Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) windy válasza Schalyt (#73690) üzenetére


windy
tag

A Midea minden csak nem megbízható...

(#73702) windy válasza bgergo1984 (#73683) üzenetére


windy
tag

395-ért van M-es Comfora még raktáron pár darab, de nem hiszem, hogy hetekig meglesz...

[ Szerkesztve ]

(#73703) arnyekxxx válasza windy (#73702) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha valakinek kellene vagy 2 szett abból a fentebb linkelt gumis cuccból azt a weboldalon keresztül tudja megvenni ajánlatkéréssel?

Amber royal kültérikhez passzol?

[ Szerkesztve ]

(#73704) adam3 válasza arnyekxxx (#73696) üzenetére


adam3
aktív tag

Itt nem áll fenn annak a veszélye, hogy évek alatt a nap megeszi a gumit, berepedezik majd eltörik?

(#73705) arnyekxxx válasza adam3 (#73704) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Évek alatt biztos, kérdés hány év alatt. Gondolom azért nem a legtrébb gumi az alapanyag.

(#73706) windy válasza arnyekxxx (#73703) üzenetére


windy
tag

Elküldjük foxposttal is ha kell. Telefonon a legegyszerűbb, mivel mi nem vagyunk webáruház. Két év kb. az élettartama, úgy érdemes számolni, de ha olyan helyen van a kültéri, hogy nem éri nap, akkor több lehet. De mivel nagyon hasznos cucc és szerintem az ára igen baráti, érdemes "beruházni" rá.

(#73707) pjen válasza adam3 (#73704) üzenetére


pjen
félisten

Egy évben 2x bekened glicerines kézvédővel sokáig fogja bírni.

(#73708) TeeJay válasza adam3 (#73704) üzenetére


TeeJay
félisten

Ablak alatti klímára azért nem biztos hogy panel 10.-en jó megoldás, a sima gumibak talán tovább bírja mivel bele van sütve a gumiba és jó vastag meg merevebb gumi.
5-10évet csak kibír aztán meg a legtöbb fapad klíma úgyis cserélve lesz :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73709) attiati


attiati
veterán

Tudnátok adni tanácsot klímás fűtésre?

Elsődleges fűtési eszköz lenne egy rosszul szigetelt családi házban.

Kb hogyan lehet megállapítani a várható fűtési teljesítményét (hogy elegendő lesz e) és a fogyasztását?

Milyen az élettani hatása? (egész télen használatban lenne, idős szülőknél)

[ Szerkesztve ]

(#73710) Lorden válasza attiati (#73709) üzenetére


Lorden
senior tag

Korábbi gáz fogyasztásból körülbelül lehet kalkulálni a várható kwh-t.
De szar lesz a hőérzet szigetelés nélküli házban klímával, amúgy is ezzel a leggyengébb, de erre még rátesznek a hideg falak még.

(#73711) attiati válasza Lorden (#73710) üzenetére


attiati
veterán

Nehezítő tényező, hogy fafűtés van használatban. Gáz is ki van alakítva. Meg kellene nézni 1 havi gázfogyasztást és kb egyenlő lesz a klímás fűtés kwh-val?

Élettani hatása?
90 fokban parkettára fújva el lehet kerülni a légmozgásból adódó gondokat?
Párásítással elkerülhető a szárító hatása?
Szem különösen érzékeny a családban.

[ Szerkesztve ]

(#73712) lasz10 válasza attiati (#73711) üzenetére


lasz10
junior tag

Legbiztosabb hősugárzókkal lemérni a fogyasztást, amikor hideg van, tehát nem most; hát igen, a fél palack turista gázból, amivel a kandallót begyújtja az ember, nem sok derül ki. :)
Jobbféle klímáknak van 4 légterelője, amelyekkel ki lehet küszöbölni a huzat hatást, télen nem nagyon szárítanak a klímák, illetve a rossz szigetelés ilyen esetben előny.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#73713) arnyekxxx válasza attiati (#73711) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szárító hatása max annyi van amit a meleg levegő légmozgása szárít az elé tett dolgon de vizet nem vesz ki a levegőből fűtés közben.

Soha nem lesz olyan mint egy központifűtéses rendszer, meg kell szokni, hogy valamennyi légmozgás van, ez a működési elvéből adódik. Embere válogatja mit tud tolerálni, persze ez is változhat idővel. Fater régen a ventilátort is utálta a legnagyobb melegben is, először idegenkedett a klímától is, inkább a kandallót pakolta egész nap, egy év alatt eljutott oda, hogy napközben a klíma megy, csak estére gyújt be.

