Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) lala666 válasza Kaci84 (#73549) üzenetére


lala666
senior tag

Csak annyit, kínaiak után felkerült egy mitsubishi az egyik szobába és rájöttem van még mit javulniuk a kínaiaknak bőven....nem is gondoltam volna mennyire más tud lenni.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#73552) F-ECT$ válasza Kaci84 (#73549) üzenetére


F-ECT$
titán

A Panasonic esetén elég konkrét adatokat írt hőmérséklet függvényében ;)

Dive ever, work never.

(#73553) rocsaba válasza lala666 (#73551) üzenetére


rocsaba
csendes tag

Pontosan mit, mivel hasonlitasz?

(#73554) PROTRON


PROTRON
addikt

Húúúúú de elegem van már így év elején az MVM-ből...
Kezdődött hogy a becsült '"H" tarifás számlában ostobaságot írtak, "de majd azt korrigáljuk ha megkapjuk a leolvasott értékeket" hárító szöveggel leráztak...

Most meg a gázszámlánál nekem "vegyes" fogyasztás van, mert van konvektor és bojler(átfolyós vízmelegítő).
Na most egyenletes részszámlázást kértem, ami nem veszi figyelembe a "jelleggörbét" hanem fixen minden hónapban ugyanannyi m3-at számláz, ami ugye a nyári jelleggörbe miatt nagyon nem oké.
Mivel "H" tarifával fűtök, ezért nyárra a k....ott jelleggörbe miatt be volt állítva hogy 192 az éves fogyi, hogy a nyári 16,2-es legalacsonyabb havi határt ne lépjem túl.

De az árammal bármi történhet, ezért télre beállítottam 704-es éves értéket, gondoltam hogy mivel egyenletes részszámlázás van, így kb 58-at fognak havonta kiszámlázni, ami az egyik átmeneti hónap max értéke.

Erre az utolsó 3 hónapra kiszámláztak 104-et, amit csak úgy tehettek meg, ha még is figyelembe veszi a jelleggörbét.

Mielőtt még megkapnám a kérdést:
Azért kell így trükközni, mert hiába a vegyes jelleggörbe alapján a nagyobb téli érték, az is csak 312-ig ad havi kedvezményes mennyiséget és korábban volt olyan hideg hónap ami alatt 520 fogyott, tehát ha havonta diktálom, akkor abban az esetben 200-at nem lakossági egységáron számláznak, ami gáz...az egész rendszer gáz...de ahh...

Amúgy nem tudom hogy a nyári 16,2-es érték határt melyik titkárnő kisujjából szívták ki az orgiákon, de az én 1 szem átfolyós vízmelegítőm, mivel őrlángos, így 1 személyre számolva is 20-at fogyaszt amikor csak Ő megy a fürdések-mosogatások miatt nyáron.

Na off...csak ezt most ki kellett írnom magamból...mielőtt hétfőn fejükhöz vágom hogy mi a francért nem képesek egy matematika érettségivel rendelkező személyt odaültetni a fontos pozíciókba...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73555) F-ECT$ válasza PROTRON (#73554) üzenetére


F-ECT$
titán

Átfolyós vízmelegítővel 20 m3 gáz fogy 1 hónap alatt 1 fő esetén?

Dive ever, work never.

(#73556) pjen válasza F-ECT$ (#73555) üzenetére


pjen
félisten

Simán,akár még több is, főleg ha szeret sokáig zuhanyozni.

[ Szerkesztve ]

(#73557) H-Mano válasza PROTRON (#73554) üzenetére


H-Mano
tag

Diktálósként nekem csak EGY dologra kell figyelnem:
az éves leolvasáskori óraállásra...
Diktálni annyit diktálok (amannyit akarok), amennyivel az aktuális napig járó, "támogatott" MJ alatt maradok.
Egy fb csoport excel kalkulátorával forintra tudom, mennyit fogok fizetni az előző havi fogyasztásra.
(A múlt évben 28MJ támogatott mennyiséget hagytam az MVM-nél...csak mert m3-t kell leadni, és egyetlen plusz m3-el már piaci árba is fizettem volna...1 m3 kb. 35MJ.)

