Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74801) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

Oldalfali Klíma vásárlást beszereltetést szeretnék. Nagyon számítok a segítségetekre nem tudom merre induljak el...

szemontok:
-tetőteres, nem jól szigetelt két szintes családi ház emeleti szintjének 18m2-es szobába. (de nem gond a környező kettő 15-20 m2-es szobába is jutna valami hüvős)
fütés: kell, de a házban van gáz fütés, hideg (minusz 5-10 ) téli napokon az viszont csak 18 fokig tud füteni, azt majd jó lenne ha ki tudná egésziteni egy klima 24 fokra(vagy amennyi egy babának kell?.nem tudom ezt a +4-6 fokot a 18 fokra egy klima rá birná e tenni téli hidegben)

első és hát egyik legfontosabb:

Áram.
3 fázisú az áram a házban. legalább is a fent az emeleten leveri a kismegszakítót valami akkor attól a földszinten még van áram. (tehát akkor jól gondolom hogy ez automatikusan már csak háromfázisú lehet?)
nos vezetékezés ugyan már műanyag szigetelésű,de réz.
és talán a legnagyobb gond az az, hogy ha itt az emeleti tetőteres szinten megy kettő nagy fogyasztó ( pl, főzőlap meg vasaló vagy mosógép) akkor sokszor leveri a kismegszakítót. No, ha én akarnék még egy klímát is, akkor mellette már valószinű nem tudnék se mosni,se vasalni mert leveerné a kismegszakítót?
Ha igen akkor melyik megoldás lenne a legkedvezőbb amivel a klima számára tudnék áramot biztosítani?(vagy ezt a klímás aki beszereli megcsinálja mert benne van a szerelési dijban?) nagyon nem vagyok ebben otthon csak elvileg van több megoldás (fázis kibővítés, illetve eleve a mérőórától kell a klimának külön áramkör egészen az emeletre? akkor ahhoz új áramkört kell venni? )

utolsó kérdés a tipusokkal kapcsolatos:

tipus:
melyik tipust? kérlek konkrét tipust ajánljatok mert elvszetem hogy most Sensira, vagy FTXC,FTXF, vagy Mitsubishi:
HR35 :U
fő szempont: megbízhatóság és csendes müködés (leginkább hűtésnél)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74802) pjen válasza flash- (#74801) üzenetére


pjen
félisten

Attól, hogy ha fent lemegy a kismegszakító és lent megmarad az áram még lehet 1 fázis. Lehet csak azt a kismegszakítót kéne nagyobbra cserélni ami felfelé adja az áramot. Ezt egy vill szerelő tudja megmondani. Egyébként a klíma nem nagy fogyasztó, akár a legközelebbi konnektorba is bedukható. Nekem a H tarifa előtt évekig úgy voltak, mind a négy. Egy porszivó legtöbbször többet fogyaszt mint egy klíma. Nem utolsó szempont, ha takarítasnál kihúzod biztos nincs benne áram.

(#74803) flash- válasza pjen (#74802) üzenetére


flash-
veterán

oké ,de én most ha csak kicseréltetem a 16A kismegszakítót 20A ez is lehet megoldás?

laikusként bennem az merült fel hogy annak oka van hogy leveri ,ha ezentúl nem veri le mert erősebb a kismegszakító, akkor viszont a vezetékek fognak elégni a falba,kötések meggyullani,vagy eszközök tönkremenni :F

illetve mi van a kültéri egységgel?annak hogy kell mint kell áram? vagy azt a klimás beüzemelési dija tartalmazza?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74804) pjen válasza flash- (#74803) üzenetére


pjen
félisten

Először azt kell megnézni, lent mekkora van és milyen vastagok a drótok amik hozzád felmennek. Ezért írtam a villany szerelőt.
A klímák nagy többségénél a kültéri kap tápot. De azt gond nélkül kivezeti a klímás a csövek mellett. Tehát a konnektorból a beltéribe megy a kábel, ott a klímás elköti a kültérihez.

