régi és hideg téli napokon kb 18-19 fokra képes felvinni a meleget az adott szobában. olyan klímiát szeretnék ami ezt fel tudná a fenti légtérben tornászni a meglévő fütés üzemelése mellett annyira(magyarán kiegésziteni), ami egy kisbabának szükséges ami állitolag kezdeti időszakban 22-24 fok. egyébként máskülönben nem kivánok klimával fűteni,lehet fenti okok egy más fűtés kiegészitéssel én esetemben célra vezetőbbek?

A ház 1990 ben épült akkor divatos,tehát most már "kezdetelegsebb" hőszigetelt tégla, de külön hőszigetelés nincs a háznak kivül, a tetőtér lambéria belüről fölötte valami kis kátrány és kicsiny üveggyapot,kispadlás és felette a cserép.

és még egy kis kiegészités: az mégjobb lenne ha a szomszédos szobát is valamenyire át tudná hűteni (fűteni nem kellene hogy tudja a többi szobát,ez csak nyáron lehet esetleg érdekes), az talán kisebb , kb 15m2, viszont a kettő egy folyosóról nyilik egybe ami ugyancsak 15m2 kb. ha ezeket is figyelembe vesszük milyen teljesitményű kellene?

mit javasoltok?

(de a legfontosabb összefoglalva: 18m2 hűtése nyáron tetőteres emeleti szobában ahol nyáron 30 fok fölé megy a hőfok csendesen hogy lehessen mellette aludni mert aztán itt hajnal 1-2 ig is elég meleg van)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#73957) rmihaly válasza flash- (#73956) üzenetére


rmihaly
tag

Első körben szigetelést kellene javítani, vagy árnyékolókat használni. A leírásból nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy a szigetelés a nem megfelelő, vagy a benapozás miatt melegszik túl a szoba.
Mivel tetőtéri a szoba lehet hogy a nyári meleg oka, az, hogy a teljes belső többlethő a felső szinten megszorul.

Fűtésnél szintén lehet szigetelési hiányosság, vagy beszabályozatlan/rossz hőleadóval szerelt fűtési rendszer.

Ha minden más helyiségben jó a hőfok, akkor a fűtés beszabályozását végeztetném/végezném el.
Ha ez megvan, emelnék a fűtés előremenőjén.
Ha így se jó, akkor radiátort cserélnék.

A legtöbb gázkazán (kombi) 24kW-os hőterhelésre van méretezve. Ezeknek nem kell rásegítés 3kW-os klímával.

Egyszerűen ha egy helyiséget nem tud felfűteni, akkor annak oka van:
- fűtési rendszer nem beszabályozott, azaz az adott radiátorba nem érkezik meg a megfelelő mennyiségű víz. A kazánhoz közelebbi radiátorok torlószelepeit kell zárni, a nem melegedő helyiség torlószelepét teljesen nyitni
- alacsony a fűtővíz hőmérséklete
- kicsi vagy eldugult a radiátor

A klímákhoz:
Hűtés: Ha előzőek alapján a melegedést okozó problémát kezelted (szigetelsz/árnyékolsz) szokásos 2,5-3,5kW klima megfelelhet. Pár hozzászólással előbb volt pár ajánlott típus.

Ha az épület összes belső részében keletkező hő szorul meg a felső szinten akkor nagyobb klímára is szükség lehet - nekem ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, így mások majd javasolnak tetőtérre klímát, elhelyezést.

Fűtés:
Mivel nem elsődleges így amelyik klíma jó hűtésre az lesz a fűtésre használt klíma is.

(#73958) TeeJay válasza xtevo (#73955) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin FTXC jó gép, bátran veheted :R

flash-:
Halk gépek Daikin és Mitsubishi, ezekkel nem járhatsz rosszul :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73959) xtevo válasza TeeJay (#73958) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi! :R
Röviden elmondanád kérlek, hogy miért inkább a Daikin?
Amúgy az FTXC az Sensira vagy nem? Daikin oldala szerint igen, de itt olvastam olyat is, hogy nem. :F

(#73960) TeeJay válasza xtevo (#73959) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem Sensira hanem simán FTXC
Teljesen jó gép vagy azt vagy Mitsubishi-t nézz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73961) arnyekxxx válasza rmihaly (#73957) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A szigetelés a leírás alapján biztosan nem megfelelő.

Én lekapnám a lambériát alápakolnék normális szigetelést, meg a padlásteret is leteriteném és jó eséllyel a meglevő fűtés kifűti és nyáron is normális lesz benne a hőmérséklet ha az ablak/ok árnyékoltak.

ebből 2x10centi 4eFt/m2 λ = 0,034 W/mK egy kisebb szoba megvan egy hétvége alatt

(#73962) F-ECT$ válasza flash- (#73956) üzenetére


F-ECT$
titán

1 klímával esélytelen lesz a szomszédos szobát hűteni sajnos.