[ Szerkesztve ]

(#73558) 313313 válasza F-ECT$ (#73555) üzenetére


313313
addikt

Örlángos, ha nem használná a készüléket is elmenne 1-2m3 gáz/hó

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#73559) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!
A klíma kültéri csöveinek a szigetelését szeretik a madarak csipegetni.Valahol már nincs is.A főbérlő azt javasolta,hogy tegyek rá öntapadós csőhéj szivacsot,de szerintem azt is megkezdenék.Kábelcsatornába tegyem bele szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#73560) arnyekxxx válasza Demokatona (#73559) üzenetére


arnyekxxx
veterán

aluszalag

(#73561) Demokatona válasza arnyekxxx (#73560) üzenetére


Demokatona
tag

Köszönöm!

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#73562) PROTRON válasza F-ECT$ (#73555) üzenetére


PROTRON
addikt

Igyekeztem kihangsúlyozni hogy őrlángos, ami ugye állandó jelleggel fogyaszt kevéske gázt. Amikor mindennap zuhanyzok, olyankor átlagban napi 0,83 m3 fogy el, figyelembe véve a mosogatást-kézmosást is.

Persze lehetne cserélni nem őrlángosra, de nálam az a gond hogy kéményes, így pedig kémény bélelés kötelező lenne, akkor meg már elektromos éri meg. Csak amíg nem csesztet harmadszorra a KATVED addig azért elvagyok ezzel.
De mivel pont lejár a CO érzékelő szavatossága is, így valszeg most 2-3 hónapon belül meglépem a cserét elektromosra.
Csak abból sem mind1 milyet vesz az ember, homeoffice mellett, "H" tarifám már van, így nem nagyon tudok még "B" tarifát is kiépíteni...ugyanakkor a nappali mérőmön így is 140-150-et elfogyasztok havonta, szal jó lenne elektromosból valami olcsóbb és takarékos változat.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73563) F-ECT$ válasza PROTRON (#73562) üzenetére


F-ECT$
titán

Elektromos esetén pedig jó lenne a B tarifa, mert azzal nem fogsz az 50 kWh-ba beférni szerintem.

Dive ever, work never.

(#73564) pjen válasza PROTRON (#73562) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább vennék egy uj CO érzékelőt. A villany bojler normál áramról pénz temető.

(#73565) PROTRON válasza pjen (#73564) üzenetére


PROTRON
addikt

A KATVED-nek nem a lejáró CO érzékelővel van gondja, hanem hogy nincs bélelve a kémény, amit most már ezekhez a régi 30 éves FÉG átfolyós vizmelegítőkhöz is előírnak...
Még 2018-ban nem írták elő, simán addig üzemeltetted amíg a berendezés bírta, sőt ha találtál még ugyanilyet akkor cserélhettél is.
Viszont 2020-ra megváltoztatták az előírást és mindenképp bélelést kérnek, pláne ha a kémény állapota is régi-nem túl jó.

Szal nem a 12k hufba kerülő CO érzékelő vásárlása a helyzet, hanem az emeltenként 200-400k hufba kerülő kémény bélelés, itt meg másfél emeletet kellene...és már öregszik a készülék is, szal azt is felújítani/cserélni kellene...ami hasonló összeg mint egy elektromos bojler.

Amúgy bátyámnál 120kWh havi fogyasztásból ketten megtudtunk zuhanyozni munkához és főzés-mosogatáshoz is maradt elég. Ott volt "B" tarifa így pontosan tudtuk hogy minden hónapban 120 fogyott.

Persze ha előbb mosogattunk aztán zuhany, na olyankor a második fő már a végén hideg vízből kapott...de az elején még neki is jutott melegvíz. :D

Meg ugye a villamossági rész az szakmámbeli, szal betudom lőni a saját szokásaimhoz hogy optimális legyen a fogyasztás.

A jelenlegi kivitelezési költségek mellett 1 főre teljességel b.romság kiépíteni harmadik tarifaként "B" tarifát, még ha nekem csak az anyagköltséget kell beleadnom cégen belül.
A 3 tarifás mérőhelyek 2x annyiba kerülnek mint a kéttarifásak...

Kb 4 főnél kezdi megérni a különbség még úgy is hogy az utolsó 150 kWh-át már versenypiaci áron fizeted. Tehát nem azt kell nézni hogy 70,7 forint, hanem hogy 34ft-al drágábban mint a lakossági keret során.
Mert így a tényleges különbözet csak havi kb 4-5k huf.

