Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) mjani1172 válasza ANDROID??? (#72549) üzenetére


mjani1172
addikt

Csak belső keringtetés van.

(#72552) vinczepeter2 válasza PROTRON (#72550) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

Köszönöm, hogy vetted a fáradságot és elmagyaráztad, így már értem. Tehát több lenne vele a macera, mint amennyit nyernél vele. Ahol pedig van, ott meg inkább parasztvakítás.

(#72553) PROTRON válasza vinczepeter2 (#72552) üzenetére


PROTRON
addikt

1 ember eseten, ahol nincs sza.rszag, tehat nem gond ha eesznapnkuldi be a levegot, ott csak siman bekerulesi koltseg alapon annyira felaras hogy nem eri meg, de akinek van penze lovera, nem kotozkodom ha szereti a nultifunkciot. Ha tenyleg elengedhetetlen az allandobszelloztetes es vanbpenz, En ott inkabb 1 olcsobb gepet vennek + 1 db hovisszanyeros szelloztetot beraknek a klima belteri kozelebe.

Ahol meg 2-3 szemelynek kell a friss levego, ott a szelloztetos splitek kevesek, nen tudnak elegendo friss levegot szallitani, tehat megint csak a kulon szellozteto a nyero, akkor mar parosaval, hogy kvazi brutto keresztil haladjon a levego.

3 rmber felett meg mar terveztetni erdemes rendes legtechnikat....

Tehat a kiepeitesi es a karbantartasi koltsegen felul inkabb az a gondom vele hogy ar-ertekben keves a legszallitas, keves a teljesitmeny.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72554) mrmft válasza South Velen (#72528) üzenetére


mrmft
senior tag

Igen, abszolut korrekt a hozzaallasa. Ugy tunik jo helyen vagy nala, becsuld meg!

(#72555) mrmft válasza Erwinke (#72548) üzenetére


mrmft
senior tag

Ezek utan ezt a Fisher vonalat engedd el, probald meg kicsereltetni a meg nem felszereltet Preferara, ha avval elegedett vagy.

(#72556) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Már rászántam magam, hogy ki kellene tisztítani a klímát. Amennyire sikerült utánamenni, kellene zsák és valami eszköz ami mossa, meg valami vegyszer.

A konkrét céleszközök beszerzéséről érdeklődnék.

Zsák: mindegy milyen?
Mosó: panelban lakom hely nem sok van szabadon, nem vennék nagynyomásút slaggal. Egy kézi permetező is megoldás lehet? Ha igen milyet mennyiért honnan? :D
Vegyszer: Milyet érdemes?

:R

(#72557) ANDROID??? válasza mjani1172 (#72551) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezt én is így tudom, épp ezért kérdem.
(ózongenerator a lakás klímára is azt írja, hogy a helyiség közepére és a klímát belaő keringésre állítva használjuk. 🫣 Valahogy nem nagyon értettem mire gondolnak ezzel. :U ezért volt a kérdé s)

(#72558) PROTRON válasza ANDROID??? (#72557) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem arra gondolt hogy se fűtés se hűtés üzemmód nem lehet bekapcsolva az ozongeneratorozas ideje alatt? Ezt hogy velso keringesre allitva, gyakorlatilag leirtak hogy csak venti legyen...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72559) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Korábban érdeklődtem itt párátlanítók ügyében [link] Most már napokon belül megrendelném. A kérdésem az, hogy melyik Mideát választanátok, ha az emlegetett ca. 50nm-es helyiség(ek) lenne a legnagyobb, ahol dolgozna. A többi, ahová mozgatva lenne, enné jóval kisebb, ca. 18-20nm-es szobák. Érdemes behúzni a legnagyobbat vagy akár a MDDP-30DEN7-QA3 is elég lenne? Esetleg a Cube-ot válasszam? Ez a zajszintet tekintve elég diszkrét a többihez képest. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#72560) ANDROID??? válasza PROTRON (#72558) üzenetére


ANDROID???
addikt

Jaaa, ahaaa. Oké, köszi. :R

Egyébként mi lehet az oka, hogy csak úgy hogy csak venti? :U

(#72561) PROTRON válasza ANDROID??? (#72560) üzenetére


PROTRON
addikt

nem értek a lovakhoz

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72562) lekorszke válasza atee_13 (#72556) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Szia
Ez nagyságrendileg egy 100-200ezer forintos befektetés, hogy rendes cuccaid legyenek hozzá , ha kell pm-be leirom mire van szükség.
De vannak buktatói, ha nem értesz a klímához tönkre lehet vágni elég könnyen.