Dive ever, work never.

(#73963) f4lcon válasza arnyekxxx (#73961) üzenetére


f4lcon
őstag

őszinte kérdés: ez 0,039 W/mK de csak 2500 ft/m2 (2x10cm vastagságban) - annyival jobb az Isover, hogy megéri a felárat?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#73964) arnyekxxx válasza f4lcon (#73963) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ennek nincs tartása idővel össze fog esni ami a ferde részben necces. Vízszintes felületre teljesen jó, főleg ha lehet úgy tenni, hogy egy réteg a fogópárok közé a másodikat meg a fogópárokra ami megadja a tartást a második rétegnek. A plafonra én is ilyet tettem, de a ferdébe érdemes masszivat beépíteni, amit linkeltem az szinte közetgyapottáblaként viselkedik, megáll a saját lábán, mig a sárga összeroskad azonnal.

(#73965) attiati


attiati
veterán

Hogyan jön ki a matek?

Magyarul 1 m3 gázzal előállítható energia ára gázban 102 ft
Ugyanez az energia árammal előállítva (H tarifás legolcsóbbal) = 10*24 = 240 ft?
:F :F

1m3 gáz = 35 MJ energia
35MJ energia = 10 kwh áram enegiája

[link]

(#73966) Lorden válasza attiati (#73965) üzenetére


Lorden
senior tag

Cop-t vedd bele és a kazánok hatásfokát is
pl 3-as cop esetén H-tarifával 24/3= 8Huf/kwh
Nappali árammal határ alatt 12huf
Új kazánnal 11-12,5Huf
Régi kazánnal 13-16Huf

(#73967) arnyekxxx válasza attiati (#73965) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ugyanez az energia árammal előállítva (H tarifás legolcsóbbal) = (10*24)/4=60Ft

SCOP (szezonális COP-átlag) >=4 egy olcsó klímánál is.

[ Szerkesztve ]

(#73968) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Régebben volt téma a páramantesítés és ajánlott volt a Midea párátlanító is.
Kettőt néztem az egyik
101-116 m2 hez ajánlott a másik 37-52 m2-hez.
Árban óriási differencia nincs a kettő között.
Nekünk viszont 50 pár m2 a házunk.Melyik lenne jobb választás?
A kisebbnek jóval kisebb a víztartálya.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#73969) arnyekxxx válasza Orlin (#73968) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Neked kell eldöntened, hogy a hangosabb és kétszerannyit fogyasztó géppel akarod gyorsabban kiszivatni a párát vagy a halkabb feleaakkora fogyasztásúval 2x annyi idő alatt.

60db vs 43db
1060W vs 440W

(#73970) attiati válasza Lorden (#73966) üzenetére


attiati
veterán

+arnyekxxx
köszi, ez hiányzott a megértésből

(#73971) H-Mano válasza Orlin (#73968) üzenetére


H-Mano
tag

"kérdés" még a páramentesítő elhelyezése.(kell-e mozgatni az 50 m2-n)
-A kisebbnél 3-féle, a nagyobbnál csak kétféle fordulatszám között lehet választani.Ha számít a csendes üzem(nappali, hálószoba?) akkor a kisebb teljesítményű lehet a jobb választás.
-50m2-en a 3l-es víztartály(napi 1x ürítés) szerintem elegendő...

[ Szerkesztve ]

(#73972) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy páramentesítőnek általában nem kell egész nap mennie. Ha rendszeresen használod, akkor bekapcsolod, és 1-2 óra alatt lehúzza a kellő szintre a páratartalmat.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#73973) Orlin


Orlin
addikt

Köszi.
Mozgatni biztos kell mert elég tagolt a ház.Amikor a klímákat rakattuk akkor is problémás volt az elhelyezés.2 szoba nyílik egy folyosóról és az egyikből egy 3.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#73974) Zolee897


Zolee897
tag

Miért akarsz páramentesítőt venni?

(#73975) Orlin válasza Zolee897 (#73974) üzenetére


Orlin
addikt

Mert sajnos magas a páratartalom.
A rendszeres szellőztetés pedig eddig még megoldható volt ,vagy az hogy bukóra nyitva van az ablak és segített is, de idén már van kettő cicánk is akik bentiek és a résnyi ablak elég nagy csábítás már nekik a szökésre vagy esetleg a próbálkozásra ami szintén elég sok veszélyt rejt magába.
Napi 2-3 szellőztetés mondjuk így is rendszeres és akkor sikerül is leszorítani,de a benti teregetés sem jó ezen a téren.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#73976) pjen válasza Orlin (#73975) üzenetére


pjen
félisten

Ha tennél fém szúnyoghálót az ablakra, lehetne szellőztetni. :)

(#73977) Nagya21 válasza pjen (#73976) üzenetére


Nagya21
addikt

Az attól függ, hogy mennyire vehemens a macskusz.....:DD:DD:DD:DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73978) Atomgeszi válasza Nagya21 (#73977) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekünk szerencsére egyszer sem állt neki csesztetni. :D Pedig sokszor ült az ablakban nézelődve.