De a kivitelezés kb +200k-val drágább ha harmadik tarifa.

De azt tapasztalom, hogy a +150kWh már eleve átlag feletti extra különbözet, ennél kevesebb szokott lenni.

De sok helyen, ahogy nálam sem fér el fizikailag a +30cm széles 3. mérős kombi mérőhely.

Amúgy szembeszomszéd aki nem homeofficeban dolgozik, bojlerrel, laptoppal, főzőcskézéssel...etc... olyan 4-5k között fizet villanyt.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73566) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali

2.150.000 Ft-ig fűtésre szereléssel együtt(szendvicsbe) milyen 4 db klímát ajánlotok?
Az egyetlen kritérium, hogy fűtése maximum 3kW lehet és SCOP4.1 felett kell lennie.

(#73567) lekorszke válasza Atomgeszi (#73566) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Szia
Gree cx 2.7kw
C&h arctic 2.7kw
Daikin ftxc25c

(#73568) Atomgeszi válasza lekorszke (#73567) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gree Smart R?

Ennyi pénzből, ha jól számolom szereléssel 537ből kell kijönnie darabja.
Ennyiért akkor inkább jó az olcsóbb készülék is?

[ Szerkesztve ]

(#73569) lekorszke válasza Atomgeszi (#73568) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Ha csendesség számodra fontos szempont, akkor smart r (ez a gree legcsendesebb gépe)
vagy a daikin

(#73570) H-Mano válasza PROTRON (#73562) üzenetére


H-Mano
tag

Ameddig a "támogatott" gázon belül tudsz maradni, felejtsd el az elektromos vízmelegítőt "A" tarifán pláne !
" jó lenne elektromosból valami olcsóbb és takarékos változat." :) ???

(#73571) pjen válasza PROTRON (#73565) üzenetére


pjen
félisten

Nem gondoltam, hogy egyáltalán nincs bélelve a kémény. Én több mint 30 éve építettem, már akkor sem engedtek gázbojlert sima kéménybe kötni.

(#73572) Demokatona válasza Demokatona (#73561) üzenetére


Demokatona
tag

Nyáron a szomszédos épületek lakói lehet nem örülnének neki ha a szemükbe verődne vissza a napfény az aluszalagtól :F

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#73573) Lorden válasza PROTRON (#73565) üzenetére


Lorden
senior tag

Ariston Hybrid 80L 2emberre nyáron havi 30kwh-ból, télen kb 40-ből megoldja a 48fokos zuhanyzós, kézmosós meleg vizet.

(#73574) pjen válasza Lorden (#73573) üzenetére


pjen
félisten

Az azért nagyon gyors zuhany lehet. A Hybrid bojler úgy működik mint egy hőszivattyú, a meleg víz készítéshez a lakásból vonja el a hőt. Annyival többet kell fűteni. Ez inkább nyárob opció. :)

(#73575) Atomgeszi válasza lekorszke (#73569) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szóval akkor ez ilyen bestbuy még magasabb árkategóriára való pénzmag esetén is?

(#73576) PROTRON válasza H-Mano (#73570) üzenetére


PROTRON
addikt

Srácok, nem bántásból, de tényleg már 3 hsz-be beleírtam hogy nincs bélelve a kémény így a KATVED-en múlik mikor kapom a 30 napos felszólítást a 300-600k közötti kémény bélelés megcsináltatására, szal nem a támogatott gáz mennyiségtől tartok. :D

Az általad második idézett mondatot arra értem, hogy például az okosabbakat be lehet állítani hogy mely időszakokban fűtsön, vagy mikor ne mert nem lesz elfogyasztva...de az ilyen elektronika pénzbe kerül, nyilván a legolcsóbbak nem tudják ezt a takarékossági kényelmet, vagy amelyik tudja azt meg 2 évente cserélni kell mert valami elromlik benne.