(#72563) Lorden válasza lekorszke (#72562) üzenetére


Lorden
senior tag

Egy zsák ali-ról 6-7e, deep clean 1l 20e, vegyszerkihordó 8e.
Én ősszel ennyiért szereztem be, mosó szerencsére van apósnál.
Ez legyen mondjuk 35, háztartási használatra a 100k-s mosót sztem fölösleges megvenni.

(#72564) tothm1991


tothm1991
csendes tag

Sziasztok!

Klíma felrakása előtt vagyok.

Az első, ami eszembe jutott Panasonic KIT-TZ35-ZKE Compact 3,5 kW. Az ára viszonylag jó, szereléssel 400 körül. Korábban volt egy Nordic Etherea az előző házamban, azt fűtésre használtam, de itt most van fa, gáz. Max kisegítő lehetőségnek kellene a fűtés, esetleg hajnalban a gáz helyett, de nem fontos. Meg mondjuk, amikor a Nordicot felrakattam, akkor annyi volt, mint most a Compact….

Másik opció egy Fisher Nordic 3,5 kW, 340 lenne szereléssel. De erről nincs tapasztalatom.

A szerelő az Auxot ajánlotta, neki az van, elégedett vele. Abból a legújabbat, a Magmát raknám, ha erre esik a választás.

Vagy mivel a fűtés nem fontos, egy Daikin Sensira 3,5 kW, szereléssel 310.

Szerintetek? Egy kis segítséget kérnék!

Köszi!

(#72565) mrmft válasza tothm1991 (#72564) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha nem kell futes, akkor alap japan: Daikin, Mitsubishi, Fujitsu.
AUX-ot messzire kerulnem. Ez a Panasonic, nem az ami neked volt.

(#72566) South Velen válasza mrmft (#72555) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi a megerősítést nektek! :R

Szerk : megcsúsztam, erre akartam válaszolni [link]

[ Szerkesztve ]

(#72567) Csöves válasza mrmft (#72565) üzenetére


Csöves
senior tag

AUX klíma miért nem jó?

Aquila non captat muscas.

(#72568) Pepe78 válasza Csöves (#72567) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az AUX-ot nem szokták szeretni , mert NEMJAPÁN!! , mert könnyű a kültéri , meg nem jó az anyaghasználat és társai.

-Ár / érték arányban szerintem meg teljesen jó pl egy Delta 2 fűtésre is. A Gree Comfort X -nél biztosan jobb.( egy kollégám most fejezi be a Gree telepítést mert 10% felett jár a reklamációk száma a telepített gépek számához mérten... )
- jelenleg futó akciókat figyelembe véve alapszereléssel 275000 Ft körül mennek alapszereléssel, elérhető áron van , wifi, téliesítés stb
-eddig mi 1x találkoztunk hibával , gyárilag hibás volt a beltéri panel
-ha gond lenne a Rotovill-nél Torma Zoli elérhető! tud válaszolni, érti a gépek működését.

VALÓDI TÁMOGATÁST KAPUNK A VÁSÁROLT GÉP MELLÉ! ez nekem nagyon fontos

Ami személyesen nem tetszik:
-A beltéri 1x 2x nem volt rendesen összerakva, mi pattintottuk össze

-a kompresszor egyik másik gépben kicsit furábban "jár" , pl 5 gépet telepítettünk egy családi házra és a tulaj is megjegyezte , hogy konkrétan az egyik gépnek mintha másabb lenne a hangja mint a többinek. Második tél, hogy fűtenek azzal is. Működik.

Mondjuk ebben az A++ / A+ osztályban hasonló felszereltséggel a legjpbb választás ár / értékben szvsz:

- TCL Thermo X - Polar Optimum néven ismertebb pedig a TCL a gyártó
Nulla hiba eddig / wifi / téliesítés / a kompresszor nem akar kiszakadni a bódéból télen sem , szerintünk a legszebben ezek járnak / húzatmentes funkció a nyári hűtéshez ami valóban szuper

(#72569) Csöves válasza Pepe78 (#72568) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi a reakciót.
Tavaly még 50-60ezerrel drágább volt.