(#74805) Csabroncka válasza flash- (#74803) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha tetőtérbe 1 áramkör megy fel az elég nagy baj. Amit említesz ott a főzőlapnak biztosan kellene külön legalább egy áramkör...stb.
A megszakító a vezetéket a védi, ha 1,5mm-es réz megy fel akkor ebben a formában már az a fogyasztó is sok ami fent van.
Amennyiben van rá megoldás, újra kell húzni (kiegészíteni) legalább 3-4 áramkörösre az emeletet, ebből csak 1 a főzőlap (konyha), 2 mosógép (fürdőszoba), 3 (szobák, dugaljak és világítás), 4 (klíma)

"in medias res"

(#74806) arnyekxxx válasza flash- (#74801) üzenetére


arnyekxxx
veterán

megnézed a villanyórát és ha 3 kismegszakító van közvetlenül alatta akkor 3 fázis ha 1 akkor 1 fázis. De az órára is rá van írva, hogy hányfázisos. Ha most is leveri időnként a biztit a vasaló akkor nyilván a klíma mellett is le fogja verni. Már csak azért is érdemes lenne legalább amperbővítést kérdetek hogy tudj főzni meg vasalni egyszerre.

Ha kérsz H tarifát akkor annak külön kört ki kell építeni az órától a klímákig, és a klíma pontos típusával kell beadni az igényt de ezt ugyis tudni fogja a klímásod és villanyszerelőd (a klímás nem fog villanyt szerelni, max bedugja a közeli konnektorba a gépet vagy ha ki van építve a kötődoboz akkor oda beköti)

Azt érdemes tudni, hogy a H tarifa külön mérőhelynek számít és fűtési szezonban nincs rajta fogyasztási limit 24Ft-ért, nyáron pedig külön jár rá 210kwh/hó 35-ért mig ha minden az A1-ről megy akkor jó eséllyel minden klímás fogyasztásotok 70forintért lesz kiszámlázva télennyáron. Mivel az amperbővítés miatt úgyis hozzá kell nyúlni a villanyórához, szerintem érdemes a H-t is berakatni, de ez szimplán matematikai kérdés, mond rá egy árat a villanyszerő és ki kell számolni, hogy megéri-e. Egy szigeteletlen tetőtér azért tudja enni az áramot.

Esetleg érdemes lehet elgondolkozni azon, hogy leszigetelitek a tetőteret, ha egy szokásos sátortetős ház a szokásos ferdefalú tetőtérkialakítással akkor nem igazán nagy tétel anyagilag és nem is egy bonyolult meló, simán meg tudja csinálni az ember magának és az a legolcsóbb energia amit nem kell felhasználni, simán benne van, hogy onnantól a gáz önmagában is fel tudja fűteni, klímából meg elég megvenni a legolcsóbbat mert nem lesz szempont a fűtés és elég lesz kisebb teljesítményű a hűtéshez. És jobb lesz a komfort is.

(#74807) pjen válasza Csabroncka (#74805) üzenetére


pjen
félisten

A felmenő 1 áramkör, ha az elég vastag elég lenne, fent kellene egy kis elosztó. Kb ahogy Leírtad. Bár a klíma pár 100 wattos fogyasztásához nem feltétlen szükséges. :)

(#74808) arnyekxxx válasza pjen (#74807) üzenetére


arnyekxxx
veterán

rosszul szigetelt tetőtérben amit gázzal nem lehet 18 fok fölé fűteni azért nem biztos, hogy pár100W-al fog eldöcögni a klíma.

(#74809) pjen válasza arnyekxxx (#74808) üzenetére


pjen
félisten

Az, hogy nem lehet 18 foknál feljebb fűteni, szerintem valamilyen rendszer hiba. Kicsi a radiátor, vékony a cső, levegős a rendszer stb. Egy átlagos klíma fűtesben 1000W felvett teljesítménynél is 3000W ot.fűt. Az még 5A sincs, mért kéne ahhoz külön áramkör. Azért van konnektor a falon, hogy használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#74810) dik válasza dik (#74798) üzenetére


dik
őstag

Senki nem tudja így lehet el kell engedni ezt a témát...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74811) pjen válasza dik (#74810) üzenetére


pjen
félisten

Ki lehet indulni a törvényekből. Ha kishazánkban törvenyes keretek között működő cég hozza forgalomba arra a magyar törvények vonatkoznak. Tehát érték határtól függő garancia idő.szerintem. Rá kerestem, meglévő feltételek mellett akár 10 év gqrancia.