Nem vagyok buta, tudom hogy be lehet rakni kapcsolóórát is, de akkor meg nincs applikáció, hogy huhh gondoltam napközben egyet és még is kellene fél óra múlva melegvíz olyankor, amikor a kapcsolóóra miatt már kihűlt a tartály...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73577) PROTRON válasza pjen (#73571) üzenetére


PROTRON
addikt

De ez meg 100 éves társasház, gyűjtőkéményekkel, ez meg nem "bojler" hanem átfolyós vízmelegítő...még anno ugyanígy nyíltégésterű gázkonvektor is volt a fürdőben. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73578) pjen válasza PROTRON (#73577) üzenetére


pjen
félisten

Bocs rosszul fogalmaztam. Nekem se bojler volt hanem egy Héviz átfolyós vízmelegítő és egy C24 cirkó. Bélelni kellett a kéményt és még reteszelőt is elő írtak mert 1 kéménybe ment a kettő. Szüleimet szintén családi már 15éve kötelezték a bélelésre. Én azt hittem van bélés az alap alu gége és most újat kérnek. :)

(#73579) H-Mano válasza PROTRON (#73576) üzenetére


H-Mano
tag

Akkó bocs...
(Nálam egy 120-as, NEM kéményes Hajdu bojler van a pincében.Kettőnkre 17m3 gáz/hónap kb.
Mellette ott a B tarifás villany, de egyelőre eszemben sincs elektromosra váltani, pedig szaldós napelem is van...Azt a jobb hatásfokú klímá(k)ra szánom.)

[ Szerkesztve ]

(#73580) PROTRON válasza pjen (#73578) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaaaa neeeeem....itt az elmúlt 50 évben csak cserélgették a nyílt égésterűt, mert a meglévő cseréje esetén nem kellett béleltetni...mármint kéményseprőt nem érdekelte hogy miért tűnik újnak, ha 30 éve ez van fent, akkor 30 éve ez van fennt...
Anno ezekhez nem írták elő.

Persze amíg nem jön KATVED hogy 30 napom van vagy kikötik a gázt(behegesztik a leágazásomat + bünti) addig elvagyok...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73581) DavidQ


DavidQ
tag

Sziasztok! Egy 3.5kW-os hűtő-fűtő klímát szeretnék felrakatni. A klímára maximum 250.000-300.000Ftot szánnék (+beszerelés). Szeretnék pár árajánlatot kérni a környékbeli klímásoktól, de nem szeretném ha valami gagyit sóznának rám. Szeretnék felkészülten tárgyalni. Átolvasva a topikot a Midea Xtreme Save Prot látom az első befutónak, de érdeklődnék hogy még milyen klímát tudnátok ajánlani?
Előre is köszönöm :R

Nem minden kínai szirszar szar!

(#73582) H-Mano válasza DavidQ (#73581) üzenetére


H-Mano
tag

3,5 kW Midea All Easy Pro (MEX-12-SP), bruttó 280.000, szereléssel együtt.
3,6 kW Midea BreezeleSS E (MCB-12-SP), bruttó 315.000, szereléssel együtt...

[ Szerkesztve ]

(#73583) Csavarhúzós válasza Atomgeszi (#73566) üzenetére


Csavarhúzós
újonc

>Az egyetlen kritérium, hogy fűtése maximum 3kW lehet és SCOP4.1 felett kell lennie.
-Á, kolléga, szintén a napelemes pályázat?

-Nekem az a tervem, hogy amennyivel három klíma 3kW alá megy, a negyedik anynival fölé mehet. Utóbbi menne a földszintre, "H" tarifával, és kissé melegebbre állítva adná az "alapfűtést". Nyáron meg, amikor sok a napáram, a fentiek végeznék a hűtést.

Az a baj amúgy, hogy az "együttesen maximum 12kW fűtőteljesítményű" kitétel nem egyértelmű, és persze amikor megkérdeztem, dodonai választ adtak. Lehet ugye
-a névleges fűtőteljesítmények összege
-a maximális fűtőteljesítmények összege
-az energiacímke "átlagos" klímazónájához feltüntetett fűtési méretezési teljesítmények összege
, mindhárom értelmezés mellett lehet érvelni.

Nekem a mostani tippem, de még nem végleges:
3 db ebből:
https://www.aircon.panasonic.eu/HU_hu/model/kit-tz20-zke-cs-tz20zkew-cu-tz20zke/
megy egy Fisher Nordic (=Midea Oasis Pro):
https://www.fisherklima.hu/termekek/split-klima/oldalfali/nordic-sorozat/fisher-nordic-2,64kw-inverteres-split-kl%C3%ADma-adatlap?limitstart=0

(#73584) Atomgeszi válasza Csavarhúzós (#73583) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen.