Aquila non captat muscas.

(#72570) atee_13 válasza lekorszke (#72562) üzenetére


atee_13
őstag

:Y Akkor is ennyi, ha nem vállalkozásba kell csak otthon panelben van 1 db klíma?

Zsák pl 10- estől van

Kézi permetezővel nem lehet kiváltani a nagynyomásút 2-3 bárossal? Az is 10 alatt lenne.

Vegyszert nem tudom mit érdemes, de nem is akarnék valami big kiszerelést.

Valami low budget megoldás nincs?

(#72571) PROTRON válasza atee_13 (#72570) üzenetére


PROTRON
addikt

Itt a totyikban látottak alapján amit biztosan olvastam hogy pont vegyszer csak big kiszerelés van, mert csak úgy éri meg beszállítani az országba. Nincs ilyen "jajj csak 2 klímára legyen elég 2 alkalomra, majd úgy is évente vásárolom"...
Esetleg összeállni valakivel itt a forumrol aki eleve big kiszerelést vásárol és tőle átvenni...

Az meg hogy az eszközök "ha nem vállalkozásba kell csak otthonra" ezt sürgősen el kell felejteni. Ez nem parkside szerszámgép VS DeWalt...egy fúrócsavarozó esetén valóban lehet spórolni.

Itt viszont tönkremehet a klímád, vagy a szobád a nem megfelelő eszközparktól...a nem megfelelő mosó a random nyomásával szétcseszheti belül a klímádat.

Sajnos a minőségi eszközpark terén az az aranyszabály, hogy tök mind1 otthonra vagy vállalkozásba kell, a pontosságnak ára van, az hogy Te csak évente 2x akarod használni, az a gyártót nem érdekli, neki ennyibe került kifejlesztenie.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72572) Lorden válasza atee_13 (#72570) üzenetére


Lorden
senior tag

"Egy zsák ali-ról 6-7e, deep clean 1l 20e, vegyszerkihordó kertészeti áruházból 8e, ugyanazt kapod a klímásoknál is csak ott 15e. Mosót kell még megoldanod.
Jó hír, hogy 1-2 klímára ez a vegyszer mennyiség örök életre elég.

(#72573) atee_13 válasza Lorden (#72572) üzenetére


atee_13
őstag

Már ez is barátibb. :R

Lidlös nagy nyomású kocsihoz az is jó erre a célra?

(#72574) Nagya21 válasza atee_13 (#72573) üzenetére


Nagya21
addikt

A Lidl 20v magasabb nyomásu mosó az már jó hozzá.
Ez kb 15-20bart tud.(vizsugár függvénye az erösség).
Üdv Nagya
Ui: én a temetőbe őseim sírját is ezzek takarítom

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#72575) tothm1991 válasza Pepe78 (#72568) üzenetére


tothm1991
csendes tag

Köszi én is!

Esetleg a Magmáról vélemény?

(#72576) Pepe78 válasza tothm1991 (#72575) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nem szereltem még!
A Magma / Sigma beltéri előnyosebb a szerelők számára , az oldala végre egyenes és nem ívelt a szép kinézet miatt.

A technikai adatok szerint A Polar SDU / MIdea Xtreme Save Pro / All Easy Pro kategória energetikai szempontból.

(#72577) tothm1991 válasza Pepe78 (#72576) üzenetére


tothm1991
csendes tag

Köszi!

Ezt a hármat nem ismerem. De akkor összességében nem lövök mellé akár azzal se.

(#72578) lekorszke


lekorszke
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#72579) lekorszke válasza atee_13 (#72570) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Ha pesti vagy szivesen adok egy kis vegyszert, rendes deep clean.
Kis mennyiség is nagyon sokáig elég ha csak a sajátodat akarod takaritani.

(#72580) atee_13 válasza lekorszke (#72579) üzenetére


atee_13
őstag

Sajna 120 km Bp. De köszönöm a felajánlást :R .

(#72581) vinczepeter2


vinczepeter2
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális, ha édes szaga van a gépnek?
Esetleg ez normál működés része és nem kell vele foglalkoznom.