[ Szerkesztve ]

(#74812) dik válasza pjen (#74811) üzenetére


dik
őstag

Sehol semmit nem találtam rá csak, hogy nem egy a szavatosság a garanciával. Maga igaz az AUX-ról (magma) sem sokminden van....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74813) pjen válasza dik (#74812) üzenetére


pjen
félisten

Klimaprofi.hu.
Fűtőteljesítmény (kW):3.3Hűtési energiaosztály:A+++Fűtési energiaosztály:A++Hűtési hatásfok (SEER):8.5Fűtési hatásfok (SCOP):4.6Hűtőközeg típusa:R32Hálózati áram (V/f/Hz):230/1/50Zajszint (dB/A):Beltéri: 40, kültéri: 50Külső hőmérséklet (°C):Hűtés: -15 ~ +52, fűtés: -25 ~ +30Beltéri méretei (mm):761x295x200Kültéri méretei (mm):709x536x280WIFI csatlakozás:BeépítettGarancia:10 év - feltételekElérhetőség: Raktáron

[ Szerkesztve ]

(#74814) dik válasza pjen (#74813) üzenetére


dik
őstag

Na igen az AUX oldalát nézd meg az adatok véget. És ott is szavatosságot ír. És tapasztalati hozzászólások lettek volna a lényegesek, de sehol nem találok akiknél lenne és van tapasztalat...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74815) pjen válasza dik (#74814) üzenetére


pjen
félisten

Az Aux nál fogod venni a klímát?

(#74816) pjen válasza dik (#74814) üzenetére


pjen
félisten

AUX Magma ASW-H09B7B4/QDR3DI-D0-3 oldalfali inverteres klíma 2,7 kW
274.900 Ft
AUX Magma ASW-H09B7B4/QDR3DI-D0-3 oldalfali inverteres klíma 2,7 kW mennyiségKosárbaBiztonságos bankkártyás fizetésElőnyök ha nálunk vásárol:Igényelhető telepítési szolgálatatás15 napos ingyenes termékvisszaküldésHivatalos gyártói garanciaINGYENES kiszállítás országosan
Igaz, hogy nem AUX oldal, de hivatalos gyártói garit ír.
Árúkeresőn mindenhol hivatalos garit írnak.

(#74817) dik válasza pjen (#74816) üzenetére


dik
őstag

Itt most a gari volt a nagy kérdés mit jelent a szavatosság? Jót vagy kevésbé. :) Semmi konkrét tipusról nem volt szó! Tapasztalti hozzászólásokról inkább ami nem sok van sehol. Kb. ennyiről lenne szó, de már erről sem igaz mert nem tovább léptem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#74818) flash- válasza arnyekxxx (#74806) üzenetére


flash-
veterán

köszi mindenkinek.

Ha kérek H tarifát, akkor az egy külön áramkör ergo nem terheli a meglévőt így a klima mehet arról, + a meglévő fogyasztók ahogy jelenleg?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74819) pjen válasza flash- (#74818) üzenetére


pjen
félisten

Külön áramkör, de külön villany óra is. Hivj egy regisztrált szerelőt, más úgysem csinálhatja. Megmondja mik a lehetőségek és mennyibe kerül. Ha szabványosítani kell, esetleg nem túl olcsó szórakozás. Egy nagyobb radiátor+normál klima sokkal olcsóbb és egyszerűbb lehet.

(#74820) laci1892 válasza pjen (#74819) üzenetére


laci1892
senior tag

Amatőr vagyok ezekben a klímás dolgokban...., azonban jól sejtem hogy nem mindenkinek és nem mindenhol éri meg ez a H tarifa?

Villanyszerelő annyit mondott Nekem hogy.... Kb 3-450 között áll meg a H tarifa bekötés.

Szeptember óta használok 2db Gree klímát (1db 3,5kw + 1db 2,5kw). A villanyszámlám ( mindennel együtt ) nem volt idáig több mint 20-22.e Ft.

Elméletileg ebből akár spórolhatnék 5--7.e ft-ot is. De akárhogy is számolom.... eléggé sokáig kéne használjam hogy megtérüljön.

Aztán lehet az én logikám vagy gondolkodásom rossz.

(#74821) arnyekxxx válasza laci1892 (#74820) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze, egyrészt kell árajánlatot kérni (több villanyszerelőtől) mert egy sokváltozós egyenlet a végösszeg, másrészt ki kell számolni, hogy megéri-e. Ha a hálózat bírja és nem sokat mennek a klímák akkor jó eséllyel nem érdemes H-tarifázni. Ha eleve kell hálózatbővítés, emiatt hozzá kell nyúlni a villanyóraszekrényhez mert a régibe nem tesznek be nagyobb biztosítékot vagy akármibe belekötnek akkor az egyéb villanyszerelés mellet a H kiépítése már nem akkora plusztétel.