Neten lehet találni ilyen egyszerű táblázatokat különböző falazatú szigeteletlen házak hőigényére, iránymutatónak érdemes lehet ilyesmit keresni ha nincs évekre visszamenőleges gázfogyasztás amiből számolni lehetne.

(#73714) karasz_att válasza windy (#73706) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

Aluszalag nem segít?

(#73715) F-ECT$ válasza attiati (#73711) üzenetére


F-ECT$
titán

1m3 gáz kb 10 kWh meleget ad, ha jó hatásfokkal égeted el.

1 klíma kb 3-4 kWh meleget ad 1 kWh áram felhasználásával.

Igazán akkor éri meg fűteni vele ha van H tarifa hozzá.

Dive ever, work never.

(#73716) arnyekxxx válasza F-ECT$ (#73715) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vagy ha szigeteletlen a ház és a 700ftos gázt zabálja

(#73717) windy válasza TeeJay (#73708) üzenetére


windy
tag

Itt most kimondottan a hatásosabb rezgéscsillapítás volt a lényeg, és ebbe a gumibakba is bele van sütve a menetesszár természetesen. Pont a merevsége miatt kevésbé hatásos a rezgések ellen az, amit befotóztál.

(#73718) windy válasza karasz_att (#73714) üzenetére


windy
tag

Az aluszalag sok esetben segít, jó ötlet....

(#73719) totron válasza attiati (#73709) üzenetére


totron
addikt

Az esetleges érzékenységek nagyon egyénre szabottak, de pl. ha huzatra alapvetően szenzitív a leendő használó akkor ne is legyen inkább használó. A zaj a másik alappillére a panaszoknak. S egyiknél sem az a mérvadó, hogy egy érdekeltségbe tartozó vagy empátiátlan másik mennyire nagy hangon bizonygatja a használhatóságát: ha az adott egyénnek nem jön be, akkor nem szabad erőltetni, nem játszik a "majd megszokod" faktor sem. Ismerősnél ki kell próbálni nem 5 percig. Kiegészítő fűtésként érdemes tekinteni erre a lehetőségre inkább.

(#73720) mjani1172


mjani1172
addikt

Nálam voltak windy -ék, és így oldották meg a vízelvezetést.
Így nem csöpög össze vissza. Nekem tetszik, szép munkának tartom.

(#73721) jakab andrás


jakab andrás
csendes tag

Egy kis segitseget kernek. Egy csaladihaz 21m2-es, 65m3-es szobaba szeretnek egy klimat. A cirko melle szeretnem futes kiegesziteskent a teli honapokra.
Amit kineztem egy Mitsubishi AY35VGK ( teliesitett modell, -20C-ig fut, a specifikacio szerint -10C-nal a hatasfoka 2,9KW
A masik szinten Mitsubishi EF35VGK ZEN modell ( futes itt -15C, viszont ennek is 2.9 KW hatasfoka van -10 C-nal )
Budapesten szerintem -10 C futesre boven elegnek kell lennie, mindket modellnak azonos a hatasfoka -10C-on.
Melyik lenne jobb vetel, miben kulonbozik a ketto, az EF modell szerintem szebb.

(#73722) jakab andrás


jakab andrás
csendes tag

Meg annyit az elozo hozzaszolashoz, hogy a fenti ket modellben egyaltalan nincs semmilyen csepptalcafutes, de nem is kell nekik.
A teli honapban az informaciok szerint fagypont alatt is batran hasznalhato, nem jegesedik el.

(#73723) pjen válasza jakab andrás (#73722) üzenetére


pjen
félisten

A tálca fűtés és az elfolyó cső fűtése is akkor fontos, ha a klíma nem pisilhet maga alá. De egyébként egy okos tálca fűtés ártani nem árthat.

(#73724) mjani1172 válasza jakab andrás (#73721) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia !

Túllősz a célon (sajnos én is mindig elkövetem ezt a hibát) .
Nálam alap mitsubishi van a cégben, fő fűtésként. És elég.
Kiegészítésként nem vennék ilyen drágát.
Lakásba fő fűtésként lehet kevés ( én is másban gondolkodok az új lakásokba, meg van a kiszemelt), kicsit erősebben, de ott fő fűtés lesz, nem lesz cirkó.