(#72582) pjen válasza vinczepeter2 (#72581) üzenetére


pjen
félisten

Semmilyen szag nem normális, csak maga a szoba szaga.

(#72583) vinczepeter2 válasza pjen (#72582) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

Olyan, mintha sütemény sülne. Nem kellemetlen egyébként. Kimentem az erkélyre és leolvasztáskor ott is ugyan ezt érezni. Ez akkor a gázszag lehet talán? Összefügghet azzal, hogy időnként hideget fúj?

[ Szerkesztve ]

(#72584) vinczepeter2 válasza vinczepeter2 (#72583) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

Jobban belegondolva olyan szaga van, mint az autós légfrissítőnek. Az a felakaszthatós fajta :D

[ Szerkesztve ]

(#72585) mrmft válasza Csöves (#72567) üzenetére


mrmft
senior tag

Anyagra, minosegre az araert szerintem gyenge. Kapsz minosegibb gepet is ugyanezert a penzert, igy en semmilyen ervet nem latok az AUX mellett. Nem azt mondom, hogy nem jo. Azt mondom ezert az arert van jobb is. De ettol meg mindenki azt vesz amit akar. En nem ajanlom senkinek.

(#72586) Pepe78 válasza mrmft (#72585) üzenetére


Pepe78
senior tag

Jöjjön akkor pár gép ami ennyibe kerül és jobb.

(#72587) Csöves válasza mrmft (#72585) üzenetére


Csöves
senior tag

Pepe78 kolega megfogalmazta a kérdést.

Aquila non captat muscas.

(#72588) riffirafi válasza Pepe78 (#72586) üzenetére


riffirafi
lelkes újonc

Pl: Cooper and Hunter ,S12FTXLA-ND Arctic

(#72589) mrmft válasza Csöves (#72587) üzenetére


mrmft
senior tag

Nezd meg a jenlegi Fisher kinalatot, abbol is a Midea alapuakat, akciosak is. Akinek AUX kell az kell vegyen azt, szive joga.

(#72590) mjani1172 válasza mrmft (#72589) üzenetére


mjani1172
addikt

(#72591) Pepe78 válasza riffirafi (#72588) üzenetére


Pepe78
senior tag

50K -val drágább mint a Delta 2.
Ez nem jó példa azt hiszem.
Ebben a szegmensben sokszor 10-15k is döntő...

(#72592) PeterZZ


PeterZZ
lelkes újonc

Üdv! Aki klímával fűt, meg tudná mondani, hogy gazdaságos működtetni? Menjen egész nap a beállított értéken vagy szakaszosan kapcsolgatni ki/be?

(#72593) F-ECT$ válasza PeterZZ (#72592) üzenetére


F-ECT$
titán

Megfelelően méretezett klímával hűteni és fűteni is úgy érdemes, hogy megy folyton.

Dive ever, work never.

(#72594) Lorden válasza PeterZZ (#72592) üzenetére


Lorden
senior tag

Ne kapcsolgasd ki be, ha szükséges akkor +-1 max 2 fokos sávban tartsd.

(#72595) feco70 válasza PeterZZ (#72592) üzenetére


feco70
senior tag

Ha kitakarítom a szűrőt még akkor se kapcsolom le ;)

(#72596) PeterZZ válasza feco70 (#72595) üzenetére


PeterZZ
lelkes újonc

Köszönöm mindenkinek. :R

(#72597) pjen válasza feco70 (#72595) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem? Enyémek lassan 10 évesek, de minden éjjel kikapcsolom.

(#72598) feco70 válasza pjen (#72597) üzenetére


feco70
senior tag

Minek kapcsoljam ki éjjelre?

(#72599) Gábor5432


Gábor5432
friss újonc

Hello. Van egy Toshiba shorai edge klimám . Fűtesnél pár óra működés után sípoló hangot ad ki amit a csövek vezetnek be a kultériből.A csövek hossza kb. 3.5m Ez a sípoló hang akkor szűnik meg ha a klíma megemeli a teljesítményét. Több Toshiba tulajdonosnál is van ilyen gond. [link]
Szerintetek mi lehet a hiba?

(#72600) pjen válasza feco70 (#72598) üzenetére


pjen
félisten

Nem mondtam, hogy kapcsold ki. Csak azt akartam mondani, nem lesz semmi baja, ha időnként kikapcsolják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.