(#74822) laci1892 válasza arnyekxxx (#74821) üzenetére


laci1892
senior tag

Igaziból nálunk tavaly szeptemberben lett befejezve a felújítás. 2. Emeleti lakás. A komplett villanyhálózat újra lett húzva. Az óra az 3 x 16 -os. Nem nagyon piszkáltuk. Kilett kötve a gáz és kizárólag elektromos minden. Bírja a hálózat gond nélkül. Mindennek ellenére ( igaz a lakás nem nagy, bár nem is kicsi... Állógalériás 70nm² összesen ) 22 volt a legnagyobb számlám. Januárban az éves elszámolási idején 7000 ft túl fizetésem és lett. 😅😅( Mondjuk nem nagyon értem hogy de... Oké )

(#74823) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Dunakeszi és környékéről van esetleg valaki aki klíma tisztítást végez (2 db, Daikin és Cascade gép tisztítására/fertőtlenítésére keresek szakembert)?

(#74824) laci1892 válasza Brave_86 (#74823) üzenetére


laci1892
senior tag

Nekem a busidó Klíma Kft telepítette mindkét klímám. Gyorsak, tiszták és korrektek. Árban is egyébként szerintem. Kollégámnál most voltak Fóton, egyébként pomázi székhelyü

(#74825) PROTRON válasza laci1892 (#74822) üzenetére


PROTRON
addikt

"Az óra az 3 x 16 -os. Nem nagyon piszkáltuk"
Ezért mondta azt az összeget, lehet hogy látatlanban.
Mert ha még régi bakelit alátéttáblán van a mérőóra és ráadásul alumínium vezeték indul el belőle, akkor a jelenlegi óráddal együtt teljes szabványosítást kell csinálni, ami már zsebbenyúlós.
Ha már az a része meg lenne, akkor is doboz csere meg egyebek, nem két fillér, de akkor azért max 5-6 év alatt megtérül. Mivel jelenleg minden kWh amit az éves 2523 felett fogyasztasz, ott már 70 ft /kWh-t fizetsz, ha télen havonta diktálsz akkor meg is szivatod magad, mert akkor adott hónapra nézik hogy havi 210 felett vagy-e és utólag "elfelejtenek" kompenzálni, csak ha reklamálsz.

"H" tarifa télen fűtésre korlátlan mennyiségben (egyelőre) és 23-24 ft/kWh számláz.
Nyáron külön óraként funkcionálva 2523-as keretet kapsz külön a nyári hűtéshez vagy mondjuk szeptemberben átmeneti időszakban a fűtéshez is...ez ugyanúgy 36-37 ft/kWh számláz mint a normál mérőórád, egészen október 15. éjfélig.

Nem tudom milyen egyéb fogyasztóid vannak, vagy hogy mekkora a kiccsalád, de a havi 5k az 6*5= 30k / év.

Állítólag 1 klíma esetén nem éri meg a "H" bővítés, de nálam megérte, mert nagyon rossz a szigetelés és a kis 40nm alapterületű lakásom 1 tél alatt 1800 kWh-t elzabál a klíma, így a nappali 1600 kWh fogyasztásommal együtt az éves difim kb 50k huf így hogy van "H" tarifám.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74826) laci1892 válasza PROTRON (#74825) üzenetére


laci1892
senior tag

Ami azt illeti valóban nem mai darab az óra, szóval értem mit mondasz azt hiszem. azonban az órától ( alagsorban van ) indulva az összes vezeték újra lett húzva a lakásig egészen felfelé. Azon belül új betáp és ujrahúzva ott is minden stb..

A tető kapott egy 10cm vastag szigetelést a homlokzat pedig 15cm-t, új ablakok stb. Maga a lakás 70nm² szóval nem nagy, de nem is kicsi kategória.

Elektromos nálam minden. A bojlertől kezdve a fűtésig. Gáz ki lett vezetve. Helyette van 2 klíma mint fő fűtési megoldás ( GREE smart R)
Ennek fényében tavaly szeptember óta most diktálósként most a legmagasabb villanyszámlám 22.e volt.

20-22° között van tartva a lakás.
De ahogy olvasom bnagyin egyéni kinek hogy éri meg végülis.

Egy biztos, tartottam a klímával való fűtéstől de idáig egészen pozitív a dolog.