Csak éppen a megnyert 2,25 millióból kicsit kevésnek találom, hogy a kivitelező a polc majdnem választ, aztán több, mint 1 millió marad a beszerelésre.. :U
(Plusz mínusz 80-110 ezer a fűtőpanelre, ami megint nem egyértelmű a pályázati leírásban)

És, ha nem lenne kitétel a 12kW ( Amit nem is értek, hogy hogy jött ki nekik), akkor ennyi pénzből pont 6 db-ot fel lehetne szerelni. :U Mint amennyit eredetileg is számoltak.

Persze megértem a kivitelezőt is, így tud "kicsit" nyerni a dolgokon.
De valahol úgy érezném igazságosnak, ha ebből az összegből valahogy megoldaná az eredeti 6 db klímát, vagy pedig felrakna 4 valóban márkás klímát. :U

(#73585) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott alábbi beltéri készülék: Modell: GWH12KF-K3DNB1G/I
Gyártás: 2017.12. (ezért is kevéssé lenne érthető a Wifi nem telepített volta.)
Adott hozzá távirányító, követező kóddal: YAA1FB

Valóban nem lehet Wifi a készülékben?
Ha nem, miért tudom ezzel a távirányítóval, és más, dedikált WiFi gombot tartalmazó Gree távirányítókkal is "csipogásra bírni" a klíma beltéri egységet, annak folyamán, amit a Wifi reset generál(na)?
Hogyan tudok benne bizonyossá válni?
Köszi,
zsoltip

[ Szerkesztve ]

(#73586) rmihaly válasza zsoltip (#73585) üzenetére


rmihaly
tag

Nincs rajta wifi csatlakozó. A távirányító az összes gree-nek azonos kódokat küld, ezért csipog, de ez nem azt jelenti, hogy a vezérlőprogram csinál is valamit.

Nálam pl 7 venti fokozat értéket tudok klimának adni, meg némát is, csak nem csinál vele semmit a csipogáson kívül.
(Gyári táv, csak 4 fokozat+auto-t állít)

(#73587) zsoltip válasza rmihaly (#73586) üzenetére


zsoltip
őstag

Vagy úgy...
Kiegészítő, teszem azt USB, vagy "mittom'én'milyen" kiegészítő Wifi modult tudok bele integrálni? Akár forrasztással, ha másként nem?

Esetleg ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#73588) rmihaly válasza zsoltip (#73587) üzenetére


rmihaly
tag

Többen használnak itt a fórumon Broadlink RM4 mini -t.
Ez egy Wifi- IR hub, ami tv-t, klímát, házimozit stb tud vezérelni.
Kb 5000Ft.

Forrasztgatni mókolni sokkal drágább, és lehet nem is lesz jó.

(#73589) zsoltip válasza rmihaly (#73588) üzenetére


zsoltip
őstag

Tehát, ha jól értem, ezt úgy kell elhelyezni, hogy adott készülék, vagy ezeket, ha több IR vezérelhető készülék esete áll fenn, hogy rálássanak az adott készülék IR fogadójára. Onnan levezetékezem, egy áram ellátásra alkalmas kábellel, szinkronizálom a Routerrel, s kb meg is vagyok.
Vagy vezetékkel kell adott, nem Wifi, hanem IR készülékhez kötni?

(#73590) zsoltip válasza zsoltip (#73589) üzenetére


zsoltip
őstag

Értem én, hogy a GREE WI-FI MODUL ME31-00/C4 sokkal drágább, de cserébe nem tutibb, stabilabb megoldás? Vagy ezt nem tudom nevezett belrétire kötni?

(#73591) rmihaly válasza zsoltip (#73587) üzenetére


rmihaly
tag

A service manual-ban a nyákrajzon van COM-MANUAL csatlakozó. Erre elvileg vezetékes távot lehet csatlakoztatni, de kesőbbi típusban (GWH12QB) van olyan, ahol a wifi csatija alatt van COM-MANUAL megírás is.
Bár ez elég lutri hogy ezen tud e wifi modul parancsokat fogadni.
A service manual egy szót se ír wifiről, sőt vezetékes távirányítóról sem - bár az alaplapon elvileg ottvan.
Sima lakossági wifi modul 4 pines.