[ Szerkesztve ]

(#73725) windy válasza jakab andrás (#73721) üzenetére


windy
tag

Ekkora szobában felesleges a 3,5 kW-os gép.

(#73726) PROTRON válasza jakab andrás (#73721) üzenetére


PROTRON
addikt

Pár dolgot tisztába kell tenni, mielőtt a klíma szakmai részre térsz a típusok közötti adatokkal.
A "hatásfok" mértékegysége sose "kW", az a max leadható fűtési teljesítmény lesz -10 fokon. A hátásfokra a COP érték ad választ, szintén minden hőmérséklet értéknél egyesével kell megadni, de ezt már az eurovent honlapon fogod tudni adott típusra rákeresve, gyártók a brossúrákat nem írják tele 2 oldalnyi szakmai infókkal.

Az hogy kell vagy nem kell csepptálca és kondenzcíz csőfűtés, azt inkább a helydzíni dajátossagok döntik el, pl hiába tervezte meg a Daikin hogy comfora maga alatt ki tudna pisilni magát és nem fog lapátot törni a jehesedés, mert időben leolvaszt, attól még ha adott pozícióban mégse jó hogy szétfolyik a víz, akkor kelleni fog oda csepptálca, amibe belefagyhat a víz akkor meg kell ahhoz fűtés is.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73727) zsolosz


zsolosz
tag

Ezt a Daikin Perfera FTXM35R / RXM35R leírásából ollóztam:

"Többmodelles alkalmazás: Akár 5 beltéri egység is csatlakoztatható egyetlen kültéri egységhez, még akkor is, ha a kapacitásuk különböző. Minden beltéri egység önállóan működtethető az azonos fűtési vagy hűtési üzemmódban."

Ez a sima(nem multi) Perferára is igaz lehet?

(#73728) Csöves válasza jakab andrás (#73722) üzenetére


Csöves
senior tag

A csepptálca fűtés jó ha van.

Aquila non captat muscas.

(#73729) feco70 válasza zsolosz (#73727) üzenetére


feco70
senior tag

Ez valahol le van írva a Comforához is, de nem igaz

(#73730) windy válasza zsolosz (#73727) üzenetére


windy
tag

Nincs olyan, hogy nem multi Perfera. A Perfera beltéri egység csatlakoztatható multi kültérihez is és mono kültérihez is, nincs köztük különbség. Ez egyébként igaz a Comforára is, csak az ő esetében korlátozottabbak a lehetősége, nem minden multi kültérihez csatolhatók.

(#73731) windy


windy
tag

Van egy Mitsubishi MSZ-HR35-ös gépem, amit szerintem elég jutányos áron átadnék. A kültéri egység minimálisan szállítássérült, a beltéri egység új, a bemutatóteremben volt kiállítva kb két évig. Lepróbált, letesztelt állapotban 140.000 forintért elvihető, még némi garanciát is tudok rá vállalni.

(#73732) lala666 válasza windy (#73731) üzenetére


lala666
senior tag

Ez tényleg nagyon kedvező! :C

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#73733) H-Mano válasza windy (#73731) üzenetére


H-Mano
tag

Fűtésre kb. hány légköbméterig ajánlanád? Mondjuk külső 0 C fok esetén....

(#73734) windy válasza H-Mano (#73733) üzenetére


windy
tag

kb. 80....dehát ez úgyis sok mindentől függ...

(#73735) zsolosz válasza zsolosz (#73727) üzenetére


zsolosz
tag

feco70
windy
Köszönöm!

(#73736) jakab andrás


jakab andrás
csendes tag

Sziasztok !
Olvastam,hogy mar masnal telepitettek a tavalyi evben az ujabb Mitsubishi MSZ-AY25VGK klimat.Erdeklodnek, hogy hogyan valt be neki. Mert olvastam,hogy valakinek ( bar az AP tipus volt) szörcsogott,nem futott telen elegge, de soknak kivaloan mukodott, nagyon jol futott, meg fagypont alatt is.
Valaki a ( AP modell )hocserelo aljan az olvadekviz kivezeto muanyag csonk reszet cserelte ki egy joval nagyobb atmerojure 3D nyomtatoval, hogy elkerulje a gyari vekonyabb csoben az esetleges jegesedest. ( gondolom En )
Ezert kernem, hogy par gondolatban leirna a velemenyet.
koszonom

(#73737) lala666 válasza jakab andrás (#73736) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem AP van alján nincs benne semmi távozik aminek kell. Azt figyeltem minnél hidegebb van mínuszok annál jobban működik. Párszor vettem észre, mintha kiegyenlítené a nyomást pffff hanggal de elég ritkán. Mindenesetre én nagyon szeretem, bevált.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#73738) gabro0 válasza jakab andrás (#73736) üzenetére


gabro0
őstag

Szia!