(#74827) zsolosz


zsolosz
tag

Ezt a tesztet ismeri valaki? Én csak részleteket látok belőle. Az viszont érdekes... A Daikin Perferára azt írja, 30-35 fokban nem tud hűteni...
Teszt [link] Találd meg a számodra legjobb légkondit, Tudatos vásárlók egyesülete.
Perfera tulajok/használók szerint is így van?

(#74828) mjani1172 válasza zsolosz (#74827) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem.

(#74829) lasz10 válasza zsolosz (#74827) üzenetére


lasz10
junior tag

A hír igaz, csak nem a Perfera, hanem a Sensira, és nem Moszvában, +30-35 fokban, nem tud hűteni hanem Jakutszban, és -50-55 fokban fokban. :)

https://bit.ly/3UUXZYw

(#74830) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok.
Regen jártam errefelé, sajnos némi probléma adódott a Daikin FTXF-A klímánkkal. 3,5-ös darab, hűt/fűt szépen, ahogy kell. Igazából eljutottunk oda, hogy már nem kell az asszonnyal sikítanom, hogy ne kapcsolgassa, de a melegebb és hidegebb napok miatt most kinyomkodta párszor. Így tűnt fel, hogy beindítás után brutálisan visít / sikít / csikorog a beltéri, olyan, mint autóknál az ékszíj-hang. 1-2 perctől kezdve akár 5-10 percig csinálja, aztán kussban van, ahogy kell, akármeddig is. De teljes kikapcs után megint kezdi a műveletet. Mi lehet ez? Motor csapágyazás? A másik oldal kapott kenőanyagot mert kezdett néha kerepelni kicsit. Kint nem hallani, szerintem nem a kültéri, egyértelműen a beltéritől jön a hang.

(#74831) zsolosz válasza mjani1172 (#74828) üzenetére


zsolosz
tag

Nem ismered vagy nem igaz? 🤨🤔🙂

lasz10
😲😁😂

(#74832) burny


burny
aktív tag

Remélem utolsó kérdésem lesz: diakin sensira vagy gree pulse vagy smart R?
Csak hűtés, inkább legyen halk mint wifi és egyéb feature.

(#74833) TeeJay válasza burny (#74832) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin hangban még mindig veri a Gree-t mármint jóval halkabb tőle
Pulse ráadásul kapilláris csöves gép, igaz már halk a beltéri de Daikin 20dB akkor is :R
SmartR-ből is csak a 3,5kW-os elektronikus adagolós

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74834) TeeJay válasza BigBear (#74830) üzenetére


TeeJay
félisten

WD40 PTFE teflon spray-t küldtél bele? Kikapcsolás után a beltériben már semminek nem szabad mennie, még lenyitja a legyezőt meg vissza zárja és ennyi.
Más nem nyikoroghat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74835) TeeJay válasza zsolosz (#74827) üzenetére


TeeJay
félisten

30-35fok ezeknek a klímáknak főleg a Perferának kb. délutáni szieszta semmi komolyabb munka. FTXF35A klímám nyáron a 37-38fokban teker viszonylag meleget de még akkor sem megy maximumon pedig bent 22fokra toltam.
Ezt az oldalt szerintem felejtsd is el :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74836) TeeJay válasza Brave_86 (#74823) üzenetére


TeeJay
félisten

Jelen, a csoportban már sokaknál jártam és rendbe lett téve mindenkinek a klíma :K
Mosózsákkal, nagynyomású mosóval és deep clean vegyszerrel lehet tökéletes eredményt elérni, na meg persze a kültéri egységet is mosom mert az meg telemegy mindennel tavasszal :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74837) TeeJay válasza Csabroncka (#74797) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor a Deep Clean még mindig jobb mert ott alap koszos klímánál 1liter vízhez elég 30ml DC. koszosabb gép esetén 40-50ml/1liter víz
Ott 1 literből 20-30 beltérit tudsz patikára mosni itt ha 1 literből 4liter koktél jön ki akkor 4-5klímára elég csak mivel azért 1 litert el szoktam tolni az elpárologtatóra meg a burkolatra kívül belül mire tiszta, ja és ott van a mókuskerék is, azt alaposan meg kell vele küldeni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74838) BigBear válasza TeeJay (#74834) üzenetére


BigBear
senior tag

Teflon spray-t kapott, de nem WD40 márkájút.
Lehet, hogy félreérthető voltam, csak teljes kikapcs / állás után, első induláskor a mókuskerék beindulásával kezdve sikít. De veszettül, tényleg, mint egy csúszó ékszíj.
Aztán abbahagyja és semmi egyéb, szépen, halkan megy.
Kipróbáltam, de most be volt kapcsolva mert asszony kicsit befűtötte a fürdőt (nem, nem ott van, csak egybenyitva a szobákat és arra irányítva megy be meleg) a gyerkőcnek, így most pár perc kikapcs után semmi. Hosszabb állás után kezdi.