Az, hogy próbálgatsz a klímádra ezt azt csatlakoztatni az elég kockázatos.
Jó esetben működik, kevésbé jó esetben nem működik és egyéb hibát nem okoz, rossz estben panelcserés lesz a géped.

[ Szerkesztve ]

(#73592) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Kiegészítő fűtésre milyen klímát ajánlanátok?

A terv az, hogy 1 szobába teszek 12m2-es, és kb reggeltől menne estig utána központival tovább.

Valami 2.5 kw-ra gondoltam, 3-400k max, amit kiadnék érte

Illetve felmerült pár kérdésem:
Ha kint hideg van, bár nappal annyira nem szokott, de tegyük fel, hogy lemegy -5/10 fokig, akkor meghal/nem lesz takarékos a klímàval való fűtés?

Olvastam olyat, hogy nem jó, mert a levegőt fűti, ezt úgy kell elképzelni, hogy pl radiátornál, mikor már nem fűtök, a radiátor tartja a meleget, így lassabban hül ki a helység, mint klíma esetén, és ennyi, vagy van még valami más dolog is?

A fűtésre optimalizált klíma esetében hűtéskor ugyan olyan hatékonysággal megy, mint egy sima klíma, vagy ilyenkor rosszabb?

Xbox One: bandymnc

(#73593) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

Végre asszony beadta a derekát - nem tartja már haszontalannak a klímát.
Ezért szeretnénk a nappaliba egy készüléket.

- hűtő és fűtő (fűteni az őszi/tavaszi szezonban szeretnénk csak, nem ez lenne a fő fűtés)
- kb. 38-40nm a helyiség
- halk
- nyilván megbízható, jó szervízháttér
- minél jobb energetikai besorolás (vagy hogy hívják) - A+++/A++ körül.
- modern, minimal dizájn

A keret nagyjából 500.000 Ft a készülékre + szerelés.
Van olyan ami mindennek megfelel és belefér a büdzsébe?

Köszönöm!

i20N, Surriento, GBS 57

(#73594) F-ECT$ válasza bandi0000 (#73592) üzenetére


F-ECT$
titán

2.5 kW elég lesz.

Nem hal meg, csak a hatékonyság csökken nagy hideg esetén. De azért így is jobb lesz mint pl egy hősugárzó.

Ha folyamatosan megy a klíma, akkor nincs gond a hőérzettel. Viszont légmozgás van, az zavarhat egyeseket.

A hűtésre nincs hatással a fűtésre optimalizáltságnak. De a SEER érték segít ezt is eldönteni ha 2 klíma között vacillálsz.

Dive ever, work never.

(#73595) lasz10 válasza doser0717 (#73593) üzenetére


lasz10
junior tag

Szia, Mitsubishi MUZ-FH35VE/MSZ-FH35VE2 belefér, A+++/A+++, kistestvére van nekem, nem tudok rá rosszat mondani. De például a Daikin Comfora se lenne rossz, habár az csak A++ fűtésben, mondjuk ennyiből Romániában Perfera is van, az már A+++/A+++. Nem nagyon szoktak elromlani ezek, és alkatrész is van hozzájuk, és szervizháttér.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#73596) mjani1172


mjani1172
addikt

Urak!

Valaki csináltatott ? szerzett? egy kültéri egységbe való vastagabb csonkot amin könnyebben távozik a víz.. Mivel nálam is fontos a víz elvezetése az épület mellől és a vékonyon meg nem annyira megy a dolog, szeretnék én is hozzájutni. Honnan lehetne?

(#73597) VGNGR válasza mjani1172 (#73596) üzenetére


VGNGR
senior tag

Szia!
Keress vissza, valakinek nyomtattak 3d nyomtatóval innen PH-ról.

(#73598) pjen válasza mjani1172 (#73596) üzenetére


pjen
félisten

A pesti úti Tesco val szemben van egy klíma alkatrész bolt, azt hiszem faktor ház a neve. Rengeteg fajta kifolyó csonk van. :)Megoldás lehet, ha teszel a csőbe egy vékony autómata fűtő szálat. 5-10W/méter

[ Szerkesztve ]

(#73599) mjani1172 válasza VGNGR (#73597) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia! Tudom, azt keresem. :)

(#73600) mjani1172 válasza pjen (#73598) üzenetére


mjani1172
addikt

Kösz, megnézem .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.