A másik 2 kinti viszont rendszeresen így jelzi, hogy belecsimpaszkodik kívülről a szúnyoghálóba, hogy már be akarna jönni. :DDD

Ahhoz képest, hogy lassan 4 éve ezt játsszák, nem sok sérülés van a szúnyoghálón. :Y

(#73979) zsolosz


zsolosz
tag

Milyen jobb minőségű csőhéj szigetelés létezik a klíma réz csöveire? Kb. 5-6 méteres lesz a csövezés, egész télen fogok fűteni a klímával, ezért gondoltam, hogy alaposan leszigetelném...
Csatornában lesz vezetve.
Én erre gondoltam, ez jobban szigetelhet, mint az általában használt fehér?
[link]

(#73980) rmihaly válasza zsolosz (#73979) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Az a lényeg, ne vegyen fel nedvességet. A klíma fehér hőszigetelésének külső felülete párazáró funkciót lát el.

A saját klímánál mmc csőhéjat tettem rá - mindkét klimacsövet körbeérve, 1db nagyobb csőhéjjal.
A következő rétegben körbetekertem egyik irányból gorilla ragasztószallaggal, majd másik riányból megismételtem.
A szigetelés végen, bitumenes szalaggal készült a végzárás.

A plusz szigetelésem kb 13mm.

Hőkamerával néztem, minusz pár fokban, 45fokos gázcsőnél a hőkamerán nem láttam hőveszteseget.

Ezt csak a kültéri- és fal közötti kb 1,5 m-ben készítettem. A madarak szerettek ráülni és kezdték csipegetni a gyári csőhéjat.
A fenti módszerrel szigetelt részben a madarak UV nem okoznak kárt.
A csövezésem további része kb 3m csatornában, majd utána szigetelés alatt, gyári csőjéjjal.

A csőhossz egyik klímánál 18m, másiknál 8m.

A csatornában vezetett csövekre max annyit tennék paplanszerűen, hogy a csatornába beférjen. A csőbevezetéseket leragasztod, hogy ott se tudjon levegő bemenni és kész.
Amúgy alap szigeteléssel is elmennek klímák, nincs számottevő veszteség - persze ha van rá mód akkor a jobb szigetelésre kell törekedni.

[ Szerkesztve ]

(#73981) zsolosz válasza rmihaly (#73980) üzenetére


zsolosz
tag

Köszönöm szépen az információkat! :R

(#73982) 8 válasza rmihaly (#73980) üzenetére


8
senior tag

erről a plusz szigetelésről tudnál megosztani képeket?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#73983) rmihaly válasza 8 (#73982) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

(#73984) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A sarga pottyok/vonalak ajtokat jelentenek a kepen. A zold teglalapok a fo szobakat ahol elunk (dolgozo/nappali/halo).
Ehhez a kiosztashoz hany darab/mekkora klimat ajanlotok? Koszi!

(#73985) Zolee897 válasza Orlin (#73975) üzenetére


Zolee897
tag

Mit jelent a magas páratartalom, hány százalék illetve hol okoz ez problémát?

[ Szerkesztve ]

(#73986) F-ECT$ válasza Neil Watts (#73984) üzenetére


F-ECT$
titán

Laikusként 2 db 2.5 és 1 db 3.5 kW-os kellene szerintem.

Dive ever, work never.

(#73987) windy válasza Neil Watts (#73984) üzenetére


windy
tag

A legnagyobb szobába kell a 3,5 kW-os teljesítmény. Innen, ha nyitva tartod a nagy (gondolom kétszárnyú) ajtót, akkor a kis 10 nm-es szoba is áthűlhet. A 14 nm-es szobába külön készülék kell. Ez a low budget megoldás. A teljes megoldás...minden helyiségbe egy beltéri egység. Érdemes az elsőt választani, megcsinálni egy-két szezont, aztán ha mégis úgy érzed, hogy szükséges, akkor a harmadik gépet is felrakni.

(#73988) kepe1977 válasza Zolee897 (#73985) üzenetére


kepe1977
csendes tag

Szerintem attól is függ lakás vagy ház és mekkora a belmagasság?
Én 70m2-es régi téglalakást 2,8 m belmagassággal 2 db 2.5 kWh és 3 kWh-ás klímával simán kifűtök úgy hogy alattam és az egyik oldalt nem is lakik senki.
A blogomon elérhetőek az ezzel kapcsolatos tapasztalataim, írom 2021 óta a fogyasztást és egyéb tapasztalatokat.