Itt MSZ-AY25 van társasházban, a nyári büdösödés 3 napos korától kezdve valószínűleg telepítési hiba, majd visszatérek ezzel még a topicba szerintem. (Ha érdekel, keress rá a nickemre, írtam már itt róla.)

Most télen egy keveset használtuk fűtésre, a (le)szabályozása nagyon jó. Érzékeny vagyok a zajra, de nem zavart fél napon keresztül sem és ilyenkor leolvasztás sem kellett, nyomta a kellemes meleget a szobába. Nem mondom hogy forró levegőt, de meleget. Ilyenkor ugye nem is cél a forró levegő, mert akkor ki-be kapcsolgatna.

Maximumra (talán 30°C?) felnyomva azért rendesen megjön a kültéri hangja és leolvasztásra szükség is van. Ilyenkor azt hiszem megfordítja a gázáramlást, ami este elég bizarr hangokat tud eredményezni, tehát alvás mellett nem a legjobb, de az is igaz nem használtam éjszakai módot.

Összességében meg vagyok vele elégedve, jól működik és ajánlom, de nem biztos adnék még egyszer annyit érte :) A kültéri vékony lemezekből áll, hajlamos rezonálásra.

(#73739) Sumi


Sumi
aktív tag

Nekem AY40 van. Egy kalap fos az egész, komolyan a gree se rosszabb ennél. De legalább drága volt.

(#73740) PROTRON válasza Sumi (#73739) üzenetére


PROTRON
addikt

Kösz hogy mindenféle objektivitást és tényadatokat nélkülözően megírtad az univerzum egyetlen verdiktjét.
De az ötöslottót Te se találtad el a héten nem de? :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73741) ANDROID??? válasza PROTRON (#73740) üzenetére


ANDROID???
addikt

:DD

Hogy lejetsz ilyen, mi a baj a setarzalom, sem. Épkézláb érvek, sem az értelmes tapasztalatmegoaztás

Még a ferr, utána p2 11 nem vagyu k még többen..

[ Szerkesztve ]

(#73742) Sumi válasza PROTRON (#73740) üzenetére


Sumi
aktív tag

Gondoltam ez egy forum ahol véleményt lehet nyilvánítani, tapasztalatokat megosztani anélkül is AKÁR, hogy 100% pontos tudományos objektív tényeket írna az ember. De akkor bocs.

(#73743) PROTRON válasza ANDROID??? (#73741) üzenetére


PROTRON
addikt

Értem, én kérek elnézést, de azért az ojjektum rendben van?
Még működik? Ez a klíma is a vízbű veszi ki a zoxigént?
30.000, vagy 300.000?

Kérem csukja el aztakamerát...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73744) PROTRON válasza Sumi (#73742) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem a vélemény nyilvánítással van a gond, hanem azzal hogy pusztán 1 ilyen mondat minden további adat nélkül ba.mira félrevezeti az egyszeri olvasót, mert nincs viszonyítási alap...én sem emlékeztem már a Te esetedre, de most hirtelen visszakeresve nálad sok tényező van, amiből a márka a legkisebb. :D

Tehát egy 25-ősre ennyit beválaszolni, ami az adott gép kategórián belül is azért eltérő technológia, mivel teljesítmény határt átlépve a belső felépítésben vannak eltérések, tényleg nem segít, de inkább árt az összkép alkotáshoz.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73745) Sumi válasza PROTRON (#73744) üzenetére


Sumi
aktív tag

Hát annak aki szerelmes a márkába (japán-/márkabuzi), annak biztos árt. Annak aki meg képes/szeretne objektíven gondolkodni, annak azért lehet, hogy segítség, hogy nem mind arany ami fénylik. Az azért nyilvánvaló, hogy ezen a forumon is, és a facebookos nagy klímás csoportban is sokan vannak akik elfogultak, akik próbálják valahogyan bemagyarázni maguknak és egymásnak is, hogy miért érte meg 1.5-2x-es áron megvenni valamit, ami alig jobb (ha jobb), mint az olcsóbb/gagyibb. Vagy egyszerűen csak nagyobbat szakítanak egy drágább készüléken. De ha felém (csepelen) jártok, akkor ugorjatok be, megmutatom egymás mellett a 3.5-es gree-t és a 4-es AY-t, aztán döntsétek el magatoknak. Vagy akkor majd jön az a duma, hogy szarul lett telepítve, gyári hibás, stb?