[ Szerkesztve ]

(#74839) TeeJay válasza BigBear (#74838) üzenetére


TeeJay
félisten

van úgy 1 tucat Daikin csak a családban meg haveroknál de senkinek semmi hangja.
Ha gondolod csinálj videót és ha ventilátor motor baja van meg tudjuk oldani cserével :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74840) mjani1172 válasza zsolosz (#74831) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem így van. Sosem panaszkodott senki ilyenre.

(#74841) BigBear válasza TeeJay (#74839) üzenetére


BigBear
senior tag

Ha hazaérek vmikor, megpróbálom felvenni. Gondoltam rá tegnap is, de kevés volt az állás...

(#74842) tween válasza TeeJay (#74839) üzenetére


tween
őstag

Ezek között a Daikin modellek között van 5 kW-os is?
Tapasztalatokra lennék kíváncsi :)

(#74843) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

Ház tetőterébe (2x 11nm alapterületű kisszoba és 1x 18 nm előtér) szeretnénk klímát szereltetni. Két ajánlat között vacilálok:

- Multi rendszer: Mitsubishi HR széria, 5 kW kültéri + 2,5-2,5 beltérik két kis szobához, ill. 3,5 kW HR széria mono
- 3 db mono: Misubishi HR széria, 2x2,5kW + 1x3,5 kW.

A 3db mono rendszer majdnem 150e HUF-tal drágább a multinál.

Ami még nagyon fontos: a kültérik minél csendesebbek legyenek a kis méretű, zárt udvar miatt. Ezen túl hosszútávú biztos működés és kültséghatékonyság is szempont.

Nagyon hajlok a 3x mono rendszer fele, de nem tudom, hogy a hasonló méretű 3db kültéri nem lesz-e hangosabb, mint a 2db nagyobb teljesítményű.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm!

(#74844) wwenigma válasza zsolosz (#74827) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez mi már hogy vedd meg a tesztet/cikket?! 😄😄😄 *nyátok....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74845) Parci válasza wwenigma (#74844) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ún. fizetős tartalomszolgáltatás :) (eléggé ebbe az irányba halad a világ -- na, nem itthon persze, illetve itthon csak részben)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74846) arnyekxxx válasza wwenigma (#74844) üzenetére


arnyekxxx
veterán

már 10 éve is fizetősek voltak, a diványon láttam sokszor, hogy teszteltek valamit aztán ha nem csak a cimszavak érdekeltek akkor jött, hogy a részletekért fizess.

(#74847) Parci válasza arnyekxxx (#74846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jó a kontent, magyarán megéri az árát és hajlandóak is elegen fizetni érte, akkor ez a legjobb, legfenntarthatóbb tartalomszolgáltatói modell. a hirdetési piacból megélés össze-vissza van rángatva baromi hosszú ideje.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74848) F-ECT$ válasza wwenigma (#74844) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindenért kell fizetni. Persze van, amiért nem közvetlenül te fizetsz, hanem téged adnak el (facebook, google, insta, stb).

Én jobban megbíznék egy olyan tesztben, ahol az olvasók fizetnek, mint ahol a hirdetők / gyártók. (Aztán persze az előbbi se biztos, hogy teljesen független / szakszerű.)

Dive ever, work never.

(#74849) dni válasza dni (#74455) üzenetére


dni
őstag

Előző szűrő paplanos hszemre van esetleg ötletek? Boltokban ahol eddig érdeklődtem leginkább csak tekercsekben kapható, "méterre" nem nagyon láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#74850) fain89


fain89
csendes tag

Sziasztok!
A lakásba szeretnék klímát vásárolni. Több helyről is ezt a típust ajánlották.:
https://www.arukereso.hu/klima-c3172/gree/gwh12acc-k6dna1f-comfort-x-p706454646/
Viszont olvasva a kommenteket kicsit elkámpicsorodtam :D
3,5 kw tudom hogy nem lesz csendes, viszont egy ismerősnek van 2 éves modellje és hibátlan és hatékony.

Ha nincs meg a 2db karbantartás\év akkor én bukom a garanciát? :W

Május 13-ig Gree klíma akció van. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.