(#73989) kiir


kiir
tag

Kedves Hozzáértők!

Házfelújításban vagyok, és éppen a klímát kéne végiggondolnom. A ház 80 éves, vastag tömörtégla falazattal, rajta közepes hőszigeteléssel (aljzat 5 cm, lábazat 4 cm, fal 8 cm, födém 25 cm). Az alapterület 140 m2, egy szint, az alaprajz elég zegzugos. Két éve vettük, az elmúlt két nyáron elég jól elvoltunk klíma nélkül is (vakond módban, redőnyökkel) -- mindig csak a legutolsó hőguta legutolsó napjaira kívántuk meg. Központi szellőztetés lesz, és ebben meg tudom oldani a belső cirkulációt, előszobai talajszinti elszívással. A páratartalom általában magas.

Úgy gondoltam, hogy első lépésben egy darab, központi helyre (pl. konyhába) tett légkondival kezdeném. Aztán meglátjuk, hogy ez mire elég (folyamatos járatással, a szellőztető segítségével és a páratartalom csökkentésével). Fűtésben nem számítok rá. Van erre tapasztalata valakinek? Hogyan helyeznétek el, mire figyeljek?

A következő szint nyilván 3-4 légkondi lenne, vagy egy légcsatornás klíma az előszoba mennyezetébe építve -- de ezt a kiadás most túl van a takarómon.

Egyébként ha valakinek van ötlete, hogy a szellőztetőbe tehető hidegvizes kalorifert hogyan lássam el hideg vizzel nyáron, azt is szívesen veszem. Azzal a párát kicsapatnám a levegőből. Talajszonda vagy kút fúrása most nem opció -- valami nagyon kicsi levegő-víz hőszivattyú jutna eszembe, ami mondjuk 15 fokos vizet produkálna, és max. 2 kW-os teljesítményt adna le (vagyis egy hűtőszekrény :) ). Van ilyen, vagy ez tök hülyeség?

(#73990) F-ECT$ válasza kiir (#73989) üzenetére


F-ECT$
titán

2 szobára is max akkor jó 1 beltéri, ha az a két szoba közötti ajtóra tud fújni, de ekkor is azért pár fokkal melegebb lesz a második szobában. 140 nm-re ezzel az alaprajzzal kellene vagy 4-5 klíma.
Hogy egy szellőztető rendszer mennyire tud ezen segíteni, azt passzolom.

Dive ever, work never.

(#73991) queens


queens
csendes tag

Sziasztok!

Hálószobába ezt a mitsut ajánlották, de nem vagyok benne biztos hogy ez oldalirányba is tud-e terelni. [link]

Ebben a kategóriában van ajánlott, ami oldalra is terel, nem csak fel-le?

A Gree Comfort X nagyon más kategória?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#73992) lala666 válasza queens (#73991) üzenetére


lala666
senior tag

Többért van.
link

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#73993) queens válasza lala666 (#73992) üzenetére


queens
csendes tag

lecsekkolom, köszi!

még ráteszek egy wifi modult, ahh mikor lettek a klímák ilyen drágák ? :D

(#73994) TeeJay válasza queens (#73993) üzenetére


TeeJay
félisten

Manuálisan mindegyik klíma állítható oldalirányban is. Daikin Sensira van nekem 1x beállítottam azóta sem kellett ezzel foglalkozni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73995) queens válasza TeeJay (#73994) üzenetére


queens
csendes tag

ja igen?

ha így van, akkor spóroltál nekem 60e ft-ot!
hova küldhetem az ajándékot? :D

(#73996) lala666 válasza queens (#73993) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem AP van belőle, de azt már nem igen kapni.
Ezek nem a legolcsóbbak, de minden is rohadt drága lett amúgy a klímán kívül. :((

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#73997) TeeJay válasza queens (#73995) üzenetére


TeeJay
félisten

Majd hívsz ha takarítani kell 2-3év múlva :D
Motoros oldalirányú legyezés jó extra de irreális a felár az olcsóbb géphez képest amiben csak manuális van.
Daikin Sensira vs Comfora pl ilyen összehasonlítás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73998) VGNGR


VGNGR
senior tag

Sziasztok!
Egy ajánlást kérnék.
3,5 kw
Elsősorban hűtésre
Fűtésre csak tartaléknak
Csendes beltéri és kültérivel.
320-350k maximum
Előre is köszi!

(#73999) windy válasza VGNGR (#73998) üzenetére


windy
tag

Jelenleg szerintem a Mitsubishi MSZ-HR35 a legjobb választás az általad megadott paraméterekre.

(#74000) TeeJay válasza VGNGR (#73998) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin Sensira vagy Mitsubishi HR vagy DW széria vagy Panasonic FZ vagy BZ kb.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.