(#73746) F-ECT$ válasza Sumi (#73745) üzenetére


F-ECT$
titán

Az utolsó mondatodban van a kutya elásva szerintem. Sajnos a márka már nem garancia semmire. Ahogy itt az "elfogult" topicban is volt róla szó: az elmúlt 1-2 évben sajnos Daikinból is egyre több a gyárból hibásan / gyenge minőségben kikerülő. És igen, a telepítést is el lehet rontani, lásd gabro0 büdösödő klímáját.
De ez nem csak a klímákra jellemző ez, pl a most Luxus márkává váló Mercedes (ami eddig "csak" prémium márka volt, és innen lépne feljebb) is olyan minőségbeli trehányságot enged meg magának, ami 20-30 éve még nem volt jellemző a márkára.

Dive ever, work never.

(#73747) ANDROID??? válasza PROTRON (#73743) üzenetére


ANDROID???
addikt

Helyes :R
Jaaj, boccs. "koraeste" nem lett pontos a "betű eltalálás" a telefonon. Mindegy a lényeget ki lehetett venni :D
Amúgy meg sz.r és kész. Nem lehet telepítési elhelyezési, esetleg gyári hiba, csak sz.r. Ilyen ez.

[ Szerkesztve ]

(#73748) windy válasza Sumi (#73745) üzenetére


windy
tag

Az elfogultságnak van egy másik oldala is, amikor valaki megveszi a zolcsót és próbálja megmagyarázni magának és mindenkinek is, hogy ugyanolyan jó az is, mint a háromszor annyiba kerülő profi gép...

(#73749) cafat


cafat
tag

Sziasztok!

Klímát szeretnék telepíttetni, első körben a felső lakrészben, amit csak hűtésre használnánk, ebben kérném a tanácsotokat.
Az első gondolat az lenne, hogy a folyosóra lenne rakva, alaprajzon kékkel jelölt helyre..
Itt ugye felmerül a kérdés, hogy mennyit tudna hűteni a folyósóról nyíló helyiségeken.
Nyilván költséghatékonyság szempontjából ezt preferálnánk a legjobban.
Akinek van esetleg tapasztalata az ilyen jellegű elhelyezésről, kérem ne fojtsa magába.
Másik elgondolás 2db klíma lenne a pirossal jelölt helyekre, ha a folyosón elhelyezett klíma teljesen felejtős.
Az ebédlőbe 2,2m magasan fűtéscsövek futnak így ott csak az alá lehetne rakni a beltérit. Ott talán azért lenne előnyös, mert az ebédlő és a szembe lévő szoba ajtaja majdnem szemben vannak.
A szobák és az ebédlő ajtó is mindig nyitva vannak.
Szívesen fogadok bármilyen segítséget, ötletet, tapasztalatot.
köszönöm!

Alaprajz

[ Szerkesztve ]

(#73750) mjani1172 válasza Sumi (#73745) üzenetére


mjani1172
addikt

"Vagy akkor majd jön az a duma, hogy szarul lett telepítve, gyári hibás, stb?"

"Ugyanez a gondom a Mitsubishivel. Kint tökjó hangja van, bent a szobában (másik szoba falán van a kültéri, mint a beltéri) meg szörnyen zörög, rezegteti a falat, egyszerűen a konzol beviszi a hangot - tehát nem lehet a cső, lévén másik szoba. "

Te magad írod hogy telepítési hiba.Remélem nem gondolod hogy bármilyen cég olyan gépet gyártson ahol normál üzemállapotban rezegteti a falat?

Nekem 7 Mitsubishi van. Ha kell, nagyon halk. Nyilván ha nagyobb fokozatban megy akkor van hangja (főleg a kiáramló levegőnek) de nem rezegteti a falat......
Mondjuk a gree sem, a nord sem, a syen sem.Sőt van egy lakásom a hol a whirlpool van,és az is normál hangot (levegő áramlás) ad ki magából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.